E-mail:  Пароль:  Чужий комп'ютер   

Шан. гостю, адміністрація сайту вітає Вас!
Для приєднання до громади щирих українців, введіть Ваш логін і пароль.
При їх відсутності зареєструйтесь власноручно
або зайдіть з соціальної мережі, де вже є Ваша сторінка
Реєстрація передбачає погодження та дотримання правил сайту

Село Липовець - сайт громади
   Люди

   Фото

   Відео

   Визначні місця    додати


Facebook livejournal ВКонтакті Однокласники Twitter Google: живая лента
Населені пункти району

1. Стрітівка
2. Демівщина
3. Стайки
4. Сущани
5. Горохуватка
6. Юшки
7. Панікарча
8. Балико-Щучинка
9. Бендюгівка
10. Расавка

Див. далі

Рейтинг населених пунктів залежить від відданих за них голосівсело Липовець

райцентр Кагарлик

облцентр КиївЗапитати


Будь патріотом свого села - проголосуй за нього!

Всього голосів: 0
Дивитись місця в рейтингах
України та Київської області

Максимальний рейтинг села Липовець залежить від рейтингу всіх зареєстрованих учасників, від заповнених тем для обговорення - додаткові голоси за тему, від збережених фото - додатковий голос за фото (до 2500 фото)


Липовець - цеКартографія місцевості громади

районні центри
населені пункти району
населені пункти за межами району


Рух фронтів - онлайн карта

Новини Київської області


В центре Киева хотят запретить летние площадки ресторанов (Online.ua)(21:09)
Застреленого під час гонитви мажора поховали на Київщині (НТН)(20:47)
Начальник, придя на работу, не нашел 1 млн. гривен (Комментарии:)(20:40)
У Києві відкрилась виставка робіт Марії Примаченко (День)(20:39)
Чоловік впав з 10-метрової висоти у відселеному будинк (Соцпортал)(20:35)
"Be my donor": необычные донорские акции ко Дню влюбленных в киевских ВУЗах (Багнет)(19:41)
У Києві через аварію на трубопроводі утворилося «озеро» (Соцпортал)(19:35)
Здесь продукты дешевле: где в Киеве состоятся продуктовые ярмарки (Обозреватель)(19:20)
Время наоборот: в Киеве потребовали поменять информтабло в метро (ТОнеТО)(19:12)
У Києві пройдуть продуктові ярмарки (Соцпортал)(18:48)


Форум - села - Теми для обговорення
Про доступ до публічної інформаціїЯк знайти роботу в селі Липовець

Кожен працездатний мешканець Липовця має право на роботу. Не лише на роботу, а роботуз хорошою зарплатою. Рідко буває, коли робітник має і добру роботу і високу зарплату. Тим не менше багато грошей не буває, і найкраща робота час від часу набридає і мешканці Липовця вдаються до нового пошуку. Сьогодні буде надано інформацію про те, як знайти роботу, а точніше, як влада може допомогти громадянам Липовця заробити собі на життя. Отже, розповідь буде довгою, влаштовуйтесь зручніше і погнали.

Не дивлячись на те чи жителі Липовця працюють чи є безробітними служба зайнятості(в народі - біржа праці) в кожному районному центрі може надати повні консультації по підбору роботи незалежно від місця прописки мешканців в паспорті. Якщо по місцю проживання роботу знайти не вдалось, є можливість скористатись комп'ютером з доступом в мережу інтернет, якщо інтернет буде відсутній вдома чи з інших причин.

На випадок отримання допомоги по безробіттю, то тут необхідна реєстрація, право на яку мають працездатні особи, які легально працювали чи займались підприємництвом більше ніж півроку за останній рік звернення(наприклад з 03.02.2015р. по 03.02.2016р.). Якщо такого стажу немає, то тут треба надати довідку до центру зайнятості з міської (сільської) ради по місцю прописки в паспорті, що особа не була членом особистого селянського господарства (ОСГ). Дата довідки повинна бути рівною даті звернення. Інакше кажучи, щоб по адресі прописки згідно даних відділу земельних ресурсів міської (сільської) ради не було надано землі для ведення сільського господарства. Якщо особа є інвалідом, то наявність піврічного стажу за останній рік звернення для реєстрації є обов'язковою. Право на реєстрацію мають також випускники ВУЗів (для контрактників треба довідка щодо підтвердження форми навчання, а бюджетників мед. ВУЗів - довідку щодо надання можливості самостійного працевлаштування), ПТУ (додатково треба довідку щодо надання можливості самостійного працевлаштування), що звернулись протягом півроку від закінчення учбового закладу і особи ніде не працювали.

