E-mail:  Пароль:  Чужий комп'ютер   

Шан. гостю, адміністрація сайту вітає Вас!
Для приєднання до громади щирих українців, введіть Ваш логін і пароль.
При їх відсутності зареєструйтесь власноручно
або зайдіть з соціальної мережі, де вже є Ваша сторінка
Реєстрація передбачає погодження та дотримання правил сайту

Місто Чортків - сайт громади
   Люди (11)

   Фото (385)

   Відео (113)

   Визначні місця    додати


Facebook livejournal ВКонтакті Однокласники Twitter Google: живая лента
Найрейтинговіші населені пункти області

1. Монастириська
2. Касперівці
3. Мельниця-Подільська
4. Тернопіль
5. Увисла
6. Бережани
7. Гадинківці
8. Горошова
9. Синьків
10. Бобулинці

Див. далі

перейти до району

Рейтинг населених пунктів залежить від відданих за них голосів


Почесні громадяни
міста Чортків

  1. Roza Vojejkova (37)
  2. Оксана Бабій (16)
  3. Ярослав Костів (4)
  4. Наталька Крулевська (3)
  5. Михайло Паляк (1)Останні відео


ДАІ.Чортків-Львів.(Чистимо номера кожних 2 кілометра).Czortków Chortkiv Чортків טשארטקאווпожежа на стадіоні чортковамісто Чортків - районний центр

Запитати


Будь патріотом свого міста - проголосуй за нього!

Всього голосів: 11
Дивитись місця в рейтингах
України та Тернопільської області

Максимальний рейтинг міста Чортків залежить від рейтингу всіх зареєстрованих учасників, від заповнених тем для обговорення - додаткові голоси за тему, від збережених фото - додатковий голос за фото (до 2500 фото)
Картографія місцевості громади

районні центри
населені пункти району
населені пункти за межами районуОстанні фото

Всі альбоми фото
Новини Тернопільської області


Фрукти стають для тернополян делікатесом (За Збручем)(22:03)
Чи можуть тернопільські депутати ставитися до виборців, як до людей? (Tenews.te.ua)(21:31)
Чи можуть тернопільські депутати змінити своє ставлення до людей? (Tenews.te.ua)(21:28)
У Тернопільській області буян вимахував бойовою гранатою перед очима дружини (Magnolia-TV)(21:17)
У Терноплі неповнолітній пограбував чоловіка (Наш день)(20:30)
Тернополянка змагатиметься за титул найкрасивішої (Tenews.te.ua)(20:25)
На Тернопільщині на унікальній горі відкриють нестандартний музей (Tenews.te.ua)(20:20)
У Тернополі неповнолітній напав і пограбував 32-річного чоловіка (Тернополяни)(20:11)
На Кременеччині погіршилась ситуація щодо захворювання на сказ (Фактор Тернопільщини)(19:32)
Українка віддала на допомогу АТОвцям власні заощадження на квартиру (Фото) (Tenews.te.ua)(19:17)


Форум - міста - Теми для обговорення
Про доступ до публічної інформаціїЗаписів на стіні: 310

1-10 11-20 21-30 31-40 41-50 51-60 61       Зворотнє сортування

До Чорткова прибули мощі Миколая Чудотворця - читати далі...

сьогодні 16:20

У неділю до Чорткова привезуть мощі Св. Миколая - читати далі...

вчора 19:37

Тимошенківець очолив Чортківщину - читати далі...

вчора 11:58

У керівництві Чортківської районної ради – кадрові зміни - читати далі...

позавчора 23:14

До Чорткова прибули мощі Миколая Чудотворця - читати далі...

позавчора 22:48

На Чортківщині відбувся міжрайонний футбольний турнір - читати далі...

25 листопада 2015 12:49

У Чорткові двох тернополян пограбували та розмалювали обличчя маркерами - читати далі...

25 листопада 2015 12:42

У Чорткові на вокзалі пограбували двох тернополян - читати далі...

25 листопада 2015 11:22

На Чортківщині відбувся міжрайонний футбольний турнір, присвячений річниці Майдану - читати далі...

23 листопада 2015 15:19

На Чортківщині зник підліток - читати далі...

23 листопада 2015 11:40

На Чортківщині зник безвісти підліток - читати далі...

