{Чому падає долар в Верхньому Токмак*Другому?|Чому росте гривня в Верхньому Токмак*Другому?|5 причин росту курсу гривні в Верхньому Токмак*Другому|Циклічні коливання гривні в Верхньому Токмак*Другому}

Чергове укріплення гривні ми спостерігаємо з нового року. З початку року курс долара впав майже на 2 гривні, до 26,3 грн., а євро подешевшав аж на 2,5 грн і вперше за півтора року перетнув символічну межу в 30 грн. Для мешканців Верхнього Токмак*Другого, що отримують заробітну плату в гривні, – це гарні новини. Але варто пам’ятати про сезонність коливання національної валюти. Що саме викликало укріплення гривні?

По перше, навесні перед початком весняно-полових робіт агрохолдинги отримують велику кількість іноземної валюти на посівну кампанію. Вся валюта продається на міжбанку. Надмірне її насичення на ринку призводить до укріплення гривні.

Початок березня в українській економіці завжди символізується з сплатою податків великим бізнесом за результатами діяльності минулого року. Коли гривня надходить до державного бюджету, то відчувається її дефіцит на валютному ринку.

По-третє, взимку на весну закінчується опалювальний сезон в Верхньому Токмак*Другому, як і в усіх населених пунктах України. Тобто не треба шукати іноземну валюту для розрахунків з імпортерами газу. Від так попит на євро і долари спадає, гривня кріпне.

По-четверте, розвиток економіки дозволив наростити експорт до інших країн і збільшити надходження іноземної валюти. Ця ситуація відбувається вже не перший рік. Циклічні коливання в економіці мають місце. А останнім часом ще збільшились інвестиції від іноземних партнерів.

По-п’яте, осінньо-зимні періоди року завжди знаменуються скуповуванням долара населенням, а на весну йде їх продаж для будівництва, відпочинку тощо. Ще залишились побоювання в жителів Верхнього Токмак*Другого щодо високих темпів інфляції. Зберігати гривню ще не звикли в банках, краще перевести в долари. А дарма. На банківських депозитах можна було заробити близько 18% річних в національній валюті вже 4 роки поспіль. Але це вже інша тема.

Прес служба громади


09.03.2019р.


70759

Поділіться сторінкою в соцмережах:
  Закрити  
  Закрити