E-mail:  Пароль:  Чужий комп'ютер   

Шан. гостю, адміністрація сайту вітає Вас!
Для приєднання до громади щирих українців, введіть Ваш логін і пароль.
При їх відсутності зареєструйтесь власноручно
або зайдіть з соціальної мережі, де вже є Ваша сторінка
Реєстрація передбачає погодження та дотримання правил сайту

Село Велика Кужелева - сайт громади
   Люди

   Фото (23)

   Відео

   Визначні місця    додати


Facebook livejournal ВКонтакті Однокласники Twitter Google: живая лента
Населені пункти району

1. Дунаївці
2. Смотрич
3. Михайлівка
4. Маків
5. Кривчик
6. Дунаївці
7. Лисогірка
8. Голозубинці
9. Рахнівка
10. Сокілець

Див. далі

Рейтинг населених пунктів залежить від відданих за них голосівсело Велика Кужелева

райцентр Дунаївці

облцентр ХмельницькийЗапитати


Будь патріотом свого села - проголосуй за нього!

Всього голосів: 0
Дивитись місця в рейтингах
України та Хмельницької області

Максимальний рейтинг села Велика Кужелева залежить від рейтингу всіх зареєстрованих учасників, від заповнених тем для обговорення - додаткові голоси за тему, від збережених фото - додатковий голос за фото (до 2500 фото)


Велика Кужелева - цеКартографія місцевості громади

районні центри
населені пункти району
населені пункти за межами районуОстанні фото

Всі альбоми фото
Новини Хмельницької області


У рейтингу губернаторів Загородний став сьомим (Vsim.ua)(16:04)
Молитва за земляків, замордованих голодною смертю (33tv.com.ua (Хмельницький))(15:49)
500 доларів за не притягнення через «порно» (Вісник & Ко)(15:30)
Хмельничани платитимуть за газ по-новому (Подільська.info)(15:18)
Водій збив 84-річного пішохода, та втік з місця події (Khmelnytsky.com.ua)(15:04)
Остановки в Херсоне и Хмельницком – просто слов нет (ИА Таврия Ньюс)(14:45)
Хто 1 грудня залишиться без води (Khmelnytsky.com.ua)(14:38)
У Хмельницькому вже 10 років не можуть добудувати водогін (Подільська.info)(14:29)
У Хмельницькому стартувала енергоефективна реформа на 10 років (Ngp-ua.info)(14:26)
Кам'янець-Подільський центр розмінування отримав обладнання з Канади (Подільська.info)(14:24)


Форум - села - Теми для обговорення
Про доступ до публічної інформації
Записи на основній сторінці поки що відсутні
Перенесення інформації в поле вводу з текстового редактору
є корисним під час створення сайту населеного пункту
Щодо погоди у селі Велика Кужелева

Життя у селі Велика Кужелева так чи інакше пов’язано з погодою. Це особливо стосується тих жителів, що багато проводять часу під відкритим небом. Ніхто з мешканців не хоче промокнути, замерзнути і застудитися. Хворіти дорого в наші часи. Точний прогноз погоди важливий також людям Великої Кужелевої, що працюють в на польових роботах, на під відкритим небом в інших галузях народного господарства. Якщо не дізнатись точну температуру довкілля, то збитки теплових комунальних господарств можуть бути до 20 процентів. Інколи понадпланове чи мізерне витрачення енергоресурсів веде до неефективного господарювання. Успішний господар завжди зуміє прорахувати необхідну кількість газу, дров, іншого палива чи електроенергії для обігріву свого будинку. Інколи подорож селом буде дуже вдалою, якщо дізнатись точний прогноз погоди навколишнього середовища. Це можливо за допомогою додатка соцмережі, що ілюструє рух фронтів, наявність опадів в певному місці в певний час. Рух фронтів, що відображений на карті легко визначить опади дощу, туману, снігу, граду, грому. Такі погодні віджети використовують авіаслужби при здійсненні вдалих польотів. Відтепер вони стали видимі на сторінках населених пунктів сайту для всіх відвідувачів Київської, Чернігівської, Сумської, Полтавської, Черкаської, Кіровоградської, Житомирської, Запорізької, Донецької, Дніпропетровської, Херсонської областей. Вони відображають справжню картину метеоявищ на певній місцевості.


27.11.2015р.Оформлення субсидії на оплату комунальних послуг в 2015 році

Для оформлення субсидії треба звернутись в місцеве управління соціального захисту населення, написати заяву і декларацію про доходи і витрати на призначення субсидії або відправити ці два документи по пошті. По всім питанням, що не знайдуть жителі села Велика Кужелева в цій пам'ятці, рекомендовано подзвонити на безкоштовну пряму лінію 0-800-507-309.

