E-mail:  Пароль:  Чужий комп'ютер   

Шан. гостю, адміністрація сайту вітає Вас!
Для приєднання до громади щирих українців, введіть Ваш логін і пароль.
При їх відсутності зареєструйтесь власноручно
або зайдіть з соціальної мережі, де вже є Ваша сторінка
Реєстрація передбачає погодження та дотримання правил сайту

Місто Чортків - сайт громади
   Люди (11)

   Фото (392)

   Відео (113)

   Визначні місця    додати


Facebook livejournal ВКонтакті Однокласники Twitter Google: живая лента
Найрейтинговіші населені пункти області

1. Монастириська
2. Касперівці
3. Мельниця-Подільська
4. Тернопіль
5. Увисла
6. Бережани
7. Гадинківці
8. Горошова
9. Синьків
10. Бобулинці

Див. далі

перейти до району

Рейтинг населених пунктів залежить від відданих за них голосів


Почесні громадяни
міста Чортків

  1. Roza Vojejkova (37)
  2. Оксана Бабій (16)
  3. Ярослав Костів (4)
  4. Наталька Крулевська (3)
  5. Михайло Паляк (1)Останні відео


ДАІ.Чортків-Львів.(Чистимо номера кожних 2 кілометра).Czortków Chortkiv Чортків טשארטקאווпожежа на стадіоні чортковамісто Чортків - районний центр

Запитати


Будь патріотом свого міста - проголосуй за нього!

Всього голосів: 11
Дивитись місця в рейтингах
України та Тернопільської області

Максимальний рейтинг міста Чортків залежить від рейтингу всіх зареєстрованих учасників, від заповнених тем для обговорення - додаткові голоси за тему, від збережених фото - додатковий голос за фото (до 2500 фото)
Картографія місцевості громади

районні центри
населені пункти району
населені пункти за межами районуОстанні фото

Всі альбоми фото
Новини Тернопільської області


У Тернополі заборонять фотографувати драмтеатр і пам’ятники? (За Збручем)(22:11)
Спортсмени з Тернопілля змагаються в Норвегії (Фотофакт) (Tenews.te.ua)(22:03)
Тернопільщина: молодик обікрав родича, який йому допомагав (Тернопільська Липа)(21:05)
Нові деталі щодо будівельних афер у Тернополі (відео) (Тернопільська Липа)(20:58)
“Самопоміч” у Тернополі може залишитись без керівника? (Тернопільська Липа)(20:49)
З початку 2016 року на Тернопільщині зареєстровано 6 випадків сказу (Фактор Тернопільщини)(19:38)
В Тернополі горів зоомагазин (Фактор Тернопільщини)(18:40)
У Тернополі студенти-іноземці ліплять вареники для бійців АТО (Tenews.te.ua)(18:02)
Про тернопільську довоєнну злодійську організацію (відео) (Про все)(17:55)
На Тернопільському ставі ковзаняр провалився під лід (відео) (Місто)(17:14)


Форум - міста - Теми для обговорення
Про доступ до публічної інформації


Питання-відповіді Інтев'ю Зворотнє сортування

Чортківчанин не зміг виправдати своє ухилення від мобілізації - читати далі...

10 лютого 2016 10:31

Позашляховик з луганчанами, які повертались з відпочинку, поблизу Чорткова злетів у кювет - читати далі...

9 лютого 2016 17:38

Чортківський суд ухвалив незаконне рішення - читати далі...

9 лютого 2016 13:37

Чортківчани зможуть сказати владі все, що думають - читати далі...

7 лютого 2016 10:37

У Чорткові масло для школярів купують з порушеннями - читати далі...

3 лютого 2016 08:19

На Чортківщині смертельна ДТП - читати далі...

3 лютого 2016 07:58

На Чортківщині за день дві аварії. Одна з них смертельна - читати далі...

2 лютого 2016 18:05

На Чортківщині від удару іномарки каток відкинуло на 12 метрів - читати далі...

2 лютого 2016 12:31

Зв’язкова УПА з Чорткова випустила нову книгу спогадів - читати далі...

30 січня 2016 15:15

У Чорткові 1600 робочих місць - читати далі...

29 січня 2016 12:04

Послуги служби зайнятості

Кожен працездатний житель міста Чортків має право на роботу. Не просто на роботу, а роботуз хорошою заробітною платою. Рідко буває, коли людина має і добру роботу і високу зарплату. Тим більше багато грошей не буває, і найкраща робота іноді набридає і люди міста Чортків вдаються до нового пошуку. Сьогодні буде надано матеріал про те, як знайти роботу, а точніше, як держава може посприяти мешканецям міста Чортків заробити собі на хліб. Отже, розповідь буде довгою, влаштовуйтесь зручніше і поїхали.

