E-mail:  Пароль:  Чужий комп'ютер   

Шан. гостю, адміністрація сайту вітає Вас!
Для приєднання до громади щирих українців, введіть Ваш логін і пароль.
При їх відсутності зареєструйтесь власноручно
або зайдіть з соціальної мережі, де вже є Ваша сторінка
Реєстрація передбачає погодження та дотримання правил сайту

Село Ярівка - сайт громади
   Люди

   Фото

   Відео

   Визначні місця    додати


Facebook livejournal ВКонтакті Однокласники Twitter Google: живая лента
Населені пункти району

1. Шклинь
2. Терешківці
3. Журавники
4. Михлин
5. Дубова Корчма
6. Мар'янівка
7. Берестечко
8. Горохів
9. Скірче
10. Лемешів

Див. далі

Рейтинг населених пунктів залежить від відданих за них голосівсело Ярівка

райцентр Горохів

облцентр ЛуцькЗапитати


Будь патріотом свого села - проголосуй за нього!

Всього голосів: 0
Дивитись місця в рейтингах
України та Волинської області

Максимальний рейтинг села Ярівка залежить від рейтингу всіх зареєстрованих учасників, від заповнених тем для обговорення - додаткові голоси за тему, від збережених фото - додатковий голос за фото (до 2500 фото)


Ярівка - цеКартографія місцевості громади

районні центри
населені пункти району
населені пункти за межами району


Новини Волинської області


13 лютого на Волині: гортаючи календар (ВолиньPost)(23:06)
Активисты блокируют российские фуры на границе с Беларусью (Хвиля)(22:53)
У суботу поліцейських теж атестуватимуть. СПИСОК (Слово Волині)(22:20)
Притула у Луцьку: про Варнаву, журналістів і медовий місяць (Відео) (Tenews.te.ua)(22:03)
Кривбас – Волиньбаскет-WOG: прес-конференція після матчу (Новини баскетболу)(21:49)
Кривбас – Волиньбаскет-WOG: фотогалерея матчу (Новини баскетболу)(21:13)
Калашникова і Макарова знайшли поліцейські у водія на Турійщині. ФОТО (Слово Волині)(21:05)
Луцькі чиновники хочуть вторгувати 2 млн. грн. за комунальні приміщення. ФОТО (Слово Волині)(20:44)
Лучанка стала хрещеною маленького безхатченка. ФОТО (ВолиньPost)(20:37)
У Луцьку зловмисники погрожують мормонам, храм яких обікрали (Слово Волині)(20:24)


Форум - села - Теми для обговорення
Про доступ до публічної інформаціїЯк знайти роботу в селі Ярівка

Кожен працездатний громадянин Ярівки має право на роботу. Не просто на роботу, а роботу, за яку платять гроші, тим більш непогані. Рідко буває, коли робітник має і добру роботу і гідну зарплату. Тим не менше багато грошей не буває, і найкраща робота час від часу набридає і мешканці Ярівки вдаються до нового пошуку. Сьогодні буде надано інформацію про те, як знайти роботу, а точніше, як влада може допомогти громадянам Ярівки заробити собі на життя. Отже, розповідь буде довгою, влаштовуйтесь зручніше і поїхали.

Незалежно від того чи мешканці Ярівки десь роблять чи є безробітними служба зайнятості в кожному районному центрі може надати вичерпні консультації по підбору роботи незалежно від місця прописки людей в паспорті. Якщо по місцю проживання роботу знайти не вийшло, є спроба скористатись комп'ютером з доступом в мережу інтернет на випадок, якщо інтернет буде відсутній вдома чи з інших причин.

На випадок отримання допомоги по безробіттю, то тут необхідна реєстрація, право на яку мають працездатні особи, які легально працювали чи були приватним підприємцем більше ніж 6 місяців за останній рік звернення(наприклад з 03.02.2015р. по 03.02.2016р.). Якщо періоду зайнятості немає, то тут необхідно надати довідку до центру зайнятості з міської (сільської) ради по місцю прописки в паспорті, що мешканець не була членом особистого селянського господарства (ОСГ). Дата довідки має дорівнювати даті звернення. Іншими словами, щоб по адресі прописки згідно даних відділу земельних ресурсів міської (сільської) ради не було виділено землі для ведення с/г. Якщо мешканець є інвалідом, то наявність піврічного стажу за останній рік звернення для реєстрації є обов'язковою. Право на реєстрацію мають також випускники ВУЗів (для контрактників треба довідка щодо підтвердження форми навчання, а бюджетників мед. ВУЗів - довідку щодо надання можливості самостійного працевлаштування), ПТУ (додатково треба довідку щодо надання можливості самостійного працевлаштування), що звернулись протягом 6 місяців від закінчення навчального закладу і випускники ніде не працювали.

