E-mail:  Пароль:  Чужий комп'ютер   

Шан. гостю, адміністрація сайту вітає Вас!
Для приєднання до громади щирих українців, введіть Ваш логін і пароль.
При їх відсутності зареєструйтесь власноручно
або зайдіть з соціальної мережі, де вже є Ваша сторінка
Реєстрація передбачає погодження та дотримання правил сайту

Село Ковпин Ставок - сайт громади
   Люди

   Фото

   Відео

   Визначні місця    додати


Facebook livejournal ВКонтакті Однокласники Twitter Google: живая лента
Населені пункти району

1. Клекотів
2. Підгірці
3. Пониковиця
4. Лугове
5. Броди
6. Корсів
7. Монастирок
8. Шнирів
9. Підкамінь
10. Салашка

Див. далі

Рейтинг населених пунктів залежить від відданих за них голосівсело Ковпин Ставок

райцентр Броди

облцентр ЛьвівЗапитати


Будь патріотом свого села - проголосуй за нього!

Всього голосів: 0
Дивитись місця в рейтингах
України та Львівської області

Максимальний рейтинг села Ковпин Ставок залежить від рейтингу всіх зареєстрованих учасників, від заповнених тем для обговорення - додаткові голоси за тему, від збережених фото - додатковий голос за фото (до 2500 фото)


Ковпин Ставок - цеКартографія місцевості громади

районні центри
населені пункти району
населені пункти за межами району


Новини Львівської області


Львівські чиновники не можуть домогтися знесення «квіткового» самобуду на Чорновола (Вголос)(04:27)
Во Львове на взятке поймали двух капитанов полиции (Телеграф)(00:18)
Виконком Львівської міськради вніс зміни до бюджету розвитку міста (Щоденний Львів)(22:39)
Трамваї №5 та №6 повернуть на вулицю Замарстинівську у Львові 12 лютого (Щоденний Львів)(22:32)
На Сихові з вікна багатоповерхівки випав чоловік (InLviv)(22:21)
На Львівщині залишилося чотири справних електронних браслетів (Щоденний Львів)(22:12)
Правоохоронці стверджують, що на Львівщині зросла довіра до них (Щоденний Львів)(22:03)
Чому через бездіяльність керівництва МВС правопорушники тікають від покарання (24 канал)(20:58)
У Солонці поблизу Львова мікроавтобус насмерть збив пішохода (Zik)(20:49)
Два львівські виші – в десятці лідерів зимового рейтингу Webometrics 2016 року (Львiвська Газета)(20:46)
Поблизу Львова на переході мікроавтобус насмерть збив пішохода (Zaxid.net)(20:41)


Форум - села - Теми для обговорення
Про доступ до публічної інформаціїЯк отримати допомогу по безробіттю в селі Ковпин Ставок

Кожен працездатний житель Ковпиного Ставка має право на роботу. Не лише на роботу, а роботуз хорошою заробітною платою. Не часто буває, коли робітник має і добру роботу і гарну зарплату. Тим не менше багато грошей не буває, навіть найкраща робота іноді набридає і люди Ковпиного Ставка вдаються до нового пошуку. Сьогодні буде надано інформацію про те, як знайти роботу, а вірніше, як влада може допомогти жителям Ковпиного Ставка заробити собі на життя. Отже, розповідь буде довгою, влаштовуйтесь зручніше і погнали.

Не дивлячись на те чи громадянини Ковпиного Ставка десь роблять чи є не зайнятими служба зайнятості(в народі - біржа праці) в кожному районному центрі може надати повні консультації по пошуку роботи незалежно від місця прописки людей в паспорті. Якщо по місцю проживання роботу знайти не вийшло, є можливість скористатись комп'ютером з доступом в мережу інтернет, якщо інтернет буде відсутній вдома чи з інших причин.