Не дивлячись на те чи громадянини міста Чортків працюють чи є безробітними служба зайнятості(в народі - біржа праці) в кожному районному центрі може надати повні консультаційні послуги по пошуку роботи незалежно від зареєстрованого місця прописки громадян в паспорті. Якщо по місцю проживання роботу знайти не вдалось, є спроба скористатись комп'ютером з доступом в інтернет на випадок, якщо інтернет буде відсутній вдома чи з інших причин.

Щодо отримання допомоги по безробіттю, то тут необхідна реєстрація, право на яку мають жителі, які офіційно працювали чи займались підприємництвом більше ніж 6 місяців за останній рік звернення(наприклад з 03.02.2015р. по 03.02.2016р.). Якщо періоду зайнятості немає, то тут необхідно надати довідку до служби зайнятості з міської (сільської) ради по зареєстрованому місцю прописки в паспорті, що житель не була членом особистого селянського господарства (ОСГ). Дата довідки повинна дорівнювати даті реєстрації. Іншими словами, щоб по адресі прописки згідно даних відділу земельних відносин міської (сільської) ради не було виділено землі для ведення сільського господарства. Якщо житель є інвалідом, то наявність піврічного періоду зайнятості за останній рік звернення для реєстрації є обов'язковою. Право на реєстрацію мають також випускники ВУЗів (для контрактників треба довідка щодо підтвердження форми навчання, а бюджетників мед. ВУЗів - довідку щодо надання можливості самостійного працевлаштування), ПТУ (додатково треба довідку щодо надання можливості самостійного працевлаштування), що звернулись протягом 6 місяців від закінчення учбового закладу і особи ніде не працювали.

Важливо, щоб людина на дату реєстрації не була зайнятою, не займалась підприємницькою діяльністю і шукала роботу. Для реєстрації треба надати оригінал паспорту (з пропискою), коду, трудової книжки (договору ЦПХ), диплому (при наявності), довідки МСЕК (для інвалідів обов'язково та бажано індивідуальну програму реабілітації з заповненим 5-м розділом, щодо професій, оптимальних за станом здоров'я).

За умови відсутності підходящої роботи на восьмий день (через тиждень) призначається виплата на період 6-місяців в мінімальному розмірі 544 грн/міс. (випускникам чи незастрахованим особам, що не були членами ОСГ), на 9 місяців (при звільненні за угодою сторін або за власним бажанням - тоді виплата відкладається на 3 місяці), на рік (при розірванні договору ЦПХ або при звільненні внаслідок вивільнення виробництва - виплата розпочнеться через місяць з дати звільнення), на 2 роки або менше громадянам, яким залишилось до пенсії 2 і менше років.

Розмір допомоги залежить від розміру легальної нарахованої заробітної плати безробітного і загального трудового стажу:

до 2 років - 50 відсотків від легальної заробітної плати;

від 2 до 6 років - 55 відсотків;

від 6 до 10 років - 60 відсотків;

понад 10 років - 70 відсотків.

Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру:

перші 90 календарних днів - 100 відсотків;

протягом наступних 90 календарних днів - 80 відсотків;

у подальшому - 70 відсотків.

Всі питання щодо перебування на обліку в центрі зайнятості, отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю, професійного навчання, тимчасових робіт та інших послуг будуть висвітлені на сторінці міста Чортків пізніше по питанням, що будуть задані користувачами на адресу адміністрації сайту. Всі розміщені інформаційні матеріали не є офіційними, вони показують тільки аналіз діючого законодавства з питань пошуку роботи та одержання допомоги по безробіттю, інших послуг служби зайнятості.


03.02.2016р.Долучайетсь до громади міста

Глобальний аналітика Stratfor на 2015-2025 роки від лютого 2015 р. говорить про те, що ще до того розповідали українські та деякі російські аналітики. А саме:

1) теперішній конфлікт Росії та України залишатиметься комплексним для глобальної політики ще тривалий час;

2) ми матимемо пожвавлення націоналізму в Східній Європі, хоча в самій Україні націоналізм значно втихне на користь більш значимих модельних структур (Східна Європа має ще прийти до того, до чого прийшла Україна);

3) розкол російської імперії близький, а Розпад країн ЄС дуже імовірний;

4) головна роль в Європі перейде від Німеччини до Польщі з Україною як її стратегічним союзником (почне формуватись Балто-Чорноморський Союз, який пришвидшить розкол Росії);

5) принципово важливою для Євразії стає стратегічна лінія Польща-Україна-Туреччина-Китай - це група контролю за територією розваленої Росії, причому контроль за ядерною зброєю буде виконуватись за участю США.