Важливо, щоб людина на дату звернення не була зайнятою, не числилась підприємцем і шукала роботу. Для реєстрації треба надати оригінал паспорту (з пропискою), коду, трудової книжки (трудового договору), диплому (при наявності), довідки МСЕК (для інвалідів обов'язково та бажано індивідуальну програму реабілітації з заповненим 5-м розділом, щодо робіт, оптимальних за станом здоров'я).

За умови відсутності підходящої роботи на восьмий день (через тиждень) призначається виплата на період 6-місяців в мінімальному розмірі 544 грн/міс. (випускникам чи незастрахованим особам, що не були членами ОСГ), на 9 місяців (при звільненні за угодою сторін або за власним бажанням - тоді виплата відкладається на 3 місяці), на рік (при розірванні трудового договору або при звільненні внаслідок скорочення виробництва - виплата розпочнеться через місяць з дати звільнення), на 2 роки або менше громадянам, яким залишилось до пенсії 2 і менше років.

Розмір виплати залежить від розміру офіційної нарахованої заробітної плати безробітного і загального трудового стажу:

до 2 років - 50 відсотків від офіційної заробітної плати;

від 2 до 6 років - 55 відсотків;

від 6 до 10 років - 60 відсотків;

понад 10 років - 70 відсотків.

Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру:

перші 90 календарних днів - 100 відсотків;

протягом наступних 90 календарних днів - 80 відсотків;

у подальшому - 70 відсотків.

Всі питання щодо перебування на обліку в службі зайнятості, отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю, професійного навчання, громадських робіт та інших послуг будуть висвітлені на сторінці Ярівки пізніше по питанням, що будуть задані користувачами на адресу адміністрації сайту. Всі опубліковані інформаційні матеріали не є офіційними, вони ілюструють тільки аналіз чинного законодавства з питань пошуку роботи та одержання допомоги по безробіттю, інших послуг центру зайнятості.


03.02.2016р.Прогноз розвитку села на 2016 рік

Глобальний аналітика Stratfor на 2015-2025 роки від лютого 2015 р. вказує на те, що ще до того розповідали українські та деякі російські науковці. А саме:

1) нинішній конфлікт Росії та України залишатиметься системним для глобальної політики ще тривалий час;

2) ми матимемо пожвавлення націоналізму в Східній Європі, хоча в самій Україні націоналізм значно послабиться на користь більш масштабних модельних структур (Східна Європа повинна прийти до того, до чого прийшла наша країна);

3) розкол російської імперії невідворотний, а Розпад ЄС дуже імовірний;

4) головна роль в Європі перейде від Німеччини до Польщі з Україною як її стратегічним партнером (почне утворюватися Балто-Чорноморський Союз, який пришвидшить розкол Росії);

5) суттєво важливою для Євразії стає стратегічна вісь Польща-Україна-Туреччина-Китай - це союз контролю за територією розваленої Росії, причому контроль за ядерною зброєю буде здійснюватися за участю США.

Різні прогнози на найближче 10-ти ліття сходяться в єдиному - світ буде змінюватися надзвичайно кардинально і дуже швидко. Наприклад, Меір Брук, наш співвітчизник з Нью-Йорку, пропонує трьохпозиційну модель теперішнього світу: держава, корпорація, громадськість. Будь-які моделі, які базуються на співвідношенні цих трьох реальностей (як в США), будуть більш адекватними, ніж ті, які грунтуються на одній (держава, як в РФ) чи на двох (держава та громада, як в Євросоюзі). Україна в даний час від двохпозиційної моделі (держава та корпорації) переходить до трьохпозиційної моделі свого існування (держава, корпорації та громади).

