E-mail:  Пароль:  Чужий комп'ютер   

Шан. гостю, адміністрація сайту вітає Вас!
Для приєднання до громади щирих українців, введіть Ваш логін і пароль.
При їх відсутності зареєструйтесь власноручно
або зайдіть з соціальної мережі, де вже є Ваша сторінка
Реєстрація передбачає погодження та дотримання правил сайту

Село Стільсько - сайт громади
   Люди (1)

   Фото (99)

   Відео (3)

   Визначні місця    додати


Facebook livejournal ВКонтакті Однокласники Twitter Google: живая лента
Населені пункти району

1. Держів
2. Ілів
3. Велика Горожанна
4. Розвадів
5. Демня
6. Стільсько
7. Сайків
8. Ричагів
9. Острів
10. Павуки

Див. далі

Рейтинг населених пунктів залежить від відданих за них голосівОстанні відео


В напрямку до с. СтільськоПам'ятка природи с. Стільсько (Львівська обл.)Вертеп с.Стільськосело Стільсько

райцентр

облцентр ЛьвівЗапитати


Будь патріотом свого села - проголосуй за нього!

Всього голосів: 8
Дивитись місця в рейтингах
України та Львівської області

Максимальний рейтинг села Стільсько залежить від рейтингу всіх зареєстрованих учасників, від заповнених тем для обговорення - додаткові голоси за тему, від збережених фото - додатковий голос за фото (до 2500 фото)


Стільсько - цеКартографія місцевості громади

районні центри
населені пункти району
населені пункти за межами районуОстанні фото

Всі альбоми фото
Новини Львівської області


Вечори пам’яті — Героям «Небесної Сотні» (Mydim.ua)(23:19)
У Львові машина влетіла в зупинку (InLviv)(22:03)
"Будет отпугивать клиентов": во Львове известный фитнес-клуб отказал парню с ДЦП в посещении бассейна (Обозреватель)(19:32)
У Львові водій легковика виїхав на зупинку громадського транспорту (Zik)(19:29)
Театральні дні Львова у Сумах! (Sumy Life)(19:16)
Студент ЛДУФК Степан Пасічник: У Ліллехаммері мені усе подобається (Zik)(18:34)
Як у Львові насправді ремонтують дороги (Фотофакт) (Tenews.te.ua)(18:30)
Во Львове машина вылетела на остановку (АСН)(18:16)
MTB-марафон на гірських велосипедах вперше пройде центром Львова (Zaxid.net)(17:20)
Неудобные посетители: во Львове новый скандал в заведении питания (Обозреватель)(17:15)
Водій, який в’їхав у зупинку в центрі Львова, був тверезим – поліція (Вголос)(17:00)


Форум - села - Теми для обговорення
Про доступ до публічної інформації


Вова (водій):

(1330 року заснування, 834 мешканців)

Миколаївський р-н. Поруч із селом розташоване величезне давньоруське Стільське городище (IX-XI ст. 250 га). одне з найбільших у Європі. Це був центр племінного союзу білих хорватів. Збереглися земляні оборонні вали (загальна довжина - 10 км). печерне місто (згодом використовувався як печерний монастир), жертовник язичницького капища

2 березня 2008 15:03

Як отримати допомогу по безробіттю в селі Стільсько

Кожен працездатний мешканець Стільська має право на роботу. Не просто на роботу, а роботуз хорошою зарплатою. Не часто буває, коли робітник має і добру роботу і високу зарплату. Тим більше багато грошей не буває, навіть найкраща робота час від часу набридає і люди Стільська вдаються до нового пошуку. Сьогодні буде викладено матеріал про те, як знайти роботу, а точніше, як влада може посприяти громадянам Стільська заробити собі на життя. Отже, розповідь буде довгою, влаштовуйтесь зручніше і погнали.

Незалежно від того чи мешканці Стільська десь роблять чи є безробітними служба зайнятості в кожному районному центрі може надати повні консультації по пошуку роботи незалежно від місця прописки людей в паспорті. Якщо по місцю проживання роботу знайти не вдалось, є спроба скористатись комп'ютером з доступом в мережу інтернет на випадок, якщо інтернет буде відключений вдома чи з інших причин.

