E-mail:  Пароль:  Чужий комп'ютер   

Шан. гостю, адміністрація сайту вітає Вас!
Для приєднання до громади щирих українців, введіть Ваш логін і пароль.
При їх відсутності зареєструйтесь власноручно
або зайдіть з соціальної мережі, де вже є Ваша сторінка
Реєстрація передбачає погодження та дотримання правил сайту

Село Тучапи - сайт громади
   Люди (1)

   Фото (1)

   Відео

   Визначні місця    додати


Facebook livejournal ВКонтакті Однокласники Twitter Google: живая лента
Населені пункти району

1. Завидовичі
2. Градівка
3. Комарно
4. Речичани
5. Коропуж
6. Вовчухи
7. Мавковичі
8. Катериничі
9. Залужани
10. Тулиголове

Див. далі

Рейтинг населених пунктів залежить від відданих за них голосівсело Тучапи

райцентр Городок

облцентр ЛьвівЗапитати


Будь патріотом свого села - проголосуй за нього!

Всього голосів: 0
Дивитись місця в рейтингах
України та Львівської області

Максимальний рейтинг села Тучапи залежить від рейтингу всіх зареєстрованих учасників, від заповнених тем для обговорення - додаткові голоси за тему, від збережених фото - додатковий голос за фото (до 2500 фото)


Тучапи - цеКартографія місцевості громади

районні центри
населені пункти району
населені пункти за межами районуОстанні фото

Всі альбоми фото
Новини Львівської області


Львівська митниця ДФС вилучила 100 авто зі сховищами для товарів поза митним контролем (Львiвська Газета)(19:33)
Про рейдерство, церкву і дорогу сихівську землю (Zaxid.net)(19:20)
«Карітас» Львова готується до виставки-ярмарку «Веселе рукоділля» (Львiвська Газета)(19:08)
На вулиці Хімічній у Львові вантажівка краном зачепила будівлю поліклініки (Zik.ua)(18:57)
Внаслідок падіння дерева травмовано двох людей (Львiвська Газета)(18:45)
Від початку року на Львівській залізниці зафіксували 33 випадки вандалізму у приміських потягах (Львiвська Газета)(18:35)
У Дрогобичі і Стебнику демобілізованим воїнам виплатили 378 тис. грн допомоги (Zik.ua)(18:15)
Два парубки зі Львову обікрали магазин на Закарпатті (Новини Закарпаття)(18:12)
Працівникам міліції, що втратили право на пільги, радять звернутись за одержанням субсидії (Львiвська Газета)(18:08)
Під час акції «Міста за життя» каплиця Боїмів у Львові набула кривавого відтінку (Zik.ua)(18:07)


Форум - села - Теми для обговорення
Про доступ до публічної інформації
Записи на основній сторінці поки що відсутні
Перенесення інформації в поле вводу з текстового редактору
є корисним під час створення сайту населеного пункту
Погода у селі

Життя у селі так чи інакше пов’язано з погодними умовами. Це особливо стосується тих людей, що багато проводять часу на відкритому повітрі. Жоден не хоче промокнути, замерзнути і застудитися. Хворіти дорого в наш час. Точний прогноз погоди важливий також людям Тучапів, що працюють в на польових роботах, на на відкритому повітрі в промисловості. Якщо не дізнатись точну температуру повітря, то збитки теплових комунальних організацій можуть бути до 20%. Часто позапланове чи мізерне витрачення енергоресурсів веде до неефективного господарювання. Добрий господар завжди зможе дізнатись потрібну кількість газу, дров, іншого палива чи електроенергії для обігріву свого будинку. Навіть подорож Тучапами буде дуже приємною, якщо дізнатись точний прогноз погоди навколишнього середовища. Це можна зробити з допомогою інформера соцмережі, що ілюструє рух фронтів, наявність опадів в конкретному місці в певний час. Напрям вітру, що показаний на мапі легко спрогнозує наявність дощу, туману, снігу, граду, грому. Ці метеододатки використовують авіакомпанії при здійсненні успішних польотів. Відтепер вони стали видимі на сторінках населених пунктів сайту для всіх відвідувачів Київської, Чернігівської, Сумської, Полтавської, Черкаської, Кіровоградської, Житомирської, Запорізької, Донецької, Дніпропетровської, Херсонської областей. Вони висвітлюють справжню картину метеоявищ на заданій місцевості.


