E-mail:  Пароль:  Чужий комп'ютер   

Шан. гостю, адміністрація сайту вітає Вас!
Для приєднання до громади щирих українців, введіть Ваш логін і пароль.
При їх відсутності зареєструйтесь власноручно
або зайдіть з соціальної мережі, де вже є Ваша сторінка
Реєстрація передбачає погодження та дотримання правил сайту

Село Лісопіль - сайт громади
   Люди

   Фото (34)

   Відео

   Визначні місця    додати


Facebook livejournal ВКонтакті Однокласники Twitter Google: живая лента
Населені пункти району

1. Головин
2. Малий Стидин
3. Чудви
4. Деражне
5. Малий Мидськ
6. Бечаль
7. Мирне
8. Великий Мидськ
9. Корчів'я
10. Берестовець

Див. далі

Рейтинг населених пунктів залежить від відданих за них голосівсело Лісопіль

райцентр Костопіль

облцентр РівнеЗапитати


Будь патріотом свого села - проголосуй за нього!

Всього голосів: 0
Дивитись місця в рейтингах
України та Рівненської області

Максимальний рейтинг села Лісопіль залежить від рейтингу всіх зареєстрованих учасників, від заповнених тем для обговорення - додаткові голоси за тему, від збережених фото - додатковий голос за фото (до 2500 фото)


Лісопіль - цеКартографія місцевості громади

районні центри
населені пункти району
населені пункти за межами районуОстанні фото

Всі альбоми фото
Новини Рівненської області


Як може виглядати центр Рівного, де хочуть зробити скандальну забудову: дослідження (Четверта влада)(21:46)
У Рівному пожежа у престижному джипі – умисний підпал, – УМВС (Zik.ua)(20:14)
У Рівному популяризують вироби майстрів народної творчості Тернопілля (Сфера-ТВ)(18:43)
«Розминку від чемпіона» з елементами фрістайлу зробили школярі Рівненщини (Сфера-ТВ)(17:39)
Рівненський центр зайнятості допомагає інвалідам (Golosno.com.ua)(17:12)
У Рівному відкрили виставку, присвячену Голодомору (Golosno.com.ua)(17:00)
Рівненські рятувальники-газодимозахисники вдосконалювали свою професійну майстерність (Сфера-ТВ)(16:34)
Секретарем Рівнеради став той, кого дуже хотів Володимир Хомко (Рівненська правда)(16:27)
Рівненська АЕС вдруге проігнорувала АМКУ заради перемоги чехів, підозрюваних у хабарі нардепу (Четверта влада)(16:23)
Фінансування освіти на 2016 рік обговорили на Рівненщині (Golosno.com.ua)(16:09)


Форум - села - Теми для обговорення
Про доступ до публічної інформації
Записи на основній сторінці поки що відсутні
Перенесення інформації в поле вводу з текстового редактору
є корисним під час створення сайту населеного пункту
Як дізнатись прогноз погоди у селі

Життя у селі так чи інакше пов’язано з погодними умовами. Це особливо стосується тих жителів, що багато проводять часу під відкритим небом. Ніхто з мешканців не хоче промокнути, замерзнути і застудитися. Хворіти дорого в наші часи. Точний прогноз погоди важливий також людям села, що працюють в сільському господарстві, на під відкритим небом в промисловості. Якщо не дізнатись точну температуру довкілля, то збитки теплових комунальних організацій можуть становити до 20%. Часто надмірне чи недостатнє витрачення енергоресурсів веде до неефективного господарювання. Гарний хазяїн завжди зуміє дізнатись потрібну кількість газу, дров, іншого палива чи електроенергії для обігріву свого будинку. Навіть подорож селом буде дуже приємною, якщо знати точний проноз погоди. Це можна зробити за допомогою додатка сайту, що показує рух опадів, наявність погодних явищ в конкретному місці в певний час. Рух фронтів, що відображений на карті легко спрогнозує опади дощу, туману, снігу, граду, грому. Ці погодні інформери використовують авіаперевізники при здійсненні вдалих польотів. Відтепер вони стали доступні на сторінках населених пунктів сайту для всіх відвідувачів Київської, Чернігівської, Сумської, Полтавської, Черкаської, Кіровоградської, Житомирської, Запорізької, Донецької, Дніпропетровської, Херсонської областей. Вони показують справжню картину погодних фронтів на певній місцевості.


