E-mail:  Пароль:  Чужий комп'ютер   

Шан. гостю, адміністрація сайту вітає Вас!
Для приєднання до громади щирих українців, введіть Ваш логін і пароль.
При їх відсутності зареєструйтесь власноручно
або зайдіть з соціальної мережі, де вже є Ваша сторінка
Реєстрація передбачає погодження та дотримання правил сайту

Село Тучапи - сайт громади
   Люди (1)

   Фото (1)

   Відео

   Визначні місця    додати


Facebook livejournal ВКонтакті Однокласники Twitter Google: живая лента
Населені пункти району

1. Завидовичі
2. Градівка
3. Комарно
4. Речичани
5. Коропуж
6. Вовчухи
7. Мавковичі
8. Катериничі
9. Залужани
10. Тулиголове

Див. далі

Рейтинг населених пунктів залежить від відданих за них голосівсело Тучапи

райцентр Городок

облцентр ЛьвівЗапитати


Будь патріотом свого села - проголосуй за нього!

Всього голосів: 0
Дивитись місця в рейтингах
України та Львівської області

Максимальний рейтинг села Тучапи залежить від рейтингу всіх зареєстрованих учасників, від заповнених тем для обговорення - додаткові голоси за тему, від збережених фото - додатковий голос за фото (до 2500 фото)


Тучапи - цеКартографія місцевості громади

районні центри
населені пункти району
населені пункти за межами районуОстанні фото

Всі альбоми фото
Новини Львівської області


Погодження нового голови аеропорту «Львів» розглянуть у понеділок (Вголос)(01:19)
Затримання зі стріляниною у Львові (Вікна СТБ)(23:53)
"Честная поэзия пробивает насквозь…" (ZN,ua)(22:44)
На Львівщині троє молодиків обікрали банк (InLviv)(22:03)
СБУ затримала у на хабарі двох львівських поліцейських (InLviv)(22:00)
Боевик на Львовщине: полицейские со стрельбой задержали автомобиль. Видеофакт (Обозреватель)(21:52)
У Львові проведуть тренінг на тему запобігання посттравматичному стресовому розладу (Львiвська Газета)(21:01)
На вихідних на Львівщині змагатимуться хокеїсти, волейболісти та акробати (Zaxid.net)(20:31)
У Львові відбудеться прем’єра фільму «Бранці» (Львiвська Газета)(20:28)
У ЛНУ навчатимуть литовської мови (Львiвська Газета)(20:11)
У Львові вперше показали найдавнішу хоругву з княжої церкви Св. Миколая (Zaxid.net)(20:10)


Форум - села - Теми для обговорення
Про доступ до публічної інформаціїЯк отримати допомогу по безробіттю в селі Тучапи

Кожен працездатний мешканець села Тучапи може влаштуватись на роботу. Не лише на роботу, а роботуз хорошою зарплатою. Не часто буває, коли робітник має і добру роботу і гідну зарплату. Тим не менше багато грошей не буває, навіть найліпша робота час від часу набридає і мешканці села Тучапи вдаються до нового пошуку. Сьогодні буде надано інформацію про те, як знайти роботу, а точніше, як держава може допомогти жителям села Тучапи заробити собі на життя. Отже, розповідь буде довгою, влаштовуйтесь зручніше і погнали.

Не дивлячись на те чи мешканці села Тучапи працюють чи є без роботи служба зайнятості(в народі - біржа праці) в кожному районному центрі може надати вичерпні консультації по підбору роботи незалежно від зареєстрованого місця прописки мешканців в паспорті. Якщо по місцю проживання роботу знайти не вийшло, є спроба скористатись комп'ютером з доступом в інтернет на випадок, якщо інтернет буде відсутній вдома чи з інших причин.

Щодо отримання допомоги по безробіттю, то тут необхідна реєстрація, право на яку мають громадянини, які офіційно працювали чи були приватним підприємцем більше ніж 6 місяців за останній рік звернення(наприклад з 03.02.2015р. по 03.02.2016р.). Якщо періоду зайнятості немає, то тут необхідно надати довідку до служби зайнятості з міської (сільської) ради по місцю прописки в паспорті, що мешканець не була членом особистого селянського господарства (ОСГ). Дата довідки має дорівнювати даті звернення. Іншими словами, щоб по адресі прописки згідно даних відділу земельних відносин міської (сільської) ради не було надано землі для ведення с/г. Якщо мешканець є інвалідом, то наявність піврічного стажу за останній рік звернення для реєстрації є обов'язковою. Право на реєстрацію мають також випускники ВУЗів (для контрактників треба довідка щодо підтвердження форми навчання, а тих, хто на державному замовленні мед. ВУЗів - довідку щодо надання можливості самостійного працевлаштування), ПТУ (додатково треба довідку щодо надання можливості самостійного працевлаштування), що звернулись протягом 6 місяців від закінчення навчального закладу і особи ніде не працювали.