Щодо отримання допомоги по безробіттю, то тут необхідна реєстрація, право на яку мають працездатні особи, які офіційно працювали чи були приватним підприємцем більше ніж 6 місяців за останній рік звернення(наприклад з 03.02.2015р. по 03.02.2016р.). Якщо періоду зайнятості немає, то тут необхідно надати довідку до служби зайнятості з міської (сільської) ради по місцю прописки в паспорті, що мешканець не була членом особистого селянського господарства (ОСГ). Дата довідки має дорівнювати даті звернення. Іншими словами, щоб по адресі прописки згідно даних відділу земельних відносин міської (сільської) ради не було виділено землі для ведення с/г. Якщо мешканець є інвалідом, то наявність піврічного періоду зайнятості за останній рік звернення для реєстрації є обов'язковою. Право на реєстрацію мають також випускники ВУЗів (для контрактників треба довідка щодо підтвердження форми навчання, а бюджетників мед. ВУЗів - довідку щодо надання можливості самостійного працевлаштування), ПТУ (додатково треба довідку щодо надання можливості самостійного працевлаштування), що звернулись протягом 6 місяців від закінчення учбового закладу і особи ніде не працювали.

Важливо, щоб особа на дату звернення не була зайнятою, не займалась підприємницькою діяльністю і шукала роботу. Для реєстрації потрібно подати оригінал паспорту (з пропискою), коду, трудової книжки (трудового договору), диплому (за наявності), довідки МСЕК (для інвалідів обов'язково та бажано індивідуальну програму реабілітації з заповненим 5-м розділом, щодо робіт, оптимальних за станом здоров'я).

За умови відсутності підходящої роботи на 8-й день (через тиждень) призначається виплата на період 6-місяців в мінімальному розмірі 544 грн/міс. (випускникам чи незастрахованим особам, що не були членами ОСГ), на 9 місяців (при звільненні за угодою сторін або за власним бажанням - тоді виплата відкладається на 3 місяці), на рік (при розірванні трудового договору або при звільненні внаслідок вивільнення виробництва - виплата розпочнеться через місяць з дати звільнення), на 2 роки або менше громадянам, яким залишилось до пенсії 2 і менше років.

Розмір допомоги залежить від розміру офіційної нарахованої заробітної плати безробітного і загального трудового стажу:

до 2 років - 50 відсотків від офіційної заробітної плати;

від 2 до 6 років - 55 відсотків;

від 6 до 10 років - 60 відсотків;

понад 10 років - 70 відсотків.

Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру:

перші 90 календарних днів - 100 відсотків;

протягом наступних 90 календарних днів - 80 відсотків;

у подальшому - 70 відсотків.

Всі питання щодо перебування на обліку в центрі зайнятості, отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю, професійного навчання, громадських робіт та інших послуг будуть висвітлені на сторінці Стільська пізніше по питанням, що будуть задані користувачами на адресу адміністрації сайту. Всі опубліковані інформаційні матеріали не є офіційними, вони відображають тільки аналіз чинного законодавства з питань пошуку роботи та одержання допомоги по безробіттю, інших послуг центру зайнятості.


03.02.2016р.Долучайетсь до громади села

Глобальний аналітика Stratfor на 2015-2025 роки від лютого 2015 р. вказує на те, що ще до того прогнозували українські та деякі російські експерти. А саме:

1) нинішній конфлікт Росії та України залишатиметься комплексним для глобальної політики ще тривалий час;

2) ми отримаємо пожвавлення націоналізму в країнах східної Європи, хоча в самій Україні націоналізм значно втихне на користь більш значимих модельних уявлень (Східна Європа має ще прийти до того, до чого прийшла Україна);

3) розпад російської імперії невідворотний, а Розпад країн ЄС дуже імовірний;

4) лідерська роль в Європі перейде від Німеччини до Польщі з Україною як її стратегічним партнером (почне утворюватися Балто-Чорноморський Союз, який пришвидшить розкол Росії);

5) принципово важливою для Євразії стає стратегічна лінія Польща-Україна-Туреччина-Китай - це союз контролю за територією деструктурованої Росії, причому контроль за ядерною зброєю буде здійснюватися за участю США.

Різноманітні прогнози на найближчі 10 років сходяться в єдиному - світ буде змінюватися дуже кардинально і дуже стрімко. Ось, Меір Брук, наш співвітчизник з Нью-Йорку, пропонує трьохпозиційну модель теперішнього світу: держава, корпорація, громада. Будь-які моделі, які базуються на співвідношенні цих трьох уявлень (як в США), будуть більш прийнятними, ніж ті, які грунтуються на одній (держава, як в Росії) чи на двох (держава та громада, як в Євросоюзі). Україна в даний час від двохпозиційної моделі (держава та корпорації) переходить до трьохпозиційної моделі свого життя (держава, корпорації та громади).