Важливо, щоб людина на дату звернення не була зайнятою, не числилась підприємцем і шукала роботу. Для реєстрації треба надати оригінал паспорту (з пропискою), податкового номеру, трудової книжки (договору ЦПХ), диплому (при наявності), довідки МСЕК (для інвалідів обов'язково та бажано індивідуальну програму реабілітації з заповненим 5-м розділом, щодо професій, оптимальних за станом здоров'я).

За умови відсутності підходящої роботи на восьмий день (через тиждень) призначається виплата на період 6-місяців в мінімальному розмірі 544 грн/міс. (випускникам чи незастрахованим особам, що не були членами ОСГ), на 9 місяців (при звільненні за угодою сторін або за власним бажанням - тоді допомога по безробіттю відкладається на 3 місяці), на рік (при розірванні договору ЦПХ або при звільненні внаслідок скорочення виробництва - допомога по безробіттю розпочнеться через місяць з дати звільнення), на 2 роки або менше особам, яким залишилось до пенсії 2 і менше років.

Розмір виплати залежить від розміру легальної нарахованої заробітної плати безробітної особи і загального трудового стажу:

до 2 років - 50 відсотків від легальної заробітної плати;

від 2 до 6 років - 55 відсотків;

від 6 до 10 років - 60 відсотків;

понад 10 років - 70 відсотків.

Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру:

перші 90 календарних днів - 100 відсотків;

протягом наступних 90 календарних днів - 80 відсотків;

у подальшому - 70 відсотків.

Всі питання щодо перебування на обліку в центрі зайнятості, отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю, професійного навчання, громадських робіт та інших послуг будуть висвітлені на сторінці Липовця пізніше по питанням, що будуть задані користувачами на адресу адміністрації сайту. Всі опубліковані інформаційні матеріали не є офіційними, вони показують тільки аналіз чинного законодавства з питань пошуку роботи та одержання допомоги по безробіттю, інших послуг служби зайнятості.


03.02.2016р.Долучайетсь до громади села

Глобальний прогноз Stratfor на 2015-2025 роки від 28.02.2015 р. говорить про те, що ще до того говорили українські та деякі російські експерти. А саме:

1) теперішній конфлікт Росії та України буде комплексним для глобальної політики ще тривалий час;

2) ми отримаємо посилення націоналізму в Східній Європі, хоча в самій Україні націоналізм стрімко втихне на користь більш масштабних модельних структур (Східна Європа повинна прийти до того, до чого прийшла наша країна);

3) розпад російської імперії близький, а Розпад країн ЄС дуже імовірний;

4) лідерська роль в Європі перейде від Німеччини до Польщі з Україною як її стратегічним партнером (почне утворюватися Балто-Чорноморський Союз, який пришвидшить розкол Росії);

5) принципово важливою для Євразії стає стратегічна лінія Польща-Україна-Туреччина-Китай - це союз контролю за територією розваленої Росії, причому контроль за ядерною зброєю буде виконуватись за участю США.

Різноманітні прогнози на найближче 10-ти ліття сходяться в єдиному - світ буде змінюватися надзвичайно кардинально і дуже швидко. Ось, Меір Брук, наш співвітчизник з США, декларує трьохпозиційну модель нинішнього світу: держава, корпорація, громада. Будь-які моделі, які базуються на співвідношенні цих трьох сторін (як в США), будуть більш прийнятними, ніж ті, які грунтуються на одній (держава, як в Росії) чи на двох (держава та громада, як в ЄС). Україна в даний час від двохпозиційної моделі (держава та корпорації) переходить до трьохпозиційної моделі свого існування (держава, корпорації та громади).

