E-mail:  Пароль:  Чужий комп'ютер   

Шан. гостю, адміністрація сайту вітає Вас!
Для приєднання до громади щирих українців, введіть Ваш логін і пароль.
При їх відсутності зареєструйтесь власноручно
або зайдіть з соціальної мережі, де вже є Ваша сторінка
Реєстрація передбачає погодження та дотримання правил сайту

Село Стільсько - сайт громади
   Люди (1)

   Фото (97)

   Відео

   Визначні місця    додати


Facebook livejournal ВКонтакті Однокласники Twitter Google: живая лента
Населені пункти району

1. Держів
2. Велика Горожанна
3. Ілів
4. Розвадів
5. Демня
6. Стільсько
7. Сайків
8. Ричагів
9. Острів
10. Павуки

Див. далі

Рейтинг населених пунктів залежить від відданих за них голосівсело Стільсько

райцентр

облцентр ЛьвівЗапитати


Будь патріотом свого села - проголосуй за нього!

Всього голосів: 8
Дивитись місця в рейтингах
України та Львівської області

Максимальний рейтинг села Стільсько залежить від рейтингу всіх зареєстрованих учасників, від заповнених тем для обговорення - додаткові голоси за тему, від збережених фото - додатковий голос за фото (до 2500 фото)


Стільсько - цеКартографія місцевості громади

районні центри
населені пункти району
населені пункти за межами районуОстанні фото

Всі альбоми фото
Новини Львівської області


Стрибнули з 12-го поверху (Gazeta.ua)(05:30)
"З дівчатами сміються, цілуються. А моя дитина росте без батька" (Gazeta.ua)(04:50)
У Львові поліція затримала кишенькового крадія (Magnolia-TV)(04:13)
Награждены Почетные послы Львова (Experttur.com)(23:52)
Львів приймає Всеукраїнський турнір з боксу серед юніорів (Дивись.info)(22:55)
Ми не забули, ми - пам'ятаємо! - захід у Завадові (Моя Жовківщина)(21:34)
На Львівщині СБУ затримала контрабандиста стероїдів (Відродження)(21:05)
У пам’ять про Романа Лубківського пропонують відновити Храм та відкрити літературний музей (Львiвська Газета)(21:01)
У перший день зими синоптики прогнозують у Львові сніг та ожеледицю (Zaxid.net)(20:50)
До кінця року на Львівщині встановлять 20 дитячих майданчиків (Львiвська Газета)(20:45)


Форум - села - Теми для обговорення
Про доступ до публічної інформаціїЗаписів на стіні: 1

Вова (водій):

(1330 року заснування, 834 мешканців)

Миколаївський р-н. Поруч із селом розташоване величезне давньоруське Стільське городище (IX-XI ст. 250 га). одне з найбільших у Європі. Це був центр племінного союзу білих хорватів. Збереглися земляні оборонні вали (загальна довжина - 10 км). печерне місто (згодом використовувався як печерний монастир), жертовник язичницького капища

2 березня 2008 15:03


Щодо погоди у селі Стільсько

Проживання у селі Стільсько так чи інакше пов’язано з погодними умовами. Це особливо стосується тих людей, що багато проводять часу під відкритим небом. Ніхто з мешканців не хоче промокнути, замерзнути і застудитися. Хворіти дорого в наші часи. Точний прогноз погоди важливий також людям Стільська, що працюють в на польових роботах, на під відкритим небом в промисловості. Якщо не дізнатись точну температуру повітря, то збитки теплових комунальних організацій можуть бути до 20 процентів. Часто понадпланове чи мізерне витрачення енергоресурсів веде до неефективного господарювання. Добрий хазяїн завжди зуміє дізнатись необхідну кількість газу, дров, іншого палива чи електроенергії для обігріву свого будинку. Навіть прогулянка Стільськом буде дуже приємною, якщо знати точний прогноз погоди. Це можливо з допомогою віджета соцмережі, що ілюструє рух фронтів, наявність погодних явищ в певному місці в конкретний час. Напрям фронтів, що показаний на карті легко спрогнозує опади дощу, туману, снігу, граду, грому. Такі погодні додатки використовують авіаперевізники при здійсненні успішних польотів. Відтепер вони стали доступні на сторінках міст, сіл, селищ сайту для всіх відвідувачів Київської, Чернігівської, Сумської, Полтавської, Черкаської, Кіровоградської, Житомирської, Запорізької, Донецької, Дніпропетровської, Херсонської областей. Вони показують справжню картину погодних фронтів на заданій місцевості.


