E-mail:  Пароль:  Чужий комп'ютер   

Шан. гостю, адміністрація сайту вітає Вас!
Для приєднання до громади щирих українців, введіть Ваш логін і пароль.
При їх відсутності зареєструйтесь власноручно
або зайдіть з соціальної мережі, де вже є Ваша сторінка
Реєстрація передбачає погодження та дотримання правил сайту

Село Бендюга - сайт громади
   Люди

   Фото

   Відео (2)

   Визначні місця    додати


Facebook livejournal ВКонтакті Однокласники Twitter Google: живая лента
Населені пункти району

1. Сокаль
2. Карів
3. Великі Мости
4. Поториця
5. Жвирка
6. Стремінь
7. Лучиці
8. Войславичі
9. Стаївка
10. Белз

Див. далі

Рейтинг населених пунктів залежить від відданих за них голосівОстанні відео


Бендюга


Мешканці с.Бендюга на Львівщині півроку живуть у воді


село Бендюга

райцентр Сокаль

облцентр ЛьвівЗапитати


Будь патріотом свого села - проголосуй за нього!

Всього голосів: 0
Дивитись місця в рейтингах
України та Львівської області

Максимальний рейтинг села Бендюга залежить від рейтингу всіх зареєстрованих учасників, від заповнених тем для обговорення - додаткові голоси за тему, від збережених фото - додатковий голос за фото (до 2500 фото)


Бендюга - цеКартографія місцевості громади

районні центри
населені пункти району
населені пункти за межами району


Новини Львівської області


На Львівщині сталось ДТП: одна людина загинула, 4 у важкому стані (Zik)(01:22)
У Львові з новобудови впав 49-річний прикарпатець (Фirtka.if.ua)(22:03)
Привласнене місто Львів (Главком)(20:51)
Во Львове переселенца с ДЦП выгнали из ресторана (Hronika.info)(18:58)
Керівництво Львівщини закликало перевізників забезпечити безкоштовний проїзд пільговикам (Zik)(18:27)
Львівська ОДА закликала перевізників забезпечити пільговикам безкоштовний проїзд (Zaxid.net)(17:55)
У Львові інваліда-переселенця вигнали з ресторану (24 канал)(17:37)
На Львівщині викрали викрадача банківських карток (Вголос)(16:49)
Голова ЛОДА з робочим візитом відвідав Миколаївський район (Сайт села Березина)(16:48)
Во Львове из ресторана выгнали клиента с ДЦП с Донбасса (Обозреватель)(16:39)
Львів’ян закликають допомогти викладачеві ЛНУ, який перебуває у комі Новини Ключові слова Показати Львів’ян закликають допомогти викладачеві ЛНУ, який перебуває у комі (Твоє джерело новин)(16:36)


Форум - села - Теми для обговорення
Про доступ до публічної інформаціїПослуги служби зайнятості

Кожен працездатний житель Бендюги може влаштуватись на роботу. Не лише на роботу, а роботу, за яку платять гроші, тим більш непогані. Не часто буває, коли людина має і гарну роботу і гарну зарплату. Тим більше багато грошей не буває, і найліпша робота іноді набридає і люди Бендюги вдаються до нового пошуку. Сьогодні буде надано інформацію про те, як знайти роботу, а вірніше, як держава може посприяти громадянам Бендюги заробити собі на життя. Отже, розповідь буде довгою, влаштовуйтесь зручніше і поїхали.

Незалежно від того чи громадянини Бендюги десь роблять чи є без роботи служба зайнятості в кожному районному центрі може надати повні консультаційні послуги по підбору роботи незалежно від місця прописки мешканців в паспорті. Якщо по місцю проживання роботу знайти не вдалось, є можливість скористатись комп'ютером з доступом в інтернет на випадок, якщо інтернет буде відключений вдома.