В цьому випадку можна сформулювати простий принцип занепадаючого світу або світу динамічних змін - лише той, хто конструюватиме динамічну в цих трьох реальностях структуру, матиме шанс пережити кризовий час стрімких змін і зародити новий світ. В цьому випадку стають зрозумілі дві основні причини розпаду Росії, і це зовсім не економічний занепад, бо громадяни можуть пережити любі важкі часи, як от війну чи епідемію, якщо вони мають перспективний смисл. Отже перша ознака розпаду - архаїзація, яка позбавляє росіян самого смислу існування. І це основна причина, яка не дозволить Росії пережити соціальний рівень життя, який значно кращий за той, який був у наших предків під час та після Другої світової війни. Бо сучасники порівнюють своє життя з сучасниками, а не з предками. Так само друга причина розпаду Росії полягає у реальностній гомогенності, а отже закостенілості та ригідності, нездатності до інновацій за межами військового озброєння. У Росії на справді є лише одна модель - держава. Корпорації настільки сильно підлеглі державі, що можна зазначити, що Росія це держава-корпорація. Суспільство в Росії це не суспільство громадян, це суспільство підданих.

Саме тому телемедіа в Росії це фактично спосіб управління суспільством через призму квазі-реальності. Отже, Росія розпадеться не через зубожіння чи політичну кризу еліти, а через архаїзацію як відсутність перспективних смислів і через відсутність корпоративної та суспільної (громадянської) динаміки.

Це саме твердження можна застосувати і до Євросоюзу, де створювалася двохпозиційна модель: держави+громади. Головна помилка Євросоюзу полягала в тому, що європейські корпорації не були поширені по всій Європі і не стали потужною реальністю європейської політики. Відтак інновативний потенціал корпорацій, як це змогли використати США в часи кризи, не зміг бути використаний на території єврозони.

Давайте поглянемо на 2016-й рік з позиції основоположних модельних зрушень. Українській громадськості потрібно відстояти своє існування на рівні Конституції. За будь-яку ціну потрібно не допустити фейкових владно-олігархічних змін до Конституції у теперішній редакції Парламенту. Українській громадськості потрібна реальна децентралізація.

Українська громада має зменшити впливовість українських олігархічних корпорацій всередині країни, тобто громада має продовжувати тиснути не тільки на владу, але і на олігархічні корпорації, зменшуючи їх впливовість на внутрішню політику.

Процес деолігархізації це, перш за все, процес громадський. Олігархічний консенсус влади має бути зруйнований - через перевибори Парламенту та можливо перевибори Президента. Нам потрібні сильні українські корпорації на міжнародному ринку, а не сильні українські корпорації в справі внутрішнього монополізму, у справі здирництва української громади через тарифну політику та державну корупцію.

Українська громада має наполягати на нових формах комунікації на телебаченні, де би був не тільки порядок денний влади та олігархів, але, перш за все, порядок денний самої громади.

2016-й рік - це рік створення Суспільного телебачення, це рік розвитку всіх сторінок населених пунктів Першої всеукраїнської соціальної мережі. Порядок денний 2016-го року це порядок денний громади, а не влади чи корпорацій. Потужна та впливова всередині країни та за її межами українська громада, громада Липовця - ось що має стати підсутком 2016-го року. І це важливо не тільки для продовження української революції. Це також важливо для майбутнього Європи, майбутнього Євразії з Росією, що майже розпалася, та майбутнього всесвіту вцілому. Єднаймося!


24.01.2016р.Перейменування вулиць у селі Липовець

Питання перейменування вулиць внесло гучний резонанс в соціумі села. Цією справою стали цікавитись всі люди, що мають документи на певну адресу, мають сильно виражені історичні пристрасті, та ті люди, що мають на меті зробити з цієї справи черговий піар.

Свідомість громадян, села Липовець піднялась на вищий рівень. Історія ще раз переписує своїх героїв, відкриваються нові імена, відкидаються у минуле старі радянські назви. Реформи продовжуються. На жаль, що вони затрогують лише поверхню державного апарату. Зміною табличок на вулицях села Липовець справи не поліпшаться. Але якщо йти послідовно, то вулиці у селі Липовець повинні носити імена тих мешканців, що внесли вагомий вклад в його розбудову, історію і сучасність.

