E-mail:  Пароль:  Чужий комп'ютер   

Шан. гостю, адміністрація сайту вітає Вас!
Для приєднання до громади щирих українців, введіть Ваш логін і пароль.
При їх відсутності зареєструйтесь власноручно
або зайдіть з соціальної мережі, де вже є Ваша сторінка
Реєстрація передбачає погодження та дотримання правил сайту

Село Крушанівка - сайт громади
   Люди (2)

   Фото (3)

   Відео

   Визначні місця    додати


Facebook livejournal ВКонтакті Однокласники Twitter Google: живая лента
Населені пункти району

1. Кам'янець-Подільський
2. Демшин
3. Стара Ушиця
4. Рихта
5. Оринин
6. Жванець
7. Яруга
8. Чорнокозинці
9. Гораївка
10. Китайгород

Див. далі

Рейтинг населених пунктів залежить від відданих за них голосів


Почесні громадяни
села Крушанівка

  1. Людмила Абальмас (17)
  2. Василь Остапчук (3)село Крушанівка

райцентр Кам'янець-Подільський

облцентр ХмельницькийЗапитати


Будь патріотом свого села - проголосуй за нього!

Всього голосів: 0
Дивитись місця в рейтингах
України та Хмельницької області

Максимальний рейтинг села Крушанівка залежить від рейтингу всіх зареєстрованих учасників, від заповнених тем для обговорення - додаткові голоси за тему, від збережених фото - додатковий голос за фото (до 2500 фото)


Крушанівка - цеКартографія місцевості громади

районні центри
населені пункти району
населені пункти за межами районуОстанні фото

Всі альбоми фото
Новини Хмельницької області


Хмельницький дзюдоїст став другим на змаганнях у Білорусії (Подільська.info)(22:53)
Поліція розшукує чоловіків, які вбили пенсіонера на Хмельниччині (Vsim.ua)(20:43)
Петицію про створення притулку для бездомних тварин підтримали 500 хмельничан (Vsim.ua)(20:32)
Наступного тижня у обласній філармонії пройде благодійний вечір на честь наших захисників (Khmelnytsky.com.ua)(20:18)
Сприятливі погодні умови допомагають у ремонті доріг (Khmelnytsky.com.ua)(20:03)
Під час полювання чоловік натрапив на вибухонебезпечні предмети (Khmelnytsky.com.ua)(19:35)
Гусятинські поліцейські вийшли на слід збирачів цвинтарного металобрухту (Tenews.te.ua)(19:27)
Хмельничани вимагають у влади створити притулок для тварин (Незалежний громадський портал)(19:23)
Злодії на Тернопільщині обкрадали кладовище (Тернопільська Липа)(19:06)
Трьох кам’янчан зловили на вандалізмі у Тернопільській області (Подільська.info)(17:11)


Форум - села - Теми для обговорення
Про доступ до публічної інформаціїЯк знайти роботу в селі Крушанівка

Кожен працездатний громадянин села Крушанівка може влаштуватись на роботу. Не лише на роботу, а роботуз хорошою зарплатою. Рідко буває, коли людина має і гарну роботу і високу зарплату. Тим більше багато грошей не буває, і найкраща робота час від часу набридає і люди села Крушанівка вдаються до нового пошуку. Сьогодні буде викладено інформацію про те, як знайти роботу, а вірніше, як держава може допомогти мешканецям села Крушанівка заробити собі на життя. Отже, розповідь буде довгою, влаштовуйтесь зручніше і погнали.

Не дивлячись на те чи мешканці села Крушанівка працюють чи є без роботи служба зайнятості в кожному районному центрі може надати вичерпні консультаційні послуги по пошуку роботи незалежно від зареєстрованого місця прописки жителів в паспорті. Якщо по місцю проживання роботу знайти не вийшло, є можливість скористатись комп'ютером з доступом в мережу інтернет на випадок, якщо інтернет буде відсутній вдома чи з інших причин.

