E-mail:  Пароль:  Чужий комп'ютер   

Шан. гостю, адміністрація сайту вітає Вас!
Для приєднання до громади щирих українців, введіть Ваш логін і пароль.
При їх відсутності зареєструйтесь власноручно
або зайдіть з соціальної мережі, де вже є Ваша сторінка
Реєстрація передбачає погодження та дотримання правил сайту

Село Латірка - сайт громади
   Люди (2)

   Фото (44)

   Відео

   Визначні місця    додати


Facebook livejournal ВКонтакті Однокласники Twitter Google: живая лента
Населені пункти району

1. Нижні Ворота
2. Воловець
3. Підполоззя
4. Тишів
5. Лази
6. Буковець
7. Скотарське
8. Жденієво
9. Верхня Грабівниця
10. Біласовиця

Див. далі

Рейтинг населених пунктів залежить від відданих за них голосів


Почесні громадяни
села Латірка

  1. Мар’яна Бризетко (42)
  2. ЮРИЙ ТРОФИЛ (4)село Латірка

райцентр Воловець

облцентр УжгородЗапитати


Будь патріотом свого села - проголосуй за нього!

Всього голосів: 0
Дивитись місця в рейтингах
України та Закарпатської області

Максимальний рейтинг села Латірка залежить від рейтингу всіх зареєстрованих учасників, від заповнених тем для обговорення - додаткові голоси за тему, від збережених фото - додатковий голос за фото (до 2500 фото)


Латірка - цеКартографія місцевості громади

районні центри
населені пункти району
населені пункти за межами районуОстанні фото

Всі альбоми фото
Новини Закарпатської області


Москаль: Уряд має прийняти принципове рішення щодо російських фур (Українська правда)(17:30)
У коледжі мистецтв підвищили кваліфікацію майже 100 концертмейстерів фортепіано (Освітній портал Закарпаття)(17:17)
На Закарпатті поліцейські затримали три "ліві" вантажі (PMG.ua)(16:53)
Вночі на трасі Київ-Чоп згоріла фура, яка належала російському перевізнику з Санкт-Петербурга (Новини Закарпаття)(16:46)
В Закарпатье разыскивают мошенника, выманившего у женщины 2 тыс. долларов (Телеграф)(16:24)
У мукачівському Парку Перемоги відбувся "Забіг закоханих" (PMG.ua)(16:22)
В грузовике с дровами пограничники нашли почти 3 тыс. блоков сигарет (Вечерние Вести)(16:14)
Телефонный аферист выманил у пенсионерки 2 тыс. долларов (NewsOboz)(16:09)
В ужгородських Дравцях асфальтне покриття востаннє клали 10 років тому (ВІДЕО) (Galagov.tv)(15:56)
Стакан воды обошелся ужгородской пенсионерке в 10 000 гривен (Украина криминальная)(15:50)


Форум - села - Теми для обговорення
Про доступ до публічної інформаціїПослуги служби зайнятості

Кожен працездатний громадянин села Латірка має право на роботу. Не просто на роботу, а роботуз хорошою заробітною платою. Рідко буває, коли робітник має і добру роботу і добру зарплату. Тим більше багато грошей не буває, навіть найкраща робота час від часу набридає і люди села Латірка вдаються до нового пошуку. Сьогодні буде викладено матеріал про те, як знайти роботу, а вірніше, як держава може посприяти мешканецям села Латірка заробити собі на життя. Отже, розповідь буде довгою, влаштовуйтесь зручніше і погнали.

Незалежно від того чи мешканці села Латірка десь роблять чи є безробітними служба зайнятості(в народі - біржа праці) в кожному районному центрі може надати вичерпні консультації по підбору роботи незалежно від зареєстрованого місця прописки громадян в паспорті. Якщо по місцю проживання роботу знайти не вдалось, є шанс скористатись комп'ютером з доступом в інтернет на випадок, якщо інтернет буде відключений вдома чи з інших причин.