З чого почати? Звісно з ідеї зміни назви окремої вулиці. Ініціатори зміни назви вулиці, серед яких є мешканці, іноземці, трудові колективи чи державні органи, звертаються до голови сільської ради. Пропозиція щодо зміни назви вулиці повинна бути розглянута до 45 діб. Далі виводиться відповідне питання на обговорення: форум, зустрічі, теле-, радіодебати, інтернет-конференцію. Воно продовжується більше 2-х місяців, в результаті повинні бути зведені всі «за», «проти» та інші варіанти. Далі голова сільської ради робить проект рішення про зміну назви вулиці села і виносить на розгляд сільської ради. В остаточному підсумку має бути прийняте рішення про зміну назви вулиці, яке набуває сили з моменту його офіційного оприлюднення.

Для бюджету села Липовець вартість такого перейменування буде залежати від кількості табличок та показчиків з новою назвою вулиці, які треба замінити. Як правило виготовлення однієї таблички коштує приблизно 65 грн., дорожнього знака втричі дорожче. Для звичайних громадян не треба спеціально змінювати документи, які засвідчують право власності, вони залишаться чинними. Також не потрібно спеціально змінювати реєстрацію місця проживання в паспорті. Підприємствам, установам, організаціям законодавством не встановлено терміни подачі змін до установчих документів, вони можуть це зробити в інший зручний час.

До уваги всіх громадян, які забажають змінити назви вулиць чи інших об’єктів Липовця, на сайті розміщено підручник, з детальними прикладами, зразками документів. Він також має перелік негавтивних постатей, які вели боротьбу проти української держави. Тобто це перелік людей, що причетні до масових злочинів, вони повинні зникнути з карти села Липовець.


03.12.2015р.Як дізнатись прогноз погоди у селі Липовець

Життя у селі Липовець так чи інакше пов’язано з погодними умовами. Це особливо стосується тих людей, що багато проводять часу на відкритому повітрі. Ніхто не хоче промокнути, замерзнути і застудитися. Хворіти дорого в наші часи. Точний прогноз погоди важливий також людям Липовця, що працюють в на польових роботах, на на відкритому повітрі в інших галузях народного господарства. Якщо не дізнатись точну температуру повітря, то збитки теплових комунальних організацій можуть бути до 20 процентів. Інколи надмірне чи мізерне витрачення енергоресурсів веде до неефективного господарювання. Добрий хазяїн завжди зуміє прорахувати потрібну кількість газу, дров, іншого палива чи електроенергії для обігріву своєї оселі. Інколи подорож селом буде дуже вдалою, якщо знати точний прогноз погоди. Це можливо за допомогою інформера соцмережі, що показує рух фронтів, наявність опадів в певному місці в певний час. Напрям фронтів, що відображений на карті легко спрогнозує наявність дощу, туману, снігу, граду, грому. Такі метеоінформери використовують авіаперевізники при здійсненні успішних польотів. Відтепер вони стали доступні на сторінках населених пунктів сайту для всіх відвідувачів Київської, Чернігівської, Сумської, Полтавської, Черкаської, Кіровоградської, Житомирської, Запорізької, Донецької, Дніпропетровської, Херсонської областей. Вони висвітлюють реальну картину метеоявищ на заданій місцевості.


27.11.2015р.Як прорахувати субсидії в селі Липовець в 2015 році

Для оформлення субсидії необхідно звернутись в місцеве управління соціального захисту населення, подати заяву і декларацію про доходи і витрати на отримання субсидії або надіслати ці 2 документи по пошті. По всім питанням, що не знайдуть жителі села Липовець в цій статті, рекомендовано подзвонити на безплатну пряму лінію 0-800-507-309.

Чи є сенс оформлювати субсидію? Давайте порахуємо. Якщо типовий мешканець села Липовець має своє домогосподарство і опалює житлову будівлю дровами та газом в відношенні 50/50 і сплачує комунальним службам щомісяця 500 грн. Якщо субсидія призначається при умові обов'язкового платежу в 1000 грн., то немає тоді потреби займатись оформленням субсидії.

Як вирахувати розмір обов'язкового платежу? Наприклад, пересічна сім'я із 3-х осіб в Липовці має за останні 6 місяців легальний дохід 36 тис. грн. Тоді дохід на одну особу за місяць буде дорівнювати 2 тис. грн. (36 : 6 = 6; 6 : 3 = 2). Цей результат треба по визначеній формулі поділити на 1176 грн (розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 01.01.2015р.), поділити на 2 та помножити на 15%. Тобто 2000 : 1176 : 2 * 15% = 12,76%. При середньомісячному сукупному сімейному доході 6000 грн. на місяць обов'язковий платіж типової родини Липовця становить 765,6 грн. (6000 * 12,76%). Всі комунальні платежі, що перевищують цей мінімальний розмір, відшкодовуються державою. Порядок заповнення вказаний на сайті мінсоцполітики.