На випадок отримання допомоги по безробіттю, то тут необхідна реєстрація, право на яку мають мешканці, які легально працювали чи займались підприємництвом більше ніж півроку за останній рік звернення(наприклад з 03.02.2015р. по 03.02.2016р.). Якщо періоду зайнятості немає, то тут необхідно надати довідку до служби зайнятості з міської (сільської) ради по місцю прописки в паспорті, що особа не була членом особистого селянського господарства (ОСГ). Дата довідки має дорівнювати даті звернення. Іншими словами, щоб по адресі прописки згідно даних відділу земельних відносин міської (сільської) ради не було закріплено землі для ведення с/г. Якщо особа є інвалідом, то наявність піврічного стажу за останній рік звернення для реєстрації є обов'язковою. Право на реєстрацію мають також випускники ВУЗів (для контрактників треба довідка щодо підтвердження форми навчання, а бюджетників мед. ВУЗів - довідку щодо надання можливості самостійного працевлаштування), ПТУ (додатково треба довідку щодо надання можливості самостійного працевлаштування), що звернулись протягом півроку від закінчення учбового закладу і особи ніде не працювали.

Важливо, щоб особа на дату звернення не була зайнятою, не займалась підприємницькою діяльністю і шукала роботу. Для реєстрації треба подати оригінал паспорту (з пропискою), коду, трудової книжки (договору ЦПХ), диплому (при наявності), довідки МСЕК (для інвалідів обов'язково та бажано індивідуальну програму реабілітації з заповненим 5-м розділом, щодо професій, доступних за станом здоров'я).

За умови відсутності підходящої роботи на восьмий день (через тиждень) призначається виплата на період 6-місяців в мінімальному розмірі 544 грн/міс. (випускникам чи незастрахованим особам, що не були членами ОСГ), на 9 місяців (при звільненні за угодою сторін або за власним бажанням - тоді допомога по безробіттю відкладається на 3 місяці), на рік (при розірванні договору ЦПХ або при звільненні внаслідок реорганізації виробництва - допомога по безробіттю розпочнеться через місяць з дати звільнення), на 2 роки або менше особам, яким залишилось до пенсії 2 і менше років.

Розмір допомоги залежить від розміру легальної нарахованої заробітної плати безробітного і загального трудового стажу:

до 2 років - 50 відсотків від легальної заробітної плати;

від 2 до 6 років - 55 відсотків;

від 6 до 10 років - 60 відсотків;

понад 10 років - 70 відсотків.

Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру:

перші 90 календарних днів - 100 відсотків;

протягом наступних 90 календарних днів - 80 відсотків;

у подальшому - 70 відсотків.

Всі питання щодо перебування на обліку в центрі зайнятості, отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю, професійного навчання, громадських робіт та інших послуг будуть висвітлені на сторінці села Крушанівка пізніше по питанням, що будуть задані користувачами на адресу адміністрації сайту. Всі надані інформаційні матеріали не є офіційними, вони показують тільки аналіз діючого законодавства з питань пошуку роботи та одержання допомоги по безробіттю, інших послуг служби зайнятості.


03.02.2016р.Долучайетсь до громади села

Світовий прогноз Stratfor на 2015-2025 роки від лютого 2015 р. вказує на те, що ще до того розповідали українські та деякі російські науковці. А саме:

1) теперішній конфлікт Росії та України залишатиметься комплексним для глобальної політики ще довгий час;

2) ми отримаємо пожвавлення націоналізму в Східній Європі, хоча в самій Україні націоналізм значно втихне на користь більш масштабних модельних уявлень (Східна Європа повинна прийти до того, до чого прийшла наша країна);

3) розпад російської імперії неминучий, а Розпад ЄС дуже імовірний;

4) лідерська роль в Європі перейде від Німеччини до Польщі з Україною як її стратегічним партнером (почне формуватись Балто-Чорноморський Союз, який пришвидшить розпад Росії);

5) суттєво важливою для Євразії стає рольова вісь Польща-Україна-Туреччина-Китай - це група контролю за територією розваленої Росії, причому контроль за ядерною зброєю буде виконуватись за участю США.

Різні прогнози на найближчі 10 років сходяться в єдиному - світ буде змінюватися надзвичайно кардинально і дуже стрімко. Ось, Меір Брук, наш земляк з Нью-Йорку, пропонує трьохпозиційну модель сучасного світу: держава, корпорація, громада. Будь-які моделі, які базуються на співвідношенні цих трьох сторін (як в США), будуть більш адекватними, ніж ті, які грунтуються на одній (держава, як в РФ) чи на двох (держава та громада, як в Євросоюзі). Україна в даний час від двохпозиційної моделі (держава та корпорації) переходить до трьохпозиційної моделі свого життя (держава, корпорації та громади).