Важливо, щоб особа на дату реєстрації не була зайнятою, не займалась підприємницькою діяльністю і шукала роботу. Для реєстрації треба надати оригінал паспорту (з пропискою), податкового номеру, трудової книжки (трудового договору), диплому (за наявності), довідки МСЕК (для інвалідів обов'язково та бажано індивідуальну програму реабілітації з заповненим 5-м розділом, щодо професій, оптимальних за станом здоров'я).

За умови відсутності підходящої роботи на 8-й день (через тиждень) призначається виплата на період 6-місяців в мінімальному розмірі 544 грн/міс. (випускникам чи незастрахованим особам, що не були членами ОСГ), на 9 місяців (при звільненні за угодою сторін або за власним бажанням - тоді виплата відкладається на 3 місяці), на рік (при розірванні трудового договору або при звільненні внаслідок скорочення виробництва - виплата розпочнеться через місяць з дати звільнення), на 2 роки або менше громадянам, яким залишилось до пенсії 2 і менше років.

Розмір виплати залежить від розміру офіційної нарахованої заробітної плати безробітного і загального трудового стажу:

до 2 років - 50 відсотків від офіційної заробітної плати;

від 2 до 6 років - 55 відсотків;

від 6 до 10 років - 60 відсотків;

понад 10 років - 70 відсотків.

Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру:

перші 90 календарних днів - 100 відсотків;

протягом наступних 90 календарних днів - 80 відсотків;

у подальшому - 70 відсотків.

Всі питання щодо перебування на обліку в центрі зайнятості, отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю, професійного навчання, громадських робіт та інших послуг будуть висвітлені на сторінці села Тучапи пізніше по питанням, що будуть задані користувачами на адресу адміністрації сайту. Всі опубліковані інформаційні матеріали не є офіційними, вони показують тільки аналіз чинного законодавства з питань пошуку роботи та одержання допомоги по безробіттю, інших послуг служби зайнятості.


03.02.2016р.Прогноз розвитку села на 2016 рік

Глобальний аналітика Stratfor на 2015-2025 роки від лютого 2015 р. вказує на те, що ще до того розповідали українські та деякі російські аналітики. А саме:

1) нинішній конфлікт Росії та України буде комплексним для глобальної політики ще довгий час;

2) ми отримаємо посилення націоналізму в країнах східної Європи, хоча в самій Україні націоналізм значно втихне на користь більш значимих модельних структур (Східна Європа має ще прийти до того, до чого прийшла Україна);

3) розкол російської імперії близький, а Розпад країн ЄС дуже імовірний;

4) головна роль в Європі перейде від Німеччини до Польщі з Україною як її стратегічним партнером (почне формуватись Балто-Чорноморський Союз, який пришвидшить розпад Росії);

5) суттєво важливою для Євразії стає стратегічна вісь Польща-Україна-Туреччина-Китай - це група контролю за територією деструктурованої Росії, причому контроль за ядерною зброєю буде здійснюватися за участю США.

Різноманітні прогнози на найближче 10-ти ліття сходяться в єдиному - світ буде змінюватися надзвичайно радикально і дуже стрімко. Ось, Меір Брук, наш співвітчизник з США, пропонує трьохпозиційну модель нинішнього світу: держава, корпорація, громада. Будь-які моделі, які базуються на співвідношенні цих трьох уявлень (як в США), будуть більш адекватними, ніж ті, які грунтуються на одній (держава, як в Росії) чи на двох (держава та громада, як в ЄС). Україна в даний час від двохпозиційної моделі (держава та корпорації) переходить до трьохпозиційної моделі свого життя (держава, корпорації та громади).

