E-mail:  Пароль:  Чужий комп'ютер   

Шан. гостю, адміністрація сайту вітає Вас!
Для приєднання до громади щирих українців, введіть Ваш логін і пароль.
При їх відсутності зареєструйтесь власноручно
або зайдіть з соціальної мережі, де вже є Ваша сторінка
Реєстрація передбачає погодження та дотримання правил сайту

Місто Велика Кужелева - сайт громади
   Люди

   Фото (23)

   Відео

   Визначні місця    додати


Facebook livejournal ВКонтакті Однокласники Twitter Google: живая лента
Населені пункти району

1. Дунаївці
2. Смотрич
3. Михайлівка
4. Маків
5. Кривчик
6. Дунаївці
7. Лисогірка
8. Голозубинці
9. Рахнівка
10. Сокілець

Див. далі

Рейтинг населених пунктів залежить від відданих за них голосівмісто Велика Кужелева

райцентр Дунаївці

облцентр ХмельницькийЗапитати


Будь патріотом свого міста - проголосуй за нього!

Всього голосів: 0
Дивитись місця в рейтингах
України та Хмельницької області

Максимальний рейтинг міста Велика Кужелева залежить від рейтингу всіх зареєстрованих учасників, від заповнених тем для обговорення - додаткові голоси за тему, від збережених фото - додатковий голос за фото (до 2500 фото)


Велика Кужелева - цеКартографія місцевості громади

районні центри
населені пункти району
населені пункти за межами районуОстанні фото

Всі альбоми фото
Новини Хмельницької області


Вчора Олександр Симчишин поспілкувався з жителями мікрорайону Ракове (Khmelnytsky.com.ua)(20:24)
Головний поліцейський Хмельницького не пройшов атестації і тепер готує апеляційну скаргу (Khmelnytsky.com.ua)(20:02)
У мікрорайоні Озерна перехожі знайшли на вулиці двох непритомних підлітків (Khmelnytsky.com.ua)(19:42)
Деякі вулиці міста завтра залишаться без води (Телеканал TV7 +)(19:24)
Відголоски виборів: на Хмельниччині виявили махінації з бюджетними коштами для місцевих виборів (Телеканал TV7 +)(18:24)
На Хмельниччині селянина оштрафували за самовільне використання земельної ділянки (Подільська.info)(17:59)
ДТП на Хмельнитчине: от удара иномарка перевернулась и загорелась (Hronika.info)(17:47)
Хмельницьких депутатів попросили поділитись ідеями розвитку міста (Телеканал TV7 +)(17:24)
Суд ув’язнив хмельницького псевдоміліціонера на 3 роки (Телеканал TV7 +)(17:15)
Спецтема: Пам’ятнику Небесній сотні у Хмельницькому бути. Але не у цьому році (Телеканал TV7 +)(17:14)


Форум - міста - Теми для обговорення
Про доступ до публічної інформаціїПослуги служби зайнятості

Кожен працездатний громадянин Великої Кужелевої може влаштуватись на роботу. Не просто на роботу, а роботу, за яку платять гроші, тим більш непогані. Не часто буває, коли людина має і добру роботу і гарну зарплату. Тим більше багато грошей не буває, навіть найліпша робота час від часу набридає і мешканці Великої Кужелевої вдаються до нового пошуку. Сьогодні буде викладено матеріал про те, як знайти роботу, а точніше, як влада може посприяти громадянам Великої Кужелевої заробити собі на хліб. Отже, розповідь буде довгою, влаштовуйтесь зручніше і погнали.

Незалежно від того чи жителі Великої Кужелевої працюють чи є безробітними служба зайнятості в кожному районному центрі може надати вичерпні консультації по пошуку роботи незалежно від зареєстрованого місця прописки громадян в паспорті. Якщо по місцю проживання роботу знайти не вийшло, є можливість скористатись комп'ютером з доступом в інтернет на випадок, якщо інтернет буде відключений вдома.