В цьому випадку можна сформулювати простий принцип відмираючого світу або світу динамічних змін - лише той, хто конструюватиме динамічну в цих трьох площинах структуру, матиме шанс пройти кризовий час динамічних змін і створити новий світ. В цьому випадку стають зрозумілі дві головні причини розпаду Росії, і це зовсім не економічний занепад, бо люди можуть пережити будь-які важкі часи, як от війну чи епідемію, якщо вони мають перспективний смисл. Отже перша причина розпаду - архаїзація, яка позбавляє росіян самого смислу життя. І це головна причина, яка не дозволить Росії пережити економічний рівень життя, який значно вищий за той, який був у наших предків під час та після Другої світової війни. Бо сучасники порівнюють своє життя з сучасниками, а не з предками. Так само друга причина розпаду Росії полягає у реальностній гомогенності, тобто закостенілості та ригідності, нездатності до інновацій крім військового озброєння. У Росії на справді є тільки одна модель - держава. Корпорації настільки сильно підлеглі державі, що можна зазначити, що Росія це держава-корпорація. Громадяни в Росії це не суспільство громадян, це суспільство підданих.

Саме тому ЗМІ в Росії це фактично спосіб управління суспільством через призму квазі-реальності. Отже, Росія розпадеться не через злидні чи політичну кризу верхів, а через архаїзацію як відсутність перспективних смислів і через відсутність корпоративної та суспільної (громадської) динаміки.

Це саме твердження можна застосувати і до Євросоюзу, де створювалася двохпозиційна модель: держави+громади. Головна помилка Євросоюзу полягала в тому, що європейські корпорації не були поширені по всій єврозоні і не стали потужною реальністю європейської політики. Відтак інновативний потенціал корпорацій, як це змогли використати США в часи кризи, не зміг бути використаний на території Європи.

Давайте поглянемо на поточний рік з позиції основних модельних процесів. Українській громаді необхідно відстояти своє існування на рівні Конституції. За будь-яку ціну треба не допустити фейкових владно-олігархічних змін до Конституції у теперішній редакції Парламенту. Українській громаді потрібна реальна децентралізація.

Українська громада має послабити впливовість українських олігархічних корпорацій всередині країни, тобто громада має продовжувати тиснути не тільки на владу, але і на олігархічні корпорації, зменшуючи їх впливовість на внутрішню політику.

Процес деолігархізації це, перш за все, процес громадський. Олігархічний консенсус влади має бути зруйнований - через перевибори Парламенту та можливо перевибори Президента. Нам потрібні сильні українські корпорації на світовому ринку, а не сильні українські корпорації в справі українського монополізму, у справі здирництва української громади через тарифну політикуна енергоносії та державну корупцію.

Українська громада має наполягати на нових форматах комунікації на телебаченні, де би був не тільки порядок денний влади та олігархів, але, перш за все, порядок денний самої громади.

Цей рік - це рік створення Суспільного телебачення, це рік розвитку всіх сторінок населених пунктів Першої всеукраїнської соціальної мережі. Порядок денний цього року це порядок денний громади, а не влади чи корпорацій. Сильна та впливова всередині країни та за її межами українська громада, громада Крушанівки - ось що має стати результатом цього року. І це важливо не тільки для продовження української революції. Це також важливо для майбутнього Європи, майбутнього Євразії з Росією, що майже розпалася, та майбутнього всесвіту загалом. Єднаймося!


24.01.2016р.Як перейменувати вулицю

Питання перейменування вулиць зробило сильний поштовх в громадському суспільстві Крушанівки. Цією справою стали цікавитись всі мешканці, що мають документи на певну адресу, мають яскраво виражені історичні вподобання, та ті мешканці, що мають на меті зробити з цієї справи черговий піар.

Свідомість жителів, Крушанівки перейшла на вищий рівень. Історія ще раз переписує своїх героїв, постають нові імена, відкидаються у минуле непотрібні радянські назви. Реформи тривають. На жаль, що вони зачіпають лише зовнішню оболонку державного апарату. Зміною табличок на вулицях Крушанівки справи не покращаться. Але якщо йти послідовно, то вулиці у Крушанівці повинні носити імена тих громадян, що внесли чималий вклад в його розбудову, теперішнє і минуле.