Чи варто оформлювати субсидію? Давайте порахуємо. Якщо типовий мешканець села Велика Кужелева має власне домогосподарство і опалює житловий будинок дровами та газом в пропорції 50/50 і платить комунальним службам щомісяця 500 грн. Якщо субсидія нараховується при умові обов'язкового платежу в 1000 грн., то немає тоді сенсу займатись оформленням субсидії.

Як визначити розмір обов'язкового платежу? Приміром, пересічна сім'я із 3-х осіб в Великій Кужелевій має за останні 6 місяців легальний заробіток 36 тис. грн. Тоді заробіток на одну особу в місяць становитиме 2 тис. грн. (36 : 6 = 6; 6 : 3 = 2). Цей результат необхідно по визначеній формулі розділити на 1176 грн (розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2015р.), розділити на 2 та помножити на 15%. Тобто 2000 : 1176 : 2 * 15% = 12,76%. При середньомісячному сукупному сімейному доході 6000 грн. на місяць обов'язковий платіж типової родини Великої Кужелевої становить 765,6 грн. (6000 * 12,76%). Всі комунальні платежі, що перевищують цей мінімальний розмір, відшкодовуються державою. Порядок заповнення вказаний на сайті мінсоцполітики.

При заповненні декларації краще перестрахувати себе, взяти довідку про отримані доходи з податкової інспекції та пенсійного фонду по місцю проживання, адже при нарахуванні субсидії йде автоматична звірка з даними службами згідно обміну даних. У разі відсутності заробітку або дохід є меншим прожиткового мінімуму у працездатних осіб, які зареєстровані по вказаній адресі, для розрахунку субсидії враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму (з 1 січня 2015р. - 1218 грн.). Оформлюється субсидія на особу, на яку відкриті особові рахунки за місцем реєстрації. Наявність заборгованості зі сплати за житлово-комунальних послуг не впливає на визначення права на призначення субсидії.

При призначенні субсидії діє обмеження в площі житла - 48,87 м2 на одну особу, а також єдині для всієї України щомісячні норми споживання на одну особу води (4 м3), водовідведення (4 м3), вивезення сміття (0,4167 м3), газопостачання в опалювальний період 7 м3 на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465 – в багатоквартирних будинках), на газову плиту на одну особу (приготування їжі - 6 м3 та підігрів води +3 м3 або водонагрівач 18 м3 ), електропостачання в опалювальний період 65 кВт год. на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465– в багатоквартирних будинках). У будинках, обладнаних (не обладнаних) стаціонарними електроплитами 130 кВт год. (90 кВт год.) на родину з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена родини за наявності центр. постачання гарячої води або 150 кВт год. (120 кВт год.) на родину з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена родини (за відсутності центр. постачання гарячої води). Якщо житлова площа перевищує соціальну норму житла, то це не означає позбавлення права субсидії. Просто при оформленні субсидії братиметься не вся сума нарахованої квартплати, а тільки та, що є у межах соціальної норми.

Перерахунок розміру розрахованої субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється. Сума розрахованої субсидії, яку переказано на рахунки для оплати вартості комунальних послуг в розмірі соціальних нормативів і, яка не використана сім'єю внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата обов’язкової часки платежу родини на наступний розрахунковий період.


22.11.2015р.Дві справи на неділю: проголосувати та перевести годинник

В останню неділю жовтня за нашим законодавством проходять вибори до місцевих, районних, обласних рад та голів сільської ради. Ті громадяни України, що мають виборче право, проголосують за місцем своєї приписки в паспорті. Складні вибори очікуються. Всі політики перетасувались між собою як карти в колоді. Нові назви політичних сил, ті ж самі передвиборчі програми і кандидати. Будь-якою ціною вдертись до органів влади. Життя нічому не навчило. Повна байдужість виборців села дає добро вчиняти з ними неправомірні дії. Але не будемо про погане. Який би вибір не зробила місцева громадськість, перша всеукраїнська соціальна мережа буде вітати цей вибір, бо жодна з політичних сил не впливає на діяльність сайту і це є показовим чинником неупередженості перед виборцями Великої Кужелевої та конкурентними ЗМІ, що продали свою ідейну свободу за тридцять срібенників. Життя продовжиться, жителі села оберуть владу, яка буде їх достойна. Кандидати в депутати місцевих виборів доступні за посиланням: cvk.gov.ua. Результати місцевих виборів доступні за тією ж адресою. Варто вибрати область та населений пункт. Інформація корисна для тих виборців села, що хочуть вивчити своїх кандидатів, перед тим, як зробити вибір і простежити хід голосування до остаточного підрахунку голосів. Осінні дні минають швидко, з неділі громадяни Великої Кужелевої можуть поспати довше. Тільки необхідно нагадати їм перевести годинникову стрілку на годину назад і ще раз насолодитись осіннім теплим дощем, якого так давно не було в Україні.