Щодо отримання допомоги по безробіттю, то тут необхідна реєстрація, право на яку мають працездатні особи, які легально працювали чи займались підприємництвом більше ніж 6 місяців за останній рік звернення(наприклад з 03.02.2015р. по 03.02.2016р.). Якщо періоду зайнятості немає, то тут треба надати довідку до центру зайнятості з міської (сільської) ради по зареєстрованому місцю прописки в паспорті, що житель не була членом особистого селянського господарства (ОСГ). Дата довідки має дорівнювати даті реєстрації. Іншими словами, щоб по адресі прописки згідно даних відділу земельних відносин міської (сільської) ради не було закріплено землі для ведення с/г. Якщо житель є інвалідом, то наявність піврічного стажу за останній рік звернення для реєстрації є обов'язковою. Право на реєстрацію мають також випускники ВУЗів (для контрактників треба довідка щодо підтвердження форми навчання, а тих, хто на державному замовленні мед. ВУЗів - довідку щодо надання можливості самостійного працевлаштування), ПТУ (додатково треба довідку щодо надання можливості самостійного працевлаштування), що звернулись протягом 6 місяців від закінчення навчального закладу і випускники ніде не працювали.

Важливо, щоб людина на дату звернення не була зайнятою, не числилась підприємцем і шукала роботу. Для реєстрації треба подати оригінал паспорту (з пропискою), коду, трудової книжки (трудового договору), диплому (при наявності), довідки МСЕК (для інвалідів обов'язково та бажано індивідуальну програму реабілітації з заповненим 5-м розділом, щодо професій, оптимальних за станом здоров'я).

За умови відсутності підходящої роботи на восьмий день (через тиждень) призначається виплата на період 6-місяців в мінімальному розмірі 544 грн/міс. (випускникам чи незастрахованим особам, що не були членами ОСГ), на 9 місяців (при звільненні за угодою сторін або за власним бажанням - тоді допомога по безробіттю відкладається на 3 місяці), на рік (при розірванні трудового договору або при звільненні внаслідок реорганізації виробництва - допомога по безробіттю розпочнеться через місяць з дати звільнення), на 2 роки або менше особам, яким залишилось до пенсії 2 і менше років.

Розмір допомоги залежить від розміру легальної нарахованої заробітної плати безробітної особи і загального трудового стажу:

до 2 років - 50 відсотків від легальної заробітної плати;

від 2 до 6 років - 55 відсотків;

від 6 до 10 років - 60 відсотків;

понад 10 років - 70 відсотків.

Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру:

перші 90 календарних днів - 100 відсотків;

протягом наступних 90 календарних днів - 80 відсотків;

у подальшому - 70 відсотків.

Всі питання щодо перебування на обліку в службі зайнятості, отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю, професійного навчання, громадських робіт та інших послуг будуть висвітлені на сторінці села Латірка пізніше по питанням, що будуть задані користувачами на адресу адміністрації сайту. Всі надані інформаційні матеріали не є офіційними, вони ілюструють тільки аналіз чинного законодавства з питань пошуку роботи та одержання допомоги по безробіттю, інших послуг центру зайнятості.


03.02.2016р.Прогноз розвитку Латірки на 2016 рік

Глобальний аналітика Stratfor на 2015-2025 роки від лютого 2015 р. вказує на те, що ще до того говорили українські та деякі російські експерти. А саме:

1) теперішній конфлікт Росії та України буде комплексним для глобальної політики ще тривалий час;

2) ми матимемо посилення націоналізму в країнах східної Європи, хоча в самій Україні націоналізм значно втихне на користь більш масштабних модельних структур (Східна Європа має ще прийти до того, до чого прийшла наша країна);

3) розпад російської імперії близький, а Розпад країн ЄС дуже імовірний;

4) лідерська роль в Європі перейде від Німеччини до Польщі з Україною як її стратегічним партнером (почне формуватись Балто-Чорноморський Союз, який пришвидшить розкол Росії);

5) принципово важливою для Євразії стає рольова вісь Польща-Україна-Туреччина-Китай - це союз контролю за територією деструктурованої Росії, причому контроль за ядерною зброєю буде здійснюватися за участю США.

Різні прогнози на найближче 10-ти ліття сходяться в єдиному - світ буде змінюватися надзвичайно радикально і дуже швидко. Ось, Меір Брук, наш співвітчизник з Нью-Йорку, пропонує трьохпозиційну модель теперішнього світу: держава, корпорація, громадськість. Будь-які моделі, які базуються на співвідношенні цих трьох реальностей (як в США), будуть більш прийнятними, ніж ті, які базуються на одній (держава, як в Росії) чи на двох (держава та громада, як в ЄС). Україна в даний час від двохпозиційної моделі (держава та корпорації) переходить до трьохпозиційної моделі свого життя (держава, корпорації та громади).