Щодо отримання допомоги по безробіттю, то тут необхідна реєстрація, право на яку мають громадянини, які офіційно працювали чи займались підприємництвом більше ніж півроку за останній рік звернення(наприклад з 03.02.2015р. по 03.02.2016р.). Якщо періоду зайнятості немає, то тут треба надати довідку до служби зайнятості з міської (сільської) ради по зареєстрованому місцю прописки в паспорті, що мешканець не була членом особистого селянського господарства (ОСГ). Дата довідки повинна дорівнювати даті звернення. Іншими словами, щоб по адресі прописки згідно даних відділу земельних ресурсів міської (сільської) ради не було виділено землі для ведення сільського господарства. Якщо мешканець є інвалідом, то наявність піврічного стажу за останній рік звернення для реєстрації є обов'язковою. Право на реєстрацію мають також випускники ВУЗів (для контрактників треба довідка щодо підтвердження форми навчання, а бюджетників мед. ВУЗів - довідку щодо надання можливості самостійного працевлаштування), ПТУ (додатково треба довідку щодо надання можливості самостійного працевлаштування), що звернулись протягом півроку від закінчення навчального закладу і випускники ніде не працювали.

Важливо, щоб особа на дату звернення не була зайнятою, не числилась підприємцем і шукала роботу. Для реєстрації потрібно подати оригінал паспорту (з пропискою), податкового номеру, трудової книжки (трудового договору), диплому (при наявності), довідки МСЕК (для інвалідів обов'язково та бажано індивідуальну програму реабілітації з заповненим 5-м розділом, щодо робіт, оптимальних за станом здоров'я).

За умови відсутності підходящої роботи на восьмий день (через тиждень) призначається виплата на період 6-місяців в мінімальному розмірі 544 грн/міс. (випускникам чи незастрахованим особам, що не були членами ОСГ), на 9 місяців (при звільненні за угодою сторін або за власним бажанням - тоді допомога по безробіттю відкладається на 3 місяці), на рік (при розірванні трудового договору або при звільненні внаслідок вивільнення виробництва - допомога по безробіттю розпочнеться через місяць з дати звільнення), на 2 роки або менше громадянам, яким залишилось до пенсії 2 і менше років.

Розмір допомоги залежить від розміру легальної нарахованої заробітної плати безробітного і загального трудового стажу:

до 2 років - 50 відсотків від легальної заробітної плати;

від 2 до 6 років - 55 відсотків;

від 6 до 10 років - 60 відсотків;

понад 10 років - 70 відсотків.

Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру:

перші 90 календарних днів - 100 відсотків;

протягом наступних 90 календарних днів - 80 відсотків;

у подальшому - 70 відсотків.

Всі питання щодо перебування на обліку в центрі зайнятості, отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю, професійного навчання, тимчасових робіт та інших послуг будуть висвітлені на сторінці Великої Кужелевої пізніше по питанням, що будуть задані користувачами на адресу адміністрації сайту. Всі розміщені інформаційні матеріали не є офіційними, вони показують тільки аналіз чинного законодавства з питань пошуку роботи та отримання допомоги по безробіттю, інших послуг служби зайнятості.


03.02.2016р.Долучайетсь до громади Великої Кужелевої

Світовий прогноз Stratfor на 2015-2025 роки від лютого 2015 р. вказує на те, що ще до того прогнозували українські та деякі російські експерти. А саме:

1) теперішній конфлікт Росії та України буде комплексним для глобальної політики ще тривалий час;

2) ми отримаємо посилення націоналізму в Східній Європі, хоча в самій Україні націоналізм стрімко втихне на користь більш значимих модельних структур (Східна Європа повинна прийти до того, до чого прийшла Україна);

3) розпад російської імперії невідворотний, а Розпад ЄС дуже імовірний;

4) лідерська роль в Європі перейде від Німеччини до Польщі з Україною як її стратегічним союзником (почне утворюватися Балто-Чорноморський Союз, який пришвидшить розпад Росії);

5) принципово важливою для Євразії стає рольова вісь Польща-Україна-Туреччина-Китай - це група контролю за територією розваленої Росії, причому контроль за ядерною зброєю буде виконуватись за участю США.

Різні прогнози на найближче 10-ти ліття сходяться в одному - світ буде змінюватися дуже кардинально і дуже стрімко. Наприклад, Меір Брук, наш співвітчизник з Нью-Йорку, декларує трьохпозиційну модель теперішнього світу: держава, корпорація, громадськість. Будь-які моделі, які базуються на співвідношенні цих трьох уявлень (як в США), будуть більш живучими, ніж ті, які грунтуються на одній (держава, як в Росії) чи на двох (держава та громада, як в Євросоюзі). Україна в даний момент від двохпозиційної моделі (держава та корпорації) переходить до трьохпозиційної моделі свого життя (держава, корпорації та громади).