27.11.2015р.Оформлення субсидії на оплату комунальних послуг в 2015 році

Для прорахунку субсидії треба звернутись в місцеве управління соціального захисту населення, подати заяву і декларацію про доходи і витрати на отримання субсидії або відправити ці два документи по пошті. По всім питанням, що не вирішать жителі села Стільсько в цій пам'ятці, рекомендовано зателефонувати на безкоштовну пряму лінію 0-800-507-309.

Чи є сенс оформлювати субсидію? Давайте порахуємо. Якщо пересічний мешканець села Стільсько має приватне домогосподарство і опалює житлову будівлю дровами та газом в відношенні 50/50 і сплачує комунальним службам щомісяця близько 500 грн. Якщо субсидія призначається при умові обов'язкового платежу в 1000 грн., то немає тоді сенсу займатись оформленням субсидії.

Як вирахувати розмір обов'язкового платежу? Приміром, типова сім'я із 3-х осіб в Стільську має за останні півроку легальний заробіток 36 тис. грн. Тоді заробіток на одну особу за місяць буде дорівнювати 2 тис. грн. (36 : 6 = 6; 6 : 3 = 2). Цей результат необхідно по визначеній формулі поділити на 1176 грн (розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 01.01.2015р.), поділити на 2 та помножити на 15%. Тобто 2000 : 1176 : 2 * 15% = 12,76%. При середньомісячному загальному сімейному доході 6000 грн. на місяць обов'язковий платіж типової родини Стільська становить 765,6 грн. (6000 * 12,76%). Всі комунальні платежі, що перевищують цей мінімальний розмір, відшкодовуються державою. Порядок заповнення вказаний на сайті мінсоцполітики.

При заповненні декларації краще перестрахувати себе, взяти довідку про отримані доходи з податкової інспекції та пенсійного фонду по місцю проживання, адже при призначенні субсидії йде автоматична звірка з даними службами згідно обміну даних. У разі відсутності заробітку або заробіток є меншим прожиткового мінімуму у працездатних осіб, які зареєстровані по вказаній адресі, для розрахунку субсидії враховується заробіток на рівні прожиткового мінімуму (з 01.01.2015р. - 1218 грн.). Призначається субсидія на особу, на яку відкриті особові рахунки за місцем реєстрації. Наявність заборгованості зі сплати за житлово-комунальних послуг не впливає на визначення права на призначення субсидії.

При призначенні субсидії діє обмеження в площі житла - 48,87 м2 на одну особу, а також єдині для всієї України щомісячні норми споживання на одну особу води (4 м3), водовідведення (4 м3), вивезення сміття (0,4167 м3), газопостачання в опалювальний період 7 м3 на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465 – в багатоквартирних будинках), на газову плиту на одну особу (приготування їжі - 6 м3 та підігрів води +3 м3 або водонагрівач 18 м3 ), електропостачання в опалювальний період 65 кВт год. на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465– в багатоквартирних будинках). У будинках, обладнаних (не обладнаних) стаціонарними електроплитами 130 кВт год. (90 кВт год.) на сім’ю з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена родини за наявності центр. постачання гарячої води або 150 кВт год. (120 кВт год.) на сім’ю з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена родини (за відсутності центр. постачання гарячої води). Якщо житлова площа перевищує соціальну норму житла, то це не позбавляє права субсидії. Просто при оформленні субсидії братиметься не вся сума нарахованої квартплати, а тільки та, що є у межах соціальної норми.

Перерахунок розміру оформленої субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється. Сума оформленої субсидії, яку переказано на рахунки для оплати вартості комунальних послуг в розмірі соціальних нормативів і, яка не використана родиною внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата обов’язкової часки платежу родини на наступний розрахунковий період.


22.11.2015р.Два діла на неділю: проголосувати та перевести годинник

В останню неділю жовтня за нашим законодавством проходять вибори до місцевих, районних, обласних рад та голів сільської ради. Ті громадяни країни, що мають виборче право, голосують за місцем своєї приписки в паспорті. Складні вибори очікуються. Всі кандидати перетасувались між собою як карти в колоді. Нові імена політичних сил, ті ж самі передвиборчі програми і політики. Будь-якою ціною прорватись до владних кабінетів. Життя їх не навчило. Тотальна байдужість жителів села дає дозвіл вчиняти з ними неправомірні дії. Але не будемо про погане. Який би вибір не зробила місцева громадськість, перша всеукраїнська соціальна мережа буде вітати цей вибір, бо жодна з політичних сил не впливає на діяльність порталу і це є виключним чинником неупередженості перед мешканцями Стільська та конкурентними ЗМІ, що продали свою політичну свободу за кілька срібенників. Життя продовжиться, жителі села оберуть владу, яка буде їх достойна. Кандидати в депутати місцевих виборів 2015 року доступні за посиланням: cvk.gov.ua. Підсумки місцевих виборів 2015 року доступні за тим же посиланням. Необхідно вибрати область та населений пункт. Інформація корисна для тих жителів села, що хочуть вивчити своїх кандидатів, перед тим, як зробити вибір і простежити хід голосування до остаточного підрахунку голосів. Осінні дні минають швидко, з неділі громадяни Стільська можуть поспати довше. Тільки необхідно нагадати їм перевести годинникову стрілку на годину назад і ще раз насолодитись осіннім теплим дощем, якого так давно не було в Україні.


