E-mail:  Пароль:  Чужий комп'ютер   

Шан. гостю, адміністрація сайту вітає Вас!
Для приєднання до громади щирих українців, введіть Ваш логін і пароль.
При їх відсутності зареєструйтесь власноручно
або зайдіть з соціальної мережі, де вже є Ваша сторінка
Реєстрація передбачає погодження та дотримання правил сайту

Село Лісоводи - сайт громади
   Люди (3)

   Фото (68)

   Відео (2)

   Визначні місця    додати


Facebook livejournal ВКонтакті Однокласники Twitter Google: живая лента
Населені пункти району

1. Мартинківці
2. Немиринці
3. Турчинці
4. Сатанів
5. Великий Карабчіїв
6. Нове Поріччя
7. Велика Левада
8. Городок
9. Пільний Олексинець
10. Басівка

Див. далі

Рейтинг населених пунктів залежить від відданих за них голосівОстанні відео


20 добрих справКонфлікт у селі Лісоводи Городоцького районусело Лісоводи

райцентр Городок

облцентр ХмельницькийЗапитати


Будь патріотом свого села - проголосуй за нього!

Всього голосів: 0
Дивитись місця в рейтингах
України та Хмельницької області

Максимальний рейтинг села Лісоводи залежить від рейтингу всіх зареєстрованих учасників, від заповнених тем для обговорення - додаткові голоси за тему, від збережених фото - додатковий голос за фото (до 2500 фото)


Лісоводи - цеКартографія місцевості громади

районні центри
населені пункти району
населені пункти за межами районуОстанні фото

Всі альбоми фото
Новини Хмельницької області


У Симчишина представили на обговорення три кандидатури начальників управлінь (Незалежний громадський портал)(18:53)
Закупівельні ціни на молоко залишаються стабільними — АВМ (AgroTimes)(17:10)
У Хмельницькому в прикордонній академії працює 23 воїна-інтернаціоналіста (Vsim.ua)(16:45)
Війна за сад на Озерній (33 канал)(16:06)
У Нетішині відкрився благодійний ярмарок до дня святого Валентина (Подільська.info)(15:24)
У Хмельницькому пройде виставка чотирилапих (Vsim.ua)(15:22)
У Хмельницькому відкриється виставка соціального плакату (Подільська.info)(15:08)
У Хмельницькому двоє неповнолітніх отруїлися алкоголем (Сфера-ТВ)(14:38)
Директору «Красилівського агрегатного заводу» збільшили заставу у шість разів (Подільська.info)(14:32)
Кінотеатр ім. Шевченка отримав нову сучасну апаратуру (Хмельницький портал)(14:24)


Форум - села - Теми для обговорення
Про доступ до публічної інформації


Діма (Студент):
Народився і виріс
1 вересня 2008 15:02
Ковш Надія Іванівна (студентка):
Народилася і виросла
14 травня 2008 14:56
Алла Шеремета (експерт по обс.абонентів):
Я народилась. Закінчила школу.
11 квітня 2008 20:54
Сергій (податківець):
проживаю
8 січня 2008 01:13
Джура Сергій Володимирови (податківець):

я народився і виріс

26 травня 2007 18:15

Для тих, хто залишився без роботи

Кожен працездатний мешканець села Лісоводи має право на роботу. Не просто на роботу, а роботу, за яку платять гроші, тим більш непогані. Рідко буває, коли робітник має і гарну роботу і гарну зарплату. Тим більше багато грошей не буває, і найкраща робота час від часу набридає і люди села Лісоводи вдаються до нового пошуку. Сьогодні буде викладено матеріал про те, як знайти роботу, а вірніше, як влада може посприяти мешканецям села Лісоводи заробити собі на життя. Отже, розповідь буде довгою, влаштовуйтесь зручніше і поїхали.

Не дивлячись на те чи мешканці села Лісоводи працюють чи є не зайнятими служба зайнятості в кожному районному центрі може надати повні консультації по пошуку роботи незалежно від зареєстрованого місця прописки мешканців в паспорті. Якщо по місцю проживання роботу знайти не вийшло, є шанс скористатись комп'ютером з доступом в мережу інтернет на випадок, якщо інтернет буде відключений вдома чи з інших причин.

