E-mail:  Пароль:  Чужий комп'ютер   

Шан. гостю, адміністрація сайту вітає Вас!
Для приєднання до громади щирих українців, введіть Ваш логін і пароль.
При їх відсутності зареєструйтесь власноручно
або зайдіть з соціальної мережі, де вже є Ваша сторінка
Реєстрація передбачає погодження та дотримання правил сайту

Село Ярівка - сайт громади
   Люди

   Фото

   Відео

   Визначні місця    додати


Facebook livejournal ВКонтакті Однокласники Twitter Google: живая лента
Населені пункти району

1. Шклинь
2. Терешківці
3. Журавники
4. Михлин
5. Дубова Корчма
6. Мар'янівка
7. Берестечко
8. Горохів
9. Скірче
10. Лемешів

Див. далі

Рейтинг населених пунктів залежить від відданих за них голосівсело Ярівка

райцентр Горохів

облцентр ЛуцькЗапитати


Будь патріотом свого села - проголосуй за нього!

Всього голосів: 0
Дивитись місця в рейтингах
України та Волинської області

Максимальний рейтинг села Ярівка залежить від рейтингу всіх зареєстрованих учасників, від заповнених тем для обговорення - додаткові голоси за тему, від збережених фото - додатковий голос за фото (до 2500 фото)


Ярівка - цеКартографія місцевості громади

районні центри
населені пункти району
населені пункти за межами району


Новини Волинської області


ЗМІ дізналися подробиці самогубства школярки під Луцьком (Ar.Volyn.ua)(23:52)
У Луцьку попрощались із загиблим Героєм (Hromadske.volyn.ua)(23:40)
Вінегрет без «Укропу»? Луцький мер формує ситуативну більшість (Ar.Volyn.ua)(22:03)
Нардеп вимагає звільнити голову Волинської ОДА через бурштин (Socportal.info)(20:53)
У Луцьку пікетували проти старої-нової поліції (Socportal.info)(19:53)
На Волыни повесилась 9-классница (Сегодня.ua)(18:58)
Завтра на семи луцьких вулицях не буде світла (Слово Волині)(18:16)
Волинський поліцейський вимагав хабар (Про Волинь)(17:34)
У Луцьку попрощалися з бійцем 93-ї бригади, який загинув на Донбасі (Радіо Свобода)(17:11)
На Волині знищили боєприпаси часів Другої світової війни (Zik.ua)(16:55)


Форум - села - Теми для обговорення
Про доступ до публічної інформації
Записи на основній сторінці поки що відсутні
Перенесення інформації в поле вводу з текстового редактору
є корисним під час створення сайту населеного пункту
Чи вигідно оформити субсидії в 2015 році

Для оформлення субсидії треба звернутись в місцеве управління соціального захисту населення, написати заяву і декларацію про доходи і витрати на призначення субсидії або відправити ці два документи по пошті. По усім питанням, що не знайдуть жителі села Ярівка в цій статті, рекомендовано зателефонувати на безкоштовну гарячу лінію 0-800-507-309.

Чи варто оформлювати субсидію? Давайте порахуємо. Якщо пересічний мешканець села Ярівка має своє домогосподарство і обігріває житловий будинок дровами та газом в пропорції 50/50 і сплачує комунальним службам кожного місяця близько 500 грн. Якщо субсидія сплачується при умові обов'язкового платежу в 1000 грн., то немає тоді сенсу займатись оформленням субсидії.

Як вирахувати розмір обов'язкового платежу? Наприклад, пересічна сім'я із 3-х осіб в Ярівці має за останні півроку легальний заробіток 36 тис. грн. Тоді заробіток на одну особу в місяць становитиме 2 тис. грн. (36 : 6 = 6; 6 : 3 = 2). Цей результат треба по визначеній формулі поділити на 1176 грн (розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 01.01.2015р.), поділити на 2 та помножити на 15%. Тобто 2000 : 1176 : 2 * 15% = 12,76%. При середньомісячному сукупному сімейному доході 6000 грн. в місяць обов'язковий платіж типової родини Ярівки становить 765,6 грн. (6000 * 12,76%). Всі комунальні платежі, що перевищують цей мінімальний розмір, відшкодовуються управлінням соцзахисту. Порядок заповнення вказаний на сайті мінсоцполітики.