В цьому сенсі можна сформулювати простий закон відмираючого світу або світу динамічних змін - лише той, хто конструюватиме трьохпозиційну в цих трьох площинах структуру, матиме можливість пройти кризовий час динамічних змін і створити новий світ. В цьому сенсі стають зрозумілі дві головні причини розпаду Росії, і це зовсім не економічний занепад, бо громадяни можуть пережити будь-які важкі часи, як от війну чи катастрофу, якщо вони мають перспективний смисл. Отже перша причина розпаду - архаїзація, яка позбавляє росіян самого смислу життя. І це основна причина, яка не дозволить Росії пережити економічний рівень життя, який значно кращий за той, який був у наших предків під час та після Другої світової війни. Бо сучасники порівнюють своє життя з сучасниками, а не з предками. Так само друга причина розпаду Росії полягає у реальностній гомогенності, тобто закостенілості та ригідності, нездатності до інновацій за межами військового озброєння. У Росії на справді є лише одна модель - держава. Корпорації так сильно підлеглі державі, що можна сказати, що Росія це держава-корпорація. Громадяни в Росії це не суспільство громадян, це суспільство підданих.

Саме тому телемедіа в Росії це дійсно спосіб управління людьми через призму квазі-реальності. Отже, Росія розпадеться не через зубожіння чи політичну кризу верхів, а через архаїзацію як відсутність перспективних мотивацій і через відсутність корпоративної та суспільної (громадської) динаміки.

Це саме бачення можна застосувати і до ЄС, де створювалася двохпозиційна модель: держави+громади. Головна помилка ЄС полягала в тому, що європейські корпорації не були диверсифіковані по всій Європі і не стали потужною реальністю європейської політики. Відтак інновативний потенціал корпорацій, як це змогли використати США в часи кризи, не зміг бути використаний на території ЄС.

Давайте поглянемо на 2016-й рік з позиції основних модельних зрушень. Українській громадськості потрібно відстояти своє посилення на рівні Конституції. За будь-яку ціну треба не допустити фейкових владно-олігархічних змін до Конституції у нинішній редакції Верховної Ради. Українській громадськості потрібна реальна влада на місцях.

Українська громада повинна послабити впливовість українських олігархічних корпорацій всередині країни, тобто громада має продовжувати тиснути не тільки на владу, але і на олігархічні корпорації, зменшуючи їх вплив на внутрішню політику.

Процес деолігархізації це, перш за все, процес громадський. Олігархічний консенсус влади має бути зруйнований - через перевибори Верховної Ради та можливо перевибори Президента. Нам потрібні сильні українські корпорації на світовому ринку, а не сильні українські корпорації в справі внутрішнього монополізму, у справі здирництва української громади через тарифну політикуна енергоносії та державну корупцію.

Українська громада повинна наполягати на нових формах комунікації на телебаченні, де би був не тільки порядок денний влади та олігархів, але, перш за все, порядок денний самої громади.

Цей рік - це рік створення Суспільного телебачення, це рік розвитку всіх сторінок населених пунктів Першої всеукраїнської соціальної мережі. Порядок денний 2016-го року це порядок денний громади, а не влади чи корпорацій. Сильна та впливова всередині країни та за її межами українська громада, громада Стільська - ось що має стати результатом 2016-го року. І це суттєво не тільки для продовження української революції. Це також суттєво для майбутнього Європи, майбутнього Євразії з Росією, що розпалася, та майбутнього світу загалом. Єднаймося!


24.01.2016р.Як перейменувати вулицю

Питання перейменування вулиць створило потужний резонанс в громадському суспільстві села. Цією справою стали цікавитись всі жителі, що мають документи на певну адресу, мають яскраво виражені політичні пристрасті, та ті жителі, що мають на меті зробити з цієї справи черговий піар.

Свідомість людей, Стільська піднялась на новий рівень. Історія ще раз переписує своїх героїв, відкриваються нові імена, викидаються у смітник непотрібні радянські назви. Реформи тривають. На жаль, що вони зачіпають лише зовнішню оболонку системи. Зміною табличок на вулицях Стільська справи не покращаться. Але якщо йти послідовно, то вулиці у селі Стільсько мають носити імена тих героїв, що внесли вагомий вклад в його розбудову, теперішнє і минуле.