Щодо отримання допомоги по безробіттю, то тут необхідна реєстрація, право на яку мають працездатні особи, які легально працювали чи займались підприємництвом більше ніж півроку за останній рік звернення(наприклад з 03.02.2015р. по 03.02.2016р.). Якщо такого стажу немає, то тут необхідно надати довідку до центру зайнятості з міської (сільської) ради по місцю прописки в паспорті, що особа не була членом особистого селянського господарства (ОСГ). Дата довідки має дорівнювати даті звернення. Тобто, щоб по адресі прописки згідно даних відділу земельних ресурсів міської (сільської) ради не було надано землі для ведення сільського господарства. Якщо особа є інвалідом, то наявність піврічного стажу за останній рік звернення для реєстрації є обов'язковою. Право на реєстрацію мають також випускники ВУЗів (для контрактників треба довідка щодо підтвердження форми навчання, а бюджетників мед. ВУЗів - довідку щодо надання можливості самостійного працевлаштування), ПТУ (додатково треба довідку щодо надання можливості самостійного працевлаштування), що звернулись протягом півроку від закінчення учбового закладу і випускники ніде не працювали.

Важливо, щоб особа на дату звернення не була зайнятою, не числилась підприємцем і шукала роботу. Для реєстрації треба надати оригінал паспорту (з пропискою), коду, трудової книжки (трудового договору), диплому (при наявності), довідки МСЕК (для інвалідів обов'язково та бажано індивідуальну програму реабілітації з заповненим 5-м розділом, щодо робіт, доступних за станом здоров'я).

За умови відсутності підходящої роботи на восьмий день (через тиждень) призначається виплата на період 6-місяців в мінімальному розмірі 544 грн/міс. (випускникам чи незастрахованим особам, що не були членами ОСГ), на 9 місяців (при звільненні за угодою сторін або за власним бажанням - тоді допомога по безробіттю відкладається на 3 місяці), на рік (при розірванні трудового договору або при звільненні внаслідок реорганізації виробництва - допомога по безробіттю розпочнеться через місяць з дати звільнення), на 2 роки або менше громадянам, яким залишилось до пенсії 2 і менше років.

Розмір виплати залежить від розміру легальної нарахованої заробітної плати безробітної особи і загального трудового стажу:

до 2 років - 50 відсотків від легальної заробітної плати;

від 2 до 6 років - 55 відсотків;

від 6 до 10 років - 60 відсотків;

понад 10 років - 70 відсотків.

Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру:

перші 90 календарних днів - 100 відсотків;

протягом наступних 90 календарних днів - 80 відсотків;

у подальшому - 70 відсотків.

Всі питання щодо перебування на обліку в службі зайнятості, отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю, професійного навчання, громадських робіт та інших послуг будуть висвітлені на сторінці села Лісоводи пізніше по питанням, що будуть задані користувачами на адресу адміністрації сайту. Всі опубліковані інформаційні матеріали не є офіційними, вони показують тільки аналіз діючого законодавства з питань пошуку роботи та одержання допомоги по безробіттю, інших послуг служби зайнятості.


03.02.2016р.Прогноз розвитку села на 2016 рік

Глобальний прогноз Stratfor на 2015-2025 роки від 28.02.2015 р. говорить про те, що ще до того прогнозували українські та деякі російські науковці. А саме:

1) теперішній конфлікт Росії та України залишатиметься системним для глобальної політики ще тривалий час;

2) ми матимемо посилення націоналізму в країнах східної Європи, хоча в самій Україні націоналізм значно втихне на користь більш значимих модельних уявлень (Східна Європа має ще прийти до того, до чого прийшла Україна);

3) розпад Росії близький, а Розпад країн ЄС дуже імовірний;

4) головна роль в Європі перейде від Німеччини до Польщі з нашою країною як її стратегічним партнером (почне формуватись Балто-Чорноморський Союз, який пришвидшить розкол Росії);

5) принципово важливою для Євразії стає стратегічна вісь Польща-Україна-Туреччина-Китай - це союз контролю за територією розваленої Росії, причому контроль за ядерною зброєю буде виконуватись за участю США.

Різні прогнози на найближче 10-ти ліття сходяться в єдиному - світ буде змінюватися надзвичайно кардинально і дуже швидко. Наприклад, Меір Брук, наш земляк з США, декларує трьохпозиційну модель теперішнього світу: держава, корпорація, громада. Будь-які моделі, які базуються на співвідношенні цих трьох сторін (як в США), будуть більш прийнятними, ніж ті, які базуються на одній (держава, як в РФ) чи на двох (держава та громада, як в ЄС). Україна в даний момент від двохпозиційної моделі (держава та корпорації) переходить до трьохпозиційної моделі свого існування (держава, корпорації та громади).