Щодо отримання допомоги по безробіттю, то тут необхідна реєстрація, право на яку мають громадянини, які легально працювали чи займались підприємництвом більше ніж 6 місяців за останній рік звернення(наприклад з 03.02.2015р. по 03.02.2016р.). Якщо такого стажу немає, то тут треба надати довідку до служби зайнятості з міської (сільської) ради по місцю прописки в паспорті, що мешканець не була членом особистого селянського господарства (ОСГ). Дата довідки повинна бути рівною даті реєстрації. Іншими словами, щоб по адресі прописки згідно даних відділу земельних відносин міської (сільської) ради не було виділено землі для ведення сільського господарства. Якщо мешканець є інвалідом, то наявність піврічного стажу за останній рік звернення для реєстрації є обов'язковою. Право на реєстрацію мають також випускники ВУЗів (для контрактників треба довідка щодо підтвердження форми навчання, а тих, хто на державному замовленні мед. ВУЗів - довідку щодо надання можливості самостійного працевлаштування), ПТУ (додатково треба довідку щодо надання можливості самостійного працевлаштування), що звернулись протягом 6 місяців від закінчення навчального закладу і особи ніде не працювали.

Важливо, щоб особа на дату звернення не була зайнятою, не числилась підприємцем і шукала роботу. Для реєстрації потрібно надати оригінал паспорту (з пропискою), податкового номеру, трудової книжки (трудового договору), диплому (при наявності), довідки МСЕК (для інвалідів обов'язково та бажано індивідуальну програму реабілітації з заповненим 5-м розділом, щодо робіт, доступних за станом здоров'я).

За умови відсутності підходящої роботи на 8-й день (через тиждень) призначається виплата на період 6-місяців в мінімальному розмірі 544 грн/міс. (випускникам чи незастрахованим особам, що не були членами ОСГ), на 9 місяців (при звільненні за угодою сторін або за власним бажанням - тоді допомога по безробіттю відкладається на 3 місяці), на рік (при розірванні трудового договору або при звільненні внаслідок скорочення виробництва - допомога по безробіттю розпочнеться через місяць з дати звільнення), на 2 роки або менше громадянам, яким залишилось до пенсії 2 і менше років.

Розмір виплати залежить від розміру легальної нарахованої заробітної плати безробітного і загального трудового стажу:

до 2 років - 50 відсотків від легальної заробітної плати;

від 2 до 6 років - 55 відсотків;

від 6 до 10 років - 60 відсотків;

понад 10 років - 70 відсотків.

Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру:

перші 90 календарних днів - 100 відсотків;

протягом наступних 90 календарних днів - 80 відсотків;

у подальшому - 70 відсотків.

Всі питання щодо перебування на обліку в службі зайнятості, отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю, професійного навчання, тимчасових робіт та інших послуг будуть висвітлені на сторінці Ковпиного Ставка пізніше по питанням, що будуть задані користувачами на адресу адміністрації сайту. Всі надані інформаційні матеріали не є офіційними, вони показують тільки аналіз чинного законодавства з питань пошуку роботи та отримання допомоги по безробіттю, інших послуг центру зайнятості.


03.02.2016р.Прогноз розвитку села на 2016 рік

Світовий аналітика Stratfor на 2015-2025 роки від 28.02.2015 р. говорить про те, що ще до того розповідали українські та деякі російські аналітики. А саме:

1) теперішній конфлікт Росії та України буде системним для світової політики ще тривалий час;

2) ми матимемо пожвавлення націоналізму в країнах східної Європи, хоча в самій Україні націоналізм значно втихне на користь більш значимих модельних уявлень (Східна Європа має ще прийти до того, до чого прийшла Україна);

3) розпад російської імперії невідворотний, а Розпад ЄС дуже імовірний;

4) лідерська роль в Європі перейде від Німеччини до Польщі з Україною як її стратегічним партнером (почне формуватись Балто-Чорноморський Союз, який пришвидшить розкол Росії);

5) суттєво важливою для Євразії стає рольова лінія Польща-Україна-Туреччина-Китай - це союз контролю за територією розваленої Росії, причому контроль за ядерною зброєю буде здійснюватися за участю США.

Різні прогнози на найближчі 10 років сходяться в єдиному - світ буде змінюватися надзвичайно кардинально і дуже стрімко. Ось, Меір Брук, наш земляк з США, декларує трьохпозиційну модель нинішнього світу: держава, корпорація, громада. Будь-які моделі, які базуються на співвідношенні цих трьох сторін (як в США), будуть більш прийнятними, ніж ті, які грунтуються на одній (держава, як в РФ) чи на двох (держава та громада, як в ЄС). Україна в даний момент від двохпозиційної моделі (держава та корпорації) переходить до трьохпозиційної моделі свого існування (держава, корпорації та громади).