В цьому сенсі можна сформулювати простий закон відмираючого світу або світу динамічних змін - лише той, хто конструюватиме трьохпозиційну в цих трьох площинах структуру, матиме шанс пройти кризовий час динамічних змін і зародити новий світ. В цьому сенсі стають зрозумілі дві основні причини падіння Росії, і це зовсім не економічний занепад, бо громадяни можуть пережити любі важкі часи, як от голод чи катастрофу, якщо вони мають перспективний смисл. Отже перша причина розпаду - архаїзація, яка позбавляє росіян самого смислу існування. І це основна причина, яка не дозволить Росії пережити соціальний рівень життя, який значно кращий за той, який був у наших предків під час та після Другої світової війни. Бо сучасники порівнюють своє життя з сучасниками, а не з предками. Так само друга причина розпаду Росії полягає у реальностній гомогенності, тобто закостенілості та ригідності, нездатності до інновацій за межами військового озброєння. У Росії фактично є тільки одна реальність - держава. Корпорації настільки сильно підлеглі державі, що можна твердити, що Росія це держава-корпорація. Люди в Росії це не суспільство громадян, це суспільство підданих.

Саме тому ЗМІ в Росії це фактично спосіб управління людьми через призму квазі-реальності. Тобто, Росія розпадеться не через злидні чи політичну кризу еліти, а через архаїзацію як відсутність перспективних мотивацій і через відсутність корпоративної та суспільної (громадянської) динаміки.

Це саме твердження можна застосувати і до ЄС, де створювалася двохпозиційна модель: держави+громади. Головна помилка ЄС полягала в тому, що європейські корпорації не були диверсифіковані по всій Європі і не стали потужною реальністю європейської політики. Відтак інновативний потенціал корпорацій, як це змогли використати США в часи кризи, не зміг бути використаний на території Євросоюзу.

Давайте поглянемо на поточний рік з позиції основоположних модельних зрушень. Українській громадськості необхідно відстояти своє існування на рівні Конституції. За будь-яку ціну потрібно не допустити фейкових владно-олігархічних змін до Конституції у нинішній редакції Парламенту. Українській громадськості потрібна справжня влада на місцях.

Українська громадськість повинна зменшити впливовість українських олігархічних корпорацій всередині країни, тобто громадськість має продовжувати тиснути не тільки на владу, але і на олігархічні корпорації, зменшуючи їх вплив на внутрішню політику.

Процес деолігархізації це, перш за все, процес громадський. Олігархічний консенсус влади має бути зруйнований - через перевибори Парламенту та можливо перевибори Президента. Нам потрібні сильні українські корпорації на світовому ринку, а не сильні українські корпорації в справі внутрішнього монополізму, у справі здирництва української громади через тарифну політикуна енергоносії та державну корупцію.

Українська громадськість повинна наполягати на нових формах комунікації на телебаченні, де би був не тільки порядок денний влади та олігархів, але, перш за все, порядок денний самої громади.

2016-й рік - це рік створення Суспільного телебачення, це рік розвитку всіх сторінок міст і сіл Першої всеукраїнської соціальної мережі. Порядок денний 2016-го року це порядок денний громади, а не влади чи корпорацій. Сильна та впливова всередині країни та за її межами українська громадськість, громада Ярівки - ось що має стати підсутком 2016-го року. І це суттєво не тільки для продовження української революції. Це також суттєво для майбутнього Європи, майбутнього Євразії з Росією, що майже розпалася, та майбутнього всесвіту загалом. Єднаймося!


24.01.2016р.В скільки обійдеться перейменування вулиць

Питання перейменування вулиць внесло потужний поштовх в громадському суспільстві села. Цією справою стали цікавитись всі мешканці, що мають документи на певну адресу, мають сильно виражені історичні вподобання, та ті мешканці, що мають на меті створити з цієї справи черговий піар.

Свідомість людей, села Ярівка перейшла на вищий рівень. Історія ще раз переписує своїх героїв, постають нові імена, викидаються у минуле старі радянські назви. Реформи тривають. Шкода тільки, що вони затрогують лише поверхню державного апарату. Зміною табличок на вулицях села Ярівка справи не покращаться. Але якщо йти послідовно, то вулиці у Ярівці повинні носити імена тих героїв, що внесли чималий вклад в його розбудову, теперішнє і минуле.