27.11.2015р.Як прорахувати субсидії в селі Лісопіль в 2015 році

Для прорахунку субсидії треба звернутись в місцеве управління соціального захисту населення, подати заяву і декларацію про доходи і витрати на отримання субсидії або надіслати ці 2 документи по пошті. По всім питанням, що не вирішать жителі села Лісопіль в цій статті, рекомендовано подзвонити на безкоштовну гарячу лінію 0-800-507-309.

Чи варто робити субсидію? Давайте порахуємо. Якщо пересічний мешканець села Лісопіль має своє домогосподарство і опалює житловий будинок дровами та газом в пропорції 50/50 і сплачує комунальним структурам кожного місяця близько 500 грн. Якщо субсидія нараховується при умові обов'язкового платежу в 1000 грн., то немає тоді потреби займатись оформленням субсидії.

Як визначити розмір обов'язкового платежу? Приміром, пересічна родина із 3-х осіб в Лісополі має за останні півроку офіційний заробіток 36 тис. грн. Тоді заробіток на одну особу в місяць становитиме 2 тис. грн. (36 : 6 = 6; 6 : 3 = 2). Цю суму необхідно по визначеній формулі розділити на 1176 грн (розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2015р.), розділити на 2 та помножити на 15%. Тобто 2000 : 1176 : 2 * 15% = 12,76%. При середньомісячному загальному сімейному доході 6000 грн. в місяць обов'язковий платіж типової родини Лісополя становить 765,6 грн. (6000 * 12,76%). Всі комунальні платежі, що перевищують цей мінімальний розмір, відшкодовуються державою. Порядок заповнення вказаний на сайті мінсоцполітики.

При заповненні декларації краще перестрахувати себе, взяти довідку про отримані доходи з податкової інспекції та пенсійного фонду по місцю перебування, адже при нарахуванні субсидії йде автоматична звірка з даними службами згідно обміну даних. У разі відсутності доходу або дохід є меншим прожиткового мінімуму у працездатних осіб, які зареєстровані по вказаній адресі, для розрахунку субсидії враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму (з 1 січня 2015р. - 1218 грн.). Оформлюється субсидія на особу, на яку відкриті особові рахунки за місцем реєстрації. Наявність заборгованості з оплати за житлово-комунальних послуг не впливає на визначення права на призначення субсидії.

При оформленні субсидії діє обмеження в площі житла - 48,87 м2 на одну особу, а також єдині для всієї України щомісячні норми споживання на одну особу води (4 м3), водовідведення (4 м3), вивезення сміття (0,4167 м3), газопостачання в опалювальний період 7 м3 на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465 – в багатоквартирних будинках), на газову плиту на одну особу (приготування їжі - 6 м3 та підігрів води +3 м3 або водонагрівач 18 м3 ), електропостачання в опалювальний період 65 кВт год. на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465– в багатоквартирних будинках). У будинках, обладнаних (не обладнаних) стаціонарними електроплитами 130 кВт год. (90 кВт год.) на сім’ю з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена сім’ї за наявності центр. постачання гарячої води або 150 кВт год. (120 кВт год.) на сім’ю з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена сім’ї (за відсутності центр. постачання гарячої води). Якщо житлова площа перевищує соціальну норму житла, то це не означає позбавлення права субсидії. Просто при оформленні субсидії братиметься не вся сума нарахованої квартплати, а тільки та, що є у межах соціальної норми.

Перерахунок розміру оформленої субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється. Сума оформленої субсидії, яку переказано на рахунки для оплати вартості комунальних послуг в розмірі соціальних нормативів і, яка не використана сім'єю внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата обов’язкової часки платежу сім'ї на наступний розрахунковий період.


22.11.2015р.Два діла на неділю: проголосувати та перевести свій годинник

В останню неділю жовтня за нашим законодавством проходять вибори до місцевих, районних, обласних рад та голів сільської ради. Ті жителі країни, що мають виборче право, проголосують за місцем своєї приписки в паспорті. Не прості вибори прогнозуються. Всі кандидати перетасувались між собою як карти в колоді. Нові імена партій, одні і ті ж обіцянки і кандидати. Будь-якою ціною вдертись до владних кабінетів. Життя не навчило. Тотальна байдужість мешканців села дає дозвіл вчиняти з ними неправомірні дії. Але не будемо про погане. Який би вибір не зробила місцева громадськість, перша всеукраїнська соціальна мережа буде вітати цей вибір, бо жодна з політичних сил не впливає на діяльність сайту і це є знаковим моментом неупередженості перед громадянами Лісополя та конкурентними ЗМІ, що продали свою ідейну свободу за кілька срібенників. Життя продовжиться, жителі села оберуть владу, яка буде їх варта. Кандидати в депутати місцевих виборів доступні за посиланням: cvk.gov.ua. Результати місцевих виборів доступні за тим же посиланням. Варто вибрати область та населений пункт. Інформація корисна для тих мешканців села, що хочуть вивчити своїх кандидатів, перед тим, як зробити вибір і простежити хід голосування до остаточного підрахунку голосів. Осінні дні минають непомітно, з неділі жителі Лісополя можуть поспати довше. Тільки необхідно нагадати їм перевести годинникову стрілку на годину назад і ще раз насолодитись осіннім теплим дощем, якого так давно не було в країні.