24.10.2015р.День туризму у селі

Починаючи з 1998 р. в країні святкується День туризму. Пересічний житель села бодай один раз у рік виїздить за межі свого населеного пункту. Навіть вирушаючи у відрядження по справам у найближче велике місто чи маленьке село, люди іноді знаходять час, щоб озирнутись навколо. Рогледіти щось нове, перекусити, набратись нових сил. Так виник туризм. Спокуса побачити гарні краєвиди, історичні споруди не давала покою багатьом подорожуючим. Тому вони вирушали в дорогу на далекі відстані, поєднуючи фотографування, культурологію і відпочинок. Таких активних туристів в Україні не так вже й багато. Більшість людей віддає перевагу тижневим походам в Карпати, на узбережжя Чорного і Азовського морів. Ще частіше відпочивають мешканці Великої Кужелевої на вихідних у парку, біля річки. Що кому краще.

Популяризація туризму в Великій Кужелевій багато в чому залежить від самих його людей та місцевої влади. В якому стані знаходяться культурні будівлі? Чи впорядкована територія біля масового відпочинку людей, гостей села? На якому рівні тримаються їдальні, де є найближчий готель? Хтось розробляв туристичні маршрути, чи існують дорожні сполучення і реклама всіх існуючих об’єктів туризму? Це ключові питання, що мають бути вирішені в плані розвитку місцевого туризму. В селі є завжди цікаві місця, які з боку пересічного жителя не є занадто особливими. Тільки туристичний бізнес вносить певну родзинку простим місцям, які потім стануть привабливими для туристів. Нові враження, приємний відпочинок, гарні спогади змусять гостей повертатись знову і знову у улюблене село.


27.09.2015р.Передвиборна агітація почалась

Півмісяця тому почалась передвиборча агітація у селі. На що надіються мешканці Великої Кужелевої? Чи лишились надії на поліпшення життя? Чи є нові кандидати, яким можна довірити владу в Великій Кужелевій?

Згідно нового законодавства України про децентралізацію влади органи місцевого самоврядування отримають більше повноважень для виконання своїх функцій. Але чи змінить це життя у Великій Кужелевій? Свідомість місцевих начальників залишилась ще в минулому, коли всі вказівки диктувались зверху. Господарювати самим на землі, чи не це є споконвічною метою багатьох українців? Ще один крок до незалежності. Не тільки країни, а й Великої Кужелевої. Коли майже все поточне виробництво урізане до мінімуму, надання послуг ледве держиться на плаву перед майбутньою місцевою владою стоять великі завдання щодо підвищення всіх напрямків життєдіяльності села. Якими будуть підсумки виборів до сільської ради? Які депутати і політичні партії пройдуть до сільської ради, хто буде головою сільської ради, такі і рішення будуть прийматись на місцях. Таким і буде розвиток Великої Кужелевої на найближчі роки.

Після реєстрації кандидатів у депутати почнеться справжня передвиборча агітація. Всі можливі і неможливі засоби будуть використовуватись на повну силу. Хтось з кандидатів підкорить виборців солодкими обіцянками про заможне майбутнє Великої Кужелевої. Хтось займеться так званою благодійністю і наділить крупою і гречкою тих, хто готовий проміняти власний голос на певне матеріальне благо. Справжні кандидати не обіцяють, вони просто виконують свою роботу. Тихо і впевнено. Задача виборців - побачити таких людей серед всіх кандидатів. Дати нимшанс, ще раз повірити в їх сили. Передвиборча агітація переверне село верх дном. Претенденти на виборні посади будуть пробувати не тільки піднятись в очах мешканців, але й понизити своїх конкурентів, якими б вони не були порядними. Районні газети зірвуть ще один куш куш на цій виборчій кампанії. Більше завдань буде і працівникам Укрпошти, передвиборні листівки будуть в кожному дворі. Стовпи у Великій Кужелевій будуть майоріти кольорами політичних партій, а портрети кандидатів будуть такі знайомі як свої. Один раз на 5 років вони зроблять все можливе, щоб місцевий електорат проголосував за них. Отак і живуть люди у селі, від виборів до виборів.