З чого почати? Дійсно з ідеї зміни назви певної вулиці. Ініціатори зміни назви вулиці, серед яких є мешканці, іноземці, трудові колективи чи державні органи, звертаються до голови сільської ради. Пропозиція щодо зміни назви вулиці має бути розглянута до 45 діб. Далі виноситься відповідне питання на обговорення: форум, громадські слухання, теле-, радіодебати, електронну консультацію. Воно продовжується не менше 2-х місяців, в підсумку повинні бути зведені всі «за», «проти» та інші варіанти. Потім голова сільської ради створює проект рішення про зміну назви вулиці Крушанівки і виносить на розгляд сільської ради. На сам кінець має бути прийняте рішення про зміну назви вулиці, яке набуває сили з моменту його офіційного оприлюднення.

Для бюджету Крушанівки сума такого перейменування буде залежати від кількості табличок та показчиків з новою назвою вулиці, які треба поновити. Як правило вартість однієї таблички коштує в районі 65 грн., дорожнього знака втричі дорожче. Для звичайних жителів не треба спеціально вносити зміни до документів, які засвідчують право власності, вони залишаться чинними. Також не потрібно спеціально змінювати реєстрацію місця проживання в паспорті. Юридичним особам законодавством не встановлено терміни подачі змін до установчих документів, вони можуть це зробити в інший зручний час.

До уваги всіх жителів, які забажають змінити назви вулиць чи інших об’єктів Крушанівки, на сайті розміщено посібник, з детальними прикладами, зразками документів. Він також містить перелік історичних постатей, які боролись проти народу України. Тобто це перелік людей, що причетні до масових злочинів, вони повинні стерті з карти Крушанівки.


03.12.2015р.Як дізнатись прогноз погоди у селі Крушанівка

Життя у селі Крушанівка так чи інакше пов’язано з погодними умовами. Це особливо стосується тих жителів, що багато проводять часу під відкритим небом. Жоден не хоче промокнути, замерзнути і застудитися. Хворіти дорого в наші часи. Точний прогноз погоди важливий також людям села, що працюють в сільському господарстві, на під відкритим небом в промисловості. Якщо не дізнатись точну температуру довкілля, то збитки теплових комунальних господарств можуть становити до 20 процентів. Інколи понадпланове чи недостатнє витрачення енергоресурсів веде до неефективного господарювання. Гарний господар завжди зуміє вирахувати потрібну кількість газу, дров, іншого палива чи електроенергії для обігріву свого будинку. Інколи поїздка Крушанівкою буде дуже вдалою, якщо дізнатись точний прогноз погоди навколишнього середовища. Це можливо за допомогою додатка сайту, що відображає рух фронтів, наявність погодних явищ в певному місці в конкретний час. Рух фронтів, що відображений на карті легко спрогнозує наявність дощу, туману, снігу, граду, грому. Такі погодні віджети використовують авіаперевізники при здійсненні вдалих польотів. Відтепер вони стали доступні на сторінках населених пунктів сайту для всіх користувачів Київської, Чернігівської, Сумської, Полтавської, Черкаської, Кіровоградської, Житомирської, Запорізької, Донецької, Дніпропетровської, Херсонської областей. Вони висвітлюють справжню картину погодних фронтів на певній місцевості.


27.11.2015р.Як отримати субсидії в 2015 році

Для прорахунку субсидії необхідно звернутись в місцеве управління соціального захисту населення, подати заяву і декларацію про доходи і витрати на призначення субсидії або надіслати ці два документи по пошті. По усім питанням, що не знайдуть жителі села Крушанівка в цій статті, рекомендовано подзвонити на безкоштовну гарячу лінію 0-800-507-309.

Чи є сенс оформлювати субсидію? Давайте порахуємо. Якщо типовий мешканець села Крушанівка має своє домогосподарство і опалює житлову будівлю дровами та газом в пропорції 50/50 і сплачує комунальним господарствам щомісяця 500 грн. Якщо субсидія сплачується при умові обов'язкового платежу в 1000 грн., то немає тоді потреби займатись оформленням субсидії.

Як вирахувати розмір обов'язкового платежу? Наприклад, пересічна родина із 3-х осіб в Крушанівці має за останні півроку офіційний заробіток 36 тис. грн. Тоді заробіток на одну особу за місяць становитиме 2 тис. грн. (36 : 6 = 6; 6 : 3 = 2). Цей результат треба по визначеній формулі поділити на 1176 грн (розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2015р.), поділити на 2 та помножити на 15%. Тобто 2000 : 1176 : 2 * 15% = 12,76%. При середньомісячному сукупному сімейному доході 6000 грн. на місяць обов'язковий платіж типової родини Крушанівки становить 765,6 грн. (6000 * 12,76%). Всі комунальні платежі, що перевищують цей мінімальний розмір, відшкодовуються управлінням соцзахисту. Порядок заповнення вказаний на сайті мінсоцполітики.