З чого почати? Дійсно з ідеї зміни назви окремої вулиці. Ініціатори зміни назви вулиці, серед яких є мешканці, іноземці, трудові колективи чи державні органи, звертаються до голови сільської ради. Пропозиція щодо зміни назви вулиці має бути розглянута до 45 календарних днів. Далі виноситься відповідне питання на обговорення: форум, зустрічі, теле-, радіодебати, інтернет-конференцію. Воно продовжується більше 2-х місяців, в підсумку повинні бути зведені всі «за», «проти» та інші пропозиції. Далі голова сільської ради робить проект рішення про перейменування вулиці села і виносить на розгляд сільської ради. В остаточному підсумку повинно бути прийняте рішення про перейменування вулиці, яке набуває чинності з часу його офіційного оприлюднення.

Для бюджету села Ярівка вартість такого перейменування буде залежати від кількості табличок та дорожних знаків з новою назвою вулиці, які треба поновити. Як правило вартість однієї таблички коштує в районі 65 грн., дорожнього знака втричі більше. Для звичайних людей не треба спеціально змінювати документи, які засвідчують право власності, вони залишаться дійсними. Також не потрібно спеціально змінювати реєстрацію місця проживання в паспорті. Юридичним особам законодавством не встановлено терміни подачі змін до установчих документів, вони вправі це зробити пізніше.

До уваги всіх людей, які забажають змінити назви вулиць чи інших об’єктів Ярівки, на сайті викладено посібник, з детальними прикладами, зразками документів. Він також має перелік історичних постатей, які боролись проти української держави. Тобто це перелік людей, що причетні до масових злочинів, вони повинні стерті з карти села Ярівка.


03.12.2015р.Точний прогноз погоди у Ярівці

Життя у Ярівці так чи інакше пов’язано з погодою. Це особливо стосується тих жителів, що багато проводять часу під відкритим небом. Ніхто не хоче промокнути, замерзнути і застудитися. Хворіти дорого в наш час. Точний прогноз погоди важливий також людям Ярівки, що працюють в на польових роботах, на під відкритим небом в промисловості. Якщо не дізнатись точну температуру довкілля, то збитки теплових комунальних господарств можуть становити до 20 відсотків. Інколи позапланове чи недостатнє витрачення енергоресурсів веде до неефективного господарювання. Гарний господар завжди зуміє прорахувати потрібну кількість газу, дров, іншого палива чи електроенергії для обігріву своєї оселі. Інколи подорож Ярівкою буде дуже вдалою, якщо знати точний прогноз погоди навколишнього середовища. Це можливо за допомогою додатка сайту, що ілюструє рух опадів, наявність опадів в конкретному місці в конкретний час. Рух фронтів, що показаний на мапі легко визначить опади дощу, туману, снігу, граду, грому. Такі погодні додатки використовують авіаслужби при здійсненні успішних польотів. Відтепер вони стали видимі на сторінках міст, сіл, селищ сайту для всіх відвідувачів Київської, Чернігівської, Сумської, Полтавської, Черкаської, Кіровоградської, Житомирської, Запорізької, Донецької, Дніпропетровської, Херсонської областей. Вони показують справжню картину метеоявищ на певній місцевості.


27.11.2015р.Як оформити субсидії в 2015 році

Для прорахунку субсидії необхідно звернутись в місцеве управління соціального захисту населення, подати заяву і декларацію про доходи і витрати на призначення субсидії або надіслати ці 2 документи по пошті. По всім питанням, що не вирішать жителі села Ярівка в цій статті, рекомендовано подзвонити на безкоштовну пряму лінію 0-800-507-309.

Чи варто оформлювати субсидію? Давайте порахуємо. Якщо пересічний мешканець села Ярівка має приватне домогосподарство і обігріває житлову будівлю дровами та газом в відношенні 50/50 і платить комунальним структурам щомісяця 500 грн. Якщо субсидія сплачується при умові обов'язкового платежу в 1000 грн., то немає тоді сенсу займатись оформленням субсидії.

Як визначити розмір обов'язкового платежу? Приміром, типова родина із 3-х осіб в Ярівці має за останні півроку офіційний заробіток 36 тис. грн. Тоді заробіток на одну особу за місяць становитиме 2 тис. грн. (36 : 6 = 6; 6 : 3 = 2). Цю суму необхідно по визначеній формулі розділити на 1176 грн (розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 01.01.2015р.), розділити на 2 та помножити на 15%. Тобто 2000 : 1176 : 2 * 15% = 12,76%. При середньомісячному сукупному сімейному доході 6000 грн. в місяць обов'язковий платіж типової родини Ярівки становить 765,6 грн. (6000 * 12,76%). Всі комунальні платежі, що перевищують цей мінімальний розмір, відшкодовуються управлінням соцзахисту. Порядок заповнення вказаний на сайті мінсоцполітики.

