E-mail:  Пароль:  Чужий комп'ютер   

Шан. гостю, адміністрація сайту вітає Вас!
Для приєднання до громади щирих українців, введіть Ваш логін і пароль.
При їх відсутності зареєструйтесь власноручно
або зайдіть з соціальної мережі, де вже є Ваша сторінка
Реєстрація передбачає погодження та дотримання правил сайту

Село Рукшин - сайт громади
   Люди (5)

   Фото (57)

   Відео (3)

   Визначні місця    додати


Facebook livejournal ВКонтакті Однокласники Twitter Google: живая лента
Населені пункти району

1. Хотин
2. Білівці
3. Рукшин
4. Грозинці
5. Владична
6. Зарожани
7. Недобоївці
8. Клішківці
9. Перебиківці
10. Шилівці

Див. далі

Рейтинг населених пунктів залежить від відданих за них голосів


Почесні громадяни
села Рукшин

  1. Юлія Тюріна (102)
  2. Ангеліна Бернавська (53)
  3. Артем Латківський (13)
  4. Юрий Кисличенко (11)Останні відео


23.06.12 Рукшин, НК "Enigma" / DZIDZIOwkolaрукшинсело Рукшин

райцентр Хотин

облцентр ЧернівціЗапитати


Будь патріотом свого села - проголосуй за нього!

Всього голосів: 31
Дивитись місця в рейтингах
України та Чернівецької області

Максимальний рейтинг села Рукшин залежить від рейтингу всіх зареєстрованих учасників, від заповнених тем для обговорення - додаткові голоси за тему, від збережених фото - додатковий голос за фото (до 2500 фото)
Картографія місцевості громади

районні центри
населені пункти району
населені пункти за межами районуОстанні фото

Всі альбоми фото
Новини Чернівецької області


На Буковині 15-річний переселенець під час пожежі врятував своїх братів та сестер (CHVtv)(12:54)
Буковинець за умисне вбивство проведе 12 років в тюрмі (БукІнфо)(12:38)
На Буковині замість рибоохорони буде рибний патруль (Буковинська правда)(12:37)
На Буковині замість рибоохорони буде рибний патруль (Буковинська правда)(12:36)
На Буковині замість рибоохорони буде рибний патруль (Буковинська правда)(12:35)
Затверджено перелік пільгових аптек на Буковині (Молодий буковинець)(12:28)
З Ратуші демонтували кондиціонери (ФОТО) (CHVtv)(12:22)
Олег Ляшко виступить на Центральній площі (Чернівецький Промінь)(12:20)
Служитель храму обкрадав старообрядців у Білій Криниці (БукІнфо)(12:08)
Чернівчани відзначать 27 річницю виводу військ з Афганістану (програма заходів) (Буковинська правда)(12:07)


Форум - села - Теми для обговорення
Про доступ до публічної інформації


21 березня 2011 14:40

Допомога в пошуці роботи

Кожен працездатний житель села Рукшин може влаштуватись на роботу. Не лише на роботу, а роботуз хорошою зарплатою. Рідко буває, коли людина має і добру роботу і гарну зарплату. Тим не менше багато грошей не буває, і найліпша робота іноді набридає і мешканці села Рукшин вдаються до нового пошуку. Сьогодні буде викладено матеріал про те, як знайти роботу, а точніше, як держава може посприяти мешканецям села Рукшин заробити собі на хліб. Отже, розповідь буде довгою, влаштовуйтесь зручніше і погнали.

Незалежно від того чи громадянини села Рукшин десь роблять чи є безробітними служба зайнятості(в народі - біржа праці) в кожному районному центрі може надати повні консультації по пошуку роботи незалежно від зареєстрованого місця прописки громадян в паспорті. Якщо по місцю проживання роботу знайти не вийшло, є можливість скористатись комп'ютером з доступом в мережу інтернет, якщо інтернет буде відсутній вдома чи з інших причин.

