E-mail:  Пароль:  Чужий комп'ютер   

Шан. гостю, адміністрація сайту вітає Вас!
Для приєднання до громади щирих українців, введіть Ваш логін і пароль.
При їх відсутності зареєструйтесь власноручно
або зайдіть з соціальної мережі, де вже є Ваша сторінка
Реєстрація передбачає погодження та дотримання правил сайту

Село Бендюга - сайт громади
   Люди

   Фото

   Відео (2)

   Визначні місця    додати


Facebook livejournal ВКонтакті Однокласники Twitter Google: живая лента
Населені пункти району

1. Сокаль
2. Карів
3. Великі Мости
4. Поториця
5. Жвирка
6. Стремінь
7. Лучиці
8. Войславичі
9. Стаївка
10. Белз

Див. далі

Рейтинг населених пунктів залежить від відданих за них голосівОстанні відео


Бендюга


Мешканці с.Бендюга на Львівщині півроку живуть у воді


село Бендюга

райцентр Сокаль

облцентр ЛьвівЗапитати


Будь патріотом свого села - проголосуй за нього!

Всього голосів: 0
Дивитись місця в рейтингах
України та Львівської області

Максимальний рейтинг села Бендюга залежить від рейтингу всіх зареєстрованих учасників, від заповнених тем для обговорення - додаткові голоси за тему, від збережених фото - додатковий голос за фото (до 2500 фото)


Бендюга - цеКартографія місцевості громади

районні центри
населені пункти району
населені пункти за межами району


Новини Львівської області


У Львові троє студентів потрапили у пастку бандитів (Lvivexpres.com)(09:40)
Двоє маленьких львів’ян отруїлися чадним газом (Львiвська Газета)(09:37)
Єпископи РКЦ обговорили підготовку до початку Року Милосердя (RISU)(09:35)
На Львівщині у ДТП травмувалось 4 людини (Vsemisto-lv)(09:33)
На Львівщині легковик врізався у дерево: постраждали четверо людей (Вголос)(09:30)
Правоохоронці Львівщини врятували жінку від п’яного дебошира (Сфера-ТВ)(09:20)
На митниці затримали продукти харчування сумнівної якості (Lviv.tv)(09:17)
На Львівщині трьох студентів утримували силою і вимагали викуп (Вголос)(09:16)
У Львові діти отруїлись чадним газом (Vsemisto-lv)(09:15)
На Львівщині двоє шестимісячних немовлят отруїлися чадним газом (Варіанти)(09:13)


Форум - села - Теми для обговорення
Про доступ до публічної інформації
Записи на основній сторінці поки що відсутні
Перенесення інформації в поле вводу з текстового редактору
є корисним під час створення сайту населеного пункту
Чи варто оформлювати субсидії в 2015 році

Для оформлення субсидії необхідно зайти в місцеве управління соціального захисту населення, подати заяву і декларацію про доходи і витрати на призначення субсидії або надіслати ці два документи по пошті. По всім питанням, що не вирішать жителі села Бендюга в цій пам'ятці, рекомендовано подзвонити на безкоштовну гарячу лінію 0-800-507-309.

Чи варто робити субсидію? Давайте порахуємо. Якщо типовий мешканець села Бендюга має своє домогосподарство і опалює житловий будинок дровами та газом в відношенні 50/50 і сплачує комунальним господарствам кожного місяця 500 грн. Якщо субсидія призначається при умові обов'язкового платежу в 1000 грн., то немає тоді сенсу займатись оформленням субсидії.

Як визначити суму обов'язкового платежу? Наприклад, типова сім'я із 3-х осіб в Бендюзі має за останні 6 місяців офіційний заробіток 36 тис. грн. Тоді заробіток на одну особу в місяць буде дорівнювати 2 тис. грн. (36 : 6 = 6; 6 : 3 = 2). Цю суму треба по визначеній формулі розділити на 1176 грн (розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2015р.), розділити на 2 та помножити на 15%. Тобто 2000 : 1176 : 2 * 15% = 12,76%. При середньомісячному сукупному сімейному доході 6000 грн. на місяць обов'язковий платіж типової родини Бендюги становить 765,6 грн. (6000 * 12,76%). Всі комунальні платежі, що перевищують цей мінімальний розмір, відшкодовуються управлінням соцзахисту. Порядок заповнення вказаний на сайті мінсоцполітики.