23 листопада 2015 09:59

1-10 11-20 21-30 31-40 41-50 51-60 61

Точний прогноз погоди у місті

Проживання у місті так чи інакше пов’язано з погодними умовами. Це особливо стосується тих мешканців, що багато проводять часу під відкритим небом. Жоден не хоче промокнути, замерзнути і застудитися. Хворіти дорого в наш час. Точний прогноз погоди важливий також людям міста, що працюють в АПК, на під відкритим небом в промисловості. Якщо не дізнатись точну температуру довкілля, то збитки теплових комунальних організацій можуть бути до 20%. Інколи позапланове чи недостатнє витрачення енергоресурсів веде до неефективного господарювання. Успішний хазяїн завжди зможе вирахувати потрібну кількість газу, дров, іншого палива чи електроенергії для обігріву свого будинку. Інколи прогулянка містом буде дуже приємною, якщо дізнатись точний прогноз погоди. Це можна зробити з допомогою інформера сайту, що відображає рух опадів, наявність опадів в певному місці в певний час. Рух фронтів, що показаний на карті легко визначить опади дощу, туману, снігу, граду, грому. Такі метеододатки використовують авіаперевізники при здійсненні вдалих польотів. Відтепер вони стали доступні на сторінках міст, сіл, селищ сайту для всіх відвідувачів Київської, Чернігівської, Сумської, Полтавської, Черкаської, Кіровоградської, Житомирської, Запорізької, Донецької, Дніпропетровської, Херсонської областей. Вони відображають справжню картину метеоявищ на заданій місцевості.


27.11.2015р.Чи вигідно оформити субсидії в 2015 році

Для оформлення субсидії треба звернутись в місцеве управління соціального захисту населення, подати заяву і декларацію про доходи і витрати на призначення субсидії або відправити ці 2 документи по пошті. По усім питанням, що не знайдуть жителі міста Чортків в цій статті, рекомендовано зателефонувати на безкоштовну пряму лінію 0-800-507-309.

Чи є сенс оформлювати субсидію? Давайте подумаємо. Якщо типовий мешканець міста Чортків має власне домогосподарство і опалює житловий будинок дровами та газом в відношенні 50/50 і платить комунальним службам щомісяця близько 500 грн. Якщо субсидія призначається при умові обов'язкового платежу в 1000 грн., то немає тоді потреби займатись оформленням субсидії.

Як вирахувати суму обов'язкового платежу? Для прикладу, пересічна родина із 3-х осіб в Чортковому має за останні 6 місяців офіційний заробіток 36 тис. грн. Тоді заробіток на одну особу за місяць становитиме 2 тис. грн. (36 : 6 = 6; 6 : 3 = 2). Цю суму необхідно по визначеній формулі розділити на 1176 грн (розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2015р.), розділити на 2 та помножити на 15%. Тобто 2000 : 1176 : 2 * 15% = 12,76%. При середньомісячному загальному сімейному доході 6000 грн. на місяць обов'язковий платіж типової родини Чорткового становить 765,6 грн. (6000 * 12,76%). Всі комунальні платежі, що перевищують цей мінімальний розмір, відшкодовуються управлінням соцзахисту. Порядок заповнення вказаний на сайті мінсоцполітики.

При заповненні декларації краще перестрахувати себе, взяти довідку про отримані доходи з податкової інспекції та пенсійного фонду по місцю проживання, адже при призначенні субсидії йде автоматична звірка з даними службами згідно обміну даних. У разі відсутності доходу або заробіток є меншим прожиткового мінімуму у працездатних осіб, які зареєстровані по вказаній адресі, для розрахунку субсидії враховується заробіток на рівні прожиткового мінімуму (з 1 січня 2015р. - 1218 грн.). Призначається субсидія на особу, на яку відкриті особові рахунки за місцем реєстрації. Наявність заборгованості з оплати за житлово-комунальних послуг не впливає на визначення права на призначення субсидії.