Щодо отримання допомоги по безробіттю, то тут необхідна реєстрація, право на яку мають жителі, які офіційно працювали чи займались підприємництвом більше ніж півроку за останній рік звернення(наприклад з 03.02.2015р. по 03.02.2016р.). Якщо такого стажу немає, то тут треба надати довідку до служби зайнятості з міської (сільської) ради по зареєстрованому місцю прописки в паспорті, що мешканець не була членом особистого селянського господарства (ОСГ). Дата довідки має бути рівною даті реєстрації. Тобто, щоб по адресі прописки згідно даних відділу земельних відносин міської (сільської) ради не було закріплено землі для ведення сільського господарства. Якщо мешканець є інвалідом, то наявність піврічного стажу за останній рік звернення для реєстрації є обов'язковою. Право на реєстрацію мають також випускники ВУЗів (для контрактників треба довідка щодо підтвердження форми навчання, а бюджетників мед. ВУЗів - довідку щодо надання можливості самостійного працевлаштування), ПТУ (додатково треба довідку щодо надання можливості самостійного працевлаштування), що звернулись протягом півроку від закінчення учбового закладу і особи ніде не працювали.

Важливо, щоб особа на дату звернення не була зайнятою, не займалась підприємницькою діяльністю і шукала роботу. Для реєстрації потрібно подати оригінал паспорту (з пропискою), коду, трудової книжки (договору ЦПХ), диплому (при наявності), довідки МСЕК (для інвалідів обов'язково та бажано індивідуальну програму реабілітації з заповненим 5-м розділом, щодо професій, оптимальних за станом здоров'я).

За умови відсутності підходящої роботи на 8-й день (через тиждень) призначається виплата на період 6-місяців в мінімальному розмірі 544 грн/міс. (випускникам чи незастрахованим особам, що не були членами ОСГ), на 9 місяців (при звільненні за угодою сторін або за власним бажанням - тоді виплата відкладається на 3 місяці), на рік (при розірванні договору ЦПХ або при звільненні внаслідок вивільнення виробництва - виплата розпочнеться через місяць з дати звільнення), на 2 роки або менше громадянам, яким залишилось до пенсії 2 і менше років.

Розмір виплати залежить від розміру офіційної нарахованої заробітної плати безробітного і загального трудового стажу:

до 2 років - 50 відсотків від офіційної заробітної плати;

від 2 до 6 років - 55 відсотків;

від 6 до 10 років - 60 відсотків;

понад 10 років - 70 відсотків.

Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру:

перші 90 календарних днів - 100 відсотків;

протягом наступних 90 календарних днів - 80 відсотків;

у подальшому - 70 відсотків.

Всі питання щодо перебування на обліку в службі зайнятості, отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю, професійного навчання, громадських робіт та інших послуг будуть висвітлені на сторінці села Рукшин пізніше по питанням, що будуть задані користувачами на адресу адміністрації сайту. Всі надані інформаційні матеріали не є офіційними, вони ілюструють тільки аналіз чинного законодавства з питань пошуку роботи та отримання допомоги по безробіттю, інших послуг служби зайнятості.


03.02.2016р.Долучайетсь до громади села

Глобальний прогноз Stratfor на 2015-2025 роки від лютого 2015 р. вказує на те, що ще до того говорили українські та деякі російські аналітики. А саме:

1) теперішній конфлікт Росії та України залишатиметься комплексним для глобальної політики ще тривалий час;

2) ми отримаємо посилення націоналізму в країнах східної Європи, хоча в самій Україні націоналізм значно послабиться на користь більш значимих модельних структур (Східна Європа має ще прийти до того, до чого прийшла наша країна);

3) розкол російської імперії невідворотний, а Розпад ЄС дуже імовірний;

4) лідерська роль в Європі перейде від Німеччини до Польщі з нашою країною як її стратегічним партнером (почне формуватись Балто-Чорноморський Союз, який пришвидшить розпад Росії);

5) принципово важливою для Євразії стає рольова лінія Польща-Україна-Туреччина-Китай - це союз контролю за територією розваленої Росії, причому контроль за ядерною зброєю буде здійснюватися за участю США.

Різноманітні прогнози на найближчі 10 років сходяться в єдиному - світ буде змінюватися надзвичайно радикально і дуже швидко. Наприклад, Меір Брук, наш земляк з США, пропонує трьохпозиційну модель сучасного світу: держава, корпорація, громадськість. Будь-які моделі, які базуються на співвідношенні цих трьох реальностей (як в США), будуть більш адекватними, ніж ті, які грунтуються на одній (держава, як в РФ) чи на двох (держава та громада, як в ЄС). Україна в даний час від двохпозиційної моделі (держава та корпорації) переходить до трьохпозиційної моделі свого життя (держава, корпорації та громади).