16.09.2015р.З днем спорту, Велика Кужелева

Минули роки, коли спорт у Великій Кужелевій був багаточисельним. Хай як не критикують жителі радянську епоху спортивне життя було на ті часи в моді. Згадайте фізкультуру в школі. Учні з довідкою про недопущення до нормативів були скоріше винятком серед групи дітей. Зараз же майже половина дітей не допускаються до сильних навантажень через різноманітні хвороби. Сам керівник не має права просити від учнів нормативів по силових вправах. Відмінну оцінку будуть ставити лише за те, що діти приходять у спортивній формі. Що заважає людям Великої Кужелевої бути фізично кріпкими? Можна завжди списувати поганий стан здоров'я на радіацію від аварії на Чорнобильській АЕС. Але кожен з них вибирає те, як йому жити фізично і який вести спосіб життя. Або наїстись зайвих харчів, додавши міцного алкоголю. Або влаштувати маленьку дієту і пробігти зайвий шлях, хоча б по дорозі на роботу. Або цілий вечір провалятись на дивані перед телевізором чи ПК. Або лягти спати раніше, щоб на ранок мати здоровий вигляд. Скільки б не побудували лікарень, спортивних шкіл, закладів оздоровлення у Великій Кужелевій, фізична культура людей буде залежати тільки від них. Хто керує Великою Кужелевою, фізичною культурою, спортом? Ні, не влада. Цим керують самі жителі, що, ймовірно, несвідомо, попали під вплив інших цінностей. Здоров'я стало не в моді. Його звикли купувати в аптеках і лікарнях. Замість того, щоб займатись спортом і слідити за харчуванням. Що цінніше? Не багато жителів у Великій Кужелевій є, що тримають на висоті свою фізичну культуру. Добре те, що до них приєднались хлопці і розвивають новий напрямок спорту - street workout. Це той багаточисельний вид спорту, що не потребує зайвих витрат. Турнік, бруси, віджимання від полу, біг. Результат від занять дає приклад іншим юнакам. Ймовірно, вони задумаються над собою. А чи правильно вони живуть? Їм же ще не одне покоління ростити і передавати в майбутнє найкращі гени. Вони і визначать подальший розвиток жителів не тільки Великої Кужелевої, а й цілої країни.


12.09.2015р.День підприємництва в Великій Кужелевій

Як завжди в Великій Кужелевій в першу неділю вересня відзначають День підприємництва. Це свято запроваджено з 5 жовтня 1998 р. Указом Президента України, але мешканці Великої Кужелевої не звикли гучно його святкувати. Мабуть, гроші полюбляють тишу. Як і крупний, так і малий бізнес у Великій Кужелевій не хизується своїм святом. В наш нелегкий час не просто знайти ресурси для таких широкомасштабних заходів. Тим більше, що з боку держави підтримка підприємництва зовсім мала. Деякі заходи, що здійснюються місцевою владою, можна зазначити, - формальні. Конкурс на найкращого підприємця, грамоти, подяки лише дратують в останній рік підприємців, що втомились чекати від влади реальної підтримки. Дійсно, що все можна списувати на війну, але жити треба якось. В надії на покращення попиту на внутрішньому ринку чимало підприємців очікує збільшення своїх доходів, адже з першого вересня збільшений розмір мінімальної зарплати для населення. Головне, щоб не підвищили сильно податки, вартість енергоносіїі і курс гривні був стійким. Бо якщо і далі так піде, то бізнесу може не бути. А це серйозні речі. Вся доходна частина місцевого бюджету Великої Кужелевої залежить від податкових надходжень місцевих підприємців. Найбільшу частку займає податок з доходів фізичних осіб, ЄСВ, плата за землю, орендна плата, єдиний податок. Як буде існувати село Велика Кужелева без підприємців? Важко уявити. Згадайте тільки, як їм жилось в 1991-1997 роках… Коли зароджувались перші підприємці в Великій Кужелевій. З чого вони починали і чого вони досягли… Як нам було без них і зараз з ними. Зведені торгівельні заклади, виробничі будівлі, надання послуг. Вся інфраструктура села закручена навколо них і держиться на них. Суворі закони бізнесу залишили лише самих сильних. Місцева конкуренція дала людям найдешевші і найякісніші з можливих товари, продовольство і послуги. Здається, що ніщо не зупинить підприємницький рух у Великій Кужелевій, бо є сила і воля будувати свою справу, своє село. Дай Бог тільки їм здоров’я, сили і віри в цей нелегкий час!


05.09.2015р.День знань у Великій Кужелевій

Кожний рік в кінці літа більшість мешканців Великої Кужелевої готуються до школи. Найтепліша пора року позаду. Всі діти оздоровились і готові приступити до чергового навчального року. Тому й придумали на перше вересня свято – День Знань. Ці хвилюючі моменти радості й турботи. Хтось все літо чекає на те, щоб швидше побачити однокласників. За літо школярі подорослішали, є багато чим поділитись. Комусь не хочеться сідати за парту, згадувати сірі навчальні будні.