При оформленні субсидії діє обмеження в площі житла - 48,87 м2 на одну особу, а також єдині для всієї України щомісячні норми споживання на одну особу води (4 м3), водовідведення (4 м3), вивезення побутових відходів (0,4167 м3), газопостачання в опалювальний період 7 м3 на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465 – в багатоквартирних будинках), на газову плиту на одну особу (приготування їжі - 6 м3 та підігрів води +3 м3 або водонагрівач 18 м3 ), електропостачання в опалювальний період 65 кВт год. на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465– в багатоквартирних будинках). У будинках, обладнаних (не обладнаних) стаціонарними електроплитами 130 кВт год. (90 кВт год.) на сім’ю з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена сім’ї за наявності центр. постачання гарячої води або 150 кВт год. (120 кВт год.) на сім’ю з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена сім’ї (за відсутності центр. постачання гарячої води). Якщо житлова площа перевищує соціальну норму житла, то це не позбавляє права субсидії. Просто при розрахунку субсидії братиметься не вся сума нарахованої квартплати, а тільки та, що є у межах соціальної норми.

Перерахунок розміру розрахованої субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється. Сума розрахованої субсидії, яку переказано на рахунки для оплати вартості комунальних послуг в розмірі соціальних нормативів і, яка не використана сім'єю внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата обов’язкової часки платежу сім'ї на наступний розрахунковий період.


22.11.2015р.Дві справи на неділю: проголосувати та перевести годинник

В останню неділю жовтня за українським законодавством проходять вибори до місцевих, районних, обласних рад та голів міської ради. Ті громадяни країни, що мають виборче право, проголосують за місцем своєї приписки в паспорті. Не прості вибори очікуються. Всі кандидати перетасувались між собою як карти в колоді. Нові назви партій, ті ж самі обіцянки і кандидати. Будь-якою ціною прорватись до владних кабінетів. Життя не навчило. Повна байдужість мешканців міста дає добро вчиняти з ними повне невіглавство. Але не будемо про погане. Який би вибір не зробила місцева громадськість, перша всеукраїнська соціальна мережа буде вітати цей вибір, бо жодна з політичних сил не впливає на діяльність порталу і це є знаковим моментом неупередженості перед громадянами Чорткового та конкурентними ЗМІ, що продали свою ідейну свободу за тридцять срібенників. Життя продовжиться, жителі міста оберуть владу, яка буде їх варта. Кандидати в депутати місцевих виборів 2015 року доступні за посиланням: cvk.gov.ua. Підсумки місцевих виборів 2015 року доступні за тим же посиланням. Варто вибрати область та населений пункт. Інформація корисна для тих мешканців міста, що хочуть вивчити своїх кандидатів, перед тим, як зробити вибір і простежити результати голосування до остаточного підрахунку голосів. Осінні дні минають непомітно, з неділі громадяни Чорткового можуть поспати довше. Тільки варто нагадати їм перевести годинникову стрілку на годину назад і ще раз насолодитись осіннім теплим дощем, якого так давно не було в країні.


24.10.2015р.День туризму - теж свято

З 1998 року в країні святкується День туризму. Пересічний житель міста бодай один раз на рік виїздить за межі рідного населеного пункту. Навіть вирушаючи у поїздку по справам у сусіднє велике місто чи маленьке село, подорожуючі завжди знаходять час, щоб оглянутись навколо. Рогледіти дещо нове, перепочити, набратись нових сил. Ось так зародився туризм. Спокуса відвідувати нові краєвиди, історичні споруди не давала покою багатьом туристам. Тому вони вирушали в дорогу на далекі відстані, поєднуючи спорт, культурологію і відпочинок. Таких активних подорожуючих в Україні не так вже й багато. Переважна більшість громадян віддає перевагу тижневим поїздкам в Карпати, на узбережжя Чорного і Азовського морів. Ще частіше проводять час люди Чорткового на вихідних у парку, біля річки. Що кому краще.

Популяризація туризму в Чорткову багато в чому залежить від самих його громадян та місцевої влади. В якому вигляді знаходяться історичні будівлі? Чи впорядкована територія біля масового відпочинку людей, гостей міста? На якому рівні тримаються заклади харчування, де є найближчий готель? Хтось розробляв туристичні маршрути, які є дорожні сполучення і реклама всіх місцевих об’єктів туризму? Це базові питання, що мають бути на постійному контролі в плані розвитку місцевого туризму. В місті є завжди дивовижні місця, які з боку кожного проживаючого не є занадто особливими. Тільки туристичний бізнес вносить певну родзинку простим речам, які потім стануть привабливими для подорожуючих. Нові враження, приємний відпочинок, гарні спогади змусять гостей повертатись знову і знову у улюблене місто.