При заповненні декларації краще перестрахувати себе, взяти довідку про отримані доходи з податкової інспекції та пенсійного фонду по місцю проживання, адже при призначенні субсидії йде автоматична звірка з даними службами згідно обміну даних. У разі відсутності доходу або дохід є меншим прожиткового мінімуму у працездатних осіб, які зареєстровані по вказаній адресі, для розрахунку субсидії враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму (з 01.01.2015р. - 1218 грн.). Оформлюється субсидія на особу, на яку відкриті особові рахунки за місцем реєстрації. Наявність заборгованості з оплати за житлово-комунальних послуг не впливає на визначення права на призначення субсидії.

При призначенні субсидії діє обмеження в площі житла - 48,87 м2 на одну особу, а також єдині для всієї України щомісячні норми споживання на одну особу води (4 м3), водовідведення (4 м3), вивезення побутових відходів (0,4167 м3), газопостачання в опалювальний період 7 м3 на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465 – в багатоквартирних будинках), на газову плиту на одну особу (приготування їжі - 6 м3 та підігрів води +3 м3 або водонагрівач 18 м3 ), електропостачання в опалювальний період 65 кВт год. на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465– в багатоквартирних будинках). У будинках, обладнаних (не обладнаних) стаціонарними електроплитами 130 кВт год. (90 кВт год.) на родину з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена родини за наявності центр. постачання гарячої води або 150 кВт год. (120 кВт год.) на родину з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена родини (за відсутності центр. постачання гарячої води). Якщо житлова площа перевищує соціальну норму житла, то це не позбавляє права субсидії. Просто при оформленні субсидії братиметься не вся сума нарахованої квартплати, а тільки та, що є у межах соціальної норми.

Перерахунок розміру оформленої субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється. Сума оформленої субсидії, яку переказано на рахунки для оплати вартості комунальних послуг в розмірі соціальних нормативів і, яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата обов’язкової часки платежу домогосподарства на наступний розрахунковий період.


22.11.2015р.Дві справи на неділю: проголосувати та перевести свій годинник

В останню неділю жовтня за українським законодавством проходять вибори до місцевих, районних, обласних рад та голів сільської ради. Ті мешканці України, що мають виборче право, проголосують за місцем своєї приписки в паспорті. Складні вибори мають бути. Всі політики перетасувались між собою як карти в колоді. Нові імена політичних сил, одні і ті ж передвиборчі програми і політики. Будь-якою ціною вдертись до органів влади. Життя їх нічому не навчило. Тотальна байдужість жителів села дає добро вчиняти з ними повне невіглавство. Але не будемо про погане. Який би вибір не зробила місцева громадськість, перша всеукраїнська соціальна мережа буде вітати цей вибір, бо жодна з політичних сил не впливає на діяльність сайту і це є виключним чинником неупередженості перед виборцями Липовця та конкурентними ЗМІ, що продали свою політичну свободу за тридцять срібенників. Життя продовжиться, жителі села оберуть владу, яка буде їх достойна. Кандидати в депутати місцевих виборів 2015 року доступні за посиланням: cvk.gov.ua. Підсумки місцевих виборів 2015 року доступні за тим же посиланням. Варто вибрати область та населений пункт. Інформація корисна для тих жителів села, що хочуть вивчити своїх кандидатів, перед тим, як зробити вибір і простежити хід голосування до остаточного підрахунку голосів. Осінні дні минають непомітно, з неділі мешканці Липовця можуть поспати довше. Тільки необхідно нагадати їм перевести годинникову стрілку на годину назад і ще раз насолодитись осіннім теплим дощем, якого так давно не було в Україні.


