{Яку воду споживає Косівка?|Аналізи на придатність води до споживання|Контроль води у Косівці та її якість|Рівень забруднення води Косівки у цифрах}

Якісне харчування – запорука кріпкого здоров’я. Саме просте, що може зробити кожен житель Косівки – це пити в достатній кількості воду, особливо якісну. Адже вода – основа будь-якого харчування. Тільки ніхто з жителів села особливо не розуміє її склад, на скільки вона екологічно чиста і безпечна. Це можуть зробити лише в спеціальних лабораторіях на основі аналізів. Як побачити ці аналізи, наскільки вода в Косівці придатна до споживання і чи взагалі її можна використовувати для харчування?

Державне агентство водних ресурсів робить заміри води в понад 400 пунктах контролю річкової води. Всі дані зберігаються на сервері в часовій послідовності, де можна побачити всі 16 параметрів забруднення. Для початку заходимо на інтерактивну карту забрудненості річок і вибираємо свій річковий басейн з поміж тих, що є на карті України (Дунай, Дністер, Вісла, Південний Буг, Дніпро, Дон). Для прикладу, побачимо стан забруднення води в м. Києві (Гідропарк), тому виберемо р. Дніпро.


Шляхом подвійного натискання на карту збільшуємо її масштаб і бачимо всі пункти замірів, які доступні на карті.


Проаналізувавши всі варіанти, вибираємо найближчий пункт контролю річкової води, що нас цікавить. Всі пункти зображені у вигляді квіток з пелюстками. Якщо аналізи показують допустимі норми забруднення – то пелюстки будуть блакитного кольору, а якщо вище норми – рожевого. Кожний пелюсток – окремий аналіз по певному напрямку забруднення. Його можна вибрати і дізнатись не тільки показники певних сполук, а й чинники, що призвели до цього. Це можуть бути стічні води, мінеральні добрива, що попали у води після дощу, органічні відходи тощо. Вибраний показник показує графік забруднення за останні 5 років.


Тобто легко проаналізувати тенденцію забруднення і зробити висновки, чим забруднена вода в Косівці. А якщо перейти по посиланню «Хто забруднює річки в твоїй області», можна побачити перелік підприємств, що роблять викиди в річки забруднюючі речовини, зокрема код ЄДРПОУ, назва, викиди в млн. куб. метрів на рік. Громада Косівки може також знати інші суб’єкти господарювання, що здійснюють викиди забруднюючих речовин у воду. Не будьте байдужими, звертайтесь до місцевої влади щодо побачених несанкціонованих сміттєзвалищ. Організовуйте роботу на вулицях села по очищенню територій, де є пряма загроза попадання у воду шкідливих речовин. Від цього залежить наше здоров’я і майбутнє!

Прес служба громади


03.03.2019р.


97831

Поділіться сторінкою в соцмережах:
  Закрити  
  Закрити