E-mail:  Пароль:  Чужий комп'ютер   

Шан. гостю, адміністрація сайту вітає Вас!
Для приєднання до громади щирих українців, введіть Ваш логін і пароль.
При їх відсутності зареєструйтесь власноручно
або зайдіть з соціальної мережі, де вже є Ваша сторінка
Реєстрація передбачає погодження та дотримання правил сайту

Село Лісопіль - сайт громади
   Люди

   Фото (34)

   Відео

   Визначні місця    додати


Facebook livejournal ВКонтакті Однокласники Twitter Google: живая лента
Населені пункти району

1. Головин
2. Малий Стидин
3. Чудви
4. Деражне
5. Малий Мидськ
6. Бечаль
7. Мирне
8. Великий Мидськ
9. Корчів'я
10. Берестовець

Див. далі

Рейтинг населених пунктів залежить від відданих за них голосівсело Лісопіль

райцентр Костопіль

облцентр РівнеЗапитати


Будь патріотом свого села - проголосуй за нього!

Всього голосів: 0
Дивитись місця в рейтингах
України та Рівненської області

Максимальний рейтинг села Лісопіль залежить від рейтингу всіх зареєстрованих учасників, від заповнених тем для обговорення - додаткові голоси за тему, від збережених фото - додатковий голос за фото (до 2500 фото)


Лісопіль - цеКартографія місцевості громади

районні центри
населені пункти району
населені пункти за межами районуОстанні фото

Всі альбоми фото
Новини Рівненської області


У Рівному представили проект, присвячений культурі Криму (Громадське радіо)(17:55)
Футболістки з Рівненщини запрошені до збірної (Vse.rv.ua)(17:16)
Раз за разом грабіжники лізуть у цей український музей (Експрес)(16:59)
Замість варення законсервував марихуану? (Erve.ua)(16:52)
ВРЮ хоче звільнення судді з Рівненщини (Vse.rv.ua)(16:24)
Профтехосвіта Рівненщини не залишиться без грошей (Сфера-ТВ)(16:18)
Рівненщина визначила «Вчителя року – 2016» (Радіо ТРЕК)(16:12)
В Ровно повторно попытались ограбить музей янтаря (Телеграф)(15:54)
Виїхали в поле вшанувати загиблого патріота (ФОТОФАКТ) (Erve.ua)(15:39)
У Рівному покажуть сучасну графіку України, Японії та Росії (Vse.rv.ua)(15:29)


Форум - села - Теми для обговорення
Про доступ до публічної інформаціїДля тих, хто залишився без роботи

Кожен працездатний громадянин села Лісопіль може влаштуватись на роботу. Не лише на роботу, а роботуз хорошою зарплатою. Рідко буває, коли робітник має і гарну роботу і гарну зарплату. Тим більше багато грошей не буває, і найліпша робота іноді набридає і люди села Лісопіль вдаються до нового пошуку. Сьогодні буде викладено розповідь про те, як знайти роботу, а точніше, як держава може посприяти мешканецям села Лісопіль заробити собі на життя. Отже, розповідь буде довгою, влаштовуйтесь зручніше і поїхали.

Не дивлячись на те чи жителі села Лісопіль десь роблять чи є не зайнятими служба зайнятості(в народі - біржа праці) в кожному районному центрі може надати вичерпні консультаційні послуги по пошуку роботи незалежно від зареєстрованого місця прописки жителів в паспорті. Якщо по місцю проживання роботу знайти не вийшло, є можливість скористатись комп'ютером з доступом в інтернет, якщо інтернет буде відсутній вдома чи з інших причин.

На випадок отримання допомоги по безробіттю, то тут необхідна реєстрація, право на яку мають жителі, які офіційно працювали чи займались підприємництвом більше ніж півроку за останній рік звернення(наприклад з 03.02.2015р. по 03.02.2016р.). Якщо такого стажу немає, то тут необхідно надати довідку до служби зайнятості з міської (сільської) ради по зареєстрованому місцю прописки в паспорті, що громадянин не була членом особистого селянського господарства (ОСГ). Дата довідки повинна дорівнювати даті звернення. Тобто, щоб по адресі прописки згідно даних відділу земельних відносин міської (сільської) ради не було надано землі для ведення с/г. Якщо громадянин є інвалідом, то наявність піврічного стажу за останній рік звернення для реєстрації є обов'язковою. Право на реєстрацію мають також випускники ВУЗів (для контрактників треба довідка щодо підтвердження форми навчання, а бюджетників мед. ВУЗів - довідку щодо надання можливості самостійного працевлаштування), ПТУ (додатково треба довідку щодо надання можливості самостійного працевлаштування), що звернулись протягом півроку від закінчення навчального закладу і випускники ніде не працювали.

