E-mail:  Пароль:  Чужий комп'ютер   

Шан. гостю, адміністрація сайту вітає Вас!
Для приєднання до громади щирих українців, введіть Ваш логін і пароль.
При їх відсутності зареєструйтесь власноручно
або зайдіть з соціальної мережі, де вже є Ваша сторінка
Реєстрація передбачає погодження та дотримання правил сайту

Смт Криве Озеро - сайт громади
   Люди (20)

   Фото (113)

   Відео (97)

   Визначні місця    додати


Facebook livejournal ВКонтакті Однокласники Twitter Google: живая лента
Найрейтинговіші населені пункти області

1. Єланець
2. Первомайськ
3. Секретарка
4. Вознесенськ
5. Кашперо-Миколаївка
6. Южноукраїнськ
7. Галаганівка
8. Баштанка
9. Ташине
10. Криве Озеро Друге

Див. далі

перейти до району

Рейтинг населених пунктів залежить від відданих за них голосів


Почесні громадяни
смт Криве Озеро

  1. Вадя Ротор (104)
  2. Валентина Кузьмінська (88)
  3. Ірина Лотоцька (59)
  4. сергій муравський (33)
  5. Іра Горимар (32)
  6. наталія лотоцька (25)
  7. Віктор Московчук (18)
  8. Вова Бучко (8)
  9. Олександр Олександр (5)
  10. Алесандр Белоусов (4)Останні відео


С Новым Годом мои Друзья!!!Свадьба - Сергей и Ирина_Кривое ОзероЗавьялово, Алтайский край.смт Криве Озеро - районний центр

Запитати


Будь патріотом свого смт - проголосуй за нього!

Всього голосів: 17
Дивитись місця в рейтингах
України та Миколаївської області

Максимальний рейтинг смт Криве Озеро залежить від рейтингу всіх зареєстрованих учасників, від заповнених тем для обговорення - додаткові голоси за тему, від збережених фото - додатковий голос за фото (до 2500 фото)
Картографія місцевості громади

районні центри
населені пункти району
населені пункти за межами районуОстанні фото

Всі альбоми фото

Обрані записи

Образ Богоматері на стіні Кривоозерськ.Церкви

Образ Богоматері на стіні Кривоозерської церкви стає темою популярних блогів:

http://kryve-ozero.livejournal.com/

http://forum.obozrevatel.com/weblog.php?w=55

Поділіться цією новиною з усіма навколо :)

Вадя Ротор 6 лютого 2010 р.

Образ Богоматері на стіні нашої церкви

Престол Кривоозерської Православної церкви, на стіні якої з'явився образ Богоматері, освячений в честь Різдва Богородиці.

У ході ремонту церкви її настоятель, о.Леонід Лотоцький, планував зафарбувати плями, які виступили на штукатурці, і зібрались це робити одразу після Трійці. А напередодні цього свята парафіянці церкви приснився сон, що в церкві з'явилась нова ікона зі словами 'Прийди і приклонись'.

І ось настало свято Пресвятої Трійці. На урочистій літургії у переповненому храмі якось особливо звучав прокімен 'Хто Бог великий як Бог наш. Ти єси Бог, що твориш чудеса'. Віруючі виконували його з хором особливо піднесено і натхненно.

У понеділок, день Святого Духа, церква знову була наповнена парафіянами. На їхнє прохання хор знов урочисто виконав Великий прокімен. 'Ти єси Бог, що твориш чудеса' - врочисто лунало над нашим селищем із динаміків, які озвучували храмові богослужіння.

А під вечір, парафіянка церкви, Антоніна Пожарницька, проходячи біля вхідної церковної брами, глянула на стіну храму і здивовано спинилася - вона побачила образ Богородиці.

Спершу не повірила своїм очам, наступного дня уранці навмисно прийшла пересвідчитись - і ясно, чітко побачила образ.

Цікаво, що настоятелю, о.Леоніду Лотоцькому, тієї ночі наснився сон, що біля церкви дуже багато людей - не в церкві, а саме біля неї. А вже у середу, з 12-ї години дня, до церкви потягнувся потік людей. Зі сльозами благодатної радості та в священному трепеті поклонялися Пресвятій Діві. До пізньої ночі не втихали щирі молитви біля нерукотворного образу.

Вадя Ротор 9 грудня 2009 р.

Згодом виявилося, що цей образ є на фото дворічної давності. Але Господь іще незволив його нам явити. Всі думали, що просто плями сирості виступили на стінах храму. І лише тоді, коли вирішили зафарбувати їх, Мати Божа явила Свій образ, щоб ми його не знищили фарбами.

З великої любові та вдячності, в четвер собором священиків перед новоявленою іконо Божої Матері був відправлений урочистий акафіст із водосвяттям. Щирими серцями всі молилися за долю України, за здоров'я та добробут нашому народу, за дощ, якого так зачекалась пересохла земля... І в п'ятницю Небо тричі зіслало щедрий благодатний дощ.

Правда, серед людей оселився певний острах: чи на добро це? Стан моралі в суспільстві плачевний, і всі розуміють, що кара цілком можлива. Люди згадують, що перед війною, перед голодом також часто ікони з'являлись, та люди не каялись, насміхалися з Бога і пожинали гіркі плоди.

А ось у Біблії читаємо, як до міста Ніневії Господь послав пророка Іону, щоб попередити про наближення кари Господньої. Люди відгукнулись на призив до народу: розкаялись, постили, молились... і минуло їх нещастя.

Тому маємо розуміти, що так жити ми далі не можемо. Події останніх часів змушують нас замислитись: чи правильно ми живемо? Зрозуміймо це на такому прикладі: у нас у всіх є годинники, але разом з тим, є головний годинник, за яким усі звіряють час. Якби не було головного годинника, то час давно би збився, і людство б запуталось.

У житті, у нашій поведінці головним годинником є Слово Боже. По ньому звіряймо свої думки і вчинки. Врешті, це не так важко, тому що головними заповідями є: полюби Господа Бога твого усім серцем твоїм і всією душею твоєю. І ближнього твого, як самого себе. І ще, як хочеш, щоб ставились люди до тебе, так само стався до них і ти.

Вадя Ротор 11 грудня 2009 р.

Ще одне запитання, яке найчастіше турбує людей: чому це явлення сталося саме у вас? Можливо, тому, що наша громада особливо набожна. Віряни люблять свій храм, їздять по святих місцях. Явлення ікони Божої Матері показало, наскільки вони прагнули цього. Для них немов відкрилось джерело цілющої води.

І дуже часто розповідають із тихою радістю, що, приклонившись до Матінки Божої, відчувають особливе цмиротворення, спокій, легкість. Тому що образ ніжний і лагідний. А поруч Господь зобразив мирних ягнят і голуба. Тож будемо сподіватися на ласку та Покров Матінки нашої, Цариці Небесної.