На випадок отримання допомоги по безробіттю, то тут необхідна реєстрація, право на яку мають громадянини, які офіційно працювали чи займались підприємництвом більше ніж півроку за останній рік звернення(наприклад з 03.02.2015р. по 03.02.2016р.). Якщо такого стажу немає, то тут треба надати довідку до центру зайнятості з міської (сільської) ради по місцю прописки в паспорті, що житель не була членом особистого селянського господарства (ОСГ). Дата довідки має дорівнювати даті звернення. Тобто, щоб по адресі прописки згідно даних відділу земельних ресурсів міської (сільської) ради не було надано землі для ведення с/г. Якщо житель є інвалідом, то наявність піврічного стажу за останній рік звернення для реєстрації є обов'язковою. Право на реєстрацію мають також випускники ВУЗів (для контрактників треба довідка щодо підтвердження форми навчання, а тих, хто на державному замовленні мед. ВУЗів - довідку щодо надання можливості самостійного працевлаштування), ПТУ (додатково треба довідку щодо надання можливості самостійного працевлаштування), що звернулись протягом півроку від закінчення навчального закладу і випускники ніде не працювали.

Важливо, щоб особа на дату звернення не була зайнятою, не займалась підприємницькою діяльністю і шукала роботу. Для реєстрації треба надати оригінал паспорту (з пропискою), податкового номеру, трудової книжки (договору ЦПХ), диплому (за наявності), довідки МСЕК (для інвалідів обов'язково та бажано індивідуальну програму реабілітації з заповненим 5-м розділом, щодо професій, оптимальних за станом здоров'я).

За умови відсутності підходящої роботи на восьмий день (через тиждень) призначається виплата на період 6-місяців в мінімальному розмірі 544 грн/міс. (випускникам чи незастрахованим особам, що не були членами ОСГ), на 9 місяців (при звільненні за угодою сторін або за власним бажанням - тоді виплата відкладається на 3 місяці), на рік (при розірванні договору ЦПХ або при звільненні внаслідок скорочення виробництва - виплата розпочнеться через місяць з дати звільнення), на 2 роки або менше особам, яким залишилось до пенсії 2 і менше років.

Розмір допомоги залежить від розміру офіційної нарахованої заробітної плати безробітного і загального трудового стажу:

до 2 років - 50 відсотків від офіційної заробітної плати;

від 2 до 6 років - 55 відсотків;

від 6 до 10 років - 60 відсотків;

понад 10 років - 70 відсотків.

Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру:

перші 90 календарних днів - 100 відсотків;

протягом наступних 90 календарних днів - 80 відсотків;

у подальшому - 70 відсотків.

Всі питання щодо перебування на обліку в службі зайнятості, отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю, професійного навчання, громадських робіт та інших послуг будуть висвітлені на сторінці Бендюги пізніше по питанням, що будуть задані користувачами на адресу адміністрації сайту. Всі розміщені інформаційні матеріали не є офіційними, вони показують тільки аналіз чинного законодавства з питань пошуку роботи та отримання допомоги по безробіттю, інших послуг центру зайнятості.


03.02.2016р.Долучайетсь до громади села

Глобальний прогноз Stratfor на 2015-2025 роки від 28.02.2015 р. вказує на те, що ще до того розповідали українські та деякі російські експерти. А саме:

1) нинішній конфлікт Росії та України залишатиметься системним для глобальної політики ще довгий час;

2) ми матимемо пожвавлення націоналізму в країнах східної Європи, хоча в самій Україні націоналізм стрімко послабиться на користь більш значимих модельних структур (Східна Європа повинна прийти до того, до чого прийшла наша країна);

3) розкол Росії невідворотний, а Розпад країн ЄС дуже імовірний;

4) головна роль в Європі перейде від Німеччини до Польщі з Україною як її стратегічним союзником (почне формуватись Балто-Чорноморський Союз, який пришвидшить розпад Росії);

5) суттєво важливою для Євразії стає стратегічна лінія Польща-Україна-Туреччина-Китай - це група контролю за територією деструктурованої Росії, причому контроль за ядерною зброєю буде здійснюватися за участю США.

Різноманітні прогнози на найближчі 10 років сходяться в єдиному - світ буде змінюватися дуже радикально і дуже швидко. Наприклад, Меір Брук, наш земляк з Нью-Йорку, декларує трьохпозиційну модель сучасного світу: держава, корпорація, громада. Будь-які моделі, які базуються на співвідношенні цих трьох сторін (як в США), будуть більш прийнятними, ніж ті, які базуються на одній (держава, як в Росії) чи на двох (держава та громада, як в Євросоюзі). Україна в даний момент від двохпозиційної моделі (держава та корпорації) переходить до трьохпозиційної моделі свого життя (держава, корпорації та громади).