24.10.2015р.День туризму - теж свято

З 1998 р. в Україні відзначається День туризму. Пересічний житель села бодай раз у рік виїздить за межі свого населеного пункту. Навіть вирушаючи у поїздку по справам у найближче велике місто чи маленьке село, подорожуючі завжди знаходять час, щоб озирнутись навколо. Рогледіти щось нове, перекусити, набратись нових сил. Ось так виник туризм. Спокуса побачити нові краєвиди, історичні споруди не давала покою багатьом туристам. Тому вони вирушали в дорогу на великі відстані, поєднуючи фотографування, краєзнавство і відпочинок. Таких активних подорожуючих в селі Липовець не так вже й багато. Переважна більшість мешканців віддає перевагу тижневим поїздкам в Карпати, на береги Чорного і Азовського морів. Ще частіше проводять час мешканці Липовця на вихідних у парку, біля річки. Що кому ближче.

Розвиток туризму в Липовці багато в чому залежить від самих його мешканців та сільської влади. В якому вигляді знаходяться історичні будівлі? Чи облаштована територія біля масового відпочинку людей, дітей? На якому рівні тримаються їдальні, де є найближчий готель? Хтось розробляв туристичні маршрути, які є дорожні сполучення і реклама всіх місцевих об’єктів туризму? Це ключові питання, що мають бути на постійному контролі в плані розвитку місцевого туризму. В селі є завжди цікаві місця, які з боку кожного проживаючого не є занадто привабливими. Тільки туристичний бізнес внесе певну родзинку простим речам, які потім стануть привабливими для подорожуючих. Нові враження, приємний відпочинок, гарні спогади змусять гостей повернутись знову і знову у улюблене село.


27.09.2015р.До виборів 2015 року лишилось 45 днів

Близько тижня тому почалась передвиборча агітація у селі. На що надіються мешканці Липовця? Чи лишились надії на покращення життя? Чи є нові обличчя, яким можна довірити громаду в Липовці?

Згідно нового законодавства країни про децентралізацію влади органи місцевого самоврядування отримають більше повноважень для виконання своїх функцій. Але чи змінить це життя у Липовці? Свідомість місцевих начальників залишилась ще в минулому, коли всі вказівки диктувались зверху. Керувати самим на землі, чи не це є споконвічною мрією багатьох українців? Ще один крок до самостійності. Не тільки країни, а й Липовця. Коли все існуюче виробництво скорочене до мінімуму, надання послуг ледве тримається на плаву перед майбутньою місцевою владою стоять нелегкі завдання щодо підвищення всіх напрямків життєдіяльності села. Якими будуть результати виборів до сільської ради? Які кандидати і політичні партії пройдуть до сільської ради, хто буде головою сільської ради, такі і рішення будуть прийматись на місцях. Таким і буде розвиток Липовця на найближчі 5 років.

Після реєстрації кандидатів у депутати почнеться справжня передвиборча агітація. Всі можливі і неможливі засоби будуть використані на повну силу. Хтось з кандидатів підкорить виборців солодкими обіцянками про заможне майбутнє Липовця. Хтось займеться так званою благодійністю і наділить крупою і гречкою тих, хто готовий проміняти власний голос на певну матеріальну цінність. Справжні кандидати не голословлять, вони просто виконують свою роботу. Тихо і послідовно. Завдання виборців - побачити таких людей серед всіх кандидатів. Дати нимспробу, ще раз повірити в свої сили. Передвиборна агітація переверне село верх дном. Претенденти на виборні посади будуть намагатись не тільки піднятись в очах людей, але й дискредитувати своїх конкурентів, якими б вони не були порядними. Районні ЗМІ зірвуть наступний куш на виборчій кампанії 2015 року. Більше завдань буде і листоношам, передвиборні листівки будуть в кожному дворі. Стовпи і забори у селі будуть розклеєні кольорами політичних партій, а портрети кандидатів будуть такі знайомі як ніколи. Один раз на декілька років вони зроблять все можливе, щоб місцевий житель проголосував за них. Отак і живуть люди у Липовці, від виборів до виборів.