При заповненні декларації краще перестрахувати себе, взяти довідку про отримані доходи з податкової інспекції та пенсійного фонду по місцю проживання, адже при нарахуванні субсидії йде автоматична звірка з даними службами згідно обміну даних. У разі відсутності заробітку або дохід є меншим прожиткового мінімуму у працездатних осіб, які зареєстровані по вказаній адресі, для розрахунку субсидії враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму (з 01.01.2015р. - 1218 грн.). Призначається субсидія на особу, на яку відкриті особові рахунки за місцем реєстрації. Наявність заборгованості з оплати за житлово-комунальних послуг не впливає на визначення права на призначення субсидії.

При оформленні субсидії діє обмеження в площі житла - 48,87 м2 на одну особу, а також єдині для всієї України щомісячні норми споживання на одну особу води (4 м3), водовідведення (4 м3), вивезення побутових відходів (0,4167 м3), газопостачання в опалювальний період 7 м3 на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465 – в багатоквартирних будинках), на газову плиту на одну особу (приготування їжі - 6 м3 та підігрів води +3 м3 або водонагрівач 18 м3 ), електропостачання в опалювальний період 65 кВт год. на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465– в багатоквартирних будинках). У будинках, обладнаних (не обладнаних) стаціонарними електроплитами 130 кВт год. (90 кВт год.) на родину з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена родини за наявності центр. постачання гарячої води або 150 кВт год. (120 кВт год.) на родину з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена родини (за відсутності центр. постачання гарячої води). Якщо житлова площа перевищує соціальну норму житла, то це не позбавляє права субсидії. Просто при призначенні субсидії братиметься не вся сума нарахованої квартплати, а тільки та, що є у межах соціальної норми.

Перерахунок розміру оформленої субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється. Сума оформленої субсидії, яку переказано на рахунки для оплати вартості комунальних послуг в розмірі соціальних нормативів і, яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата обов’язкової часки платежу родини на наступний розрахунковий період.


22.11.2015р.Два діла на неділю: проголосувати та перевести годинник

В останню неділю жовтня за нашим законодавством проходять вибори до місцевих, районних, обласних рад та голів сільської ради. Ті жителі країни, що мають виборче право, голосують за місцем своєї приписки в паспорті. Не прості вибори мають бути. Всі кандидати перетасувались між собою як карти в колоді. Нові імена політичних сил, одні і ті ж передвиборчі програми і кандидати. Будь-якою ціною прорватись до владних кабінетів. Життя не навчило. Повна байдужість жителів села дає дозвіл вчиняти з ними неправомірні дії. Але не будемо про погане. Який би вибір не зробила місцева громада, перша всеукраїнська соціальна мережа буде вітати цей вибір, бо жодна з політичних сил не впливає на діяльність сайту і це є знаковим чинником неупередженості перед жителями Ярівки та конкурентними ЗМІ, що продали свою ідейну свободу за кілька срібенників. Життя продовжиться, жителі села оберуть владу, яка буде їх варта. Кандидати в депутати місцевих виборів 2015 року доступні за посиланням: cvk.gov.ua. Підсумки місцевих виборів 2015 року доступні за тією ж адресою. Необхідно вибрати область та населений пункт. Інформація корисна для тих жителів села, що хочуть вивчити своїх кандидатів, перед тим, як зробити вибір і простежити результати голосування до остаточного підрахунку голосів. Осінні дні минають швидко, з неділі жителі Ярівки можуть поспати довше. Тільки треба нагадати їм перевести годинникову стрілку на годину назад і ще раз насолодитись осіннім теплим дощем, якого так давно не було в Україні.


24.10.2015р.День туризму - теж свято

З 1998 р. в країні святкується День туризму. Кожен мешканець села хоча б раз у рік виходить за межі свого населеного пункту. Навіть вирушаючи у поїздку по справам у найближче велике місто чи маленьке село, пасажири завжди знаходять час, щоб озирнутись навколо. Рогледіти щось нове, перекусити, набратись нових сил. Так зародився туризм. Ідея відвідувати гарні краєвиди, історичні споруди не давала покою багатьом туристам. Тому вони вирушали в дорогу на далекі відстані, поєднуючи фотографування, краєзнавство і відпочинок. Таких активних туристів в селі Ярівка не так вже й багато. Більшість жителів віддає перевагу тижневим поїздкам в Карпати, на узбережжя Чорного і Азовського морів. Ще частіше відпочивають мешканці Ярівки на вихідних у парку, біля річки. Що кому ближче.

