E-mail:  Пароль:  Чужий комп'ютер   

Шан. гостю, адміністрація сайту вітає Вас!
Для приєднання до громади щирих українців, введіть Ваш логін і пароль.
При їх відсутності зареєструйтесь власноручно
або зайдіть з соціальної мережі, де вже є Ваша сторінка
Реєстрація передбачає погодження та дотримання правил сайту

Село Грицеволя - сайт громади
   Люди (1)

   Фото

   Відео

   Визначні місця    додати


Facebook livejournal ВКонтакті Однокласники Twitter Google: живая лента
Населені пункти району

1. Батиїв
2. Тетевчиці
3. Дмитрів
4. Лопатин
5. Барилів
6. Сушно
7. Хмільно
8. Поздимир
9. Монастирок-Оглядівський
10. Радванці

Див. далі

Рейтинг населених пунктів залежить від відданих за них голосівсело Грицеволя

райцентр Радехів

облцентр ЛьвівЗапитати


Будь патріотом свого села - проголосуй за нього!

Всього голосів: 1
Дивитись місця в рейтингах
України та Львівської області

Максимальний рейтинг села Грицеволя залежить від рейтингу всіх зареєстрованих учасників, від заповнених тем для обговорення - додаткові голоси за тему, від збережених фото - додатковий голос за фото (до 2500 фото)


Грицеволя - цеКартографія місцевості громади

районні центри
населені пункти району
населені пункти за межами району


Новини Львівської області


З концертом до шпиталю (Моя Жовківщина)(00:07)
З вогнем пішло 10 тонн сіна (Вісник & Ко)(23:35)
У Львові триває виставка художнього текстилю Ольги Парути-Вітрук (Zaxid.net)(22:58)
Бармен викликав міліцію до агресивних жіночок (Вісник & Ко)(22:56)
Завтра відкриють виставку-конкурс-аукціон «Львів очима молоді 2015» (Дивись.info)(22:48)
Поліція Львівщини затримала злодія, який порізав таксиста та вкрав його авто (Magnolia-TV)(22:41)
Львівського залізничного керівника, котрий послав на загибель підлеглих, навіть не допитали (НТН)(21:44)
Завтра на дорогах Львівщини - ожеледиця (Львiвська Газета)(20:29)
На Львівщині зловмисник поранив ножем таксиста і викрав його автомобіль (Львiвська Газета)(19:59)
У Львові на вул. Науковій під автомийку вирубали сад, – місцеві мешканці (Zik.ua)(19:41)


Форум - села - Теми для обговорення
Про доступ до публічної інформації
Записи на основній сторінці поки що відсутні
Перенесення інформації в поле вводу з текстового редактору
є корисним під час створення сайту населеного пункту
Чи варто оформлювати субсидії в 2015 році

Для оформлення субсидії необхідно зайти в місцеве управління соціального захисту населення, подати заяву і декларацію про доходи і витрати на отримання субсидії або відправити ці 2 документи по пошті. По всім питанням, що не знайдуть жителі села Грицеволя в цій пам'ятці, рекомендовано зателефонувати на безплатну пряму лінію 0-800-507-309.

Чи варто оформлювати субсидію? Давайте подумаємо. Якщо пересічний мешканець села Грицеволя має приватне домогосподарство і опалює житловий будинок дровами та газом в відношенні 50/50 і сплачує комунальним структурам кожного місяця близько 500 грн. Якщо субсидія нараховується при умові обов'язкового платежу в 1000 грн., то немає тоді потреби займатись оформленням субсидії.

Як вирахувати суму обов'язкового платежу? Для прикладу, типова сім'я із 3-х осіб в Грицеволі має за останні півроку офіційний заробіток 36 тис. грн. Тоді заробіток на одну особу за місяць буде дорівнювати 2 тис. грн. (36 : 6 = 6; 6 : 3 = 2). Цю суму треба по визначеній формулі поділити на 1176 грн (розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 01.01.2015р.), поділити на 2 та помножити на 15%. Тобто 2000 : 1176 : 2 * 15% = 12,76%. При середньомісячному сукупному сімейному доході 6000 грн. в місяць обов'язковий платіж типової родини Грицеволей становить 765,6 грн. (6000 * 12,76%). Всі комунальні платежі, що перевищують цей мінімальний розмір, відшкодовуються державою. Порядок заповнення вказаний на сайті мінсоцполітики.