З чого почати? Звісно з ідеї зміни назви певної вулиці. Ініціатори зміни назви вулиці, серед яких є громадяни, іноземці, трудові колективи чи державні органи, звертаються до голови сільської ради. Пропозиція щодо зміни назви вулиці має бути розглянута до 45 календарних днів. Далі виноситься відповідне питання на обговорення: форум, зустрічі, теле-, радіодебати, електронну консультацію. Воно триває не менше 2-х місяців, в підсумку мають бути зведені всі «за», «ні» та інші варіанти. Потім голова сільської ради готує проект рішення про зміну назви вулиці села і виносить на розгляд сільської ради. На сам кінець має бути прийняте рішення про зміну назви вулиці, яке набуває чинності з моменту його офіційного оприлюднення.

Для бюджету Стільська сума такого перейменування буде залежати від кількості табличок та дорожних знаків з новою назвою вулиці, які треба замінити. Як правило вартість однієї таблички коштує в районі 65 грн., дорожнього знака втричі більше. Для звичайних людей не треба спеціально змінювати документи, які засвідчують право власності, вони залишаться дійсними. Також не потрібно спеціально змінювати реєстрацію місця проживання в паспорті. Підприємствам, установам, організаціям законодавством не встановлено терміни подачі змін до установчих документів, вони можуть це зробити пізніше.

До уваги всіх людей, які забажають змінити назви вулиць чи інших об’єктів Стільська, на сайті опубліковано підручник, з детальними поясненнями, зразками документів. Він також містить перелік історичних постатей, які вели боротьбу проти незалежності України. Тобто це перелік людей, що причетні до масових злочинів, вони мають зникнути з карти Стільська.


03.12.2015р.Яка погода у Стільську

Життя у Стільську так чи інакше пов’язано з погодними умовами. Це особливо стосується тих людей, що багато проводять часу на відкритому повітрі. Ніхто з мешканців не хоче промокнути, замерзнути і застудитися. Хворіти дорого в наш час. Точний прогноз погоди важливий також людям села, що працюють в АПК, на на відкритому повітрі в промисловості. Якщо не дізнатись точну температуру довкілля, то збитки теплових комунальних господарств можуть становити до 20 процентів. Часто понадпланове чи мізерне витрачення енергоресурсів веде до неефективного господарювання. Успішний хазяїн завжди зуміє обчислити необхідну кількість газу, дров, іншого палива чи електроенергії для обігріву своєї оселі. Інколи поїздка Стільськом буде дуже приємною, якщо знайти точний прогноз погоди навколишнього середовища. Це можливо з допомогою інформера сайту, що ілюструє рух опадів, наявність погодних явищ в певному місці в певний час. Рух вітру, що відображений на карті легко визначить опади дощу, туману, снігу, граду, грому. Такі погодні віджети використовують авіаперевізники при здійсненні успішних польотів. Відтепер вони стали доступні на сторінках населених пунктів сайту для всіх користувачів Київської, Чернігівської, Сумської, Полтавської, Черкаської, Кіровоградської, Житомирської, Запорізької, Донецької, Дніпропетровської, Херсонської областей. Вони показують справжню картину метеоявищ на заданій місцевості.


27.11.2015р.Як отримати субсидії в 2015 році

Для оформлення субсидії необхідно звернутись в місцеве управління соціального захисту населення, подати заяву і декларацію про доходи і витрати на отримання субсидії або відправити ці два документи по пошті. По всім питанням, що не знайдуть жителі села Стільсько в цій пам'ятці, рекомендовано подзвонити на безплатну пряму лінію 0-800-507-309.

Чи варто робити субсидію? Давайте подумаємо. Якщо типовий мешканець села Стільсько має своє домогосподарство і опалює житловий будинок дровами та газом в пропорції 50/50 і платить комунальним службам кожного місяця 500 грн. Якщо субсидія нараховується при умові обов'язкового платежу в 1000 грн., то немає тоді потреби займатись оформленням субсидії.