В цьому випадку можна сформулювати простий принцип кризового світу або світу динамічних змін - лише той, хто конструюватиме трьохпозиційну в цих трьох реальностях структуру, матиме шанс пройти кризовий час стрімких змін і зародити новий світ. В цьому випадку стають зрозумілі дві головні причини падіння Росії, і це зовсім не економічний занепад, бо громадяни можуть пережити любі важкі часи, як от голод чи епідемію, якщо вони мають перспективний смисл. Отже перша причина розпаду - архаїзація, яка позбавляє росіян самого смислу життя. І це головна причина, яка не дозволить Росії пережити соціальний рівень життя, який значно вищий за той, який був у наших предків під час та після Другої світової війни. Бо сучасники порівнюють своє життя з сучасниками, а не з предками. Так само друга причина розпаду Росії полягає у реальностній гомогенності, а отже закостенілості та ригідності, нездатності до інновацій за межами військового озброєння. У Росії фактично є тільки одна модель - держава. Корпорації настільки сильно піддані державі, що можна сказати, що Росія це держава-корпорація. Суспільство в Росії це не суспільство громадян, це суспільство підданих.

Саме тому ЗМІ в Росії це дійсно спосіб управління суспільством через створення квазі-реальності. Отже, Росія розпадеться не через злидні чи політичну кризу еліти, а через архаїзацію як відсутність перспективних смислів і через відсутність корпоративної та суспільної (громадської) динаміки.

Це саме бачення можна застосувати і до ЄС, де створювалася двохпозиційна модель: держави+громади. Головна помилка Об'єднаної Європи полягала в тому, що європейські корпорації не були поширені по всій єврозоні і не стали потужною реальністю європейської політики. Відтак інновативний потенціал корпорацій, як це змогли використати США в періоди кризи, не зміг бути використаний на території Євросоюзу.

Давайте поглянемо на нинішній рік з позиції основоположних модельних зрушень. Українській громадськості необхідно відстояти своє посилення на рівні Конституції. За будь-яку ціну потрібно не допустити фейкових владно-олігархічних змін до Конституції у нинішній редакції Парламенту. Українській громадськості потрібна реальна влада на місцях.

Українська громада має послабити впливовість українських олігархічних корпорацій всередині країни, тобто громада має продовжувати тиснути не тільки на владу, але і на олігархічні корпорації, зменшуючи їх впливовість на внутрішню політику.

Процес деолігархізації це, перш за все, процес громадський. Олігархічний консенсус влади має бути зруйнований - через перевибори Парламенту та можливо перевибори Президента. Нам потрібні сильні українські корпорації на світовому ринку, а не сильні українські корпорації в справі внутрішнього монополізму, у справі здирництва української громади через тарифну політикуна енергоносії та державну корупцію.

Українська громада має наполягати на нових формах комунікації на телебаченні, де би був не тільки порядок денний влади та олігархів, але, перш за все, порядок денний самої громади.

Цей рік - це рік створення Суспільного телебачення, це рік розвитку всіх сторінок населених пунктів Першої всеукраїнської соціальної мережі. Порядок денний цього року це порядок денний громади, а не влади чи корпорацій. Сильна та впливова всередині країни та за її межами українська громада, громада Тучапів - ось що має стати підсутком цього року. І це важливо не тільки для продовження української революції. Це також важливо для майбутнього Європи, майбутнього Євразії з Росією, що майже розпалася, та майбутнього всесвіту вцілому. Єднаймося!


24.01.2016р.Перейменування вулиць у селі Тучапи

Питання перейменування вулиць створило потужний поштовх в громадському суспільстві Тучапів. Цією справою стали цікавитись всі люди, що мають документи на певну адресу, мають яскраво виражені історичні вподобання, та ті люди, що мають на меті створити з цієї справи черговий піар.

Свідомість громадян, села Тучапи піднялась на вищий рівень. Історія ще раз переписує своїх героїв, відкриваються нові імена, викидаються у смітник старі радянські назви. Реформи тривають. Шкода тільки, що вони зачіпають лише зовнішню оболонку системи. Заміною показчиків на вулицях села Тучапи справи не покращаться. Але якщо думати послідовно, то вулиці у селі Тучапи повинні носити імена тих героїв, що внесли вагомий вклад в його розбудову, теперішнє і минуле.