В цьому сенсі можна сформулювати простий закон кризового світу або світу динамічних змін - лише той, хто конструюватиме трьохпозиційну в цих трьох площинах структуру, матиме можливість пройти кризовий час стрімких змін і зародити новий світ. В цьому сенсі стають зрозумілі дві головні причини падіння Росії, і це зовсім не економічний занепад, бо люди можуть пережити любі важкі часи, як от війну чи катастрофу, якщо вони мають перспективний смисл. Отже перша ознака розпаду - архаїзація, яка позбавляє росіян самого смислу життя. І це основна причина, яка не дозволить Росії пережити економічний рівень життя, який значно кращий за той, який був у наших предків під час та після Другої світової війни. Бо сучасники порівнюють своє життя з сучасниками, а не з предками. Так само друга причина розпаду Росії полягає у реальностній гомогенності, а отже закостенілості та ригідності, нездатності до інновацій крім військового озброєння. У Росії на справді є тільки одна модель - держава. Корпорації настільки сильно піддані державі, що можна твердити, що Росія це держава-корпорація. Суспільство в Росії це не суспільство громадян, це суспільство підданих.

Саме тому ЗМІ в Росії це фактично спосіб управління людьми через призму квазі-реальності. Отже, Росія розпадеться не через зубожіння чи політичну кризу еліти, а через архаїзацію як відсутність перспективних смислів і через відсутність корпоративної та суспільної (громадської) динаміки.

Це саме бачення можна застосувати і до Євросоюзу, де створювалася двохпозиційна модель: держави+громади. Головна помилка Об'єднаної Європи полягала в тому, що європейські корпорації не були поширені по всій єврозоні і не стали потужною реальністю європейської політики. Відтак інновативний потенціал корпорацій, як це змогли використати США в часи кризи, не зміг бути використаний на території Євросоюзу.

Давайте поглянемо на цей рік з позиції основних модельних зрушень. Українській громаді необхідно відстояти своє посилення на рівні Конституції. За будь-яку ціну потрібно не допустити фейкових владно-олігархічних змін до Конституції у теперішній редакції Парламенту. Українській громаді потрібна реальна децентралізація.

Українська громадськість повинна зменшити впливовість українських олігархічних корпорацій всередині країни, тобто громадськість має продовжувати тиснути не тільки на владу, але і на олігархічні корпорації, зменшуючи їх вплив на внутрішню політику.

Процес деолігархізації це, перш за все, процес громадський. Олігархічний консенсус влади має бути знищений - через перевибори Парламенту та можливо перевибори Президента. Нам потрібні сильні українські корпорації на світовому ринку, а не сильні українські корпорації в справі внутрішнього монополізму, у справі здирництва української громади через тарифну політику та державну корупцію.

Українська громадськість повинна наполягати на нових формах комунікації на телебаченні, де би був не тільки порядок денний влади та олігархів, але, перш за все, порядок денний самої громади.

Цей рік - це рік створення Суспільного телебачення, це рік розвитку всіх сторінок міст і сіл Першої всеукраїнської соціальної мережі. Порядок денний цього року це порядок денний громади, а не влади чи корпорацій. Сильна та впливова всередині країни та за її межами українська громадськість, громада Латірки - ось що має стати результатом цього року. І це суттєво не тільки для продовження української революції. Це також суттєво для майбутнього Європи, майбутнього Євразії з Росією, що майже розпалася, та майбутнього всесвіту загалом. Єднаймося!


24.01.2016р.Перейменування вулиць у селі Латірка

Питання перейменування вулиць зробило потужний резонанс в соціумі Латірки. Цією справою стали цікавитись всі громадяни, що мають документи на певну адресу, мають сильно виражені політичні пристрасті, та ті громадяни, що мають на меті створити з цієї справи черговий піар.

Свідомість громадян, села Латірка піднялась на новий рівень. Історія ще раз переписує своїх героїв, вивчаються нові імена, відкидаються у смітник старі радянські назви. Реформи продовжуються. На жаль, що вони затрогують лише зовнішню оболонку державного апарату. Заміною показчиків на вулицях села Латірка справи не покращаться. Але якщо йти послідовно, то вулиці у селі Латірка повинні носити імена тих громадян, що внесли вагомий вклад в його розвиток, теперішнє і минуле.

