{Чи можна працювати в неділю?|Працювати в неділю не гріх?|Праця у неділю у Рожнятовому|Чи можна працювати в Рожнятовому в неділю?}

Законодавством України передбачений 40-ка годинний робочий тиждень. Від так, жителі Рожнятів мають вихідні дні в суботу та неділю, як правило. Це пов’язано не тільки з режимом роботи більшості підприємств, установ організацій тощо. Право на відпочинок гарантований Конституцією України і більшість вірян смт незалежно від віросповідання дотримуються настанов своєї церкви, внутрішнього переконання. Як-то кажуть, працювати в неділю - гріх. Чи так є насправді?

Отець Тарас Фiтьо, священик архикатедрального собору святого Юра, голова Комiсiї у справах родини Львiвської архиєпархiї УГКЦ наводить приклади і винятки, які дозволять громадянам Рожнятів зробити певні висновки, перед тим як приступити до роботи в неділю. В сучасному світі тема роботи в силу обставин важкості і заробітку вносила певні корективи для визначення її гріховності у свята. Ось приміром, раніше швачки шили цілими днями і це було дійсно важкою роботою, для якої потрібен був обов’язково відпочинок. Сьогодні вишиванням займаються господині в якості певного хобі і є таким собі душевним заспокоєнням. Іншим випадком є перегляд телевізору в неділю цілий день. Невже не можна знайти декілька годин, щоб прийти до храму на службу Божу? Ще приклад. В Рожнятовому є медичні працівники. В разі звернення до них, вони обов’язково повинні надати медичну допомогу. Звичайно, що така робота не буде гріхом, як і та, що потребує невідкладності, наприклад, збирання врожаю, годівля тварин. Домогосподарки часто куховарять в неділю, бо не було іншого часу зробити це раніше. Це допускається. Але якщо жінки мали можливість поробити все в суботу і бути вільними в неділю, то краще провести цей день без важкої роботи. Також є мешканці Рожнятів, що працюють позмінно і робота може випадати у вихідний день. На цей випадок звісно ніхто не застрахований. Питання гріховності досить часто вимірюється на терезах. Бо сама по собі недільна праця має певні обставини і причини. Є родини у Рожнятовому, що існують на межі виживання і для прогодування сім’ї приходиться працювати в будь-яких умовах. Іншим випадком може вважатись бізнесмен, що вирішив працювати, щоб збільшити свої прибутки в неділю. Відчуйте різницю.

Підсумовуючи викладене, варто наполягти на читачів даного матеріалу на власний здоровий глузд і внутрішнє покликання. Працювати чи не працювати в неділю має вирішувати кожен сам за себе. Враховуючи всі точки зору з даного питання, користь для громади Рожнятів буде більша, якщо кожен залишиться при своїй думці і з повагою до ближнього. Не ведіться на політиків, що ділять Україну на мови, віросповідання і тому подібне.

Прес служба громади


24.06.2018р.


13367









Поділіться сторінкою в соцмережах:
  Закрити  
  Закрити