При заповненні декларації краще перестрахувати себе, взяти довідку про отримані доходи з податкової інспекції та пенсійного фонду по місцю перебування, адже при нарахуванні субсидії йде автоматична звірка з даними службами згідно обміну даних. У разі відсутності доходу або дохід є меншим прожиткового мінімуму у працездатних осіб, які зареєстровані по вказаній адресі, для розрахунку субсидії враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму (з 01.01.2015р. - 1218 грн.). Призначається субсидія на особу, на яку відкриті особові рахунки за місцем реєстрації. Наявність заборгованості з оплати за житлово-комунальних послуг не впливає на визначення права на призначення субсидії.

При оформленні субсидії діє обмеження в площі житла - 48,87 м2 на одну особу, а також єдині для всієї України щомісячні норми споживання на одну особу води (4 м3), водовідведення (4 м3), вивезення побутових відходів (0,4167 м3), газопостачання в опалювальний період 7 м3 на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465 – в багатоквартирних будинках), на газову плиту на одну особу (приготування їжі - 6 м3 та підігрів води +3 м3 або водонагрівач 18 м3 ), електропостачання в опалювальний період 65 кВт год. на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465– в багатоквартирних будинках). У будинках, обладнаних (не обладнаних) стаціонарними електроплитами 130 кВт год. (90 кВт год.) на родину з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена сім’ї за наявності центр. постачання гарячої води або 150 кВт год. (120 кВт год.) на родину з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена сім’ї (за відсутності центр. постачання гарячої води). Якщо житлова площа перевищує соціальну норму житла, то це не позбавляє права субсидії. Просто при призначенні субсидії братиметься не вся сума нарахованої квартплати, а тільки та, що є у межах соціальної норми.

Перерахунок розміру розрахованої субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється. Сума розрахованої субсидії, яку переказано на рахунки для оплати вартості комунальних послуг в розмірі соціальних нормативів і, яка не використана сім'єю внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата обов’язкової часки платежу сім'ї на наступний розрахунковий період.


22.11.2015р.Дві справи на неділю: проголосувати і перевести свій годинник

В останню неділю жовтня за українським законодавством проходять вибори до місцевих, районних, обласних рад та голів сільської ради. Ті громадяни України, що мають виборче право, голосують за місцем своєї приписки в паспорті. Складні вибори мають бути. Всі партії перетасувались між собою як карти в колоді. Нові назви партій, одні і ті ж передвиборчі програми і політики. Будь-якою ціною вдертись до органів влади. Життя не навчило. Тотальна байдужість громадян села дає дозвіл вчиняти з ними неправомірні дії. Але не будемо про погане. Який би вибір не зробила місцева громада, перша всеукраїнська соціальна мережа буде вітати цей вибір, бо жодна з політичних сил не впливає на діяльність сайту і це є показовим моментом неупередженості перед жителями Ярівки та конкурентними ЗМІ, що продали свою політичну свободу за кілька срібенників. Життя продовжиться, жителі села оберуть владу, яка буде їх варта. Кандидати в депутати місцевих виборів доступні за посиланням: cvk.gov.ua. Підсумки місцевих виборів доступні за тією ж адресою. Необхідно вибрати область та населений пункт. Інформація корисна для тих громадян села, що хочуть вивчити своїх кандидатів, перед тим, як зробити вибір і простежити результати голосування до остаточного підрахунку голосів. Осінні дні минають непомітно, з неділі громадяни Ярівки можуть поспати довше. Тільки треба нагадати їм перевести годинникову стрілку на годину назад і ще раз насолодитись осіннім теплим дощем, якого так давно не було в країні.