В цьому випадку можна сформулювати простий закон занепадаючого світу або світу динамічних змін - лише той, хто конструюватиме динамічну в цих трьох реальностях структуру, матиме шанс пережити кризовий час динамічних змін і зародити новий світ. В цьому випадку стають зрозумілі дві основні причини падіння Росії, і це зовсім не економічний занепад, бо люди можуть пережити будь-які важкі часи, як от війну чи катастрофу, якщо вони мають перспективний смисл. Отже перша причина розпаду - архаїзація, яка позбавляє росіян самого смислу існування. І це основна причина, яка не дозволить Росії пережити соціальний рівень життя, який значно вищий за той, який був у наших предків під час та після Другої світової війни. Бо сучасники порівнюють своє життя з сучасниками, а не з предками. Так само друга причина розпаду Росії полягає у реальностній гомогенності, а отже закостенілості та ригідності, нездатності до інновацій крім військового озброєння. У Росії фактично є лише одна реальність - держава. Корпорації так сильно підлеглі державі, що можна твердити, що Росія це держава-корпорація. Люди в Росії це не суспільство громадян, це суспільство підданих.

Саме тому телемедіа в Росії це фактично спосіб управління людьми через створення квазі-реальності. Тобто, Росія розпадеться не через злидні чи політичну кризу верхів, а через архаїзацію як відсутність перспективних смислів і через відсутність корпоративної та суспільної (громадської) динаміки.

Це саме твердження можна застосувати і до ЄС, де створювалася двохпозиційна модель: держави+громади. Головна помилка Об'єднаної Європи полягала в тому, що європейські корпорації не були диверсифіковані по всій Європі і не стали потужною реальністю європейської політики. Відтак інновативний потенціал корпорацій, як це змогли використати США в часи кризи, не зміг бути використаний на території ЄС.

Давайте поглянемо на 2016-й рік з позиції основних модельних зрушень. Українській громаді необхідно відстояти своє існування на рівні Конституції. За будь-яку ціну потрібно не допустити фейкових владно-олігархічних змін до Конституції у теперішній редакції Верховної Ради. Українській громаді потрібна реальна влада на місцях.

Українська громада має зменшити впливовість українських олігархічних корпорацій всередині країни, тобто громада має продовжувати тиснути не тільки на владу, але і на олігархічні корпорації, зменшуючи їх вплив на внутрішню політику.

Процес деолігархізації це, перш за все, процес громадський. Олігархічний консенсус влади має бути зруйнований - через перевибори Верховної Ради та можливо перевибори Президента. Нам потрібні сильні українські корпорації на світовому ринку, а не сильні українські корпорації в справі внутрішнього монополізму, у справі здирництва української громади через тарифну політикуна енергоносії та державну корупцію.

Українська громада має наполягати на нових формах комунікації на телебаченні, де би був не тільки порядок денний влади та олігархів, але, перш за все, порядок денний самої громади.

Цей рік - це рік створення Суспільного телебачення, це рік розвитку всіх сторінок населених пунктів Першої всеукраїнської соціальної мережі. Порядок денний цього року це порядок денний громади, а не влади чи корпорацій. Сильна та впливова всередині країни та за її межами українська громада, громада Ковпиного Ставка - ось що має стати результатом цього року. І це важливо не тільки для продовження української революції. Це також важливо для майбутнього Європи, майбутнього Євразії з Росією, що майже розпалася, та майбутнього світу загалом. Єднаймося!


24.01.2016р.Як перейменувати вулицю

Питання перейменування вулиць створило потужний резонанс в соціумі села. Цією справою стали цікавитись всі громадяни, що мають документи на певну адресу, мають яскраво виражені історичні пристрасті, та ті громадяни, що мають на меті створити з цієї справи черговий піар.

Свідомість жителів, села Ковпин Ставок піднялась на новий рівень. Історія ще раз переписує своїх героїв, відкриваються нові імена, викидаються у смітник непотрібні радянські назви. Реформи тривають. На жаль, що вони зачіпають лише поверхню системи. Зміною показчиків на вулицях села Ковпин Ставок справи не поліпшаться. Але якщо думати послідовно, то вулиці у Ковпині Ставку повинні носити імена тих героїв, що внесли чималий вклад в його розвиток, теперішнє і минуле.