В цьому випадку можна сформулювати простий принцип кризового світу або світу динамічних змін - лише той, хто конструюватиме динамічну в цих трьох площинах структуру, матиме шанс пройти кризовий час динамічних змін і створити новий світ. В цьому випадку стають зрозумілі дві головні причини розпаду Росії, і це зовсім не економічний занепад, бо люди можуть пережити любі важкі часи, як от голод чи катастрофу, якщо вони мають перспективний смисл. Отже перша ознака розпаду - архаїзація, яка позбавляє росіян самого смислу життя. І це головна причина, яка не дозволить Росії пережити економічний рівень життя, який значно кращий за той, який був у наших предків під час та після Другої світової війни. Бо сучасники порівнюють своє життя з сучасниками, а не з предками. Так само друга причина розпаду Росії полягає у реальностній гомогенності, а отже закостенілості та ригідності, нездатності до інновацій за межами військового озброєння. У Росії на справді є тільки одна модель - держава. Корпорації настільки сильно піддані державі, що можна твердити, що Росія це держава-корпорація. Люди в Росії це не суспільство громадян, це суспільство підданих.

Саме тому телемедіа в Росії це фактично спосіб управління суспільством через призму квазі-реальності. Отже, Росія розпадеться не через злидні чи політичну кризу верхів, а через архаїзацію як відсутність перспективних смислів і через відсутність корпоративної та суспільної (громадянської) динаміки.

Це саме бачення можна застосувати і до ЄС, де створювалася двохпозиційна модель: держави+громади. Головна помилка Євросоюзу полягала в тому, що європейські корпорації не були диверсифіковані по всій єврозоні і не стали потужною реальністю європейської політики. Відтак інновативний потенціал корпорацій, як це змогли використати США в часи кризи, не зміг бути використаний на території єврозони.

Давайте поглянемо на цей рік з позиції основних модельних зрушень. Українській громаді необхідно відстояти своє посилення на рівні Конституції. За будь-яку ціну потрібно не допустити фейкових владно-олігархічних змін до Конституції у нинішній редакції Верховної Ради. Українській громаді потрібна реальна децентралізація.

Українська громада має зменшити впливовість українських олігархічних корпорацій всередині країни, тобто громада має продовжувати тиснути не тільки на владу, але і на олігархічні корпорації, зменшуючи їх вплив на внутрішню політику.

Процес деолігархізації це, перш за все, процес громадський. Олігархічний консенсус влади має бути знищений - через перевибори Верховної Ради та можливо перевибори Президента. Нам потрібні сильні українські корпорації на світовому ринку, а не сильні українські корпорації в справі українського монополізму, у справі здирництва української громади через тарифну політикуна енергоносії та державну корупцію.

Українська громада має наполягати на нових формах комунікації на телебаченні, де би був не тільки порядок денний влади та олігархів, але, перш за все, порядок денний самої громади.

2016-й рік - це рік створення Суспільного телебачення, це рік розвитку всіх сторінок населених пунктів Першої всеукраїнської соціальної мережі. Порядок денний 2016-го року це порядок денний громади, а не влади чи корпорацій. Потужна та впливова всередині країни та за її межами українська громада, громада Бендюги - ось що має стати підсутком 2016-го року. І це суттєво не тільки для продовження української революції. Це також суттєво для майбутнього Європи, майбутнього Євразії з Росією, що майже розпалася, та майбутнього світу вцілому. Єднаймося!


24.01.2016р.Перейменування вулиць у Бендюзі

Питання перейменування вулиць зробило гучний поштовх в соціумі Бендюги. Цією справою стали цікавитись всі мешканці, що мають документи на певну адресу, мають сильно виражені політичні вподобання, та ті мешканці, що мають на меті створити з цієї справи черговий піар.

Свідомість мешканців, села Бендюга піднялась на новий рівень. Історія ще раз переписує своїх героїв, вивчаються нові імена, викидаються у минуле непотрібні радянські назви. Реформи продовжуються. Шкода тільки, що вони затрогують лише зовнішню оболонку державного апарату. Зміною показчиків на вулицях села Бендюга справи не покращаться. Але якщо думати послідовно, то вулиці у селі Бендюга мають носити імена тих мешканців, що внесли чималий вклад в його розвиток, історію і сучасність.