З чого почати? Дійсно з ідеї перейменування окремої вулиці. Ініціатори перейменування вулиці, серед яких є громадяни, іноземці, трудові колективи чи державні органи, звертаються до голови сільської ради. Ідея щодо перейменування вулиці повинна бути розглянута до 45 діб. Далі виводиться відповідне питання на обговорення: форум, громадські слухання, теле-, радіодебати, інтернет-конференцію. Воно обговорюється не менше 2-х місяців, в результаті повинні бути зведені всі «так», «проти» та інші пропозиції. Далі голова сільської ради робить проект рішення про перейменування вулиці Тучапів і виносить на розгляд сільської ради. На сам кінець має бути прийняте рішення про перейменування вулиці, яке набуває сили з часу його офіційного оприлюднення.

Для бюджету села Тучапи вартість такого перейменування буде залежати від кількості табличок та дорожних знаків з новою назвою вулиці, які треба поновити. Як правило вартість однієї таблички коштує в районі 65 грн., дорожнього знака втричі дорожче. Для звичайних громадян не треба спеціально вносити зміни до документів, які засвідчують право власності, вони залишаться чинними. Також не потрібно спеціально змінювати реєстрацію місця проживання в паспорті. Підприємствам, установам, організаціям законодавством не встановлено терміни подачі змін до установчих документів, вони можуть це зробити пізніше.

До уваги всіх громадян, які забажають змінити назви вулиць чи інших об’єктів Тучапів, на сайті викладено посібник, з детальними прикладами, зразками документів. Він також містить перелік негавтивних постатей, які вели боротьбу проти української держави. Тобто це перелік людей, що причетні до масових злочинів, вони повинні зникнути з карти села Тучапи.


03.12.2015р.Як дізнатись прогноз погоди у селі Тучапи

Проживання у селі Тучапи так чи інакше пов’язано з погодою. Це особливо стосується тих жителів, що багато проводять часу на відкритому повітрі. Ніхто з мешканців не хоче промокнути, замерзнути і застудитися. Хворіти дорого в наш час. Точний прогноз погоди важливий також людям Тучапів, що працюють в на польових роботах, на на відкритому повітрі в інших галузях народного господарства. Якщо не дізнатись точну температуру довкілля, то збитки теплових комунальних організацій можуть бути до 20 процентів. Інколи понадпланове чи мізерне витрачення енергоресурсів веде до неефективного господарювання. Добрий хазяїн завжди зможе обчислити необхідну кількість газу, дров, іншого палива чи електроенергії для обігріву своєї оселі. Інколи прогулянка селом буде дуже приємною, якщо знати точний прогноз погоди навколишнього середовища. Це можливо за допомогою додатка сайту, що ілюструє рух фронтів, наявність опадів в певному місці в конкретний час. Напрям вітру, що показаний на карті легко спрогнозує наявність дощу, туману, снігу, граду, грому. Такі погодні інформери використовують авіакомпанії при здійсненні успішних польотів. Відтепер вони стали видимі на сторінках населених пунктів сайту для всіх користувачів Київської, Чернігівської, Сумської, Полтавської, Черкаської, Кіровоградської, Житомирської, Запорізької, Донецької, Дніпропетровської, Херсонської областей. Вони відображають справжню картину метеоявищ на заданій місцевості.


27.11.2015р.Чи вигідно оформити субсидії в 2015 році

Для оформлення субсидії треба звернутись в місцеве управління соціального захисту населення, написати заяву і декларацію про доходи і витрати на отримання субсидії або відправити ці 2 документи по пошті. По усім питанням, що не знайдуть жителі села Тучапи в цій пам'ятці, рекомендовано подзвонити на безплатну пряму лінію 0-800-507-309.

Чи варто робити субсидію? Давайте порахуємо. Якщо типовий мешканець села Тучапи має власне домогосподарство і опалює житлову будівлю дровами та газом в пропорції 50/50 і сплачує комунальним службам кожного місяця 500 грн. Якщо субсидія нараховується при умові обов'язкового платежу в 1000 грн., то немає тоді потреби займатись оформленням субсидії.