Важливо, щоб особа на дату звернення не була зайнятою, не числилась підприємцем і шукала роботу. Для реєстрації треба надати оригінал паспорту (з пропискою), податкового номеру, трудової книжки (трудового договору), диплому (за наявності), довідки МСЕК (для інвалідів обов'язково та бажано індивідуальну програму реабілітації з заповненим 5-м розділом, щодо робіт, доступних за станом здоров'я).

За умови відсутності підходящої роботи на 8-й день (через тиждень) призначається виплата на період 6-місяців в мінімальному розмірі 544 грн/міс. (випускникам чи незастрахованим особам, що не були членами ОСГ), на 9 місяців (при звільненні за угодою сторін або за власним бажанням - тоді виплата відкладається на 3 місяці), на рік (при розірванні трудового договору або при звільненні внаслідок реорганізації виробництва - виплата розпочнеться через місяць з дати звільнення), на 2 роки або менше громадянам, яким залишилось до пенсії 2 і менше років.

Розмір допомоги залежить від розміру офіційної нарахованої заробітної плати безробітної особи і загального трудового стажу:

до 2 років - 50 відсотків від офіційної заробітної плати;

від 2 до 6 років - 55 відсотків;

від 6 до 10 років - 60 відсотків;

понад 10 років - 70 відсотків.

Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру:

перші 90 календарних днів - 100 відсотків;

протягом наступних 90 календарних днів - 80 відсотків;

у подальшому - 70 відсотків.

Всі питання щодо перебування на обліку в центрі зайнятості, отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю, професійного навчання, громадських робіт та інших послуг будуть висвітлені на сторінці села Лісопіль пізніше по питанням, що будуть задані користувачами на адресу адміністрації сайту. Всі надані інформаційні матеріали не є офіційними, вони ілюструють тільки аналіз діючого законодавства з питань пошуку роботи та одержання допомоги по безробіттю, інших послуг служби зайнятості.


03.02.2016р.Долучайетсь до громади села

Глобальний прогноз Stratfor на 2015-2025 роки від 28.02.2015 р. говорить про те, що ще до того розповідали українські та деякі російські аналітики. А саме:

1) теперішній конфлікт Росії та України буде комплексним для глобальної політики ще тривалий час;

2) ми отримаємо пожвавлення націоналізму в Східній Європі, хоча в самій Україні націоналізм стрімко втихне на користь більш масштабних модельних уявлень (Східна Європа повинна прийти до того, до чого прийшла Україна);

3) розпад російської імперії неминучий, а Розпад ЄС дуже імовірний;

4) головна роль в Європі перейде від Німеччини до Польщі з нашою країною як її стратегічним партнером (почне формуватись Балто-Чорноморський Союз, який пришвидшить розпад Росії);

5) принципово важливою для Євразії стає стратегічна лінія Польща-Україна-Туреччина-Китай - це союз контролю за територією деструктурованої Росії, причому контроль за ядерною зброєю буде здійснюватися за участю США.

Різні прогнози на найближче 10-ти ліття сходяться в єдиному - світ буде змінюватися надзвичайно радикально і дуже швидко. Ось, Меір Брук, наш співвітчизник з Нью-Йорку, пропонує трьохпозиційну модель нинішнього світу: держава, корпорація, громада. Будь-які моделі, які базуються на співвідношенні цих трьох уявлень (як в США), будуть більш прийнятними, ніж ті, які грунтуються на одній (держава, як в Росії) чи на двох (держава та громада, як в ЄС). Україна в даний час від двохпозиційної моделі (держава та корпорації) переходить до трьохпозиційної моделі свого життя (держава, корпорації та громади).