Але ворогу людському, дияволу, не подобається, що біля церкви збираються люди, які, може, ніколи б і не переступали поріг церкви, і звичайно, є такі ним підбурені, які переконують, що нема ніякого образу і взагалі все це вигадки.

Та це й не дивно: коли Ісус Христос воскрес, люди також не вірили.

Отже, молімося за них, просімо в Господа прощення за свої гріхи та дякуймо за Його безмірну ласку. Прославляймо Святу Трійцю, матір Божу та усіх святих, і Господь благословить нас та поверне наше життя в найкращому напрямку. Амінь.

(текст Л.Лотоцького)

Вадя Ротор 11 грудня 2009 р.

Промисловість Кривого Озера

У Кривому Озері напрочуд розвинута промисловість (не кажучи вже про сільське господарство). По-перше, це селище відоме своїм заводом мінеральних вод, на якому за Союзу вироблялися напої типу 'Дюшес', 'Буратіно', 'Сітро', а тепер - мінеральна вода 'Кривоозерська', нагороджена численними державними відзнаками якості. Вона розповсюджується та продається не лише по району (де в неї нема конкурентів на ринку), а й по Миколаївській та Одеській областях.

Крім того, у Кривому Озері діє молочний завод, партнер Первомайського молокозаводу, відомого своєю продукцією не лише по всій Україні, а й за її межами (сам, будучи в Ашхабаді, купував первомайське згущене молоко).

Недалеко від нього знаходиться цегляний завод, який нещодавно перейшов у приватну власність місцевого підприємця.

Також на місцевих фермах виробляється різна ковбаса (складається переважно з м'яса, що погодьтеся, що нетипово для нашого часу :)) і діють кілька невеликих хлібопекарень, які вдовольняють потреби місцевого населення у недорогому якісному хлібі, своєму хлібі - з врожаю, зібраного місцевими селянами.

1 січня 2009 р.

Районна газета 'Кривоозерщина'

У центрі Кривого Озера, фасадом на центральну площу (прямо на пам'ятник Леніну :)), стоїть будівля, де розташована редакція районної газети 'Кривоозерщина'. Газета, що розповідає про суспільне, культурне та спортивне життя району, розповсюджується за підпискою і посідає серед населення району друге місце за популярністю - після, звісно ж, газети 'Сільські Вісті', традиційно популярної серед українських селян.

1 січня 2009 р.

Російською мовою про Криве Озеро (історія)

Кривое Озеро расположено на берегах реки Кодымы, в 215 км от Николаева. До ближайшей железнодорожной станции Любашевка на линии Борщи-Подгородная - 14 км. 
Основан населенный пункт во второй половине XVIII в. Свое название получил от озера с неровными, извилистыми берегами, образовавшегося в древние времена путем слияния старых речных русел. Первыми жителями Кривого Озера были выходцы из Молдавии, осевшие на левом берегу Кодымы. Эти земли, захваченные Польшей еще в XVI в., принадлежали магнату Любомирскому, который разрешил селиться здесь мелкой шляхте и молдаванам, а также беглым крепостным, предоставляя им некоторые временные льготы («слободы» на несколько лет, в течение которых они пользовались землей, но не отбывали повинностей). После окончания льготного периода новые поселенцы попадали в полную зависимость от владельца. Правый берег Кодымы осваивали выходцы с Северной Украины и запорожцы. Старшины, посланные Запорожским кошем в этот район в 1764 и 1767 гг. с целью узнать о наличии здесь населенных пунктов и составе их населения, сообщали о т. н. ханской слободе, которая «...заведена селением в 1762 году». В 1764 г. в ней насчитывалось 40 хат. Слобода считалась собственностью ханского каймакана Якуб-аги, который установил здесь свои налоги: по 9 турецких левков с плуга и по одному - с каждой посевной борозды. С 1765 г. Якуб-ага начал собирать с каждого двора еще по 7 левков. Кроме того, местные жители, как и население остальных «ханских слобод», облагались оброком в пользу хана (десятая часть прибыли от скотоводства и промыслов). 
После русско-турецкой войны 1787-1791 гг. земли вдоль правого берега Кодымы отошли к России. В 1793 г., когда Правобережная Украина воссоединилась с Левобережной в составе Российского государства, в результате нового административного деления Кривое Озеро вошло в состав Подольского наместничества, а в 1797 г.- в Балтский уезд Подольской губернии. 
Правобережная часть Кривого Озера была отнесена к разряду казенных поселений. Жители его находились на оброчном положении - органы царской власти взимали с них подушную подать, оброк. Население отбывало также различные денежные и натуральные повинности, в т.ч. дорожную, строительную, постойную и рекрутскую. Поселенцам принадлежало в среднем по 15 десятин земли на ревизскую душу, однако значительная часть ее оставалась необработанной из-за недостатка рабочего скота. В 1840 г. на 200 дворов приходилось лишь 90 лошадей. 
В 1841 г. жители правобережной части Кривого Озера были переведены в разряд военных поселенцев. Власти переселили сюда много безземельных крестьян из соседних уездов. За 1841-1849 гг. население здесь увеличилось до 2185 человек, а количество земли в их пользовании осталось прежним - 4365 десятин. В 1857 г. после ликвидации военных поселений жители этой части Кривого Озера вновь стали государственными крестьянами. 
В левобережной же части Кривого Озера жили в основном крепостные крестьяне. Еще в конце XVIII в. имение Любомирских было куплено в казну. По царскому указу от 12 апреля 1799 г. часть земель в окрестностях Кривого Озера и ближайших сел вместе с населением (525 душ мужского пола) была пожалована княгине П. Гагариной. Другую часть бывших владений Любомирских (с крепостными) в 1812 г. приобрел помещик Шалайский, а в начале 40-х годов они стали собственностью помещика В. Янишевского. Крепостные крестьяне отрабатывали трехдневную барщину, которая в разгар полевых работ достигала 5-6 дней в неделю. Наряду с этим они вносили в государственную казну подушную подать, отбывали повинности. 
Левобережная часть Кривого Озера в конце XVIII в. стала значительным торговым пунктом, где торговали зерном, скотом, овощами, промышленными товарами. Здесь начали селиться мелкие торговцы, лавочники, ремесленники, мещане, обедневшие дворяне. В 1804 г. эта часть села упоминается как местечко, в котором проживали 3472 человека. Тут развивались кузнечный, портняжные, сапожно-башмачные, столярно-плотничие ремёсла.

Вадя Ротор 13 лютого 2009 р.

Транспортна галузь Кривого Озера

У Кривому Озері досить сильно розвинута транспортна галузь. Якщо Україну можна назвати транзитною територією, то Криве Озеро - один із українських транзитних коридорів.