24.10.2015р.День туризму - теж свято

З 1998 р. в країні відзначається День туризму. Пересічний мешканець села хоча б раз на рік виїздить за межі свого населеного пункту. Навіть вирушаючи у поїздку по справам у найближче велике місто чи маленьке село, подорожуючі іноді знаходять хвилину, щоб озирнутись навколо. Рогледіти дещо нове, перепочити, набратись нових сил. Ось так виник туризм. Спокуса відвідувати гарні краєвиди, архітектурні форми не давала покою багатьом туристам. Тому вони вирушали в дорогу на далекі відстані, поєднуючи спорт, культурологію і відпочинок. Таких активних подорожуючих в Україні не так вже й багато. Більшість мешканців віддає перевагу коротким походам в Карпати, на береги Чорного і Азовського морів. Ще частіше відпочивають люди Ярівки на вихідних у парку, біля річки. Що кому зручніше.

Популяризація туризму в Ярівці багато в чому залежить від самих його мешканців та місцевої влади. В якому вигляді знаходяться історичні пам’ятки? Чи облаштована територія біля масового відпочинку людей, дітей? На якому рівні тримаються кафе, де є найближчий готель? Хтось розробляв туристичні маршрути, чи є дорожні сполучення і реклама всіх наявних об’єктів туризму? Це базові питання, що мають бути вирішені в плані розвитку місцевого туризму. В селі є завжди дивовижні місця, які з боку пересічного проживаючого не є занадто привабливими. Тільки туристичний бізнес вносить певну родзинку звичайним місцям, які потім виявляться привабливими для подорожуючих. Нові вподобання, приємний відпочинок, гарні спогади змусять гостей повернутись знову і знову у улюблене село.


27.09.2015р.Передвиборна агітація почалась

Півмісяця тому почалась передвиборча агітація у селі. На що надіються жителі Ярівки? Чи залишились надії на поліпшення життя? Чи є нові постаті, яким можна довірити громаду в Ярівці?

Згідно нового законодавства України про децентралізацію влади органи місцевого самоврядування отримають більше прав і обов'язків для виконання своїх функцій. Але чи змінить це життя у Ярівці? Свідомість місцевих начальників залишилась ще в минулому, коли всі вказівки диктувались зверху. Господарювати самим на землі, чи не це є споконвічною метою багатьох українців? Ще один крок до самостійності. Не тільки країни, а й Ярівки. Коли все поточне виробництво урізане до мінімуму, надання послуг ледь держиться на плаву перед майбутньою місцевою владою стоять нелегкі завдання щодо підвищення всіх напрямків життєдіяльності Ярівки. Якими будуть підсумки голосування до сільської ради? Які депутати і політичні партії увійдуть до сільської ради, хто буде головою сільської ради, такі і рішення будуть прийматись на місцях. Таким і буде розвиток Ярівки на найближчі 5 років.

Після реєстрації кандидатів у депутати почнеться справжня передвиборча агітація. Всі можливі і неможливі засоби будуть використовуватись на повну силу. Хтось з кандидатів підкорить виборців солодкими обіцянками про щасливе майбутнє Ярівки. Хтось займеться так званою благодійністю і обдарує крупою і гречкою тих, хто готовий проміняти свій голос на певне матеріальне благо. Справжні кандидати не голословлять, вони просто виконують свою роботу. Тихо і послідовно. Завдання виборців - розгледіти таких людей серед всіх кандидатів. Дати нимшанс, ще раз повірити в свої сили. Передвиборна агітація переверне село верх дном. Претенденти на виборні посади будуть намагатись не тільки зрости в очах мешканців, але й дискредитувати своїх конкурентів, якими б вони не були порядними. Районні ЗМІ зірвуть ще один куш куш на цій виборчій кампанії. Більше завдань буде і працівникам Укрпошти, передвиборні листівки будуть в кожному дворі. Стовпи у Ярівці будуть майоріти кольорами політичних партій, а портрети кандидатів будуть такі знайомі як свої. Один раз на декілька років вони зроблять все від себе можливе, щоб місцевий житель проголосував за них. Отак і живуть люди у Ярівці, від виборів до виборів.