Різноманітні прогнози на найближчі 10 років сходяться в єдиному - світ буде змінюватися дуже радикально і дуже швидко. Ось, Меір Брук, наш співвітчизник з Нью-Йорку, пропонує трьохпозиційну модель теперішнього світу: держава, корпорація, громада. Будь-які моделі, які базуються на співвідношенні цих трьох реальностей (як в США), будуть більш прийнятними, ніж ті, які базуються на одній (держава, як в Росії) чи на двох (держава та громада, як в Євросоюзі). Україна в даний момент від двохпозиційної моделі (держава та корпорації) переходить до трьохпозиційної моделі свого існування (держава, корпорації та громади).

В цьому сенсі можна сформулювати простий закон кризового світу або світу динамічних змін - лише той, хто конструюватиме динамічну в цих трьох площинах структуру, матиме шанс пройти кризовий час динамічних змін і зародити новий світ. В цьому сенсі стають зрозумілі дві головні причини розпаду Росії, і це зовсім не економічний занепад, бо громадяни можуть пережити любі важкі часи, як от війну чи епідемію, якщо вони мають перспективний смисл. Отже перша ознака розпаду - архаїзація, яка позбавляє росіян самого смислу існування. І це основна причина, яка не дозволить Росії пережити соціальний рівень життя, який значно вищий за той, який був у наших предків під час та після Другої світової війни. Бо сучасники порівнюють своє життя з сучасниками, а не з предками. Так само друга причина розпаду Росії полягає у реальностній гомогенності, а отже закостенілості та ригідності, нездатності до інновацій за межами військового озброєння. У Росії на справді є тільки одна модель - держава. Корпорації так сильно підпорядковані державі, що можна твердити, що Росія це держава-корпорація. Суспільство в Росії це не суспільство громадян, це суспільство підданих.

Саме тому ЗМІ в Росії це фактично спосіб управління суспільством через створення квазі-реальності. Тобто, Росія розпадеться не через злидні чи політичну кризу еліти, а через архаїзацію як відсутність перспективних мотивацій і через відсутність корпоративної та суспільної (громадянської) динаміки.

Це саме бачення можна застосувати і до Євросоюзу, де створювалася двохпозиційна модель: держави+громади. Головна помилка ЄС полягала в тому, що європейські корпорації не були поширені по всій Європі і не стали потужною реальністю європейської політики. Відтак інновативний потенціал корпорацій, як це змогли використати США в часи кризи, не зміг бути використаний на території Євросоюзу.

Давайте поглянемо на нинішній рік з позиції основоположних модельних зрушень. Українській громаді необхідно відстояти своє існування на рівні Конституції. За будь-яку ціну потрібно не допустити фейкових владно-олігархічних змін до Конституції у теперішній редакції Парламенту. Українській громаді потрібна справжня децентралізація.

Українська громада має зменшити впливовість українських олігархічних корпорацій всередині країни, тобто громада має продовжувати тиснути не тільки на владу, але і на олігархічні корпорації, зменшуючи їх впливовість на внутрішню політику.

Процес деолігархізації це, перш за все, процес громадський. Олігархічний консенсус влади має бути знищений - через перевибори Парламенту та можливо перевибори Президента. Нам потрібні сильні українські корпорації на світовому ринку, а не сильні українські корпорації в справі внутрішнього монополізму, у справі здирництва української громади через тарифну політикуна енергоносії та державну корупцію.

Українська громада має наполягати на нових формах комунікації на телебаченні, де би був не тільки порядок денний влади та олігархів, але, перш за все, порядок денний самої громади.

2016-й рік - це рік створення Суспільного телебачення, це рік розвитку всіх сторінок міст і сіл Першої всеукраїнської соціальної мережі. Порядок денний 2016-го року це порядок денний громади, а не влади чи корпорацій. Потужна та впливова всередині країни та за її межами українська громада, громада Чорткового - ось що має стати підсутком 2016-го року. І це суттєво не тільки для продовження української революції. Це також суттєво для майбутнього Європи, майбутнього Євразії з Росією, що розпалася, та майбутнього всесвіту загалом. Єднаймося!


24.01.2016р.В скільки обійдеться перейменування вулиць

Питання перейменування вулиць зробило потужний поштовх в громадському суспільстві Чорткового. Цією справою стали цікавитись всі люди, що мають документи на певну адресу, мають сильно виражені політичні вподобання, та ті люди, що мають на меті створити з цієї справи черговий піар.

