E-mail:  Пароль:  Чужий комп'ютер   

Шан. гостю, адміністрація сайту вітає Вас!
Для приєднання до громади щирих українців, введіть Ваш логін і пароль.
При їх відсутності зареєструйтесь власноручно
або зайдіть з соціальної мережі, де вже є Ваша сторінка
Реєстрація передбачає погодження та дотримання правил сайту

Село Рукшин - сайт громади
   Люди (5)

   Фото (57)

   Відео (3)

   Визначні місця    додати


Facebook livejournal ВКонтакті Однокласники Twitter Google: живая лента
Населені пункти району

1. Хотин
2. Білівці
3. Рукшин
4. Грозинці
5. Владична
6. Зарожани
7. Недобоївці
8. Клішківці
9. Перебиківці
10. Шилівці

Див. далі

Рейтинг населених пунктів залежить від відданих за них голосів


Почесні громадяни
села Рукшин

  1. Юлія Тюріна (102)
  2. Ангеліна Бернавська (53)
  3. Артем Латківський (13)
  4. Юрий Кисличенко (11)Останні відео


23.06.12 Рукшин, НК "Enigma" / DZIDZIOwkolaрукшинсело Рукшин

райцентр Хотин

облцентр ЧернівціЗапитати


Будь патріотом свого села - проголосуй за нього!

Всього голосів: 31
Дивитись місця в рейтингах
України та Чернівецької області

Максимальний рейтинг села Рукшин залежить від рейтингу всіх зареєстрованих учасників, від заповнених тем для обговорення - додаткові голоси за тему, від збережених фото - додатковий голос за фото (до 2500 фото)
Картографія місцевості громади

районні центри
населені пункти району
населені пункти за межами районуОстанні фото

Всі альбоми фото
Новини Чернівецької області


У Чернівцях підліток взяв телефон, щоб подзвонити, і втік (БукІнфо)(08:15)
Жителю Розтоків пришили ногу, відрізану на пилорамі (Чернівецький Промінь)(08:13)
Володимир КУЛІШ: «Влада — це копітка робота із забезпечення добробуту громад» (Урядовий Кур'єр)(08:12)
Щоб написати роман про закарпатську контрабанду, Андрій Любка вивчив всі можливі способи контрабанди (БукІнфо)(08:07)
На сесії обласної ради обиратимуть голову (Чернівецький Промінь)(07:45)
Чернівці можуть подаватися на звання «міста літератури ЮНЕСКО»,- Андрій Любка (ВІДЕО) (CHV.tv)(06:34)
З міського бюджету будуть виділяти кошти на допомогу дітям, які потребують лікування за кордоном (ВІДЕО) (CHV.tv)(06:32)
Чернівці закуплять для тролейбусного управління п’ять автобусів (Молодий буковинець)(01:41)
Карате: У Будапешті чернівецький «Лідер» має 7 нагород з 9-ти можливих (фото) (SportBuk.com)(01:12)
У Чернівцях із перевізниками, на яких часто скаржилися, не будуть продовжувати угод (Молодий буковинець)(23:33)


Форум - села - Теми для обговорення
Про доступ до публічної інформаціїЗаписів на стіні: 1