16.09.2015р.З днем спорту, Ярівка

Минули часи, коли спорт у Ярівці був масовим. Хай як не критикують жителі радянську епоху спортивне життя було на ті часи на дуже високому рівні. Згадайте урок фізкультури в радянський час. Діти з довідкою про недопущення до нормативів були скоріше виключенням серед групи дітей. Сьогодні майже половина дітей не допускаються до фізичних навантажень через різноманітні хвороби. Сам вчитель не має права вимагати від учнів нормативів по силових навантаженнях. Відмінну оцінку будуть ставити лише за те, що учні приходять у спортивній формі. Що заважає людям Ярівки бути фізично кріпкими? Можна завжди списувати поганий стан здоров'я на радіацію від аварії на ЧАЕС. Але кожен з них має право вибирати те, як йому жити фізично і який вести спосіб життя. Або наїстись багато їжі, додавши міцного алкоголю. Або зробити маленьку дієту і пробігти зайвий шлях, хоча б по дорозі додому. Або цілий вечір провалятись на дивані перед телевізором чи ПК. Або лягти спати раніше, щоб на завтра мати здоровий вигляд. Скільки б не будували спортивних шкіл, закладів оздоровлення та відпочинку у Ярівці, фізична культура людей буде залежати тільки від них. Хто керує Ярівкою, фізичною підготовкою, спортом? Ні, не влада. Цим керують самі жителі, що, ймовірно, несвідомо, попали під вплив інших цінностей. Здоров'я стало не в тренді. Його звикли купувати в аптеках і лікарнях. Замість того, щоб займатись собою і слідити за харчуванням. Що цінніше? Не багато людей у Ярівці є, що тримають на висоті свою спортивну культуру. Добре те, що до них приєднались хлопці і розвивають новий напрямок спорту - street workout. Це той багаточисельний вид спорту, що не потребує зайвих витрат. Турнік, бруси, віджимання від полу, біг. Ефект від занять дає приклад іншим жителям. Можливо, вони задумаються над собою. А чи правильно вони живуть? Їм же ще не одне покоління вирощувати і передавати в майбутнє найкращі гени. Вони і визначать подальший розвиток громади не тільки Ярівки, а й цілої держави.


12.09.2015р.День підприємця в Ярівці

Традиційно в Ярівці в першу неділю осені відзначають День підприємця. Цей день запроваджено з 5 жовтня 1998 р. Указом Президента України, але мешканці Ярівки не звикли гучно його святкувати. Мабуть, гроші полюбляють тишу. Як і крупний, так і дрібний бізнес у Ярівці не хизується своїм святом. В наш важкий час складно знайти ресурси для таких широкомасштабних заходів. Тим паче, що з боку влади підтримка підприємництва мінімальна. Деякі заходи, що здійснюються райдержадміністрацією, можна сказати, - формальні. Конкурс на найкращого підприємця, грамоти, подяки лише нервують в останній рік підприємців, що втомились чекати від влади справжньої підтримки. Так, що все можна списувати на війну, але працювати треба як-небудь. В надії на покращення попиту на внутрішньому ринку чимало підприємців очікує збільшення своїх доходів, адже з першого вересня збільшений розмір мінімальної зарплати для населення. Ще важливо, щоб не підняли сильно податки, ціни на енергоносії і курс гривні був стійким. Бо якщо і далі так піде, то підприємців може не бути. А це серйозні речі. Вся доходна частка місцевого бюджету Ярівки залежить від сплати податків місцевих підприємців. Левову вагу займає податок з доходів фізичних осіб, єдиний соціальний внесок, плата за землю, орендна плата, єдиний податок. Як буде існувати село Ярівка без підприємництва? Важко уявити. Подумати тільки, як їм жилось в 1991-1997 роках… Коли зароджувались перші підприємці в Ярівці. З чого вони починали і чого вони досягли… Як нам було без них і зараз з ними. Побудовані торгівельні заклади, виробничі майстерні, сфера послуг. Вся інфраструктура села закручена навколо них і держиться на них. Суворі закони бізнесу залишили лише самих сильних. Місцева конкуренція дала людям найдешевші і найякісніші з можливих товари, продовольство і послуги. Схоже, що ніщо не зупинить підприємництво у Ярівці, бо є сила і воля будувати свою справу, своє село. Дай Бог тільки їм здоров’я, наснаги і віри в цей нелегкий час!


05.09.2015р.День знань у Ярівці

Кожний рік в кінці серпня більшість мешканців Ярівки готуються до школи. Теплі дні позаду. Всі дітлахи відпочили і готові приступити до нового навчального року. Тому й придумали на перший день осені свято – День Знань. Ці тривожні моменти радості й печалі. Хтось все літо чекає на те, щоб швидше побачити однокласників. За канікули діти подорослішали, є багато чим поділитись. Комусь не хочеться сідати за парту, згадувати сірі учбові будні.

