E-mail:  Пароль:  Чужий комп'ютер   

Шан. гостю, адміністрація сайту вітає Вас!
Для приєднання до громади щирих українців, введіть Ваш логін і пароль.
При їх відсутності зареєструйтесь власноручно
або зайдіть з соціальної мережі, де вже є Ваша сторінка
Реєстрація передбачає погодження та дотримання правил сайту

Село Грицеволя - сайт громади
   Люди (1)

   Фото

   Відео

   Визначні місця    додати


Facebook livejournal ВКонтакті Однокласники Twitter Google: живая лента
Населені пункти району

1. Батиїв
2. Тетевчиці
3. Дмитрів
4. Лопатин
5. Барилів
6. Сушно
7. Поздимир
8. Хмільно
9. Монастирок-Оглядівський
10. Радванці

Див. далі

Рейтинг населених пунктів залежить від відданих за них голосівсело Грицеволя

райцентр Радехів

облцентр ЛьвівЗапитати


Будь патріотом свого села - проголосуй за нього!

Всього голосів: 1
Дивитись місця в рейтингах
України та Львівської області

Максимальний рейтинг села Грицеволя залежить від рейтингу всіх зареєстрованих учасників, від заповнених тем для обговорення - додаткові голоси за тему, від збережених фото - додатковий голос за фото (до 2500 фото)


Грицеволя - цеКартографія місцевості громади

районні центри
населені пункти району
населені пункти за межами району


Новини Львівської області


15 лютого у Львові відбудеться церемонія підняття прапора НОК України (Zik)(16:02)
У ЛОДА нагородили переможців конкурсу «Історія, яка нас об’єднує» (Львiвська Газета)(16:01)
На Львівщині кіно займатиметься БТІ (Zaxid.net)(15:51)
«Пори року» прозвучать в авторському проекті оркестру «Віртуози Львова» (Львiвська Газета)(15:46)
На Львівщині після негоди повністю відновили електропостачання (Zik)(15:44)
У львівському ресторані клієнту приготували устриці з глистами (Zik)(15:40)
Президент СКУ отримав почесне звання Doctor Honoris Causa Львівської політехніки (Zik)(15:36)
В усіх населених пунктах Львівщини відновили електропостачання (Zaxid.net)(15:32)
Львовская "Самопомич": райсоветы внесут хаос в управление городом (Цензор.Нет)(15:28)
Поліція затримала 18-річного крадія телефонів з торгових центрів у Львові (Zaxid.net)(15:24)
У Львові відбувся турнір з важкої атлетики пам’яті олімпійського чемпіона Петра Короля (Львiвська Газета)(15:23)


Форум - села - Теми для обговорення
Про доступ до публічної інформаціїПослуги служби зайнятості

Кожен працездатний житель села Грицеволя має право на роботу. Не лише на роботу, а роботуз хорошою заробітною платою. Не часто буває, коли робітник має і гарну роботу і гарну зарплату. Тим не менше багато грошей не буває, і найкраща робота час від часу набридає і люди села Грицеволя вдаються до нового пошуку. Сьогодні буде надано інформацію про те, як знайти роботу, а точніше, як влада може допомогти жителям села Грицеволя заробити собі на життя. Отже, розповідь буде довгою, влаштовуйтесь зручніше і погнали.

Не дивлячись на те чи громадянини села Грицеволя десь роблять чи є безробітними служба зайнятості в кожному районному центрі може надати вичерпні консультаційні послуги по підбору роботи незалежно від зареєстрованого місця прописки жителів в паспорті. Якщо по місцю проживання роботу знайти не вийшло, є можливість скористатись комп'ютером з доступом в мережу інтернет, якщо інтернет буде відсутній вдома чи з інших причин.

На випадок отримання допомоги по безробіттю, то тут необхідна реєстрація, право на яку мають громадянини, які легально працювали чи були приватним підприємцем більше ніж півроку за останній рік звернення(наприклад з 03.02.2015р. по 03.02.2016р.). Якщо періоду зайнятості немає, то тут треба надати довідку до центру зайнятості з міської (сільської) ради по місцю прописки в паспорті, що особа не була членом особистого селянського господарства (ОСГ). Дата довідки має дорівнювати даті реєстрації. Іншими словами, щоб по адресі прописки згідно даних відділу земельних відносин міської (сільської) ради не було виділено землі для ведення сільського господарства. Якщо особа є інвалідом, то наявність піврічного стажу за останній рік звернення для реєстрації є обов'язковою. Право на реєстрацію мають також випускники ВУЗів (для контрактників треба довідка щодо підтвердження форми навчання, а тих, хто на державному замовленні мед. ВУЗів - довідку щодо надання можливості самостійного працевлаштування), ПТУ (додатково треба довідку щодо надання можливості самостійного працевлаштування), що звернулись протягом півроку від закінчення навчального закладу і випускники ніде не працювали.

