Questions-answers Interview All records

... 24 ...

Сова Микола, 1ua user
Микола Сова

Сьогодні у читальній залі районної бібліотеки міста Шполи відбулась презентація вишитої мапи «Вишивана моя Україна». яку своїми руками вишивали казначеї територіальних органів ДКСУ, притаманими для кожного регіону орнаментами.

В заході взяли участь представники міської та районної влади.

Про коротку історію започаткування Всеукраїнської акції «Вишивана моя Україна» присутнім  розповів начальник УДКСУ у Шполянському районі Черкаської області Павло Слюсар.

 

Почалось усе із простого білого полотна з нанесеними контуром карти України, яке Тетяна Слюз, голова Державної казначейської служби України привезла  під час робочого візиту  до Донецької та Луганської областей, - нагадав Павло Григорович. – Вона відвідала 42 управління Казначейства на підконтрольних українській владі територіях. Казначеї східної України й наклали перші стібки вишивки на карті, нанесли символи своїх міст і символи миру.

https://shpola-rada.... alt='' width='448' style='margin: 10px auto; padding: 0px; border: 0px none; outline: 0px; vertical-align: baseline; max-width: 100%; display: block; background: transparent;'>

  Відтоді мапа «Вишивана моя Україна» крокувалапо всіх областях Батьківщини. Працівники казначейської служби кожної із областей відповідально поставились до завдання. Вишивали орнаменти, притаманні своєму етнічному регіону. Приміром, Черкащинна славиться рослинними візерунками і вишивкою птахів. Тож саме серце України прикрасив червоний рослинний орнамент із зображенням Шевченкової хати та написом «Т.Г. Шевченко». Адже Черкащина - це батьківщина великого генія українського народу.

https://shpola-rada.... alt='' width='448' style='margin: 10px auto; padding: 0px; border: 0px none; outline: 0px; vertical-align: baseline; max-width: 100%; display: block; background: transparent;'>

   Карта “Вишивана моя Україна” – результат Всеукраїнської акції Казначейства до 25-річчя незалежності нашої державаи.  Вона стала результатом творчих талантів та патріотичної ідеї працівників казначейської служби, символічним оберегом, символом єдності, цілісності та державності казначейської системи.

https://shpola-rada.... alt='' width='448' style='margin: 10px auto; padding: 0px; border: 0px none; outline: 0px; vertical-align: baseline; max-width: 100%; display: block; background: transparent;'>

   Нині мапа розпочала свою нову подорож і сьогодні вона на Шполянщині. Колектив УДКСУ у Шполянському районі Черкаської області під час  заходу урочисто розгорнув карту, щоб всі присутні змогли побачити результат творчості їх колег. А також, шполяни підготували символічний запис з побажанням миру у літописі карти «Вишивана моя Україна».

   Зазначимо, що полотно з мапою до Шполи завітало із Городищини. Тепер вишивана карта продовжить свою подорож до міста Ватутіне та інших районних центрів Черкащини. 

https://shpola-rada.... alt='' width='448' style='margin: 10px auto; padding: 0px; border: 0px none; outline: 0px; vertical-align: baseline; max-width: 100%; display: block; background: transparent;'>

2 february 2017

Сова Микола, 1ua user
Микола Сова

ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ

Завершився процес обговорень у населених пунктах Шполянщини, яким міський голова Сергій Кравченко надіслав пропозицію утворити Шполянську об’єднану територіальну громаду з адміністративним центром у Шполі. Останні громадські слухання відбулися 23 січня у місті, участь у яких взяли 77 жителів міста з числа уповноважених від вуличних комітетів та всіх бажаючих громадян. Головував на зборах Олексій Пірогов, кандидатура якого була внесена міським головою та погоджена учасниками слухань.

Заступник міського голови Марина Кулішова поінформувала присутніх про те, що серед територіальних громад, які отримали пропозиції увійти до Шполянської ОТГ, згоду надали лише жителі Кримок. Однак законодавство дозволяє об’єднуватися двом і більше населеним пунктам.

Отже, за попередніми розрахунками, яке здійснили фахівці фінансового управління Шполянської райдержадміністрації, орієнтовно бюджет майбутньої громади у складі Шполи і Кримок становитиме 64 млн. грн. на 18,3 тис. жителів, з яких 45 млн. — власні надходження.

Нині ж бюджет міста становить 25 млн. грн., з яких 4 млн.100 тис. грн. — державна освітня субвенція на утримання дошкільних закладів. На баланс Шполянської громади перейдуть п’ять шкіл — чотири міські та одна сільська, два об’єкти Центру надання первинної медико-санітарної медицини — Шполянська амбулаторія загальної практики сімейної медицини і Кримківський ФАП.

До речі, у Кримках нині існує гостра кадрова проблема у місцевому закладі охорони здоров’я.