Як вирахувати розмір обов'язкового платежу? Для прикладу, типова родина із 3-х осіб в Стільську має за останні півроку офіційний дохід 36 тис. грн. Тоді дохід на одну особу в місяць буде дорівнювати 2 тис. грн. (36 : 6 = 6; 6 : 3 = 2). Цей результат необхідно по визначеній формулі поділити на 1176 грн (розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2015р.), поділити на 2 та помножити на 15%. Тобто 2000 : 1176 : 2 * 15% = 12,76%. При середньомісячному загальному сімейному доході 6000 грн. на місяць обов'язковий платіж типової родини Стільська становить 765,6 грн. (6000 * 12,76%). Всі комунальні платежі, що перевищують цей мінімальний розмір, відшкодовуються державою. Порядок заповнення вказаний на сайті мінсоцполітики.

При заповненні декларації краще перестрахувати себе, взяти довідку про отримані доходи з податкової інспекції та пенсійного фонду по місцю перебування, адже при нарахуванні субсидії йде автоматична звірка з даними службами згідно обміну даних. У разі відсутності заробітку або заробіток є меншим прожиткового мінімуму у працездатних осіб, які зареєстровані по вказаній адресі, для розрахунку субсидії враховується заробіток на рівні прожиткового мінімуму (з 1 січня 2015р. - 1218 грн.). Оформлюється субсидія на особу, на яку відкриті особові рахунки за місцем реєстрації. Наявність заборгованості з оплати за житлово-комунальних послуг не впливає на визначення права на призначення субсидії.

При оформленні субсидії діє обмеження в площі житла - 48,87 м2 на одну особу, а також єдині для всієї України щомісячні норми споживання на одну особу води (4 м3), водовідведення (4 м3), вивезення побутових відходів (0,4167 м3), газопостачання в опалювальний період 7 м3 на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465 – в багатоквартирних будинках), на газову плиту на одну особу (приготування їжі - 6 м3 та підігрів води +3 м3 або водонагрівач 18 м3 ), електропостачання в опалювальний період 65 кВт год. на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465– в багатоквартирних будинках). У будинках, обладнаних (не обладнаних) стаціонарними електроплитами 130 кВт год. (90 кВт год.) на сім’ю з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена сім’ї за наявності центр. постачання гарячої води або 150 кВт год. (120 кВт год.) на сім’ю з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена сім’ї (за відсутності центр. постачання гарячої води). Якщо житлова площа перевищує соціальну норму житла, то це не позбавляє права субсидії. Просто при призначенні субсидії братиметься не вся сума нарахованої квартплати, а тільки та, що є у межах соціальної норми.

Перерахунок розміру оформленої субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється. Сума оформленої субсидії, яку переказано на рахунки для оплати вартості комунальних послуг в розмірі соціальних нормативів і, яка не використана родиною внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата обов’язкової часки платежу родини на наступний розрахунковий період.


22.11.2015р.Два діла на неділю: проголосувати і перевести свій годинник

В останню неділю жовтня за нашим законодавством проходять вибори до місцевих, районних, обласних рад та голів сільської ради. Ті громадяни України, що мають виборче право, проголосують за місцем своєї приписки в паспорті. Не прості вибори прогнозуються. Всі кандидати перетасувались між собою як карти в колоді. Нові імена партій, ті ж самі передвиборчі програми і політики. Будь-якою ціною прорватись до владних кабінетів. Життя їх нічому не навчило. Тотальна байдужість виборців села дає добро вчиняти з ними повне невіглавство. Але не будемо про погане. Який би вибір не зробила місцева громадськість, перша всеукраїнська соціальна мережа буде вітати цей вибір, бо жодна з політичних сил не впливає на діяльність сайту і це є виключним чинником неупередженості перед виборцями Стільська та конкурентними ЗМІ, що продали свою ідейну свободу за тридцять срібенників. Життя продовжиться, жителі села оберуть владу, яка буде їх варта. Кандидати в депутати місцевих виборів доступні за посиланням: cvk.gov.ua. Підсумки місцевих виборів доступні за тією ж адресою. Варто вибрати область та населений пункт. Інформація корисна для тих виборців села, що хочуть вивчити своїх кандидатів, перед тим, як зробити вибір і простежити результати голосування до остаточного підрахунку голосів. Осінні дні минають непомітно, з неділі громадяни Стільська можуть поспати довше. Тільки необхідно нагадати їм перевести годинникову стрілку на годину назад і ще раз насолодитись осіннім теплим дощем, якого так давно не було в Україні.