Це смт розташоване прямо на головній українській транспортній артерії - трасі Київ-Одеса (в континентальному масштабі це траса Петербург-Одеса), відповідно через Криве Озеро проходять маршрути автобусів і вантажівок, що рухаються цим шляхом.

Також через Криве Озеро проходять шосе регіонального значення - Балта-Первомайськ. І кожен автобус або вантажівка, що з Первомайська чи Балти прямують у напрямку Києва, Одеси, Умані тощо - всі неодмінно їдуть через Криве Озеро.

У радянські часи в Кривому Озері був навіть аеропорт (на жаль, у жорсткі 90-і роки він припинив своє існування), у якому здійснювались авіарейси до Одеси, Миколаєва та Криму.

Втім, Криве Озеро - перспективне смт, у новому столітті воно продовжує рости і розвиватися, й не виключено, що аеропорт поновить свою діяльність.

www.vadiarotor.tv

1 січня 2009 р.

Крім транспортної мережі, варто зазначити про транспортні засоби.

Автомобільне й мотоциклетне життя Кривого Озера розвивається також бурхливо: людей, які їздять на підводах чи велосипедах, стає все менше - у кожного свій моторний транспорт. Причому моторизація просувається не лише в плані кількості, а й відчутно - у якісному плані: в Кривому Озері все більше володарів нових дорогих іномарок - Infiniti FX, Mitsubishi L200, SsangYong Rexton, Citroёn і навіть HUMMER; на задній план відходять фаворити 90-х років - б/у Мерседеси і БМВ, тепер ними у Кривому Озері вже давно нікого не здивуєш.

Також процвітає тюнінг легкових машин: у Кривому Озері є кілька автомайстерень, де можна купити запчастини і самому доробити свого чотириколісного друга, і є одна майстерня, де можна віддати машину на прокачку.

Більш того, сильно продвинувся сервіс автомобілів: тепер у різних частинах Кривого Озера є цілком професійні автомийки, шинні майстерні тощо.

Якщо казати про вантажівки, за останні роки акцент сильно змістився: трударі та підприємці вже пересіли з радянських Камазів, ЗІЛів, ГАЗів та Газонів на проворні Газелі різних модифікацій, нещодавно придбані. Значно зросла популярність вантажних мікроавтобусів - словом, значно розвивається підприємництво. І, що показово, Газелі й мікроавтобуси все частіше оснащуються CD-MP3-DVD-програвачами, пройшли ті часи, коли касетна магнітола вважалась великою розкішшю.

Кажучи про мотоциклетну техніку, не можна не відзначити буму попиту на скутери. Десяток-півтора років тому типовим власником мототехніки у Кривому Озері був 40-літній колгоспник на ИЖ або Урал з коляскою, і поїздки були чисто робочими: перевезти кілька мішків того, кілька відер іншого... Тепер усюди на вулицях чути дзижчання 50-кубових скутерів, за кермом яких переважно хлопці, яким далеко ще нема 20 років. Інша когорта прихильників моторолерів - бабки-пенсіонерки. Словом, більшість тих, хто раніше їздив на велосипедах, пересіли на скутери: навчитися на них їздити легше, ніж опанувати велосипед, та й набагато швидше й без зуcиль. Тому аби стати щасливим мотоциклістом, потрібно лише відкласти дві-три місячні пенсії - і вперед!

Вистачає у Кривому Озері також і більш амбіційних покупців, яким мало б/у-шного 50-кубового дирчика. Для таких у різних частинах селища працює кілька магазинів, що займаються продажем двоколісної техніки: там пропонуються і новенькі скутери більшої кубатури, і справжні мотоцикли - причому тепер у фаворі не утилітарність, а зовнішня яскравість, швидкість і комфорт, що є показником якісної зміни життя кривоозерського населення, а отже, й свідомості (оскільки бытие определяет сознание).

1 січня 2009 р.Новини Миколаївської області


Официально: свиной грипп унес жизни шести жителей Николаевщины (0512.com.ua)(15:26)
Снигиревщина может быть отрезанной от Николаева (ВИДЕО) (Миколаївська правда)(15:20)
В центре Николаева внедорожник врезался в маршрутку (Новости N)(15:16)
«Джерело Миколаєва»: активные горожане хотят получить грант на ремонт башни Шухова в Николаеве (Inshe.tv)(14:52)
Директор южноукраинского коммунального рынка внезапно заболела перед грядущей проверкой (Миколаївська правда)(14:45)
Николаевский супермаркет обклеивает "старый" товар "свежими" этикетками (0512.com.ua)(14:40)
В Николаеве определились, как будут проводить Год английского языка (Inshe.tv)(14:19)
Николаевские врачи вымогают деньги за бесплатные услуги (ВИДЕО) (Миколаївська правда)(14:08)
В центре Николаева столкнулись BMW и Opel (Миколаївська правда)(13:52)
Оппоблок не собирается заниматься популизмом, чтобы "насолить" мэру Николаева (0512.com.ua)(13:38)


Форум - смт - Теми для обговорення
Про доступ до публічної інформації


Пошукові слова:

Питання-відповіді Інтев'ю Зворотнє сортування

На трассе у Кривого Озера у кировоградки украли 28 тысяч гривен и документы - читати далі...

2 лютого 2016 20:51

Жительницу Кировограда ограбили на АЗС возле Кривого Озера - читати далі...

2 лютого 2016 19:51

Супруги из Кривого Озера подыскали себе раба на Киевщине - читати далі...

11 серпня 2015 10:49

Мошенник, пообещав дешевый мотоблок, выманил у жителя Кривого Озера 17 тысяч - читати далі...

2 червня 2015 09:00

Житель Кривого Озера отдал 17 тыс. грн. за виртуальный мотоблок и понял: в интернет-магазинах надо предохраняться — наложенным платежом - читати далі...