При заповненні декларації краще перестрахувати себе, взяти довідку про отримані доходи з податкової інспекції та пенсійного фонду по місцю проживання, адже при нарахуванні субсидії йде автоматична звірка з даними службами згідно обміну даних. У разі відсутності доходу або дохід є меншим прожиткового мінімуму у працездатних осіб, які зареєстровані по вказаній адресі, для розрахунку субсидії враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму (з 1 січня 2015р. - 1218 грн.). Оформлюється субсидія на особу, на яку відкриті особові рахунки за місцем реєстрації. Наявність заборгованості з оплати за житлово-комунальних послуг не впливає на визначення права на призначення субсидії.

При призначенні субсидії діє обмеження в площі житла - 48,87 м2 на одну особу, а також єдині для всієї України щомісячні норми споживання на одну особу води (4 м3), водовідведення (4 м3), вивезення побутових відходів (0,4167 м3), газопостачання в опалювальний період 7 м3 на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465 – в багатоквартирних будинках), на газову плиту на одну особу (приготування їжі - 6 м3 та підігрів води +3 м3 або водонагрівач 18 м3 ), електропостачання в опалювальний період 65 кВт год. на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465– в багатоквартирних будинках). У будинках, обладнаних (не обладнаних) стаціонарними електроплитами 130 кВт год. (90 кВт год.) на родину з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена сім’ї за наявності центр. постачання гарячої води або 150 кВт год. (120 кВт год.) на родину з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена сім’ї (за відсутності центр. постачання гарячої води). Якщо житлова площа перевищує соціальну норму житла, то це не позбавляє права субсидії. Просто при розрахунку субсидії братиметься не вся сума нарахованої квартплати, а тільки та, що є у межах соціальної норми.

Перерахунок розміру оформленої субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється. Сума оформленої субсидії, яку переказано на рахунки для оплати вартості комунальних послуг в розмірі соціальних нормативів і, яка не використана родиною внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата обов’язкової часки платежу домогосподарства на наступний розрахунковий період.


22.11.2015р.Дві справи на неділю: проголосувати та перевести свій годинник

В останню неділю жовтня за нашим законодавством проходять вибори до місцевих, районних, обласних рад та голів сільської ради. Ті громадяни країни, що мають виборче право, голосують за місцем своєї приписки в паспорті. Складні вибори очікуються. Всі політики перетасувались між собою як карти в колоді. Нові назви партій, ті ж самі передвиборчі програми і кандидати. Будь-якою ціною вдертись до органів влади. Життя їх нічому не навчило. Тотальна байдужість виборців села дає добро вчиняти з ними повне невіглавство. Але не будемо про погане. Який би вибір не зробила місцева громадськість, перша всеукраїнська соціальна мережа буде вітати цей вибір, бо жодна з політичних сил не впливає на діяльність порталу і це є знаковим чинником неупередженості перед громадянами Крушанівки та конкурентними ЗМІ, що продали свою ідейну свободу за тридцять срібенників. Життя продовжиться, жителі села оберуть владу, яка буде їх достойна. Кандидати в депутати місцевих виборів 2015 року доступні за посиланням: cvk.gov.ua. Підсумки місцевих виборів 2015 року доступні за тим же посиланням. Необхідно вибрати область та населений пункт. Інформація корисна для тих виборців села, що хочуть вивчити своїх кандидатів, перед тим, як зробити вибір і простежити результати голосування до остаточного підрахунку голосів. Осінні дні минають швидко, з неділі громадяни Крушанівки можуть поспати довше. Тільки треба нагадати їм перевести годинникову стрілку на годину назад і ще раз насолодитись осіннім теплим дощем, якого так давно не було в країні.