Свідомість громадян, міста Чортків піднялась на вищий рівень. Історія ще раз переписує своїх героїв, вивчаються нові імена, викидаються у смітник непотрібні радянські назви. Реформи тривають. На жаль, що вони зачіпають лише зовнішню оболонку державного апарату. Зміною табличок на вулицях міста Чортків справи не покращаться. Але якщо думати послідовно, то вулиці у місті Чортків мають носити імена тих героїв, що внесли вагомий вклад в його розбудову, теперішнє і минуле.

З чого почати? Звісно з ідеї зміни назви певної вулиці. Ініціатори зміни назви вулиці, серед яких є жителі, іноземці, трудові колективи чи державні органи, звертаються до голови міської ради. Пропозиція щодо зміни назви вулиці повинна бути розглянута до 45 діб. Далі виноситься відповідне питання на обговорення: форум, зустрічі, теле-, радіодебати, електронну консультацію. Воно триває більше 2-х місяців, в підсумку мають бути зведені всі «за», «проти» та інші пропозиції. Потім голова міської ради робить проект рішення про зміну назви вулиці Чорткового і виносить на розгляд міської ради. На сам кінець має бути прийняте рішення про зміну назви вулиці, яке набуває сили з часу його офіційного оприлюднення.

Для бюджету міста Чортків сума такого перейменування буде залежати від кількості табличок та показчиків з новою назвою вулиці, які треба замінити. Як правило виготовлення однієї таблички коштує в районі 65 грн., дорожнього знака втричі дорожче. Для звичайних громадян не треба спеціально змінювати документи, які засвідчують право власності, вони залишаться дійсними. Також не потрібно спеціально змінювати реєстрацію місця проживання в паспорті. Підприємствам, установам, організаціям законодавством не встановлено терміни подачі змін до установчих документів, вони вправі це зробити в інший зручний час.

До уваги всіх громадян, які забажають змінити назви вулиць чи інших об’єктів Чорткового, на сайті розміщено посібник, з детальними поясненнями, зразками документів. Він також містить перелік негавтивних постатей, які боролись проти незалежності України. Тобто це перелік людей, що причетні до масових злочинів, вони мають стерті з карти міста Чортків.


03.12.2015р.Погода у Чортковому

Життя у Чортковому так чи інакше пов’язано з погодою. Це особливо стосується тих мешканців, що багато проводять часу на відкритому повітрі. Ніхто з людей не хоче промокнути, замерзнути і застудитися. Хворіти дорого в наш час. Точний прогноз погоди важливий також людям Чорткового, що працюють в сільському господарстві, на на відкритому повітрі в інших галузях народного господарства. Якщо не дізнатись точну температуру довкілля, то збитки теплових комунальних підприємств можуть становити до 20 процентів. Інколи надмірне чи мізерне витрачення енергоресурсів веде до неефективного господарювання. Успішний господар завжди зуміє вирахувати необхідну кількість газу, дров, іншого палива чи електроенергії для обігріву свого будинку. Інколи подорож Чортковим буде дуже приємною, якщо знайти точний прогноз погоди навколишнього середовища. Це можна зробити за допомогою додатка сайту, що відображає рух фронтів, наявність погодних явищ в конкретному місці в певний час. Напрям вітру, що показаний на мапі легко визначить наявність дощу, туману, снігу, граду, грому. Такі метеододатки використовують авіаслужби при здійсненні вдалих польотів. Відтепер вони стали видимі на сторінках населених пунктів сайту для всіх користувачів Київської, Чернігівської, Сумської, Полтавської, Черкаської, Кіровоградської, Житомирської, Запорізької, Донецької, Дніпропетровської, Херсонської областей. Вони відображають реальну картину погодних фронтів на певній місцевості.


27.11.2015р.Як прорахувати субсидії в місті Чортків в 2015 році

Для прорахунку субсидії треба звернутись в місцеве управління соціального захисту населення, написати заяву і декларацію про доходи і витрати на отримання субсидії або надіслати ці два документи по пошті. По всім питанням, що не знайдуть жителі міста Чортків в цій статті, рекомендовано зателефонувати на безкоштовну гарячу лінію 0-800-507-309.

Чи є сенс оформлювати субсидію? Давайте подумаємо. Якщо типовий мешканець міста Чортків має своє домогосподарство і опалює житловий будинок дровами та газом в пропорції 50/50 і сплачує комунальним господарствам щомісяця 500 грн. Якщо субсидія нараховується при умові обов'язкового платежу в 1000 грн., то немає тоді потреби займатись оформленням субсидії.