16.09.2015р.З днем фізкультури, Липовець

Минули роки, коли спорт у Липовці був багаточисельним. Хай як не критикують люди радянську владу спортивне життя було на той час на дуже високому рівні. Згадайте фізкультуру в радянську епоху. Учні з довідкою про недопущення до навантажень були скоріше виключенням серед групи школярів. Сьогодні майже половина школярів не допускаються до сильних навантажень через різноманітні проблеми зі здоров'ям. Сам вчитель не має права просити від учнів нормативів по силових навантаженнях. Добру оцінку будуть ставити лише за те, що учні приходять у спортивному одязі. Що заважає дітям Липовця бути фізично кріпкими? Можна завжди списувати поганий стан здоров'я на радіацію від аварії на ЧАЕС. Але кожен з них має право вибирати те, як йому жити фізично і який вести спосіб життя. Або наїстись до нестями, додавши міцного алкоголю. Або зробити невелику дієту і пробігти зайвий шлях, хоча б по дорозі на роботу. Або цілий вечір провалятись на дивані перед телевізором чи ПК. Або лягти спати раніше, щоб на завтра мати здоровий вигляд. Скільки б не побудували лікарень, спортивних шкіл, закладів оздоровлення та відпочинку у Липовці, фізична культура людей буде залежати тільки від них самих. Хто господарює Липовцем, фізичною культурою, спортом? Ні, не влада. Цим керують самі люди, що, ймовірно, несвідомо, попали під вплив інших цінностей. Здоров'я стало не в тренді. Його навчились купувати в аптеках і лікарнях. Замість того, щоб займатись спортом і слідити за харчуванням. Що цінніше? Не багато жителів у Липовці є, що тримають на висоті свою спортивну підготовку. Радує те, що до них приєднались юнаки і розвивають новий напрямок спорту - workout. Це той багаточисельний вид спорту, що не потребує зайвих витрат. Турнік, бруси, віджимання від полу, біг. Ефект від занять дає приклад іншим жителям. Можливо, вони замисляться над собою. А чи правильно вони живуть? Їм же ще не одне покоління вирощувати і передавати в майбутнє найкращі гени. Вони і визначать подальший розвиток громади не тільки Липовця, а й цілої держави.


12.09.2015р.День підприємництва в Липовці

Кожного року в Липовці в першу неділю вересня відзначають День підприємництва. Це свято запроваджено з 5 жовтня 1998 р. Указом Президента України, але підприємці Липовця не звикли масово його святкувати. Мабуть, гроші полюбляють тишу. Як і великий, так і малий бізнес у Липовці не хизується своїм святом. В наш нелегкий час складно знайти ресурси для таких широкомасштабних заходів. Тим паче, що з боку влади підтримка підприємництва зовсім мала. Певні заходи, що здійснюються місцевою владою, можна сказати, - формальні. Конкурс на найкращого підприємця, грамоти, подяки тільки нервують в останній час підприємців, що втомились чекати від влади справжньої підтримки. Так, що все можна списати на війну, але жити треба якось. В надії на поліпшення купівельної спроможності на внутрішньому ринку багато підприємців очікує збільшення своїх доходів, адже з 1 вересня збільшений розмір мінімальної зарплати для населення. Головне, щоб не підвищили сильно податки, вартість енергоносіїі і курс гривні був стійким. Бо якщо і далі так піде, то бізнесу може не бути. А це серйозні речі. Вся доходна частка місцевого бюджету Липовця залежить від сплати податків місцевих підприємців. Левову вагу займає податок з доходів фізичних осіб, ЄСВ, плата за землю, орендна плата, єдиний податок. Як буде розвиватись село Липовець без підприємництва? Важко уявити. Подумати тільки, як їм починалось в 1991-1995 роках… Коли з'являлись перші підприємці в Липовці. З чого вони починали і що вони досягли… Як нам жилось без них і зараз з ними. Побудовані заклади торгівлі, виробничі будівлі, надання послуг. Вся інфраструктура села закручена навколо них і держиться на них. Суворі закони бізнесу залишили тільки самих сильних. Місцева конкуренція дала жителям найдешевші і найякісніші з можливих товари, продовольство і послуги. Здається, що ніщо не зупинить підприємництво у Липовці, бо є сила і воля творити свою справу, своє село. Дай Бог тільки їм здоров’я, наснаги і віри в цей нелегкий час!


05.09.2015р.День знань у Липовці

Кожний рік в кінці літа більшість мешканців Липовця готуються до школи. Найтепліша пора року позаду. Всі дітлахи відпочили і готові приступити до чергового учбового року. Тому й придумали на 1 вересня свято – День Знань. Ці хвилюючі моменти щастя й печалі. Хтось все літо чекає на те, щоб швидше побачити однокласників. За літо діти подорослішали, є багато чим поділитись. Комусь не хочеться сідати за парту, згадувати сірі учбові будні.