24.10.2015р.День туризму - теж свято

Починаючи з 1998 р. в країні відзначається День туризму. Пересічний житель села хоча б раз у рік виходить за межі рідного населеного пункту. Навіть вирушаючи у поїздку по справам у найближче велике місто чи маленьке село, подорожуючі завжди знаходять хвилину, щоб озирнутись навколо. Рогледіти дещо нове, перепочити, набратись нових сил. Ось так виник туризм. Спокуса побачити гарні краєвиди, архітектурні форми не давала покою багатьом туристам. Тому вони вирушали в дорогу на великі відстані, поєднуючи фотографування, краєзнавство і відпочинок. Таких активних подорожуючих в Україні не так вже й багато. Більшість людей віддає перевагу коротким походам в Карпати, на узбережжя Чорного і Азовського морів. Ще частіше відпочивають жителі Крушанівки на вихідних у парку, біля річки. Що кому ближче.

Розвиток туризму в Крушанівці багато в чому залежить від самих його людей та сільської влади. В якому стані знаходяться історичні будівлі? Чи впорядкована територія біля масового відпочинку людей, гостей села? На якому рівні тримаються їдальні, де є найближчий готель? Хтось розробляв туристичні маршрути, чи існують шляхові сполучення і реклама всіх існуючих об’єктів туризму? Це ключові питання, що мають бути на постійному контролі в плані розбудови місцевого туризму. В селі є завжди цікаві місця, які з боку пересічного проживаючого не є занадто особливими. Тільки туристичний бізнес вносить певну родзинку простим місцям, які потім виявляться привабливими для подорожуючих. Нові враження, приємний відпочинок, гарні спогади змусять гостей повернутись знову і знову у улюблене село.


27.09.2015р.До виборів 2015 року лишилось 45 днів

Близько тижня тому почалась передвиборча агітація у селі. На що надіються жителі Крушанівки? Чи лишились надії на поліпшення життя? Чи є нові постаті, яким можна довірити владу в Крушанівці?

Згідно нового законодавства країни про децентралізацію влади органи місцевого самоврядування матимуть більше повноважень для виконання своїх функцій. Але чи змінить це життя у Крушанівці? Свідомість місцевих начальників лишилась ще в минулому, коли всі вказівки диктувались зверху. Управляти самим на землі, чи не це є споконвічною мрією багатьох українців? Ще один крок до самостійності. Не тільки країни, а й Крушанівки. Коли майже все існуюче виробництво скорочене до мінімуму, надання послуг ледве держиться на плаву перед майбутньою районною владою стоять великі завдання щодо підвищення всіх напрямків життєдіяльності Крушанівки. Якими будуть результати голосування до сільської ради? Які депутати і політичні партії пройдуть до сільської ради, хто буде головою сільської ради, такі і рішення будуть прийматись на місцях. Таким і буде розвиток Крушанівки на найближчі 5 років.

Після реєстрації кандидатів у депутати почнеться справжня передвиборча агітація. Всі можливі і неможливі методи будуть використовуватись на повну силу. Хтось з кандидатів підкорить виборців солодкими обіцянками про заможне майбутнє Крушанівки. Хтось займеться так званою благодійністю і обдарує крупою і гречкою тих, хто готовий проміняти власний голос на певну матеріальну цінність. Справжні кандидати не голословлять, вони просто виконують свою роботу. Тихо і впевнено. Завдання виборців - розгледіти таких людей серед всіх кандидатів. Дати нимспробу, ще раз повірити в свої сили. Передвиборча боротьба переверне село з ніг на голову. Кандидати на виборні посади будуть пробувати не тільки зрости в очах людей, але й дискредитувати своїх конкурентів, якими б вони не були чесними. Районні ЗМІ зірвуть ще один куш куш на цій виборчій кампанії. Більше завдань буде і листоношам, передвиборні листівки будуть в кожному дворі. Стовпи у Крушанівці будуть розклеєні кольорами політичних партій, а портрети кандидатів будуть такі знайомі як свої. Один раз на декілька років вони зроблять все можливе, щоб місцевий житель проголосував за них. Отак і живуть люди у Крушанівці, від виборів до виборів.