27.11.2015р.Чи варто оформлювати субсидії в 2015 році

Для оформлення субсидії треба звернутись в місцеве управління соціального захисту населення, подати заяву і декларацію про доходи і витрати на отримання субсидії або відправити ці 2 документи по пошті. По всім питанням, що не знайдуть жителі села Тучапи в цій статті, рекомендовано подзвонити на безкоштовну пряму лінію 0-800-507-309.

Чи варто робити субсидію? Давайте подумаємо. Якщо типовий мешканець села Тучапи має приватне домогосподарство і опалює житлову будівлю дровами та газом в відношенні 50/50 і сплачує комунальним господарствам кожного місяця близько 500 грн. Якщо субсидія сплачується при умові обов'язкового платежу в 1000 грн., то немає тоді потреби займатись оформленням субсидії.

Як визначити розмір обов'язкового платежу? Приміром, типова сім'я із 3-х осіб в Тучапах має за останні 6 місяців офіційний заробіток 36 тис. грн. Тоді заробіток на одну особу в місяць буде дорівнювати 2 тис. грн. (36 : 6 = 6; 6 : 3 = 2). Цю суму треба по визначеній формулі розділити на 1176 грн (розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 01.01.2015р.), розділити на 2 та помножити на 15%. Тобто 2000 : 1176 : 2 * 15% = 12,76%. При середньомісячному сукупному сімейному доході 6000 грн. в місяць обов'язковий платіж типової родини Тучапів становить 765,6 грн. (6000 * 12,76%). Всі комунальні платежі, що перевищують цей мінімальний розмір, відшкодовуються управлінням соцзахисту. Порядок заповнення вказаний на сайті мінсоцполітики.

При заповненні декларації краще перестрахувати себе, взяти довідку про отримані доходи з податкової інспекції та пенсійного фонду по місцю перебування, адже при нарахуванні субсидії йде автоматична звірка з даними службами згідно обміну даних. У разі відсутності заробітку або заробіток є меншим прожиткового мінімуму у працездатних осіб, які зареєстровані по вказаній адресі, для розрахунку субсидії враховується заробіток на рівні прожиткового мінімуму (з 01.01.2015р. - 1218 грн.). Призначається субсидія на особу, на яку відкриті особові рахунки за місцем реєстрації. Наявність заборгованості зі сплати за житлово-комунальних послуг не впливає на визначення права на призначення субсидії.

При призначенні субсидії діє обмеження в площі житла - 48,87 м2 на одну особу, а також єдині для всієї України щомісячні норми споживання на одну особу води (4 м3), водовідведення (4 м3), вивезення побутових відходів (0,4167 м3), газопостачання в опалювальний період 7 м3 на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465 – в багатоквартирних будинках), на газову плиту на одну особу (приготування їжі - 6 м3 та підігрів води +3 м3 або водонагрівач 18 м3 ), електропостачання в опалювальний період 65 кВт год. на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465– в багатоквартирних будинках). У будинках, обладнаних (не обладнаних) стаціонарними електроплитами 130 кВт год. (90 кВт год.) на родину з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена сім’ї за наявності центр. постачання гарячої води або 150 кВт год. (120 кВт год.) на родину з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена сім’ї (за відсутності центр. постачання гарячої води). Якщо житлова площа перевищує соціальну норму житла, то це не позбавляє права субсидії. Просто при оформленні субсидії братиметься не вся сума нарахованої квартплати, а тільки та, що є у межах соціальної норми.

Перерахунок розміру розрахованої субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється. Сума розрахованої субсидії, яку переказано на рахунки для оплати вартості комунальних послуг в розмірі соціальних нормативів і, яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата обов’язкової часки платежу родини на наступний розрахунковий період.


22.11.2015р.Дві справи на неділю: проголосувати і перевести свій годинник

В останню неділю жовтня за нашим законодавством проходять вибори до місцевих, районних, обласних рад та голів сільської ради. Ті громадяни України, що мають виборче право, голосують за місцем своєї приписки в паспорті. Не прості вибори мають бути. Всі кандидати перетасувались між собою як карти в колоді. Нові назви партій, ті ж самі обіцянки і кандидати. Будь-якою ціною вдертись до органів влади. Життя нічому не навчило. Повна байдужість виборців села дає добро вчиняти з ними неправомірні дії. Але не будемо про погане. Який би вибір не зробила місцева громадськість, перша всеукраїнська соціальна мережа буде вітати цей вибір, бо жодна з політичних сил не впливає на діяльність порталу і це є показовим чинником неупередженості перед громадянами Тучапів та конкурентними ЗМІ, що продали свою ідейну свободу за тридцять срібенників. Життя продовжиться, жителі села оберуть владу, яка буде їх достойна. Кандидати в депутати місцевих виборів 2015 року доступні за посиланням: cvk.gov.ua. Підсумки місцевих виборів 2015 року доступні за тією ж адресою. Треба вибрати область та населений пункт. Інформація корисна для тих виборців села, що хочуть вивчити своїх кандидатів, перед тим, як зробити вибір і простежити результати голосування до остаточного підрахунку голосів. Осінні дні минають непомітно, з неділі громадяни Тучапів можуть поспати довше. Тільки необхідно нагадати їм перевести годинникову стрілку на годину назад і ще раз насолодитись осіннім теплим дощем, якого так давно не було в країні.