Як вирахувати суму обов'язкового платежу? Наприклад, пересічна родина із 3-х осіб в Чортковому має за останні півроку легальний заробіток 36 тис. грн. Тоді заробіток на одну особу в місяць буде дорівнювати 2 тис. грн. (36 : 6 = 6; 6 : 3 = 2). Цю суму необхідно по визначеній формулі розділити на 1176 грн (розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2015р.), розділити на 2 та помножити на 15%. Тобто 2000 : 1176 : 2 * 15% = 12,76%. При середньомісячному сукупному сімейному доході 6000 грн. в місяць обов'язковий платіж типової родини Чорткового становить 765,6 грн. (6000 * 12,76%). Всі комунальні платежі, що перевищують цей мінімальний розмір, відшкодовуються державою. Порядок заповнення вказаний на сайті мінсоцполітики.

При заповненні декларації краще перестрахувати себе, взяти довідку про отримані доходи з податкової інспекції та пенсійного фонду по місцю перебування, адже при призначенні субсидії йде автоматична звірка з даними службами згідно обміну даних. У разі відсутності заробітку або дохід є меншим прожиткового мінімуму у працездатних осіб, які зареєстровані по вказаній адресі, для розрахунку субсидії враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму (з 1 січня 2015р. - 1218 грн.). Призначається субсидія на особу, на яку відкриті особові рахунки за місцем реєстрації. Наявність заборгованості з оплати за житлово-комунальних послуг не впливає на визначення права на призначення субсидії.

При оформленні субсидії діє обмеження в площі житла - 48,87 м2 на одну особу, а також єдині для всієї України щомісячні норми споживання на одну особу води (4 м3), водовідведення (4 м3), вивезення побутових відходів (0,4167 м3), газопостачання в опалювальний період 7 м3 на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465 – в багатоквартирних будинках), на газову плиту на одну особу (приготування їжі - 6 м3 та підігрів води +3 м3 або водонагрівач 18 м3 ), електропостачання в опалювальний період 65 кВт год. на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465– в багатоквартирних будинках). У будинках, обладнаних (не обладнаних) стаціонарними електроплитами 130 кВт год. (90 кВт год.) на родину з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена сім’ї за наявності центр. постачання гарячої води або 150 кВт год. (120 кВт год.) на родину з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена сім’ї (за відсутності центр. постачання гарячої води). Якщо житлова площа перевищує соціальну норму житла, то це не позбавляє права субсидії. Просто при розрахунку субсидії братиметься не вся сума нарахованої квартплати, а тільки та, що є у межах соціальної норми.

Перерахунок розміру оформленої субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється. Сума оформленої субсидії, яку переказано на рахунки для оплати вартості комунальних послуг в розмірі соціальних нормативів і, яка не використана родиною внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата обов’язкової часки платежу домогосподарства на наступний розрахунковий період.


22.11.2015р.Два діла на неділю: проголосувати та перевести свій годинник

В останню неділю жовтня за нашим законодавством проходять вибори до місцевих, районних, обласних рад та голів міської ради. Ті громадяни України, що мають виборче право, голосують за місцем своєї приписки в паспорті. Складні вибори очікуються. Всі політики перетасувались між собою як карти в колоді. Нові імена партій, ті ж самі передвиборчі програми і політики. Будь-якою ціною вдертись до владних кабінетів. Життя їх не навчило. Повна байдужість жителів міста дає добро вчиняти з ними неправомірні дії. Але не будемо про погане. Який би вибір не зробила місцева громадськість, перша всеукраїнська соціальна мережа буде вітати цей вибір, бо жодна з політичних сил не впливає на діяльність сайту і це є виключним чинником неупередженості перед громадянами Чорткового та конкурентними ЗМІ, що продали свою ідейну свободу за кілька срібенників. Життя продовжиться, жителі міста оберуть владу, яка буде їх варта. Кандидати в депутати місцевих виборів доступні за посиланням: cvk.gov.ua. Підсумки місцевих виборів доступні за тим же посиланням. Варто вибрати область та населений пункт. Інформація корисна для тих жителів міста, що хочуть вивчити своїх кандидатів, перед тим, як зробити вибір і простежити хід голосування до остаточного підрахунку голосів. Осінні дні минають швидко, з неділі громадяни Чорткового можуть поспати довше. Тільки варто нагадати їм перевести годинникову стрілку на годину назад і ще раз насолодитись осіннім теплим дощем, якого так давно не було в Україні.