В цьому випадку можна сформулювати простий закон кризового світу або світу динамічних змін - лише той, хто конструюватиме динамічну в цих трьох площинах структуру, матиме можливість пройти кризовий час динамічних змін і створити новий світ. В цьому випадку стають зрозумілі дві основні причини розпаду Росії, і це зовсім не економічний занепад, бо громадяни можуть пережити будь-які важкі часи, як от голод чи катастрофу, якщо вони мають перспективний смисл. Отже перша причина розпаду - архаїзація, яка позбавляє росіян самого смислу існування. І це головна причина, яка не дозволить Росії пережити соціальний рівень життя, який значно вищий за той, який був у наших предків під час та після Другої світової війни. Бо сучасники порівнюють своє життя з сучасниками, а не з предками. Так само друга причина розпаду Росії полягає у реальностній гомогенності, а отже закостенілості та ригідності, нездатності до інновацій за межами військового озброєння. У Росії на справді є тільки одна реальність - держава. Корпорації настільки сильно піддані державі, що можна твердити, що Росія це держава-корпорація. Громадяни в Росії це не суспільство громадян, це суспільство підданих.

Саме тому ЗМІ в Росії це фактично спосіб управління суспільством через призму квазі-реальності. Отже, Росія розпадеться не через злидні чи політичну кризу верхів, а через архаїзацію як відсутність перспективних мотивацій і через відсутність корпоративної та суспільної (громадської) динаміки.

Це саме бачення можна застосувати і до ЄС, де створювалася двохпозиційна модель: держави+громади. Головна помилка Об'єднаної Європи полягала в тому, що європейські корпорації не були диверсифіковані по всій Європі і не стали потужною реальністю європейської політики. Відтак інновативний потенціал корпорацій, як це змогли використати США в часи кризи, не зміг бути використаний на території Євросоюзу.

Давайте поглянемо на 2016-й рік з позиції основоположних модельних процесів. Українській громадськості потрібно відстояти своє посилення на рівні Конституції. За будь-яку ціну потрібно не допустити фейкових владно-олігархічних змін до Конституції у теперішній редакції Верховної Ради. Українській громадськості потрібна справжня влада на місцях.

Українська громада повинна послабити впливовість українських олігархічних корпорацій всередині країни, тобто громада має продовжувати тиснути не тільки на владу, але і на олігархічні корпорації, зменшуючи їх вплив на внутрішню політику.

Процес деолігархізації це, перш за все, процес громадський. Олігархічний консенсус влади має бути знищений - через перевибори Верховної Ради та можливо перевибори Президента. Нам потрібні сильні українські корпорації на світовому ринку, а не сильні українські корпорації в справі внутрішнього монополізму, у справі здирництва української громади через тарифну політику та державну корупцію.

Українська громада повинна наполягати на нових форматах комунікації на телебаченні, де би був не тільки порядок денний влади та олігархів, але, перш за все, порядок денний самої громади.

Цей рік - це рік створення Суспільного телебачення, це рік розвитку всіх сторінок населених пунктів Першої всеукраїнської соціальної мережі. Порядок денний цього року це порядок денний громади, а не влади чи корпорацій. Потужна та впливова всередині країни та за її межами українська громада, громада Лісовод - ось що має стати результатом цього року. І це суттєво не тільки для продовження української революції. Це також суттєво для майбутнього Європи, майбутнього Євразії з Росією, що розпалася, та майбутнього світу вцілому. Єднаймося!


24.01.2016р.Перейменування вулиць у Лісоводах

Питання перейменування вулиць внесло потужний поштовх в соціумі Лісовод. Цією справою стали цікавитись всі люди, що мають документи на певну адресу, мають яскраво виражені історичні пристрасті, та ті люди, що мають на меті зробити з цієї справи черговий піар.

Свідомість жителів, села Лісоводи піднялась на вищий рівень. Історія ще раз переписує своїх героїв, постають нові імена, викидаються у смітник непотрібні радянські назви. Реформи тривають. Шкода тільки, що вони зачіпають лише поверхню системи. Заміною показчиків на вулицях села Лісоводи справи не поліпшаться. Але якщо йти послідовно, то вулиці у селі Лісоводи мають носити імена тих жителів, що внесли вагомий вклад в його розвиток, історію і сучасність.