В цьому випадку можна сформулювати простий принцип занепадаючого світу або світу динамічних змін - лише той, хто конструюватиме динамічну в цих трьох реальностях структуру, матиме можливість пройти кризовий час динамічних змін і створити новий світ. В цьому випадку стають зрозумілі дві основні причини падіння Росії, і це зовсім не економічний занепад, бо люди можуть пережити будь-які важкі часи, як от війну чи епідемію, якщо вони мають перспективний смисл. Отже перша ознака розпаду - архаїзація, яка позбавляє росіян самого смислу життя. І це основна причина, яка не дозволить Росії пережити соціальний рівень життя, який значно кращий за той, який був у наших предків під час та після Другої світової війни. Бо сучасники порівнюють своє життя з сучасниками, а не з предками. Так само друга причина розпаду Росії полягає у реальностній гомогенності, а отже закостенілості та ригідності, нездатності до інновацій крім військового озброєння. У Росії фактично є лише одна модель - держава. Корпорації настільки сильно підпорядковані державі, що можна твердити, що Росія це держава-корпорація. Громадяни в Росії це не суспільство громадян, це суспільство підданих.

Саме тому телемедіа в Росії це фактично спосіб управління суспільством через створення квазі-реальності. Тобто, Росія розпадеться не через зубожіння чи політичну кризу верхів, а через архаїзацію як відсутність перспективних смислів і через відсутність корпоративної та суспільної (громадської) динаміки.

Це саме бачення можна застосувати і до Євросоюзу, де створювалася двохпозиційна модель: держави+громади. Головна помилка Євросоюзу полягала в тому, що європейські корпорації не були диверсифіковані по всій Європі і не стали потужною реальністю європейської політики. Відтак інновативний потенціал корпорацій, як це змогли використати США в періоди кризи, не зміг бути використаний на території Євросоюзу.

Давайте поглянемо на нинішній рік з позиції основних модельних процесів. Українській громадськості необхідно відстояти своє посилення на рівні Конституції. За будь-яку ціну треба не допустити фейкових владно-олігархічних змін до Конституції у теперішній редакції Верховної Ради. Українській громадськості потрібна справжня децентралізація.

Українська громада повинна зменшити впливовість українських олігархічних корпорацій всередині країни, тобто громада має продовжувати тиснути не тільки на владу, але і на олігархічні корпорації, зменшуючи їх впливовість на внутрішню політику.

Процес деолігархізації це, перш за все, процес громадський. Олігархічний консенсус влади має бути зруйнований - через перевибори Верховної Ради та можливо перевибори Президента. Нам потрібні сильні українські корпорації на світовому ринку, а не сильні українські корпорації в справі українського монополізму, у справі здирництва української громади через тарифну політикуна енергоносії та державну корупцію.

Українська громада повинна наполягати на нових форматах комунікації на телебаченні, де би був не тільки порядок денний влади та олігархів, але, перш за все, порядок денний самої громади.

Цей рік - це рік створення Суспільного телебачення, це рік розвитку всіх сторінок населених пунктів Першої всеукраїнської соціальної мережі. Порядок денний 2016-го року це порядок денний громади, а не влади чи корпорацій. Потужна та впливова всередині країни та за її межами українська громада, громада Лісополя - ось що має стати підсутком 2016-го року. І це важливо не тільки для продовження української революції. Це також важливо для майбутнього Європи, майбутнього Євразії з Росією, що розпалася, та майбутнього світу загалом. Єднаймося!


24.01.2016р.Як перейменувати вулицю

Питання перейменування вулиць створило потужний резонанс в соціумі села. Цією справою стали цікавитись всі громадяни, що мають документи на певну адресу, мають сильно виражені історичні вподобання, та ті громадяни, що мають на меті створити з цієї справи черговий піар.

Свідомість громадян, села Лісопіль перейшла на вищий рівень. Історія ще раз переписує своїх героїв, відкриваються нові імена, відкидаються у смітник непотрібні радянські назви. Реформи продовжуються. На жаль, що вони затрогують лише поверхню системи. Зміною показчиків на вулицях села Лісопіль справи не поліпшаться. Але якщо думати послідовно, то вулиці у селі Лісопіль мають носити імена тих людей, що внесли вагомий вклад в його розбудову, історію і сучасність.