Популяризація туристичного бізнесу в Ярівці багато в чому залежить від самих його жителів та місцевої влади. В якому стані знаходяться історичні пам’ятки? Чи впорядкована територія біля масового відпочинку людей, дітей? На якому рівні тримаються заклади харчування, де є найближчий готель? Хтось розробляв туристичні маршрути, які є шляхові сполучення і реклама всіх наявних об’єктів туризму? Це базові питання, що мають бути на постійному контролі в плані розбудови сучасного туризму. В селі є завжди дивовижні місця, які з боку пересічного мешканця не є занадто особливими. Тільки туристичний бізнес вносить певну родзинку звичайним речам, які потім стануть привабливими для туристів. Нові вподобання, приємний відпочинок, гарні спогади змусять гостей повернутись знову і знову у улюблене село.


27.09.2015р.До виборів 2015 року лишилось 45 днів

Близько тижня тому розпочалась передвиборна агітація у селі. На що надіються жителі Ярівки? Чи лишились надії на покращення життя? Чи є нові постаті, яким можна довірити громаду в Ярівці?

Згідно нового законодавства країни про децентралізацію влади органи місцевого самоврядування матимуть більше повноважень для виконання своїх функцій. Але чи змінить це життя у Ярівці? Свідомість місцевих начальників лишилась ще в минулому, коли всі рішення диктувались зверху. Керувати самим на землі, чи не це є споконвічною метою багатьох українців? Ще один крок до самостійності. Не тільки країни, а й Ярівки. Коли майже все поточне виробництво скорочене до мінімуму, надання послуг ледь тримається на плаву перед майбутньою місцевою владою стоять великі завдання щодо розширення всіх напрямків життєдіяльності села. Якими будуть підсумки голосування до сільської ради? Які депутати і політичні сили увійдуть до сільської ради, хто буде головою сільської ради, такі і рішення будуть прийматись на місцях. Таким і буде розвиток Ярівки на найближчі роки.

Після реєстрації кандидатів у депутати почнеться справжня передвиборна агітація. Всі можливі і неможливі методи будуть використані на повну силу. Хтось з кандидатів підкорить виборців солодкими обіцянками про заможне майбутнє Ярівки. Хтось займеться так званою благодійністю і наділить крупою і гречкою тих, хто здатний проміняти власний голос на певну матеріальну цінність. Справжні кандидати не голословлять, вони просто роблять свою роботу. Тихо і послідовно. Задача виборців - розгледіти таких людей серед всіх кандидатів. Дати нимспробу, ще раз повірити в їх сили. Передвиборча боротьба переверне село верх дном. Претенденти на виборні посади будуть пробувати не тільки зрости в очах людей, але й понизити своїх конкурентів, якими б вони не були порядними. Районні газети зірвуть ще один куш куш на цій виборчій кампанії 2015 року. Більше завдань буде і листоношам, агітаційні листівки будуть в кожному дворі. Стовпи і забори у селі будуть майоріти кольорами політичних партій, а портрети кандидатів будуть такі знайомі як свої. Один раз на декілька років вони зроблять все від себе можливе, щоб місцевий житель проголосував за них. Отак і живуть люди у Ярівці, від виборів до виборів.