З чого почати? Дійсно з ідеї зміни назви певної вулиці. Ініціатори зміни назви вулиці, серед яких є громадяни, іноземці, трудові колективи чи державні органи, звертаються до голови сільської ради. Ідея щодо зміни назви вулиці повинна бути розглянута до 45 календарних днів. Далі виноситься відповідне питання на обговорення: конференцію, зустрічі, теле-, радіодебати, електронну консультацію. Воно триває більше 2-х місяців, в підсумку мають бути зведені всі «так», «проти» та інші пропозиції. Потім голова сільської ради створює проект рішення про перейменування вулиці Лісовод і виносить на розгляд сільської ради. На сам кінець має бути прийняте рішення про перейменування вулиці, яке набуває чинності з моменту його офіційного оприлюднення.

Для бюджету села Лісоводи вартість такого перейменування буде залежати від кількості табличок та показчиків з новою назвою вулиці, які треба поновити. Як правило вартість однієї таблички коштує приблизно 65 грн., дорожнього знака втричі дорожче. Для звичайних жителів не треба спеціально вносити зміни до документів, які засвідчують право власності, вони залишаться чинними. Також не потрібно спеціально змінювати реєстрацію місця проживання в паспорті. Підприємствам, установам, організаціям законодавством не встановлено терміни подачі змін до установчих документів, вони вправі це зробити пізніше.

До уваги всіх жителів, які забажають змінити назви вулиць чи інших об’єктів Лісовод, на сайті викладено посібник, з детальними поясненнями, зразками документів. Він також має перелік негавтивних постатей, які вели боротьбу проти народу України. Тобто це перелік людей, що причетні до масових злочинів, вони мають стерті з карти села Лісоводи.


03.12.2015р.Погода у Лісоводах

Життя у Лісоводах так чи інакше пов’язано з погодними умовами. Це особливо стосується тих людей, що багато проводять часу на відкритому повітрі. Жоден не хоче промокнути, замерзнути і застудитися. Хворіти дорого в наші часи. Точний прогноз погоди важливий також людям Лісовод, що працюють в АПК, на на відкритому повітрі в промисловості. Якщо не дізнатись точну температуру довкілля, то збитки теплових комунальних організацій можуть становити до 20 відсотків. Інколи понадпланове чи недостатнє витрачення енергоресурсів веде до неефективного господарювання. Добрий хазяїн завжди зможе прорахувати потрібну кількість газу, дров, іншого палива чи електроенергії для обігріву свого будинку. Інколи поїздка Лісоводами буде дуже приємною, якщо знати точний прогноз погоди. Це можна зробити за допомогою віджета сайту, що відображає рух фронтів, наявність погодних явищ в певному місці в певний час. Рух вітру, що показаний на мапі легко визначить опади дощу, туману, снігу, граду, грому. Такі погодні інформери використовують авіаслужби при здійсненні вдалих польотів. Відтепер вони стали доступні на сторінках міст, сіл, селищ сайту для всіх користувачів Київської, Чернігівської, Сумської, Полтавської, Черкаської, Кіровоградської, Житомирської, Запорізької, Донецької, Дніпропетровської, Херсонської областей. Вони висвітлюють справжню картину метеоявищ на певній місцевості.


27.11.2015р.Оформлення субсидії на оплату комунальних послуг в 2015 році

Для прорахунку субсидії необхідно зайти в місцеве управління соціального захисту населення, написати заяву і декларацію про доходи і витрати на отримання субсидії або надіслати ці 2 документи по пошті. По усім питанням, що не знайдуть жителі села Лісоводи в цій статті, рекомендовано подзвонити на безкоштовну пряму лінію 0-800-507-309.

Чи варто оформлювати субсидію? Давайте порахуємо. Якщо типовий мешканець села Лісоводи має приватне домогосподарство і опалює житловий будинок дровами та газом в пропорції 50/50 і сплачує комунальним службам кожного місяця 500 грн. Якщо субсидія нараховується при умові обов'язкового платежу в 1000 грн., то немає тоді потреби займатись оформленням субсидії.