24.10.2015р.День туризму у селі

З 1998 року в країні святкується День туризму. Пересічний житель села бодай раз у рік виходить за межі свого населеного пункту. Навіть вирушаючи у відрядження по справам у сусіднє велике місто чи маленьке село, люди завжди знаходять час, щоб оглянутись навколо. Побачити дещо нове, перекусити, набратись нових сил. Так виник туризм. Ідея побачити гарні краєвиди, архітектурні форми не давала покою багатьом подорожуючим. Тому вони вирушали в дорогу на далекі відстані, поєднуючи фотографування, культурологію і відпочинок. Таких активних подорожуючих в країні не так вже й багато. Переважна більшість людей віддає перевагу коротким поїздкам в Карпати, на узбережжя Чорного і Азовського морів. Ще частіше відпочивають мешканці Тучапів на вихідних у парку, біля річки. Що кому ближче.

Популяризація туризму в Тучапам багато в чому залежить від самих його людей та сільської влади. В якому стані знаходяться історичні пам’ятки? Чи облаштована територія біля масового відпочинку людей, дітей? На якому рівні тримаються їдальні, де є найближчий готель? Хтось створював туристичні маршрути, чи є дорожні сполучення і реклама всіх існуючих об’єктів туризму? Це ключові питання, що мають бути на постійному контролі в плані розбудови місцевого туризму. В селі є завжди цікаві місця, які з боку пересічного проживаючого не є занадто особливими. Тільки туристичний бізнес внесе певну родзинку простим місцям, які потім стануть привабливими для подорожуючих. Нові враження, приємний відпочинок, гарні спогади змусять гостей повернутись знову і знову у улюблене село.


27.09.2015р.Передвиборна агітація почалась

Більше тижня тому почалась передвиборна агітація у селі. На що сподіваються жителі Тучапів? Чи лишились надії на покращення життя? Чи є нові кандидати, яким можна довірити владу в Тучапам?

Згідно нового законодавства країни про децентралізацію влади органи місцевого самоврядування отримають більше прав і обов'язків для виконання своїх функцій. Але чи змінить це життя у Тучапах? Свідомість місцевих начальників залишилась ще в минулому, коли всі рішення диктувались зверху. Управляти самим на землі, чи не це є споконвічною метою багатьох українців? Ще один крок до самостійності. Не тільки країни, а й Тучапів. Коли все поточне виробництво скорочене до мінімуму, надання послуг ледве тримається на плаву перед майбутньою місцевою владою стоять нелегкі завдання щодо підвищення всіх напрямків життєдіяльності села. Якими будуть підсумки виборів до сільської ради? Які кандидати і політичні партії увійдуть до сільської ради, хто буде головою сільської ради, такі і рішення будуть прийматись на місцях. Таким і буде розвиток Тучапів на найближчі 5 років.

Після реєстрації кандидатів у депутати почнеться справжня передвиборна агітація. Всі можливі і неможливі методи будуть використовуватись на повну силу. Хтось з кандидатів підкорить виборців солодкими обіцянками про заможне майбутнє Тучапів. Хтось займеться так званою благодійністю і обдарує крупою і гречкою тих, хто готовий проміняти свій голос на певне матеріальне благо. Справжні кандидати не обіцяють, вони просто виконують свою роботу. Тихо і впевнено. Завдання виборців - розгледіти таких людей серед всіх кандидатів. Дати нимспробу, ще раз повірити в свої сили. Передвиборча боротьба переверне село з ніг на голову. Претенденти на виборні посади будуть намагатись не тільки зрости в очах людей, але й понизити своїх конкурентів, якими б вони не були святими. Районні газети зірвуть наступний куш на цій виборчій кампанії. Більше завдань буде і листоношам, агітаційні листівки будуть в кожному дворі. Стовпи у селі будуть розклеєні кольорами політичних партій, а портрети кандидатів будуть такі знайомі як ніколи. Один раз на 5 років вони зроблять все можливе, щоб місцевий електорат проголосував за них. Отак і живуть люди у селі, від виборів до виборів.