З чого почати? Дійсно з ідеї перейменування певної вулиці. Ініціатори перейменування вулиці, серед яких є мешканці, іноземці, трудові колективи чи державні органи, звертаються до голови сільської ради. Ідея щодо перейменування вулиці повинна бути розглянута до 45 календарних днів. Далі виноситься відповідне питання на обговорення: форум, зустрічі, теле-, радіодебати, інтернет-конференцію. Воно продовжується більше 2-х місяців, в підсумку мають бути зведені всі «так», «проти» та інші пропозиції. Далі голова сільської ради готує проект рішення про зміну назви вулиці села і виносить на розгляд сільської ради. В остаточному підсумку має бути прийняте рішення про зміну назви вулиці, яке набуває чинності з часу його офіційного оприлюднення.

Для бюджету села Лісопіль вартість такого перейменування буде залежати від кількості табличок та показчиків з новою назвою вулиці, які треба поновити. Як правило виготовлення однієї таблички коштує в районі 65 грн., дорожнього знака втричі дорожче. Для звичайних громадян не треба спеціально вносити зміни до документів, які засвідчують право власності, вони залишаться дійсними. Також не потрібно спеціально змінювати реєстрацію місця проживання в паспорті. Підприємствам, установам, організаціям законодавством не встановлено терміни подачі змін до установчих документів, вони вправі це зробити пізніше.

До уваги всіх громадян, які забажають змінити назви вулиць чи інших об’єктів Лісополя, на сайті викладено посібник, з детальними прикладами, зразками документів. Він також має перелік історичних постатей, які боролись проти незалежності України. Тобто це перелік людей, що причетні до масових злочинів, вони мають стерті з карти села Лісопіль.


03.12.2015р.Точний прогноз погоди у селі

Проживання у селі так чи інакше пов’язано з погодою. Це особливо стосується тих людей, що багато проводять часу на відкритому повітрі. Ніхто з мешканців не хоче промокнути, замерзнути і застудитися. Хворіти дорого в наші часи. Точний прогноз погоди важливий також людям села, що працюють в на польових роботах, на на відкритому повітрі в промисловості. Якщо не дізнатись точну температуру повітря, то збитки теплових комунальних господарств можуть становити до 20%. Часто позапланове чи недостатнє витрачення енергоресурсів веде до неефективного господарювання. Добрий хазяїн завжди зможе вирахувати потрібну кількість газу, дров, іншого палива чи електроенергії для обігріву свого будинку. Інколи подорож Лісопілем буде дуже вдалою, якщо знати точний прогноз погоди навколишнього середовища. Це можна зробити за допомогою віджета соцмережі, що ілюструє рух фронтів, наявність опадів в певному місці в конкретний час. Рух фронтів, що показаний на карті легко визначить опади дощу, туману, снігу, граду, грому. Такі метеоінформери використовують авіакомпанії при здійсненні успішних польотів. Відтепер вони стали видимі на сторінках населених пунктів сайту для всіх відвідувачів Київської, Чернігівської, Сумської, Полтавської, Черкаської, Кіровоградської, Житомирської, Запорізької, Донецької, Дніпропетровської, Херсонської областей. Вони показують реальну картину метеоявищ на заданій місцевості.


27.11.2015р.Як прорахувати субсидії в селі Лісопіль в 2015 році

Для прорахунку субсидії треба звернутись в місцеве управління соціального захисту населення, подати заяву і декларацію про доходи і витрати на отримання субсидії або відправити ці два документи по пошті. По всім питанням, що не знайдуть жителі села Лісопіль в цій пам'ятці, рекомендовано зателефонувати на безплатну пряму лінію 0-800-507-309.

Чи варто робити субсидію? Давайте порахуємо. Якщо типовий мешканець села Лісопіль має приватне домогосподарство і опалює житлову будівлю дровами та газом в пропорції 50/50 і сплачує комунальним структурам кожного місяця близько 500 грн. Якщо субсидія сплачується при умові обов'язкового платежу в 1000 грн., то немає тоді потреби займатись оформленням субсидії.

Як визначити суму обов'язкового платежу? Для прикладу, типова сім'я із 3-х осіб в Лісополі має за останні 6 місяців офіційний дохід 36 тис. грн. Тоді дохід на одну особу в місяць становитиме 2 тис. грн. (36 : 6 = 6; 6 : 3 = 2). Цю суму треба по визначеній формулі розділити на 1176 грн (розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 01.01.2015р.), розділити на 2 та помножити на 15%. Тобто 2000 : 1176 : 2 * 15% = 12,76%. При середньомісячному сукупному сімейному доході 6000 грн. на місяць обов'язковий платіж типової родини Лісополя становить 765,6 грн. (6000 * 12,76%). Всі комунальні платежі, що перевищують цей мінімальний розмір, відшкодовуються управлінням соцзахисту. Порядок заповнення вказаний на сайті мінсоцполітики.