В цьому випадку можна сформулювати простий принцип занепадаючого світу або світу динамічних змін - лише той, хто конструюватиме трьохпозиційну в цих трьох площинах структуру, матиме шанс пережити кризовий час стрімких змін і створити новий світ. В цьому випадку стають зрозумілі дві головні причини розпаду Росії, і це зовсім не економічний занепад, бо люди можуть пережити любі важкі часи, як от голод чи катастрофу, якщо вони мають перспективний смисл. Отже перша ознака розпаду - архаїзація, яка позбавляє росіян самого смислу життя. І це основна причина, яка не дозволить Росії пережити економічний рівень життя, який значно вищий за той, який був у наших предків під час та після Другої світової війни. Бо сучасники порівнюють своє життя з сучасниками, а не з предками. Так само друга причина розпаду Росії полягає у реальностній гомогенності, а отже закостенілості та ригідності, нездатності до інновацій за межами військового озброєння. У Росії на справді є лише одна модель - держава. Корпорації настільки сильно піддані державі, що можна твердити, що Росія це держава-корпорація. Громадяни в Росії це не суспільство громадян, це суспільство підданих.

Саме тому ЗМІ в Росії це дійсно спосіб управління людьми через створення квазі-реальності. Тобто, Росія розпадеться не через зубожіння чи політичну кризу еліти, а через архаїзацію як відсутність перспективних смислів і через відсутність корпоративної та суспільної (громадської) динаміки.

Це саме твердження можна застосувати і до Євросоюзу, де створювалася двохпозиційна модель: держави+громади. Головна помилка ЄС полягала в тому, що європейські корпорації не були поширені по всій Європі і не стали потужною реальністю європейської політики. Відтак інновативний потенціал корпорацій, як це змогли використати США в періоди кризи, не зміг бути використаний на території ЄС.

Давайте поглянемо на нинішній рік з позиції основоположних модельних зрушень. Українській громаді потрібно відстояти своє посилення на рівні Конституції. За будь-яку ціну треба не допустити фейкових владно-олігархічних змін до Конституції у теперішній редакції Парламенту. Українській громаді потрібна реальна влада на місцях.

Українська громадськість має зменшити впливовість українських олігархічних корпорацій всередині країни, тобто громадськість має продовжувати тиснути не тільки на владу, але і на олігархічні корпорації, зменшуючи їх впливовість на внутрішню політику.

Процес деолігархізації це, перш за все, процес громадський. Олігархічний консенсус влади має бути знищений - через перевибори Парламенту та можливо перевибори Президента. Нам потрібні сильні українські корпорації на міжнародному ринку, а не сильні українські корпорації в справі внутрішнього монополізму, у справі здирництва української громади через тарифну політику та державну корупцію.

Українська громадськість має наполягати на нових формах комунікації на телебаченні, де би був не тільки порядок денний влади та олігархів, але, перш за все, порядок денний самої громади.

2016-й рік - це рік створення Суспільного телебачення, це рік розвитку всіх сторінок міст і сіл Першої всеукраїнської соціальної мережі. Порядок денний цього року це порядок денний громади, а не влади чи корпорацій. Потужна та впливова всередині країни та за її межами українська громадськість, громада Рукшиного - ось що має стати підсутком цього року. І це важливо не тільки для продовження української революції. Це також важливо для майбутнього Європи, майбутнього Євразії з Росією, що майже розпалася, та майбутнього всесвіту вцілому. Єднаймося!


24.01.2016р.Як перейменувати вулицю

Питання перейменування вулиць створило гучний резонанс в громадському суспільстві Рукшиного. Цією справою стали цікавитись всі мешканці, що мають документи на певну адресу, мають яскраво виражені історичні вподобання, та ті мешканці, що мають на меті зробити з цієї справи черговий піар.

Свідомість людей, села Рукшин перейшла на новий рівень. Історія ще раз переписує своїх героїв, вивчаються нові імена, відкидаються у смітник непотрібні радянські назви. Реформи продовжуються. Шкода тільки, що вони затрогують лише зовнішню оболонку державного апарату. Заміною показчиків на вулицях села Рукшин справи не поліпшаться. Але якщо думати послідовно, то вулиці у Рукшині повинні носити імена тих героїв, що внесли чималий вклад в його розвиток, теперішнє і минуле.