16.09.2015р.З днем спорту, Крушанівка

Минули часи, коли спорт у Крушанівці був масовим. Хай як не критикують люди радянську культуру спортивне життя було на той час в моді. Згадайте урок фізкультури в радянський час. Діти з довідкою про недопущення до нормативів були скоріше виключенням серед групи школярів. В наші дні майже половина школярів не допускаються до сильних навантажень через різноманітні проблеми зі здоров'ям. Сам керівник не має права вимагати від учнів нормативів по силових навантаженнях. Добру оцінку будуть ставити лише за те, що учні приходять у спортивному одязі. Що заважає людям Крушанівки бути фізично кріпкими? Можна завжди списувати поганий стан здоров'я на радіацію від аварії на ЧАЕС. Але кожен з них має право вибирати те, як йому жити фізично і який вести спосіб життя. Або наїстись до нестями, додавши міцного алкоголю. Або влаштувати маленьку дієту і пробігти короткий шлях, хоча б по дорозі на роботу. Або цілий вечір валятись на дивані перед телевізором чи ПК. Або лягти спати раніше, щоб на ранок мати здоровий вигляд. Скільки б не будували спортшкіл, закладів оздоровлення у Крушанівці, фізична культура людей буде залежати тільки від них самих. Хто господарює Крушанівкою, фізичною культурою, спортом? Ні, не влада. Цим керують самі люди, що, можливо, несвідомо, попали під вплив інших цінностей. Здоров'я стало не в тренді. Його звикли купувати в аптеках і лікарнях. Замість того, щоб займатись собою і слідити за харчуванням. Що цінніше? Не багато жителів у Крушанівці є, що тримають на висоті свою спортивну культуру. Добре те, що до них додались хлопці та дівчата і розвивають новий напрямок спорту - workout. Це той масовий вид спорту, що не потребує зайвих витрат. Турнік, бруси, віджимання від полу, біг. Результат від занять дає приклад іншим жителям. Можливо, вони замисляться над собою. А чи правильно вони живуть? Їм же ще не одне покоління ростити і передавати в майбутнє найкращі гени. Вони і визначать подальший розвиток мешканців не тільки Крушанівки, а й цілої країни.


12.09.2015р.День підприємця в Крушанівці

Як завжди в Україні в першу неділю вересня відзначають День підприємця. Це свято запроваджено з 5 жовтня 1998 р. Указом Президента України, але підприємці Крушанівки не звикли гучно його святкувати. Схоже, гроші полюбляють тишу. Як і крупний, так і дрібний бізнес у Крушанівці не хизується своїм святом. В наш важкий час складно знайти ресурси для таких широкомасштабних заходів. Тим більше, що з боку держави підтримка підприємництва зовсім мала. Певні заходи, що здійснюються місцевою владою, можна сказати, - формальні. Конкурс на найкращого підприємця, грамоти, подяки лише дратують в останній час підприємців, що втомились чекати від держави справжньої підтримки. Дійсно, що все можна списати на війну, але працювати треба якось. В надії на поліпшення попиту на внутрішньому ринку багато підприємців чекає збільшення своїх доходів, адже з 1 вересня збільшений розмір мінімальної зарплати для населення. Ще важливо, щоб не підвищили сильно податки, вартість енергоносіїі і курс гривні був стабільним. Бо якщо і далі так піде, то підприємців може не бути. А це серйозні речі. Вся доходна частка місцевого бюджету Крушанівки залежить від сплати податків місцевих підприємців. Левову вагу займає податок з доходів фізичних осіб, єдиний соціальний внесок, плата за землю, орендна плата, єдиний податок. Як буде існувати село Крушанівка без підприємців? Важко уявити. Подумати тільки, як їм починалось в 1991-1995 роках… Коли з'являлись перші підприємці в Крушанівці. З чого вони починали і що вони досягли… Як нам жилось без них і зараз з ними. Збудовані заклади торгівлі, виробничі будівлі, надання послуг. Вся інфраструктура села закручена навколо них і тримається на них. Суворі закони бізнесу залишили лише самих сильних. Місцева конкуренція дала жителям найдешевші і найякісніші з можливих товари, продовольство і послуги. Схоже, що ніщо не зупинить підприємництво у Крушанівці, бо є сила і воля творити свою справу, своє село. Дай Бог тільки їм здоров’я, сили і віри в цей нелегкий час!


05.09.2015р.День знань у Крушанівці

Кожного року на кінець літа більшість мешканців Крушанівки збираються до школи. Теплі дні позаду. Всі дітлахи відпочили і готові приступити до нового навчального року. Недарма придумали на перший день осені свято – День Знань. Ці тривожні моменти радості й турботи. Хтось всі канікули чекає на те, щоб швидше побачити однокласників. За літо діти подорослішали, є багато чим поділитись. Комусь не хочеться сідати за парту, згадувати похмурі учбові будні.

