E-mail:  Пароль:  Чужий комп'ютер   

Шан. гостю, адміністрація сайту вітає Вас!
Для приєднання до громади щирих українців, введіть Ваш логін і пароль.
При їх відсутності зареєструйтесь власноручно
або зайдіть з соціальної мережі, де вже є Ваша сторінка
Реєстрація передбачає погодження та дотримання правил сайту

Село Латірка - сайт громади
   Люди (2)

   Фото (44)

   Відео

   Визначні місця    додати


Facebook livejournal ВКонтакті Однокласники Twitter Google: живая лента
Населені пункти району

1. Нижні Ворота
2. Воловець
3. Підполоззя
4. Тишів
5. Лази
6. Буковець
7. Скотарське
8. Жденієво
9. Верхня Грабівниця
10. Біласовиця

Див. далі

Рейтинг населених пунктів залежить від відданих за них голосів


Почесні громадяни
села Латірка

  1. Мар’яна Бризетко (42)
  2. ЮРИЙ ТРОФИЛ (4)село Латірка

райцентр Воловець

облцентр УжгородЗапитати


Будь патріотом свого села - проголосуй за нього!

Всього голосів: 0
Дивитись місця в рейтингах
України та Закарпатської області

Максимальний рейтинг села Латірка залежить від рейтингу всіх зареєстрованих учасників, від заповнених тем для обговорення - додаткові голоси за тему, від збережених фото - додатковий голос за фото (до 2500 фото)


Латірка - цеКартографія місцевості громади

районні центри
населені пункти району
населені пункти за межами районуОстанні фото

Всі альбоми фото
Новини Закарпатської області


Закарпатців попереджають про алергічну реакцію у дітей від мандаринів (Новини Закарпаття)(21:02)
Понад 7 млн грн – кошти, які перераховані власниками нерухомого майна у Закарпатті (Новини Закарпаття)(20:59)
Звернення Г. Москаля з приводу ситуації, що склалася довкола виборів голови Іршавської районної ради (Tyachivlife.com.ua)(20:56)
Як закарпатські пенсіонери відреагували на ціни на газ (відео) (Новини Закарпаття)(20:43)
У Мукачеві застрелили чоловіка у власному будинку (Tyachivlife.com.ua)(20:40)
Жах! На Закарпатті чоловіка у власному будинку вбили пострілом у голову (Фото, відео) (Rakhiv News)(20:36)
Стан ведення лісового та мисливського господарства в Закарпатті (Новини Закарпаття)(20:29)
«Заради вас ми захищали Україну» - закарпатські військові дітям (відео) (Новини Закарпаття)(20:25)
Подробиці смерті породіллі і немовляти в Свалявській лікарні (Tyachivlife.com.ua)(20:19)
Закарпатці краще будуть мерзнути, чим палити "золотий" газ (Rakhiv News)(20:15)


Форум - села - Теми для обговорення
Про доступ до публічної інформації
Записи на основній сторінці поки що відсутні
Перенесення інформації в поле вводу з текстового редактору
є корисним під час створення сайту населеного пункту
Питання і відповіді по прорахунку субсидій в 2015 році

Для оформлення субсидії треба зайти в місцеве управління соціального захисту населення, подати заяву і декларацію про доходи і витрати на отримання субсидії або відправити ці два документи по пошті. По усім питанням, що не вирішать жителі села Латірка в цій статті, рекомендовано зателефонувати на безплатну гарячу лінію 0-800-507-309.

Чи варто оформлювати субсидію? Давайте подумаємо. Якщо типовий мешканець села Латірка має власне домогосподарство і обігріває житлову будівлю дровами та газом в пропорції 50/50 і платить комунальним структурам кожного місяця 500 грн. Якщо субсидія призначається при умові обов'язкового платежу в 1000 грн., то немає тоді потреби займатись оформленням субсидії.

Як вирахувати розмір обов'язкового платежу? Наприклад, типова родина із 3-х осіб в Латірці має за останні 6 місяців легальний заробіток 36 тис. грн. Тоді заробіток на одну особу в місяць буде дорівнювати 2 тис. грн. (36 : 6 = 6; 6 : 3 = 2). Цей результат необхідно по визначеній формулі поділити на 1176 грн (розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 01.01.2015р.), поділити на 2 та помножити на 15%. Тобто 2000 : 1176 : 2 * 15% = 12,76%. При середньомісячному сукупному сімейному доході 6000 грн. в місяць обов'язковий платіж типової родини Латірки становить 765,6 грн. (6000 * 12,76%). Всі комунальні платежі, що перевищують цей мінімальний розмір, відшкодовуються державою. Порядок заповнення вказаний на сайті мінсоцполітики.