З чого почати? Дійсно з ідеї зміни назви окремої вулиці. Ініціатори зміни назви вулиці, серед яких є мешканці, іноземці, трудові колективи чи державні органи, звертаються до голови сільської ради. Ідея щодо зміни назви вулиці має бути розглянута до 45 календарних днів. Далі виноситься відповідне питання на обговорення: форум, зустрічі, теле-, радіодебати, інтернет-конференцію. Воно триває більше 2-х місяців, в підсумку повинні бути зведені всі «так», «ні» та інші варіанти. Далі голова сільської ради створює проект рішення про перейменування вулиці Рукшиного і виносить на розгляд сільської ради. В остаточному підсумку має бути прийняте рішення про перейменування вулиці, яке набуває чинності з моменту його офіційного оприлюднення.

Для бюджету села Рукшин вартість такого перейменування буде залежати від кількості табличок та показчиків з новою назвою вулиці, які треба поновити. Як правило вартість однієї таблички коштує приблизно 65 грн., дорожнього знака втричі більше. Для звичайних людей не треба спеціально змінювати документи, які засвідчують право власності, вони залишаться чинними. Також не потрібно спеціально змінювати реєстрацію місця проживання в паспорті. Юридичним особам законодавством не встановлено терміни подачі змін до установчих документів, вони вправі це зробити в інший зручний час.

До уваги всіх людей, які забажають змінити назви вулиць чи інших об’єктів Рукшиного, на сайті розміщено посібник, з детальними поясненнями, зразками документів. Він також містить перелік негавтивних постатей, які боролись проти народу України. Тобто це перелік людей, що причетні до масових злочинів, вони повинні зникнути з карти села Рукшин.


03.12.2015р.Погода у селі

Проживання у селі так чи інакше пов’язано з погодними умовами. Це особливо стосується тих людей, що багато проводять часу на відкритому повітрі. Ніхто з мешканців не хоче промокнути, замерзнути і застудитися. Хворіти дорого в наш час. Точний прогноз погоди важливий також людям села, що працюють в на польових роботах, на на відкритому повітрі в промисловості. Якщо не дізнатись точну температуру довкілля, то збитки теплових комунальних організацій можуть бути до 20%. Часто надмірне чи мізерне витрачення енергоресурсів веде до неефективного господарювання. Гарний хазяїн завжди зуміє дізнатись необхідну кількість газу, дров, іншого палива чи електроенергії для обігріву свого будинку. Навіть поїздка Рукшиним буде дуже вдалою, якщо знайти точний прогноз погоди. Це можливо за допомогою віджета сайту, що відображає рух опадів, наявність опадів в конкретному місці в певний час. Напрям вітру, що показаний на карті легко визначить наявність дощу, туману, снігу, граду, грому. Такі метеододатки використовують авіакомпанії при здійсненні вдалих польотів. Відтепер вони стали доступні на сторінках міст, сіл, селищ сайту для всіх користувачів Київської, Чернігівської, Сумської, Полтавської, Черкаської, Кіровоградської, Житомирської, Запорізької, Донецької, Дніпропетровської, Херсонської областей. Вони показують справжню картину погодних фронтів на певній місцевості.


27.11.2015р.Як оформити субсидії в 2015 році

Для прорахунку субсидії треба звернутись в місцеве управління соціального захисту населення, подати заяву і декларацію про доходи і витрати на призначення субсидії або надіслати ці два документи по пошті. По всім питанням, що не знайдуть жителі села Рукшин в цій пам'ятці, рекомендовано зателефонувати на безкоштовну гарячу лінію 0-800-507-309.

Чи варто оформлювати субсидію? Давайте порахуємо. Якщо типовий мешканець села Рукшин має власне домогосподарство і опалює житловий будинок дровами та газом в відношенні 50/50 і сплачує комунальним господарствам щомісяця близько 500 грн. Якщо субсидія сплачується при умові обов'язкового платежу в 1000 грн., то немає тоді потреби займатись оформленням субсидії.

Як вирахувати суму обов'язкового платежу? Приміром, пересічна сім'я із 3-х осіб в Рукшині має за останні півроку легальний заробіток 36 тис. грн. Тоді заробіток на одну особу в місяць становитиме 2 тис. грн. (36 : 6 = 6; 6 : 3 = 2). Цю суму необхідно по визначеній формулі розділити на 1176 грн (розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2015р.), розділити на 2 та помножити на 15%. Тобто 2000 : 1176 : 2 * 15% = 12,76%. При середньомісячному загальному сімейному доході 6000 грн. в місяць обов'язковий платіж типової родини Рукшиного становить 765,6 грн. (6000 * 12,76%). Всі комунальні платежі, що перевищують цей мінімальний розмір, відшкодовуються управлінням соцзахисту. Порядок заповнення вказаний на сайті мінсоцполітики.