1 червня 2015 12:04
Жанна Владишевская:
Я думаю, що ця iнформацiя про святого родом. З Великоi Мечетнi  надасть. Рейтингу  Вашому  мicтечку
28 липня 2014 12:15
Жанна Владишевская:
Я розшукую  хоч якi вiдомостi про Неровецького   
Димитрiя Доримедонтовича, який народився в с . Велика Мечетня в1887 р. Вiн був ссященником на Подiллi, потiм закатований та. Вбитий в Сибiру в 1919 р.нинi вiн канонiзований  як ноаомученик Димитрiй Апанський. В його родинi  був ще один священнослужитель Неровецький (або Нiровецький ) Iоанн. Можливо, десь  э якiсь  архiвнi   Данi. , або спогади старожилiв про таку родину  або ii  нащадкiв.
  Прошу повi домити  на сайт в  однокласни ках або vladishevskaya@mail.ru .   З вдячнiстю     Жанна Владишевська
28 липня 2014 12:08
красноголов (колись жив тут ):
я хочу передати превет усім хто мене знає бачу тут колись була іра гонимар ірочка превет і алла превет
29 жовтня 2009 16:51
красноголов (студннт):
криве озеро класне містечко і школа №2 класна . жданово превет
27 жовтня 2009 13:44
Vadia Rotor (письменник, живу тут):
Радий, що такі хороші відгуки. Це маленьке смт має свій характер, тут є прикольні місця: є клуби всякі, будинки, цікаві в архітектурному плані. Всім раджу приїхати і подивитись!
29 липня 2008 18:21

Допомога в пошуці роботи

Кожен працездатний житель смт Криве Озеро має право на роботу. Не лише на роботу, а роботу, за яку платять гроші, тим більш непогані. Рідко буває, коли робітник має і добру роботу і високу зарплату. Тим більше багато грошей не буває, навіть найкраща робота іноді набридає і мешканці смт Криве Озеро вдаються до нового пошуку. Сьогодні буде надано розповідь про те, як знайти роботу, а точніше, як влада може допомогти мешканецям смт Криве Озеро заробити собі на хліб. Отже, розповідь буде довгою, влаштовуйтесь зручніше і поїхали.

Незалежно від того чи мешканці смт Криве Озеро десь роблять чи є без роботи служба зайнятості(в народі - біржа праці) в кожному районному центрі може надати повні консультації по підбору роботи незалежно від зареєстрованого місця прописки жителів в паспорті. Якщо по місцю проживання роботу знайти не вийшло, є шанс скористатись комп'ютером з доступом в інтернет на випадок, якщо інтернет буде відключений вдома.

На випадок отримання допомоги по безробіттю, то тут необхідна реєстрація, право на яку мають громадянини, які легально працювали чи займались підприємництвом більше ніж півроку за останній рік звернення(наприклад з 03.02.2015р. по 03.02.2016р.). Якщо такого стажу немає, то тут треба надати довідку до центру зайнятості з міської (сільської) ради по зареєстрованому місцю прописки в паспорті, що мешканець не була членом особистого селянського господарства (ОСГ). Дата довідки повинна дорівнювати даті звернення. Іншими словами, щоб по адресі прописки згідно даних відділу земельних ресурсів міської (сільської) ради не було надано землі для ведення сільського господарства. Якщо мешканець є інвалідом, то наявність піврічного стажу за останній рік звернення для реєстрації є обов'язковою. Право на реєстрацію мають також випускники ВУЗів (для контрактників треба довідка щодо підтвердження форми навчання, а тих, хто на державному замовленні мед. ВУЗів - довідку щодо надання можливості самостійного працевлаштування), ПТУ (додатково треба довідку щодо надання можливості самостійного працевлаштування), що звернулись протягом півроку від закінчення навчального закладу і випускники ніде не працювали.

Важливо, щоб людина на дату звернення не була зайнятою, не займалась підприємницькою діяльністю і шукала роботу. Для реєстрації треба подати оригінал паспорту (з пропискою), податкового номеру, трудової книжки (договору ЦПХ), диплому (при наявності), довідки МСЕК (для інвалідів обов'язково та бажано індивідуальну програму реабілітації з заповненим 5-м розділом, щодо професій, доступних за станом здоров'я).

За умови відсутності підходящої роботи на 8-й день (через тиждень) призначається виплата на період 6-місяців в мінімальному розмірі 544 грн/міс. (випускникам чи незастрахованим особам, що не були членами ОСГ), на 9 місяців (при звільненні за угодою сторін або за власним бажанням - тоді виплата відкладається на 3 місяці), на рік (при розірванні договору ЦПХ або при звільненні внаслідок вивільнення виробництва - виплата розпочнеться через місяць з дати звільнення), на 2 роки або менше особам, яким залишилось до пенсії 2 і менше років.

Розмір виплати залежить від розміру офіційної нарахованої заробітної плати безробітної особи і загального трудового стажу:

до 2 років - 50 відсотків від офіційної заробітної плати;

від 2 до 6 років - 55 відсотків;

від 6 до 10 років - 60 відсотків;

понад 10 років - 70 відсотків.

Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру:

перші 90 календарних днів - 100 відсотків;

протягом наступних 90 календарних днів - 80 відсотків;

у подальшому - 70 відсотків.

Всі питання щодо перебування на обліку в центрі зайнятості, отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю, професійного навчання, тимчасових робіт та інших послуг будуть висвітлені на сторінці смт Криве Озеро пізніше по питанням, що будуть задані користувачами на адресу адміністрації сайту. Всі розміщені інформаційні матеріали не є офіційними, вони показують тільки аналіз чинного законодавства з питань пошуку роботи та отримання допомоги по безробіттю, інших послуг служби зайнятості.


03.02.2016р.Прогноз розвитку смт на 2016 рік

Світовий аналітика Stratfor на 2015-2025 роки від лютого 2015 р. говорить про те, що ще до того говорили українські та деякі російські науковці. А саме:

1) нинішній конфлікт Росії та України залишатиметься системним для світової політики ще довгий час;

2) ми отримаємо пожвавлення націоналізму в Східній Європі, хоча в самій Україні націоналізм значно послабиться на користь більш значимих модельних уявлень (Східна Європа має ще прийти до того, до чого прийшла наша країна);

3) розпад російської імперії близький, а Розпад країн ЄС дуже імовірний;

4) лідерська роль в Європі перейде від Німеччини до Польщі з нашою країною як її стратегічним союзником (почне утворюватися Балто-Чорноморський Союз, який пришвидшить розкол Росії);

5) суттєво важливою для Євразії стає рольова вісь Польща-Україна-Туреччина-Китай - це група контролю за територією розваленої Росії, причому контроль за ядерною зброєю буде здійснюватися за участю США.

Різні прогнози на найближчі 10 років сходяться в єдиному - світ буде змінюватися надзвичайно радикально і дуже швидко. Ось, Меір Брук, наш співвітчизник з США, пропонує трьохпозиційну модель теперішнього світу: держава, корпорація, громада. Будь-які моделі, які базуються на співвідношенні цих трьох реальностей (як в США), будуть більш живучими, ніж ті, які базуються на одній (держава, як в РФ) чи на двох (держава та громада, як в Євросоюзі). Україна в даний момент від двохпозиційної моделі (держава та корпорації) переходить до трьохпозиційної моделі свого життя (держава, корпорації та громади).

