село Краска

См. дальше...

Анонимно

Подписка на обновление страницы

Добавьте и настройте оповещения на свой e-mail

Последние фото

Краска - Последние фото
  • 8 июля
    2019

195.211.213.109

Добрый день меня интересует информация про мою бабушку Кисель Марфа Панасивна родилась в с.Краски 8.08.1930
    ее родители Кисель Панас Октистйович и Кисель Катерина Гнатьевна может сохранилась информация где они жили куда переехали хоть что то
  • 23 июля
    2021

194.44.224.51

Закриють школу чи ні
  • 10 Февраля
    2022

195.211.213.162

ДОБРЫЙ ДЕНЬ ИЩУ СВЕДЕНЬЕ О КИСЕЛЬ МАРФА АФАНАСЬВНА РОДИЛАСЬ В СЕЛЕ КРАСКА
карта местности

Избранные записи

Кисіль Василь, пользователь 1ua
Василь Кисіль
Тема: Історія селаю Рух опору
Жителі краю ще 1939-41 років відчули тиск масових репресій, що називались боротьбою з так званими 'ворогами народу', а нові репресії почалися з 1944 року.
В 1943 році в краї була створена мережа баз опорних пунктів Української повстанської армії. Так в 1944 році на територіях Ратнівського, Камінь-Каширського, Заболоттівського районів було затримано біля 3-х тис. учасників УПА, яких було спрямовано в ГУЛАГи.
Втікаючи від репресій, частина жителів переховувалось, йшли в ліси, вони поповнювали боївки УПА, воєнні формування 'бульбівців'. Воїнами було багато вихідців із місцевого населення. Боївка 'Луя' у 1945 роц налічувала 12 осіб, була озброєна ручним кулеметом, 6 атоматів, 5 гвінтівок, діяла поблизу райцентру Заболоття, сіл Заліси, Краска, Яревище, Любохини.Група діяла довгий час. Сам 'Луй' /Л.Потепайко/ загинув 7 липня 1948 року. Деякий час він був районним провідником ОУН на теренах Заболоттівського району.
У 1947 році в районі сіл Краска, Здомишель, Глухи здійснювала дії боївка СБ 'Ворона' /А.М.Оксенчук/
На 1953 рік з часу прихду Червоної армії у Заболоттівському районі було репресовано 529 осіб, не враховуючи тих, хто був вивезений на спецпоселення. Лише 1947-49 років за участь в ОУН-УПА в районі було репресовано 159 осіб, серед них 39 дітей віком до 10 років, в т.ч. з села Краска 4 особи.
Під час т.з. добровільно-примусового переселення в короткий термін переселено в південні області України та інших республік тогочасного Радянського Союзу було вивезено значна кількість жителів села. Так на 1950 рік було затверджено 'десятиденне завдання по відбору переселенців, видачі їм документів й відправлення на залізничну станцію їх майна'. Так 30 серпня 1950 року ставилось завдання по Заболоттівському  райоу 289 осіб, в т.ч. по с. Краска - 15 сімей.

1 января 2010

Ip: 91.124.57.116 Тема: Історія села
тне best

14 сентября 2009

Кисіль Василь, пользователь 1ua
Василь Кисіль
Тема: Історія села

Тепер село Краска входить  в територію Здомишлянської сільської ради. З 15 грудня 1940 року і до приходу німців 25 червня 1941 року й в 1944-54 р.р. в селі діяла своя сільська рада, яка входила до Заболоттівського району, а з 21 січня 1954 року, коли район було ліквідовано, село належило до Старовижівського району, в 1962 році включено до Камінь-Каширського району. а в 1965 році передано до Ратнівського району.

Територія села-130 га, з угіддями - 1643 га. Населення села складає 391 особу \2002 р.\. В селі налічується 176 житлових будинків.

Є відомості, що вже в 1903 році проходило навчання дітей при церкві. Хата дяка, де навчалися діти, ще стояла в сорокових роках ХХ ст. Нинішня школа ІІ ступеня побудовано за Польщі в 1934 році. Населення села старіє. Якщо в 2001 році в школі навчалося 53 учні, то тепер-біля двох десятків.

В селі діє Успенська церква,яка збудована в 1783 році на кошти прихожан. Довгий час храм належив до приходу села Заліси, і звідти приїзджав священник для відправи служби Божої. В 1941-1944 р.р. храм належив до Української автокефальної церкви, служба правилась українською мовою.