27.09.2015р.Виборча кампанія 2015 року

Близько тижня тому почалась передвиборна агітація у місті. На що сподіваються мешканці Чорткового? Чи лишились надії на поліпшення життя? Чи є нові кандидати, яким можна довірити владу в Чорткову?

Згідно нового законодавства країни про децентралізацію влади органи місцевого самоврядування матимуть більше прав і обов'язків для виконання своїх функцій. Але чи змінить це життя у Чортковому? Свідомість місцевих керівників лишилась ще в минулому, коли всі рішення диктувались зверху. Управляти самим на землі, чи не це є споконвічною мрією багатьох українців? Ще один крок до незалежності. Не тільки країни, а й Чорткового. Коли майже все існуюче виробництво скорочене до мінімуму, надання послуг ледь тримається на плаву перед майбутньою районною владою стоять великі завдання щодо підвищення всіх напрямків життєдіяльності Чорткового. Якими будуть підсумки голосування до міської ради? Які кандидати і політичні сили пройдуть до міської ради, хто буде головою міської ради, такі і рішення будуть прийматись на місцях. Таким і буде розвиток Чорткового на найближчі роки.

Після реєстрації кандидатів у депутати почнеться справжня передвиборна агітація. Всі можливі і неможливі методи будуть використані на повну силу. Хтось з кандидатів підкорить виборців солодкими обіцянками про заможне майбутнє Чорткового. Хтось займеться так званою благодійністю і обдарує крупою і гречкою тих, хто здатний проміняти власний голос на певну матеріальну цінність. Справжні кандидати не обіцяють, вони просто виконують свою роботу. Тихо і послідовно. Завдання виборців - побачити таких людей серед всіх кандидатів. Дати нимспробу, ще раз повірити в їх сили. Передвиборна агітація переверне місто з ніг на голову. Кандидати на виборні посади будуть пробувати не тільки зрости в очах мешканців, але й понизити своїх конкурентів, якими б вони не були чесними. Районні газети зірвуть наступний куш на цій виборчій кампанії 2015 року. Більше роботи буде і листоношам, агітаційні матеріали будуть в кожному дворі. Стовпи і забори у Чортковому будуть розклеєні кольорами політичних партій, а портрети кандидатів будуть такі знайомі як ніколи. Один раз на 5 років вони зроблять все від себе можливе, щоб місцевий електорат проголосував за них. Отак і живуть люди у Чортковому, від виборів до виборів.


16.09.2015р.З днем фізкультури, Чортків

Минули часи, коли спорт у Чортковому був масовим. Хай як не критикують жителі радянську владу спортивне життя було на ті часи в моді. Згадайте урок фізкультури в школі. Учні з довідкою про недопущення до навантажень були скоріше виключенням серед групи дітей. В наші дні майже половина дітей не допускаються до фізичних навантажень через різноманітні хвороби. Сам вчитель не має права просити від учнів нормативів по силових навантаженнях. Відмінну оцінку будуть ставити лише за те, що діти приходять у спортивній формі. Що заважає дітям Чорткового бути фізично кріпкими? Можна завжди списувати поганий стан здоров'я на радіацію від аварії на Чорнобильській АЕС. Але кожен з них має право вибирати те, як йому жити фізично і який вести спосіб життя. Або наїстись до нестями, додавши міцного алкоголю. Або зробити невелику дієту і пробігти зайвий шлях, хоча б по дорозі подорожуючи. Або цілий вечір провалятись на дивані перед телевізором чи ПК. Або піти спати раніше, щоб на ранок мати здоровий вигляд. Скільки б не побудували спортшкіл, закладів оздоровлення та відпочинку у Чортковому, фізична культура людей буде залежати тільки від них самих. Хто господарює Чортковим, фізичною культурою, спортом? Ні, не влада. Цим керують самі жителі, що, можливо, несвідомо, попали під вплив інших цінностей. Здоров'я стало не в тренді. Його звикли купувати в аптеках і лікарнях. Замість того, щоб займатись собою і слідити за харчуванням. Що цінніше? Не багато людей у Чортковому є, що тримають на висоті свою фізичну культуру. Радує те, що до них додались молоді люди і розвивають новий напрямок спорту - workout. Це той масовий вид спорту, що не потребує зайвих витрат. Турнік, бруси, віджимання від полу, біг. Результат від занять дає приклад іншим юнакам. Ймовірно, вони замисляться над собою. А чи правильно вони живуть? Їм же ще не одне покоління ростити і передавати в майбутнє найкращі гени. Вони і визначать подальший розвиток громади не тільки Чорткового, а й цілої держави.