В цьому сенсі можна сформулювати простий принцип кризового світу або світу динамічних змін - лише той, хто конструюватиме динамічну в цих трьох площинах структуру, матиме шанс пройти кризовий час динамічних змін і створити новий світ. В цьому сенсі стають зрозумілі дві основні причини падіння Росії, і це зовсім не економічний занепад, бо громадяни можуть пережити будь-які важкі часи, як от війну чи катастрофу, якщо вони мають перспективний смисл. Отже перша ознака розпаду - архаїзація, яка позбавляє росіян самого смислу життя. І це основна причина, яка не дозволить Росії пережити соціальний рівень життя, який значно кращий за той, який був у наших предків під час та після Другої світової війни. Бо сучасники порівнюють своє життя з сучасниками, а не з предками. Так само друга причина розпаду Росії полягає у реальностній гомогенності, тобто закостенілості та ригідності, нездатності до інновацій крім військового озброєння. У Росії фактично є лише одна модель - держава. Корпорації настільки сильно підпорядковані державі, що можна сказати, що Росія це держава-корпорація. Суспільство в Росії це не суспільство громадян, це суспільство підданих.

Саме тому ЗМІ в Росії це фактично спосіб управління людьми через створення квазі-реальності. Тобто, Росія розпадеться не через зубожіння чи політичну кризу еліти, а через архаїзацію як відсутність перспективних смислів і через відсутність корпоративної та суспільної (громадянської) динаміки.

Це саме бачення можна застосувати і до ЄС, де створювалася двохпозиційна модель: держави+громади. Головна помилка Об'єднаної Європи полягала в тому, що європейські корпорації не були диверсифіковані по всій Європі і не стали потужною реальністю європейської політики. Відтак інновативний потенціал корпорацій, як це змогли використати США в часи кризи, не зміг бути використаний на території Євросоюзу.

Давайте поглянемо на цей рік з позиції основоположних модельних процесів. Українській громаді необхідно відстояти своє посилення на рівні Конституції. За будь-яку ціну треба не допустити фейкових владно-олігархічних змін до Конституції у нинішній редакції Парламенту. Українській громаді потрібна справжня децентралізація.

Українська громада має послабити впливовість українських олігархічних корпорацій всередині країни, тобто громада має продовжувати тиснути не тільки на владу, але і на олігархічні корпорації, зменшуючи їх впливовість на внутрішню політику.

Процес деолігархізації це, перш за все, процес громадський. Олігархічний консенсус влади має бути знищений - через перевибори Парламенту та можливо перевибори Президента. Нам потрібні сильні українські корпорації на міжнародному ринку, а не сильні українські корпорації в справі українського монополізму, у справі здирництва української громади через тарифну політикуна енергоносії та державну корупцію.

Українська громада має наполягати на нових формах комунікації на телебаченні, де би був не тільки порядок денний влади та олігархів, але, перш за все, порядок денний самої громади.

Цей рік - це рік створення Суспільного телебачення, це рік розвитку всіх сторінок населених пунктів Першої всеукраїнської соціальної мережі. Порядок денний цього року це порядок денний громади, а не влади чи корпорацій. Сильна та впливова всередині країни та за її межами українська громада, громада Кривого Озера - ось що має стати підсутком цього року. І це важливо не тільки для продовження української революції. Це також важливо для майбутнього Європи, майбутнього Євразії з Росією, що розпалася, та майбутнього всесвіту вцілому. Єднаймося!


24.01.2016р.В скільки обійдеться перейменування вулиць

Питання перейменування вулиць створило гучний резонанс в соціумі Кривого Озера. Цією справою стали цікавитись всі люди, що мають документи на певну адресу, мають сильно виражені історичні вподобання, та ті люди, що мають на меті створити з цієї справи черговий піар.

Свідомість людей, Кривого Озера піднялась на вищий рівень. Історія ще раз переписує своїх героїв, постають нові імена, відкидаються у минуле непотрібні радянські назви. Реформи продовжуються. Шкода тільки, що вони зачіпають лише поверхню державного апарату. Зміною табличок на вулицях Кривого Озера справи не поліпшаться. Але якщо йти послідовно, то вулиці у Кривому Озері мають носити імена тих людей, що внесли вагомий вклад в його розбудову, історію і сучасність.

З чого почати? Дійсно з ідеї перейменування певної вулиці. Ініціатори перейменування вулиці, серед яких є жителі, іноземці, трудові колективи чи державні органи, звертаються до голови селищної ради. Ідея щодо перейменування вулиці має бути розглянута до 45 календарних днів. Далі виноситься відповідне питання на обговорення: конференцію, громадські слухання, теле-, радіодебати, інтернет-конференцію. Воно триває не менше 2-х місяців, в результаті мають бути зведені всі «за», «проти» та інші варіанти. Потім голова селищної ради створює проект рішення про перейменування вулиці Кривого Озера і виносить на розгляд селищної ради. На сам кінець повинно бути прийняте рішення про перейменування вулиці, яке набуває чинності з часу його офіційного оприлюднення.

Для бюджету Кривого Озера сума такого перейменування буде залежати від кількості табличок та дорожних знаків з новою назвою вулиці, які треба замінити. Як правило виготовлення однієї таблички коштує приблизно 65 грн., дорожнього знака втричі більше. Для звичайних людей не треба спеціально змінювати документи, які засвідчують право власності, вони залишаться чинними. Також не потрібно спеціально змінювати реєстрацію місця проживання в паспорті. Юридичним особам законодавством не встановлено терміни подачі змін до установчих документів, вони вправі це зробити пізніше.

До уваги всіх людей, які забажають змінити назви вулиць чи інших об’єктів Кривого Озера, на сайті опубліковано підручник, з детальними поясненнями, зразками документів. Він також має перелік історичних постатей, які боролись проти незалежності України. Тобто це перелік людей, що причетні до масових злочинів, вони мають бути зняті з карти Кривого Озера.


03.12.2015р.Як дізнатись прогноз погоди у смт Криве Озеро

Проживання у смт Криве Озеро так чи інакше пов’язано з погодними умовами. Це особливо стосується тих мешканців, що багато проводять часу під відкритим небом. Ніхто не хоче промокнути, замерзнути і застудитися. Хворіти дорого в наші часи. Точний прогноз погоди важливий також людям смт, що працюють в АПК, на під відкритим небом в інших галузях народного господарства. Якщо не дізнатись точну температуру повітря, то збитки теплових комунальних господарств можуть становити до 20%. Інколи понадпланове чи недостатнє витрачення енергоресурсів веде до неефективного господарювання. Успішний господар завжди зуміє вирахувати необхідну кількість газу, дров, іншого палива чи електроенергії для обігріву свого будинку. Навіть прогулянка Кривим Озером буде дуже вдалою, якщо знайти точний прогноз погоди. Це можливо з допомогою інформера соцмережі, що ілюструє рух опадів, наявність опадів в конкретному місці в певний час. Рух фронтів, що відображений на мапі легко визначить опади дощу, туману, снігу, граду, грому. Такі погодні додатки використовують авіаперевізники при здійсненні вдалих польотів. Відтепер вони стали видимі на сторінках міст, сіл, селищ сайту для всіх відвідувачів Київської, Чернігівської, Сумської, Полтавської, Черкаської, Кіровоградської, Житомирської, Запорізької, Донецької, Дніпропетровської, Херсонської областей. Вони відображають справжню картину метеоявищ на заданій місцевості.