24.10.2015р.День туризму у місті

Починаючи з 1998 р. в Україні відзначається День туризму. Кожен житель міста хоча б раз на рік виїздить за межі рідного населеного пункту. Навіть вирушаючи у поїздку по справам у найближче велике місто чи маленьке село, люди завжди знаходять хвилину, щоб озирнутись навколо. Побачити дещо нове, перепочити, набратись нових сил. Ось так зародився туризм. Ідея відвідувати гарні краєвиди, історичні споруди не давала покою багатьом туристам. Тому вони вирушали в дорогу на далекі відстані, поєднуючи фотографування, краєзнавство і відпочинок. Таких активних подорожуючих в Україні не так вже й багато. Переважна більшість мешканців віддає перевагу тижневим походам в Карпати, на береги Чорного і Азовського морів. Ще частіше проводять час жителі Чорткового на вихідних у парку, біля річки. Що кому ближче.

Розвиток туризму в Чорткову багато в чому залежить від самих його мешканців та місцевої влади. В якому стані знаходяться історичні будівлі? Чи впорядкована територія біля масового відпочинку людей, гостей міста? На якому рівні тримаються кафе, де є найближчий готель? Хтось розробляв туристичні маршрути, чи є дорожні сполучення і реклама всіх наявних об’єктів туризму? Це ключові питання, що мають бути на постійному контролі в плані розбудови місцевого туризму. В місті є завжди цікаві місця, які з боку кожного жителя не є занадто особливими. Тільки туристичний бізнес внесе певну родзинку звичайним речам, які потім стануть привабливими для туристів. Нові вподобання, приємний відпочинок, гарні спогади змусять гостей повернутись знову і знову у улюблене місто.


27.09.2015р.Виборча кампанія 2015 року

Півмісяця тому почалась передвиборна агітація у місті. На що надіються жителі Чорткового? Чи лишились надії на поліпшення життя? Чи є нові кандидати, яким можна довірити громаду в Чорткову?

Згідно нового законодавства країни про децентралізацію влади органи місцевого самоврядування отримають більше прав і обов'язків для виконання своїх функцій. Але чи змінить це життя у Чортковому? Свідомість місцевих начальників лишилась ще в минулому, коли всі вказівки диктувались зверху. Господарювати самим на землі, чи не це є споконвічною метою багатьох українців? Ще один крок до незалежності. Не тільки країни, а й міста. Коли все поточне виробництво урізане до мінімуму, надання послуг ледве держиться на плаву перед майбутньою районною владою стоять нелегкі завдання щодо розширення всіх напрямків життєдіяльності Чорткового. Якими будуть результати голосування до міської ради? Які депутати і політичні партії пройдуть до міської ради, хто буде головою міської ради, такі і рішення будуть прийматись на місцях. Таким і буде розвиток міста на найближчі роки.

Після реєстрації кандидатів у депутати почнеться справжня передвиборна агітація. Всі можливі і неможливі методи будуть використані на повну силу. Хтось з кандидатів підкорить виборців солодкими обіцянками про заможне майбутнє Чорткового. Хтось займеться так званою благодійністю і обдарує крупою і гречкою тих, хто здатний проміняти свій голос на певне матеріальне благо. Справжні кандидати не обіцяють, вони просто виконують свою роботу. Тихо і впевнено. Завдання виборців - побачити таких людей серед всіх кандидатів. Дати нимшанс, ще раз повірити в свої сили. Передвиборна боротьба переверне місто з ніг на голову. Претенденти на виборні посади будуть намагатись не тільки зрости в очах мешканців, але й понизити своїх конкурентів, якими б вони не були чесними. Районні ЗМІ зірвуть наступний куш на цій виборчій кампанії 2015 року. Більше роботи буде і листоношам, передвиборні матеріали будуть в кожному дворі. Стовпи у Чортковому будуть розклеєні кольорами політичних партій, а обличчя кандидатів будуть такі знайомі як свої. Один раз на 5 років вони зроблять все від себе можливе, щоб місцевий житель проголосував за них. Отак і живуть люди у місті, від виборів до виборів.