16.09.2015р.З днем спорту, Ярівка

Минули роки, коли спорт у Ярівці був багаточисельним. Хай як не критикують люди радянську епоху спортивне життя було на той час на дуже високому рівні. Згадайте фізкультуру в радянську епоху. Учні з довідкою про недопущення до нормативів були скоріше виключенням серед групи дітей. В наші дні майже половина дітей не допускаються до фізичних навантажень через різноманітні хвороби. Сам керівник не має права вимагати від учнів нормативів по силових навантаженнях. Добру оцінку будуть ставити лише за те, що діти приходять у спортивній формі. Що заважає дітям Ярівки бути фізично кріпкими? Можна постійно списувати поганий стан здоров'я на радіацію від аварії на Чорнобильській АЕС. Але кожен з них вибирає те, як йому жити фізично і який вести спосіб життя. Або наїстись зайвих харчів, додавши міцного алкоголю. Або зробити маленьку дієту і пробігти зайвий шлях, хоча б по дорозі подорожуючи. Або цілий вечір провалятись на дивані перед телевізором чи ПК. Або лягти спати раніше, щоб на завтра мати здоровий вигляд. Скільки б не будували спортшкіл, закладів оздоровлення та відпочинку у Ярівці, здоров'я людей буде залежати тільки від них. Хто господарює Ярівкою, фізичною культурою, спортом? Ні, не влада. Цим керують самі люди, що, ймовірно, несвідомо, попали під вплив інших цінностей. Здоров'я стало не в тренді. Його навчились купувати в аптеках і лікарнях. Замість того, щоб займатись собою і слідити за харчуванням. Що дорожче? Не багато жителів у Ярівці є, що тримають на висоті свою фізичну підготовку. Добре те, що до них приєднались хлопці та дівчата і розвивають новий напрямок спорту - workout. Це той багаточисельний вид спорту, що не потребує зайвих витрат. Турнік, бруси, віджимання від полу, біг. Результат від занять дає приклад іншим мешканцям. Ймовірно, вони задумаються над собою. А чи правильно вони живуть? Їм же ще не одне покоління ростити і передавати в майбутнє найкращі гени. Вони і визначать подальший розвиток мешканців не тільки Ярівки, а й цілої країни.


12.09.2015р.День підприємництва в Ярівці

Традиційно в країні в першу неділю вересня відзначають День підприємництва. Це свято запроваджено з 5 жовтня 1998 р. Указом Президента України, але підприємці Ярівки не звикли масово його святкувати. Мабуть, гроші полюбляють тишу. Як і великий, так і дрібний бізнес у Ярівці не хизується своїм святом. В наш важкий час складно знайти ресурси для таких широкомасштабних заходів. Тим паче, що з боку держави підтримка підприємництва зовсім мала. Певні заходи, що проводяться місцевою владою, можна сказати, - формальні. Конкурс на найкращого підприємця, грамоти, подяки лише нервують в останній рік підприємців, що втомились чекати від держави реальної підтримки. Дійсно, що все можна списати на війну, але працювати треба якось. В надії на покращення попиту на внутрішньому ринку багато підприємців очікує збільшення своїх доходів, адже з першого вересня збільшений розмір мінімальної зарплати для населення. Ще важливо, щоб не підвищили сильно податки, вартість енергоносіїі і курс гривні був стійким. Бо якщо і далі так піде, то підприємців може не бути. А це серйозні речі. Вся доходна частка місцевого бюджету Ярівки залежить від податкових надходжень місцевих підприємців. Найбільшу частку займає податок з доходів фізичних осіб, ЄСВ, плата за землю, орендна плата, єдиний податок. Як буде існувати село Ярівка без підприємництва? Важко уявити. Згадайте тільки, як їм жилось в 1991-1995 роках… Коли з'являлись перші підприємці в Ярівці. З чого вони починали і чого вони досягли… Як нам було без них і зараз з ними. Побудовані заклади торгівлі, виробничі будівлі, сфера послуг. Вся інфраструктура села закручена навколо них і тримається на них. Суворі закони бізнесу залишили лише самих сильних. Місцева конкуренція дала людям найдешевші і найякісніші з можливих товари, продовольство і послуги. Здається, що ніщо не зупинить підприємництво у Ярівці, бо є сила і воля творити свою справу, своє село. Дай Бог тільки їм здоров’я, сили і віри в цей нелегкий час!


05.09.2015р.День знань у Ярівці

Кожного року в кінці серпня більшість мешканців Ярівки збираються до школи. Теплі дні позаду. Всі діти відпочили і готові приступити до нового учбового року. Тому й придумали на 1 вересня свято – День Знань. Ці тривожні моменти радості й печалі. Хтось все літо чекає на те, щоб швидше побачити однокласників. За канікули учні подорослішали, є багато чим поділитись. Комусь не хочеться сідати за парту, згадувати похмурі учбові будні.