12.09.2015р.День підприємництва в Чортковому

Як завжди в Україні в першу неділю вересня відзначають День підприємництва. Це свято запроваджено з 5 жовтня 1998 р. Указом Президента України, але мешканці Чорткового не звикли масово його святкувати. Мабуть, гроші люблять тишу. Як і крупний, так і дрібний бізнес у Чортковому не хизується своїм святом. В наш важкий час складно знайти гроші для таких широкомасштабних заходів. Тим паче, що з боку держави підтримка підприємництва мінімальна. Певні заходи, що проводяться місцевою владою, можна сказати, - формальні. Конкурс на кращого підприємця, грамоти, подяки тільки нервують в останній час підприємців, що втомились чекати від влади реальної підтримки. Так, що все можна списувати на війну, але жити треба як-небудь. В надії на покращення попиту на внутрішньому ринку багато підприємців чекає збільшення своїх доходів, адже з 1 вересня збільшений розмір мінімальної заробітної плати для населення. Головне, щоб не підняли сильно податки, вартість енергоносіїі і курс гривні був стабільним. Бо якщо і далі так піде, то бізнесу може не бути. А це серйозні речі. Вся доходна частка місцевого бюджету Чорткового залежить від податкових надходжень місцевих підприємців. Найбільшу вагу займає податок з доходів фізичних осіб, єдиний соціальний внесок, плата за землю, орендна плата, єдиний податок. Як буде розвиватись місто Чортків без підприємців? Важко уявити. Подумати тільки, як їм починалось в 1991-1992 роках… Коли зароджувались перші підприємці в Чортковому. З чого вони починали і що вони досягли… Як нам було без них і зараз з ними. Зведені заклади торгівлі, виробничі майстерні, надання послуг. Вся інфраструктура міста закручена навколо них і тримається на них. Суворі закони бізнесу залишили тільки самих сильних. Місцева конкуренція дала жителям найдешевші і найякісніші з можливих товари, продовольство і послуги. Схоже, що ніщо не зупинить підприємництво у Чортковому, бо є сила і воля будувати свою справу, своє місто. Дай Бог тільки їм здоров’я, сили і віри в цей нелегкий час!


05.09.2015р.День знань у Чортковому

Кожний рік на кінець серпня більшість уроженців Чорткового збираються до школи. Теплі дні позаду. Всі дітлахи відпочили і готові приступити до нового учбового року. Тому й придумали на перший день осені свято – День Знань. Ці хвилюючі моменти радості й турботи. Хтось всі канікули чекає на те, щоб швидше побачити однокласників. За канікули діти подорослішали, є багато чим поділитись. Комусь не хочеться сідати за парту, згадувати похмурі учбові будні.

Так як у всій країні, школярі Чорткового ідуть наприкінці літа на пробний урок в школу. З новим літнім ремонтом шкільні класи виглядають тепліше. Вчителі з учнями вже думають про всі організаційні моменти: вивчають розклад уроків, нові підручники й оновлені обличчя один одного. З нового навчального року є можливість пересісти на іншу парту, багато школярів використовують цей момент і підходять до класної керівниці з відповідним проханням. Тобто, все як у Порошенка – «по новому», починаючи зі шкільного одягу і канцелярії і закінчуючи свіжим ремонтом учбових приміщень. Якби не голосно лунали всі партійні заклики, завжди в Чортковому знайдуться всі недоліки шкільної освіти. От наприклад, підвезення школярів до школи з далекої місцевості, харчування малозабезпечених дітей, дітей сиріт і т.п., сучасна матеріально-технічна база, обігрів приміщень в холодну пору року тощо. Ці та інші проблеми жоден політик не може вирішити, тож залишається батькам об'єднуватись на шкільних зборах у громади, щоб хоч якось покращитиполіпшити стан місцевої освіти міста Чортків.