Важливо, щоб людина на дату звернення не була зайнятою, не займалась підприємницькою діяльністю і шукала роботу. Для реєстрації треба подати оригінал паспорту (з пропискою), коду, трудової книжки (трудового договору), диплому (при наявності), довідки МСЕК (для інвалідів обов'язково та бажано індивідуальну програму реабілітації з заповненим 5-м розділом, щодо професій, оптимальних за станом здоров'я).

За умови відсутності підходящої роботи на 8-й день (через тиждень) призначається виплата на період 6-місяців в мінімальному розмірі 544 грн/міс. (випускникам чи незастрахованим особам, що не були членами ОСГ), на 9 місяців (при звільненні за угодою сторін або за власним бажанням - тоді виплата відкладається на 3 місяці), на рік (при розірванні трудового договору або при звільненні внаслідок реорганізації виробництва - виплата розпочнеться через місяць з дати звільнення), на 2 роки або менше громадянам, яким залишилось до пенсії 2 і менше років.

Розмір виплати залежить від розміру офіційної нарахованої заробітної плати безробітного і загального трудового стажу:

до 2 років - 50 відсотків від офіційної заробітної плати;

від 2 до 6 років - 55 відсотків;

від 6 до 10 років - 60 відсотків;

понад 10 років - 70 відсотків.

Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру:

перші 90 календарних днів - 100 відсотків;

протягом наступних 90 календарних днів - 80 відсотків;

у подальшому - 70 відсотків.

Всі питання щодо перебування на обліку в центрі зайнятості, отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю, професійного навчання, тимчасових робіт та інших послуг будуть висвітлені на сторінці села Грицеволя пізніше по питанням, що будуть задані користувачами на адресу адміністрації сайту. Всі розміщені інформаційні матеріали не є офіційними, вони показують тільки аналіз чинного законодавства з питань пошуку роботи та одержання допомоги по безробіттю, інших послуг служби зайнятості.


03.02.2016р.Долучайетсь до громади Грицеволей

Світовий прогноз Stratfor на 2015-2025 роки від 28.02.2015 р. вказує на те, що ще до того говорили українські та деякі російські аналітики. А саме:

1) теперішній конфлікт Росії та України залишатиметься комплексним для глобальної політики ще тривалий час;

2) ми матимемо пожвавлення націоналізму в країнах східної Європи, хоча в самій Україні націоналізм значно послабиться на користь більш масштабних модельних уявлень (Східна Європа має ще прийти до того, до чого прийшла Україна);

3) розпад російської імперії невідворотний, а Розпад ЄС дуже імовірний;

4) лідерська роль в Європі перейде від Німеччини до Польщі з Україною як її стратегічним партнером (почне утворюватися Балто-Чорноморський Союз, який пришвидшить розпад Росії);

5) суттєво важливою для Євразії стає рольова вісь Польща-Україна-Туреччина-Китай - це союз контролю за територією розваленої Росії, причому контроль за ядерною зброєю буде здійснюватися за участю США.

Різноманітні прогнози на найближчі 10 років сходяться в одному - світ буде змінюватися дуже кардинально і дуже стрімко. Наприклад, Меір Брук, наш співвітчизник з Нью-Йорку, пропонує трьохпозиційну модель теперішнього світу: держава, корпорація, громадськість. Будь-які моделі, які базуються на співвідношенні цих трьох уявлень (як в США), будуть більш живучими, ніж ті, які грунтуються на одній (держава, як в РФ) чи на двох (держава та громада, як в ЄС). Україна в даний момент від двохпозиційної моделі (держава та корпорації) переходить до трьохпозиційної моделі свого існування (держава, корпорації та громади).