При заповненні декларації краще перестрахувати себе, взяти довідку про отримані доходи з податкової інспекції та пенсійного фонду по місцю перебування, адже при призначенні субсидії йде автоматична звірка з даними службами згідно обміну даних. У разі відсутності доходу або дохід є меншим прожиткового мінімуму у працездатних осіб, які зареєстровані по вказаній адресі, для розрахунку субсидії враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму (з 1 січня 2015р. - 1218 грн.). Призначається субсидія на особу, на яку відкриті особові рахунки за місцем реєстрації. Наявність заборгованості з оплати за житлово-комунальних послуг не впливає на визначення права на призначення субсидії.

При призначенні субсидії діє обмеження в площі житла - 48,87 м2 на одну особу, а також єдині для всієї України щомісячні норми споживання на одну особу води (4 м3), водовідведення (4 м3), вивезення сміття (0,4167 м3), газопостачання в опалювальний період 7 м3 на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465 – в багатоквартирних будинках), на газову плиту на одну особу (приготування їжі - 6 м3 та підігрів води +3 м3 або водонагрівач 18 м3 ), електропостачання в опалювальний період 65 кВт год. на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465– в багатоквартирних будинках). У будинках, обладнаних (не обладнаних) стаціонарними електроплитами 130 кВт год. (90 кВт год.) на сім’ю з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена сім’ї за наявності центр. постачання гарячої води або 150 кВт год. (120 кВт год.) на сім’ю з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена сім’ї (за відсутності центр. постачання гарячої води). Якщо житлова площа перевищує соціальну норму житла, то це не означає позбавлення права субсидії. Просто при розрахунку субсидії братиметься не вся сума нарахованої квартплати, а тільки та, що є у межах соціальної норми.

Перерахунок розміру розрахованої субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється. Сума розрахованої субсидії, яку переказано на рахунки для оплати вартості комунальних послуг в розмірі соціальних нормативів і, яка не використана родиною внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата обов’язкової часки платежу сім'ї на наступний розрахунковий період.


22.11.2015р.Дві справи на неділю: проголосувати і перевести годинник

В останню неділю жовтня за українським законодавством проходять вибори до місцевих, районних, обласних рад та голів сільської ради. Ті жителі України, що мають виборче право, проголосують за місцем своєї приписки в паспорті. Складні вибори мають бути. Всі партії перетасувались між собою як карти в колоді. Нові назви політичних сил, ті ж самі обіцянки і політики. Будь-якою ціною вдертись до органів влади. Життя не навчило. Повна байдужість мешканців села дає дозвіл вчиняти з ними неправомірні дії. Але не будемо про погане. Який би вибір не зробила місцева громадськість, перша всеукраїнська соціальна мережа буде вітати цей вибір, бо жодна з політичних сил не впливає на діяльність порталу і це є знаковим чинником неупередженості перед мешканцями Рукшиного та конкурентними ЗМІ, що продали свою ідейну свободу за кілька срібенників. Життя продовжиться, жителі села оберуть владу, яка буде їх достойна. Кандидати в депутати місцевих виборів 2015 року доступні за посиланням: cvk.gov.ua. Результати місцевих виборів 2015 року доступні за тією ж адресою. Варто вибрати область та населений пункт. Інформація корисна для тих мешканців села, що хочуть вивчити своїх кандидатів, перед тим, як зробити вибір і простежити результати голосування до остаточного підрахунку голосів. Осінні дні минають швидко, з неділі жителі Рукшиного можуть поспати довше. Тільки варто нагадати їм перевести годинникову стрілку на годину назад і ще раз насолодитись осіннім теплим дощем, якого так давно не було в Україні.


24.10.2015р.День туризму

Починаючи з 1998 р. в країні святкується День туризму. Пересічний житель села бодай один раз на рік виходить за межі свого населеного пункту. Навіть вирушаючи у поїздку по справам у найближче велике місто чи маленьке село, пасажири іноді знаходять хвилину, щоб озирнутись навколо. Побачити щось нове, перепочити, набратись нових сил. Так виник туризм. Ідея побачити нові краєвиди, історичні споруди не давала покою багатьом туристам. Тому вони вирушали в дорогу на далекі відстані, поєднуючи фотографування, культурологію і відпочинок. Таких активних подорожуючих в Україні не так вже й багато. Переважна більшість жителів віддає перевагу тижневим походам в Карпати, на узбережжя Чорного і Азовського морів. Ще частіше відпочивають мешканці Рукшиного на вихідних у парку, біля річки. Що кому краще.