16.09.2015р.З днем фізкультури, Тучапи

Минули роки, коли спорт у Тучапах був багаточисельним. Хай як не критикують жителі радянську культуру спортивне життя було на той час в моді. Згадайте урок фізкультури в школі. Діти з довідкою про недопущення до нормативів були скоріше винятком серед групи дітей. Зараз же майже половина дітей не допускаються до фізичних навантажень через різноманітні проблеми зі здоров'ям. Сам керівник не має права просити від учнів нормативів по силових навантаженнях. Добру оцінку будуть ставити лише за те, що діти приходять у спортивній формі. Що заважає людям Тучапів бути фізично кріпкими? Можна постійно списувати поганий стан здоров'я на радіацію від аварії на ЧАЕС. Але кожен з них вибирає те, як йому жити фізично і який вести спосіб життя. Або наїстись багато їжі, додавши міцного алкоголю. Або влаштувати невелику дієту і пробігти короткий шлях, хоча б по дорозі на роботу. Або цілий вечір валятись на дивані перед телевізором чи ПК. Або піти спати раніше, щоб на завтра мати здоровий вигляд. Скільки б не будували спортивних шкіл, закладів оздоровлення у Тучапах, здоров'я людей буде залежати тільки від них. Хто господарює Тучапами, фізичною культурою, спортом? Ні, не влада. Цим керують самі жителі, що, можливо, несвідомо, попали під вплив інших цінностей. Здоров'я стало не в моді. Його звикли купувати в аптеках і лікарнях. Замість того, щоб займатись собою і слідити за харчуванням. Що цінніше? Не багато жителів у Тучапах є, що тримають на висоті свою фізичну культуру. Добре те, що до них приєднались хлопці та дівчата і розвивають новий напрямок спорту - street workout. Це той масовий вид спорту, що не потребує зайвих витрат. Турнік, бруси, віджимання від полу, біг. Результат від занять дає приклад іншим жителям. Можливо, вони замисляться над собою. А чи правильно вони живуть? Їм же ще не одне покоління ростити і передавати в майбутнє найкращі гени. Вони і визначать подальший розвиток громади не тільки Тучапів, а й цілої країни.


12.09.2015р.День підприємництва в Тучапах

Як завжди в країні в першу неділю вересня святкують День підприємництва. Це свято запроваджено з 5 жовтня 1998 року Указом Президента України, але підприємці Тучапів не звикли масово його святкувати. Мабуть, гроші люблять тишу. Як і крупний, так і малий бізнес у Тучапах не хизується своїм святом. В наш важкий час не просто знайти ресурси для таких широкомасштабних заходів. Тим більше, що з боку держави підтримка підприємництва мінімальна. Деякі заходи, що проводяться райдержадміністрацією, можна зазначити, - формальні. Конкурс на кращого підприємця, грамоти, подяки тільки дратують в останній час підприємців, що втомились чекати від держави реальної підтримки. Дійсно, що все можна списати на війну, але жити треба якось. В надії на покращення купівельної спроможності на внутрішньому ринку багато підприємців очікує збільшення своїх доходів, адже з першого вересня збільшений розмір мінімальної зарплати для населення. Ще важливо, щоб не підняли сильно податки, ціни на енергоносії і курс гривні був стійким. Бо якщо і далі так піде, то бізнесу може не бути. А це серйозні речі. Вся доходна частина місцевого бюджету Тучапів залежить від сплати податків місцевих підприємців. Найбільшу частку займає податок з доходів фізичних осіб, ЄСВ, плата за землю, орендна плата, єдиний податок. Як буде існувати село Тучапи без підприємців? Важко уявити. Згадайте тільки, як їм починалось в 1991-1993 роках… Коли зароджувались перші підприємці в Тучапах. З чого вони починали і що вони досягли… Як нам було без них і зараз з ними. Зведені заклади торгівлі, виробничі будівлі, надання послуг. Вся інфраструктура села закручена навколо них і тримається на них. Суворі закони бізнесу залишили тільки самих сильних. Місцева конкуренція дала людям найдешевші і найякісніші з можливих товари, продовольство і послуги. Здається, що ніщо не зупинить підприємництво у Тучапах, бо є сила і воля творити свою справу, своє село. Дай Бог тільки їм здоров’я, сили і віри в цей нелегкий час!