В цьому випадку можна сформулювати простий закон кризового світу або світу динамічних змін - лише той, хто конструюватиме динамічну в цих трьох площинах структуру, матиме можливість пройти кризовий час динамічних змін і зародити новий світ. В цьому випадку стають зрозумілі дві головні причини розпаду Росії, і це зовсім не економічний занепад, бо люди можуть пережити любі важкі часи, як от голод чи епідемію, якщо вони мають перспективний смисл. Отже перша причина розпаду - архаїзація, яка позбавляє росіян самого смислу існування. І це головна причина, яка не дозволить Росії пережити соціальний рівень життя, який значно кращий за той, який був у наших предків під час та після Другої світової війни. Бо сучасники порівнюють своє життя з сучасниками, а не з предками. Так само друга причина розпаду Росії полягає у реальностній гомогенності, тобто закостенілості та ригідності, нездатності до інновацій за межами військового озброєння. У Росії фактично є лише одна модель - держава. Корпорації так сильно підлеглі державі, що можна твердити, що Росія це держава-корпорація. Громадяни в Росії це не суспільство громадян, це суспільство підданих.

Саме тому телемедіа в Росії це фактично спосіб управління людьми через призму квазі-реальності. Тобто, Росія розпадеться не через злидні чи політичну кризу верхів, а через архаїзацію як відсутність перспективних мотивацій і через відсутність корпоративної та суспільної (громадянської) динаміки.

Це саме твердження можна застосувати і до ЄС, де створювалася двохпозиційна модель: держави+громади. Головна помилка ЄС полягала в тому, що європейські корпорації не були диверсифіковані по всій Європі і не стали потужною реальністю європейської політики. Відтак інновативний потенціал корпорацій, як це змогли використати США в періоди кризи, не зміг бути використаний на території єврозони.

Давайте поглянемо на поточний рік з позиції основних модельних процесів. Українській громаді потрібно відстояти своє існування на рівні Конституції. За будь-яку ціну потрібно не допустити фейкових владно-олігархічних змін до Конституції у теперішній редакції Парламенту. Українській громаді потрібна справжня децентралізація.

Українська громадськість повинна послабити впливовість українських олігархічних корпорацій всередині країни, тобто громадськість має продовжувати тиснути не тільки на владу, але і на олігархічні корпорації, зменшуючи їх впливовість на внутрішню політику.

Процес деолігархізації це, перш за все, процес громадський. Олігархічний консенсус влади має бути зруйнований - через перевибори Парламенту та можливо перевибори Президента. Нам потрібні сильні українські корпорації на світовому ринку, а не сильні українські корпорації в справі українського монополізму, у справі здирництва української громади через тарифну політику та державну корупцію.

Українська громадськість повинна наполягати на нових формах комунікації на телебаченні, де би був не тільки порядок денний влади та олігархів, але, перш за все, порядок денний самої громади.

2016-й рік - це рік створення Суспільного телебачення, це рік розвитку всіх сторінок населених пунктів Першої всеукраїнської соціальної мережі. Порядок денний цього року це порядок денний громади, а не влади чи корпорацій. Сильна та впливова всередині країни та за її межами українська громадськість, громада Грицеволей - ось що має стати результатом цього року. І це важливо не тільки для продовження української революції. Це також важливо для майбутнього Європи, майбутнього Євразії з Росією, що розпалася, та майбутнього світу загалом. Єднаймося!


24.01.2016р.Перейменування вулиць у селі Грицеволя

Питання перейменування вулиць внесло сильний поштовх в громадському суспільстві Грицеволей. Цією справою стали цікавитись всі громадяни, що мають документи на певну адресу, мають сильно виражені історичні пристрасті, та ті громадяни, що мають на меті зробити з цієї справи черговий піар.

Свідомість громадян, села Грицеволя перейшла на новий рівень. Історія ще раз переписує своїх героїв, постають нові імена, викидаються у смітник непотрібні радянські назви. Реформи тривають. Шкода тільки, що вони затрогують лише зовнішню оболонку державного апарату. Зміною табличок на вулицях села Грицеволя справи не поліпшаться. Але якщо йти послідовно, то вулиці у селі Грицеволя повинні носити імена тих мешканців, що внесли чималий вклад в його розбудову, історію і сучасність.