При заповненні декларації краще перестрахувати себе, взяти довідку про отримані доходи з податкової інспекції та пенсійного фонду по місцю перебування, адже при призначенні субсидії йде автоматична звірка з даними службами згідно обміну даних. У разі відсутності заробітку або дохід є меншим прожиткового мінімуму у працездатних осіб, які зареєстровані по вказаній адресі, для розрахунку субсидії враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму (з 1 січня 2015р. - 1218 грн.). Призначається субсидія на особу, на яку відкриті особові рахунки за місцем реєстрації. Наявність заборгованості зі сплати за житлово-комунальних послуг не впливає на визначення права на призначення субсидії.

При призначенні субсидії діє обмеження в площі житла - 48,87 м2 на одну особу, а також єдині для всієї України щомісячні норми споживання на одну особу води (4 м3), водовідведення (4 м3), вивезення побутових відходів (0,4167 м3), газопостачання в опалювальний період 7 м3 на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465 – в багатоквартирних будинках), на газову плиту на одну особу (приготування їжі - 6 м3 та підігрів води +3 м3 або водонагрівач 18 м3 ), електропостачання в опалювальний період 65 кВт год. на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465– в багатоквартирних будинках). У будинках, обладнаних (не обладнаних) стаціонарними електроплитами 130 кВт год. (90 кВт год.) на сім’ю з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена сім’ї за наявності центр. постачання гарячої води або 150 кВт год. (120 кВт год.) на сім’ю з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена сім’ї (за відсутності центр. постачання гарячої води). Якщо житлова площа перевищує соціальну норму житла, то це не означає позбавлення права субсидії. Просто при призначенні субсидії братиметься не вся сума нарахованої квартплати, а тільки та, що є у межах соціальної норми.

Перерахунок розміру призначеної субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється. Сума призначеної субсидії, яку переказано на рахунки для оплати вартості комунальних послуг в розмірі соціальних нормативів і, яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата обов’язкової часки платежу домогосподарства на наступний розрахунковий період.


22.11.2015р.Дві справи на неділю: проголосувати і перевести свій годинник

В останню неділю жовтня за нашим законодавством проходять вибори до місцевих, районних, обласних рад та голів сільської ради. Ті жителі України, що мають виборче право, голосують за місцем своєї приписки в паспорті. Не прості вибори прогнозуються. Всі політики перетасувались між собою як карти в колоді. Нові імена партій, ті ж самі передвиборчі програми і політики. Будь-якою ціною вдертись до органів влади. Життя їх не навчило. Повна байдужість виборців села дає добро вчиняти з ними повне невіглавство. Але не будемо про погане. Який би вибір не зробила місцева громада, перша всеукраїнська соціальна мережа буде вітати цей вибір, бо жодна з політичних сил не впливає на діяльність порталу і це є знаковим чинником неупередженості перед жителями Бендюги та конкурентними ЗМІ, що продали свою політичну свободу за тридцять срібенників. Життя продовжиться, жителі села оберуть владу, яка буде їх варта. Кандидати в депутати місцевих виборів доступні за посиланням: cvk.gov.ua. Результати місцевих виборів доступні за тією ж адресою. Треба вибрати область та населений пункт. Інформація корисна для тих виборців села, що хочуть вивчити своїх кандидатів, перед тим, як зробити вибір і простежити хід голосування до остаточного підрахунку голосів. Осінні дні минають швидко, з неділі жителі Бендюги можуть поспати довше. Тільки необхідно нагадати їм перевести годинникову стрілку на годину назад і ще раз насолодитись осіннім теплим дощем, якого так давно не було в Україні.


24.10.2015р.День туризму у селі

Починаючи з 1998 р. в країні відзначається День туризму. Пересічний житель села хоча б раз у рік виїздить за межі рідного населеного пункту. Навіть вирушаючи у поїздку по справам у сусіднє велике місто чи маленьке село, подорожуючі завжди знаходять час, щоб озирнутись навколо. Побачити щось нове, перепочити, набратись нових сил. Так зародився туризм. Ідея побачити нові краєвиди, архітектурні форми не давала покою багатьом туристам. Тому вони вирушали в дорогу на великі відстані, поєднуючи спорт, краєзнавство і відпочинок. Таких активних подорожуючих в країні не так вже й багато. Переважна більшість жителів віддає перевагу тижневим походам в Карпати, на береги Чорного і Азовського морів. Ще частіше відпочивають мешканці Бендюги на вихідних у парку, біля річки. Що кому краще.