05.09.2015р.День знань у Тучапах

Кожний рік на кінець літа більшість мешканців Тучапів збираються до школи. Найтепліша пора року позаду. Всі дітлахи відпочили і готові приступити до чергового навчального року. Недарма придумали на перше вересня свято – День Знань. Ці хвилюючі моменти щастя й печалі. Хтось всі канікули чекає на те, щоб швидше побачити однокласників. За канікули школярі подорослішали, є багато чим поділитись. Комусь не хочеться сідати за парту, згадувати похмурі учбові будні.

Так як у всій Україні, школярі Тучапів ідуть наприкінці літа на пробний урок в школу. З новим літнім ремонтом шкільні класи не виглядають так похмуро. Вчителі з учнями вже думають про всі організаційні моменти: вивчають розклад занять, нові підручники й оновлені обличчя один одного. З нового навчального року є можливість пересісти на іншу парту, багато учнів використовують цей момент і підходять до класної керівниці з відповідним проханням. Один словом, все як у Порошенка – «по новому», починаючи зі шкільного одягу і канцелярії і закінчуючи свіжим ремонтом класних приміщень. Якби не голосно лунали всі партійні лозунги, завжди в Тучапах знайдуться всі недоліки шкільної освіти. От наприклад, підвезення школярів до школи з далекої місцевості, харчування малозабезпечених дітей, дітей сиріт і т.п., сучасна матеріально-технічна база, обігрів приміщень в холодну пору року тощо. Ці та інші проблеми жоден політик не може вирішити, тож залишається батькам об'єднуватись на шкільних зборах у громади, щоб хоч якось покращитиполіпшити стан місцевої освіти села Тучапи.

Першого числа всі прибрані діти підуть у школу і багато з людей старшого покоління згадає це свято, поринувши в історію свого дитинства. Батьки проведуть своїх дітей і поновлять свою пам’ять новими прекрасними шкільними враженнями. Море квітів, посмішок, віршів, пісень, фотознімків. Чого тільки не згадають у Тучапах на свято першого вересня. Вдалого старту лишилось побажати всім учням, вчителям і батькам. Успіх буде залежати тільки від них. А вдалий старт – це половина справи. До нових висот, до нових перемог!


31.08.2015р.До дня Незалежності України

Цілих три вихідних подарувала держава на кінець літа. От і думку гадають жителі у Тучапам, як провести ці вихідні на повну силу. Традиційно в останні дні літа копають картоплю всією родиною. Спішать закінчити збирання цього врожаю до настання осінніх дощів, бо таких довгих вихідних не буде більше на наступний місяць та й день стає меншим, справа йде до осені. Погода теж виявиться сприятливою – сильної спеки, затяжних дощів не буде. А комарів цього літа взагалі було мало, варто надіятись на гарні умови праці.

У кого буде більше вільного часу, зможе в неділю вийти в центр Тучапів, відсвяткувати День Державного Прапору України, разом з держслужбовцями підняти жовто-блакитний стяг. Ці два кольори в останній рік були такими поширеними, що, здається, це свято будуть скоро святкувати мешканці села в себе вдома, піднімаючи жовто-блакитні символи на власному подвір’ї.

На третій день вихідних, коли від роботи (картоплі) коні дохнуть, люди починають думати, як все таки відпочити, хоч на вечір. Все таки – День Незалежності. Хто подивився святковий парад по телевізору, вже наполовину приурочився до свята. А що там приготувала місцева влада на святкування незалежності? Щоб там не було на вечір у селі почнуть збиратись люди, гуртуватись родинами, друзями, кумами. Гарний привід відзначити 24 річницю Дня Незалежності. Це буде понеділок, тяжкий день. Такий тяжкий як і їх незалежність, пролита кров’ю на рідній землі. Прикро, що деякі жителі не цінять це свято, перетворюють його на справжнє пияцтво з відповідними наслідками.

Ранок 25-го схоже виявиться не легшим, люди вийдуть на роботу, щоб «відпочити». А кому зараз легко? У Тучапам вже давно звикли так працювати, бо розуміють, що справжня незалежність – це тяжка праця протягом багатьох століть, тільки силою її можна вибороти.

21.08.2015р.
Відвідувачі села Тучапи (4)
Сповіщення


Будь в курсі всіх подій на село Тучапи -
додай свій E-mail для отримання інформації про всі зміни цієї сторінки

Ваш E-mail:
Будемо вдячні за розміщення нашого лінку сайту села Тучапи:Погода у Тучапах
Інші населені пункти
Львівської області і району
з прогнозом погоди

Ціни на Вашу рекламу
в місяць по всіх сторінках
району – 30 грн
області – 300 грн
України – 2500 грн
    Олег © Sir.Ko™ 2005-2015 Сироватко