В цьому сенсі можна сформулювати простий принцип кризового світу або світу динамічних змін - лише той, хто конструюватиме трьохпозиційну в цих трьох площинах структуру, матиме шанс пройти кризовий час динамічних змін і зародити новий світ. В цьому сенсі стають зрозумілі дві основні причини падіння Росії, і це зовсім не економічний занепад, бо люди можуть пережити любі важкі часи, як от голод чи катастрофу, якщо вони мають перспективний смисл. Отже перша причина розпаду - архаїзація, яка позбавляє росіян самого смислу життя. І це головна причина, яка не дозволить Росії пережити соціальний рівень життя, який значно кращий за той, який був у наших предків під час та після Другої світової війни. Бо сучасники порівнюють своє життя з сучасниками, а не з предками. Так само друга причина розпаду Росії полягає у реальностній гомогенності, тобто закостенілості та ригідності, нездатності до інновацій крім військового озброєння. У Росії на справді є тільки одна модель - держава. Корпорації настільки сильно підлеглі державі, що можна зазначити, що Росія це держава-корпорація. Люди в Росії це не суспільство громадян, це суспільство підданих.

Саме тому ЗМІ в Росії це дійсно спосіб управління суспільством через призму квазі-реальності. Тобто, Росія розпадеться не через зубожіння чи політичну кризу верхів, а через архаїзацію як відсутність перспективних смислів і через відсутність корпоративної та суспільної (громадянської) динаміки.

Це саме твердження можна застосувати і до Євросоюзу, де створювалася двохпозиційна модель: держави+громади. Головна помилка ЄС полягала в тому, що європейські корпорації не були поширені по всій єврозоні і не стали потужною реальністю європейської політики. Відтак інновативний потенціал корпорацій, як це змогли використати США в періоди кризи, не зміг бути використаний на території єврозони.

Давайте поглянемо на 2016-й рік з позиції основних модельних зрушень. Українській громаді потрібно відстояти своє існування на рівні Конституції. За будь-яку ціну треба не допустити фейкових владно-олігархічних змін до Конституції у теперішній редакції Парламенту. Українській громаді потрібна реальна влада на місцях.

Українська громадськість має послабити впливовість українських олігархічних корпорацій всередині країни, тобто громадськість має продовжувати тиснути не тільки на владу, але і на олігархічні корпорації, зменшуючи їх вплив на внутрішню політику.

Процес деолігархізації це, перш за все, процес громадський. Олігархічний консенсус влади має бути зруйнований - через перевибори Парламенту та можливо перевибори Президента. Нам потрібні сильні українські корпорації на міжнародному ринку, а не сильні українські корпорації в справі внутрішнього монополізму, у справі здирництва української громади через тарифну політику та державну корупцію.

Українська громадськість має наполягати на нових формах комунікації на телебаченні, де би був не тільки порядок денний влади та олігархів, але, перш за все, порядок денний самої громади.

2016-й рік - це рік створення Суспільного телебачення, це рік розвитку всіх сторінок міст і сіл Першої всеукраїнської соціальної мережі. Порядок денний 2016-го року це порядок денний громади, а не влади чи корпорацій. Потужна та впливова всередині країни та за її межами українська громадськість, громада Великої Кужелевої - ось що має стати результатом 2016-го року. І це важливо не тільки для продовження української революції. Це також важливо для майбутнього Європи, майбутнього Євразії з Росією, що майже розпалася, та майбутнього всесвіту вцілому. Єднаймося!


24.01.2016р.Як перейменувати вулицю

Питання перейменування вулиць зробило потужний поштовх в соціумі міста. Цією справою стали цікавитись всі жителі, що мають документи на певну адресу, мають сильно виражені політичні пристрасті, та ті жителі, що мають на меті зробити з цієї справи черговий піар.

Свідомість людей, Великої Кужелевої піднялась на вищий рівень. Історія ще раз переписує своїх героїв, вивчаються нові імена, викидаються у минуле непотрібні радянські назви. Реформи тривають. Шкода тільки, що вони затрогують лише зовнішню оболонку державного апарату. Заміною показчиків на вулицях Великої Кужелевої справи не поліпшаться. Але якщо думати послідовно, то вулиці у місті Велика Кужелева мають носити імена тих жителів, що внесли вагомий вклад в його розбудову, теперішнє і минуле.