16.09.2015р.З днем спорту, Чортків

Минули роки, коли спорт у Чортковому був багаточисельним. Хай як не критикують жителі радянську епоху спортивне життя було на ті часи на дуже високому рівні. Згадайте урок фізкультури в радянську епоху. Учні з довідкою про недопущення до нормативів були скоріше винятком серед групи дітей. В наші дні майже половина дітей не допускаються до сильних навантажень через різноманітні проблеми зі здоров'ям. Сам вчитель не має права вимагати від учнів нормативів по силових навантаженнях. Добру оцінку будуть ставити лише за те, що учні приходять у спортивному одязі. Що заважає людям Чорткового бути фізично кріпкими? Можна завжди списувати поганий стан здоров'я на радіацію від аварії на Чорнобильській АЕС. Але кожен з них вибирає те, як йому жити фізично і який вести спосіб життя. Або наїстись багато їжі, додавши міцного алкоголю. Або влаштувати маленьку дієту і пробігти зайвий шлях, хоча б по дорозі на роботу. Або цілий вечір валятись на дивані перед телевізором чи ПК. Або піти спати раніше, щоб на ранок мати здоровий вигляд. Скільки б не побудували лікарень, спортшкіл, закладів оздоровлення та відпочинку у Чортковому, здоров'я людей буде залежати тільки від них. Хто керує Чортковим, фізичною культурою, спортом? Ні, не влада. Цим керують самі жителі, що, ймовірно, несвідомо, попали під вплив інших цінностей. Здоров'я стало не в моді. Його звикли купувати в аптеках і лікарнях. Замість того, щоб займатись спортом і слідити за харчуванням. Що дорожче? Не багато людей у Чортковому є, що тримають на висоті свою фізичну культуру. Добре те, що до них приєднались юнаки і розвивають новий напрямок спорту - workout. Це той масовий вид спорту, що не потребує зайвих витрат. Турнік, бруси, віджимання від полу, біг. Результат від занять дає приклад іншим юнакам. Ймовірно, вони задумаються над собою. А чи правильно вони живуть? Їм же ще не одне покоління вирощувати і передавати в майбутнє найкращі гени. Вони і визначать подальший розвиток людей не тільки Чорткового, а й цілої держави.


12.09.2015р.День підприємництва в Чортковому

Традиційно в Чортковому в першу неділю вересня відзначають День підприємництва. Цей день запроваджено з 5 жовтня 1998 р. Указом Президента України, але люди Чорткового не звикли гучно його святкувати. Мабуть, гроші люблять тишу. Як і великий, так і малий бізнес у Чортковому не хизується своїм святом. В наш важкий час складно знайти гроші для таких широкомасштабних заходів. Тим паче, що з боку держави підтримка підприємництва мінімальна. Деякі заходи, що проводяться райдержадміністрацією, можна зазначити, - формальні. Конкурс на кращого підприємця, грамоти, подяки тільки дратують в останній час підприємців, що втомились чекати від держави реальної підтримки. Так, що все можна списати на війну, але працювати треба як-небудь. В надії на поліпшення попиту на внутрішньому ринку чимало підприємців чекає збільшення своїх доходів, адже з першого вересня збільшений розмір мінімальної заробітної плати для населення. Ще важливо, щоб не підвищили сильно податки, ціни на енергоносії і курс гривні був стійким. Бо якщо і далі так піде, то бізнесу може не бути. А це серйозні речі. Вся доходна частка місцевого бюджету Чорткового залежить від податкових надходжень місцевих підприємців. Найбільшу вагу займає податок з доходів фізичних осіб, ЄСВ, плата за землю, орендна плата, єдиний податок. Як буде існувати місто Чортків без підприємництва? Не легко уявити. Згадайте тільки, як їм починалось в 1991-1995 роках… Коли зароджувались перші підприємці в Чортковому. З чого вони починали і що вони досягли… Як нам було без них і зараз з ними. Побудовані торгівельні заклади, виробничі будівлі, надання послуг. Вся інфраструктура міста закручена навколо них і держиться на них. Суворі закони бізнесу залишили тільки самих сильних. Місцева конкуренція дала мешканцям найдешевші і найякісніші з можливих товари, продовольство і послуги. Схоже, що ніщо не зупинить підприємництво у Чортковому, бо є сила і воля творити свою справу, своє місто. Дай Бог тільки їм здоров’я, сили і віри в цей нелегкий час!


05.09.2015р.День знань у Чортковому

Кожного року на кінець літа більшість жителів Чорткового збираються до школи. Найтепліша пора року позаду. Всі дітлахи набрались сил і готові приступити до чергового учбового року. Тому й придумали на перший день осені свято – День Знань. Ці хвилюючі моменти радості й печалі. Хтось все літо чекає на те, щоб швидше побачити однокласників. За канікули діти подорослішали, є багато чим поділитись. Комусь не хочеться сідати за парту, згадувати похмурі учбові будні.

Так як у всій Україні, школярі Чорткового ідуть останній день літа на пробний урок в школу. З новим літнім ремонтом шкільні класи не виглядають так похмуро. Вчителі з учнями вже думають про всі організаційні моменти: вивчають розклад уроків, нові підручники й оновлені обличчя один одного. З нового навчального року є можливість пересісти на іншу парту, багато школярів використовують цей момент і підходять до класної керівниці з відповідним проханням. Один словом, все як у Порошенка – «по новому», починаючи зі шкільної форми і канцелярії і закінчуючи свіжим ремонтом класних приміщень. Якби не голосно лунали всі політичні заклики, завжди в Чортковому знайдуться всі недоліки шкільної освіти. От наприклад, підвезення школярів до школи з далекої відстані, харчування малозабезпечених дітей, дітей сиріт і т.п., сучасна матеріально-технічна база, обігрів приміщень в холодну пору року тощо. Ці та інші проблеми жоден політик не може вирішити, тож залишається батькам гуртуватись на шкільних зборах у громади, щоб хоч якось покращитипокращити стан місцевої освіти міста Чортків.