При заповненні декларації краще перестрахувати себе, взяти довідку про отримані доходи з податкової інспекції та пенсійного фонду по місцю перебування, адже при нарахуванні субсидії йде автоматична звірка з даними службами згідно обміну даних. У разі відсутності доходу або заробіток є меншим прожиткового мінімуму у працездатних осіб, які зареєстровані по вказаній адресі, для розрахунку субсидії враховується заробіток на рівні прожиткового мінімуму (з 01.01.2015р. - 1218 грн.). Оформлюється субсидія на особу, на яку відкриті особові рахунки за місцем реєстрації. Наявність заборгованості зі сплати за житлово-комунальних послуг не впливає на визначення права на призначення субсидії.

При оформленні субсидії діє обмеження в площі житла - 48,87 м2 на одну особу, а також єдині для всієї України щомісячні норми споживання на одну особу води (4 м3), водовідведення (4 м3), вивезення побутових відходів (0,4167 м3), газопостачання в опалювальний період 7 м3 на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465 – в багатоквартирних будинках), на газову плиту на одну особу (приготування їжі - 6 м3 та підігрів води +3 м3 або водонагрівач 18 м3 ), електропостачання в опалювальний період 65 кВт год. на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465– в багатоквартирних будинках). У будинках, обладнаних (не обладнаних) стаціонарними електроплитами 130 кВт год. (90 кВт год.) на сім’ю з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена родини за наявності центр. постачання гарячої води або 150 кВт год. (120 кВт год.) на сім’ю з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена родини (за відсутності центр. постачання гарячої води). Якщо житлова площа перевищує соціальну норму житла, то це не позбавляє права субсидії. Просто при оформленні субсидії братиметься не вся сума нарахованої квартплати, а тільки та, що є у межах соціальної норми.

Перерахунок розміру оформленої субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється. Сума оформленої субсидії, яку переказано на рахунки для оплати вартості комунальних послуг в розмірі соціальних нормативів і, яка не використана сім'єю внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата обов’язкової часки платежу родини на наступний розрахунковий період.


22.11.2015р.Дві справи на неділю: проголосувати і перевести свій годинник

В останню неділю жовтня за нашим законодавством проходять вибори до місцевих, районних, обласних рад та голів сільської ради. Ті мешканці країни, що мають виборче право, голосують за місцем своєї приписки в паспорті. Складні вибори мають бути. Всі кандидати перетасувались між собою як карти в колоді. Нові назви політичних сил, одні і ті ж обіцянки і кандидати. Будь-якою ціною прорватись до владних кабінетів. Життя не навчило. Тотальна байдужість виборців села дає дозвіл вчиняти з ними неправомірні дії. Але не будемо про погане. Який би вибір не зробила місцева громада, перша всеукраїнська соціальна мережа буде вітати цей вибір, бо жодна з політичних сил не впливає на діяльність сайту і це є знаковим чинником неупередженості перед жителями Латірки та конкурентними ЗМІ, що продали свою політичну свободу за кілька срібенників. Життя продовжиться, жителі села оберуть владу, яка буде їх варта. Кандидати в депутати місцевих виборів 2015 року доступні за посиланням: cvk.gov.ua. Результати місцевих виборів 2015 року доступні за тією ж адресою. Варто вибрати область та населений пункт. Інформація корисна для тих виборців села, що хочуть вивчити своїх кандидатів, перед тим, як зробити вибір і простежити результати голосування до остаточного підрахунку голосів. Осінні дні минають швидко, з неділі мешканці Латірки можуть поспати довше. Тільки варто нагадати їм перевести годинникову стрілку на годину назад і ще раз насолодитись осіннім теплим дощем, якого так давно не було в країні.