З чого почати? Дійсно з ідеї зміни назви окремої вулиці. Ініціатори зміни назви вулиці, серед яких є мешканці, іноземці, трудові колективи чи державні органи, звертаються до голови сільської ради. Пропозиція щодо зміни назви вулиці має бути розглянута до 45 календарних днів. Далі виноситься відповідне питання на обговорення: конференцію, громадські слухання, теле-, радіодебати, електронну консультацію. Воно обговорюється більше 2-х місяців, в результаті мають бути зведені всі «за», «проти» та інші варіанти. Далі голова сільської ради робить проект рішення про перейменування вулиці Бендюги і виносить на розгляд сільської ради. На сам кінець має бути прийняте рішення про перейменування вулиці, яке набуває сили з моменту його офіційного оприлюднення.

Для бюджету села Бендюга вартість такого перейменування буде залежати від кількості табличок та показчиків з новою назвою вулиці, які треба замінити. Як правило виготовлення однієї таблички коштує приблизно 65 грн., дорожнього знака втричі дорожче. Для звичайних мешканців не треба спеціально змінювати документи, які засвідчують право власності, вони залишаться дійсними. Також не потрібно спеціально змінювати реєстрацію місця проживання в паспорті. Підприємствам, установам, організаціям законодавством не встановлено терміни подачі змін до установчих документів, вони можуть це зробити пізніше.

До уваги всіх мешканців, які забажають змінити назви вулиць чи інших об’єктів Бендюги, на сайті розміщено посібник, з детальними прикладами, зразками документів. Він також містить перелік негавтивних постатей, які вели боротьбу проти української держави. Тобто це перелік людей, що причетні до масових злочинів, вони мають зникнути з карти села Бендюга.


03.12.2015р.Точний прогноз погоди у Бендюзі

Проживання у Бендюзі так чи інакше пов’язано з погодою. Це особливо стосується тих людей, що багато проводять часу на відкритому повітрі. Ніхто з жителів не хоче промокнути, замерзнути і застудитися. Хворіти дорого в наші часи. Точний прогноз погоди важливий також людям Бендюги, що працюють в сільському господарстві, на на відкритому повітрі в інших галузях народного господарства. Якщо не дізнатись точну температуру повітря, то збитки теплових комунальних підприємств можуть становити до 20%. Інколи понадпланове чи недостатнє витрачення енергоресурсів веде до неефективного господарювання. Гарний хазяїн завжди зможе вирахувати потрібну кількість газу, дров, іншого палива чи електроенергії для обігріву своєї оселі. Інколи прогулянка Бендюгою буде дуже приємною, якщо знайти точний прогноз погоди. Це можна зробити з допомогою інформера соцмережі, що показує рух опадів, наявність погодних явищ в конкретному місці в конкретний час. Рух вітру, що показаний на мапі легко спрогнозує опади дощу, туману, снігу, граду, грому. Такі погодні додатки використовують авіакомпанії при здійсненні успішних польотів. Відтепер вони стали доступні на сторінках населених пунктів сайту для всіх користувачів Київської, Чернігівської, Сумської, Полтавської, Черкаської, Кіровоградської, Житомирської, Запорізької, Донецької, Дніпропетровської, Херсонської областей. Вони висвітлюють справжню картину погодних фронтів на заданій місцевості.


27.11.2015р.Оформлення субсидії на оплату комунальних послуг в 2015 році

Для прорахунку субсидії необхідно звернутись в місцеве управління соціального захисту населення, написати заяву і декларацію про доходи і витрати на отримання субсидії або надіслати ці два документи по пошті. По всім питанням, що не вирішать жителі села Бендюга в цій статті, рекомендовано подзвонити на безкоштовну пряму лінію 0-800-507-309.

Чи є сенс оформлювати субсидію? Давайте порахуємо. Якщо типовий мешканець села Бендюга має приватне домогосподарство і обігріває житловий будинок дровами та газом в пропорції 50/50 і сплачує комунальним господарствам кожного місяця 500 грн. Якщо субсидія сплачується при умові обов'язкового платежу в 1000 грн., то немає тоді потреби займатись оформленням субсидії.