24.10.2015р.День туризму

З 1998 р. в країні святкується День туризму. Пересічний мешканець села хоча б один раз у рік виходить за межі свого населеного пункту. Навіть вирушаючи у відрядження по справам у сусіднє велике місто чи маленьке село, пасажири іноді знаходять хвилину, щоб озирнутись навколо. Рогледіти щось нове, перекусити, набратись нових сил. Так виник туризм. Ідея побачити нові краєвиди, історичні споруди не давала покою багатьом туристам. Тому вони вирушали в дорогу на великі відстані, поєднуючи спорт, культурологію і відпочинок. Таких активних туристів в селі Стільсько не так вже й багато. Більшість мешканців віддає перевагу коротким походам в Карпати, на узбережжя Чорного і Азовського морів. Ще частіше проводять час люди Стільська на вихідних у парку, біля річки. Що кому ближче.

Розвиток туризму в Стільську багато в чому залежить від самих його мешканців та сільської влади. В якому стані знаходяться культурні пам’ятки? Чи облаштована територія біля масового відпочинку людей, гостей села? На якому рівні тримаються заклади харчування, де є найближчий готель? Хтось розробляв туристичні маршрути, чи є шляхові сполучення і реклама всіх місцевих об’єктів туризму? Це основні питання, що мають бути на постійному контролі в плані розбудови сучасного туризму. В селі є завжди цікаві місця, які з боку кожного жителя не є занадто особливими. Тільки туристичний бізнес вносить певну родзинку простим речам, які потім виявляться привабливими для подорожуючих. Нові вподобання, приємний відпочинок, гарні спогади змусять гостей повернутись знову і знову у улюблене село.


27.09.2015р.До виборів 2015 року лишилось 45 днів

Півмісяця тому розпочалась передвиборча агітація у селі. На що надіються мешканці Стільська? Чи залишились надії на поліпшення життя? Чи є нові постаті, яким можна довірити владу в Стільську?

Згідно нового законодавства країни про децентралізацію влади органи місцевого самоврядування отримають більше повноважень для виконання своїх функцій. Але чи змінить це життя у Стільську? Свідомість місцевих керівників залишилась ще в минулому, коли всі вказівки диктувались зверху. Господарювати самим на землі, чи не це є споконвічною метою багатьох українців? Ще один крок до незалежності. Не тільки країни, а й Стільська. Коли майже все поточне виробництво урізане до мінімуму, надання послуг ледь тримається на плаву перед майбутньою районною владою стоять нелегкі завдання щодо розширення всіх напрямків життєдіяльності Стільська. Якими будуть підсумки голосування до сільської ради? Які кандидати і політичні партії увійдуть до сільської ради, хто буде головою сільської ради, такі і рішення будуть прийматись на місцях. Таким і буде розвиток Стільська на найближчі роки.

Після реєстрації кандидатів у депутати почнеться справжня передвиборча агітація. Всі можливі і неможливі засоби будуть використовуватись на повну силу. Хтось з кандидатів підкорить виборців солодкими обіцянками про заможне майбутнє Стільська. Хтось займеться так званою благодійністю і обдарує крупою і гречкою тих, хто готовий проміняти свій голос на певне матеріальне благо. Справжні кандидати не голословлять, вони просто роблять свою роботу. Тихо і впевнено. Завдання виборців - розгледіти таких людей серед всіх кандидатів. Дати нимспробу, ще раз повірити в свої сили. Передвиборча боротьба переверне село верх дном. Кандидати на виборні посади будуть намагатись не тільки зрости в очах мешканців, але й понизити своїх конкурентів, якими б вони не були святими. Районні ЗМІ зірвуть наступний куш на виборчій кампанії. Більше завдань буде і листоношам, агітаційні матеріали будуть в кожному дворі. Стовпи у селі будуть майоріти кольорами політичних партій, а обличчя кандидатів будуть такі знайомі як ніколи. Один раз на декілька років вони зроблять все від себе можливе, щоб місцевий електорат проголосував за них. Отак і живуть люди у селі, від виборів до виборів.