24.10.2015р.День туризму

Починаючи з 1998 року в країні відзначається День туризму. Пересічний мешканець села хоча б один раз на рік виходить за межі рідного населеного пункту. Навіть вирушаючи у відрядження по справам у найближче велике місто чи маленьке село, люди іноді знаходять час, щоб озирнутись навколо. Побачити дещо нове, перекусити, набратись нових сил. Ось так зародився туризм. Ідея відвідувати гарні краєвиди, архітектурні форми не давала покою багатьом туристам. Тому вони вирушали в дорогу на великі відстані, поєднуючи спорт, культурологію і відпочинок. Таких активних туристів в країні не так вже й багато. Переважна більшість громадян віддає перевагу тижневим поїздкам в Карпати, на узбережжя Чорного і Азовського морів. Ще частіше відпочивають жителі Стільська на вихідних у парку, біля річки. Що кому краще.

Популяризація туризму в Стільську багато в чому залежить від самих його громадян та місцевої влади. В якому вигляді знаходяться історичні пам’ятки? Чи впорядкована територія біля масового відпочинку людей, гостей села? На якому рівні тримаються їдальні, де є найближчий готель? Хтось розробляв туристичні маршрути, чи є дорожні сполучення і реклама всіх місцевих об’єктів туризму? Це ключові питання, що мають бути вирішені в плані розбудови місцевого туризму. В селі є завжди дивовижні місця, які з боку пересічного мешканця не є занадто особливими. Тільки туристичний бізнес внесе певну родзинку звичайним речам, які потім виявляться привабливими для туристів. Нові вподобання, приємний відпочинок, гарні спогади змусять гостей повертатись знову і знову у улюблене село.


27.09.2015р.Передвиборна агітація почалась

Близько тижня тому розпочалась передвиборча агітація у селі. На що сподіваються мешканці Стільська? Чи лишились надії на покращення життя? Чи є нові кандидати, яким можна довірити владу в Стільську?

Згідно нового законодавства України про децентралізацію влади органи місцевого самоврядування матимуть більше прав і обов'язків для виконання своїх функцій. Але чи змінить це життя у Стільську? Свідомість місцевих начальників лишилась ще в минулому, коли всі вказівки диктувались зверху. Керувати самим на землі, чи не це є споконвічною метою багатьох українців? Ще один крок до самостійності. Не тільки країни, а й Стільська. Коли майже все існуюче виробництво урізане до мінімуму, надання послуг ледве держиться на плаву перед майбутньою місцевою владою стоять великі завдання щодо розширення всіх напрямків життєдіяльності Стільська. Якими будуть результати голосування до сільської ради? Які депутати і політичні партії пройдуть до сільської ради, хто буде головою сільської ради, такі і рішення будуть прийматись на місцях. Таким і буде розвиток Стільська на найближчі 5 років.

Після реєстрації кандидатів у депутати почнеться справжня передвиборча агітація. Всі можливі і неможливі методи будуть використовуватись на повну силу. Хтось з кандидатів підкорить виборців солодкими обіцянками про щасливе майбутнє Стільська. Хтось займеться так званою благодійністю і наділить крупою і гречкою тих, хто готовий проміняти свій голос на певне матеріальне благо. Справжні кандидати не обіцяють, вони просто виконують свою роботу. Тихо і послідовно. Завдання виборців - розгледіти таких людей серед всіх кандидатів. Дати нимспробу, ще раз повірити в свої сили. Передвиборна боротьба переверне село верх дном. Кандидати на виборні посади будуть пробувати не тільки зрости в очах людей, але й дискредитувати своїх конкурентів, якими б вони не були чесними. Районні газети зірвуть ще один куш куш на цій виборчій кампанії 2015 року. Більше завдань буде і працівникам Укрпошти, передвиборні листівки будуть в кожному дворі. Стовпи і забори у селі будуть розклеєні кольорами політичних партій, а обличчя кандидатів будуть такі знайомі як свої. Один раз на 5 років вони зроблять все від себе можливе, щоб місцевий житель проголосував за них. Отак і живуть люди у Стільську, від виборів до виборів.