Церква була оновлена в 1870 році, про що є напис на дзвінниці.

З 1961 року до 1987 року храм був закритий комуністичною владою. Було проведено значні ремонтні роботи за кошти прихожан і його було відкрито в 1987 році.

21 июня 2009

Ip: 77.52.118.219 Тема: Історія села

У 1870 році через село прокладено залізницю Ковель - Брест, в цей час стімко збільшується кількість жителів села, в 1906 році тут налічується 130 дворів, в селі проживало 755 мешканців, що майже вдвічі більше ніж тепер.

Під час Першої світової війни при наступі німців, основна частина населення села була евакуйована в Росію. Так створювалася т.з. 'мертва зона'.

Під час Другої світової війни село було під окупацією німців з кінця червня 1941 року до 20 липня 1944 року. За час окупації фашисти ростріляли 35 громадян, 41 вивезли до Німеччини. В березні 1944 року велися бої в селі за залізничний міст через річку Прип'ять. Було спалено значна кількість селянських дворів, що прилягали до залізниці. Загинуло багато німецьких солдат і червоноармійців. Німці створили навіть своє кладовище біля залізничного переїзду. 20 липня 1944 року село  визволено від німецьких окупантів. Зразу було проведено мобілізацію чоловіків на фронт.  В боях загинуло 45 солдат із 70 мобілізованих.

Після приходу Червоної армії. почалася мобілізація жителів села в армію.

3 мая 2009

Ip: 77.52.113.29 Тема: Історія села

Село Краска має давню історію. Неподалік села науковцями знайдено сліди давніх стоянок, які відносяться до УІ-УІІ ст. н.е., зокрема  виявлено і вивчено залишки житла.

Перша письмова згадка про село є в люстрації за 1565 рік. В документі про збір податків село згадується як Крайско.

3 мая 2009

• Вопросы-ответы
  • Интервью
  • Обратная сортировка
У Турійську почав працювати офіцер громади Вадим Муравський

12 апреля 2024

Два радянських пам'ятники на Турійщини вилучили з реєстру пам’яток України

2 апреля 2024

На війні з Росією загинув захисник з села Туропин Андрій Новосад

30 марта 2024

У селі Туричани попрощалися із захисником Богданом Гороцюком

29 марта 2024

У Ратному змагалися юні футболісти

29 марта 2024

У Ковелі в річку Турія злетів легковий автомобіль

21 марта 2024

Річицькі волейболісти – переможці змагань з волейболу Забродівської громади

11 марта 2024

У Турійську розпочали санітарну обрізку дерев

7 марта 2024

У Заболоттівській громаді прощатимуться із загиблим воїном

У Заболоттівській громаді оголосили триденну жалобу

5 марта 2024

У Ратному чоловіка оштрафували на 51 тисячу гривень за підробку документів та махінації з пільговими кредитами

28 Февраля 2024

• См. дальше...
  • COVID-19: последние новости, цифры села и советы для граждан села.

Коронавирусная инфекция, также известный как коронавирус, представляет собой серьезную...
  • Возможности для студентов Краски: денежное вознаграждение и перспективы для будущего

Социальный проект "Scholarship в Украине" запустил уже VI конкурс для...
  • Единый реестр должников Краски

Мы живем уже в третьем десятилетии 21-го века и вопрос открытой информации воспринимается как вполне нормальное явление....
  • Наконец-то прекратят разрушать дороги Краски

Weight in motion переводится условно «Вес в движении». Это сервис от Укравтодора, что...
  • Сервис поиска нотариусов для жителей Краски

По состоянию на 1 июня 2020 года в Украине зарегистрировано 762 государственных нотариальных конторы и 5744...
  • 7 способов проверки и улучшения воды в домашних условиях

В условиях растущего дефицита на воду мы подготовили несколько способов проверки и улучшения ее...
  • Тепловые насосы - отопление будущего Краски

Вопрос энергетической независимости Украины довольно часто перекликается с энергетической самостоятельно...
Все записи блога

Интересные статьи

Посетители села Краска

См. дальше...

Администрация страницы

Поделитесь страницей в соцсетях:

Интервью Приветствую Вас, я предлагаю Вам пройти небольшой опрос, чтобы оставить свой след в истории села

Знаете ли Вы село Краска?
Да

Топографическая карта Краски