З чого почати? Звісно з ідеї перейменування окремої вулиці. Ініціатори перейменування вулиці, серед яких є громадяни, іноземці, трудові колективи чи державні органи, звертаються до голови міської ради. Пропозиція щодо перейменування вулиці має бути розглянута до 45 календарних днів. Далі виноситься відповідне питання на обговорення: конференцію, зустрічі, теле-, радіодебати, електронну консультацію. Воно триває більше 2-х місяців, в результаті мають бути зведені всі «так», «ні» та інші пропозиції. Далі голова міської ради створює проект рішення про зміну назви вулиці міста і виносить на розгляд міської ради. На сам кінець має бути прийняте рішення про зміну назви вулиці, яке набуває чинності з моменту його офіційного оприлюднення.

Для бюджету Великої Кужелевої вартість такого перейменування буде залежати від кількості табличок та дорожних знаків з новою назвою вулиці, які треба поновити. Як правило виготовлення однієї таблички коштує приблизно 65 грн., дорожнього знака втричі більше. Для звичайних людей не треба спеціально вносити зміни до документів, які засвідчують право власності, вони залишаться дійсними. Також не потрібно спеціально змінювати реєстрацію місця проживання в паспорті. Підприємствам, установам, організаціям законодавством не встановлено терміни подачі змін до установчих документів, вони можуть це зробити в інший зручний час.

До уваги всіх людей, які забажають змінити назви вулиць чи інших об’єктів Великої Кужелевої, на сайті викладено підручник, з детальними поясненнями, зразками документів. Він також має перелік історичних постатей, які боролись проти народу України. Тобто це перелік людей, що причетні до масових злочинів, вони мають зникнути з карти Великої Кужелевої.


03.12.2015р.Погода у місті Велика Кужелева

Життя у місті Велика Кужелева так чи інакше пов’язано з погодою. Це особливо стосується тих людей, що багато проводять часу під відкритим небом. Ніхто з людей не хоче промокнути, замерзнути і застудитися. Хворіти дорого в наші часи. Точний прогноз погоди важливий також людям Великої Кужелевої, що працюють в на польових роботах, на під відкритим небом в інших галузях народного господарства. Якщо не дізнатись точну температуру довкілля, то збитки теплових комунальних підприємств можуть становити до 20 відсотків. Часто понадпланове чи недостатнє витрачення енергоресурсів веде до неефективного господарювання. Успішний господар завжди зуміє обчислити необхідну кількість газу, дров, іншого палива чи електроенергії для обігріву своєї оселі. Навіть подорож містом буде дуже вдалою, якщо знати точний прогноз погоди навколишнього середовища. Це можливо за допомогою віджета сайту, що ілюструє рух фронтів, наявність погодних явищ в певному місці в конкретний час. Напрям фронтів, що відображений на мапі легко спрогнозує опади дощу, туману, снігу, граду, грому. Ці погодні додатки використовують авіакомпанії при здійсненні вдалих польотів. Відтепер вони стали видимі на сторінках населених пунктів сайту для всіх відвідувачів Київської, Чернігівської, Сумської, Полтавської, Черкаської, Кіровоградської, Житомирської, Запорізької, Донецької, Дніпропетровської, Херсонської областей. Вони висвітлюють реальну картину погодних фронтів на заданій місцевості.


27.11.2015р.Оформлення субсидії на оплату комунальних послуг в 2015 році

Для оформлення субсидії необхідно зайти в місцеве управління соціального захисту населення, написати заяву і декларацію про доходи і витрати на призначення субсидії або надіслати ці 2 документи по пошті. По усім питанням, що не знайдуть жителі міста Велика Кужелева в цій статті, рекомендовано подзвонити на безкоштовну пряму лінію 0-800-507-309.

Чи є сенс оформлювати субсидію? Давайте подумаємо. Якщо типовий мешканець міста Велика Кужелева має приватне домогосподарство і опалює житловий будинок дровами та газом в пропорції 50/50 і платить комунальним службам кожного місяця близько 500 грн. Якщо субсидія нараховується при умові обов'язкового платежу в 1000 грн., то немає тоді потреби займатись оформленням субсидії.

Як вирахувати суму обов'язкового платежу? Для прикладу, типова родина із 3-х осіб в Великій Кужелевій має за останні півроку легальний заробіток 36 тис. грн. Тоді заробіток на одну особу в місяць становитиме 2 тис. грн. (36 : 6 = 6; 6 : 3 = 2). Цей результат необхідно по визначеній формулі поділити на 1176 грн (розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2015р.), поділити на 2 та помножити на 15%. Тобто 2000 : 1176 : 2 * 15% = 12,76%. При середньомісячному сукупному сімейному доході 6000 грн. на місяць обов'язковий платіж типової родини Великої Кужелевої становить 765,6 грн. (6000 * 12,76%). Всі комунальні платежі, що перевищують цей мінімальний розмір, відшкодовуються державою. Порядок заповнення вказаний на сайті мінсоцполітики.