З чого почати? Звісно з ідеї зміни назви окремої вулиці. Ініціатори зміни назви вулиці, серед яких є громадяни, іноземці, трудові колективи чи державні органи, звертаються до голови сільської ради. Ідея щодо зміни назви вулиці повинна бути розглянута до 45 календарних днів. Далі виводиться відповідне питання на обговорення: конференцію, громадські слухання, теле-, радіодебати, електронну консультацію. Воно обговорюється не менше 2-х місяців, в результаті повинні бути зведені всі «так», «ні» та інші варіанти. Далі голова сільської ради створює проект рішення про перейменування вулиці села і виносить на розгляд сільської ради. В остаточному підсумку повинно бути прийняте рішення про перейменування вулиці, яке набуває чинності з часу його офіційного оприлюднення.

Для бюджету села Ковпин Ставок вартість такого перейменування буде залежати від кількості табличок та показчиків з новою назвою вулиці, які треба замінити. Як правило виготовлення однієї таблички коштує приблизно 65 грн., дорожнього знака втричі більше. Для звичайних жителів не треба спеціально вносити зміни до документів, які засвідчують право власності, вони залишаться дійсними. Також не потрібно спеціально змінювати реєстрацію місця проживання в паспорті. Юридичним особам законодавством не встановлено терміни подачі змін до установчих документів, вони можуть це зробити в інший зручний час.

До уваги всіх жителів, які забажають змінити назви вулиць чи інших об’єктів Ковпиного Ставка, на сайті викладено посібник, з детальними поясненнями, зразками документів. Він також містить перелік історичних постатей, які боролись проти народу України. Тобто це перелік людей, що причетні до масових злочинів, вони повинні зникнути з карти села Ковпин Ставок.


03.12.2015р.Точний прогноз погоди у селі

Проживання у селі так чи інакше пов’язано з погодними умовами. Це особливо стосується тих жителів, що багато проводять часу на відкритому повітрі. Жоден не хоче промокнути, замерзнути і застудитися. Хворіти дорого в наші часи. Точний прогноз погоди важливий також людям села, що працюють в АПК, на на відкритому повітрі в інших галузях народного господарства. Якщо не дізнатись точну температуру повітря, то збитки теплових комунальних підприємств можуть бути до 20%. Часто надмірне чи мізерне витрачення енергоресурсів веде до неефективного господарювання. Успішний господар завжди зуміє дізнатись потрібну кількість газу, дров, іншого палива чи електроенергії для обігріву своєї оселі. Навіть прогулянка Ковпиним Ставком буде дуже приємною, якщо знати точний прогноз погоди навколишнього середовища. Це можна зробити за допомогою інформера соцмережі, що показує рух фронтів, наявність опадів в конкретному місці в певний час. Рух вітру, що показаний на карті легко визначить наявність дощу, туману, снігу, граду, грому. Ці метеоінформери використовують авіакомпанії при здійсненні успішних польотів. Відтепер вони стали видимі на сторінках міст, сіл, селищ сайту для всіх відвідувачів Київської, Чернігівської, Сумської, Полтавської, Черкаської, Кіровоградської, Житомирської, Запорізької, Донецької, Дніпропетровської, Херсонської областей. Вони показують справжню картину метеоявищ на певній місцевості.


27.11.2015р.Чи варто оформлювати субсидії в 2015 році

Для оформлення субсидії необхідно звернутись в місцеве управління соціального захисту населення, подати заяву і декларацію про доходи і витрати на призначення субсидії або надіслати ці 2 документи по пошті. По усім питанням, що не знайдуть жителі села Ковпин Ставок в цій пам'ятці, рекомендовано подзвонити на безплатну пряму лінію 0-800-507-309.

Чи є сенс оформлювати субсидію? Давайте порахуємо. Якщо типовий мешканець села Ковпин Ставок має своє домогосподарство і опалює житлову будівлю дровами та газом в пропорції 50/50 і сплачує комунальним структурам щомісяця 500 грн. Якщо субсидія нараховується при умові обов'язкового платежу в 1000 грн., то немає тоді сенсу займатись оформленням субсидії.

Як вирахувати суму обов'язкового платежу? Для прикладу, типова сім'я із 3-х осіб в Ковпині Ставку має за останні півроку офіційний заробіток 36 тис. грн. Тоді заробіток на одну особу в місяць становитиме 2 тис. грн. (36 : 6 = 6; 6 : 3 = 2). Цей результат необхідно по визначеній формулі поділити на 1176 грн (розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 01.01.2015р.), поділити на 2 та помножити на 15%. Тобто 2000 : 1176 : 2 * 15% = 12,76%. При середньомісячному загальному сімейному доході 6000 грн. на місяць обов'язковий платіж типової родини Ковпиного Ставка становить 765,6 грн. (6000 * 12,76%). Всі комунальні платежі, що перевищують цей мінімальний розмір, відшкодовуються державою. Порядок заповнення вказаний на сайті мінсоцполітики.