Як визначити розмір обов'язкового платежу? Приміром, пересічна родина із 3-х осіб в Лісоводах має за останні 6 місяців легальний дохід 36 тис. грн. Тоді дохід на одну особу в місяць становитиме 2 тис. грн. (36 : 6 = 6; 6 : 3 = 2). Цей результат необхідно по визначеній формулі розділити на 1176 грн (розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 01.01.2015р.), розділити на 2 та помножити на 15%. Тобто 2000 : 1176 : 2 * 15% = 12,76%. При середньомісячному загальному сімейному доході 6000 грн. на місяць обов'язковий платіж типової родини Лісовод становить 765,6 грн. (6000 * 12,76%). Всі комунальні платежі, що перевищують цей мінімальний розмір, відшкодовуються управлінням соцзахисту. Порядок заповнення вказаний на сайті мінсоцполітики.

При заповненні декларації краще перестрахувати себе, взяти довідку про отримані доходи з податкової інспекції та пенсійного фонду по місцю перебування, адже при нарахуванні субсидії йде автоматична звірка з даними службами згідно обміну даних. У разі відсутності заробітку або заробіток є меншим прожиткового мінімуму у працездатних осіб, які зареєстровані по вказаній адресі, для розрахунку субсидії враховується заробіток на рівні прожиткового мінімуму (з 01.01.2015р. - 1218 грн.). Призначається субсидія на особу, на яку відкриті особові рахунки за місцем реєстрації. Наявність заборгованості з оплати за житлово-комунальних послуг не впливає на визначення права на призначення субсидії.

При призначенні субсидії діє обмеження в площі житла - 48,87 м2 на одну особу, а також єдині для всієї України щомісячні норми споживання на одну особу води (4 м3), водовідведення (4 м3), вивезення сміття (0,4167 м3), газопостачання в опалювальний період 7 м3 на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465 – в багатоквартирних будинках), на газову плиту на одну особу (приготування їжі - 6 м3 та підігрів води +3 м3 або водонагрівач 18 м3 ), електропостачання в опалювальний період 65 кВт год. на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465– в багатоквартирних будинках). У будинках, обладнаних (не обладнаних) стаціонарними електроплитами 130 кВт год. (90 кВт год.) на родину з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена сім’ї за наявності центр. постачання гарячої води або 150 кВт год. (120 кВт год.) на родину з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена сім’ї (за відсутності центр. постачання гарячої води). Якщо житлова площа перевищує соціальну норму житла, то це не позбавляє права субсидії. Просто при оформленні субсидії братиметься не вся сума нарахованої квартплати, а тільки та, що є у межах соціальної норми.

Перерахунок розміру оформленої субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється. Сума оформленої субсидії, яку переказано на рахунки для оплати вартості комунальних послуг в розмірі соціальних нормативів і, яка не використана сім'єю внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата обов’язкової часки платежу сім'ї на наступний розрахунковий період.


22.11.2015р.Дві справи на неділю: проголосувати і перевести годинник

В останню неділю жовтня за українським законодавством проходять вибори до місцевих, районних, обласних рад та голів сільської ради. Ті жителі країни, що мають виборче право, голосують за місцем своєї приписки в паспорті. Складні вибори очікуються. Всі партії перетасувались між собою як карти в колоді. Нові назви політичних сил, одні і ті ж обіцянки і кандидати. Будь-якою ціною прорватись до владних кабінетів. Життя нічому не навчило. Тотальна байдужість громадян села дає добро вчиняти з ними неправомірні дії. Але не будемо про погане. Який би вибір не зробила місцева громада, перша всеукраїнська соціальна мережа буде вітати цей вибір, бо жодна з політичних сил не впливає на діяльність порталу і це є показовим чинником неупередженості перед громадянами Лісовод та конкурентними ЗМІ, що продали свою ідейну свободу за кілька срібенників. Життя продовжиться, жителі села оберуть владу, яка буде їх варта. Кандидати в депутати місцевих виборів доступні за посиланням: cvk.gov.ua. Підсумки місцевих виборів доступні за тим же посиланням. Треба вибрати область та населений пункт. Інформація корисна для тих громадян села, що хочуть вивчити своїх кандидатів, перед тим, як зробити вибір і простежити хід голосування до остаточного підрахунку голосів. Осінні дні минають непомітно, з неділі жителі Лісовод можуть поспати довше. Тільки необхідно нагадати їм перевести годинникову стрілку на годину назад і ще раз насолодитись осіннім теплим дощем, якого так давно не було в країні.