Розвиток туризму в Рукшину багато в чому залежить від самих його жителів та місцевої влади. В якому стані знаходяться культурні пам’ятки? Чи облаштована територія біля масового відпочинку людей, гостей села? На якому рівні тримаються кафе, де є найближчий готель? Хтось розробляв туристичні маршрути, чи існують шляхові сполучення і реклама всіх існуючих об’єктів туризму? Це ключові питання, що мають бути на постійному контролі в плані розвитку місцевого туризму. В селі є завжди дивовижні місця, які з боку пересічного мешканця не є занадто особливими. Тільки туристичний бізнес вносить певну родзинку простим місцям, які потім стануть привабливими для подорожуючих. Нові враження, приємний відпочинок, гарні спогади змусять гостей повернутись знову і знову у улюблене село.


27.09.2015р.Передвиборна агітація почалась

Півмісяця тому розпочалась передвиборна агітація у селі. На що надіються мешканці Рукшиного? Чи залишились надії на покращення життя? Чи є нові кандидати, яким можна довірити владу в Рукшину?

Згідно нового законодавства України про децентралізацію влади органи місцевого самоврядування отримають більше прав і обов'язків для виконання своїх функцій. Але чи змінить це життя у Рукшині? Свідомість місцевих начальників залишилась ще в минулому, коли всі вказівки диктувались зверху. Господарювати самим на землі, чи не це є споконвічною мрією багатьох українців? Ще один крок до самостійності. Не тільки країни, а й села. Коли майже все поточне виробництво скорочене до мінімуму, надання послуг ледве тримається на плаву перед майбутньою місцевою владою стоять великі завдання щодо розширення всіх напрямків життєдіяльності села. Якими будуть результати виборів до сільської ради? Які депутати і політичні сили пройдуть до сільської ради, хто буде головою сільської ради, такі і рішення будуть прийматись на місцях. Таким і буде розвиток села на найближчі 5 років.

Після реєстрації кандидатів у депутати почнеться справжня передвиборна агітація. Всі можливі і неможливі методи будуть використані на повну силу. Хтось з кандидатів підкорить виборців солодкими обіцянками про щасливе майбутнє Рукшиного. Хтось займеться так званою благодійністю і обдарує крупою і гречкою тих, хто здатний проміняти власний голос на певну матеріальну цінність. Справжні кандидати не голословлять, вони просто виконують свою роботу. Тихо і послідовно. Задача виборців - розгледіти таких людей серед всіх кандидатів. Дати нимшанс, ще раз повірити в їх сили. Передвиборча агітація переверне село верх дном. Претенденти на виборні посади будуть пробувати не тільки зрости в очах людей, але й дискредитувати своїх конкурентів, якими б вони не були чесними. Районні ЗМІ зірвуть ще один куш куш на цій виборчій кампанії. Більше роботи буде і листоношам, агітаційні листівки будуть в кожному дворі. Стовпи у селі будуть майоріти кольорами політичних партій, а обличчя кандидатів будуть такі знайомі як ніколи. Один раз на декілька років вони зроблять все можливе, щоб місцевий житель проголосував за них. Отак і живуть люди у селі, від виборів до виборів.