При заповненні декларації краще перестрахувати себе, взяти довідку про отримані доходи з податкової інспекції та пенсійного фонду по місцю проживання, адже при призначенні субсидії йде автоматична звірка з даними службами згідно обміну даних. У разі відсутності доходу або заробіток є меншим прожиткового мінімуму у працездатних осіб, які зареєстровані по вказаній адресі, для розрахунку субсидії враховується заробіток на рівні прожиткового мінімуму (з 01.01.2015р. - 1218 грн.). Призначається субсидія на особу, на яку відкриті особові рахунки за місцем реєстрації. Наявність заборгованості зі сплати за житлово-комунальних послуг не впливає на визначення права на призначення субсидії.

При оформленні субсидії діє обмеження в площі житла - 48,87 м2 на одну особу, а також єдині для всієї України щомісячні норми споживання на одну особу води (4 м3), водовідведення (4 м3), вивезення побутових відходів (0,4167 м3), газопостачання в опалювальний період 7 м3 на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465 – в багатоквартирних будинках), на газову плиту на одну особу (приготування їжі - 6 м3 та підігрів води +3 м3 або водонагрівач 18 м3 ), електропостачання в опалювальний період 65 кВт год. на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465– в багатоквартирних будинках). У будинках, обладнаних (не обладнаних) стаціонарними електроплитами 130 кВт год. (90 кВт год.) на родину з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена родини за наявності центр. постачання гарячої води або 150 кВт год. (120 кВт год.) на родину з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена родини (за відсутності центр. постачання гарячої води). Якщо житлова площа перевищує соціальну норму житла, то це не позбавляє права субсидії. Просто при призначенні субсидії братиметься не вся сума нарахованої квартплати, а тільки та, що є у межах соціальної норми.

Перерахунок розміру оформленої субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється. Сума оформленої субсидії, яку переказано на рахунки для оплати вартості комунальних послуг в розмірі соціальних нормативів і, яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата обов’язкової часки платежу родини на наступний розрахунковий період.


22.11.2015р.Два діла на неділю: проголосувати і перевести годинник

В останню неділю жовтня за нашим законодавством проходять вибори до місцевих, районних, обласних рад та голів сільської ради. Ті громадяни країни, що мають виборче право, проголосують за місцем своєї приписки в паспорті. Не прості вибори мають бути. Всі політики перетасувались між собою як карти в колоді. Нові імена політичних сил, ті ж самі обіцянки і політики. Будь-якою ціною вдертись до владних кабінетів. Життя їх не навчило. Тотальна байдужість виборців села дає добро вчиняти з ними повне невіглавство. Але не будемо про погане. Який би вибір не зробила місцева громадськість, перша всеукраїнська соціальна мережа буде вітати цей вибір, бо жодна з політичних сил не впливає на діяльність сайту і це є показовим чинником неупередженості перед виборцями Грицеволей та конкурентними ЗМІ, що продали свою ідейну свободу за тридцять срібенників. Життя продовжиться, жителі села оберуть владу, яка буде їх достойна. Кандидати в депутати місцевих виборів доступні за посиланням: cvk.gov.ua. Підсумки місцевих виборів доступні за тією ж адресою. Варто вибрати область та населений пункт. Інформація корисна для тих виборців села, що хочуть вивчити своїх кандидатів, перед тим, як зробити вибір і простежити результати голосування до остаточного підрахунку голосів. Осінні дні минають непомітно, з неділі громадяни Грицеволей можуть поспати довше. Тільки необхідно нагадати їм перевести годинникову стрілку на годину назад і ще раз насолодитись осіннім теплим дощем, якого так давно не було в країні.


24.10.2015р.День туризму у селі

З 1998 р. в Україні відзначається День туризму. Кожен житель села бодай раз у рік виїздить за межі рідного населеного пункту. Навіть вирушаючи у відрядження по справам у найближче велике місто чи маленьке село, пасажири завжди знаходять час, щоб озирнутись навколо. Рогледіти щось нове, перекусити, набратись нових сил. Ось так виник туризм. Спокуса відвідувати нові краєвиди, історичні споруди не давала покою багатьом подорожуючим. Тому вони вирушали в дорогу на великі відстані, поєднуючи фотографування, краєзнавство і відпочинок. Таких активних туристів в країні не так вже й багато. Переважна більшість людей віддає перевагу тижневим походам в Карпати, на узбережжя Чорного і Азовського морів. Ще частіше проводять час жителі Грицеволей на вихідних у парку, біля річки. Що кому ближче.