З чого почати? Звісно з ідеї зміни назви окремої вулиці. Ініціатори зміни назви вулиці, серед яких є мешканці, іноземці, трудові колективи чи державні органи, звертаються до голови сільської ради. Ідея щодо зміни назви вулиці повинна бути розглянута до 45 календарних днів. Далі виноситься відповідне питання на обговорення: форум, громадські слухання, теле-, радіодебати, інтернет-конференцію. Воно продовжується не менше 2-х місяців, в підсумку повинні бути зведені всі «за», «проти» та інші варіанти. Далі голова сільської ради готує проект рішення про перейменування вулиці Латірки і виносить на розгляд сільської ради. В остаточному підсумку має бути прийняте рішення про перейменування вулиці, яке набуває чинності з часу його офіційного оприлюднення.

Для бюджету села Латірка вартість такого перейменування буде залежати від кількості табличок та дорожних знаків з новою назвою вулиці, які треба замінити. Як правило вартість однієї таблички коштує в районі 65 грн., дорожнього знака втричі більше. Для звичайних громадян не треба спеціально змінювати документи, які засвідчують право власності, вони залишаться дійсними. Також не потрібно спеціально змінювати реєстрацію місця проживання в паспорті. Юридичним особам законодавством не встановлено терміни подачі змін до установчих документів, вони вправі це зробити в інший зручний час.

До уваги всіх громадян, які забажають змінити назви вулиць чи інших об’єктів Латірки, на сайті розміщено підручник, з детальними поясненнями, зразками документів. Він також містить перелік негавтивних постатей, які боролись проти народу України. Тобто це перелік людей, що причетні до масових злочинів, вони повинні бути зняті з карти села Латірка.


03.12.2015р.Як дізнатись прогноз погоди у Латірці

Життя у Латірці так чи інакше пов’язано з погодою. Це особливо стосується тих жителів, що багато проводять часу під відкритим небом. Жоден не хоче промокнути, замерзнути і застудитися. Хворіти дорого в наші часи. Точний прогноз погоди важливий також людям Латірки, що працюють в на польових роботах, на під відкритим небом в інших галузях народного господарства. Якщо не дізнатись точну температуру повітря, то збитки теплових комунальних підприємств можуть бути до 20 процентів. Часто понадпланове чи недостатнє витрачення енергоресурсів веде до неефективного господарювання. Добрий хазяїн завжди зуміє дізнатись потрібну кількість газу, дров, іншого палива чи електроенергії для обігріву свого будинку. Навіть подорож селом буде дуже приємною, якщо знайти точний прогноз погоди. Це можна зробити з допомогою віджета соцмережі, що відображає рух опадів, наявність опадів в певному місці в конкретний час. Рух вітру, що показаний на карті легко визначить наявність дощу, туману, снігу, граду, грому. Ці метеовіджети використовують авіаслужби при здійсненні успішних польотів. Відтепер вони стали видимі на сторінках населених пунктів сайту для всіх відвідувачів Київської, Чернігівської, Сумської, Полтавської, Черкаської, Кіровоградської, Житомирської, Запорізької, Донецької, Дніпропетровської, Херсонської областей. Вони показують справжню картину метеоявищ на заданій місцевості.


27.11.2015р.Хто отримає субсидії в селі Латірка в 2015 році

Для прорахунку субсидії необхідно зайти в місцеве управління соціального захисту населення, подати заяву і декларацію про доходи і витрати на отримання субсидії або надіслати ці два документи по пошті. По усім питанням, що не вирішать жителі села Латірка в цій статті, рекомендовано зателефонувати на безкоштовну пряму лінію 0-800-507-309.

Чи варто робити субсидію? Давайте подумаємо. Якщо типовий мешканець села Латірка має приватне домогосподарство і опалює житлову будівлю дровами та газом в пропорції 50/50 і сплачує комунальним службам щомісяця близько 500 грн. Якщо субсидія призначається при умові обов'язкового платежу в 1000 грн., то немає тоді сенсу займатись оформленням субсидії.