З чого почати? Дійсно з ідеї перейменування окремої вулиці. Ініціатори перейменування вулиці, серед яких є жителі, іноземці, трудові колективи чи державні органи, звертаються до голови сільської ради. Пропозиція щодо перейменування вулиці повинна бути розглянута до 45 діб. Далі виноситься відповідне питання на обговорення: форум, зустрічі, теле-, радіодебати, інтернет-конференцію. Воно триває більше 2-х місяців, в підсумку повинні бути зведені всі «за», «ні» та інші варіанти. Потім голова сільської ради робить проект рішення про зміну назви вулиці Грицеволей і виносить на розгляд сільської ради. В остаточному підсумку повинно бути прийняте рішення про зміну назви вулиці, яке набуває чинності з часу його офіційного оприлюднення.

Для бюджету села Грицеволя вартість такого перейменування буде залежати від кількості табличок та дорожних знаків з новою назвою вулиці, які треба поновити. Як правило виготовлення однієї таблички коштує в районі 65 грн., дорожнього знака втричі більше. Для звичайних громадян не треба спеціально вносити зміни до документів, які засвідчують право власності, вони залишаться дійсними. Також не потрібно спеціально змінювати реєстрацію місця проживання в паспорті. Юридичним особам законодавством не встановлено терміни подачі змін до установчих документів, вони вправі це зробити пізніше.

До уваги всіх громадян, які забажають змінити назви вулиць чи інших об’єктів Грицеволей, на сайті викладено підручник, з детальними поясненнями, зразками документів. Він також має перелік історичних постатей, які вели боротьбу проти незалежності України. Тобто це перелік людей, що причетні до масових злочинів, вони повинні бути зняті з карти села Грицеволя.


03.12.2015р.Погода у Грицеволі

Життя у Грицеволі так чи інакше пов’язано з погодою. Це особливо стосується тих жителів, що багато проводять часу під відкритим небом. Ніхто не хоче промокнути, замерзнути і застудитися. Хворіти дорого в наші часи. Точний прогноз погоди важливий також людям Грицеволей, що працюють в АПК, на під відкритим небом в промисловості. Якщо не дізнатись точну температуру довкілля, то збитки теплових комунальних організацій можуть становити до 20%. Інколи понадпланове чи недостатнє витрачення енергоресурсів веде до неефективного господарювання. Успішний хазяїн завжди зможе обчислити необхідну кількість газу, дров, іншого палива чи електроенергії для обігріву свого будинку. Інколи прогулянка Грицеволею буде дуже приємною, якщо дізнатись точний прогноз погоди навколишнього середовища. Це можна зробити з допомогою віджета соцмережі, що показує рух опадів, наявність погодних явищ в певному місці в конкретний час. Рух вітру, що відображений на карті легко спрогнозує наявність дощу, туману, снігу, граду, грому. Такі погодні інформери використовують авіакомпанії при здійсненні успішних польотів. Відтепер вони стали видимі на сторінках населених пунктів сайту для всіх користувачів Київської, Чернігівської, Сумської, Полтавської, Черкаської, Кіровоградської, Житомирської, Запорізької, Донецької, Дніпропетровської, Херсонської областей. Вони висвітлюють реальну картину погодних фронтів на певній місцевості.


27.11.2015р.Як оформити субсидії в 2015 році

Для оформлення субсидії треба зайти в місцеве управління соціального захисту населення, написати заяву і декларацію про доходи і витрати на отримання субсидії або відправити ці два документи по пошті. По усім питанням, що не вирішать жителі села Грицеволя в цій статті, рекомендовано зателефонувати на безплатну гарячу лінію 0-800-507-309.

Чи є сенс робити субсидію? Давайте подумаємо. Якщо типовий мешканець села Грицеволя має власне домогосподарство і обігріває житлову будівлю дровами та газом в пропорції 50/50 і сплачує комунальним господарствам щомісяця 500 грн. Якщо субсидія нараховується при умові обов'язкового платежу в 1000 грн., то немає тоді сенсу займатись оформленням субсидії.

Як вирахувати суму обов'язкового платежу? Приміром, типова сім'я із 3-х осіб в Грицеволі має за останні 6 місяців офіційний заробіток 36 тис. грн. Тоді заробіток на одну особу в місяць становитиме 2 тис. грн. (36 : 6 = 6; 6 : 3 = 2). Цей результат треба по визначеній формулі поділити на 1176 грн (розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 01.01.2015р.), поділити на 2 та помножити на 15%. Тобто 2000 : 1176 : 2 * 15% = 12,76%. При середньомісячному сукупному сімейному доході 6000 грн. на місяць обов'язковий платіж типової родини Грицеволей становить 765,6 грн. (6000 * 12,76%). Всі комунальні платежі, що перевищують цей мінімальний розмір, відшкодовуються управлінням соцзахисту. Порядок заповнення вказаний на сайті мінсоцполітики.