24.10.2015р.День туризму - теж свято

З 1998 р. в країні відзначається День туризму. Кожен мешканець села хоча б один раз на рік виїздить за межі свого населеного пункту. Навіть вирушаючи у поїздку по справам у сусіднє велике місто чи маленьке село, пасажири іноді знаходять хвилину, щоб озирнутись навколо. Рогледіти дещо нове, перекусити, набратись нових сил. Так зародився туризм. Спокуса відвідувати гарні краєвиди, історичні споруди не давала покою багатьом туристам. Тому вони вирушали в дорогу на великі відстані, поєднуючи фотографування, краєзнавство і відпочинок. Таких активних подорожуючих в країні не так вже й багато. Переважна більшість громадян віддає перевагу тижневим поїздкам в Карпати, на узбережжя Чорного і Азовського морів. Ще частіше проводять час жителі Лісополя на вихідних у парку, біля річки. Що кому зручніше.

Популяризація туристичного бізнесу в Лісополю багато в чому залежить від самих його громадян та місцевої влади. В якому вигляді знаходяться культурні будівлі? Чи облаштована територія біля масового відпочинку людей, гостей села? На якому рівні тримаються заклади харчування, де є найближчий готель? Хтось розробляв туристичні маршрути, чи існують шляхові сполучення і реклама всіх наявних об’єктів туризму? Це ключові питання, що мають бути на постійному контролі в плані розбудови сучасного туризму. В селі є завжди цікаві місця, які з боку кожного жителя не є занадто привабливими. Тільки туристичний бізнес вносить певну родзинку звичайним місцям, які потім виявляться привабливими для подорожуючих. Нові враження, приємний відпочинок, гарні спогади змусять гостей повертатись знову і знову у улюблене село.


27.09.2015р.Виборча кампанія 2015 року

Близько тижня тому почалась передвиборна агітація у селі. На що сподіваються жителі Лісополя? Чи лишились надії на покращення життя? Чи є нові обличчя, яким можна довірити громаду в Лісополю?

Згідно нового законодавства країни про децентралізацію влади органи місцевого самоврядування матимуть більше прав і обов'язків для виконання своїх функцій. Але чи змінить це життя у Лісополі? Свідомість місцевих керівників залишилась ще в минулому, коли всі рішення диктувались зверху. Управляти самим на землі, чи не це є споконвічною мрією багатьох українців? Ще один крок до незалежності. Не тільки країни, а й Лісополя. Коли майже все поточне виробництво урізане до мінімуму, надання послуг ледве держиться на плаву перед майбутньою районною владою стоять нелегкі завдання щодо підвищення всіх напрямків життєдіяльності села. Якими будуть результати голосування до сільської ради? Які депутати і політичні партії пройдуть до сільської ради, хто буде головою сільської ради, такі і рішення будуть прийматись на місцях. Таким і буде розвиток Лісополя на найближчі 5 років.

Після реєстрації кандидатів у депутати почнеться справжня передвиборна агітація. Всі можливі і неможливі методи будуть використовуватись на повну силу. Хтось з кандидатів підкорить виборців солодкими обіцянками про заможне майбутнє Лісополя. Хтось займеться так званою благодійністю і наділить крупою і гречкою тих, хто здатний проміняти власний голос на певну матеріальну цінність. Справжні кандидати не обіцяють, вони просто роблять свою роботу. Тихо і впевнено. Завдання виборців - побачити таких людей серед всіх кандидатів. Дати нимспробу, ще раз повірити в їх сили. Передвиборча боротьба переверне село з ніг на голову. Претенденти на виборні посади будуть пробувати не тільки зрости в очах мешканців, але й понизити своїх конкурентів, якими б вони не були святими. Районні газети зірвуть ще один куш куш на виборчій кампанії 2015 року. Більше роботи буде і листоношам, агітаційні матеріали будуть в кожному дворі. Стовпи у селі будуть майоріти кольорами політичних партій, а портрети кандидатів будуть такі знайомі як ніколи. Один раз на декілька років вони зроблять все від себе можливе, щоб місцевий житель проголосував за них. Отак і живуть люди у селі, від виборів до виборів.