При заповненні декларації краще перестрахувати себе, взяти довідку про отримані доходи з податкової інспекції та пенсійного фонду по місцю проживання, адже при нарахуванні субсидії йде автоматична звірка з даними службами згідно обміну даних. У разі відсутності заробітку або заробіток є меншим прожиткового мінімуму у працездатних осіб, які зареєстровані по вказаній адресі, для розрахунку субсидії враховується заробіток на рівні прожиткового мінімуму (з 1 січня 2015р. - 1218 грн.). Призначається субсидія на особу, на яку відкриті особові рахунки за місцем реєстрації. Наявність заборгованості зі сплати за житлово-комунальних послуг не впливає на визначення права на призначення субсидії.

При оформленні субсидії діє обмеження в площі житла - 48,87 м2 на одну особу, а також єдині для всієї України щомісячні норми споживання на одну особу води (4 м3), водовідведення (4 м3), вивезення побутових відходів (0,4167 м3), газопостачання в опалювальний період 7 м3 на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465 – в багатоквартирних будинках), на газову плиту на одну особу (приготування їжі - 6 м3 та підігрів води +3 м3 або водонагрівач 18 м3 ), електропостачання в опалювальний період 65 кВт год. на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465– в багатоквартирних будинках). У будинках, обладнаних (не обладнаних) стаціонарними електроплитами 130 кВт год. (90 кВт год.) на родину з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена родини за наявності центр. постачання гарячої води або 150 кВт год. (120 кВт год.) на родину з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена родини (за відсутності центр. постачання гарячої води). Якщо житлова площа перевищує соціальну норму житла, то це не позбавляє права субсидії. Просто при призначенні субсидії братиметься не вся сума нарахованої квартплати, а тільки та, що є у межах соціальної норми.

Перерахунок розміру розрахованої субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється. Сума розрахованої субсидії, яку переказано на рахунки для оплати вартості комунальних послуг в розмірі соціальних нормативів і, яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата обов’язкової часки платежу сім'ї на наступний розрахунковий період.


22.11.2015р.Дві справи на неділю: проголосувати та перевести годинник

В останню неділю жовтня за українським законодавством проходять вибори до місцевих, районних, обласних рад та голів міської ради. Ті громадяни країни, що мають виборче право, проголосують за місцем своєї приписки в паспорті. Складні вибори мають бути. Всі партії перетасувались між собою як карти в колоді. Нові імена партій, одні і ті ж обіцянки і політики. Будь-якою ціною вдертись до владних кабінетів. Життя їх не навчило. Тотальна байдужість громадян міста дає добро вчиняти з ними повне невіглавство. Але не будемо про погане. Який би вибір не зробила місцева громада, перша всеукраїнська соціальна мережа буде вітати цей вибір, бо жодна з політичних сил не впливає на діяльність сайту і це є показовим чинником неупередженості перед громадянами Великої Кужелевої та конкурентними ЗМІ, що продали свою політичну свободу за тридцять срібенників. Життя продовжиться, жителі міста оберуть владу, яка буде їх достойна. Кандидати в депутати місцевих виборів 2015 року доступні за посиланням: cvk.gov.ua. Результати місцевих виборів 2015 року доступні за тим же посиланням. Треба вибрати область та населений пункт. Інформація корисна для тих громадян міста, що хочуть вивчити своїх кандидатів, перед тим, як зробити вибір і простежити хід голосування до остаточного підрахунку голосів. Осінні дні минають швидко, з неділі громадяни Великої Кужелевої можуть поспати довше. Тільки треба нагадати їм перевести годинникову стрілку на годину назад і ще раз насолодитись осіннім теплим дощем, якого так давно не було в країні.