При заповненні декларації краще перестрахувати себе, взяти довідку про отримані доходи з податкової інспекції та пенсійного фонду по місцю проживання, адже при нарахуванні субсидії йде автоматична звірка з даними службами згідно обміну даних. У разі відсутності доходу або дохід є меншим прожиткового мінімуму у працездатних осіб, які зареєстровані по вказаній адресі, для розрахунку субсидії враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму (з 01.01.2015р. - 1218 грн.). Оформлюється субсидія на особу, на яку відкриті особові рахунки за місцем реєстрації. Наявність заборгованості зі сплати за житлово-комунальних послуг не впливає на визначення права на призначення субсидії.

При оформленні субсидії діє обмеження в площі житла - 48,87 м2 на одну особу, а також єдині для всієї України щомісячні норми споживання на одну особу води (4 м3), водовідведення (4 м3), вивезення побутових відходів (0,4167 м3), газопостачання в опалювальний період 7 м3 на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465 – в багатоквартирних будинках), на газову плиту на одну особу (приготування їжі - 6 м3 та підігрів води +3 м3 або водонагрівач 18 м3 ), електропостачання в опалювальний період 65 кВт год. на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465– в багатоквартирних будинках). У будинках, обладнаних (не обладнаних) стаціонарними електроплитами 130 кВт год. (90 кВт год.) на сім’ю з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена родини за наявності центр. постачання гарячої води або 150 кВт год. (120 кВт год.) на сім’ю з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена родини (за відсутності центр. постачання гарячої води). Якщо житлова площа перевищує соціальну норму житла, то це не означає позбавлення права субсидії. Просто при розрахунку субсидії братиметься не вся сума нарахованої квартплати, а тільки та, що є у межах соціальної норми.

Перерахунок розміру розрахованої субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється. Сума розрахованої субсидії, яку переказано на рахунки для оплати вартості комунальних послуг в розмірі соціальних нормативів і, яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата обов’язкової часки платежу сім'ї на наступний розрахунковий період.


22.11.2015р.Два діла на неділю: проголосувати і перевести свій годинник

В останню неділю жовтня за нашим законодавством проходять вибори до місцевих, районних, обласних рад та голів сільської ради. Ті громадяни України, що мають виборче право, голосують за місцем своєї приписки в паспорті. Складні вибори прогнозуються. Всі політики перетасувались між собою як карти в колоді. Нові назви політичних сил, ті ж самі передвиборчі програми і кандидати. Будь-якою ціною прорватись до органів влади. Життя їх нічому не навчило. Тотальна байдужість громадян села дає дозвіл вчиняти з ними повне невіглавство. Але не будемо про погане. Який би вибір не зробила місцева громада, перша всеукраїнська соціальна мережа буде вітати цей вибір, бо жодна з політичних сил не впливає на діяльність порталу і це є виключним чинником неупередженості перед виборцями Грицеволей та конкурентними ЗМІ, що продали свою ідейну свободу за кілька срібенників. Життя продовжиться, жителі села оберуть владу, яка буде їх варта. Кандидати в депутати місцевих виборів 2015 року доступні за посиланням: cvk.gov.ua. Результати місцевих виборів 2015 року доступні за тим же посиланням. Варто вибрати область та населений пункт. Інформація корисна для тих громадян села, що хочуть вивчити своїх кандидатів, перед тим, як зробити вибір і простежити результати голосування до остаточного підрахунку голосів. Осінні дні минають непомітно, з неділі громадяни Грицеволей можуть поспати довше. Тільки варто нагадати їм перевести годинникову стрілку на годину назад і ще раз насолодитись осіннім теплим дощем, якого так давно не було в Україні.