При заповненні декларації краще перестрахувати себе, взяти довідку про отримані доходи з податкової інспекції та пенсійного фонду по місцю проживання, адже при призначенні субсидії йде автоматична звірка з даними службами згідно обміну даних. У разі відсутності доходу або заробіток є меншим прожиткового мінімуму у працездатних осіб, які зареєстровані по вказаній адресі, для розрахунку субсидії враховується заробіток на рівні прожиткового мінімуму (з 01.01.2015р. - 1218 грн.). Оформлюється субсидія на особу, на яку відкриті особові рахунки за місцем реєстрації. Наявність заборгованості зі сплати за житлово-комунальних послуг не впливає на визначення права на призначення субсидії.

При оформленні субсидії діє обмеження в площі житла - 48,87 м2 на одну особу, а також єдині для всієї України щомісячні норми споживання на одну особу води (4 м3), водовідведення (4 м3), вивезення сміття (0,4167 м3), газопостачання в опалювальний період 7 м3 на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465 – в багатоквартирних будинках), на газову плиту на одну особу (приготування їжі - 6 м3 та підігрів води +3 м3 або водонагрівач 18 м3 ), електропостачання в опалювальний період 65 кВт год. на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465– в багатоквартирних будинках). У будинках, обладнаних (не обладнаних) стаціонарними електроплитами 130 кВт год. (90 кВт год.) на родину з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена сім’ї за наявності центр. постачання гарячої води або 150 кВт год. (120 кВт год.) на родину з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена сім’ї (за відсутності центр. постачання гарячої води). Якщо житлова площа перевищує соціальну норму житла, то це не позбавляє права субсидії. Просто при призначенні субсидії братиметься не вся сума нарахованої квартплати, а тільки та, що є у межах соціальної норми.

Перерахунок розміру оформленої субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється. Сума оформленої субсидії, яку переказано на рахунки для оплати вартості комунальних послуг в розмірі соціальних нормативів і, яка не використана родиною внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата обов’язкової часки платежу домогосподарства на наступний розрахунковий період.


22.11.2015р.Дві справи на неділю: проголосувати та перевести свій годинник

В останню неділю жовтня за українським законодавством проходять вибори до місцевих, районних, обласних рад та голів сільської ради. Ті мешканці країни, що мають виборче право, голосують за місцем своєї приписки в паспорті. Складні вибори прогнозуються. Всі кандидати перетасувались між собою як карти в колоді. Нові назви політичних сил, ті ж самі передвиборчі програми і політики. Будь-якою ціною вдертись до владних кабінетів. Життя нічому не навчило. Повна байдужість громадян села дає дозвіл вчиняти з ними неправомірні дії. Але не будемо про погане. Який би вибір не зробила місцева громадськість, перша всеукраїнська соціальна мережа буде вітати цей вибір, бо жодна з політичних сил не впливає на діяльність сайту і це є показовим моментом неупередженості перед виборцями Лісополя та конкурентними ЗМІ, що продали свою ідейну свободу за тридцять срібенників. Життя продовжиться, жителі села оберуть владу, яка буде їх варта. Кандидати в депутати місцевих виборів доступні за посиланням: cvk.gov.ua. Підсумки місцевих виборів доступні за тією ж адресою. Варто вибрати область та населений пункт. Інформація корисна для тих громадян села, що хочуть вивчити своїх кандидатів, перед тим, як зробити вибір і простежити хід голосування до остаточного підрахунку голосів. Осінні дні минають непомітно, з неділі мешканці Лісополя можуть поспати довше. Тільки треба нагадати їм перевести годинникову стрілку на годину назад і ще раз насолодитись осіннім теплим дощем, якого так давно не було в країні.