24.10.2015р.День туризму у селі

З 1998 року в країні святкується День туризму. Кожен житель села хоча б раз у рік виїздить за межі рідного населеного пункту. Навіть вирушаючи у відрядження по справам у найближче велике місто чи маленьке село, подорожуючі іноді знаходять час, щоб оглянутись навколо. Побачити дещо нове, перепочити, набратись нових сил. Так виник туризм. Спокуса відвідувати нові краєвиди, історичні споруди не давала покою багатьом туристам. Тому вони вирушали в дорогу на далекі відстані, поєднуючи фотографування, краєзнавство і відпочинок. Таких активних туристів в країні не так вже й багато. Більшість людей віддає перевагу коротким походам в Карпати, на узбережжя Чорного і Азовського морів. Ще частіше відпочивають жителі Лісовод на вихідних у парку, біля річки. Що кому зручніше.

Популяризація туризму в Лісоводам багато в чому залежить від самих його людей та сільської влади. В якому вигляді знаходяться культурні пам’ятки? Чи облаштована територія біля масового відпочинку людей, гостей села? На якому рівні тримаються їдальні, де є найближчий готель? Хтось розробляв туристичні маршрути, чи є дорожні сполучення і реклама всіх наявних об’єктів туризму? Це базові питання, що мають бути на постійному контролі в плані розбудови місцевого туризму. В селі є завжди дивовижні місця, які з боку кожного жителя не є занадто привабливими. Тільки туристичний бізнес вносить певну родзинку простим речам, які потім стануть привабливими для подорожуючих. Нові вподобання, приємний відпочинок, гарні спогади змусять гостей повертатись знову і знову у улюблене село.


27.09.2015р.До виборів 2015 року лишилось 45 днів

Близько тижня тому почалась передвиборча агітація у селі. На що надіються мешканці Лісовод? Чи залишились надії на покращення життя? Чи є нові постаті, яким можна довірити громаду в Лісоводам?

Згідно нового законодавства України про децентралізацію влади органи місцевого самоврядування отримають більше повноважень для виконання своїх функцій. Але чи змінить це життя у Лісоводах? Свідомість місцевих керівників лишилась ще в минулому, коли всі рішення диктувались зверху. Управляти самим на землі, чи не це є споконвічною мрією багатьох українців? Ще один крок до самостійності. Не тільки країни, а й села. Коли все існуюче виробництво скорочене до мінімуму, надання послуг ледь тримається на плаву перед майбутньою районною владою стоять великі завдання щодо підвищення всіх напрямків життєдіяльності села. Якими будуть результати виборів до сільської ради? Які кандидати і політичні сили пройдуть до сільської ради, хто буде головою сільської ради, такі і рішення будуть прийматись на місцях. Таким і буде розвиток села на найближчі 5 років.

Після реєстрації кандидатів у депутати почнеться справжня передвиборча агітація. Всі можливі і неможливі засоби будуть використані на повну силу. Хтось з кандидатів підкорить виборців солодкими обіцянками про заможне майбутнє Лісовод. Хтось займеться так званою благодійністю і обдарує крупою і гречкою тих, хто здатний проміняти власний голос на певну матеріальну цінність. Справжні кандидати не обіцяють, вони просто виконують свою роботу. Тихо і впевнено. Задача виборців - розгледіти таких людей серед всіх кандидатів. Дати нимспробу, ще раз повірити в їх сили. Передвиборна агітація переверне село з ніг на голову. Кандидати на виборні посади будуть пробувати не тільки піднятись в очах людей, але й понизити своїх конкурентів, якими б вони не були святими. Районні газети зірвуть ще один куш куш на виборчій кампанії 2015 року. Більше роботи буде і листоношам, передвиборні листівки будуть в кожному дворі. Стовпи у селі будуть майоріти кольорами політичних партій, а обличчя кандидатів будуть такі знайомі як свої. Один раз на 5 років вони зроблять все можливе, щоб місцевий електорат проголосував за них. Отак і живуть люди у селі, від виборів до виборів.