24.10.2015р.День туризму у селі

З 1998 року в Україні відзначається День туризму. Кожен житель села хоча б раз у рік виходить за межі свого населеного пункту. Навіть вирушаючи у відрядження по справам у сусіднє велике місто чи маленьке село, подорожуючі іноді знаходять час, щоб оглянутись навколо. Побачити щось нове, перепочити, набратись нових сил. Так виник туризм. Спокуса відвідувати гарні краєвиди, історичні споруди не давала покою багатьом подорожуючим. Тому вони вирушали в дорогу на далекі відстані, поєднуючи спорт, краєзнавство і відпочинок. Таких активних подорожуючих в селі Грицеволя не так вже й багато. Переважна більшість громадян віддає перевагу коротким поїздкам в Карпати, на береги Чорного і Азовського морів. Ще частіше відпочивають люди Грицеволей на вихідних у парку, біля річки. Що кому краще.

Популяризація туризму в Грицеволі багато в чому залежить від самих його громадян та місцевої влади. В якому вигляді знаходяться історичні пам’ятки? Чи впорядкована територія біля масового відпочинку людей, дітей? На якому рівні тримаються кафе, де є найближчий готель? Хтось розробляв туристичні маршрути, які є шляхові сполучення і реклама всіх місцевих об’єктів туризму? Це базові питання, що мають бути вирішені в плані розвитку сучасного туризму. В селі є завжди цікаві місця, які з боку пересічного мешканця не є занадто привабливими. Тільки туристичний бізнес внесе певну родзинку простим місцям, які потім стануть привабливими для подорожуючих. Нові вподобання, приємний відпочинок, гарні спогади змусять гостей повертатись знову і знову у улюблене село.


27.09.2015р.Передвиборна агітація почалась

Близько тижня тому почалась передвиборча агітація у селі. На що сподіваються мешканці Грицеволей? Чи залишились надії на покращення життя? Чи є нові обличчя, яким можна довірити громаду в Грицеволі?

Згідно нового законодавства України про децентралізацію влади органи місцевого самоврядування отримають більше повноважень для виконання своїх функцій. Але чи змінить це життя у Грицеволі? Свідомість місцевих начальників залишилась ще в минулому, коли всі рішення диктувались зверху. Господарювати самим на землі, чи не це є споконвічною мрією багатьох українців? Ще один крок до незалежності. Не тільки країни, а й Грицеволей. Коли майже все існуюче виробництво скорочене до мінімуму, надання послуг ледь держиться на плаву перед майбутньою місцевою владою стоять великі завдання щодо розширення всіх напрямків життєдіяльності Грицеволей. Якими будуть підсумки голосування до сільської ради? Які депутати і політичні сили пройдуть до сільської ради, хто буде головою сільської ради, такі і рішення будуть прийматись на місцях. Таким і буде розвиток Грицеволей на найближчі 5 років.

Після реєстрації кандидатів у депутати почнеться справжня передвиборча агітація. Всі можливі і неможливі методи будуть використані на повну силу. Хтось з кандидатів підкорить виборців солодкими обіцянками про щасливе майбутнє Грицеволей. Хтось займеться так званою благодійністю і наділить крупою і гречкою тих, хто готовий проміняти власний голос на певне матеріальне благо. Справжні кандидати не голословлять, вони просто роблять свою роботу. Тихо і послідовно. Задача виборців - розгледіти таких людей серед всіх кандидатів. Дати нимшанс, ще раз повірити в їх сили. Передвиборна боротьба переверне село верх дном. Претенденти на виборні посади будуть пробувати не тільки зрости в очах мешканців, але й дискредитувати своїх конкурентів, якими б вони не були чесними. Районні ЗМІ зірвуть ще один куш куш на виборчій кампанії. Більше завдань буде і працівникам Укрпошти, передвиборні листівки будуть в кожному дворі. Стовпи у Грицеволі будуть розклеєні кольорами політичних партій, а портрети кандидатів будуть такі знайомі як свої. Один раз на декілька років вони зроблять все можливе, щоб місцевий електорат проголосував за них. Отак і живуть люди у Грицеволі, від виборів до виборів.