24.10.2015р.День туризму

Починаючи з 1998 року в країні святкується День туризму. Пересічний мешканець села бодай раз на рік виїздить за межі рідного населеного пункту. Навіть вирушаючи у поїздку по справам у сусіднє велике місто чи маленьке село, люди завжди знаходять хвилину, щоб озирнутись навколо. Рогледіти щось нове, перекусити, набратись нових сил. Ось так виник туризм. Спокуса побачити гарні краєвиди, архітектурні форми не давала покою багатьом подорожуючим. Тому вони вирушали в дорогу на великі відстані, поєднуючи фотографування, культурологію і відпочинок. Таких активних подорожуючих в Україні не так вже й багато. Переважна більшість людей віддає перевагу коротким поїздкам в Карпати, на береги Чорного і Азовського морів. Ще частіше проводять час мешканці Латірки на вихідних у парку, біля річки. Що кому ближче.

Розвиток туристичного бізнесу в Латірці багато в чому залежить від самих його людей та місцевої влади. В якому стані знаходяться культурні будівлі? Чи облаштована територія біля масового відпочинку людей, дітей? На якому рівні тримаються кафе, де є найближчий готель? Хтось створював туристичні маршрути, чи є шляхові сполучення і реклама всіх місцевих об’єктів туризму? Це основні питання, що мають бути на постійному контролі в плані розвитку місцевого туризму. В селі є завжди дивовижні місця, які з боку кожного проживаючого не є занадто особливими. Тільки туристичний бізнес вносить певну родзинку простим місцям, які потім стануть привабливими для подорожуючих. Нові вподобання, приємний відпочинок, гарні спогади змусять гостей повернутись знову і знову у улюблене село.


27.09.2015р.Виборча кампанія 2015 року

Близько тижня тому розпочалась передвиборна агітація у селі. На що сподіваються мешканці Латірки? Чи залишились надії на покращення життя? Чи є нові постаті, яким можна довірити громаду в Латірці?

Згідно нового законодавства України про децентралізацію влади органи місцевого самоврядування матимуть більше прав і обов'язків для виконання своїх функцій. Але чи змінить це життя у Латірці? Свідомість місцевих керівників лишилась ще в минулому, коли всі рішення диктувались зверху. Управляти самим на землі, чи не це є споконвічною метою багатьох українців? Ще один крок до самостійності. Не тільки країни, а й села. Коли майже все поточне виробництво скорочене до мінімуму, надання послуг ледве держиться на плаву перед майбутньою місцевою владою стоять нелегкі завдання щодо розширення всіх напрямків життєдіяльності Латірки. Якими будуть підсумки голосування до сільської ради? Які кандидати і політичні сили увійдуть до сільської ради, хто буде головою сільської ради, такі і рішення будуть прийматись на місцях. Таким і буде розвиток села на найближчі роки.

Після реєстрації кандидатів у депутати почнеться справжня передвиборна агітація. Всі можливі і неможливі методи будуть використовуватись на повну силу. Хтось з кандидатів підкорить виборців солодкими обіцянками про щасливе майбутнє Латірки. Хтось займеться так званою благодійністю і наділить крупою і гречкою тих, хто здатний проміняти власний голос на певне матеріальне благо. Справжні кандидати не обіцяють, вони просто роблять свою роботу. Тихо і послідовно. Завдання виборців - побачити таких людей серед всіх кандидатів. Дати нимшанс, ще раз повірити в свої сили. Передвиборча боротьба переверне село з ніг на голову. Претенденти на виборні посади будуть пробувати не тільки зрости в очах мешканців, але й дискредитувати своїх конкурентів, якими б вони не були порядними. Районні ЗМІ зірвуть ще один куш куш на цій виборчій кампанії 2015 року. Більше роботи буде і працівникам Укрпошти, передвиборні матеріали будуть в кожному дворі. Стовпи у Латірці будуть майоріти кольорами політичних партій, а портрети кандидатів будуть такі знайомі як свої. Один раз на 5 років вони зроблять все можливе, щоб місцевий електорат проголосував за них. Отак і живуть люди у Латірці, від виборів до виборів.