Як визначити розмір обов'язкового платежу? Для прикладу, типова родина із 3-х осіб в Латірці має за останні 6 місяців офіційний дохід 36 тис. грн. Тоді дохід на одну особу в місяць становитиме 2 тис. грн. (36 : 6 = 6; 6 : 3 = 2). Цей результат треба по визначеній формулі поділити на 1176 грн (розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2015р.), поділити на 2 та помножити на 15%. Тобто 2000 : 1176 : 2 * 15% = 12,76%. При середньомісячному сукупному сімейному доході 6000 грн. в місяць обов'язковий платіж типової родини Латірки становить 765,6 грн. (6000 * 12,76%). Всі комунальні платежі, що перевищують цей мінімальний розмір, відшкодовуються державою. Порядок заповнення вказаний на сайті мінсоцполітики.

При заповненні декларації краще перестрахувати себе, взяти довідку про отримані доходи з податкової інспекції та пенсійного фонду по місцю перебування, адже при призначенні субсидії йде автоматична звірка з даними службами згідно обміну даних. У разі відсутності заробітку або дохід є меншим прожиткового мінімуму у працездатних осіб, які зареєстровані по вказаній адресі, для розрахунку субсидії враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму (з 1 січня 2015р. - 1218 грн.). Призначається субсидія на особу, на яку відкриті особові рахунки за місцем реєстрації. Наявність заборгованості з оплати за житлово-комунальних послуг не впливає на визначення права на призначення субсидії.

При оформленні субсидії діє обмеження в площі житла - 48,87 м2 на одну особу, а також єдині для всієї України щомісячні норми споживання на одну особу води (4 м3), водовідведення (4 м3), вивезення побутових відходів (0,4167 м3), газопостачання в опалювальний період 7 м3 на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465 – в багатоквартирних будинках), на газову плиту на одну особу (приготування їжі - 6 м3 та підігрів води +3 м3 або водонагрівач 18 м3 ), електропостачання в опалювальний період 65 кВт год. на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465– в багатоквартирних будинках). У будинках, обладнаних (не обладнаних) стаціонарними електроплитами 130 кВт год. (90 кВт год.) на сім’ю з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена родини за наявності центр. постачання гарячої води або 150 кВт год. (120 кВт год.) на сім’ю з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена родини (за відсутності центр. постачання гарячої води). Якщо житлова площа перевищує соціальну норму житла, то це не позбавляє права субсидії. Просто при оформленні субсидії братиметься не вся сума нарахованої квартплати, а тільки та, що є у межах соціальної норми.

Перерахунок розміру розрахованої субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється. Сума розрахованої субсидії, яку переказано на рахунки для оплати вартості комунальних послуг в розмірі соціальних нормативів і, яка не використана сім'єю внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата обов’язкової часки платежу родини на наступний розрахунковий період.


22.11.2015р.Два діла на неділю: проголосувати і перевести годинник

В останню неділю жовтня за нашим законодавством проходять вибори до місцевих, районних, обласних рад та голів сільської ради. Ті мешканці країни, що мають виборче право, голосують за місцем своєї приписки в паспорті. Складні вибори мають бути. Всі політики перетасувались між собою як карти в колоді. Нові імена політичних сил, ті ж самі передвиборчі програми і кандидати. Будь-якою ціною прорватись до органів влади. Життя їх не навчило. Тотальна байдужість жителів села дає дозвіл вчиняти з ними повне невіглавство. Але не будемо про погане. Який би вибір не зробила місцева громада, перша всеукраїнська соціальна мережа буде вітати цей вибір, бо жодна з політичних сил не впливає на діяльність сайту і це є показовим моментом неупередженості перед громадянами Латірки та конкурентними ЗМІ, що продали свою політичну свободу за кілька срібенників. Життя продовжиться, жителі села оберуть владу, яка буде їх варта. Кандидати в депутати місцевих виборів доступні за посиланням: cvk.gov.ua. Підсумки місцевих виборів доступні за тим же посиланням. Варто вибрати область та населений пункт. Інформація корисна для тих жителів села, що хочуть вивчити своїх кандидатів, перед тим, як зробити вибір і простежити результати голосування до остаточного підрахунку голосів. Осінні дні минають непомітно, з неділі мешканці Латірки можуть поспати довше. Тільки треба нагадати їм перевести годинникову стрілку на годину назад і ще раз насолодитись осіннім теплим дощем, якого так давно не було в Україні.