Першого вересня всі прибрані діти підуть у школу і багато з людей старшого покоління згадає це свято, поринувши в історію своєї молодості. Батьки проведуть своїх дітей і поновлять свою пам’ять новими прекрасними шкільними моментами. Море радості, посмішок, віршів, пісень, фотознімків. Чого тільки не згадають у Чортковому на свято першого вересня. Вдалого старту лишилось побажати всім учням, вчителям і батькам. Успіх буде залежати саме від них. А вдалий початок – це половина справи. До нових висот, до нових перемог!


31.08.2015р.До дня Незалежності України

Цілих три вихідних подарувала держава на кінець літа. От і думку гадають жителі у Чорткову, як провести ці вихідні на повну силу. Традиційно в останні дні літа копають картоплю всією родиною. Спішать закінчити збирання цього врожаю до настання осінніх дощів, бо таких довгих вихідних не буде більше на наступний місяць та й день стає меншим, справа йде до осені. Погода теж виявиться сприятливою – сильної спеки, затяжних дощів не буде. А комарів цього літа взагалі було мало, варто надіятись на гарні умови праці.

У кого буде більше вільного часу, зможе в неділю вийти в центр Чорткового, відсвяткувати День Державного Прапору України, разом з держслужбовцями підняти жовто-блакитний стяг. Ці два кольори в останній рік були такими поширеними, що, здається, це свято будуть скоро святкувати мешканці міста в себе вдома, піднімаючи жовто-блакитні символи на власному подвір’ї.

На третій день вихідних, коли від роботи (картоплі) коні дохнуть, люди починають думати, як все таки відпочити, хоч на вечір. Все таки – День Незалежності. Хто подивився святковий парад по телевізору, вже наполовину приурочився до свята. А що там приготувала місцева влада на святкування незалежності? Щоб там не було на вечір у місті почнуть збиратись люди, гуртуватись родинами, друзями, кумами. Гарний привід відзначити 24 річницю Дня Незалежності. Це буде понеділок, тяжкий день. Такий тяжкий як і їх незалежність, пролита кров’ю на рідній землі. Прикро, що деякі жителі не цінять це свято, перетворюють його на справжнє пияцтво з відповідними наслідками.

Ранок 25-го схоже виявиться не легшим, люди вийдуть на роботу, щоб «відпочити». А кому зараз легко? У Чорткову вже давно звикли так працювати, бо розуміють, що справжня незалежність – це тяжка праця протягом багатьох століть, тільки силою її можна вибороти.

21.08.2015р.
Популярні відео про Місто Чортків (113)

Як уніати б'ють своїх братів в Чорткові ч.1 Таня та Максим_Фотостудія ВИШНЯ Кумушки говорушки Школа мис в Чортківського р ну весілля Олександра та Галини м.Чортків ч-2 Святий Миколай у Чорткові в Україні даі.Чортків-Львів...я цей знак не ставив..... ДАІ.Чортків-Львів.(Чистимо номера кожних 2 кілометра). ICTV про наш мультфільм Рибалка Чортків Раллі Чортків-Лондон "З нами Бог" - Фільм 4 Вело Карпати '08: Заліщики - Чортків Чортків та околиці! Вибух газу у Чорткові Аккордеонист О.Микитюк "Гойда" (Folk-dance style) Тартак - Україно Забивай! - Чортків Дореволюційний пейнтболАдмiнiстрація сторiнки


Михайло Остафій займає 16 місце
Написати повідомлення
Відвідувачі міста Чортків (46)
Сповіщення


Будь в курсі всіх подій на місто Чортків -
додай свій E-mail для отримання інформації про всі зміни цієї сторінки

Ваш E-mail:
Будемо вдячні за розміщення нашого лінку сайту міста Чортків:Погода у Чортковому
Інші населені пункти
Тернопільської області і району
з прогнозом погодиТопографічна карта


Інші населені пункти
Тернопільської області
і району з топографічною картою
Ціни на Вашу рекламу
в місяць по всіх сторінках
району – 30 грн
області – 300 грн
України – 2500 грн
    Олег © Sir.Ko™ 2005-2015 Сироватко