Як вирахувати розмір обов'язкового платежу? Для прикладу, пересічна сім'я із 3-х осіб в Тучапах має за останні 6 місяців офіційний заробіток 36 тис. грн. Тоді заробіток на одну особу в місяць буде дорівнювати 2 тис. грн. (36 : 6 = 6; 6 : 3 = 2). Цю суму треба по визначеній формулі поділити на 1176 грн (розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 01.01.2015р.), поділити на 2 та помножити на 15%. Тобто 2000 : 1176 : 2 * 15% = 12,76%. При середньомісячному загальному сімейному доході 6000 грн. на місяць обов'язковий платіж типової родини Тучапів становить 765,6 грн. (6000 * 12,76%). Всі комунальні платежі, що перевищують цей мінімальний розмір, відшкодовуються управлінням соцзахисту. Порядок заповнення вказаний на сайті мінсоцполітики.

При заповненні декларації краще перестрахувати себе, взяти довідку про отримані доходи з податкової інспекції та пенсійного фонду по місцю перебування, адже при нарахуванні субсидії йде автоматична звірка з даними службами згідно обміну даних. У разі відсутності доходу або заробіток є меншим прожиткового мінімуму у працездатних осіб, які зареєстровані по вказаній адресі, для розрахунку субсидії враховується заробіток на рівні прожиткового мінімуму (з 01.01.2015р. - 1218 грн.). Призначається субсидія на особу, на яку відкриті особові рахунки за місцем реєстрації. Наявність заборгованості з оплати за житлово-комунальних послуг не впливає на визначення права на призначення субсидії.

При оформленні субсидії діє обмеження в площі житла - 48,87 м2 на одну особу, а також єдині для всієї України щомісячні норми споживання на одну особу води (4 м3), водовідведення (4 м3), вивезення сміття (0,4167 м3), газопостачання в опалювальний період 7 м3 на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465 – в багатоквартирних будинках), на газову плиту на одну особу (приготування їжі - 6 м3 та підігрів води +3 м3 або водонагрівач 18 м3 ), електропостачання в опалювальний період 65 кВт год. на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465– в багатоквартирних будинках). У будинках, обладнаних (не обладнаних) стаціонарними електроплитами 130 кВт год. (90 кВт год.) на родину з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена родини за наявності центр. постачання гарячої води або 150 кВт год. (120 кВт год.) на родину з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена родини (за відсутності центр. постачання гарячої води). Якщо житлова площа перевищує соціальну норму житла, то це не позбавляє права субсидії. Просто при оформленні субсидії братиметься не вся сума нарахованої квартплати, а тільки та, що є у межах соціальної норми.

Перерахунок розміру розрахованої субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється. Сума розрахованої субсидії, яку переказано на рахунки для оплати вартості комунальних послуг в розмірі соціальних нормативів і, яка не використана родиною внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата обов’язкової часки платежу домогосподарства на наступний розрахунковий період.


22.11.2015р.Дві справи на неділю: проголосувати і перевести годинник

В останню неділю жовтня за нашим законодавством проходять вибори до місцевих, районних, обласних рад та голів сільської ради. Ті громадяни України, що мають виборче право, проголосують за місцем своєї приписки в паспорті. Не прості вибори мають бути. Всі кандидати перетасувались між собою як карти в колоді. Нові імена політичних сил, одні і ті ж обіцянки і політики. Будь-якою ціною прорватись до органів влади. Життя не навчило. Повна байдужість виборців села дає дозвіл вчиняти з ними повне невіглавство. Але не будемо про погане. Який би вибір не зробила місцева громада, перша всеукраїнська соціальна мережа буде вітати цей вибір, бо жодна з політичних сил не впливає на діяльність сайту і це є виключним чинником неупередженості перед громадянами Тучапів та конкурентними ЗМІ, що продали свою політичну свободу за тридцять срібенників. Життя продовжиться, жителі села оберуть владу, яка буде їх достойна. Кандидати в депутати місцевих виборів доступні за посиланням: cvk.gov.ua. Підсумки місцевих виборів доступні за тією ж адресою. Варто вибрати область та населений пункт. Інформація корисна для тих виборців села, що хочуть вивчити своїх кандидатів, перед тим, як зробити вибір і простежити результати голосування до остаточного підрахунку голосів. Осінні дні минають швидко, з неділі громадяни Тучапів можуть поспати довше. Тільки необхідно нагадати їм перевести годинникову стрілку на годину назад і ще раз насолодитись осіннім теплим дощем, якого так давно не було в країні.