16.09.2015р.З днем спорту, Рукшин

Минули часи, коли спорт у Рукшині був багаточисельним. Хай як не критикують люди радянську епоху спортивне життя було на ті часи на дуже високому рівні. Згадайте фізкультуру в школі. Учні з довідкою про недопущення до нормативів були скоріше виключенням серед групи дітей. Сьогодні майже половина дітей не допускаються до сильних навантажень через різноманітні хвороби. Сам керівник не має права просити від учнів нормативів по силових навантаженнях. Відмінну оцінку будуть ставити лише за те, що учні приходять у спортивній формі. Що заважає людям Рукшиного бути фізично кріпкими? Можна постійно списувати поганий стан здоров'я на радіацію від аварії на Чорнобильській АЕС. Але кожен з них має право вибирати те, як йому жити фізично і який вести спосіб життя. Або наїстись багато їжі, додавши міцного алкоголю. Або влаштувати маленьку дієту і пробігти зайвий шлях, хоча б по дорозі подорожуючи. Або цілий вечір провалятись на дивані перед телевізором чи ПК. Або піти спати раніше, щоб на ранок мати здоровий вигляд. Скільки б не будували спортивних шкіл, закладів оздоровлення та відпочинку у Рукшині, фізична культура людей буде залежати тільки від них самих. Хто керує Рукшиним, фізичною підготовкою, спортом? Ні, не влада. Цим керують самі люди, що, схоже, несвідомо, попали під вплив інших цінностей. Здоров'я стало не в тренді. Його звикли купувати в аптеках і лікарнях. Замість того, щоб займатись спортом і слідити за харчуванням. Що дорожче? Не багато людей у Рукшині є, що тримають на висоті свою фізичну підготовку. Добре те, що до них додались молоді люди і розвивають новий напрямок спорту - street workout. Це той багаточисельний вид спорту, що не потребує зайвих витрат. Турнік, бруси, віджимання від полу, біг. Результат від занять дає приклад іншим людям. Можливо, вони замисляться над собою. А чи правильно вони живуть? Їм же ще не одне покоління ростити і передавати в майбутнє найкращі гени. Вони і визначать подальший розвиток населення не тільки Рукшиного, а й цілої країни.


12.09.2015р.День підприємця в Рукшині

Кожного року в країні в першу неділю осені відзначають День підприємця. Цей день запроваджено з 5 жовтня 1998 року Указом Президента України, але люди Рукшиного не звикли гучно його святкувати. Схоже, гроші полюбляють тишу. Як і крупний, так і малий бізнес у Рукшині не хизується своїм святом. В наш нелегкий час складно знайти ресурси для таких широкомасштабних заходів. Тим паче, що з боку влади підтримка підприємництва не велика. Певні заходи, що здійснюються райдержадміністрацією, можна сказати, - формальні. Конкурс на найкращого підприємця, грамоти, подяки тільки дратують в останній рік підприємців, що втомились чекати від держави реальної підтримки. Так, що все можна списувати на війну, але працювати треба як-небудь. В надії на поліпшення попиту на внутрішньому ринку чимало підприємців чекає збільшення своїх доходів, адже з 1 вересня збільшений розмір мінімальної заробітної плати для населення. Головне, щоб не підняли сильно податки, ціни на енергоносії і курс гривні був стабільним. Бо якщо і далі так піде, то бізнесу може не бути. А це серйозні речі. Вся доходна частка місцевого бюджету Рукшиного залежить від сплати податків місцевих підприємців. Левову частку займає податок з доходів фізичних осіб, єдиний соціальний внесок, плата за землю, орендна плата, єдиний податок. Як буде існувати село Рукшин без підприємництва? Важко уявити. Згадайте тільки, як їм жилось в 1991-1994 роках… Коли з'являлись перші підприємці в Рукшині. З чого вони починали і що вони досягли… Як нам було без них і зараз з ними. Зведені заклади торгівлі, виробничі майстерні, надання послуг. Вся інфраструктура села закручена навколо них і держиться на них. Суворі закони бізнесу залишили тільки самих сильних. Місцева конкуренція дала людям найдешевші і найякісніші з можливих товари, продовольство і послуги. Здається, що ніщо не зупинить підприємницький рух у Рукшині, бо є сила і воля будувати свою справу, своє село. Дай Бог тільки їм здоров’я, сили і віри в цей нелегкий час!


05.09.2015р.День знань у Рукшині

Кожного року на кінець серпня більшість мешканців Рукшиного готуються до школи. Найтепліша пора року позаду. Всі дітлахи відпочили і готові приступити до чергового учбового року. Тому й придумали на 1 вересня свято – День Знань. Ці тривожні моменти радості й турботи. Хтось всі канікули чекає на те, щоб швидше побачити однокласників. За канікули діти подорослішали, є багато чим поділитись. Комусь не хочеться сідати за парту, згадувати похмурі учбові будні.