27.11.2015р.Чи варто оформлювати субсидії в 2015 році

Для оформлення субсидії необхідно зайти в місцеве управління соціального захисту населення, подати заяву і декларацію про доходи і витрати на отримання субсидії або надіслати ці два документи по пошті. По усім питанням, що не вирішать жителі смт Криве Озеро в цій пам'ятці, рекомендовано зателефонувати на безкоштовну гарячу лінію 0-800-507-309.

Чи варто оформлювати субсидію? Давайте порахуємо. Якщо пересічний мешканець смт Криве Озеро має власне домогосподарство і обігріває житловий будинок дровами та газом в відношенні 50/50 і платить комунальним службам кожного місяця близько 500 грн. Якщо субсидія нараховується при умові обов'язкового платежу в 1000 грн., то немає тоді потреби займатись оформленням субсидії.

Як вирахувати суму обов'язкового платежу? Приміром, типова родина із 3-х осіб в Кривому Озері має за останні півроку легальний заробіток 36 тис. грн. Тоді заробіток на одну особу в місяць буде дорівнювати 2 тис. грн. (36 : 6 = 6; 6 : 3 = 2). Цей результат треба по визначеній формулі поділити на 1176 грн (розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 01.01.2015р.), поділити на 2 та помножити на 15%. Тобто 2000 : 1176 : 2 * 15% = 12,76%. При середньомісячному сукупному сімейному доході 6000 грн. в місяць обов'язковий платіж типової родини Кривого Озера становить 765,6 грн. (6000 * 12,76%). Всі комунальні платежі, що перевищують цей мінімальний розмір, відшкодовуються управлінням соцзахисту. Порядок заповнення вказаний на сайті мінсоцполітики.

При заповненні декларації краще перестрахувати себе, взяти довідку про отримані доходи з податкової інспекції та пенсійного фонду по місцю проживання, адже при нарахуванні субсидії йде автоматична звірка з даними службами згідно обміну даних. У разі відсутності заробітку або заробіток є меншим прожиткового мінімуму у працездатних осіб, які зареєстровані по вказаній адресі, для розрахунку субсидії враховується заробіток на рівні прожиткового мінімуму (з 01.01.2015р. - 1218 грн.). Оформлюється субсидія на особу, на яку відкриті особові рахунки за місцем реєстрації. Наявність заборгованості зі сплати за житлово-комунальних послуг не впливає на визначення права на призначення субсидії.

При призначенні субсидії діє обмеження в площі житла - 48,87 м2 на одну особу, а також єдині для всієї України щомісячні норми споживання на одну особу води (4 м3), водовідведення (4 м3), вивезення сміття (0,4167 м3), газопостачання в опалювальний період 7 м3 на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465 – в багатоквартирних будинках), на газову плиту на одну особу (приготування їжі - 6 м3 та підігрів води +3 м3 або водонагрівач 18 м3 ), електропостачання в опалювальний період 65 кВт год. на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465– в багатоквартирних будинках). У будинках, обладнаних (не обладнаних) стаціонарними електроплитами 130 кВт год. (90 кВт год.) на родину з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена сім’ї за наявності центр. постачання гарячої води або 150 кВт год. (120 кВт год.) на родину з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена сім’ї (за відсутності центр. постачання гарячої води). Якщо житлова площа перевищує соціальну норму житла, то це не позбавляє права субсидії. Просто при призначенні субсидії братиметься не вся сума нарахованої квартплати, а тільки та, що є у межах соціальної норми.

Перерахунок розміру оформленої субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється. Сума оформленої субсидії, яку переказано на рахунки для оплати вартості комунальних послуг в розмірі соціальних нормативів і, яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата обов’язкової часки платежу сім'ї на наступний розрахунковий період.


22.11.2015р.Дві справи на неділю: проголосувати і перевести годинник

В останню неділю жовтня за українським законодавством проходять вибори до місцевих, районних, обласних рад та голів селищної ради. Ті мешканці країни, що мають виборче право, проголосують за місцем своєї приписки в паспорті. Складні вибори мають бути. Всі партії перетасувались між собою як карти в колоді. Нові назви політичних сил, одні і ті ж передвиборчі програми і кандидати. Будь-якою ціною прорватись до владних кабінетів. Життя їх не навчило. Повна байдужість виборців смт дає дозвіл вчиняти з ними повне невіглавство. Але не будемо про погане. Який би вибір не зробила місцева громадськість, перша всеукраїнська соціальна мережа буде вітати цей вибір, бо жодна з політичних сил не впливає на діяльність порталу і це є показовим моментом неупередженості перед мешканцями Кривого Озера та конкурентними ЗМІ, що продали свою політичну свободу за тридцять срібенників. Життя продовжиться, жителі смт оберуть владу, яка буде їх достойна. Кандидати в депутати місцевих виборів 2015 року доступні за посиланням: cvk.gov.ua. Результати місцевих виборів 2015 року доступні за тим же посиланням. Треба вибрати область та населений пункт. Інформація корисна для тих виборців смт, що хочуть вивчити своїх кандидатів, перед тим, як зробити вибір і простежити хід голосування до остаточного підрахунку голосів. Осінні дні минають швидко, з неділі мешканці Кривого Озера можуть поспати довше. Тільки треба нагадати їм перевести годинникову стрілку на годину назад і ще раз насолодитись осіннім теплим дощем, якого так давно не було в країні.


24.10.2015р.День туризму

Починаючи з 1998 р. в країні святкується День туризму. Кожен житель смт хоча б раз у рік виходить за межі свого населеного пункту. Навіть вирушаючи у поїздку по справам у сусіднє велике місто чи маленьке село, люди іноді знаходять час, щоб озирнутись навколо. Побачити дещо нове, перекусити, набратись нових сил. Ось так зародився туризм. Спокуса побачити нові краєвиди, архітектурні форми не давала покою багатьом подорожуючим. Тому вони вирушали в дорогу на далекі відстані, поєднуючи фотографування, краєзнавство і відпочинок. Таких активних подорожуючих в смт Криве Озеро не так вже й багато. Більшість людей віддає перевагу тижневим походам в Карпати, на узбережжя Чорного і Азовського морів. Ще частіше відпочивають мешканці Кривого Озера на вихідних у парку, біля річки. Що кому ближче.