24.10.2015р.День туризму у селі

З 1998 р. в Україні відзначається День туризму. Пересічний мешканець села хоча б раз у рік виходить за межі свого населеного пункту. Навіть вирушаючи у поїздку по справам у сусіднє велике місто чи маленьке село, люди завжди знаходять час, щоб оглянутись навколо. Побачити дещо нове, перепочити, набратись нових сил. Так зародився туризм. Ідея побачити нові краєвиди, історичні споруди не давала покою багатьом туристам. Тому вони вирушали в дорогу на великі відстані, поєднуючи спорт, краєзнавство і відпочинок. Таких активних туристів в селі Латірка не так вже й багато. Переважна більшість людей віддає перевагу коротким походам в Карпати, на береги Чорного і Азовського морів. Ще частіше проводять час жителі Латірки на вихідних у парку, біля річки. Що кому ближче.

Розвиток туристичного бізнесу в Латірці багато в чому залежить від самих його людей та місцевої влади. В якому вигляді знаходяться культурні будівлі? Чи облаштована територія біля масового відпочинку людей, дітей? На якому рівні тримаються кафе, де є найближчий готель? Хтось створював туристичні маршрути, чи є шляхові сполучення і реклама всіх місцевих об’єктів туризму? Це ключові питання, що мають бути на постійному контролі в плані розвитку місцевого туризму. В селі є завжди дивовижні місця, які з боку кожного жителя не є занадто особливими. Тільки туристичний бізнес внесе певну родзинку звичайним місцям, які потім стануть привабливими для туристів. Нові враження, приємний відпочинок, гарні спогади змусять гостей повертатись знову і знову у улюблене село.


27.09.2015р.Передвиборна агітація почалась

Півмісяця тому почалась передвиборча агітація у селі. На що сподіваються мешканці Латірки? Чи лишились надії на поліпшення життя? Чи є нові обличчя, яким можна довірити громаду в Латірці?

Згідно нового законодавства країни про децентралізацію влади органи місцевого самоврядування матимуть більше повноважень для виконання своїх функцій. Але чи змінить це життя у Латірці? Свідомість місцевих начальників лишилась ще в минулому, коли всі рішення диктувались зверху. Керувати самим на землі, чи не це є споконвічною мрією багатьох українців? Ще один крок до незалежності. Не тільки країни, а й Латірки. Коли майже все поточне виробництво скорочене до мінімуму, надання послуг ледь держиться на плаву перед майбутньою районною владою стоять великі завдання щодо розширення всіх напрямків життєдіяльності села. Якими будуть підсумки виборів до сільської ради? Які кандидати і політичні партії пройдуть до сільської ради, хто буде головою сільської ради, такі і рішення будуть прийматись на місцях. Таким і буде розвиток Латірки на найближчі роки.

Після реєстрації кандидатів у депутати почнеться справжня передвиборча агітація. Всі можливі і неможливі засоби будуть використовуватись на повну силу. Хтось з кандидатів підкорить виборців солодкими обіцянками про щасливе майбутнє Латірки. Хтось займеться так званою благодійністю і обдарує крупою і гречкою тих, хто здатний проміняти свій голос на певну матеріальну цінність. Справжні кандидати не обіцяють, вони просто виконують свою роботу. Тихо і впевнено. Завдання виборців - розгледіти таких людей серед всіх кандидатів. Дати нимшанс, ще раз повірити в їх сили. Передвиборча агітація переверне село з ніг на голову. Кандидати на виборні посади будуть пробувати не тільки зрости в очах людей, але й дискредитувати своїх конкурентів, якими б вони не були святими. Районні газети зірвуть наступний куш на виборчій кампанії. Більше завдань буде і листоношам, агітаційні матеріали будуть в кожному дворі. Стовпи і забори у селі будуть розклеєні кольорами політичних партій, а обличчя кандидатів будуть такі знайомі як свої. Один раз на декілька років вони зроблять все можливе, щоб місцевий електорат проголосував за них. Отак і живуть люди у селі, від виборів до виборів.