16.09.2015р.Фізкульт Ура, Грицеволя

Минули роки, коли спорт у Грицеволі був масовим. Хай як не критикують жителі радянську епоху спортивне життя було на ті часи на дуже високому рівні. Згадайте фізкультуру в радянський час. Діти з довідкою про недопущення до навантажень були скоріше винятком серед групи дітей. Сьогодні майже половина дітей не допускаються до фізичних навантажень через різноманітні проблеми зі здоров'ям. Сам вчитель не має права вимагати від учнів нормативів по силових вправах. Відмінну оцінку будуть ставити лише за те, що діти приходять у спортивному одязі. Що заважає жителям Грицеволей бути фізично кріпкими? Можна завжди списувати поганий стан здоров'я на радіацію від аварії на Чорнобильській АЕС. Але кожен з них вибирає те, як йому жити фізично і який вести спосіб життя. Або наїстись зайвих харчів, додавши міцного алкоголю. Або зробити маленьку дієту і пробігти короткий шлях, хоча б по дорозі додому. Або цілий вечір провалятись на дивані перед телевізором чи ПК. Або піти спати раніше, щоб на завтра мати здоровий вигляд. Скільки б не будували спортивних шкіл, закладів оздоровлення та відпочинку у Грицеволі, здоров'я людей буде залежати тільки від них. Хто господарює Грицеволею, фізичною підготовкою, спортом? Ні, не влада. Цим керують самі жителі, що, ймовірно, несвідомо, попали під вплив інших цінностей. Здоров'я стало не в тренді. Його навчились купувати в аптеках і лікарнях. Замість того, щоб займатись спортом і слідити за харчуванням. Що цінніше? Не багато людей у Грицеволі є, що тримають на висоті свою спортивну культуру. Добре те, що до них додались молоді люди і розвивають новий напрямок спорту - workout. Це той масовий вид спорту, що не потребує зайвих витрат. Турнік, бруси, віджимання від полу, біг. Результат від занять дає приклад іншим людям. Ймовірно, вони задумаються над собою. А чи правильно вони живуть? Їм же ще не одне покоління ростити і передавати в майбутнє найкращі гени. Вони і визначать подальший розвиток населення не тільки Грицеволей, а й цілої держави.


12.09.2015р.День підприємця в Грицеволі

Традиційно в Україні в першу неділю вересня відзначають День підприємця. Цей день запроваджено з 5 жовтня 1998 р. Указом Президента України, але мешканці Грицеволей не звикли масово його святкувати. Схоже, гроші полюбляють тишу. Як і великий, так і малий бізнес у Грицеволі не хизується своїм святом. В наш важкий час не просто знайти гроші для таких широкомасштабних заходів. Тим паче, що з боку держави підтримка підприємництва мінімальна. Деякі заходи, що здійснюються місцевою владою, можна сказати, - формальні. Конкурс на найкращого підприємця, грамоти, подяки лише нервують в останній рік підприємців, що втомились чекати від влади реальної підтримки. Звичайно, що все можна списати на війну, але жити треба як-небудь. В надії на поліпшення купівельної спроможності на внутрішньому ринку чимало підприємців чекає збільшення своїх доходів, адже з 1 вересня збільшений розмір мінімальної зарплати для населення. Головне, щоб не підняли сильно податки, вартість енергоносіїі і курс гривні був стабільним. Бо якщо і далі так піде, то бізнесу може не бути. А це серйозні речі. Вся доходна частка місцевого бюджету Грицеволей залежить від податкових надходжень місцевих підприємців. Левову частку займає податок з доходів фізичних осіб, ЄСВ, плата за землю, орендна плата, єдиний податок. Як буде розвиватись село Грицеволя без підприємництва? Не легко уявити. Подумати тільки, як їм жилось в 1991-1992 роках… Коли зароджувались перші підприємці в Грицеволі. З чого вони починали і що вони досягли… Як нам було без них і зараз з ними. Зведені заклади торгівлі, виробничі будівлі, сфера послуг. Вся інфраструктура села закручена навколо них і держиться на них. Суворі закони бізнесу залишили лише самих сильних. Місцева конкуренція дала мешканцям найдешевші і найякісніші з можливих товари, продовольство і послуги. Здається, що ніщо не зупинить підприємницький рух у Грицеволі, бо є сила і воля будувати свою справу, своє село. Дай Бог тільки їм здоров’я, сили і віри в цей нелегкий час!


05.09.2015р.День знань у Грицеволі

Кожного року в кінці літа більшість мешканців Грицеволей збираються до школи. Теплі дні позаду. Всі дітлахи оздоровились і готові приступити до нового учбового року. Недарма придумали на перший день осені свято – День Знань. Ці хвилюючі моменти радості й печалі. Хтось все літо чекає на те, щоб швидше побачити однокласників. За літо діти подорослішали, є багато чим поділитись. Комусь не хочеться сідати за парту, згадувати похмурі навчальні будні.