16.09.2015р.Фізкульт Ура, Стільсько

Минули роки, коли спорт у Стільську був багаточисельним. Хай як не критикують люди радянську епоху спортивне життя було на той час в моді. Згадайте урок фізкультури в школі. Учні з довідкою про недопущення до нормативів були скоріше винятком серед групи дітей. Зараз же майже половина дітей не допускаються до сильних навантажень через різноманітні проблеми зі здоров'ям. Сам керівник не має права вимагати від учнів нормативів по силових навантаженнях. Відмінну оцінку будуть ставити лише за те, що діти приходять у спортивному одязі. Що заважає людям Стільська бути фізично кріпкими? Можна постійно списувати поганий стан здоров'я на радіацію від аварії на Чорнобильській АЕС. Але кожен з них має право вибирати те, як йому жити фізично і який вести спосіб життя. Або наїстись до нестями, додавши міцного алкоголю. Або влаштувати маленьку дієту і пробігти короткий шлях, хоча б по дорозі додому. Або цілий вечір валятись на дивані перед телевізором чи ПК. Або лягти спати раніше, щоб на ранок мати здоровий вигляд. Скільки б не побудували лікарень, спортшкіл, закладів оздоровлення та відпочинку у Стільську, фізична культура людей буде залежати тільки від них. Хто керує Стільськом, фізичною підготовкою, спортом? Ні, не влада. Цим керують самі люди, що, можливо, несвідомо, попали під вплив інших цінностей. Здоров'я стало не в моді. Його звикли купувати в аптеках і лікарнях. Замість того, щоб займатись собою і слідити за харчуванням. Що цінніше? Не багато жителів у Стільську є, що тримають на висоті свою спортивну культуру. Радує те, що до них додались хлопці і розвивають новий напрямок спорту - workout. Це той масовий вид спорту, що не потребує зайвих витрат. Турнік, бруси, віджимання від полу, біг. Ефект від занять дає приклад іншим юнакам. Можливо, вони задумаються над собою. А чи правильно вони живуть? Їм же ще не одне покоління ростити і передавати в майбутнє найкращі гени. Вони і визначать подальший розвиток громади не тільки Стільська, а й цілої країни.


12.09.2015р.День підприємця в Стільську

Кожного року в країні в першу неділю осені святкують День підприємця. Цей день запроваджено з 5 жовтня 1998 р. Указом Президента України, але люди Стільська не звикли гучно його святкувати. Мабуть, гроші люблять тишу. Як і великий, так і дрібний бізнес у Стільську не хизується своїм святом. В наш нелегкий час не просто знайти ресурси для таких широкомасштабних заходів. Тим більше, що з боку влади підтримка підприємництва не велика. Певні заходи, що здійснюються місцевою владою, можна сказати, - формальні. Конкурс на найкращого підприємця, грамоти, подяки лише дратують в останній рік підприємців, що втомились чекати від держави справжньої підтримки. Звичайно, що все можна списувати на війну, але працювати треба якось. В надії на покращення купівельної спроможності на внутрішньому ринку багато підприємців чекає збільшення своїх доходів, адже з першого вересня збільшений розмір мінімальної зарплати для населення. Ще важливо, щоб не підвищили сильно податки, ціни на енергоносії і курс гривні був стійким. Бо якщо і далі так піде, то підприємців може не бути. А це серйозні речі. Вся доходна частка місцевого бюджету Стільська залежить від податкових надходжень місцевих підприємців. Левову частку займає податок з доходів фізичних осіб, єдиний соціальний внесок, плата за землю, орендна плата, єдиний податок. Як буде існувати село Стільсько без підприємців? Не легко уявити. Подумати тільки, як їм жилось в 1991-1992 роках… Коли з'являлись перші підприємці в Стільську. З чого вони починали і що вони досягли… Як нам жилось без них і зараз з ними. Зведені заклади торгівлі, виробничі будівлі, надання послуг. Вся інфраструктура села закручена навколо них і тримається на них. Суворі закони бізнесу залишили лише самих сильних. Місцева конкуренція дала людям найдешевші і найякісніші з можливих товари, продовольство і послуги. Схоже, що ніщо не зупинить підприємництво у Стільську, бо є сила і воля розвивати свою справу, своє село. Дай Бог тільки їм здоров’я, наснаги і віри в цей нелегкий час!


05.09.2015р.День знань у Стільську

Кожного року на кінець літа більшість мешканців Стільська готуються до школи. Найтепліша пора року позаду. Всі діти відпочили і готові приступити до нового навчального року. Тому й придумали на 1 вересня свято – День Знань. Ці хвилюючі моменти радості й печалі. Хтось всі канікули чекає на те, щоб швидше побачити однокласників. За літо діти подорослішали, є багато чим поділитись. Комусь не хочеться сідати за парту, згадувати сірі навчальні будні.