16.09.2015р.Фізкульт Ура, Латірка

Минули роки, коли спорт у Латірці був багаточисельним. Хай як не критикують люди радянську владу спортивне життя було на ті часи на дуже високому рівні. Згадайте фізкультуру в радянський час. Діти з довідкою про недопущення до навантажень були скоріше виключенням серед групи школярів. Сьогодні майже половина школярів не допускаються до фізичних навантажень через різноманітні проблеми зі здоров'ям. Сам керівник не має права просити від учнів нормативів по силових вправах. Добру оцінку будуть ставити лише за те, що учні приходять у спортивній формі. Що заважає дітям Латірки бути фізично кріпкими? Можна постійно списувати поганий стан здоров'я на радіацію від аварії на Чорнобильській АЕС. Але кожен з них має право вибирати те, як йому жити фізично і який вести спосіб життя. Або наїстись багато їжі, додавши міцного алкоголю. Або зробити невелику дієту і пробігти короткий шлях, хоча б по дорозі додому. Або кожний вечір валятись на дивані перед телевізором чи ПК. Або лягти спати раніше, щоб на ранок мати здоровий вигляд. Скільки б не будували спортшкіл, закладів оздоровлення у Латірці, фізична культура людей буде залежати тільки від них самих. Хто господарює Латіркою, фізичною підготовкою, спортом? Ні, не влада. Цим керують самі люди, що, ймовірно, несвідомо, попали під вплив інших цінностей. Здоров'я стало не в моді. Його звикли купувати в аптеках і лікарнях. Замість того, щоб займатись спортом і слідити за харчуванням. Що дорожче? Не багато людей у Латірці є, що тримають на висоті свою фізичну культуру. Радує те, що до них приєднались молоді люди і розвивають новий напрямок спорту - street workout. Це той масовий вид спорту, що не потребує зайвих витрат. Турнік, бруси, віджимання від полу, біг. Результат від занять дає приклад іншим людям. Ймовірно, вони замисляться над собою. А чи правильно вони живуть? Їм же ще не одне покоління вирощувати і передавати в майбутнє найкращі гени. Вони і визначать подальший розвиток громади не тільки Латірки, а й цілої держави.


12.09.2015р.День підприємця в Латірці

Як завжди в країні в першу неділю вересня відзначають День підприємця. Цей день запроваджено з 5 жовтня 1998 р. Указом Президента України, але люди Латірки не звикли гучно його святкувати. Мабуть, гроші люблять тишу. Як і великий, так і малий бізнес у Латірці не хизується своїм святом. В наш важкий час не просто знайти гроші для таких широкомасштабних заходів. Тим паче, що з боку держави підтримка підприємництва мінімальна. Певні заходи, що здійснюються райдержадміністрацією, можна зазначити, - формальні. Конкурс на кращого підприємця, грамоти, подяки тільки нервують в останній час підприємців, що втомились чекати від держави справжньої підтримки. Звичайно, що все можна списувати на війну, але жити треба як-небудь. В надії на поліпшення попиту на внутрішньому ринку чимало підприємців чекає збільшення своїх доходів, адже з 1 вересня збільшений розмір мінімальної заробітної плати для населення. Ще важливо, щоб не підвищили сильно податки, ціни на енергоносії і курс гривні був стійким. Бо якщо і далі так піде, то підприємців може не бути. А це серйозні речі. Вся доходна частка місцевого бюджету Латірки залежить від сплати податків місцевих підприємців. Найбільшу вагу займає податок з доходів фізичних осіб, єдиний соціальний внесок, плата за землю, орендна плата, єдиний податок. Як буде існувати село Латірка без підприємництва? Не легко уявити. Подумати тільки, як їм починалось в 1991-1996 роках… Коли з'являлись перші підприємці в Латірці. З чого вони починали і що вони досягли… Як нам жилось без них і зараз з ними. Збудовані заклади торгівлі, виробничі майстерні, сфера послуг. Вся інфраструктура села закручена навколо них і держиться на них. Суворі закони бізнесу залишили тільки самих сильних. Місцева конкуренція дала мешканцям найдешевші і найякісніші з можливих товари, продовольство і послуги. Схоже, що ніщо не зупинить підприємництво у Латірці, бо є сила і воля будувати свою справу, своє село. Дай Бог тільки їм здоров’я, сили і віри в цей нелегкий час!


05.09.2015р.День знань у Латірці

Кожного року на кінець серпня більшість жителів Латірки збираються до школи. Теплі дні позаду. Всі діти набрались сил і готові приступити до нового учбового року. Тому й придумали на перше вересня свято – День Знань. Ці хвилюючі моменти щастя й турботи. Хтось всі канікули чекає на те, щоб швидше побачити однокласників. За канікули діти подорослішали, є багато чим поділитись. Комусь не хочеться сідати за парту, згадувати похмурі навчальні будні.