21 березня 2011 14:40


Яка погода у Рукшині

Життя у Рукшині так чи інакше пов’язано з погодними умовами. Це особливо стосується тих мешканців, що багато проводять часу на відкритому повітрі. Ніхто з жителів не хоче промокнути, замерзнути і застудитися. Хворіти дорого в наші часи. Точний прогноз погоди важливий також людям Рукшиного, що працюють в АПК, на на відкритому повітрі в інших галузях народного господарства. Якщо не дізнатись точну температуру повітря, то збитки теплових комунальних організацій можуть бути до 20 процентів. Часто понадпланове чи мізерне витрачення енергоресурсів веде до неефективного господарювання. Успішний господар завжди зможе прорахувати потрібну кількість газу, дров, іншого палива чи електроенергії для обігріву своєї оселі. Навіть поїздка селом буде дуже вдалою, якщо знайти точний прогноз погоди. Це можливо з допомогою віджета соцмережі, що відображає рух фронтів, наявність опадів в певному місці в конкретний час. Напрям вітру, що показаний на мапі легко визначить наявність дощу, туману, снігу, граду, грому. Ці метеоінформери використовують авіаслужби при здійсненні вдалих польотів. Відтепер вони стали доступні на сторінках населених пунктів сайту для всіх користувачів Київської, Чернігівської, Сумської, Полтавської, Черкаської, Кіровоградської, Житомирської, Запорізької, Донецької, Дніпропетровської, Херсонської областей. Вони відображають реальну картину погодних фронтів на заданій місцевості.


27.11.2015р.Питання і відповіді по прорахунку субсидій в 2015 році

Для прорахунку субсидії треба звернутись в місцеве управління соціального захисту населення, подати заяву і декларацію про доходи і витрати на отримання субсидії або надіслати ці 2 документи по пошті. По всім питанням, що не вирішать жителі села Рукшин в цій пам'ятці, рекомендовано зателефонувати на безплатну гарячу лінію 0-800-507-309.

Чи варто робити субсидію? Давайте порахуємо. Якщо пересічний мешканець села Рукшин має приватне домогосподарство і обігріває житлову будівлю дровами та газом в пропорції 50/50 і платить комунальним господарствам кожного місяця 500 грн. Якщо субсидія нараховується при умові обов'язкового платежу в 1000 грн., то немає тоді сенсу займатись оформленням субсидії.

Як вирахувати розмір обов'язкового платежу? Наприклад, типова сім'я із 3-х осіб в Рукшині має за останні півроку легальний дохід 36 тис. грн. Тоді дохід на одну особу за місяць становитиме 2 тис. грн. (36 : 6 = 6; 6 : 3 = 2). Цей результат необхідно по визначеній формулі поділити на 1176 грн (розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2015р.), поділити на 2 та помножити на 15%. Тобто 2000 : 1176 : 2 * 15% = 12,76%. При середньомісячному сукупному сімейному доході 6000 грн. в місяць обов'язковий платіж типової родини Рукшиного становить 765,6 грн. (6000 * 12,76%). Всі комунальні платежі, що перевищують цей мінімальний розмір, відшкодовуються державою. Порядок заповнення вказаний на сайті мінсоцполітики.

При заповненні декларації краще перестрахувати себе, взяти довідку про отримані доходи з податкової інспекції та пенсійного фонду по місцю перебування, адже при призначенні субсидії йде автоматична звірка з даними службами згідно обміну даних. У разі відсутності заробітку або дохід є меншим прожиткового мінімуму у працездатних осіб, які зареєстровані по вказаній адресі, для розрахунку субсидії враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму (з 1 січня 2015р. - 1218 грн.). Оформлюється субсидія на особу, на яку відкриті особові рахунки за місцем реєстрації. Наявність заборгованості з оплати за житлово-комунальних послуг не впливає на визначення права на призначення субсидії.

При оформленні субсидії діє обмеження в площі житла - 48,87 м2 на одну особу, а також єдині для всієї України щомісячні норми споживання на одну особу води (4 м3), водовідведення (4 м3), вивезення побутових відходів (0,4167 м3), газопостачання в опалювальний період 7 м3 на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465 – в багатоквартирних будинках), на газову плиту на одну особу (приготування їжі - 6 м3 та підігрів води +3 м3 або водонагрівач 18 м3 ), електропостачання в опалювальний період 65 кВт год. на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465– в багатоквартирних будинках). У будинках, обладнаних (не обладнаних) стаціонарними електроплитами 130 кВт год. (90 кВт год.) на сім’ю з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена родини за наявності центр. постачання гарячої води або 150 кВт год. (120 кВт год.) на сім’ю з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена родини (за відсутності центр. постачання гарячої води). Якщо житлова площа перевищує соціальну норму житла, то це не означає позбавлення права субсидії. Просто при розрахунку субсидії братиметься не вся сума нарахованої квартплати, а тільки та, що є у межах соціальної норми.