Першого числа всі прибрані діти підуть у школу і багато з людей старшого покоління згадає це свято, поринувши в історію своєї юності. Батьки проведуть своїх дітей і поновлять свою пам’ять новими світлими шкільними враженнями. Море радості, посмішок, віршів, пісень, фотознімків. Чого тільки не згадають у Чортковому на свято першого дзвоника. Вдалого початку лишилось побажати всім учням, вчителям і батькам. Успіх буде залежати тільки від них. А вдалий старт – це половина справи. До нових висот, до нових перемог!


31.08.2015р.До дня Незалежності України

Цілих три вихідних подарувала держава на кінець літа. От і думку гадають жителі у Чорткову, як провести ці вихідні на повну силу. Традиційно в останні дні літа копають картоплю всією родиною. Спішать закінчити збирання цього врожаю до настання осінніх дощів, бо таких довгих вихідних не буде більше на наступний місяць та й день стає меншим, справа йде до осені. Погода теж виявиться сприятливою – сильної спеки, затяжних дощів не буде. А комарів цього літа взагалі було мало, варто надіятись на гарні умови праці.

У кого буде більше вільного часу, зможе в неділю вийти в центр Чорткового, відсвяткувати День Державного Прапору України, разом з держслужбовцями підняти жовто-блакитний стяг. Ці два кольори в останній рік були такими поширеними, що, здається, це свято будуть скоро святкувати мешканці міста в себе вдома, піднімаючи жовто-блакитні символи на власному подвір’ї.

На третій день вихідних, коли від роботи (картоплі) коні дохнуть, люди починають думати, як все таки відпочити, хоч на вечір. Все таки – День Незалежності. Хто подивився святковий парад по телевізору, вже наполовину приурочився до свята. А що там приготувала місцева влада на святкування незалежності? Щоб там не було на вечір у місті почнуть збиратись люди, гуртуватись родинами, друзями, кумами. Гарний привід відзначити 24 річницю Дня Незалежності. Це буде понеділок, тяжкий день. Такий тяжкий як і їх незалежність, пролита кров’ю на рідній землі. Прикро, що деякі жителі не цінять це свято, перетворюють його на справжнє пияцтво з відповідними наслідками.

Ранок 25-го схоже виявиться не легшим, люди вийдуть на роботу, щоб «відпочити». А кому зараз легко? У Чорткову вже давно звикли так працювати, бо розуміють, що справжня незалежність – це тяжка праця протягом багатьох століть, тільки силою її можна вибороти.

21.08.2015р.
Популярні відео про Місто Чортків (113)

Фк Тернопіль 5-1 Фк Чортків Чортків клуб Наталі Нуга Бест. Чортків. Голод Володимир - Профілактика.wmv Як уніати б'ють своїх братів в Чорткові ч.1 Чортків, пожежа 17 березня та шуфричові посіпаки Chortkiv.avi Як уніати б'ють своїх братів в Чорткові ч.2 Astier - Divertimento (Олег Микитюк) accordion Обновлянські реколекції в Карпатах.(Чортків) Очищення м. Чорткова від підгорецьких 04 Чортківський пейнбольній клуб "АРМАДА" Чортківський замок / фортеця, краєвид Гурт "Сави" м.Чортків 3 Чортків клуб Наталі Тернопільський комерційний коледж Чортків І тайм Segment100 08 11 00 16 43 "Зори Карпат" 2011 Зима в ЧортковіАдмiнiстрація сторiнки


Михайло Остафій займає 16 місце
Написати повідомлення
Відвідувачі міста Чортків (50)
Сповіщення


Будь в курсі всіх подій на місто Чортків -
додай свій E-mail для отримання інформації про всі зміни цієї сторінки

Ваш E-mail:
Будемо вдячні за розміщення нашого лінку сайту міста Чортків:Погода у Чортковому
Інші населені пункти
Тернопільської області і району
з прогнозом погодиТопографічна карта


Інші населені пункти
Тернопільської області
і району з топографічною картою
Ціни на Вашу рекламу
в місяць по всіх сторінках
району – 30 грн
області – 300 грн
України – 2500 грн
    Олег © Sir.Ko™ 2005-2016 Сироватко