При заповненні декларації краще перестрахувати себе, взяти довідку про отримані доходи з податкової інспекції та пенсійного фонду по місцю перебування, адже при призначенні субсидії йде автоматична звірка з даними службами згідно обміну даних. У разі відсутності доходу або дохід є меншим прожиткового мінімуму у працездатних осіб, які зареєстровані по вказаній адресі, для розрахунку субсидії враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму (з 01.01.2015р. - 1218 грн.). Оформлюється субсидія на особу, на яку відкриті особові рахунки за місцем реєстрації. Наявність заборгованості зі сплати за житлово-комунальних послуг не впливає на визначення права на призначення субсидії.

При призначенні субсидії діє обмеження в площі житла - 48,87 м2 на одну особу, а також єдині для всієї України щомісячні норми споживання на одну особу води (4 м3), водовідведення (4 м3), вивезення сміття (0,4167 м3), газопостачання в опалювальний період 7 м3 на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465 – в багатоквартирних будинках), на газову плиту на одну особу (приготування їжі - 6 м3 та підігрів води +3 м3 або водонагрівач 18 м3 ), електропостачання в опалювальний період 65 кВт год. на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465– в багатоквартирних будинках). У будинках, обладнаних (не обладнаних) стаціонарними електроплитами 130 кВт год. (90 кВт год.) на родину з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена родини за наявності центр. постачання гарячої води або 150 кВт год. (120 кВт год.) на родину з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена родини (за відсутності центр. постачання гарячої води). Якщо житлова площа перевищує соціальну норму житла, то це не означає позбавлення права субсидії. Просто при розрахунку субсидії братиметься не вся сума нарахованої квартплати, а тільки та, що є у межах соціальної норми.

Перерахунок розміру розрахованої субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється. Сума розрахованої субсидії, яку переказано на рахунки для оплати вартості комунальних послуг в розмірі соціальних нормативів і, яка не використана родиною внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата обов’язкової часки платежу сім'ї на наступний розрахунковий період.


22.11.2015р.Дві справи на неділю: проголосувати і перевести свій годинник

В останню неділю жовтня за українським законодавством проходять вибори до місцевих, районних, обласних рад та голів сільської ради. Ті мешканці України, що мають виборче право, голосують за місцем своєї приписки в паспорті. Не прості вибори очікуються. Всі політики перетасувались між собою як карти в колоді. Нові назви партій, ті ж самі передвиборчі програми і політики. Будь-якою ціною вдертись до владних кабінетів. Життя не навчило. Тотальна байдужість жителів села дає добро вчиняти з ними повне невіглавство. Але не будемо про погане. Який би вибір не зробила місцева громадськість, перша всеукраїнська соціальна мережа буде вітати цей вибір, бо жодна з політичних сил не впливає на діяльність порталу і це є виключним чинником неупередженості перед виборцями Ковпиного Ставка та конкурентними ЗМІ, що продали свою політичну свободу за кілька срібенників. Життя продовжиться, жителі села оберуть владу, яка буде їх варта. Кандидати в депутати місцевих виборів доступні за посиланням: cvk.gov.ua. Підсумки місцевих виборів доступні за тією ж адресою. Треба вибрати область та населений пункт. Інформація корисна для тих жителів села, що хочуть вивчити своїх кандидатів, перед тим, як зробити вибір і простежити хід голосування до остаточного підрахунку голосів. Осінні дні минають швидко, з неділі мешканці Ковпиного Ставка можуть поспати довше. Тільки варто нагадати їм перевести годинникову стрілку на годину назад і ще раз насолодитись осіннім теплим дощем, якого так давно не було в країні.