24.10.2015р.День туризму у місті

Починаючи з 1998 р. в країні відзначається День туризму. Кожен мешканець міста бодай раз на рік виїздить за межі свого населеного пункту. Навіть вирушаючи у відрядження по справам у найближче велике місто чи маленьке село, люди іноді знаходять час, щоб оглянутись навколо. Рогледіти дещо нове, перепочити, набратись нових сил. Ось так зародився туризм. Ідея побачити гарні краєвиди, історичні споруди не давала покою багатьом подорожуючим. Тому вони вирушали в дорогу на великі відстані, поєднуючи спорт, культурологію і відпочинок. Таких активних туристів в країні не так вже й багато. Переважна більшість жителів віддає перевагу тижневим поїздкам в Карпати, на береги Чорного і Азовського морів. Ще частіше проводять час мешканці Великої Кужелевої на вихідних у парку, біля річки. Що кому ближче.

Розвиток туризму в Великій Кужелевій багато в чому залежить від самих його жителів та міської влади. В якому стані знаходяться культурні будівлі? Чи облаштована територія біля масового відпочинку людей, дітей? На якому рівні тримаються кафе, де є найближчий готель? Хтось створював туристичні маршрути, які є шляхові сполучення і реклама всіх місцевих об’єктів туризму? Це базові питання, що мають бути на постійному контролі в плані розбудови сучасного туризму. В місті є завжди цікаві місця, які з боку кожного жителя не є занадто привабливими. Тільки туристичний бізнес внесе певну родзинку звичайним місцям, які потім стануть привабливими для туристів. Нові вподобання, приємний відпочинок, гарні спогади змусять гостей повернутись знову і знову у улюблене місто.


27.09.2015р.Виборча кампанія 2015 року

Більше тижня тому почалась передвиборча агітація у місті. На що сподіваються мешканці Великої Кужелевої? Чи лишились надії на поліпшення життя? Чи є нові постаті, яким можна довірити владу в Великій Кужелевій?

Згідно нового законодавства України про децентралізацію влади органи місцевого самоврядування отримають більше повноважень для виконання своїх функцій. Але чи змінить це життя у Великій Кужелевій? Свідомість місцевих керівників лишилась ще в минулому, коли всі рішення диктувались зверху. Господарювати самим на землі, чи не це є споконвічною мрією багатьох українців? Ще один крок до незалежності. Не тільки країни, а й Великої Кужелевої. Коли майже все поточне виробництво урізане до мінімуму, надання послуг ледве тримається на плаву перед майбутньою районною владою стоять великі завдання щодо розширення всіх напрямків життєдіяльності Великої Кужелевої. Якими будуть результати голосування до міської ради? Які кандидати і політичні сили увійдуть до міської ради, хто буде головою міської ради, такі і рішення будуть прийматись на місцях. Таким і буде розвиток Великої Кужелевої на найближчі роки.

Після реєстрації кандидатів у депутати почнеться справжня передвиборча агітація. Всі можливі і неможливі методи будуть використані на повну силу. Хтось з кандидатів підкорить виборців солодкими обіцянками про щасливе майбутнє Великої Кужелевої. Хтось займеться так званою благодійністю і наділить крупою і гречкою тих, хто готовий проміняти власний голос на певну матеріальну цінність. Справжні кандидати не обіцяють, вони просто роблять свою роботу. Тихо і впевнено. Задача виборців - побачити таких людей серед всіх кандидатів. Дати нимшанс, ще раз повірити в свої сили. Передвиборна агітація переверне місто верх дном. Претенденти на виборні посади будуть намагатись не тільки зрости в очах місцевих жителів, але й дискредитувати своїх конкурентів, якими б вони не були чесними. Районні газети зірвуть ще один куш куш на цій виборчій кампанії. Більше роботи буде і працівникам Укрпошти, агітаційні листівки будуть в кожному дворі. Стовпи і забори у Великій Кужелевій будуть майоріти кольорами політичних партій, а портрети кандидатів будуть такі знайомі як ніколи. Один раз на декілька років вони зроблять все від себе можливе, щоб місцевий житель проголосував за них. Отак і живуть люди у Великій Кужелевій, від виборів до виборів.