16.09.2015р.З днем фізкультури, Латірка

Минули роки, коли спорт у Латірці був масовим. Хай як не критикують жителі радянську культуру спортивне життя було на ті часи в моді. Згадайте урок фізкультури в школі. Діти з довідкою про недопущення до нормативів були скоріше винятком серед групи школярів. Зараз же майже половина школярів не допускаються до сильних навантажень через різноманітні проблеми зі здоров'ям. Сам керівник не має права просити від учнів нормативів по силових вправах. Відмінну оцінку будуть ставити лише за те, що учні приходять у спортивній формі. Що заважає жителям Латірки бути фізично кріпкими? Можна постійно списувати поганий стан здоров'я на радіацію від аварії на ЧАЕС. Але кожен з них вибирає те, як йому жити фізично і який вести спосіб життя. Або наїстись багато їжі, додавши міцного алкоголю. Або влаштувати маленьку дієту і пробігти короткий шлях, хоча б по дорозі додому. Або кожний вечір провалятись на дивані перед телевізором чи ПК. Або піти спати раніше, щоб на ранок мати здоровий вигляд. Скільки б не побудували спортивних шкіл, закладів оздоровлення та відпочинку у Латірці, фізична культура людей буде залежати тільки від них самих. Хто керує Латіркою, фізичною культурою, спортом? Ні, не влада. Цим керують самі жителі, що, ймовірно, несвідомо, попали під вплив інших цінностей. Здоров'я стало не в моді. Його звикли купувати в аптеках і лікарнях. Замість того, щоб займатись спортом і слідити за харчуванням. Що дорожче? Не багато жителів у Латірці є, що тримають на висоті свою спортивну культуру. Радує те, що до них приєднались юнаки і розвивають новий напрямок спорту - street workout. Це той багаточисельний вид спорту, що не потребує зайвих витрат. Турнік, бруси, віджимання від полу, біг. Результат від занять дає приклад іншим жителям. Ймовірно, вони замисляться над собою. А чи правильно вони живуть? Їм же ще не одне покоління ростити і передавати в майбутнє найкращі гени. Вони і визначать подальший розвиток людей не тільки Латірки, а й цілої країни.


12.09.2015р.День підприємництва в Латірці

Як завжди в Україні в першу неділю вересня відзначають День підприємництва. Це свято запроваджено з 5 жовтня 1998 року Указом Президента України, але підприємці Латірки не звикли гучно його святкувати. Схоже, гроші люблять тишу. Як і крупний, так і малий бізнес у Латірці не хизується своїм святом. В наш важкий час не просто знайти гроші для таких широкомасштабних заходів. Тим паче, що з боку держави підтримка підприємництва зовсім мала. Деякі заходи, що здійснюються місцевою владою, можна зазначити, - формальні. Конкурс на найкращого підприємця, грамоти, подяки лише дратують в останній час підприємців, що втомились чекати від влади реальної підтримки. Так, що все можна списати на війну, але жити треба як-небудь. В надії на поліпшення попиту на внутрішньому ринку багато підприємців чекає збільшення своїх доходів, адже з першого вересня збільшений розмір мінімальної зарплати для населення. Головне, щоб не підвищили сильно податки, ціни на енергоносії і курс гривні був стабільним. Бо якщо і далі так піде, то підприємців може не бути. А це серйозні речі. Вся доходна частка місцевого бюджету Латірки залежить від сплати податків місцевих підприємців. Найбільшу вагу займає податок з доходів фізичних осіб, єдиний соціальний внесок, плата за землю, орендна плата, єдиний податок. Як буде існувати село Латірка без підприємництва? Важко уявити. Згадайте тільки, як їм починалось в 1991-1997 роках… Коли з'являлись перші підприємці в Латірці. З чого вони починали і що вони досягли… Як нам жилось без них і зараз з ними. Побудовані заклади торгівлі, виробничі будівлі, сфера послуг. Вся інфраструктура села закручена навколо них і тримається на них. Суворі закони бізнесу залишили лише самих сильних. Місцева конкуренція дала людям найдешевші і найякісніші з можливих товари, продовольство і послуги. Здається, що ніщо не зупинить підприємництво у Латірці, бо є сила і воля творити свою справу, своє село. Дай Бог тільки їм здоров’я, наснаги і віри в цей нелегкий час!


05.09.2015р.День знань у Латірці

Кожний рік на кінець серпня більшість уроженців Латірки збираються до школи. Теплі дні позаду. Всі діти відпочили і готові приступити до нового навчального року. Тому й придумали на перше вересня свято – День Знань. Ці тривожні моменти радості й печалі. Хтось всі канікули чекає на те, щоб швидше побачити однокласників. За літо діти подорослішали, є багато чим поділитись. Комусь не хочеться сідати за парту, згадувати похмурі навчальні будні.