Так як у всій країні, школярі Ярівки ідуть наприкінці літа на пробний день в школу. З новим літнім ремонтом шкільні класи виглядають тепліше. Вчителі з учнями вже думають про всі організаційні моменти: вивчають розклад занять, нові підручники й оновлені обличчя один одного. З першого вересня є можливість пересісти на іншу парту, багато школярів використовують цей момент і підходять до класної керівниці з аналогічним проханням. Один словом, все як у Порошенка – «по новому», починаючи зі шкільної форми і канцелярії і закінчуючи свіжим ремонтом учбових приміщень. Якби не голосно лунали всі партійні заклики, завжди в Ярівці знайдуться всі недоліки шкільної освіти. От наприклад, підвезення школярів до школи з далекої місцевості, харчування малозабезпечених дітей, дітей сиріт і т.п., сучасна матеріально-технічна база, опалення приміщень взимку тощо. Ці та інші проблеми жоден політик не може вирішити, тож залишається батькам об'єднуватись на шкільних зборах у громади, щоб хоч якось покращитипокращити стан місцевої освіти села Ярівка.

Першого вересня всі прибрані діти підуть у школу і багато з людей старшого покоління згадає це свято, поринувши в історію своєї молодості. Батьки проведуть своїх дітей і поновлять свою пам’ять новими світлими шкільними враженнями. Море квітів, посмішок, віршів, пісень, фотознімків. Чого тільки не згадають у Ярівці на свято першого дзвоника. Вдалого початку лишилось побажати всім учням, вчителям і батькам. Успіх буде залежати тільки від них. А вдалий початок – це половина справи. До нових висот, до нових перемог!


31.08.2015р.До дня Незалежності України

Цілих три вихідних подарувала держава на кінець літа. От і думку гадають жителі у Ярівці, як провести ці вихідні на повну силу. Традиційно в останні дні літа копають картоплю всією родиною. Спішать закінчити збирання цього врожаю до настання осінніх дощів, бо таких довгих вихідних не буде більше на наступний місяць та й день стає меншим, справа йде до осені. Погода теж виявиться сприятливою – сильної спеки, затяжних дощів не буде. А комарів цього літа взагалі було мало, варто надіятись на гарні умови праці.

У кого буде більше вільного часу, зможе в неділю вийти в центр Ярівки, відсвяткувати День Державного Прапору України, разом з держслужбовцями підняти жовто-блакитний стяг. Ці два кольори в останній рік були такими поширеними, що, здається, це свято будуть скоро святкувати мешканці села в себе вдома, піднімаючи жовто-блакитні символи на власному подвір’ї.

На третій день вихідних, коли від роботи (картоплі) коні дохнуть, люди починають думати, як все таки відпочити, хоч на вечір. Все таки – День Незалежності. Хто подивився святковий парад по телевізору, вже наполовину приурочився до свята. А що там приготувала місцева влада на святкування незалежності? Щоб там не було на вечір у селі почнуть збиратись люди, гуртуватись родинами, друзями, кумами. Гарний привід відзначити 24 річницю Дня Незалежності. Це буде понеділок, тяжкий день. Такий тяжкий як і їх незалежність, пролита кров’ю на рідній землі. Прикро, що деякі жителі не цінять це свято, перетворюють його на справжнє пияцтво з відповідними наслідками.

Ранок 25-го схоже виявиться не легшим, люди вийдуть на роботу, щоб «відпочити». А кому зараз легко? У Ярівці вже давно звикли так працювати, бо розуміють, що справжня незалежність – це тяжка праця протягом багатьох століть, тільки силою її можна вибороти.

21.08.2015р.
Сповіщення


Будь в курсі всіх подій на село Ярівка -
додай свій E-mail для отримання інформації про всі зміни цієї сторінки

Ваш E-mail:
Будемо вдячні за розміщення нашого лінку сайту села Ярівка:Погода у Ярівці
Інші населені пункти
Волинської області і району
з прогнозом погоди

Ціни на Вашу рекламу
в місяць по всіх сторінках
району – 30 грн
області – 300 грн
України – 2500 грн
    Олег © Sir.Ko™ 2005-2016 Сироватко