24.10.2015р.День туризму у селі

Починаючи з 1998 р. в країні святкується День туризму. Кожен мешканець села бодай один раз на рік виїздить за межі свого населеного пункту. Навіть вирушаючи у відрядження по справам у найближче велике місто чи маленьке село, подорожуючі завжди знаходять хвилину, щоб озирнутись навколо. Побачити дещо нове, перекусити, набратись нових сил. Ось так зародився туризм. Спокуса побачити нові краєвиди, історичні споруди не давала покою багатьом туристам. Тому вони вирушали в дорогу на великі відстані, поєднуючи спорт, культурологію і відпочинок. Таких активних туристів в Україні не так вже й багато. Більшість громадян віддає перевагу коротким поїздкам в Карпати, на узбережжя Чорного і Азовського морів. Ще частіше проводять час жителі Тучапів на вихідних у парку, біля річки. Що кому зручніше.

Розвиток туристичного бізнесу в Тучапам багато в чому залежить від самих його громадян та сільської влади. В якому стані знаходяться історичні будівлі? Чи впорядкована територія біля масового відпочинку людей, гостей села? На якому рівні тримаються заклади харчування, де є найближчий готель? Хтось розробляв туристичні маршрути, які існують шляхові сполучення і реклама всіх місцевих об’єктів туризму? Це ключові питання, що мають бути вирішені в плані розбудови місцевого туризму. В селі є завжди дивовижні місця, які з боку кожного проживаючого не є занадто привабливими. Тільки туристичний бізнес внесе певну родзинку звичайним речам, які потім виявляться привабливими для туристів. Нові вподобання, приємний відпочинок, гарні спогади змусять гостей повертатись знову і знову у улюблене село.


27.09.2015р.Передвиборна агітація почалась

Більше тижня тому почалась передвиборна агітація у селі. На що сподіваються жителі Тучапів? Чи залишились надії на покращення життя? Чи є нові постаті, яким можна довірити владу в Тучапам?

Згідно нового законодавства України про децентралізацію влади органи місцевого самоврядування матимуть більше прав і обов'язків для виконання своїх функцій. Але чи змінить це життя у Тучапах? Свідомість місцевих керівників лишилась ще в минулому, коли всі рішення диктувались зверху. Керувати самим на землі, чи не це є споконвічною мрією багатьох українців? Ще один крок до самостійності. Не тільки країни, а й Тучапів. Коли все поточне виробництво урізане до мінімуму, надання послуг ледве держиться на плаву перед майбутньою районною владою стоять нелегкі завдання щодо підвищення всіх напрямків життєдіяльності села. Якими будуть результати виборів до сільської ради? Які кандидати і політичні сили пройдуть до сільської ради, хто буде головою сільської ради, такі і рішення будуть прийматись на місцях. Таким і буде розвиток Тучапів на найближчі роки.

Після реєстрації кандидатів у депутати почнеться справжня передвиборна агітація. Всі можливі і неможливі методи будуть використані на повну силу. Хтось з кандидатів підкорить виборців солодкими обіцянками про щасливе майбутнє Тучапів. Хтось займеться так званою благодійністю і наділить крупою і гречкою тих, хто готовий проміняти власний голос на певну матеріальну цінність. Справжні кандидати не обіцяють, вони просто виконують свою роботу. Тихо і впевнено. Задача виборців - розгледіти таких людей серед всіх кандидатів. Дати нимшанс, ще раз повірити в їх сили. Передвиборна агітація переверне село з ніг на голову. Кандидати на виборні посади будуть намагатись не тільки піднятись в очах людей, але й понизити своїх конкурентів, якими б вони не були святими. Районні газети зірвуть ще один куш куш на цій виборчій кампанії. Більше роботи буде і працівникам Укрпошти, передвиборні матеріали будуть в кожному дворі. Стовпи і забори у селі будуть майоріти кольорами політичних партій, а портрети кандидатів будуть такі знайомі як ніколи. Один раз на декілька років вони зроблять все можливе, щоб місцевий електорат проголосував за них. Отак і живуть люди у селі, від виборів до виборів.