16.09.2015р.З днем фізкультури, Лісоводи

Минули часи, коли спорт у Лісоводах був багаточисельним. Хай як не критикують люди радянську епоху спортивне життя було на ті часи в моді. Згадайте фізкультуру в школі. Діти з довідкою про недопущення до навантажень були скоріше винятком серед групи дітей. Зараз же майже половина дітей не допускаються до сильних навантажень через різноманітні проблеми зі здоров'ям. Сам вчитель не має права просити від учнів нормативів по силових вправах. Відмінну оцінку будуть ставити лише за те, що діти приходять у спортивній формі. Що заважає людям Лісовод бути фізично кріпкими? Можна завжди списувати поганий стан здоров'я на радіацію від аварії на Чорнобильській АЕС. Але кожен з них вибирає те, як йому жити фізично і який вести спосіб життя. Або наїстись до нестями, додавши міцного алкоголю. Або влаштувати невелику дієту і пробігти зайвий шлях, хоча б по дорозі на роботу. Або цілий вечір провалятись на дивані перед телевізором чи ПК. Або піти спати раніше, щоб на ранок мати здоровий вигляд. Скільки б не будували лікарень, спортшкіл, закладів оздоровлення у Лісоводах, фізична культура людей буде залежати тільки від них самих. Хто керує Лісоводами, фізичною підготовкою, спортом? Ні, не влада. Цим керують самі люди, що, ймовірно, несвідомо, попали під вплив інших цінностей. Здоров'я стало не в тренді. Його звикли купувати в аптеках і лікарнях. Замість того, щоб займатись спортом і слідити за харчуванням. Що дорожче? Не багато людей у Лісоводах є, що тримають на висоті свою спортивну культуру. Радує те, що до них додались хлопці та дівчата і розвивають новий напрямок спорту - street workout. Це той масовий вид спорту, що не потребує зайвих витрат. Турнік, бруси, віджимання від полу, біг. Ефект від занять дає приклад іншим людям. Ймовірно, вони замисляться над собою. А чи правильно вони живуть? Їм же ще не одне покоління вирощувати і передавати в майбутнє найкращі гени. Вони і визначать подальший розвиток населення не тільки Лісовод, а й цілої держави.


12.09.2015р.День підприємця в Лісоводах

Традиційно в країні в першу неділю вересня святкують День підприємця. Цей день запроваджено з 5 жовтня 1998 р. Указом Президента України, але мешканці Лісовод не звикли гучно його святкувати. Мабуть, гроші люблять тишу. Як і крупний, так і малий бізнес у Лісоводах не хизується своїм святом. В наш нелегкий час не просто знайти ресурси для таких широкомасштабних заходів. Тим паче, що з боку влади підтримка підприємництва мінімальна. Певні заходи, що здійснюються райдержадміністрацією, можна сказати, - формальні. Конкурс на найкращого підприємця, грамоти, подяки лише нервують в останній час підприємців, що втомились чекати від влади реальної підтримки. Дійсно, що все можна списати на війну, але працювати треба якось. В надії на поліпшення купівельної спроможності на внутрішньому ринку багато підприємців чекає збільшення своїх доходів, адже з 1 вересня збільшений розмір мінімальної зарплати для населення. Головне, щоб не підвищили сильно податки, вартість енергоносіїі і курс гривні був стабільним. Бо якщо і далі так піде, то підприємців може не бути. А це серйозні речі. Вся доходна частка місцевого бюджету Лісовод залежить від податкових надходжень місцевих підприємців. Левову вагу займає податок з доходів фізичних осіб, ЄСВ, плата за землю, орендна плата, єдиний податок. Як буде розвиватись село Лісоводи без підприємництва? Не легко уявити. Подумати тільки, як їм жилось в 1991-1992 роках… Коли з'являлись перші підприємці в Лісоводах. З чого вони починали і чого вони досягли… Як нам було без них і зараз з ними. Зведені заклади торгівлі, виробничі будівлі, надання послуг. Вся інфраструктура села закручена навколо них і держиться на них. Суворі закони бізнесу залишили лише самих сильних. Місцева конкуренція дала жителям найдешевші і найякісніші з можливих товари, продовольство і послуги. Здається, що ніщо не зупинить підприємництво у Лісоводах, бо є сила і воля творити свою справу, своє село. Дай Бог тільки їм здоров’я, наснаги і віри в цей нелегкий час!


05.09.2015р.День знань у Лісоводах

Кожний рік на кінець літа більшість уроженців Лісовод збираються до школи. Найтепліша пора року позаду. Всі дітлахи оздоровились і готові приступити до чергового навчального року. Тому й придумали на перший день осені свято – День Знань. Ці тривожні моменти радості й печалі. Хтось всі канікули чекає на те, щоб швидше побачити однокласників. За літо учні подорослішали, є багато чим поділитись. Комусь не хочеться сідати за парту, згадувати похмурі навчальні будні.

