{Без целофану в Дурбайлах|Коли не буде целофану в Дурбайлах|Досить целофану в Дурбайлах|Поліетиленові пакети відходять в минуле}

Доки не прийняли Закон «Про заборону використання целофанових пакетів», маємо деякі думки з цього приводу. Спробуємо поділитись з Вами корисною інформацією. Отож, чому хочуть заборонити використовувати пластикові пакети в Дурбайлах? За статистикою на кожного жителя села в середньому припадає 500 целофанових пакетів щороку – так званих майок або звичайних пакетів з тонкого целофану. В Дурбайлах чи на його околиці він буде розкладатись близько 100 років і створюватиме загрозу всій екосистемі. Те, що ви не бачите його на своєму подвір’ї, - це не значить, що він зникає безслідно. Ще не побудовано достатньої кількості сміттєпереробних заводів, проблема його утилізації не вирішена.

Як будуть боротись проти використання целофану? Тут декілька варіантів. Перший – це штраф в 5-кратному розмірі від вартості проданих пакетів або 1700 грн. при відсутності обліку доходів і витрат. Другий – це виробництво целофану з додаванням органічних добавок, що руйнують целофан через декілька років. Їх виготовлення буде коштувати на половину дорожче, але ж ефект відчутний. Третій варіант полягає в свідомості самих жителів села. Достатньо яскравих прикладів загрози навколишньому довкіллю, щоб задуматись над використанням паперових пакетів або сумок з тканин. Європа вже давно так робить і нам пора задуматись над цим. Для більш відчутного впливу варто було б ще ввести акциз на виробництво целофану, а всі отримані кошти спрямувати на боротьбу з сміттєзвалищами.

Але й тут є винятки. Заборонити хочуть не ввесь целофан, а тільки тонкий і то залишити його споживання для м'яса, риби та інших заморожених продуктів. На переобладнання виробництва буде даний 3-річний перехідний період. Товстий поліетилен буде й надалі використовуватись без обмежень, хоча шкоду він приносить не меншу. Але на його виробництво потрібно буде більше ресурсів, тому прогнозуємо його подорожчання.

Попит породжує пропозицію. Виробництво целофану не зупинити без відмови жителів Дурбайлів його споживати. Згадайте своїх батьків, дідів, бабусь. У звичайну газету загортали всі продукти з ринку. Целофанові пакети було прийнято мити, сушити і використовувати до останнього. Люди цінили і берегли природу.

Прес служба громади


06.03.2019р.


69913

Поділіться сторінкою в соцмережах:
  Закрити  
  Закрити