Так як у всій Україні, школярі Латірки ідуть останній день літа на пробний день в школу. З новим літнім ремонтом шкільні класи не виглядають так похмуро. Вчителі з учнями вже думають про всі організаційні моменти: вивчають розклад уроків, нові підручники й оновлені обличчя один одного. З нового навчального року є можливість пересісти на іншу парту, багато дітей використовують цей момент і підходять до вчителів з відповідним проханням. Один словом, все як у Порошенка – «по новому», починаючи зі шкільного одягу і канцелярії і закінчуючи свіжим ремонтом класних приміщень. Якби не голосно лунали всі партійні лозунги, завжди в Латірці знайдуться всі недоліки шкільної освіти. От наприклад, підвезення школярів до школи з далекої відстані, харчування малозабезпечених дітей, дітей сиріт і т.п., сучасна матеріально-технічна база, обігрів приміщень взимку тощо. Ці та інші проблеми жоден політик не може вирішити, тож залишається батькам об'єднуватись на шкільних зборах у громади, щоб хоч якось покращитипокращити стан місцевої освіти села Латірка.

Першого числа всі прибрані діти підуть у школу і багато з людей старшого покоління згадає це свято, поринувши в історію своєї юності. Батьки проведуть своїх дітей і поновлять свою пам’ять новими прекрасними шкільними враженнями. Море квітів, посмішок, віршів, пісень, фотознімків. Чого тільки не згадають у Латірці на свято першого вересня. Вдалого старту лишилось побажати всім учням, вчителям і батькам. Успіх буде залежати саме від них. А вдалий старт – це половина справи. До нових висот, до нових перемог!


31.08.2015р.До дня Незалежності України

Цілих три вихідних подарувала держава на кінець літа. От і думку гадають жителі у Латірці, як провести ці вихідні на повну силу. Традиційно в останні дні літа копають картоплю всією родиною. Спішать закінчити збирання цього врожаю до настання осінніх дощів, бо таких довгих вихідних не буде більше на наступний місяць та й день стає меншим, справа йде до осені. Погода теж виявиться сприятливою – сильної спеки, затяжних дощів не буде. А комарів цього літа взагалі було мало, варто надіятись на гарні умови праці.

У кого буде більше вільного часу, зможе в неділю вийти в центр Латірки, відсвяткувати День Державного Прапору України, разом з держслужбовцями підняти жовто-блакитний стяг. Ці два кольори в останній рік були такими поширеними, що, здається, це свято будуть скоро святкувати мешканці села в себе вдома, піднімаючи жовто-блакитні символи на власному подвір’ї.

На третій день вихідних, коли від роботи (картоплі) коні дохнуть, люди починають думати, як все таки відпочити, хоч на вечір. Все таки – День Незалежності. Хто подивився святковий парад по телевізору, вже наполовину приурочився до свята. А що там приготувала місцева влада на святкування незалежності? Щоб там не було на вечір у селі почнуть збиратись люди, гуртуватись родинами, друзями, кумами. Гарний привід відзначити 24 річницю Дня Незалежності. Це буде понеділок, тяжкий день. Такий тяжкий як і їх незалежність, пролита кров’ю на рідній землі. Прикро, що деякі жителі не цінять це свято, перетворюють його на справжнє пияцтво з відповідними наслідками.

Ранок 25-го схоже виявиться не легшим, люди вийдуть на роботу, щоб «відпочити». А кому зараз легко? У Латірці вже давно звикли так працювати, бо розуміють, що справжня незалежність – це тяжка праця протягом багатьох століть, тільки силою її можна вибороти.

21.08.2015р.
Відвідувачі села Латірка (3)
Сповіщення


Будь в курсі всіх подій на село Латірка -
додай свій E-mail для отримання інформації про всі зміни цієї сторінки

Ваш E-mail:
Будемо вдячні за розміщення нашого лінку сайту села Латірка:Погода у Латірці
Інші населені пункти
Закарпатської області і району
з прогнозом погоди

Ціни на Вашу рекламу
в місяць по всіх сторінках
району – 30 грн
області – 300 грн
України – 2500 грн
    Олег © Sir.Ko™ 2005-2015 Сироватко