24.10.2015р.День туризму

Починаючи з 1998 р. в Україні святкується День туризму. Кожен житель села бодай раз у рік виходить за межі свого населеного пункту. Навіть вирушаючи у відрядження по справам у найближче велике місто чи маленьке село, люди іноді знаходять час, щоб озирнутись навколо. Побачити дещо нове, перепочити, набратись нових сил. Так зародився туризм. Ідея побачити гарні краєвиди, історичні споруди не давала покою багатьом туристам. Тому вони вирушали в дорогу на великі відстані, поєднуючи спорт, краєзнавство і відпочинок. Таких активних туристів в країні не так вже й багато. Переважна більшість людей віддає перевагу коротким походам в Карпати, на береги Чорного і Азовського морів. Ще частіше відпочивають мешканці Лісополя на вихідних у парку, біля річки. Що кому ближче.

Популяризація туристичного бізнесу в Лісополю багато в чому залежить від самих його людей та сільської влади. В якому стані знаходяться історичні пам’ятки? Чи облаштована територія біля масового відпочинку людей, дітей? На якому рівні тримаються заклади харчування, де є найближчий готель? Хтось розробляв туристичні маршрути, які існують дорожні сполучення і реклама всіх місцевих об’єктів туризму? Це ключові питання, що мають бути на постійному контролі в плані розвитку місцевого туризму. В селі є завжди цікаві місця, які з боку кожного мешканця не є занадто особливими. Тільки туристичний бізнес вносить певну родзинку звичайним речам, які потім виявляться привабливими для подорожуючих. Нові вподобання, приємний відпочинок, гарні спогади змусять гостей повертатись знову і знову у улюблене село.


27.09.2015р.Виборча кампанія 2015 року

Півмісяця тому почалась передвиборча агітація у селі. На що надіються жителі Лісополя? Чи лишились надії на поліпшення життя? Чи є нові обличчя, яким можна довірити владу в Лісополю?

Згідно нового законодавства України про децентралізацію влади органи місцевого самоврядування отримають більше повноважень для виконання своїх функцій. Але чи змінить це життя у Лісополі? Свідомість місцевих керівників залишилась ще в минулому, коли всі рішення диктувались зверху. Управляти самим на землі, чи не це є споконвічною метою багатьох українців? Ще один крок до незалежності. Не тільки країни, а й села. Коли все існуюче виробництво скорочене до мінімуму, надання послуг ледь держиться на плаву перед майбутньою місцевою владою стоять нелегкі завдання щодо розширення всіх напрямків життєдіяльності села. Якими будуть результати виборів до сільської ради? Які депутати і політичні партії пройдуть до сільської ради, хто буде головою сільської ради, такі і рішення будуть прийматись на місцях. Таким і буде розвиток села на найближчі роки.

Після реєстрації кандидатів у депутати почнеться справжня передвиборча агітація. Всі можливі і неможливі методи будуть використані на повну силу. Хтось з кандидатів підкорить виборців солодкими обіцянками про заможне майбутнє Лісополя. Хтось займеться так званою благодійністю і обдарує крупою і гречкою тих, хто готовий проміняти власний голос на певне матеріальне благо. Справжні кандидати не голословлять, вони просто виконують свою роботу. Тихо і послідовно. Завдання виборців - побачити таких людей серед всіх кандидатів. Дати нимшанс, ще раз повірити в свої сили. Передвиборча агітація переверне село з ніг на голову. Кандидати на виборні посади будуть намагатись не тільки піднятись в очах місцевих жителів, але й дискредитувати своїх конкурентів, якими б вони не були чесними. Районні газети зірвуть черговий куш на цій виборчій кампанії. Більше роботи буде і листоношам, передвиборні листівки будуть в кожному дворі. Стовпи і забори у селі будуть майоріти кольорами політичних партій, а портрети кандидатів будуть такі знайомі як свої. Один раз на 5 років вони зроблять все від себе можливе, щоб місцевий житель проголосував за них. Отак і живуть люди у селі, від виборів до виборів.