Розвиток туризму в Грицеволі багато в чому залежить від самих його людей та сільської влади. В якому стані знаходяться культурні пам’ятки? Чи облаштована територія біля масового відпочинку людей, гостей села? На якому рівні тримаються кафе, де є найближчий готель? Хтось розробляв туристичні маршрути, які існують дорожні сполучення і реклама всіх існуючих об’єктів туризму? Це базові питання, що мають бути на постійному контролі в плані розвитку місцевого туризму. В селі є завжди дивовижні місця, які з боку пересічного жителя не є занадто особливими. Тільки туристичний бізнес внесе певну родзинку звичайним місцям, які потім виявляться привабливими для туристів. Нові враження, приємний відпочинок, гарні спогади змусять гостей повертатись знову і знову у улюблене село.


27.09.2015р.До виборів 2015 року лишилось 45 днів

Більше тижня тому розпочалась передвиборна агітація у селі. На що сподіваються жителі Грицеволей? Чи залишились надії на поліпшення життя? Чи є нові обличчя, яким можна довірити владу в Грицеволі?

Згідно нового законодавства країни про децентралізацію влади органи місцевого самоврядування матимуть більше прав і обов'язків для виконання своїх функцій. Але чи змінить це життя у Грицеволі? Свідомість місцевих керівників лишилась ще в минулому, коли всі рішення диктувались зверху. Господарювати самим на землі, чи не це є споконвічною мрією багатьох українців? Ще один крок до незалежності. Не тільки країни, а й села. Коли все поточне виробництво скорочене до мінімуму, надання послуг ледь держиться на плаву перед майбутньою місцевою владою стоять великі завдання щодо розширення всіх напрямків життєдіяльності села. Якими будуть підсумки виборів до сільської ради? Які депутати і політичні сили увійдуть до сільської ради, хто буде головою сільської ради, такі і рішення будуть прийматись на місцях. Таким і буде розвиток села на найближчі роки.

Після реєстрації кандидатів у депутати почнеться справжня передвиборна агітація. Всі можливі і неможливі методи будуть використовуватись на повну силу. Хтось з кандидатів підкорить виборців солодкими обіцянками про заможне майбутнє Грицеволей. Хтось займеться так званою благодійністю і обдарує крупою і гречкою тих, хто здатний проміняти свій голос на певну матеріальну цінність. Справжні кандидати не обіцяють, вони просто виконують свою роботу. Тихо і впевнено. Задача виборців - побачити таких людей серед всіх кандидатів. Дати нимспробу, ще раз повірити в їх сили. Передвиборча боротьба переверне село з ніг на голову. Претенденти на виборні посади будуть намагатись не тільки піднятись в очах мешканців, але й понизити своїх конкурентів, якими б вони не були порядними. Районні ЗМІ зірвуть ще один куш куш на виборчій кампанії 2015 року. Більше завдань буде і листоношам, передвиборні листівки будуть в кожному дворі. Стовпи у селі будуть розклеєні кольорами політичних партій, а портрети кандидатів будуть такі знайомі як свої. Один раз на декілька років вони зроблять все від себе можливе, щоб місцевий житель проголосував за них. Отак і живуть люди у Грицеволі, від виборів до виборів.