16.09.2015р.Фізкульт Ура, Стільсько

Минули роки, коли спорт у Стільську був багаточисельним. Хай як не критикують жителі радянську епоху спортивне життя було на ті часи на дуже високому рівні. Згадайте фізкультуру в радянський час. Учні з довідкою про недопущення до навантажень були скоріше винятком серед групи дітей. Сьогодні майже половина дітей не допускаються до сильних навантажень через різноманітні проблеми зі здоров'ям. Сам вчитель не має права просити від учнів нормативів по силових навантаженнях. Відмінну оцінку будуть ставити лише за те, що учні приходять у спортивній формі. Що заважає дітям Стільська бути фізично кріпкими? Можна завжди списувати поганий стан здоров'я на радіацію від аварії на ЧАЕС. Але кожен з них має право вибирати те, як йому жити фізично і який вести спосіб життя. Або наїстись багато їжі, додавши міцного алкоголю. Або зробити невелику дієту і пробігти зайвий шлях, хоча б по дорозі подорожуючи. Або кожний вечір валятись на дивані перед телевізором чи ПК. Або лягти спати раніше, щоб на завтра мати здоровий вигляд. Скільки б не будували лікарень, спортшкіл, закладів оздоровлення у Стільську, здоров'я людей буде залежати тільки від них самих. Хто господарює Стільськом, фізичною підготовкою, спортом? Ні, не влада. Цим керують самі жителі, що, можливо, несвідомо, попали під вплив інших цінностей. Здоров'я стало не в тренді. Його навчились купувати в аптеках і лікарнях. Замість того, щоб займатись спортом і слідити за харчуванням. Що дорожче? Не багато людей у Стільську є, що тримають на висоті свою спортивну культуру. Радує те, що до них приєднались молоді люди і розвивають новий напрямок спорту - street workout. Це той багаточисельний вид спорту, що не потребує зайвих витрат. Турнік, бруси, віджимання від полу, біг. Результат від занять дає приклад іншим людям. Ймовірно, вони замисляться над собою. А чи правильно вони живуть? Їм же ще не одне покоління ростити і передавати в майбутнє найкращі гени. Вони і визначать подальший розвиток мешканців не тільки Стільська, а й цілої країни.


12.09.2015р.День підприємця в Стільську

Як завжди в країні в першу неділю осені відзначають День підприємця. Це свято запроваджено з 5 жовтня 1998 р. Указом Президента України, але жителі Стільська не звикли масово його святкувати. Схоже, гроші люблять тишу. Як і крупний, так і дрібний бізнес у Стільську не хизується своїм святом. В наш нелегкий час не просто знайти гроші для таких широкомасштабних заходів. Тим більше, що з боку держави підтримка підприємництва не велика. Деякі заходи, що проводяться райдержадміністрацією, можна зазначити, - формальні. Конкурс на кращого підприємця, грамоти, подяки лише дратують в останній час підприємців, що втомились чекати від держави реальної підтримки. Звичайно, що все можна списати на війну, але працювати треба як-небудь. В надії на поліпшення купівельної спроможності на внутрішньому ринку чимало підприємців чекає збільшення своїх доходів, адже з першого вересня збільшений розмір мінімальної зарплати для населення. Головне, щоб не підняли сильно податки, вартість енергоносіїі і курс гривні був стійким. Бо якщо і далі так піде, то бізнесу може не бути. А це серйозні речі. Вся доходна частка місцевого бюджету Стільська залежить від сплати податків місцевих підприємців. Левову частку займає податок з доходів фізичних осіб, єдиний соціальний внесок, плата за землю, орендна плата, єдиний податок. Як буде існувати село Стільсько без підприємців? Не легко уявити. Згадайте тільки, як їм починалось в 1991-1993 роках… Коли зароджувались перші підприємці в Стільську. З чого вони починали і що вони досягли… Як нам було без них і зараз з ними. Зведені заклади торгівлі, виробничі будівлі, сфера послуг. Вся інфраструктура села закручена навколо них і тримається на них. Суворі закони бізнесу залишили лише самих сильних. Місцева конкуренція дала мешканцям найдешевші і найякісніші з можливих товари, продовольство і послуги. Здається, що ніщо не зупинить підприємництво у Стільську, бо є сила і воля розвивати свою справу, своє село. Дай Бог тільки їм здоров’я, наснаги і віри в цей нелегкий час!