Як вирахувати розмір обов'язкового платежу? Наприклад, типова родина із 3-х осіб в Бендюзі має за останні 6 місяців офіційний дохід 36 тис. грн. Тоді дохід на одну особу за місяць становитиме 2 тис. грн. (36 : 6 = 6; 6 : 3 = 2). Цю суму треба по визначеній формулі розділити на 1176 грн (розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2015р.), розділити на 2 та помножити на 15%. Тобто 2000 : 1176 : 2 * 15% = 12,76%. При середньомісячному загальному сімейному доході 6000 грн. в місяць обов'язковий платіж типової родини Бендюги становить 765,6 грн. (6000 * 12,76%). Всі комунальні платежі, що перевищують цей мінімальний розмір, відшкодовуються державою. Порядок заповнення вказаний на сайті мінсоцполітики.

При заповненні декларації краще перестрахувати себе, взяти довідку про отримані доходи з податкової інспекції та пенсійного фонду по місцю перебування, адже при призначенні субсидії йде автоматична звірка з даними службами згідно обміну даних. У разі відсутності заробітку або заробіток є меншим прожиткового мінімуму у працездатних осіб, які зареєстровані по вказаній адресі, для розрахунку субсидії враховується заробіток на рівні прожиткового мінімуму (з 1 січня 2015р. - 1218 грн.). Оформлюється субсидія на особу, на яку відкриті особові рахунки за місцем реєстрації. Наявність заборгованості з оплати за житлово-комунальних послуг не впливає на визначення права на призначення субсидії.

При оформленні субсидії діє обмеження в площі житла - 48,87 м2 на одну особу, а також єдині для всієї України щомісячні норми споживання на одну особу води (4 м3), водовідведення (4 м3), вивезення сміття (0,4167 м3), газопостачання в опалювальний період 7 м3 на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465 – в багатоквартирних будинках), на газову плиту на одну особу (приготування їжі - 6 м3 та підігрів води +3 м3 або водонагрівач 18 м3 ), електропостачання в опалювальний період 65 кВт год. на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465– в багатоквартирних будинках). У будинках, обладнаних (не обладнаних) стаціонарними електроплитами 130 кВт год. (90 кВт год.) на сім’ю з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена родини за наявності центр. постачання гарячої води або 150 кВт год. (120 кВт год.) на сім’ю з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена родини (за відсутності центр. постачання гарячої води). Якщо житлова площа перевищує соціальну норму житла, то це не означає позбавлення права субсидії. Просто при призначенні субсидії братиметься не вся сума нарахованої квартплати, а тільки та, що є у межах соціальної норми.

Перерахунок розміру призначеної субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється. Сума призначеної субсидії, яку переказано на рахунки для оплати вартості комунальних послуг в розмірі соціальних нормативів і, яка не використана родиною внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата обов’язкової часки платежу сім'ї на наступний розрахунковий період.


22.11.2015р.Дві справи на неділю: проголосувати і перевести годинник

В останню неділю жовтня за нашим законодавством проходять вибори до місцевих, районних, обласних рад та голів сільської ради. Ті громадяни країни, що мають виборче право, проголосують за місцем своєї приписки в паспорті. Не прості вибори прогнозуються. Всі політики перетасувались між собою як карти в колоді. Нові назви партій, одні і ті ж передвиборчі програми і кандидати. Будь-якою ціною вдертись до владних кабінетів. Життя не навчило. Тотальна байдужість громадян села дає добро вчиняти з ними повне невіглавство. Але не будемо про погане. Який би вибір не зробила місцева громада, перша всеукраїнська соціальна мережа буде вітати цей вибір, бо жодна з політичних сил не впливає на діяльність сайту і це є показовим моментом неупередженості перед громадянами Бендюги та конкурентними ЗМІ, що продали свою політичну свободу за тридцять срібенників. Життя продовжиться, жителі села оберуть владу, яка буде їх достойна. Кандидати в депутати місцевих виборів доступні за посиланням: cvk.gov.ua. Підсумки місцевих виборів доступні за тим же посиланням. Варто вибрати область та населений пункт. Інформація корисна для тих громадян села, що хочуть вивчити своїх кандидатів, перед тим, як зробити вибір і простежити результати голосування до остаточного підрахунку голосів. Осінні дні минають швидко, з неділі громадяни Бендюги можуть поспати довше. Тільки необхідно нагадати їм перевести годинникову стрілку на годину назад і ще раз насолодитись осіннім теплим дощем, якого так давно не було в Україні.