Розвиток туризму в Бендюзі багато в чому залежить від самих його жителів та сільської влади. В якому вигляді знаходяться історичні будівлі? Чи впорядкована територія біля масового відпочинку людей, дітей? На якому рівні тримаються заклади харчування, де є найближчий готель? Хтось розробляв туристичні маршрути, чи є шляхові сполучення і реклама всіх наявних об’єктів туризму? Це основні питання, що мають бути вирішені в плані розвитку сучасного туризму. В селі є завжди цікаві місця, які з боку кожного мешканця не є занадто привабливими. Тільки туристичний бізнес вносить певну родзинку простим речам, які потім виявляться привабливими для подорожуючих. Нові враження, приємний відпочинок, гарні спогади змусять гостей повернутись знову і знову у улюблене село.


27.09.2015р.Передвиборна агітація почалась

Півмісяця тому розпочалась передвиборна агітація у селі. На що надіються мешканці Бендюги? Чи залишились надії на покращення життя? Чи є нові постаті, яким можна довірити владу в Бендюзі?

Згідно нового законодавства країни про децентралізацію влади органи місцевого самоврядування отримають більше повноважень для виконання своїх функцій. Але чи змінить це життя у Бендюзі? Свідомість місцевих начальників залишилась ще в минулому, коли всі вказівки диктувались зверху. Керувати самим на землі, чи не це є споконвічною метою багатьох українців? Ще один крок до незалежності. Не тільки країни, а й Бендюги. Коли все існуюче виробництво урізане до мінімуму, надання послуг ледве держиться на плаву перед майбутньою місцевою владою стоять нелегкі завдання щодо підвищення всіх напрямків життєдіяльності села. Якими будуть підсумки голосування до сільської ради? Які кандидати і політичні сили пройдуть до сільської ради, хто буде головою сільської ради, такі і рішення будуть прийматись на місцях. Таким і буде розвиток Бендюги на найближчі 5 років.

Після реєстрації кандидатів у депутати почнеться справжня передвиборна агітація. Всі можливі і неможливі засоби будуть використовуватись на повну силу. Хтось з кандидатів підкорить виборців солодкими обіцянками про щасливе майбутнє Бендюги. Хтось займеться так званою благодійністю і обдарує крупою і гречкою тих, хто здатний проміняти власний голос на певну матеріальну цінність. Справжні кандидати не обіцяють, вони просто роблять свою роботу. Тихо і послідовно. Задача виборців - побачити таких людей серед всіх кандидатів. Дати нимшанс, ще раз повірити в їх сили. Передвиборна агітація переверне село верх дном. Кандидати на виборні посади будуть намагатись не тільки піднятись в очах місцевих жителів, але й понизити своїх конкурентів, якими б вони не були чесними. Районні газети зірвуть ще один куш куш на виборчій кампанії. Більше роботи буде і листоношам, агітаційні матеріали будуть в кожному дворі. Стовпи у Бендюзі будуть розклеєні кольорами політичних партій, а портрети кандидатів будуть такі знайомі як ніколи. Один раз на 5 років вони зроблять все від себе можливе, щоб місцевий електорат проголосував за них. Отак і живуть люди у селі, від виборів до виборів.