24.10.2015р.День туризму

З 1998 року в Україні відзначається День туризму. Пересічний житель села хоча б один раз на рік виїздить за межі рідного населеного пункту. Навіть вирушаючи у поїздку по справам у найближче велике місто чи маленьке село, люди іноді знаходять хвилину, щоб оглянутись навколо. Побачити дещо нове, перекусити, набратись нових сил. Так зародився туризм. Спокуса побачити нові краєвиди, архітектурні форми не давала покою багатьом туристам. Тому вони вирушали в дорогу на великі відстані, поєднуючи фотографування, культурологію і відпочинок. Таких активних подорожуючих в селі Ковпин Ставок не так вже й багато. Переважна більшість громадян віддає перевагу тижневим походам в Карпати, на береги Чорного і Азовського морів. Ще частіше відпочивають люди Ковпиного Ставка на вихідних у парку, біля річки. Що кому ближче.

Популяризація туризму в Ковпину Ставку багато в чому залежить від самих його громадян та місцевої влади. В якому стані знаходяться історичні будівлі? Чи облаштована територія біля масового відпочинку людей, гостей села? На якому рівні тримаються заклади харчування, де є найближчий готель? Хтось створював туристичні маршрути, чи існують шляхові сполучення і реклама всіх місцевих об’єктів туризму? Це ключові питання, що мають бути на постійному контролі в плані розбудови місцевого туризму. В селі є завжди дивовижні місця, які з боку кожного проживаючого не є занадто привабливими. Тільки туристичний бізнес внесе певну родзинку простим місцям, які потім виявляться привабливими для туристів. Нові вподобання, приємний відпочинок, гарні спогади змусять гостей повертатись знову і знову у улюблене село.


27.09.2015р.Виборча кампанія 2015 року

Півмісяця тому розпочалась передвиборча агітація у селі. На що надіються жителі Ковпиного Ставка? Чи лишились надії на поліпшення життя? Чи є нові кандидати, яким можна довірити громаду в Ковпину Ставку?

Згідно нового законодавства України про децентралізацію влади органи місцевого самоврядування отримають більше прав і обов'язків для виконання своїх функцій. Але чи змінить це життя у Ковпині Ставку? Свідомість місцевих начальників залишилась ще в минулому, коли всі рішення диктувались зверху. Керувати самим на землі, чи не це є споконвічною мрією багатьох українців? Ще один крок до незалежності. Не тільки країни, а й Ковпиного Ставка. Коли майже все поточне виробництво урізане до мінімуму, надання послуг ледве тримається на плаву перед майбутньою районною владою стоять великі завдання щодо підвищення всіх напрямків життєдіяльності села. Якими будуть результати виборів до сільської ради? Які депутати і політичні партії пройдуть до сільської ради, хто буде головою сільської ради, такі і рішення будуть прийматись на місцях. Таким і буде розвиток Ковпиного Ставка на найближчі 5 років.

Після реєстрації кандидатів у депутати почнеться справжня передвиборча агітація. Всі можливі і неможливі засоби будуть використовуватись на повну силу. Хтось з кандидатів підкорить виборців солодкими обіцянками про заможне майбутнє Ковпиного Ставка. Хтось займеться так званою благодійністю і наділить крупою і гречкою тих, хто здатний проміняти свій голос на певне матеріальне благо. Справжні кандидати не обіцяють, вони просто виконують свою роботу. Тихо і впевнено. Задача виборців - побачити таких людей серед всіх кандидатів. Дати нимшанс, ще раз повірити в їх сили. Передвиборча боротьба переверне село з ніг на голову. Претенденти на виборні посади будуть намагатись не тільки піднятись в очах мешканців, але й понизити своїх конкурентів, якими б вони не були порядними. Районні ЗМІ зірвуть наступний куш на цій виборчій кампанії 2015 року. Більше завдань буде і листоношам, передвиборні листівки будуть в кожному дворі. Стовпи у Ковпині Ставку будуть розклеєні кольорами політичних партій, а портрети кандидатів будуть такі знайомі як ніколи. Один раз на 5 років вони зроблять все можливе, щоб місцевий електорат проголосував за них. Отак і живуть люди у селі, від виборів до виборів.