24.10.2015р.День туризму

З 1998 р. в країні святкується День туризму. Кожен мешканець села хоча б один раз на рік виїздить за межі рідного населеного пункту. Навіть вирушаючи у відрядження по справам у сусіднє велике місто чи маленьке село, пасажири завжди знаходять хвилину, щоб оглянутись навколо. Побачити дещо нове, перекусити, набратись нових сил. Так виник туризм. Ідея побачити гарні краєвиди, архітектурні форми не давала покою багатьом туристам. Тому вони вирушали в дорогу на великі відстані, поєднуючи спорт, краєзнавство і відпочинок. Таких активних туристів в селі Бендюга не так вже й багато. Переважна більшість громадян віддає перевагу тижневим походам в Карпати, на береги Чорного і Азовського морів. Ще частіше проводять час мешканці Бендюги на вихідних у парку, біля річки. Що кому ближче.

Популяризація туризму в Бендюзі багато в чому залежить від самих його громадян та сільської влади. В якому вигляді знаходяться культурні будівлі? Чи облаштована територія біля масового відпочинку людей, дітей? На якому рівні тримаються заклади харчування, де є найближчий готель? Хтось розробляв туристичні маршрути, які є дорожні сполучення і реклама всіх наявних об’єктів туризму? Це основні питання, що мають бути вирішені в плані розвитку сучасного туризму. В селі є завжди цікаві місця, які з боку кожного проживаючого не є занадто привабливими. Тільки туристичний бізнес вносить певну родзинку простим місцям, які потім стануть привабливими для подорожуючих. Нові враження, приємний відпочинок, гарні спогади змусять гостей повернутись знову і знову у улюблене село.


27.09.2015р.Передвиборна агітація почалась

Більше тижня тому розпочалась передвиборна агітація у селі. На що надіються жителі Бендюги? Чи залишились надії на поліпшення життя? Чи є нові постаті, яким можна довірити владу в Бендюзі?

Згідно нового законодавства країни про децентралізацію влади органи місцевого самоврядування отримають більше повноважень для виконання своїх функцій. Але чи змінить це життя у Бендюзі? Свідомість місцевих керівників лишилась ще в минулому, коли всі вказівки диктувались зверху. Управляти самим на землі, чи не це є споконвічною мрією багатьох українців? Ще один крок до самостійності. Не тільки країни, а й Бендюги. Коли все поточне виробництво урізане до мінімуму, надання послуг ледь тримається на плаву перед майбутньою районною владою стоять великі завдання щодо розширення всіх напрямків життєдіяльності села. Якими будуть результати виборів до сільської ради? Які депутати і політичні сили увійдуть до сільської ради, хто буде головою сільської ради, такі і рішення будуть прийматись на місцях. Таким і буде розвиток Бендюги на найближчі роки.

Після реєстрації кандидатів у депутати почнеться справжня передвиборна агітація. Всі можливі і неможливі методи будуть використовуватись на повну силу. Хтось з кандидатів підкорить виборців солодкими обіцянками про щасливе майбутнє Бендюги. Хтось займеться так званою благодійністю і наділить крупою і гречкою тих, хто здатний проміняти свій голос на певну матеріальну цінність. Справжні кандидати не голословлять, вони просто роблять свою роботу. Тихо і послідовно. Задача виборців - розгледіти таких людей серед всіх кандидатів. Дати нимспробу, ще раз повірити в їх сили. Передвиборна агітація переверне село з ніг на голову. Кандидати на виборні посади будуть пробувати не тільки піднятись в очах мешканців, але й дискредитувати своїх конкурентів, якими б вони не були святими. Районні ЗМІ зірвуть наступний куш на цій виборчій кампанії. Більше роботи буде і листоношам, передвиборні листівки будуть в кожному дворі. Стовпи у селі будуть розклеєні кольорами політичних партій, а обличчя кандидатів будуть такі знайомі як ніколи. Один раз на 5 років вони зроблять все від себе можливе, щоб місцевий електорат проголосував за них. Отак і живуть люди у Бендюзі, від виборів до виборів.