16.09.2015р.Фізкульт Ура, Бендюга

Минули часи, коли спорт у Бендюзі був масовим. Хай як не критикують жителі радянську епоху спортивне життя було на той час в моді. Згадайте урок фізкультури в школі. Діти з довідкою про недопущення до навантажень були скоріше виключенням серед групи дітей. Сьогодні майже половина дітей не допускаються до сильних навантажень через різноманітні хвороби. Сам керівник не має права просити від учнів нормативів по силових навантаженнях. Відмінну оцінку будуть ставити лише за те, що діти приходять у спортивному одязі. Що заважає дітям Бендюги бути фізично кріпкими? Можна постійно списувати поганий стан здоров'я на радіацію від аварії на ЧАЕС. Але кожен з них вибирає те, як йому жити фізично і який вести спосіб життя. Або наїстись до нестями, додавши міцного алкоголю. Або влаштувати маленьку дієту і пробігти зайвий шлях, хоча б по дорозі на роботу. Або цілий вечір валятись на дивані перед телевізором чи ПК. Або піти спати раніше, щоб на завтра мати здоровий вигляд. Скільки б не побудували лікарень, спортшкіл, закладів оздоровлення у Бендюзі, фізична культура людей буде залежати тільки від них. Хто господарює Бендюгою, фізичною культурою, спортом? Ні, не влада. Цим керують самі жителі, що, ймовірно, несвідомо, попали під вплив інших цінностей. Здоров'я стало не в тренді. Його навчились купувати в аптеках і лікарнях. Замість того, щоб займатись собою і слідити за харчуванням. Що цінніше? Не багато жителів у Бендюзі є, що тримають на висоті свою фізичну підготовку. Радує те, що до них приєднались юнаки і розвивають новий напрямок спорту - workout. Це той багаточисельний вид спорту, що не потребує зайвих витрат. Турнік, бруси, віджимання від полу, біг. Результат від занять дає приклад іншим людям. Ймовірно, вони замисляться над собою. А чи правильно вони живуть? Їм же ще не одне покоління ростити і передавати в майбутнє найкращі гени. Вони і визначать подальший розвиток мешканців не тільки Бендюги, а й цілої країни.


12.09.2015р.День підприємця в Бендюзі

Кожного року в Бендюзі в першу неділю вересня відзначають День підприємця. Це свято запроваджено з 5 жовтня 1998 року Указом Президента України, але підприємці Бендюги не звикли масово його святкувати. Схоже, гроші полюбляють тишу. Як і крупний, так і малий бізнес у Бендюзі не хизується своїм святом. В наш нелегкий час не просто знайти ресурси для таких широкомасштабних заходів. Тим паче, що з боку влади підтримка підприємництва не велика. Деякі заходи, що проводяться райдержадміністрацією, можна зазначити, - формальні. Конкурс на найкращого підприємця, грамоти, подяки лише дратують в останній рік підприємців, що втомились чекати від держави реальної підтримки. Звичайно, що все можна списувати на війну, але працювати треба як-небудь. В надії на покращення попиту на внутрішньому ринку багато підприємців очікує збільшення своїх доходів, адже з 1 вересня збільшений розмір мінімальної зарплати для населення. Головне, щоб не підняли сильно податки, вартість енергоносіїі і курс гривні був стабільним. Бо якщо і далі так піде, то бізнесу може не бути. А це серйозні речі. Вся доходна частина місцевого бюджету Бендюги залежить від податкових надходжень місцевих підприємців. Найбільшу частку займає податок з доходів фізичних осіб, ЄСВ, плата за землю, орендна плата, єдиний податок. Як буде розвиватись село Бендюга без підприємництва? Важко уявити. Подумати тільки, як їм жилось в 1991-1994 роках… Коли з'являлись перші підприємці в Бендюзі. З чого вони починали і чого вони досягли… Як нам було без них і зараз з ними. Зведені торгівельні заклади, виробничі майстерні, надання послуг. Вся інфраструктура села закручена навколо них і держиться на них. Суворі закони бізнесу залишили лише самих сильних. Місцева конкуренція дала людям найдешевші і найякісніші з можливих товари, продовольство і послуги. Здається, що ніщо не зупинить підприємництво у Бендюзі, бо є сила і воля творити свою справу, своє село. Дай Бог тільки їм здоров’я, сили і віри в цей нелегкий час!


05.09.2015р.День знань у Бендюзі

Кожного року на кінець літа більшість мешканців Бендюги готуються до школи. Найтепліша пора року позаду. Всі діти оздоровились і готові приступити до нового учбового року. Тому й придумали на перший день осені свято – День Знань. Ці хвилюючі моменти радості й турботи. Хтось все літо чекає на те, щоб швидше побачити однокласників. За літо діти подорослішали, є багато чим поділитись. Комусь не хочеться сідати за парту, згадувати сірі навчальні будні.