Перерахунок розміру розрахованої субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється. Сума розрахованої субсидії, яку переказано на рахунки для оплати вартості комунальних послуг в розмірі соціальних нормативів і, яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата обов’язкової часки платежу сім'ї на наступний розрахунковий період.


22.11.2015р.Дві справи на неділю: проголосувати та перевести годинник

В останню неділю жовтня за українським законодавством проходять вибори до місцевих, районних, обласних рад та голів сільської ради. Ті громадяни України, що мають виборче право, проголосують за місцем своєї приписки в паспорті. Не прості вибори мають бути. Всі політики перетасувались між собою як карти в колоді. Нові назви партій, ті ж самі передвиборчі програми і кандидати. Будь-якою ціною прорватись до органів влади. Життя не навчило. Тотальна байдужість мешканців села дає дозвіл вчиняти з ними повне невіглавство. Але не будемо про погане. Який би вибір не зробила місцева громада, перша всеукраїнська соціальна мережа буде вітати цей вибір, бо жодна з політичних сил не впливає на діяльність порталу і це є виключним чинником неупередженості перед виборцями Рукшиного та конкурентними ЗМІ, що продали свою ідейну свободу за тридцять срібенників. Життя продовжиться, жителі села оберуть владу, яка буде їх варта. Кандидати в депутати місцевих виборів доступні за посиланням: cvk.gov.ua. Підсумки місцевих виборів доступні за тим же посиланням. Необхідно вибрати область та населений пункт. Інформація корисна для тих мешканців села, що хочуть вивчити своїх кандидатів, перед тим, як зробити вибір і простежити результати голосування до остаточного підрахунку голосів. Осінні дні минають непомітно, з неділі громадяни Рукшиного можуть поспати довше. Тільки треба нагадати їм перевести годинникову стрілку на годину назад і ще раз насолодитись осіннім теплим дощем, якого так давно не було в країні.


24.10.2015р.День туризму

Починаючи з 1998 р. в країні святкується День туризму. Пересічний мешканець села бодай один раз у рік виїздить за межі рідного населеного пункту. Навіть вирушаючи у відрядження по справам у сусіднє велике місто чи маленьке село, пасажири завжди знаходять хвилину, щоб озирнутись навколо. Рогледіти дещо нове, перепочити, набратись нових сил. Так виник туризм. Спокуса побачити нові краєвиди, архітектурні форми не давала покою багатьом подорожуючим. Тому вони вирушали в дорогу на великі відстані, поєднуючи спорт, культурологію і відпочинок. Таких активних подорожуючих в Україні не так вже й багато. Більшість мешканців віддає перевагу тижневим походам в Карпати, на береги Чорного і Азовського морів. Ще частіше проводять час люди Рукшиного на вихідних у парку, біля річки. Що кому краще.

Популяризація туристичного бізнесу в Рукшину багато в чому залежить від самих його мешканців та місцевої влади. В якому вигляді знаходяться історичні будівлі? Чи впорядкована територія біля масового відпочинку людей, гостей села? На якому рівні тримаються їдальні, де є найближчий готель? Хтось створював туристичні маршрути, які існують шляхові сполучення і реклама всіх існуючих об’єктів туризму? Це базові питання, що мають бути вирішені в плані розбудови сучасного туризму. В селі є завжди цікаві місця, які з боку пересічного жителя не є занадто особливими. Тільки туристичний бізнес внесе певну родзинку звичайним речам, які потім виявляться привабливими для подорожуючих. Нові враження, приємний відпочинок, гарні спогади змусять гостей повернутись знову і знову у улюблене село.