Так як у всій Україні, школярі Великої Кужелевої ідуть останній день літа на пробний день в школу. З новим літнім ремонтом шкільні класи виглядають тепліше. Вчителі з учнями вже думають про всі організаційні моменти: вивчають розклад уроків, нові підручники й оновлені обличчя один одного. З першого вересня є можливість пересісти на іншу парту, багато учнів використовують цей момент і підходять до вчителів з відповідним проханням. Тобто, все як у Порошенка – «по новому», починаючи зі шкільного одягу і канцелярії і закінчуючи свіжим ремонтом учбових приміщень. Якби не голосно лунали всі політичні лозунги, завжди в Великій Кужелевій знайдуться всі недоліки шкільної освіти. От наприклад, підвезення школярів до школи з далекої відстані, харчування малозабезпечених дітей, дітей сиріт і т.п., сучасна матеріально-технічна база, обігрів приміщень взимку тощо. Ці та інші проблеми жоден політик не може вирішити, тож залишається батькам об'єднуватись на шкільних зборах у громади, щоб хоч якось покращитиполіпшити стан місцевої освіти села Велика Кужелева.

Першого вересня всі прибрані діти підуть у школу і багато з людей старшого покоління згадає це свято, поринувши в історію свого дитинства. Батьки проведуть своїх дітей і поновлять свою пам’ять новими прекрасними шкільними враженнями. Море радості, посмішок, віршів, пісень, фотознімків. Чого тільки не згадають у Великій Кужелевій на свято першого вересня. Вдалого початку лишилось побажати всім учням, вчителям і батькам. Успіх буде залежати тільки від них. А вдалий старт – це половина справи. До нових висот, до нових перемог!


31.08.2015р.До дня Незалежності України

Цілих три вихідних подарувала держава на кінець літа. От і думку гадають жителі у Великій Кужелевій, як провести ці вихідні на повну силу. Традиційно в останні дні літа копають картоплю всією родиною. Спішать закінчити збирання цього врожаю до настання осінніх дощів, бо таких довгих вихідних не буде більше на наступний місяць та й день стає меншим, справа йде до осені. Погода теж виявиться сприятливою – сильної спеки, затяжних дощів не буде. А комарів цього літа взагалі було мало, варто надіятись на гарні умови праці.

У кого буде більше вільного часу, зможе в неділю вийти в центр Великої Кужелевої, відсвяткувати День Державного Прапору України, разом з держслужбовцями підняти жовто-блакитний стяг. Ці два кольори в останній рік були такими поширеними, що, здається, це свято будуть скоро святкувати мешканці села в себе вдома, піднімаючи жовто-блакитні символи на власному подвір’ї.

На третій день вихідних, коли від роботи (картоплі) коні дохнуть, люди починають думати, як все таки відпочити, хоч на вечір. Все таки – День Незалежності. Хто подивився святковий парад по телевізору, вже наполовину приурочився до свята. А що там приготувала місцева влада на святкування незалежності? Щоб там не було на вечір у селі почнуть збиратись люди, гуртуватись родинами, друзями, кумами. Гарний привід відзначити 24 річницю Дня Незалежності. Це буде понеділок, тяжкий день. Такий тяжкий як і їх незалежність, пролита кров’ю на рідній землі. Прикро, що деякі жителі не цінять це свято, перетворюють його на справжнє пияцтво з відповідними наслідками.

Ранок 25-го схоже виявиться не легшим, люди вийдуть на роботу, щоб «відпочити». А кому зараз легко? У Великій Кужелевій вже давно звикли так працювати, бо розуміють, що справжня незалежність – це тяжка праця протягом багатьох століть, тільки силою її можна вибороти.

21.08.2015р.
Відвідувачі села Велика Кужелева (2)
Сповіщення


Будь в курсі всіх подій на село Велика Кужелева -
додай свій E-mail для отримання інформації про всі зміни цієї сторінки

Ваш E-mail:
Будемо вдячні за розміщення нашого лінку сайту села Велика Кужелева:Погода у Великій Кужелевій
Інші населені пункти
Хмельницької області і району
з прогнозом погодиТопографічна карта


Інші населені пункти
Хмельницької області
і району з топографічною картою
Ціни на Вашу рекламу
в місяць по всіх сторінках
району – 30 грн
області – 300 грн
України – 2500 грн
    Олег © Sir.Ko™ 2005-2015 Сироватко