16.09.2015р.З днем спорту, Лісопіль

Минули роки, коли спорт у Лісополі був масовим. Хай як не критикують люди радянську епоху спортивне життя було на ті часи в моді. Згадайте фізкультуру в радянську епоху. Діти з довідкою про недопущення до навантажень були скоріше виключенням серед групи дітей. В наші дні майже половина дітей не допускаються до сильних навантажень через різноманітні хвороби. Сам вчитель не має права вимагати від учнів нормативів по силових навантаженнях. Добру оцінку будуть ставити лише за те, що учні приходять у спортивній формі. Що заважає дітям Лісополя бути фізично кріпкими? Можна постійно списувати поганий стан здоров'я на радіацію від аварії на ЧАЕС. Але кожен з них вибирає те, як йому жити фізично і який вести спосіб життя. Або наїстись до нестями, додавши міцного алкоголю. Або зробити маленьку дієту і пробігти зайвий шлях, хоча б по дорозі додому. Або цілий вечір провалятись на дивані перед телевізором чи ПК. Або лягти спати раніше, щоб на ранок мати здоровий вигляд. Скільки б не будували лікарень, спортшкіл, закладів оздоровлення у Лісополі, фізична культура людей буде залежати тільки від них самих. Хто керує Лісопілем, фізичною підготовкою, спортом? Ні, не влада. Цим керують самі люди, що, схоже, несвідомо, попали під вплив інших цінностей. Здоров'я стало не в моді. Його навчились купувати в аптеках і лікарнях. Замість того, щоб займатись спортом і слідити за харчуванням. Що цінніше? Не багато жителів у Лісополі є, що тримають на висоті свою спортивну культуру. Радує те, що до них додались молоді люди і розвивають новий напрямок спорту - workout. Це той масовий вид спорту, що не потребує зайвих витрат. Турнік, бруси, віджимання від полу, біг. Ефект від занять дає приклад іншим людям. Ймовірно, вони замисляться над собою. А чи правильно вони живуть? Їм же ще не одне покоління вирощувати і передавати в майбутнє найкращі гени. Вони і визначать подальший розвиток людей не тільки Лісополя, а й цілої країни.


12.09.2015р.День підприємця в Лісополі

Традиційно в Лісополі в першу неділю осені відзначають День підприємця. Цей день запроваджено з 5 жовтня 1998 року Указом Президента України, але жителі Лісополя не звикли гучно його святкувати. Мабуть, гроші полюбляють тишу. Як і великий, так і малий бізнес у Лісополі не хизується своїм святом. В наш нелегкий час складно знайти гроші для таких широкомасштабних заходів. Тим паче, що з боку держави підтримка підприємництва зовсім мала. Деякі заходи, що здійснюються місцевою владою, можна зазначити, - формальні. Конкурс на найкращого підприємця, грамоти, подяки тільки дратують в останній час підприємців, що втомились чекати від держави реальної підтримки. Дійсно, що все можна списувати на війну, але жити треба якось. В надії на поліпшення попиту на внутрішньому ринку багато підприємців чекає збільшення своїх доходів, адже з першого вересня збільшений розмір мінімальної зарплати для населення. Ще важливо, щоб не підвищили сильно податки, вартість енергоносіїі і курс гривні був стійким. Бо якщо і далі так піде, то бізнесу може не бути. А це серйозні речі. Вся доходна частина місцевого бюджету Лісополя залежить від сплати податків місцевих підприємців. Найбільшу частку займає податок з доходів фізичних осіб, ЄСВ, плата за землю, орендна плата, єдиний податок. Як буде існувати село Лісопіль без підприємництва? Не легко уявити. Подумати тільки, як їм жилось в 1991-1992 роках… Коли зароджувались перші підприємці в Лісополі. З чого вони починали і чого вони досягли… Як нам було без них і зараз з ними. Зведені торгівельні заклади, виробничі будівлі, сфера послуг. Вся інфраструктура села закручена навколо них і тримається на них. Суворі закони бізнесу залишили тільки самих сильних. Місцева конкуренція дала людям найдешевші і найякісніші з можливих товари, продовольство і послуги. Схоже, що ніщо не зупинить підприємницький рух у Лісополі, бо є сила і воля творити свою справу, своє село. Дай Бог тільки їм здоров’я, сили і віри в цей нелегкий час!