Популяризація туризму в Кривому Озеру багато в чому залежить від самих його людей та місцевої влади. В якому вигляді знаходяться історичні пам’ятки? Чи облаштована територія біля масового відпочинку людей, гостей смт? На якому рівні тримаються заклади харчування, де є найближчий готель? Хтось створював туристичні маршрути, чи існують дорожні сполучення і реклама всіх наявних об’єктів туризму? Це базові питання, що мають бути на постійному контролі в плані розвитку сучасного туризму. В смт є завжди дивовижні місця, які з боку пересічного проживаючого не є занадто особливими. Тільки туристичний бізнес вносить певну родзинку простим місцям, які потім стануть привабливими для подорожуючих. Нові враження, приємний відпочинок, гарні спогади змусять гостей повернутись знову і знову у улюблене смт.


27.09.2015р.Передвиборна агітація почалась

Півмісяця тому розпочалась передвиборча агітація у смт. На що сподіваються мешканці Кривого Озера? Чи залишились надії на поліпшення життя? Чи є нові постаті, яким можна довірити владу в Кривому Озеру?

Згідно нового законодавства України про децентралізацію влади органи місцевого самоврядування отримають більше прав і обов'язків для виконання своїх функцій. Але чи змінить це життя у Кривому Озері? Свідомість місцевих керівників лишилась ще в минулому, коли всі вказівки диктувались зверху. Управляти самим на землі, чи не це є споконвічною метою багатьох українців? Ще один крок до самостійності. Не тільки країни, а й Кривого Озера. Коли майже все поточне виробництво урізане до мінімуму, надання послуг ледь тримається на плаву перед майбутньою районною владою стоять великі завдання щодо підвищення всіх напрямків життєдіяльності Кривого Озера. Якими будуть результати голосування до селищної ради? Які депутати і політичні сили пройдуть до селищної ради, хто буде головою селищної ради, такі і рішення будуть прийматись на місцях. Таким і буде розвиток Кривого Озера на найближчі 5 років.

Після реєстрації кандидатів у депутати почнеться справжня передвиборча агітація. Всі можливі і неможливі засоби будуть використані на повну силу. Хтось з кандидатів підкорить виборців солодкими обіцянками про щасливе майбутнє Кривого Озера. Хтось займеться так званою благодійністю і обдарує крупою і гречкою тих, хто здатний проміняти власний голос на певну матеріальну цінність. Справжні кандидати не обіцяють, вони просто виконують свою роботу. Тихо і впевнено. Задача виборців - побачити таких людей серед всіх кандидатів. Дати нимспробу, ще раз повірити в свої сили. Передвиборча боротьба переверне смт верх дном. Кандидати на виборні посади будуть пробувати не тільки піднятись в очах мешканців, але й понизити своїх конкурентів, якими б вони не були святими. Районні газети зірвуть черговий куш на цій виборчій кампанії. Більше роботи буде і листоношам, агітаційні матеріали будуть в кожному дворі. Стовпи і забори у Кривому Озері будуть розклеєні кольорами політичних партій, а обличчя кандидатів будуть такі знайомі як свої. Один раз на 5 років вони зроблять все можливе, щоб місцевий електорат проголосував за них. Отак і живуть люди у Кривому Озері, від виборів до виборів.


16.09.2015р.З днем фізкультури, Криве Озеро

Минули часи, коли спорт у Кривому Озері був багаточисельним. Хай як не критикують жителі радянську епоху спортивне життя було на ті часи на дуже високому рівні. Згадайте урок фізкультури в радянську епоху. Учні з довідкою про недопущення до нормативів були скоріше винятком серед групи дітей. Зараз же майже половина дітей не допускаються до сильних навантажень через різноманітні проблеми зі здоров'ям. Сам вчитель не має права просити від учнів нормативів по силових навантаженнях. Добру оцінку будуть ставити лише за те, що діти приходять у спортивній формі. Що заважає людям Кривого Озера бути фізично кріпкими? Можна постійно списувати поганий стан здоров'я на радіацію від аварії на Чорнобильській АЕС. Але кожен з них вибирає те, як йому жити фізично і який вести спосіб життя. Або наїстись багато їжі, додавши міцного алкоголю. Або влаштувати маленьку дієту і пробігти зайвий шлях, хоча б по дорозі додому. Або кожний вечір валятись на дивані перед телевізором чи ПК. Або піти спати раніше, щоб на ранок мати здоровий вигляд. Скільки б не побудували спортивних шкіл, закладів оздоровлення та відпочинку у Кривому Озері, здоров'я людей буде залежати тільки від них. Хто керує Кривим Озером, фізичною підготовкою, спортом? Ні, не влада. Цим керують самі жителі, що, ймовірно, несвідомо, попали під вплив інших цінностей. Здоров'я стало не в моді. Його навчились купувати в аптеках і лікарнях. Замість того, щоб займатись спортом і слідити за харчуванням. Що цінніше? Не багато людей у Кривому Озері є, що тримають на висоті свою спортивну культуру. Добре те, що до них додались хлопці та дівчата і розвивають новий напрямок спорту - workout. Це той масовий вид спорту, що не потребує зайвих витрат. Турнік, бруси, віджимання від полу, біг. Результат від занять дає приклад іншим мешканцям. Можливо, вони задумаються над собою. А чи правильно вони живуть? Їм же ще не одне покоління вирощувати і передавати в майбутнє найкращі гени. Вони і визначать подальший розвиток громади не тільки Кривого Озера, а й цілої країни.


12.09.2015р.День підприємництва в Кривому Озері

Традиційно в країні в першу неділю осені святкують День підприємництва. Це свято запроваджено з 5 жовтня 1998 року Указом Президента України, але підприємці Кривого Озера не звикли масово його святкувати. Схоже, гроші люблять тишу. Як і крупний, так і дрібний бізнес у Кривому Озері не хизується своїм святом. В наш важкий час складно знайти гроші для таких широкомасштабних заходів. Тим більше, що з боку держави підтримка підприємництва зовсім мала. Деякі заходи, що проводяться райдержадміністрацією, можна зазначити, - формальні. Конкурс на кращого підприємця, грамоти, подяки лише дратують в останній час підприємців, що втомились чекати від влади реальної підтримки. Звичайно, що все можна списати на війну, але жити треба якось. В надії на поліпшення купівельної спроможності на внутрішньому ринку чимало підприємців чекає збільшення своїх доходів, адже з першого вересня збільшений розмір мінімальної заробітної плати для населення. Головне, щоб не підвищили сильно податки, вартість енергоносіїі і курс гривні був стійким. Бо якщо і далі так піде, то підприємців може не бути. А це серйозні речі. Вся доходна частка місцевого бюджету Кривого Озера залежить від податкових надходжень місцевих підприємців. Левову вагу займає податок з доходів фізичних осіб, ЄСВ, плата за землю, орендна плата, єдиний податок. Як буде розвиватись смт Криве Озеро без підприємців? Не легко уявити. Подумати тільки, як їм жилось в 1991-1996 роках… Коли з'являлись перші підприємці в Кривому Озері. З чого вони починали і що вони досягли… Як нам було без них і зараз з ними. Побудовані торгівельні заклади, виробничі будівлі, надання послуг. Вся інфраструктура смт закручена навколо них і держиться на них. Суворі закони бізнесу залишили лише самих сильних. Місцева конкуренція дала жителям найдешевші і найякісніші з можливих товари, продовольство і послуги. Схоже, що ніщо не зупинить підприємництво у Кривому Озері, бо є сила і воля творити свою справу, своє смт. Дай Бог тільки їм здоров’я, сили і віри в цей нелегкий час!