Так як у всій Україні, школярі Бендюги ідуть наприкінці літа на пробний день в школу. З новим літнім ремонтом шкільні класи не виглядають так похмуро. Вчителі з учнями вже думають про всі організаційні моменти: вивчають розклад занять, нові підручники й оновлені обличчя один одного. З першого вересня є можливість пересісти на іншу парту, багато учнів використовують цей момент і підходять до вчителів з аналогічним проханням. Один словом, все як у Порошенка – «по новому», починаючи зі шкільного одягу і канцелярії і закінчуючи свіжим ремонтом учбових приміщень. Якби не голосно лунали всі політичні лозунги, завжди в Бендюзі знайдуться всі недоліки шкільної освіти. От наприклад, підвезення учнів до школи з далекої відстані, харчування малозабезпечених дітей, дітей сиріт і т.п., сучасна матеріально-технічна база, обігрів приміщень взимку тощо. Ці та інші проблеми жоден політик не може вирішити, тож залишається батькам об'єднуватись на шкільних зборах у громади, щоб хоч якось покращитиполіпшити стан місцевої освіти села Бендюга.

Першого вересня всі прибрані діти підуть у школу і багато з людей старшого покоління згадає цей день, поринувши в історію своєї юності. Батьки проведуть своїх дітей і поновлять свою пам’ять новими прекрасними шкільними враженнями. Море радості, посмішок, віршів, пісень, фотознімків. Чого тільки не згадають у Бендюзі на свято першого дзвоника. Вдалого початку лишилось побажати всім учням, вчителям і батькам. Успіх буде залежати саме від них. А вдалий початок – це половина справи. До нових висот, до нових перемог!


31.08.2015р.До дня Незалежності України

Цілих три вихідних подарувала держава на кінець літа. От і думку гадають жителі у Бендюзі, як провести ці вихідні на повну силу. Традиційно в останні дні літа копають картоплю всією родиною. Спішать закінчити збирання цього врожаю до настання осінніх дощів, бо таких довгих вихідних не буде більше на наступний місяць та й день стає меншим, справа йде до осені. Погода теж виявиться сприятливою – сильної спеки, затяжних дощів не буде. А комарів цього літа взагалі було мало, варто надіятись на гарні умови праці.

У кого буде більше вільного часу, зможе в неділю вийти в центр Бендюги, відсвяткувати День Державного Прапору України, разом з держслужбовцями підняти жовто-блакитний стяг. Ці два кольори в останній рік були такими поширеними, що, здається, це свято будуть скоро святкувати мешканці села в себе вдома, піднімаючи жовто-блакитні символи на власному подвір’ї.

На третій день вихідних, коли від роботи (картоплі) коні дохнуть, люди починають думати, як все таки відпочити, хоч на вечір. Все таки – День Незалежності. Хто подивився святковий парад по телевізору, вже наполовину приурочився до свята. А що там приготувала місцева влада на святкування незалежності? Щоб там не було на вечір у селі почнуть збиратись люди, гуртуватись родинами, друзями, кумами. Гарний привід відзначити 24 річницю Дня Незалежності. Це буде понеділок, тяжкий день. Такий тяжкий як і їх незалежність, пролита кров’ю на рідній землі. Прикро, що деякі жителі не цінять це свято, перетворюють його на справжнє пияцтво з відповідними наслідками.

Ранок 25-го схоже виявиться не легшим, люди вийдуть на роботу, щоб «відпочити». А кому зараз легко? У Бендюзі вже давно звикли так працювати, бо розуміють, що справжня незалежність – це тяжка праця протягом багатьох століть, тільки силою її можна вибороти.

21.08.2015р.
Відвідувачі села Бендюга (1)
Сповіщення


Будь в курсі всіх подій на село Бендюга -
додай свій E-mail для отримання інформації про всі зміни цієї сторінки

Ваш E-mail:
Будемо вдячні за розміщення нашого лінку сайту села Бендюга:Погода у Бендюзі
Інші населені пункти
Львівської області і району
з прогнозом погоди

Ціни на Вашу рекламу
в місяць по всіх сторінках
району – 30 грн
області – 300 грн
України – 2500 грн
    Олег © Sir.Ko™ 2005-2015 Сироватко