16.09.2015р.З днем фізкультури, Грицеволя

Минули роки, коли спорт у Грицеволі був багаточисельним. Хай як не критикують жителі радянську культуру спортивне життя було на ті часи на дуже високому рівні. Згадайте фізкультуру в школі. Учні з довідкою про недопущення до нормативів були скоріше винятком серед групи школярів. В наші дні майже половина школярів не допускаються до сильних навантажень через різноманітні проблеми зі здоров'ям. Сам керівник не має права просити від учнів нормативів по силових навантаженнях. Відмінну оцінку будуть ставити лише за те, що діти приходять у спортивній формі. Що заважає дітям Грицеволей бути фізично кріпкими? Можна постійно списувати поганий стан здоров'я на радіацію від аварії на ЧАЕС. Але кожен з них вибирає те, як йому жити фізично і який вести спосіб життя. Або наїстись зайвих харчів, додавши міцного алкоголю. Або зробити невелику дієту і пробігти зайвий шлях, хоча б по дорозі подорожуючи. Або цілий вечір валятись на дивані перед телевізором чи ПК. Або піти спати раніше, щоб на завтра мати здоровий вигляд. Скільки б не будували спортивних шкіл, закладів оздоровлення у Грицеволі, здоров'я людей буде залежати тільки від них самих. Хто керує Грицеволею, фізичною культурою, спортом? Ні, не влада. Цим керують самі жителі, що, схоже, несвідомо, попали під вплив інших цінностей. Здоров'я стало не в тренді. Його навчились купувати в аптеках і лікарнях. Замість того, щоб займатись собою і слідити за харчуванням. Що цінніше? Не багато людей у Грицеволі є, що тримають на висоті свою фізичну підготовку. Радує те, що до них приєднались хлопці і розвивають новий напрямок спорту - workout. Це той масовий вид спорту, що не потребує зайвих витрат. Турнік, бруси, віджимання від полу, біг. Результат від занять дає приклад іншим людям. Ймовірно, вони задумаються над собою. А чи правильно вони живуть? Їм же ще не одне покоління вирощувати і передавати в майбутнє найкращі гени. Вони і визначать подальший розвиток громади не тільки Грицеволей, а й цілої держави.


12.09.2015р.День підприємця в Грицеволі

Традиційно в Україні в першу неділю осені відзначають День підприємця. Це свято запроваджено з 5 жовтня 1998 року Указом Президента України, але люди Грицеволей не звикли масово його святкувати. Мабуть, гроші люблять тишу. Як і крупний, так і дрібний бізнес у Грицеволі не хизується своїм святом. В наш важкий час не просто знайти ресурси для таких широкомасштабних заходів. Тим паче, що з боку держави підтримка підприємництва зовсім мала. Деякі заходи, що здійснюються райдержадміністрацією, можна сказати, - формальні. Конкурс на найкращого підприємця, грамоти, подяки лише дратують в останній час підприємців, що втомились чекати від держави реальної підтримки. Дійсно, що все можна списати на війну, але жити треба якось. В надії на поліпшення купівельної спроможності на внутрішньому ринку багато підприємців чекає збільшення своїх доходів, адже з 1 вересня збільшений розмір мінімальної зарплати для населення. Головне, щоб не підняли сильно податки, ціни на енергоносії і курс гривні був стійким. Бо якщо і далі так піде, то бізнесу може не бути. А це серйозні речі. Вся доходна частина місцевого бюджету Грицеволей залежить від сплати податків місцевих підприємців. Левову вагу займає податок з доходів фізичних осіб, єдиний соціальний внесок, плата за землю, орендна плата, єдиний податок. Як буде розвиватись село Грицеволя без підприємців? Важко уявити. Згадайте тільки, як їм жилось в 1991-1994 роках… Коли зароджувались перші підприємці в Грицеволі. З чого вони починали і що вони досягли… Як нам було без них і зараз з ними. Зведені торгівельні заклади, виробничі будівлі, сфера послуг. Вся інфраструктура села закручена навколо них і тримається на них. Суворі закони бізнесу залишили лише самих сильних. Місцева конкуренція дала мешканцям найдешевші і найякісніші з можливих товари, продовольство і послуги. Схоже, що ніщо не зупинить підприємництво у Грицеволі, бо є сила і воля будувати свою справу, своє село. Дай Бог тільки їм здоров’я, сили і віри в цей нелегкий час!


05.09.2015р.День знань у Грицеволі

Кожний рік на кінець літа більшість жителів Грицеволей збираються до школи. Найтепліша пора року позаду. Всі діти набрались сил і готові приступити до нового учбового року. Тому й придумали на 1 вересня свято – День Знань. Ці тривожні моменти щастя й печалі. Хтось все літо чекає на те, щоб швидше побачити однокласників. За літо діти подорослішали, є багато чим поділитись. Комусь не хочеться сідати за парту, згадувати похмурі учбові будні.