27.09.2015р.Передвиборна агітація почалась

Близько тижня тому розпочалась передвиборча агітація у селі. На що надіються мешканці Рукшиного? Чи залишились надії на покращення життя? Чи є нові обличчя, яким можна довірити громаду в Рукшину?

Згідно нового законодавства України про децентралізацію влади органи місцевого самоврядування отримають більше прав і обов'язків для виконання своїх функцій. Але чи змінить це життя у Рукшині? Свідомість місцевих керівників залишилась ще в минулому, коли всі вказівки диктувались зверху. Управляти самим на землі, чи не це є споконвічною метою багатьох українців? Ще один крок до незалежності. Не тільки країни, а й Рукшиного. Коли майже все поточне виробництво скорочене до мінімуму, надання послуг ледве тримається на плаву перед майбутньою районною владою стоять великі завдання щодо підвищення всіх напрямків життєдіяльності Рукшиного. Якими будуть підсумки голосування до сільської ради? Які депутати і політичні партії пройдуть до сільської ради, хто буде головою сільської ради, такі і рішення будуть прийматись на місцях. Таким і буде розвиток Рукшиного на найближчі роки.

Після реєстрації кандидатів у депутати почнеться справжня передвиборча агітація. Всі можливі і неможливі засоби будуть використані на повну силу. Хтось з кандидатів підкорить виборців солодкими обіцянками про заможне майбутнє Рукшиного. Хтось займеться так званою благодійністю і наділить крупою і гречкою тих, хто готовий проміняти свій голос на певну матеріальну цінність. Справжні кандидати не голословлять, вони просто виконують свою роботу. Тихо і послідовно. Задача виборців - побачити таких людей серед всіх кандидатів. Дати нимшанс, ще раз повірити в свої сили. Передвиборча агітація переверне село з ніг на голову. Претенденти на виборні посади будуть пробувати не тільки зрости в очах людей, але й дискредитувати своїх конкурентів, якими б вони не були чесними. Районні ЗМІ зірвуть черговий куш на виборчій кампанії 2015 року. Більше роботи буде і листоношам, передвиборні матеріали будуть в кожному дворі. Стовпи і забори у селі будуть майоріти кольорами політичних партій, а обличчя кандидатів будуть такі знайомі як ніколи. Один раз на декілька років вони зроблять все від себе можливе, щоб місцевий житель проголосував за них. Отак і живуть люди у Рукшині, від виборів до виборів.


16.09.2015р.Фізкульт Ура, Рукшин

Минули часи, коли спорт у Рукшині був багаточисельним. Хай як не критикують люди радянську епоху спортивне життя було на ті часи на дуже високому рівні. Згадайте фізкультуру в радянську епоху. Учні з довідкою про недопущення до навантажень були скоріше винятком серед групи школярів. Зараз же майже половина школярів не допускаються до сильних навантажень через різноманітні хвороби. Сам керівник не має права вимагати від учнів нормативів по силових вправах. Відмінну оцінку будуть ставити лише за те, що діти приходять у спортивній формі. Що заважає жителям Рукшиного бути фізично кріпкими? Можна завжди списувати поганий стан здоров'я на радіацію від аварії на Чорнобильській АЕС. Але кожен з них вибирає те, як йому жити фізично і який вести спосіб життя. Або наїстись зайвих харчів, додавши міцного алкоголю. Або влаштувати невелику дієту і пробігти зайвий шлях, хоча б по дорозі додому. Або цілий вечір валятись на дивані перед телевізором чи ПК. Або піти спати раніше, щоб на ранок мати здоровий вигляд. Скільки б не побудували спортивних шкіл, закладів оздоровлення у Рукшині, здоров'я людей буде залежати тільки від них. Хто господарює Рукшиним, фізичною культурою, спортом? Ні, не влада. Цим керують самі люди, що, можливо, несвідомо, попали під вплив інших цінностей. Здоров'я стало не в тренді. Його навчились купувати в аптеках і лікарнях. Замість того, щоб займатись собою і слідити за харчуванням. Що цінніше? Не багато жителів у Рукшині є, що тримають на висоті свою спортивну підготовку. Добре те, що до них приєднались хлопці та дівчата і розвивають новий напрямок спорту - workout. Це той масовий вид спорту, що не потребує зайвих витрат. Турнік, бруси, віджимання від полу, біг. Ефект від занять дає приклад іншим мешканцям. Ймовірно, вони замисляться над собою. А чи правильно вони живуть? Їм же ще не одне покоління ростити і передавати в майбутнє найкращі гени. Вони і визначать подальший розвиток людей не тільки Рукшиного, а й цілої держави.