Так як у всій Україні, школярі Липовця ідуть наприкінці літа на пробний урок в школу. З новим літнім ремонтом шкільні класи не виглядають так похмуро. Вчителі з учнями вже думають про всі організаційні моменти: вивчають розклад уроків, нові підручники й оновлені обличчя один одного. З першого вересня є можливість пересісти на іншу парту, багато школярів використовують цей момент і підходять до класної керівниці з аналогічним проханням. Один словом, все як у Порошенка – «по новому», починаючи зі шкільного одягу і канцелярії і закінчуючи свіжим ремонтом класних приміщень. Якби не голосно лунали всі політичні лозунги, завжди в Липовці знайдуться всі недоліки шкільної освіти. От наприклад, підвезення учнів до школи з далекої відстані, харчування малозабезпечених дітей, дітей сиріт і т.п., сучасна матеріально-технічна база, обігрів приміщень в холодну пору року тощо. Ці та інші проблеми жоден політик не може вирішити, тож залишається батькам гуртуватись на шкільних зборах у громади, щоб хоч якось покращитипокращити стан місцевої освіти села Липовець.

Першого вересня всі прибрані діти підуть у школу і багато з людей старшого покоління згадає цей день, поринувши в історію своєї юності. Батьки проведуть своїх дітей і поновлять свою пам’ять новими прекрасними шкільними моментами. Море радості, посмішок, віршів, пісень, фотознімків. Чого тільки не згадають у Липовці на свято першого вересня. Вдалого старту лишилось побажати всім учням, вчителям і батькам. Успіх буде залежати тільки від них. А вдалий початок – це половина справи. До нових висот, до нових перемог!


31.08.2015р.До дня Незалежності України

Цілих три вихідних подарувала держава на кінець літа. От і думку гадають жителі у Липовці, як провести ці вихідні на повну силу. Традиційно в останні дні літа копають картоплю всією родиною. Спішать закінчити збирання цього врожаю до настання осінніх дощів, бо таких довгих вихідних не буде більше на наступний місяць та й день стає меншим, справа йде до осені. Погода теж виявиться сприятливою – сильної спеки, затяжних дощів не буде. А комарів цього літа взагалі було мало, варто надіятись на гарні умови праці.

У кого буде більше вільного часу, зможе в неділю вийти в центр Липовця, відсвяткувати День Державного Прапору України, разом з держслужбовцями підняти жовто-блакитний стяг. Ці два кольори в останній рік були такими поширеними, що, здається, це свято будуть скоро святкувати мешканці села в себе вдома, піднімаючи жовто-блакитні символи на власному подвір’ї.

На третій день вихідних, коли від роботи (картоплі) коні дохнуть, люди починають думати, як все таки відпочити, хоч на вечір. Все таки – День Незалежності. Хто подивився святковий парад по телевізору, вже наполовину приурочився до свята. А що там приготувала місцева влада на святкування незалежності? Щоб там не було на вечір у селі почнуть збиратись люди, гуртуватись родинами, друзями, кумами. Гарний привід відзначити 24 річницю Дня Незалежності. Це буде понеділок, тяжкий день. Такий тяжкий як і їх незалежність, пролита кров’ю на рідній землі. Прикро, що деякі жителі не цінять це свято, перетворюють його на справжнє пияцтво з відповідними наслідками.

Ранок 25-го схоже виявиться не легшим, люди вийдуть на роботу, щоб «відпочити». А кому зараз легко? У Липовці вже давно звикли так працювати, бо розуміють, що справжня незалежність – це тяжка праця протягом багатьох століть, тільки силою її можна вибороти.

21.08.2015р.
Сповіщення


Будь в курсі всіх подій на село Липовець -
додай свій E-mail для отримання інформації про всі зміни цієї сторінки

Ваш E-mail:
Будемо вдячні за розміщення нашого лінку сайту села Липовець:Погода у Липовці
Інші населені пункти
Київської області і району
з прогнозом погодиТопографічна карта


Інші населені пункти
Київської області
і району з топографічною картою
Ціни на Вашу рекламу
в місяць по всіх сторінках
району – 30 грн
області – 300 грн
України – 2500 грн
    Олег © Sir.Ko™ 2005-2016 Сироватко