16.09.2015р.З днем фізкультури, Тучапи

Минули роки, коли спорт у Тучапах був багаточисельним. Хай як не критикують люди радянську владу спортивне життя було на той час в моді. Згадайте фізкультуру в радянський час. Діти з довідкою про недопущення до нормативів були скоріше виключенням серед групи дітей. Зараз же майже половина дітей не допускаються до фізичних навантажень через різноманітні проблеми зі здоров'ям. Сам вчитель не має права вимагати від учнів нормативів по силових вправах. Добру оцінку будуть ставити лише за те, що діти приходять у спортивному одязі. Що заважає жителям Тучапів бути фізично кріпкими? Можна завжди списувати поганий стан здоров'я на радіацію від аварії на Чорнобильській АЕС. Але кожен з них має право вибирати те, як йому жити фізично і який вести спосіб життя. Або наїстись зайвих харчів, додавши міцного алкоголю. Або зробити маленьку дієту і пробігти зайвий шлях, хоча б по дорозі додому. Або кожний вечір валятись на дивані перед телевізором чи ПК. Або лягти спати раніше, щоб на ранок мати здоровий вигляд. Скільки б не будували лікарень, спортшкіл, закладів оздоровлення та відпочинку у Тучапах, здоров'я людей буде залежати тільки від них. Хто господарює Тучапами, фізичною культурою, спортом? Ні, не влада. Цим керують самі люди, що, ймовірно, несвідомо, попали під вплив інших цінностей. Здоров'я стало не в тренді. Його навчились купувати в аптеках і лікарнях. Замість того, щоб займатись спортом і слідити за харчуванням. Що дорожче? Не багато жителів у Тучапах є, що тримають на висоті свою фізичну підготовку. Добре те, що до них додались молоді люди і розвивають новий напрямок спорту - street workout. Це той масовий вид спорту, що не потребує зайвих витрат. Турнік, бруси, віджимання від полу, біг. Результат від занять дає приклад іншим мешканцям. Ймовірно, вони задумаються над собою. А чи правильно вони живуть? Їм же ще не одне покоління ростити і передавати в майбутнє найкращі гени. Вони і визначать подальший розвиток громади не тільки Тучапів, а й цілої країни.


12.09.2015р.День підприємця в Тучапах

Як завжди в Тучапах в першу неділю осені святкують День підприємця. Це свято запроваджено з 5 жовтня 1998 року Указом Президента України, але люди Тучапів не звикли гучно його святкувати. Схоже, гроші полюбляють тишу. Як і великий, так і дрібний бізнес у Тучапах не хизується своїм святом. В наш важкий час складно знайти гроші для таких широкомасштабних заходів. Тим паче, що з боку влади підтримка підприємництва зовсім мала. Певні заходи, що проводяться райдержадміністрацією, можна сказати, - формальні. Конкурс на найкращого підприємця, грамоти, подяки тільки нервують в останній рік підприємців, що втомились чекати від влади реальної підтримки. Так, що все можна списувати на війну, але жити треба якось. В надії на поліпшення попиту на внутрішньому ринку чимало підприємців очікує збільшення своїх доходів, адже з 1 вересня збільшений розмір мінімальної зарплати для населення. Головне, щоб не підняли сильно податки, вартість енергоносіїі і курс гривні був стійким. Бо якщо і далі так піде, то підприємців може не бути. А це серйозні речі. Вся доходна частка місцевого бюджету Тучапів залежить від сплати податків місцевих підприємців. Найбільшу вагу займає податок з доходів фізичних осіб, єдиний соціальний внесок, плата за землю, орендна плата, єдиний податок. Як буде розвиватись село Тучапи без підприємців? Важко уявити. Подумати тільки, як їм починалось в 1991-1995 роках… Коли зароджувались перші підприємці в Тучапах. З чого вони починали і чого вони досягли… Як нам було без них і зараз з ними. Зведені заклади торгівлі, виробничі будівлі, сфера послуг. Вся інфраструктура села закручена навколо них і тримається на них. Суворі закони бізнесу залишили тільки самих сильних. Місцева конкуренція дала мешканцям найдешевші і найякісніші з можливих товари, продовольство і послуги. Схоже, що ніщо не зупинить підприємництво у Тучапах, бо є сила і воля будувати свою справу, своє село. Дай Бог тільки їм здоров’я, наснаги і віри в цей нелегкий час!


05.09.2015р.День знань у Тучапах

Кожного року в кінці літа більшість уроженців Тучапів готуються до школи. Найтепліша пора року позаду. Всі діти відпочили і готові приступити до чергового навчального року. Тому й придумали на перше вересня свято – День Знань. Ці хвилюючі моменти радості й печалі. Хтось все літо чекає на те, щоб швидше побачити однокласників. За літо діти подорослішали, є багато чим поділитись. Комусь не хочеться сідати за парту, згадувати сірі навчальні будні.