16.09.2015р.З днем спорту, Бендюга

Минули часи, коли спорт у Бендюзі був масовим. Хай як не критикують люди радянську епоху спортивне життя було на той час в моді. Згадайте фізкультуру в радянський час. Учні з довідкою про недопущення до нормативів були скоріше виключенням серед групи дітей. В наші дні майже половина дітей не допускаються до фізичних навантажень через різноманітні хвороби. Сам керівник не має права просити від учнів нормативів по силових вправах. Добру оцінку будуть ставити лише за те, що учні приходять у спортивному одязі. Що заважає людям Бендюги бути фізично кріпкими? Можна завжди списувати поганий стан здоров'я на радіацію від аварії на Чорнобильській АЕС. Але кожен з них вибирає те, як йому жити фізично і який вести спосіб життя. Або наїстись багато їжі, додавши міцного алкоголю. Або влаштувати невелику дієту і пробігти зайвий шлях, хоча б по дорозі додому. Або цілий вечір валятись на дивані перед телевізором чи ПК. Або піти спати раніше, щоб на ранок мати здоровий вигляд. Скільки б не побудували лікарень, спортивних шкіл, закладів оздоровлення у Бендюзі, фізична культура людей буде залежати тільки від них самих. Хто господарює Бендюгою, фізичною підготовкою, спортом? Ні, не влада. Цим керують самі люди, що, схоже, несвідомо, попали під вплив інших цінностей. Здоров'я стало не в тренді. Його звикли купувати в аптеках і лікарнях. Замість того, щоб займатись спортом і слідити за харчуванням. Що дорожче? Не багато людей у Бендюзі є, що тримають на висоті свою фізичну культуру. Радує те, що до них приєднались хлопці і розвивають новий напрямок спорту - workout. Це той масовий вид спорту, що не потребує зайвих витрат. Турнік, бруси, віджимання від полу, біг. Ефект від занять дає приклад іншим мешканцям. Ймовірно, вони замисляться над собою. А чи правильно вони живуть? Їм же ще не одне покоління ростити і передавати в майбутнє найкращі гени. Вони і визначать подальший розвиток громади не тільки Бендюги, а й цілої країни.


12.09.2015р.День підприємця в Бендюзі

Як завжди в Україні в першу неділю осені святкують День підприємця. Це свято запроваджено з 5 жовтня 1998 року Указом Президента України, але жителі Бендюги не звикли масово його святкувати. Мабуть, гроші люблять тишу. Як і крупний, так і малий бізнес у Бендюзі не хизується своїм святом. В наш важкий час не просто знайти ресурси для таких широкомасштабних заходів. Тим паче, що з боку влади підтримка підприємництва мінімальна. Деякі заходи, що здійснюються райдержадміністрацією, можна зазначити, - формальні. Конкурс на кращого підприємця, грамоти, подяки тільки дратують в останній час підприємців, що втомились чекати від держави справжньої підтримки. Так, що все можна списувати на війну, але працювати треба як-небудь. В надії на поліпшення попиту на внутрішньому ринку чимало підприємців очікує збільшення своїх доходів, адже з першого вересня збільшений розмір мінімальної заробітної плати для населення. Головне, щоб не підняли сильно податки, вартість енергоносіїі і курс гривні був стійким. Бо якщо і далі так піде, то бізнесу може не бути. А це серйозні речі. Вся доходна частина місцевого бюджету Бендюги залежить від сплати податків місцевих підприємців. Найбільшу частку займає податок з доходів фізичних осіб, ЄСВ, плата за землю, орендна плата, єдиний податок. Як буде розвиватись село Бендюга без підприємництва? Важко уявити. Згадайте тільки, як їм жилось в 1991-1992 роках… Коли зароджувались перші підприємці в Бендюзі. З чого вони починали і чого вони досягли… Як нам було без них і зараз з ними. Збудовані заклади торгівлі, виробничі майстерні, надання послуг. Вся інфраструктура села закручена навколо них і держиться на них. Суворі закони бізнесу залишили тільки самих сильних. Місцева конкуренція дала жителям найдешевші і найякісніші з можливих товари, продовольство і послуги. Схоже, що ніщо не зупинить підприємницький рух у Бендюзі, бо є сила і воля творити свою справу, своє село. Дай Бог тільки їм здоров’я, сили і віри в цей нелегкий час!


05.09.2015р.День знань у Бендюзі

Кожного року на кінець літа більшість жителів Бендюги готуються до школи. Теплі дні позаду. Всі діти оздоровились і готові приступити до чергового навчального року. Тому й придумали на перший день осені свято – День Знань. Ці хвилюючі моменти щастя й печалі. Хтось всі канікули чекає на те, щоб швидше побачити однокласників. За літо школярі подорослішали, є багато чим поділитись. Комусь не хочеться сідати за парту, згадувати похмурі учбові будні.