16.09.2015р.Фізкульт Ура, Ковпин Ставок

Минули часи, коли спорт у Ковпині Ставку був масовим. Хай як не критикують люди радянську культуру спортивне життя було на ті часи на дуже високому рівні. Згадайте фізкультуру в радянську епоху. Діти з довідкою про недопущення до навантажень були скоріше виключенням серед групи дітей. Сьогодні майже половина дітей не допускаються до фізичних навантажень через різноманітні проблеми зі здоров'ям. Сам вчитель не має права вимагати від учнів нормативів по силових навантаженнях. Відмінну оцінку будуть ставити лише за те, що діти приходять у спортивному одязі. Що заважає дітям Ковпиного Ставка бути фізично кріпкими? Можна завжди списувати поганий стан здоров'я на радіацію від аварії на Чорнобильській АЕС. Але кожен з них вибирає те, як йому жити фізично і який вести спосіб життя. Або наїстись до нестями, додавши міцного алкоголю. Або зробити маленьку дієту і пробігти зайвий шлях, хоча б по дорозі на роботу. Або цілий вечір провалятись на дивані перед телевізором чи ПК. Або лягти спати раніше, щоб на ранок мати здоровий вигляд. Скільки б не побудували лікарень, спортивних шкіл, закладів оздоровлення у Ковпині Ставку, фізична культура людей буде залежати тільки від них самих. Хто керує Ковпиним Ставком, фізичною підготовкою, спортом? Ні, не влада. Цим керують самі люди, що, схоже, несвідомо, попали під вплив інших цінностей. Здоров'я стало не в тренді. Його навчились купувати в аптеках і лікарнях. Замість того, щоб займатись собою і слідити за харчуванням. Що цінніше? Не багато людей у Ковпині Ставку є, що тримають на висоті свою фізичну культуру. Добре те, що до них додались молоді люди і розвивають новий напрямок спорту - street workout. Це той масовий вид спорту, що не потребує зайвих витрат. Турнік, бруси, віджимання від полу, біг. Результат від занять дає приклад іншим мешканцям. Можливо, вони замисляться над собою. А чи правильно вони живуть? Їм же ще не одне покоління ростити і передавати в майбутнє найкращі гени. Вони і визначать подальший розвиток мешканців не тільки Ковпиного Ставка, а й цілої держави.


12.09.2015р.День підприємництва в Ковпині Ставку

Традиційно в країні в першу неділю осені святкують День підприємництва. Цей день запроваджено з 5 жовтня 1998 р. Указом Президента України, але люди Ковпиного Ставка не звикли масово його святкувати. Мабуть, гроші полюбляють тишу. Як і крупний, так і малий бізнес у Ковпині Ставку не хизується своїм святом. В наш важкий час складно знайти гроші для таких широкомасштабних заходів. Тим паче, що з боку держави підтримка підприємництва мінімальна. Певні заходи, що здійснюються місцевою владою, можна зазначити, - формальні. Конкурс на кращого підприємця, грамоти, подяки тільки дратують в останній рік підприємців, що втомились чекати від влади реальної підтримки. Дійсно, що все можна списувати на війну, але працювати треба якось. В надії на поліпшення купівельної спроможності на внутрішньому ринку чимало підприємців очікує збільшення своїх доходів, адже з 1 вересня збільшений розмір мінімальної заробітної плати для населення. Головне, щоб не підвищили сильно податки, вартість енергоносіїі і курс гривні був стабільним. Бо якщо і далі так піде, то підприємців може не бути. А це серйозні речі. Вся доходна частина місцевого бюджету Ковпиного Ставка залежить від сплати податків місцевих підприємців. Найбільшу вагу займає податок з доходів фізичних осіб, єдиний соціальний внесок, плата за землю, орендна плата, єдиний податок. Як буде існувати село Ковпин Ставок без підприємців? Важко уявити. Згадайте тільки, як їм починалось в 1991-1996 роках… Коли з'являлись перші підприємці в Ковпині Ставку. З чого вони починали і що вони досягли… Як нам було без них і зараз з ними. Побудовані торгівельні заклади, виробничі будівлі, надання послуг. Вся інфраструктура села закручена навколо них і держиться на них. Суворі закони бізнесу залишили тільки самих сильних. Місцева конкуренція дала мешканцям найдешевші і найякісніші з можливих товари, продовольство і послуги. Здається, що ніщо не зупинить підприємницький рух у Ковпині Ставку, бо є сила і воля будувати свою справу, своє село. Дай Бог тільки їм здоров’я, сили і віри в цей нелегкий час!


05.09.2015р.День знань у Ковпині Ставку

Кожного року на кінець серпня більшість мешканців Ковпиного Ставка збираються до школи. Теплі дні позаду. Всі дітлахи набрались сил і готові приступити до чергового учбового року. Недарма придумали на перше вересня свято – День Знань. Ці хвилюючі моменти щастя й печалі. Хтось все літо чекає на те, щоб швидше побачити однокласників. За літо школярі подорослішали, є багато чим поділитись. Комусь не хочеться сідати за парту, згадувати похмурі навчальні будні.