05.09.2015р.День знань у Лісополі

Кожного року в кінці літа більшість жителів Лісополя готуються до школи. Теплі дні позаду. Всі дітлахи набрались сил і готові приступити до чергового навчального року. Недарма придумали на 1 вересня свято – День Знань. Ці хвилюючі моменти щастя й печалі. Хтось всі канікули чекає на те, щоб швидше побачити однокласників. За літо школярі подорослішали, є багато чим поділитись. Комусь не хочеться сідати за парту, згадувати похмурі учбові будні.

Так як у всій країні, школярі Лісополя ідуть наприкінці літа на пробний урок в школу. З новим літнім ремонтом шкільні класи не виглядають так похмуро. Вчителі з учнями вже думають про всі організаційні моменти: вивчають розклад уроків, нові підручники й оновлені обличчя один одного. З першого вересня є можливість пересісти на іншу парту, багато школярів використовують цей момент і підходять до класної керівниці з аналогічним проханням. Тобто, все як у Порошенка – «по новому», починаючи зі шкільного одягу і канцелярії і закінчуючи свіжим ремонтом учбових приміщень. Якби не голосно лунали всі політичні заклики, завжди в Лісополі знайдуться всі недоліки шкільної освіти. От наприклад, підвезення школярів до школи з далекої відстані, харчування малозабезпечених дітей, дітей сиріт і т.п., сучасна матеріально-технічна база, обігрів приміщень в холодну пору року тощо. Ці та інші проблеми жоден політик не може вирішити, тож залишається батькам об'єднуватись на шкільних зборах у громади, щоб хоч якось покращитипокращити стан місцевої освіти села Лісопіль.

Першого вересня всі прибрані діти підуть у школу і багато з людей старшого покоління згадає цей день, поринувши в історію свого дитинства. Батьки проведуть своїх дітей і поновлять свою пам’ять новими світлими шкільними моментами. Море радості, посмішок, віршів, пісень, фотознімків. Чого тільки не згадають у Лісополі на свято першого вересня. Вдалого старту лишилось побажати всім учням, вчителям і батькам. Успіх буде залежати саме від них. А вдалий старт – це половина справи. До нових висот, до нових перемог!


31.08.2015р.До дня Незалежності України

Цілих три вихідних подарувала держава на кінець літа. От і думку гадають жителі у Лісополю, як провести ці вихідні на повну силу. Традиційно в останні дні літа копають картоплю всією родиною. Спішать закінчити збирання цього врожаю до настання осінніх дощів, бо таких довгих вихідних не буде більше на наступний місяць та й день стає меншим, справа йде до осені. Погода теж виявиться сприятливою – сильної спеки, затяжних дощів не буде. А комарів цього літа взагалі було мало, варто надіятись на гарні умови праці.

У кого буде більше вільного часу, зможе в неділю вийти в центр Лісополя, відсвяткувати День Державного Прапору України, разом з держслужбовцями підняти жовто-блакитний стяг. Ці два кольори в останній рік були такими поширеними, що, здається, це свято будуть скоро святкувати мешканці села в себе вдома, піднімаючи жовто-блакитні символи на власному подвір’ї.

На третій день вихідних, коли від роботи (картоплі) коні дохнуть, люди починають думати, як все таки відпочити, хоч на вечір. Все таки – День Незалежності. Хто подивився святковий парад по телевізору, вже наполовину приурочився до свята. А що там приготувала місцева влада на святкування незалежності? Щоб там не було на вечір у селі почнуть збиратись люди, гуртуватись родинами, друзями, кумами. Гарний привід відзначити 24 річницю Дня Незалежності. Це буде понеділок, тяжкий день. Такий тяжкий як і їх незалежність, пролита кров’ю на рідній землі. Прикро, що деякі жителі не цінять це свято, перетворюють його на справжнє пияцтво з відповідними наслідками.

Ранок 25-го схоже виявиться не легшим, люди вийдуть на роботу, щоб «відпочити». А кому зараз легко? У Лісополю вже давно звикли так працювати, бо розуміють, що справжня незалежність – це тяжка праця протягом багатьох століть, тільки силою її можна вибороти.

21.08.2015р.
Відвідувачі села Лісопіль (1)
Сповіщення


Будь в курсі всіх подій на село Лісопіль -
додай свій E-mail для отримання інформації про всі зміни цієї сторінки

Ваш E-mail:
Будемо вдячні за розміщення нашого лінку сайту села Лісопіль:Погода у Лісополі
Інші населені пункти
Рівненської області і району
з прогнозом погоди

Ціни на Вашу рекламу
в місяць по всіх сторінках
району – 30 грн
області – 300 грн
України – 2500 грн
    Олег © Sir.Ko™ 2005-2015 Сироватко