Так як у всій Україні, школярі Ярівки ідуть останній день літа на пробний урок в школу. З новим літнім ремонтом шкільні класи не виглядають так похмуро. Вчителі з учнями прораховують всі організаційні моменти: вивчають розклад уроків, нові підручники й оновлені обличчя один одного. З першого вересня є можливість пересісти на іншу парту, багато дітей використовують цей момент і підходять до вчителів з аналогічним проханням. Один словом, все як у Порошенка – «по новому», починаючи зі шкільної форми і канцелярії і закінчуючи свіжим ремонтом класних приміщень. Якби не голосно лунали всі політичні заклики, завжди в Ярівці знайдуться всі недоліки шкільної освіти. От наприклад, підвезення учнів до школи з далекої відстані, харчування малозабезпечених дітей, дітей сиріт і т.п., сучасна матеріально-технічна база, опалення приміщень взимку тощо. Ці та інші проблеми жоден політик не може вирішити, тож залишається батькам об'єднуватись на шкільних зборах у громади, щоб хоч якось покращитиполіпшити стан місцевої освіти села Ярівка.

Першого числа всі прибрані діти підуть у школу і багато з людей старшого покоління згадає це свято, поринувши в історію своєї юності. Батьки проведуть своїх дітей і поновлять свою пам’ять новими світлими шкільними враженнями. Море радості, посмішок, віршів, пісень, фотознімків. Чого тільки не згадають у Ярівці на свято першого вересня. Вдалого старту лишилось побажати всім учням, вчителям і батькам. Успіх буде залежати тільки від них. А вдалий початок – це половина справи. До нових висот, до нових перемог!


31.08.2015р.До дня Незалежності України

Цілих три вихідних подарувала держава на кінець літа. От і думку гадають жителі у Ярівці, як провести ці вихідні на повну силу. Традиційно в останні дні літа копають картоплю всією родиною. Спішать закінчити збирання цього врожаю до настання осінніх дощів, бо таких довгих вихідних не буде більше на наступний місяць та й день стає меншим, справа йде до осені. Погода теж виявиться сприятливою – сильної спеки, затяжних дощів не буде. А комарів цього літа взагалі було мало, варто надіятись на гарні умови праці.

У кого буде більше вільного часу, зможе в неділю вийти в центр Ярівки, відсвяткувати День Державного Прапору України, разом з держслужбовцями підняти жовто-блакитний стяг. Ці два кольори в останній рік були такими поширеними, що, здається, це свято будуть скоро святкувати мешканці села в себе вдома, піднімаючи жовто-блакитні символи на власному подвір’ї.

На третій день вихідних, коли від роботи (картоплі) коні дохнуть, люди починають думати, як все таки відпочити, хоч на вечір. Все таки – День Незалежності. Хто подивився святковий парад по телевізору, вже наполовину приурочився до свята. А що там приготувала місцева влада на святкування незалежності? Щоб там не було на вечір у селі почнуть збиратись люди, гуртуватись родинами, друзями, кумами. Гарний привід відзначити 24 річницю Дня Незалежності. Це буде понеділок, тяжкий день. Такий тяжкий як і їх незалежність, пролита кров’ю на рідній землі. Прикро, що деякі жителі не цінять це свято, перетворюють його на справжнє пияцтво з відповідними наслідками.

Ранок 25-го схоже виявиться не легшим, люди вийдуть на роботу, щоб «відпочити». А кому зараз легко? У Ярівці вже давно звикли так працювати, бо розуміють, що справжня незалежність – це тяжка праця протягом багатьох століть, тільки силою її можна вибороти.

21.08.2015р.
Сповіщення


Будь в курсі всіх подій на село Ярівка -
додай свій E-mail для отримання інформації про всі зміни цієї сторінки

Ваш E-mail:
Будемо вдячні за розміщення нашого лінку сайту села Ярівка:Погода у Ярівці
Інші населені пункти
Волинської області і району
з прогнозом погоди

Ціни на Вашу рекламу
в місяць по всіх сторінках
району – 30 грн
області – 300 грн
України – 2500 грн
    Олег © Sir.Ko™ 2005-2015 Сироватко