Так як у всій країні, школярі Тучапів ідуть останній день літа на пробний день в школу. З новим літнім ремонтом шкільні класи виглядають тепліше. Вчителі з учнями вже думають про всі організаційні моменти: вивчають розклад занять, нові підручники й оновлені обличчя один одного. З нового навчального року є можливість пересісти на іншу парту, багато дітей використовують цей момент і підходять до класної керівниці з відповідним проханням. Один словом, все як у Порошенка – «по новому», починаючи зі шкільного одягу і канцелярії і закінчуючи свіжим ремонтом класних приміщень. Якби не голосно лунали всі партійні заклики, завжди в Тучапах знайдуться всі недоліки шкільної освіти. От наприклад, підвезення школярів до школи з далекої відстані, харчування малозабезпечених дітей, дітей сиріт і т.п., сучасна матеріально-технічна база, обігрів приміщень в холодну пору року тощо. Ці та інші проблеми жоден політик не може вирішити, тож залишається батькам об'єднуватись на шкільних зборах у громади, щоб хоч якось покращитипокращити стан місцевої освіти села Тучапи.

Першого вересня всі прибрані діти підуть у школу і багато з людей старшого покоління згадає це свято, поринувши в історію своєї юності. Батьки проведуть своїх дітей і поновлять свою пам’ять новими світлими шкільними моментами. Море радості, посмішок, віршів, пісень, фотознімків. Чого тільки не згадають у Тучапах на свято першого дзвоника. Вдалого початку лишилось побажати всім учням, вчителям і батькам. Успіх буде залежати саме від них. А вдалий старт – це половина справи. До нових висот, до нових перемог!


31.08.2015р.До дня Незалежності України

Цілих три вихідних подарувала держава на кінець літа. От і думку гадають жителі у Тучапам, як провести ці вихідні на повну силу. Традиційно в останні дні літа копають картоплю всією родиною. Спішать закінчити збирання цього врожаю до настання осінніх дощів, бо таких довгих вихідних не буде більше на наступний місяць та й день стає меншим, справа йде до осені. Погода теж виявиться сприятливою – сильної спеки, затяжних дощів не буде. А комарів цього літа взагалі було мало, варто надіятись на гарні умови праці.

У кого буде більше вільного часу, зможе в неділю вийти в центр Тучапів, відсвяткувати День Державного Прапору України, разом з держслужбовцями підняти жовто-блакитний стяг. Ці два кольори в останній рік були такими поширеними, що, здається, це свято будуть скоро святкувати мешканці села в себе вдома, піднімаючи жовто-блакитні символи на власному подвір’ї.

На третій день вихідних, коли від роботи (картоплі) коні дохнуть, люди починають думати, як все таки відпочити, хоч на вечір. Все таки – День Незалежності. Хто подивився святковий парад по телевізору, вже наполовину приурочився до свята. А що там приготувала місцева влада на святкування незалежності? Щоб там не було на вечір у селі почнуть збиратись люди, гуртуватись родинами, друзями, кумами. Гарний привід відзначити 24 річницю Дня Незалежності. Це буде понеділок, тяжкий день. Такий тяжкий як і їх незалежність, пролита кров’ю на рідній землі. Прикро, що деякі жителі не цінять це свято, перетворюють його на справжнє пияцтво з відповідними наслідками.

Ранок 25-го схоже виявиться не легшим, люди вийдуть на роботу, щоб «відпочити». А кому зараз легко? У Тучапам вже давно звикли так працювати, бо розуміють, що справжня незалежність – це тяжка праця протягом багатьох століть, тільки силою її можна вибороти.

21.08.2015р.
Відвідувачі села Тучапи (4)
Сповіщення


Будь в курсі всіх подій на село Тучапи -
додай свій E-mail для отримання інформації про всі зміни цієї сторінки

Ваш E-mail:
Будемо вдячні за розміщення нашого лінку сайту села Тучапи:Погода у Тучапах
Інші населені пункти
Львівської області і району
з прогнозом погоди

Ціни на Вашу рекламу
в місяць по всіх сторінках
району – 30 грн
області – 300 грн
України – 2500 грн
    Олег © Sir.Ko™ 2005-2016 Сироватко