Так як у всій Україні, школярі Ковпиного Ставка ідуть наприкінці літа на пробний урок в школу. З новим літнім ремонтом шкільні класи виглядають тепліше. Вчителі з учнями прораховують всі організаційні моменти: вивчають розклад занять, нові підручники й оновлені обличчя один одного. З першого вересня є можливість пересісти на іншу парту, багато учнів використовують цей момент і підходять до класної керівниці з відповідним проханням. Тобто, все як у Порошенка – «по новому», починаючи зі шкільної форми і канцелярії і закінчуючи свіжим ремонтом класних приміщень. Якби не голосно лунали всі політичні заклики, завжди в Ковпині Ставку знайдуться всі недоліки шкільної освіти. От наприклад, підвезення учнів до школи з далекої місцевості, харчування малозабезпечених дітей, дітей сиріт і т.п., сучасна матеріально-технічна база, опалення приміщень в холодну пору року тощо. Ці та інші проблеми жоден політик не може вирішити, тож залишається батькам гуртуватись на шкільних зборах у громади, щоб хоч якось покращитипокращити стан місцевої освіти села Ковпин Ставок.

Першого вересня всі прибрані діти підуть у школу і багато з людей старшого покоління згадає цей день, поринувши в історію своєї юності. Батьки проведуть своїх дітей і поновлять свою пам’ять новими прекрасними шкільними враженнями. Море радості, посмішок, віршів, пісень, фотознімків. Чого тільки не згадають у Ковпині Ставку на свято першого вересня. Вдалого початку лишилось побажати всім учням, вчителям і батькам. Успіх буде залежати саме від них. А вдалий початок – це половина справи. До нових висот, до нових перемог!


31.08.2015р.До дня Незалежності України

Цілих три вихідних подарувала держава на кінець літа. От і думку гадають жителі у Ковпину Ставку, як провести ці вихідні на повну силу. Традиційно в останні дні літа копають картоплю всією родиною. Спішать закінчити збирання цього врожаю до настання осінніх дощів, бо таких довгих вихідних не буде більше на наступний місяць та й день стає меншим, справа йде до осені. Погода теж виявиться сприятливою – сильної спеки, затяжних дощів не буде. А комарів цього літа взагалі було мало, варто надіятись на гарні умови праці.

У кого буде більше вільного часу, зможе в неділю вийти в центр Ковпиного Ставка, відсвяткувати День Державного Прапору України, разом з держслужбовцями підняти жовто-блакитний стяг. Ці два кольори в останній рік були такими поширеними, що, здається, це свято будуть скоро святкувати мешканці села в себе вдома, піднімаючи жовто-блакитні символи на власному подвір’ї.

На третій день вихідних, коли від роботи (картоплі) коні дохнуть, люди починають думати, як все таки відпочити, хоч на вечір. Все таки – День Незалежності. Хто подивився святковий парад по телевізору, вже наполовину приурочився до свята. А що там приготувала місцева влада на святкування незалежності? Щоб там не було на вечір у селі почнуть збиратись люди, гуртуватись родинами, друзями, кумами. Гарний привід відзначити 24 річницю Дня Незалежності. Це буде понеділок, тяжкий день. Такий тяжкий як і їх незалежність, пролита кров’ю на рідній землі. Прикро, що деякі жителі не цінять це свято, перетворюють його на справжнє пияцтво з відповідними наслідками.

Ранок 25-го схоже виявиться не легшим, люди вийдуть на роботу, щоб «відпочити». А кому зараз легко? У Ковпину Ставку вже давно звикли так працювати, бо розуміють, що справжня незалежність – це тяжка праця протягом багатьох століть, тільки силою її можна вибороти.

21.08.2015р.
Сповіщення


Будь в курсі всіх подій на село Ковпин Ставок -
додай свій E-mail для отримання інформації про всі зміни цієї сторінки

Ваш E-mail:
Будемо вдячні за розміщення нашого лінку сайту села Ковпин Ставок:Погода у Ковпині Ставку
Інші населені пункти
Львівської області і району
з прогнозом погоди

Ціни на Вашу рекламу
в місяць по всіх сторінках
району – 30 грн
області – 300 грн
України – 2500 грн
    Олег © Sir.Ko™ 2005-2016 Сироватко