05.09.2015р.День знань у Кривому Озері

Кожний рік на кінець серпня більшість мешканців Кривого Озера готуються до школи. Найтепліша пора року позаду. Всі діти відпочили і готові приступити до чергового навчального року. Тому й придумали на перше вересня свято – День Знань. Ці тривожні моменти радості й печалі. Хтось всі канікули чекає на те, щоб швидше побачити однокласників. За літо учні подорослішали, є багато чим поділитись. Комусь не хочеться сідати за парту, згадувати сірі навчальні будні.

Так як у всій країні, школярі Кривого Озера ідуть наприкінці літа на пробний день в школу. З новим літнім ремонтом шкільні класи не виглядають так похмуро. Вчителі з учнями прораховують всі організаційні моменти: вивчають розклад занять, нові підручники й оновлені обличчя один одного. З нового навчального року є можливість пересісти на іншу парту, багато дітей використовують цей момент і підходять до вчителів з аналогічним проханням. Тобто, все як у Порошенка – «по новому», починаючи зі шкільної форми і канцелярії і закінчуючи свіжим ремонтом класних приміщень. Якби не голосно лунали всі політичні заклики, завжди в Кривому Озері знайдуться всі недоліки шкільної освіти. От наприклад, підвезення школярів до школи з далекої місцевості, харчування малозабезпечених дітей, дітей сиріт і т.п., сучасна матеріально-технічна база, обігрів приміщень в холодну пору року тощо. Ці та інші проблеми жоден політик не може вирішити, тож залишається батькам гуртуватись на шкільних зборах у громади, щоб хоч якось покращитиполіпшити стан місцевої освіти смт Криве Озеро.

Першого вересня всі прибрані діти підуть у школу і багато з людей старшого покоління згадає цей день, поринувши в історію своєї юності. Батьки проведуть своїх дітей і поновлять свою пам’ять новими прекрасними шкільними враженнями. Море квітів, посмішок, віршів, пісень, фотознімків. Чого тільки не згадають у Кривому Озері на свято першого дзвоника. Вдалого старту лишилось побажати всім учням, вчителям і батькам. Успіх буде залежати тільки від них. А вдалий старт – це половина справи. До нових висот, до нових перемог!


31.08.2015р.До дня Незалежності України

Цілих три вихідних подарувала держава на кінець літа. От і думку гадають жителі у Кривому Озеру, як провести ці вихідні на повну силу. Традиційно в останні дні літа копають картоплю всією родиною. Спішать закінчити збирання цього врожаю до настання осінніх дощів, бо таких довгих вихідних не буде більше на наступний місяць та й день стає меншим, справа йде до осені. Погода теж виявиться сприятливою – сильної спеки, затяжних дощів не буде. А комарів цього літа взагалі було мало, варто надіятись на гарні умови праці.

У кого буде більше вільного часу, зможе в неділю вийти в центр Кривого Озера, відсвяткувати День Державного Прапору України, разом з держслужбовцями підняти жовто-блакитний стяг. Ці два кольори в останній рік були такими поширеними, що, здається, це свято будуть скоро святкувати мешканці смт в себе вдома, піднімаючи жовто-блакитні символи на власному подвір’ї.

На третій день вихідних, коли від роботи (картоплі) коні дохнуть, люди починають думати, як все таки відпочити, хоч на вечір. Все таки – День Незалежності. Хто подивився святковий парад по телевізору, вже наполовину приурочився до свята. А що там приготувала місцева влада на святкування незалежності? Щоб там не було на вечір у смт почнуть збиратись люди, гуртуватись родинами, друзями, кумами. Гарний привід відзначити 24 річницю Дня Незалежності. Це буде понеділок, тяжкий день. Такий тяжкий як і їх незалежність, пролита кров’ю на рідній землі. Прикро, що деякі жителі не цінять це свято, перетворюють його на справжнє пияцтво з відповідними наслідками.

Ранок 25-го схоже виявиться не легшим, люди вийдуть на роботу, щоб «відпочити». А кому зараз легко? У Кривому Озеру вже давно звикли так працювати, бо розуміють, що справжня незалежність – це тяжка праця протягом багатьох століть, тільки силою її можна вибороти.

21.08.2015р.
Популярні відео про Смт Криве Озеро (97)

Кров з молоком krivoe.mpg 20110512 191754 E ___ Кривое Озеро Part 2 - Tom Swift and His Motor Cycle by Victor Appleton (Chs 13-25) Book 1 - Chapter 12 - The House of Mirth by Edith Wharton Свадьба. Утро жениха. Part 1 - A Princess of Mars by Edgar Rice Burroughs (Chs 01-10) Chapter 04 - Walden by Henry David Thoreau Chapter 26 - Around the World in 80 Days by Jules Verne Chapter 12 - The Lost World by Sir Arthur Conan Doyle Чайки на Верхнем бору в Тюмени Завьялово. Chapter 38 - Anne of Green Gables by Lucy Maud Montgomery Матвей помогает бабушке Нине лепить вареники.mp4 Завьялово. Part 2 - Chapter 09 - A Room with a View by EM Forster Adventure 05 - The Memoirs of Sherlock Holmes by Sir Arthur Conan DoyleАдмiнiстрація сторiнки


Вадя Ротор займає 225 місце
Написати повідомлення
Відвідувачі смт Криве Озеро (88)
Сповіщення


Будь в курсі всіх подій на смт Криве Озеро -
додай свій E-mail для отримання інформації про всі зміни цієї сторінки

Ваш E-mail:
Будемо вдячні за розміщення нашого лінку сайту смт Криве Озеро:Погода у Кривому Озері
Інші населені пункти
Миколаївської області і району
з прогнозом погодиТопографічна карта


Інші населені пункти
Миколаївської області
і району з топографічною картою
Ціни на Вашу рекламу
в місяць по всіх сторінках
району – 30 грн
області – 300 грн
України – 2500 грн
    Олег © Sir.Ko™ 2005-2016 Сироватко