Так як у всій Україні, школярі Лісовод ідуть наприкінці літа на пробний урок в школу. З новим літнім ремонтом шкільні класи виглядають тепліше. Вчителі з учнями прораховують всі організаційні моменти: вивчають розклад занять, нові підручники й оновлені обличчя один одного. З нового навчального року є можливість пересісти на іншу парту, багато дітей використовують цей момент і підходять до вчителів з аналогічним проханням. Один словом, все як у Порошенка – «по новому», починаючи зі шкільної форми і канцелярії і закінчуючи свіжим ремонтом класних приміщень. Якби не голосно лунали всі партійні заклики, завжди в Лісоводах знайдуться всі недоліки шкільної освіти. От наприклад, підвезення школярів до школи з далекої відстані, харчування малозабезпечених дітей, дітей сиріт і т.п., сучасна матеріально-технічна база, обігрів приміщень в холодну пору року тощо. Ці та інші проблеми жоден політик не може вирішити, тож залишається батькам гуртуватись на шкільних зборах у громади, щоб хоч якось покращитипокращити стан місцевої освіти села Лісоводи.

Першого вересня всі прибрані діти підуть у школу і багато з людей старшого покоління згадає це свято, поринувши в історію свого дитинства. Батьки проведуть своїх дітей і поновлять свою пам’ять новими прекрасними шкільними враженнями. Море радості, посмішок, віршів, пісень, фотознімків. Чого тільки не згадають у Лісоводах на свято першого вересня. Вдалого старту лишилось побажати всім учням, вчителям і батькам. Успіх буде залежати саме від них. А вдалий старт – це половина справи. До нових висот, до нових перемог!


31.08.2015р.До дня Незалежності України

Цілих три вихідних подарувала держава на кінець літа. От і думку гадають жителі у Лісоводам, як провести ці вихідні на повну силу. Традиційно в останні дні літа копають картоплю всією родиною. Спішать закінчити збирання цього врожаю до настання осінніх дощів, бо таких довгих вихідних не буде більше на наступний місяць та й день стає меншим, справа йде до осені. Погода теж виявиться сприятливою – сильної спеки, затяжних дощів не буде. А комарів цього літа взагалі було мало, варто надіятись на гарні умови праці.

У кого буде більше вільного часу, зможе в неділю вийти в центр Лісовод, відсвяткувати День Державного Прапору України, разом з держслужбовцями підняти жовто-блакитний стяг. Ці два кольори в останній рік були такими поширеними, що, здається, це свято будуть скоро святкувати мешканці села в себе вдома, піднімаючи жовто-блакитні символи на власному подвір’ї.

На третій день вихідних, коли від роботи (картоплі) коні дохнуть, люди починають думати, як все таки відпочити, хоч на вечір. Все таки – День Незалежності. Хто подивився святковий парад по телевізору, вже наполовину приурочився до свята. А що там приготувала місцева влада на святкування незалежності? Щоб там не було на вечір у селі почнуть збиратись люди, гуртуватись родинами, друзями, кумами. Гарний привід відзначити 24 річницю Дня Незалежності. Це буде понеділок, тяжкий день. Такий тяжкий як і їх незалежність, пролита кров’ю на рідній землі. Прикро, що деякі жителі не цінять це свято, перетворюють його на справжнє пияцтво з відповідними наслідками.

Ранок 25-го схоже виявиться не легшим, люди вийдуть на роботу, щоб «відпочити». А кому зараз легко? У Лісоводам вже давно звикли так працювати, бо розуміють, що справжня незалежність – це тяжка праця протягом багатьох століть, тільки силою її можна вибороти.

21.08.2015р.
Відвідувачі села Лісоводи (12)
Сповіщення


Будь в курсі всіх подій на село Лісоводи -
додай свій E-mail для отримання інформації про всі зміни цієї сторінки

Ваш E-mail:
Будемо вдячні за розміщення нашого лінку сайту села Лісоводи:Погода у Лісоводах
Інші населені пункти
Хмельницької області і району
з прогнозом погодиТопографічна карта


Інші населені пункти
Хмельницької області
і району з топографічною картою
Ціни на Вашу рекламу
в місяць по всіх сторінках
району – 30 грн
області – 300 грн
України – 2500 грн
    Олег © Sir.Ko™ 2005-2016 Сироватко