Так як у всій країні, школярі Грицеволей ідуть наприкінці літа на пробний урок в школу. З новим літнім ремонтом шкільні класи не виглядають так похмуро. Вчителі з учнями прораховують всі організаційні моменти: вивчають розклад уроків, нові підручники й оновлені обличчя один одного. З першого вересня є можливість пересісти на іншу парту, багато школярів використовують цей момент і підходять до класної керівниці з аналогічним проханням. Один словом, все як у Порошенка – «по новому», починаючи зі шкільного одягу і канцелярії і закінчуючи свіжим ремонтом класних приміщень. Якби не голосно лунали всі партійні лозунги, завжди в Грицеволі знайдуться всі недоліки шкільної освіти. От наприклад, підвезення школярів до школи з далекої відстані, харчування малозабезпечених дітей, дітей сиріт і т.п., сучасна матеріально-технічна база, опалення приміщень взимку тощо. Ці та інші проблеми жоден політик не може вирішити, тож залишається батькам гуртуватись на шкільних зборах у громади, щоб хоч якось покращитиполіпшити стан місцевої освіти села Грицеволя.

Першого вересня всі прибрані діти підуть у школу і багато з людей старшого покоління згадає це свято, поринувши в історію своєї юності. Батьки проведуть своїх дітей і поновлять свою пам’ять новими прекрасними шкільними враженнями. Море радості, посмішок, віршів, пісень, фотознімків. Чого тільки не згадають у Грицеволі на свято першого вересня. Вдалого початку лишилось побажати всім учням, вчителям і батькам. Успіх буде залежати саме від них. А вдалий старт – це половина справи. До нових висот, до нових перемог!


31.08.2015р.До дня Незалежності України

Цілих три вихідних подарувала держава на кінець літа. От і думку гадають жителі у Грицеволі, як провести ці вихідні на повну силу. Традиційно в останні дні літа копають картоплю всією родиною. Спішать закінчити збирання цього врожаю до настання осінніх дощів, бо таких довгих вихідних не буде більше на наступний місяць та й день стає меншим, справа йде до осені. Погода теж виявиться сприятливою – сильної спеки, затяжних дощів не буде. А комарів цього літа взагалі було мало, варто надіятись на гарні умови праці.

У кого буде більше вільного часу, зможе в неділю вийти в центр Грицеволей, відсвяткувати День Державного Прапору України, разом з держслужбовцями підняти жовто-блакитний стяг. Ці два кольори в останній рік були такими поширеними, що, здається, це свято будуть скоро святкувати мешканці села в себе вдома, піднімаючи жовто-блакитні символи на власному подвір’ї.

На третій день вихідних, коли від роботи (картоплі) коні дохнуть, люди починають думати, як все таки відпочити, хоч на вечір. Все таки – День Незалежності. Хто подивився святковий парад по телевізору, вже наполовину приурочився до свята. А що там приготувала місцева влада на святкування незалежності? Щоб там не було на вечір у селі почнуть збиратись люди, гуртуватись родинами, друзями, кумами. Гарний привід відзначити 24 річницю Дня Незалежності. Це буде понеділок, тяжкий день. Такий тяжкий як і їх незалежність, пролита кров’ю на рідній землі. Прикро, що деякі жителі не цінять це свято, перетворюють його на справжнє пияцтво з відповідними наслідками.

Ранок 25-го схоже виявиться не легшим, люди вийдуть на роботу, щоб «відпочити». А кому зараз легко? У Грицеволі вже давно звикли так працювати, бо розуміють, що справжня незалежність – це тяжка праця протягом багатьох століть, тільки силою її можна вибороти.

21.08.2015р.
Сповіщення


Будь в курсі всіх подій на село Грицеволя -
додай свій E-mail для отримання інформації про всі зміни цієї сторінки

Ваш E-mail:
Будемо вдячні за розміщення нашого лінку сайту села Грицеволя:Погода у Грицеволі
Інші населені пункти
Львівської області і району
з прогнозом погодиТопографічна карта


Інші населені пункти
Львівської області
і району з топографічною картою
Ціни на Вашу рекламу
в місяць по всіх сторінках
району – 30 грн
області – 300 грн
України – 2500 грн
    Олег © Sir.Ko™ 2005-2015 Сироватко