Так як у всій країні, школярі Рукшиного ідуть наприкінці літа на пробний день в школу. З новим літнім ремонтом шкільні класи не виглядають так похмуро. Вчителі з учнями прораховують всі організаційні моменти: вивчають розклад занять, нові підручники й оновлені обличчя один одного. З нового навчального року є можливість пересісти на іншу парту, багато учнів використовують цей момент і підходять до класної керівниці з аналогічним проханням. Один словом, все як у Порошенка – «по новому», починаючи зі шкільного одягу і канцелярії і закінчуючи свіжим ремонтом класних приміщень. Якби не голосно лунали всі політичні лозунги, завжди в Рукшині знайдуться всі недоліки шкільної освіти. От наприклад, підвезення школярів до школи з далекої місцевості, харчування малозабезпечених дітей, дітей сиріт і т.п., сучасна матеріально-технічна база, опалення приміщень взимку тощо. Ці та інші проблеми жоден політик не може вирішити, тож залишається батькам об'єднуватись на шкільних зборах у громади, щоб хоч якось покращитиполіпшити стан місцевої освіти села Рукшин.

Першого вересня всі прибрані діти підуть у школу і багато з людей старшого покоління згадає це свято, поринувши в історію своєї юності. Батьки проведуть своїх дітей і поновлять свою пам’ять новими світлими шкільними враженнями. Море радості, посмішок, віршів, пісень, фотознімків. Чого тільки не згадають у Рукшині на свято першого вересня. Вдалого початку лишилось побажати всім учням, вчителям і батькам. Успіх буде залежати саме від них. А вдалий початок – це половина справи. До нових висот, до нових перемог!


31.08.2015р.До дня Незалежності України

Цілих три вихідних подарувала держава на кінець літа. От і думку гадають жителі у Рукшину, як провести ці вихідні на повну силу. Традиційно в останні дні літа копають картоплю всією родиною. Спішать закінчити збирання цього врожаю до настання осінніх дощів, бо таких довгих вихідних не буде більше на наступний місяць та й день стає меншим, справа йде до осені. Погода теж виявиться сприятливою – сильної спеки, затяжних дощів не буде. А комарів цього літа взагалі було мало, варто надіятись на гарні умови праці.

У кого буде більше вільного часу, зможе в неділю вийти в центр Рукшиного, відсвяткувати День Державного Прапору України, разом з держслужбовцями підняти жовто-блакитний стяг. Ці два кольори в останній рік були такими поширеними, що, здається, це свято будуть скоро святкувати мешканці села в себе вдома, піднімаючи жовто-блакитні символи на власному подвір’ї.

На третій день вихідних, коли від роботи (картоплі) коні дохнуть, люди починають думати, як все таки відпочити, хоч на вечір. Все таки – День Незалежності. Хто подивився святковий парад по телевізору, вже наполовину приурочився до свята. А що там приготувала місцева влада на святкування незалежності? Щоб там не було на вечір у селі почнуть збиратись люди, гуртуватись родинами, друзями, кумами. Гарний привід відзначити 24 річницю Дня Незалежності. Це буде понеділок, тяжкий день. Такий тяжкий як і їх незалежність, пролита кров’ю на рідній землі. Прикро, що деякі жителі не цінять це свято, перетворюють його на справжнє пияцтво з відповідними наслідками.

Ранок 25-го схоже виявиться не легшим, люди вийдуть на роботу, щоб «відпочити». А кому зараз легко? У Рукшину вже давно звикли так працювати, бо розуміють, що справжня незалежність – це тяжка праця протягом багатьох століть, тільки силою її можна вибороти.

21.08.2015р.
Популярні відео про Село Рукшин (3)

Олешин.Пуляяя!!! ХОДТРК "Поділля-центр" - Революція Гідності (Олешин) Передача Джерело про с Райківці на каналі Ексклюзив4 23.06.12 Рукшин, НК "Enigma" / DZIDZIO Летава Оссіній бал 2011 коник містера wkola рукшин Поющая чупакабра,по кличке Кузьма, с села Олешин=)Адмiнiстрація сторiнки


Юлія Тюріна займає 351 місце
Написати повідомлення
Відвідувачі села Рукшин (33)
Сповіщення


Будь в курсі всіх подій на село Рукшин -
додай свій E-mail для отримання інформації про всі зміни цієї сторінки

Ваш E-mail:
Будемо вдячні за розміщення нашого лінку сайту села Рукшин:Погода у Рукшині
Інші населені пункти
Чернівецької області і району
з прогнозом погодиТопографічна карта


Інші населені пункти
Чернівецької області
і району з топографічною картою
Ціни на Вашу рекламу
в місяць по всіх сторінках
району – 30 грн
області – 300 грн
України – 2500 грн
    Олег © Sir.Ko™ 2005-2016 Сироватко