16.09.2015р.З днем фізкультури, Велика Кужелева

Минули роки, коли спорт у Великій Кужелевій був масовим. Хай як не критикують люди радянську владу спортивне життя було на той час в моді. Згадайте фізкультуру в радянську епоху. Діти з довідкою про недопущення до нормативів були скоріше винятком серед групи дітей. Зараз же майже половина дітей не допускаються до фізичних навантажень через різноманітні хвороби. Сам вчитель не має права просити від учнів нормативів по силових вправах. Добру оцінку будуть ставити лише за те, що учні приходять у спортивному одязі. Що заважає дітям Великої Кужелевої бути фізично кріпкими? Можна завжди списувати поганий стан здоров'я на радіацію від аварії на Чорнобильській АЕС. Але кожен з них вибирає те, як йому жити фізично і який вести спосіб життя. Або наїстись багато їжі, додавши міцного алкоголю. Або влаштувати маленьку дієту і пробігти короткий шлях, хоча б по дорозі подорожуючи. Або кожний вечір провалятись на дивані перед телевізором чи ПК. Або піти спати раніше, щоб на завтра мати здоровий вигляд. Скільки б не будували спортшкіл, закладів оздоровлення та відпочинку у Великій Кужелевій, здоров'я людей буде залежати тільки від них самих. Хто господарює Великою Кужелевою, фізичною підготовкою, спортом? Ні, не влада. Цим керують самі люди, що, схоже, несвідомо, попали під вплив інших цінностей. Здоров'я стало не в тренді. Його навчились купувати в аптеках і лікарнях. Замість того, щоб займатись спортом і слідити за харчуванням. Що цінніше? Не багато жителів у Великій Кужелевій є, що тримають на висоті свою спортивну підготовку. Добре те, що до них приєднались хлопці та дівчата і розвивають новий напрямок спорту - street workout. Це той масовий вид спорту, що не потребує зайвих витрат. Турнік, бруси, віджимання від полу, біг. Ефект від занять дає приклад іншим жителям. Можливо, вони задумаються над собою. А чи правильно вони живуть? Їм же ще не одне покоління ростити і передавати в майбутнє найкращі гени. Вони і визначать подальший розвиток людей не тільки Великої Кужелевої, а й цілої країни.


12.09.2015р.День підприємництва в Великій Кужелевій

Кожного року в Україні в першу неділю осені відзначають День підприємництва. Цей день запроваджено з 5 жовтня 1998 року Указом Президента України, але підприємці Великої Кужелевої не звикли масово його святкувати. Мабуть, гроші полюбляють тишу. Як і великий, так і дрібний бізнес у Великій Кужелевій не хизується своїм святом. В наш важкий час не просто знайти гроші для таких широкомасштабних заходів. Тим паче, що з боку влади підтримка підприємництва мінімальна. Деякі заходи, що проводяться райдержадміністрацією, можна сказати, - формальні. Конкурс на найкращого підприємця, грамоти, подяки лише нервують в останній час підприємців, що втомились чекати від влади реальної підтримки. Звичайно, що все можна списати на війну, але працювати треба якось. В надії на поліпшення попиту на внутрішньому ринку багато підприємців очікує збільшення своїх доходів, адже з першого вересня збільшений розмір мінімальної зарплати для населення. Ще важливо, щоб не підняли сильно податки, ціни на енергоносії і курс гривні був стійким. Бо якщо і далі так піде, то підприємців може не бути. А це серйозні речі. Вся доходна частка місцевого бюджету Великої Кужелевої залежить від сплати податків місцевих підприємців. Левову частку займає податок з доходів фізичних осіб, єдиний соціальний внесок, плата за землю, орендна плата, єдиний податок. Як буде існувати місто Велика Кужелева без підприємців? Не легко уявити. Подумати тільки, як їм починалось в 1991-1993 роках… Коли зароджувались перші підприємці в Великій Кужелевій. З чого вони починали і чого вони досягли… Як нам було без них і зараз з ними. Збудовані заклади торгівлі, виробничі будівлі, надання послуг. Вся інфраструктура міста закручена навколо них і тримається на них. Суворі закони бізнесу залишили лише самих сильних. Місцева конкуренція дала жителям найдешевші і найякісніші з можливих товари, продовольство і послуги. Схоже, що ніщо не зупинить підприємництво у Великій Кужелевій, бо є сила і воля будувати свою справу, своє місто. Дай Бог тільки їм здоров’я, наснаги і віри в цей нелегкий час!


05.09.2015р.День знань у Великій Кужелевій

Кожний рік на кінець серпня більшість уроженців Великої Кужелевої збираються до школи. Теплі дні позаду. Всі діти оздоровились і готові приступити до чергового навчального року. Недарма придумали на перше вересня свято – День Знань. Ці хвилюючі моменти радості й печалі. Хтось все літо чекає на те, щоб швидше побачити однокласників. За літо школярі подорослішали, є багато чим поділитись. Комусь не хочеться сідати за парту, згадувати сірі учбові будні.