12.09.2015р.День підприємництва в Рукшині

Кожного року в Рукшині в першу неділю осені відзначають День підприємництва. Цей день запроваджено з 5 жовтня 1998 року Указом Президента України, але люди Рукшиного не звикли гучно його святкувати. Схоже, гроші полюбляють тишу. Як і великий, так і малий бізнес у Рукшині не хизується своїм святом. В наш важкий час не просто знайти гроші для таких широкомасштабних заходів. Тим більше, що з боку держави підтримка підприємництва зовсім мала. Деякі заходи, що здійснюються місцевою владою, можна зазначити, - формальні. Конкурс на кращого підприємця, грамоти, подяки лише дратують в останній час підприємців, що втомились чекати від влади справжньої підтримки. Дійсно, що все можна списувати на війну, але працювати треба якось. В надії на покращення купівельної спроможності на внутрішньому ринку чимало підприємців чекає збільшення своїх доходів, адже з 1 вересня збільшений розмір мінімальної заробітної плати для населення. Ще важливо, щоб не підвищили сильно податки, вартість енергоносіїі і курс гривні був стійким. Бо якщо і далі так піде, то підприємців може не бути. А це серйозні речі. Вся доходна частина місцевого бюджету Рукшиного залежить від сплати податків місцевих підприємців. Найбільшу частку займає податок з доходів фізичних осіб, ЄСВ, плата за землю, орендна плата, єдиний податок. Як буде існувати село Рукшин без підприємців? Не легко уявити. Згадайте тільки, як їм жилось в 1991-1994 роках… Коли з'являлись перші підприємці в Рукшині. З чого вони починали і що вони досягли… Як нам жилось без них і зараз з ними. Побудовані торгівельні заклади, виробничі майстерні, надання послуг. Вся інфраструктура села закручена навколо них і тримається на них. Суворі закони бізнесу залишили лише самих сильних. Місцева конкуренція дала мешканцям найдешевші і найякісніші з можливих товари, продовольство і послуги. Схоже, що ніщо не зупинить підприємництво у Рукшині, бо є сила і воля будувати свою справу, своє село. Дай Бог тільки їм здоров’я, сили і віри в цей нелегкий час!


05.09.2015р.День знань у Рукшині

Кожного року в кінці серпня більшість уроженців Рукшиного готуються до школи. Найтепліша пора року позаду. Всі діти оздоровились і готові приступити до чергового навчального року. Недарма придумали на 1 вересня свято – День Знань. Ці хвилюючі моменти щастя й печалі. Хтось все літо чекає на те, щоб швидше побачити однокласників. За літо діти подорослішали, є багато чим поділитись. Комусь не хочеться сідати за парту, згадувати похмурі учбові будні.