Так як у всій країні, школярі Стільська ідуть останній день літа на пробний урок в школу. З новим літнім ремонтом шкільні класи виглядають тепліше. Вчителі з учнями прораховують всі організаційні моменти: вивчають розклад занять, нові підручники й оновлені обличчя один одного. З першого вересня є можливість пересісти на іншу парту, багато школярів використовують цей момент і підходять до вчителів з відповідним проханням. Тобто, все як у Порошенка – «по новому», починаючи зі шкільного одягу і канцелярії і закінчуючи свіжим ремонтом учбових приміщень. Якби не голосно лунали всі політичні лозунги, завжди в Стільську знайдуться всі недоліки шкільної освіти. От наприклад, підвезення школярів до школи з далекої місцевості, харчування малозабезпечених дітей, дітей сиріт і т.п., сучасна матеріально-технічна база, опалення приміщень взимку тощо. Ці та інші проблеми жоден політик не може вирішити, тож залишається батькам гуртуватись на шкільних зборах у громади, щоб хоч якось покращитиполіпшити стан місцевої освіти села Стільсько.

Першого числа всі прибрані діти підуть у школу і багато з людей старшого покоління згадає це свято, поринувши в історію своєї молодості. Батьки проведуть своїх дітей і поновлять свою пам’ять новими світлими шкільними враженнями. Море радості, посмішок, віршів, пісень, фотознімків. Чого тільки не згадають у Стільську на свято першого дзвоника. Вдалого початку лишилось побажати всім учням, вчителям і батькам. Успіх буде залежати тільки від них. А вдалий старт – це половина справи. До нових висот, до нових перемог!


31.08.2015р.До дня Незалежності України

Цілих три вихідних подарувала держава на кінець літа. От і думку гадають жителі у Стільську, як провести ці вихідні на повну силу. Традиційно в останні дні літа копають картоплю всією родиною. Спішать закінчити збирання цього врожаю до настання осінніх дощів, бо таких довгих вихідних не буде більше на наступний місяць та й день стає меншим, справа йде до осені. Погода теж виявиться сприятливою – сильної спеки, затяжних дощів не буде. А комарів цього літа взагалі було мало, варто надіятись на гарні умови праці.

У кого буде більше вільного часу, зможе в неділю вийти в центр Стільська, відсвяткувати День Державного Прапору України, разом з держслужбовцями підняти жовто-блакитний стяг. Ці два кольори в останній рік були такими поширеними, що, здається, це свято будуть скоро святкувати мешканці села в себе вдома, піднімаючи жовто-блакитні символи на власному подвір’ї.

На третій день вихідних, коли від роботи (картоплі) коні дохнуть, люди починають думати, як все таки відпочити, хоч на вечір. Все таки – День Незалежності. Хто подивився святковий парад по телевізору, вже наполовину приурочився до свята. А що там приготувала місцева влада на святкування незалежності? Щоб там не було на вечір у селі почнуть збиратись люди, гуртуватись родинами, друзями, кумами. Гарний привід відзначити 24 річницю Дня Незалежності. Це буде понеділок, тяжкий день. Такий тяжкий як і їх незалежність, пролита кров’ю на рідній землі. Прикро, що деякі жителі не цінять це свято, перетворюють його на справжнє пияцтво з відповідними наслідками.

Ранок 25-го схоже виявиться не легшим, люди вийдуть на роботу, щоб «відпочити». А кому зараз легко? У Стільську вже давно звикли так працювати, бо розуміють, що справжня незалежність – це тяжка праця протягом багатьох століть, тільки силою її можна вибороти.

21.08.2015р.
Відвідувачі села Стільсько (11)
Сповіщення


Будь в курсі всіх подій на село Стільсько -
додай свій E-mail для отримання інформації про всі зміни цієї сторінки

Ваш E-mail:
Будемо вдячні за розміщення нашого лінку сайту села Стільсько:Погода у Стільську
Інші населені пункти
Львівської області і району
з прогнозом погодиТопографічна карта


Інші населені пункти
Львівської області
і району з топографічною картою
Ціни на Вашу рекламу
в місяць по всіх сторінках
району – 30 грн
області – 300 грн
України – 2500 грн
    Олег © Sir.Ko™ 2005-2016 Сироватко