Так як у всій країні, школярі Великої Кужелевої ідуть останній день літа на пробний день в школу. З новим літнім ремонтом шкільні класи не виглядають так похмуро. Вчителі з учнями вже думають про всі організаційні моменти: вивчають розклад занять, нові підручники й оновлені обличчя один одного. З першого вересня є можливість пересісти на іншу парту, багато школярів використовують цей момент і підходять до класної керівниці з відповідним проханням. Тобто, все як у Порошенка – «по новому», починаючи зі шкільної форми і канцелярії і закінчуючи свіжим ремонтом класних приміщень. Якби не голосно лунали всі партійні лозунги, завжди в Великій Кужелевій знайдуться всі недоліки шкільної освіти. От наприклад, підвезення школярів до школи з далекої місцевості, харчування малозабезпечених дітей, дітей сиріт і т.п., сучасна матеріально-технічна база, обігрів приміщень в холодну пору року тощо. Ці та інші проблеми жоден політик не може вирішити, тож залишається батькам гуртуватись на шкільних зборах у громади, щоб хоч якось покращитиполіпшити стан місцевої освіти міста Велика Кужелева.

Першого числа всі прибрані діти підуть у школу і багато з людей старшого покоління згадає цей день, поринувши в історію своєї молодості. Батьки проведуть своїх дітей і поновлять свою пам’ять новими прекрасними шкільними враженнями. Море квітів, посмішок, віршів, пісень, фотознімків. Чого тільки не згадають у Великій Кужелевій на свято першого вересня. Вдалого початку лишилось побажати всім учням, вчителям і батькам. Успіх буде залежати саме від них. А вдалий початок – це половина справи. До нових висот, до нових перемог!


31.08.2015р.До дня Незалежності України

Цілих три вихідних подарувала держава на кінець літа. От і думку гадають жителі у Великій Кужелевій, як провести ці вихідні на повну силу. Традиційно в останні дні літа копають картоплю всією родиною. Спішать закінчити збирання цього врожаю до настання осінніх дощів, бо таких довгих вихідних не буде більше на наступний місяць та й день стає меншим, справа йде до осені. Погода теж виявиться сприятливою – сильної спеки, затяжних дощів не буде. А комарів цього літа взагалі було мало, варто надіятись на гарні умови праці.

У кого буде більше вільного часу, зможе в неділю вийти в центр Великої Кужелевої, відсвяткувати День Державного Прапору України, разом з держслужбовцями підняти жовто-блакитний стяг. Ці два кольори в останній рік були такими поширеними, що, здається, це свято будуть скоро святкувати мешканці міста в себе вдома, піднімаючи жовто-блакитні символи на власному подвір’ї.

На третій день вихідних, коли від роботи (картоплі) коні дохнуть, люди починають думати, як все таки відпочити, хоч на вечір. Все таки – День Незалежності. Хто подивився святковий парад по телевізору, вже наполовину приурочився до свята. А що там приготувала місцева влада на святкування незалежності? Щоб там не було на вечір у місті почнуть збиратись люди, гуртуватись родинами, друзями, кумами. Гарний привід відзначити 24 річницю Дня Незалежності. Це буде понеділок, тяжкий день. Такий тяжкий як і їх незалежність, пролита кров’ю на рідній землі. Прикро, що деякі жителі не цінять це свято, перетворюють його на справжнє пияцтво з відповідними наслідками.

Ранок 25-го схоже виявиться не легшим, люди вийдуть на роботу, щоб «відпочити». А кому зараз легко? У Великій Кужелевій вже давно звикли так працювати, бо розуміють, що справжня незалежність – це тяжка праця протягом багатьох століть, тільки силою її можна вибороти.

21.08.2015р.
Відвідувачі міста Велика Кужелева (2)
Сповіщення


Будь в курсі всіх подій на місто Велика Кужелева -
додай свій E-mail для отримання інформації про всі зміни цієї сторінки

Ваш E-mail:
Будемо вдячні за розміщення нашого лінку сайту міста Велика Кужелева:Погода у Великій Кужелевій
Інші населені пункти
Хмельницької області і району
з прогнозом погодиТопографічна карта


Інші населені пункти
Хмельницької області
і району з топографічною картою
Ціни на Вашу рекламу
в місяць по всіх сторінках
району – 30 грн
області – 300 грн
України – 2500 грн
    Олег © Sir.Ko™ 2005-2016 Сироватко