Так як у всій Україні, школярі Крушанівки ідуть останній день літа на пробний урок в школу. З новим літнім ремонтом шкільні класи виглядають тепліше. Вчителі з учнями прораховують всі організаційні моменти: вивчають розклад уроків, нові підручники й оновлені обличчя один одного. З нового навчального року є можливість пересісти на іншу парту, багато учнів використовують цей момент і підходять до класної керівниці з аналогічним проханням. Один словом, все як у Порошенка – «по новому», починаючи зі шкільного одягу і канцелярії і закінчуючи свіжим ремонтом класних приміщень. Якби не голосно лунали всі партійні лозунги, завжди в Крушанівці знайдуться всі недоліки шкільної освіти. От наприклад, підвезення школярів до школи з далекої місцевості, харчування малозабезпечених дітей, дітей сиріт і т.п., сучасна матеріально-технічна база, обігрів приміщень взимку тощо. Ці та інші проблеми жоден політик не може вирішити, тож залишається батькам об'єднуватись на шкільних зборах у громади, щоб хоч якось покращитиполіпшити стан місцевої освіти села Крушанівка.

Першого числа всі прибрані діти підуть у школу і багато з людей старшого покоління згадає цей день, поринувши в історію своєї юності. Батьки проведуть своїх дітей і поновлять свою пам’ять новими світлими шкільними моментами. Море квітів, посмішок, віршів, пісень, фотознімків. Чого тільки не згадають у Крушанівці на свято першого вересня. Вдалого початку лишилось побажати всім учням, вчителям і батькам. Успіх буде залежати тільки від них. А вдалий початок – це половина справи. До нових висот, до нових перемог!


31.08.2015р.До дня Незалежності України

Цілих три вихідних подарувала держава на кінець літа. От і думку гадають жителі у Крушанівці, як провести ці вихідні на повну силу. Традиційно в останні дні літа копають картоплю всією родиною. Спішать закінчити збирання цього врожаю до настання осінніх дощів, бо таких довгих вихідних не буде більше на наступний місяць та й день стає меншим, справа йде до осені. Погода теж виявиться сприятливою – сильної спеки, затяжних дощів не буде. А комарів цього літа взагалі було мало, варто надіятись на гарні умови праці.

У кого буде більше вільного часу, зможе в неділю вийти в центр Крушанівки, відсвяткувати День Державного Прапору України, разом з держслужбовцями підняти жовто-блакитний стяг. Ці два кольори в останній рік були такими поширеними, що, здається, це свято будуть скоро святкувати мешканці села в себе вдома, піднімаючи жовто-блакитні символи на власному подвір’ї.

На третій день вихідних, коли від роботи (картоплі) коні дохнуть, люди починають думати, як все таки відпочити, хоч на вечір. Все таки – День Незалежності. Хто подивився святковий парад по телевізору, вже наполовину приурочився до свята. А що там приготувала місцева влада на святкування незалежності? Щоб там не було на вечір у селі почнуть збиратись люди, гуртуватись родинами, друзями, кумами. Гарний привід відзначити 24 річницю Дня Незалежності. Це буде понеділок, тяжкий день. Такий тяжкий як і їх незалежність, пролита кров’ю на рідній землі. Прикро, що деякі жителі не цінять це свято, перетворюють його на справжнє пияцтво з відповідними наслідками.

Ранок 25-го схоже виявиться не легшим, люди вийдуть на роботу, щоб «відпочити». А кому зараз легко? У Крушанівці вже давно звикли так працювати, бо розуміють, що справжня незалежність – це тяжка праця протягом багатьох століть, тільки силою її можна вибороти.

21.08.2015р.
Відвідувачі села Крушанівка (2)
Сповіщення


Будь в курсі всіх подій на село Крушанівка -
додай свій E-mail для отримання інформації про всі зміни цієї сторінки

Ваш E-mail:
Будемо вдячні за розміщення нашого лінку сайту села Крушанівка:Погода у Крушанівці
Інші населені пункти
Хмельницької області і району
з прогнозом погодиТопографічна карта


Інші населені пункти
Хмельницької області
і району з топографічною картою
Ціни на Вашу рекламу
в місяць по всіх сторінках
району – 30 грн
області – 300 грн
України – 2500 грн
    Олег © Sir.Ko™ 2005-2016 Сироватко