Так як у всій Україні, школярі Бендюги ідуть останній день літа на пробний урок в школу. З новим літнім ремонтом шкільні класи виглядають тепліше. Вчителі з учнями вже думають про всі організаційні моменти: вивчають розклад занять, нові підручники й оновлені обличчя один одного. З нового навчального року є можливість пересісти на іншу парту, багато учнів використовують цей момент і підходять до класної керівниці з аналогічним проханням. Тобто, все як у Порошенка – «по новому», починаючи зі шкільної форми і канцелярії і закінчуючи свіжим ремонтом класних приміщень. Якби не голосно лунали всі партійні заклики, завжди в Бендюзі знайдуться всі недоліки шкільної освіти. От наприклад, підвезення школярів до школи з далекої відстані, харчування малозабезпечених дітей, дітей сиріт і т.п., сучасна матеріально-технічна база, опалення приміщень взимку тощо. Ці та інші проблеми жоден політик не може вирішити, тож залишається батькам гуртуватись на шкільних зборах у громади, щоб хоч якось покращитиполіпшити стан місцевої освіти села Бендюга.

Першого числа всі прибрані діти підуть у школу і багато з людей старшого покоління згадає це свято, поринувши в історію своєї молодості. Батьки проведуть своїх дітей і поновлять свою пам’ять новими прекрасними шкільними моментами. Море радості, посмішок, віршів, пісень, фотознімків. Чого тільки не згадають у Бендюзі на свято першого дзвоника. Вдалого старту лишилось побажати всім учням, вчителям і батькам. Успіх буде залежати саме від них. А вдалий старт – це половина справи. До нових висот, до нових перемог!


31.08.2015р.До дня Незалежності України

Цілих три вихідних подарувала держава на кінець літа. От і думку гадають жителі у Бендюзі, як провести ці вихідні на повну силу. Традиційно в останні дні літа копають картоплю всією родиною. Спішать закінчити збирання цього врожаю до настання осінніх дощів, бо таких довгих вихідних не буде більше на наступний місяць та й день стає меншим, справа йде до осені. Погода теж виявиться сприятливою – сильної спеки, затяжних дощів не буде. А комарів цього літа взагалі було мало, варто надіятись на гарні умови праці.

У кого буде більше вільного часу, зможе в неділю вийти в центр Бендюги, відсвяткувати День Державного Прапору України, разом з держслужбовцями підняти жовто-блакитний стяг. Ці два кольори в останній рік були такими поширеними, що, здається, це свято будуть скоро святкувати мешканці села в себе вдома, піднімаючи жовто-блакитні символи на власному подвір’ї.

На третій день вихідних, коли від роботи (картоплі) коні дохнуть, люди починають думати, як все таки відпочити, хоч на вечір. Все таки – День Незалежності. Хто подивився святковий парад по телевізору, вже наполовину приурочився до свята. А що там приготувала місцева влада на святкування незалежності? Щоб там не було на вечір у селі почнуть збиратись люди, гуртуватись родинами, друзями, кумами. Гарний привід відзначити 24 річницю Дня Незалежності. Це буде понеділок, тяжкий день. Такий тяжкий як і їх незалежність, пролита кров’ю на рідній землі. Прикро, що деякі жителі не цінять це свято, перетворюють його на справжнє пияцтво з відповідними наслідками.

Ранок 25-го схоже виявиться не легшим, люди вийдуть на роботу, щоб «відпочити». А кому зараз легко? У Бендюзі вже давно звикли так працювати, бо розуміють, що справжня незалежність – це тяжка праця протягом багатьох століть, тільки силою її можна вибороти.

21.08.2015р.
Відвідувачі села Бендюга (1)
Сповіщення


Будь в курсі всіх подій на село Бендюга -
додай свій E-mail для отримання інформації про всі зміни цієї сторінки

Ваш E-mail:
Будемо вдячні за розміщення нашого лінку сайту села Бендюга:Погода у Бендюзі
Інші населені пункти
Львівської області і району
з прогнозом погоди

Ціни на Вашу рекламу
в місяць по всіх сторінках
району – 30 грн
області – 300 грн
України – 2500 грн
    Олег © Sir.Ko™ 2005-2016 Сироватко