16.09.2015р.Фізкульт Ура, Лісопіль

Минули часи, коли спорт у Лісополі був масовим. Хай як не критикують люди радянську владу спортивне життя було на ті часи в моді. Згадайте урок фізкультури в школі. Діти з довідкою про недопущення до навантажень були скоріше виключенням серед групи дітей. Сьогодні майже половина дітей не допускаються до сильних навантажень через різноманітні проблеми зі здоров'ям. Сам керівник не має права просити від учнів нормативів по силових вправах. Відмінну оцінку будуть ставити лише за те, що діти приходять у спортивному одязі. Що заважає дітям Лісополя бути фізично кріпкими? Можна завжди списувати поганий стан здоров'я на радіацію від аварії на ЧАЕС. Але кожен з них має право вибирати те, як йому жити фізично і який вести спосіб життя. Або наїстись зайвих харчів, додавши міцного алкоголю. Або влаштувати маленьку дієту і пробігти зайвий шлях, хоча б по дорозі подорожуючи. Або цілий вечір провалятись на дивані перед телевізором чи ПК. Або піти спати раніше, щоб на завтра мати здоровий вигляд. Скільки б не будували спортивних шкіл, закладів оздоровлення та відпочинку у Лісополі, здоров'я людей буде залежати тільки від них. Хто господарює Лісопілем, фізичною підготовкою, спортом? Ні, не влада. Цим керують самі люди, що, можливо, несвідомо, попали під вплив інших цінностей. Здоров'я стало не в моді. Його звикли купувати в аптеках і лікарнях. Замість того, щоб займатись собою і слідити за харчуванням. Що дорожче? Не багато людей у Лісополі є, що тримають на висоті свою спортивну підготовку. Добре те, що до них приєднались юнаки і розвивають новий напрямок спорту - street workout. Це той багаточисельний вид спорту, що не потребує зайвих витрат. Турнік, бруси, віджимання від полу, біг. Ефект від занять дає приклад іншим юнакам. Ймовірно, вони задумаються над собою. А чи правильно вони живуть? Їм же ще не одне покоління вирощувати і передавати в майбутнє найкращі гени. Вони і визначать подальший розвиток людей не тільки Лісополя, а й цілої країни.


12.09.2015р.День підприємництва в Лісополі

Традиційно в країні в першу неділю осені відзначають День підприємництва. Це свято запроваджено з 5 жовтня 1998 р. Указом Президента України, але мешканці Лісополя не звикли гучно його святкувати. Схоже, гроші полюбляють тишу. Як і великий, так і дрібний бізнес у Лісополі не хизується своїм святом. В наш важкий час складно знайти ресурси для таких широкомасштабних заходів. Тим більше, що з боку влади підтримка підприємництва мінімальна. Певні заходи, що проводяться місцевою владою, можна сказати, - формальні. Конкурс на кращого підприємця, грамоти, подяки тільки дратують в останній час підприємців, що втомились чекати від держави справжньої підтримки. Звичайно, що все можна списати на війну, але жити треба якось. В надії на покращення купівельної спроможності на внутрішньому ринку чимало підприємців очікує збільшення своїх доходів, адже з 1 вересня збільшений розмір мінімальної заробітної плати для населення. Головне, щоб не підняли сильно податки, вартість енергоносіїі і курс гривні був стабільним. Бо якщо і далі так піде, то підприємців може не бути. А це серйозні речі. Вся доходна частка місцевого бюджету Лісополя залежить від податкових надходжень місцевих підприємців. Левову частку займає податок з доходів фізичних осіб, ЄСВ, плата за землю, орендна плата, єдиний податок. Як буде розвиватись село Лісопіль без підприємців? Не легко уявити. Згадайте тільки, як їм жилось в 1991-1995 роках… Коли зароджувались перші підприємці в Лісополі. З чого вони починали і що вони досягли… Як нам було без них і зараз з ними. Зведені заклади торгівлі, виробничі будівлі, надання послуг. Вся інфраструктура села закручена навколо них і держиться на них. Суворі закони бізнесу залишили тільки самих сильних. Місцева конкуренція дала людям найдешевші і найякісніші з можливих товари, продовольство і послуги. Схоже, що ніщо не зупинить підприємницький рух у Лісополі, бо є сила і воля будувати свою справу, своє село. Дай Бог тільки їм здоров’я, наснаги і віри в цей нелегкий час!


05.09.2015р.День знань у Лісополі

Кожного року в кінці літа більшість мешканців Лісополя готуються до школи. Теплі дні позаду. Всі дітлахи набрались сил і готові приступити до чергового навчального року. Недарма придумали на перше вересня свято – День Знань. Ці хвилюючі моменти радості й турботи. Хтось все літо чекає на те, щоб швидше побачити однокласників. За канікули школярі подорослішали, є багато чим поділитись. Комусь не хочеться сідати за парту, згадувати похмурі навчальні будні.

