{Чим найвигідніше опалювати будинки в Мартинівці?|Теплові насоси - опалення майбутнього Мартинівки|Мартинівці потрібні теплові насоси|Найменші витрати на опалення будинків Мартинівки}

Питання енергетичної незалежності України досить часто перекликається з енергетичною самостійністю кожного приватного господарства Мартинівки. Насправді навколо нас достатньо енергії. Головне правильно її перетворити і раціонально використати. Мова йде про відновлювальні джерела енергії – ті, що зажди були, є і будуть. Сьогоднішня наша розповідь піде про теплові насоси.

Технічну частину роботи теплових насосів в деталях описувати немає необхідності по причині наявності вже готових публікацій в Інтернеті. Основний принцип їх роботи полягає в перекачуванні рідини по двох колах. Перше коло із незамерзаючою рідиною обмінюється теплом з шаром грунту/води до теплообмінника, а по іншому колу йде постачання потрібної температури в будинок по звичайних трубах системи опалення. Система може працювати як на обігрів будинку (коли до теплообмінника надходить з землі температура тепліша за навколишнє середовище) або на охолодження (коли влітку температура землі менша за температуру навколишнього середовища).Чому раніше не додумались використовувати такі системи опалення? Річ в тому, що більшість приватних домогосподарств села при будівництві вже з самого початку були спроектовані на залежність від зовнішніх енергоносіїв. На це були витрачені чималі кошти. Змінювати систему опалення зараз нераціонально по причині того, що всі витрати на монтаж і запуск такої систему відбудуться через декілька десятків років. Інша справа, коли будинок будується вперше і є можливість його спроектувати і утеплити таким чином, щоб залучені інвестиції в житло почали приносити дохід вже завтра. А для цього є ряд передумов.Температура подачі тепла по системі опалення не рекомендується перевищувати 40-50 градусів по Цельсію. Це означає, що будинок має бути достатньо утепленим. В інакшому разі компресору доведеться качати більше рідини, щоб набрати потрібну температуру. На прикладі звичайного холодильника, уявіть, як він буде працювати, коли напруга буде подаватись менше 200 вольт. Компресор може не запуститись. Тому ще одна умова – мати надійну лінію електропередач.

Для розрахунку обігріву типового будинку Мартинівки з подачею гарячої води, площею 120 м2 можна порахувати, що на один м2 рахується 65 Вт електроенергії. Тобто всього потрібно до 8 Кв. електроенергії в часи роботи насосу. В місяць необхідно витратити близько 1 тисячі гривень на електроенергію або значно менше при наявності двотарифного лічильника чи спеціального тарифу для багатодітних родин. Це все одно вигідніше, ніж опалювати таке житло газом, електрокотлом чи дровами.Отже, опалювати будинки тепловим насосом однозначно вигідніше. Навіть витрати на охолодження будуть майже втричі менші, через те, що звичайний кондиціонер має обмін температури з теплим повітрям, тоді як різниця з температурою грунту значно більша. Для розрахунку вартості монтажу та запуску такої системи опалення є розрахунки, що дорівнюють 65 євро на 1 м2. Маємо 7800 євро. Кошти чималі, але вони окупляться за років 5-10. І це не так багато, коли вартість класично газової системи опалення коштує також близько 5000 євро. Теплові насоси не потребують монтажу батарей, труб всередині будинку. В систему утеплення прокладаються обігріваючі труби ззовні будинку, що слугують також в якості його охолодження. Якщо ви є прихильником збереження екосистеми села, то теплові насоси взагалі не забруднюють навколишнє середовище. Їх обслуговування мінімальне протягом багатьох десятків років, як в звичайних газових системах опалення – долив води в систему та заміна фільтрів.

P.S. Якщо ви збираєтесь будувати житло, ще раз порахуйте, наскільки вигідна вам буде ця система опалення. Будемо надіятись, що з часом Мартинівка стане енергонезалежним та екологічно чистим селом.

Прес служба громади


24.05.2020р.


138557

Поділіться сторінкою в соцмережах:
  Закрити  
  Закрити