05.09.2015р.День знань у Стільську

Кожного року в кінці серпня більшість уроженців Стільська збираються до школи. Теплі дні позаду. Всі діти відпочили і готові приступити до нового навчального року. Тому й придумали на 1 вересня свято – День Знань. Ці хвилюючі моменти щастя й турботи. Хтось всі канікули чекає на те, щоб швидше побачити однокласників. За літо школярі подорослішали, є багато чим поділитись. Комусь не хочеться сідати за парту, згадувати сірі учбові будні.

Так як у всій країні, школярі Стільська ідуть наприкінці літа на пробний урок в школу. З новим літнім ремонтом шкільні класи не виглядають так похмуро. Вчителі з учнями прораховують всі організаційні моменти: вивчають розклад занять, нові підручники й оновлені обличчя один одного. З першого вересня є можливість пересісти на іншу парту, багато школярів використовують цей момент і підходять до класної керівниці з відповідним проханням. Тобто, все як у Порошенка – «по новому», починаючи зі шкільної форми і канцелярії і закінчуючи свіжим ремонтом класних приміщень. Якби не голосно лунали всі політичні лозунги, завжди в Стільську знайдуться всі недоліки шкільної освіти. От наприклад, підвезення школярів до школи з далекої місцевості, харчування малозабезпечених дітей, дітей сиріт і т.п., сучасна матеріально-технічна база, обігрів приміщень взимку тощо. Ці та інші проблеми жоден політик не може вирішити, тож залишається батькам гуртуватись на шкільних зборах у громади, щоб хоч якось покращитипокращити стан місцевої освіти села Стільсько.

Першого вересня всі прибрані діти підуть у школу і багато з людей старшого покоління згадає це свято, поринувши в історію своєї юності. Батьки проведуть своїх дітей і поновлять свою пам’ять новими світлими шкільними моментами. Море квітів, посмішок, віршів, пісень, фотознімків. Чого тільки не згадають у Стільську на свято першого вересня. Вдалого початку лишилось побажати всім учням, вчителям і батькам. Успіх буде залежати саме від них. А вдалий старт – це половина справи. До нових висот, до нових перемог!


31.08.2015р.До дня Незалежності України

Цілих три вихідних подарувала держава на кінець літа. От і думку гадають жителі у Стільську, як провести ці вихідні на повну силу. Традиційно в останні дні літа копають картоплю всією родиною. Спішать закінчити збирання цього врожаю до настання осінніх дощів, бо таких довгих вихідних не буде більше на наступний місяць та й день стає меншим, справа йде до осені. Погода теж виявиться сприятливою – сильної спеки, затяжних дощів не буде. А комарів цього літа взагалі було мало, варто надіятись на гарні умови праці.

У кого буде більше вільного часу, зможе в неділю вийти в центр Стільська, відсвяткувати День Державного Прапору України, разом з держслужбовцями підняти жовто-блакитний стяг. Ці два кольори в останній рік були такими поширеними, що, здається, це свято будуть скоро святкувати мешканці села в себе вдома, піднімаючи жовто-блакитні символи на власному подвір’ї.

На третій день вихідних, коли від роботи (картоплі) коні дохнуть, люди починають думати, як все таки відпочити, хоч на вечір. Все таки – День Незалежності. Хто подивився святковий парад по телевізору, вже наполовину приурочився до свята. А що там приготувала місцева влада на святкування незалежності? Щоб там не було на вечір у селі почнуть збиратись люди, гуртуватись родинами, друзями, кумами. Гарний привід відзначити 24 річницю Дня Незалежності. Це буде понеділок, тяжкий день. Такий тяжкий як і їх незалежність, пролита кров’ю на рідній землі. Прикро, що деякі жителі не цінять це свято, перетворюють його на справжнє пияцтво з відповідними наслідками.

Ранок 25-го схоже виявиться не легшим, люди вийдуть на роботу, щоб «відпочити». А кому зараз легко? У Стільську вже давно звикли так працювати, бо розуміють, що справжня незалежність – це тяжка праця протягом багатьох століть, тільки силою її можна вибороти.

21.08.2015р.
Відвідувачі села Стільсько (11)
Сповіщення


Будь в курсі всіх подій на село Стільсько -
додай свій E-mail для отримання інформації про всі зміни цієї сторінки

Ваш E-mail:
Будемо вдячні за розміщення нашого лінку сайту села Стільсько:Погода у Стільську
Інші населені пункти
Львівської області і району
з прогнозом погодиТопографічна карта


Інші населені пункти
Львівської області
і району з топографічною картою
Ціни на Вашу рекламу
в місяць по всіх сторінках
району – 30 грн
області – 300 грн
України – 2500 грн
    Олег © Sir.Ko™ 2005-2015 Сироватко