Так як у всій країні, школярі Грицеволей ідуть останній день літа на пробний урок в школу. З новим літнім ремонтом шкільні класи виглядають тепліше. Вчителі з учнями вже думають про всі організаційні моменти: вивчають розклад занять, нові підручники й оновлені обличчя один одного. З нового навчального року є можливість пересісти на іншу парту, багато школярів використовують цей момент і підходять до класної керівниці з аналогічним проханням. Тобто, все як у Порошенка – «по новому», починаючи зі шкільної форми і канцелярії і закінчуючи свіжим ремонтом учбових приміщень. Якби не голосно лунали всі політичні заклики, завжди в Грицеволі знайдуться всі недоліки шкільної освіти. От наприклад, підвезення школярів до школи з далекої місцевості, харчування малозабезпечених дітей, дітей сиріт і т.п., сучасна матеріально-технічна база, опалення приміщень взимку тощо. Ці та інші проблеми жоден політик не може вирішити, тож залишається батькам об'єднуватись на шкільних зборах у громади, щоб хоч якось покращитиполіпшити стан місцевої освіти села Грицеволя.

Першого вересня всі прибрані діти підуть у школу і багато з людей старшого покоління згадає це свято, поринувши в історію своєї юності. Батьки проведуть своїх дітей і поновлять свою пам’ять новими світлими шкільними моментами. Море квітів, посмішок, віршів, пісень, фотознімків. Чого тільки не згадають у Грицеволі на свято першого дзвоника. Вдалого початку лишилось побажати всім учням, вчителям і батькам. Успіх буде залежати саме від них. А вдалий старт – це половина справи. До нових висот, до нових перемог!


31.08.2015р.До дня Незалежності України

Цілих три вихідних подарувала держава на кінець літа. От і думку гадають жителі у Грицеволі, як провести ці вихідні на повну силу. Традиційно в останні дні літа копають картоплю всією родиною. Спішать закінчити збирання цього врожаю до настання осінніх дощів, бо таких довгих вихідних не буде більше на наступний місяць та й день стає меншим, справа йде до осені. Погода теж виявиться сприятливою – сильної спеки, затяжних дощів не буде. А комарів цього літа взагалі було мало, варто надіятись на гарні умови праці.

У кого буде більше вільного часу, зможе в неділю вийти в центр Грицеволей, відсвяткувати День Державного Прапору України, разом з держслужбовцями підняти жовто-блакитний стяг. Ці два кольори в останній рік були такими поширеними, що, здається, це свято будуть скоро святкувати мешканці села в себе вдома, піднімаючи жовто-блакитні символи на власному подвір’ї.

На третій день вихідних, коли від роботи (картоплі) коні дохнуть, люди починають думати, як все таки відпочити, хоч на вечір. Все таки – День Незалежності. Хто подивився святковий парад по телевізору, вже наполовину приурочився до свята. А що там приготувала місцева влада на святкування незалежності? Щоб там не було на вечір у селі почнуть збиратись люди, гуртуватись родинами, друзями, кумами. Гарний привід відзначити 24 річницю Дня Незалежності. Це буде понеділок, тяжкий день. Такий тяжкий як і їх незалежність, пролита кров’ю на рідній землі. Прикро, що деякі жителі не цінять це свято, перетворюють його на справжнє пияцтво з відповідними наслідками.

Ранок 25-го схоже виявиться не легшим, люди вийдуть на роботу, щоб «відпочити». А кому зараз легко? У Грицеволі вже давно звикли так працювати, бо розуміють, що справжня незалежність – це тяжка праця протягом багатьох століть, тільки силою її можна вибороти.

21.08.2015р.
Сповіщення


Будь в курсі всіх подій на село Грицеволя -
додай свій E-mail для отримання інформації про всі зміни цієї сторінки

Ваш E-mail:
Будемо вдячні за розміщення нашого лінку сайту села Грицеволя:Погода у Грицеволі
Інші населені пункти
Львівської області і району
з прогнозом погодиТопографічна карта


Інші населені пункти
Львівської області
і району з топографічною картою
Ціни на Вашу рекламу
в місяць по всіх сторінках
району – 30 грн
області – 300 грн
України – 2500 грн
    Олег © Sir.Ko™ 2005-2016 Сироватко