Так як у всій Україні, школярі Рукшиного ідуть останній день літа на пробний день в школу. З новим літнім ремонтом шкільні класи виглядають тепліше. Вчителі з учнями вже думають про всі організаційні моменти: вивчають розклад уроків, нові підручники й оновлені обличчя один одного. З першого вересня є можливість пересісти на іншу парту, багато дітей використовують цей момент і підходять до класної керівниці з аналогічним проханням. Тобто, все як у Порошенка – «по новому», починаючи зі шкільної форми і канцелярії і закінчуючи свіжим ремонтом учбових приміщень. Якби не голосно лунали всі партійні лозунги, завжди в Рукшині знайдуться всі недоліки шкільної освіти. От наприклад, підвезення учнів до школи з далекої місцевості, харчування малозабезпечених дітей, дітей сиріт і т.п., сучасна матеріально-технічна база, опалення приміщень взимку тощо. Ці та інші проблеми жоден політик не може вирішити, тож залишається батькам об'єднуватись на шкільних зборах у громади, щоб хоч якось покращитипокращити стан місцевої освіти села Рукшин.

Першого вересня всі прибрані діти підуть у школу і багато з людей старшого покоління згадає цей день, поринувши в історію свого дитинства. Батьки проведуть своїх дітей і поновлять свою пам’ять новими світлими шкільними моментами. Море квітів, посмішок, віршів, пісень, фотознімків. Чого тільки не згадають у Рукшині на свято першого дзвоника. Вдалого старту лишилось побажати всім учням, вчителям і батькам. Успіх буде залежати саме від них. А вдалий старт – це половина справи. До нових висот, до нових перемог!


31.08.2015р.До дня Незалежності України

Цілих три вихідних подарувала держава на кінець літа. От і думку гадають жителі у Рукшину, як провести ці вихідні на повну силу. Традиційно в останні дні літа копають картоплю всією родиною. Спішать закінчити збирання цього врожаю до настання осінніх дощів, бо таких довгих вихідних не буде більше на наступний місяць та й день стає меншим, справа йде до осені. Погода теж виявиться сприятливою – сильної спеки, затяжних дощів не буде. А комарів цього літа взагалі було мало, варто надіятись на гарні умови праці.

У кого буде більше вільного часу, зможе в неділю вийти в центр Рукшиного, відсвяткувати День Державного Прапору України, разом з держслужбовцями підняти жовто-блакитний стяг. Ці два кольори в останній рік були такими поширеними, що, здається, це свято будуть скоро святкувати мешканці села в себе вдома, піднімаючи жовто-блакитні символи на власному подвір’ї.

На третій день вихідних, коли від роботи (картоплі) коні дохнуть, люди починають думати, як все таки відпочити, хоч на вечір. Все таки – День Незалежності. Хто подивився святковий парад по телевізору, вже наполовину приурочився до свята. А що там приготувала місцева влада на святкування незалежності? Щоб там не було на вечір у селі почнуть збиратись люди, гуртуватись родинами, друзями, кумами. Гарний привід відзначити 24 річницю Дня Незалежності. Це буде понеділок, тяжкий день. Такий тяжкий як і їх незалежність, пролита кров’ю на рідній землі. Прикро, що деякі жителі не цінять це свято, перетворюють його на справжнє пияцтво з відповідними наслідками.

Ранок 25-го схоже виявиться не легшим, люди вийдуть на роботу, щоб «відпочити». А кому зараз легко? У Рукшину вже давно звикли так працювати, бо розуміють, що справжня незалежність – це тяжка праця протягом багатьох століть, тільки силою її можна вибороти.

21.08.2015р.
Адмiнiстрація сторiнки


Юлія Тюріна займає 340 місце
Написати повідомлення
Відвідувачі села Рукшин (32)
Сповіщення


Будь в курсі всіх подій на село Рукшин -
додай свій E-mail для отримання інформації про всі зміни цієї сторінки

Ваш E-mail:
Будемо вдячні за розміщення нашого лінку сайту села Рукшин:Погода у Рукшині
Інші населені пункти
Чернівецької області і району
з прогнозом погодиТопографічна карта


Інші населені пункти
Чернівецької області
і району з топографічною картою
Ціни на Вашу рекламу
в місяць по всіх сторінках
району – 30 грн
області – 300 грн
України – 2500 грн
    Олег © Sir.Ko™ 2005-2015 Сироватко