Так як у всій країні, школярі Латірки ідуть останній день літа на пробний урок в школу. З новим літнім ремонтом шкільні класи не виглядають так похмуро. Вчителі з учнями прораховують всі організаційні моменти: вивчають розклад занять, нові підручники й оновлені обличчя один одного. З першого вересня є можливість пересісти на іншу парту, багато дітей використовують цей момент і підходять до класної керівниці з відповідним проханням. Один словом, все як у Порошенка – «по новому», починаючи зі шкільної форми і канцелярії і закінчуючи свіжим ремонтом класних приміщень. Якби не голосно лунали всі партійні лозунги, завжди в Латірці знайдуться всі недоліки шкільної освіти. От наприклад, підвезення учнів до школи з далекої місцевості, харчування малозабезпечених дітей, дітей сиріт і т.п., сучасна матеріально-технічна база, обігрів приміщень взимку тощо. Ці та інші проблеми жоден політик не може вирішити, тож залишається батькам об'єднуватись на шкільних зборах у громади, щоб хоч якось покращитиполіпшити стан місцевої освіти села Латірка.

Першого числа всі прибрані діти підуть у школу і багато з людей старшого покоління згадає це свято, поринувши в історію своєї юності. Батьки проведуть своїх дітей і поновлять свою пам’ять новими світлими шкільними моментами. Море квітів, посмішок, віршів, пісень, фотознімків. Чого тільки не згадають у Латірці на свято першого вересня. Вдалого старту лишилось побажати всім учням, вчителям і батькам. Успіх буде залежати саме від них. А вдалий початок – це половина справи. До нових висот, до нових перемог!


31.08.2015р.До дня Незалежності України

Цілих три вихідних подарувала держава на кінець літа. От і думку гадають жителі у Латірці, як провести ці вихідні на повну силу. Традиційно в останні дні літа копають картоплю всією родиною. Спішать закінчити збирання цього врожаю до настання осінніх дощів, бо таких довгих вихідних не буде більше на наступний місяць та й день стає меншим, справа йде до осені. Погода теж виявиться сприятливою – сильної спеки, затяжних дощів не буде. А комарів цього літа взагалі було мало, варто надіятись на гарні умови праці.

У кого буде більше вільного часу, зможе в неділю вийти в центр Латірки, відсвяткувати День Державного Прапору України, разом з держслужбовцями підняти жовто-блакитний стяг. Ці два кольори в останній рік були такими поширеними, що, здається, це свято будуть скоро святкувати мешканці села в себе вдома, піднімаючи жовто-блакитні символи на власному подвір’ї.

На третій день вихідних, коли від роботи (картоплі) коні дохнуть, люди починають думати, як все таки відпочити, хоч на вечір. Все таки – День Незалежності. Хто подивився святковий парад по телевізору, вже наполовину приурочився до свята. А що там приготувала місцева влада на святкування незалежності? Щоб там не було на вечір у селі почнуть збиратись люди, гуртуватись родинами, друзями, кумами. Гарний привід відзначити 24 річницю Дня Незалежності. Це буде понеділок, тяжкий день. Такий тяжкий як і їх незалежність, пролита кров’ю на рідній землі. Прикро, що деякі жителі не цінять це свято, перетворюють його на справжнє пияцтво з відповідними наслідками.

Ранок 25-го схоже виявиться не легшим, люди вийдуть на роботу, щоб «відпочити». А кому зараз легко? У Латірці вже давно звикли так працювати, бо розуміють, що справжня незалежність – це тяжка праця протягом багатьох століть, тільки силою її можна вибороти.

21.08.2015р.
Відвідувачі села Латірка (3)
Сповіщення


Будь в курсі всіх подій на село Латірка -
додай свій E-mail для отримання інформації про всі зміни цієї сторінки

Ваш E-mail:
Будемо вдячні за розміщення нашого лінку сайту села Латірка:Погода у Латірці
Інші населені пункти
Закарпатської області і району
з прогнозом погоди

Ціни на Вашу рекламу
в місяць по всіх сторінках
району – 30 грн
області – 300 грн
України – 2500 грн
    Олег © Sir.Ko™ 2005-2016 Сироватко