Так як у всій країні, школярі Лісополя ідуть наприкінці літа на пробний урок в школу. З новим літнім ремонтом шкільні класи виглядають тепліше. Вчителі з учнями вже думають про всі організаційні моменти: вивчають розклад уроків, нові підручники й оновлені обличчя один одного. З нового навчального року є можливість пересісти на іншу парту, багато школярів використовують цей момент і підходять до вчителів з відповідним проханням. Тобто, все як у Порошенка – «по новому», починаючи зі шкільного одягу і канцелярії і закінчуючи свіжим ремонтом учбових приміщень. Якби не голосно лунали всі партійні лозунги, завжди в Лісополі знайдуться всі недоліки шкільної освіти. От наприклад, підвезення школярів до школи з далекої відстані, харчування малозабезпечених дітей, дітей сиріт і т.п., сучасна матеріально-технічна база, обігрів приміщень в холодну пору року тощо. Ці та інші проблеми жоден політик не може вирішити, тож залишається батькам гуртуватись на шкільних зборах у громади, щоб хоч якось покращитиполіпшити стан місцевої освіти села Лісопіль.

Першого вересня всі прибрані діти підуть у школу і багато з людей старшого покоління згадає цей день, поринувши в історію своєї молодості. Батьки проведуть своїх дітей і поновлять свою пам’ять новими світлими шкільними враженнями. Море квітів, посмішок, віршів, пісень, фотознімків. Чого тільки не згадають у Лісополі на свято першого вересня. Вдалого початку лишилось побажати всім учням, вчителям і батькам. Успіх буде залежати тільки від них. А вдалий початок – це половина справи. До нових висот, до нових перемог!


31.08.2015р.До дня Незалежності України

Цілих три вихідних подарувала держава на кінець літа. От і думку гадають жителі у Лісополю, як провести ці вихідні на повну силу. Традиційно в останні дні літа копають картоплю всією родиною. Спішать закінчити збирання цього врожаю до настання осінніх дощів, бо таких довгих вихідних не буде більше на наступний місяць та й день стає меншим, справа йде до осені. Погода теж виявиться сприятливою – сильної спеки, затяжних дощів не буде. А комарів цього літа взагалі було мало, варто надіятись на гарні умови праці.

У кого буде більше вільного часу, зможе в неділю вийти в центр Лісополя, відсвяткувати День Державного Прапору України, разом з держслужбовцями підняти жовто-блакитний стяг. Ці два кольори в останній рік були такими поширеними, що, здається, це свято будуть скоро святкувати мешканці села в себе вдома, піднімаючи жовто-блакитні символи на власному подвір’ї.

На третій день вихідних, коли від роботи (картоплі) коні дохнуть, люди починають думати, як все таки відпочити, хоч на вечір. Все таки – День Незалежності. Хто подивився святковий парад по телевізору, вже наполовину приурочився до свята. А що там приготувала місцева влада на святкування незалежності? Щоб там не було на вечір у селі почнуть збиратись люди, гуртуватись родинами, друзями, кумами. Гарний привід відзначити 24 річницю Дня Незалежності. Це буде понеділок, тяжкий день. Такий тяжкий як і їх незалежність, пролита кров’ю на рідній землі. Прикро, що деякі жителі не цінять це свято, перетворюють його на справжнє пияцтво з відповідними наслідками.

Ранок 25-го схоже виявиться не легшим, люди вийдуть на роботу, щоб «відпочити». А кому зараз легко? У Лісополю вже давно звикли так працювати, бо розуміють, що справжня незалежність – це тяжка праця протягом багатьох століть, тільки силою її можна вибороти.

21.08.2015р.
Відвідувачі села Лісопіль (2)
Сповіщення


Будь в курсі всіх подій на село Лісопіль -
додай свій E-mail для отримання інформації про всі зміни цієї сторінки

Ваш E-mail:
Будемо вдячні за розміщення нашого лінку сайту села Лісопіль:Погода у Лісополі
Інші населені пункти
Рівненської області і району
з прогнозом погоди

Ціни на Вашу рекламу
в місяць по всіх сторінках
району – 30 грн
області – 300 грн
України – 2500 грн
    Олег © Sir.Ko™ 2005-2016 Сироватко