Про це звучало в запитаннях громадян, присутніх на слуханнях. Також до переліку об’єктів громади увійдуть і заклади культури: міський та сільський будинки культури та три бібліотеки.

https://shpolyanochk... style='color: rgb(0, 136, 204); text-decoration: none;'>https://shpolyanochk... alt='xx21' width='400' height='213' style='max-width: 100%; height: auto; vertical-align: middle; border: 0px; margin: 5px; float: right;'>Шполяни активно долучилися до обговорення питання і цікавилися багатьма аспектами нового формату функціонування місцевого самоврядування. Предметними були запитання Федора Кречуна, Миколи Павлова, Ігоря Романовського, Василя Бєлінського, Володимира Соломка, Тетяни Кардаш та інших.

Шполяни цікавилися, зокрема, причинами відмови жителів сіл Терешки, Сердегівка та Лебедин об’єднуватися зі Шполою, чи вирішиться кадрова проблема у Кримківському ФАПі, чи зможуть села згодом доєднатися до Шполянської ОТГ, чи матиме вплив ОТГ на відродження виробництва на підприємствах, чому інформаційний простір мало надавав роз’яснень щодо адмінреформи.

Противники змін також брали слово для виступу — Віктор Слюсар закликав присутніх не підтримувати створення Шполянської ОТГ, поставив під сумнів конституційність закону про добровільне об’єднання територіальних громад, назвав умови, в яких живе Україна, резервацією. На його думку, створення ОТГ призведе до скорочення кількості населення і масового виїзду громадян за кордон у пошуках заробітків. Йому опонувала депутат міської ради Наталія Коваль, яка наголосила, що міняти стару систему — це була основна вимога Євромайдану, тож доцільно переходити від радянської моделі місцевого самоврядування до сучасно-європейської. І якщо Україна за 25 років не спромоглася на істотні зрушення в частині рівня життя громадян, то саме через відсутність політичної волі попередніх урядів глобально міняти систему.

https://shpolyanochk... style='color: rgb(0, 136, 204); text-decoration: none;'>https://shpolyanochk... alt='xx23' width='400' height='209' style='max-width: 100%; height: auto; vertical-align: middle; border: 0px; margin: 5px; float: left;'>— Якщо нічого не робити і не починати, то й результатів не побачимо, — резюмувала пані Наталія, відповідаючи на запитання опонента, чому аж Польща 25 років втілювала свою адмінреформу.
Цікаву репліку озвучив Віктор Мадюдя, який наголосив, що дії нинішнього керівництва міської ради є правильними, реформа є своєчасною і передбачає розвиток інфраструктури, висловив переконання, що згодом інші села району приєднаються до Шполянської ОТГ — «подоїдають, як то кажуть, свої торбинки і прийдуть до нас».

Олексій Кочерженко в свою чергу зазначив, що не потрібно боятися змін, вказав на багато позитивних зрушень у господарських справах міста.

Перед проведенням процедури голосування Олексій Пірогов теж виступив, озвучивши і свою позицію: реформа в Україні впроваджується із великим запізненням, вона мала б давно реалізуватися. Вказав на помітний саботаж процесу з боку сільських голів, райдержадміністрацій, які не хочуть втрачати своїх посад, та закликав проголосувати «за» створення Шполянської ОТГ. В результаті голосування шполяни прийняли позитивне рішення — 75 «за» і 2 «проти».

Наступного дня депутати міської ради на позачерговій сесії затвердили рішення територіальних громад Шполи і Кримок та доручили міському голові забезпечити організацію подальшого процесу створення Шполянської об’єднаної територіальної громади. Наступними його етапами стануть затвердження на рівні області та Кабміну, після чого ЦВК призначить дату виборів голови Шполянської ОТГ та депутатського корпусу. Міський голова Сергій Кравченко сподівається, що процес утворення Шполянської ОТГ завершиться у першому півріччі поточного року, а з другого розпочнеться освоєння ресурсів за новою системою.

Наталія СТОРЧАК
«Шполяночка+»

30 january 2017

Сова Микола, 1ua user
Микола Сова

https://shpolyanochk... itemprop='url' style='color: rgb(51, 51, 51); display: inline-block; min-height: 0px; line-height: inherit; margin: 0px 0px 5px; border: none;'>ЛЮБІ ВО ХРИСТІ БРАТТЯ І СЕСТРИ, ХРИСТОС НАРОДЖУЄТЬСЯ !

https://shpolyanochk... style='color: rgb(0, 136, 204); text-decoration: none;'>https://shpolyanochk... alt='' itemprop='image' style='max-width: 100%; height: auto; vertical-align: middle; border: 0px;'>

Коли архангел Гавриїл сповіщав Діві Марії про Бога-немовлятко, що зачала вона під серцем, то почав свою мову словом «Радуйся»! Радуйся, адже приходить для світу порятунок. Радуйся, адже гріх буде переможено. Радуйся, адже смерть буде повалена. Радуйся, адже пекло буде подолане!

Радуйся — одне слово, яке несе в собі всю благодать пришестя Господнього на світ. Слово, що зворушило серце тієї, що перетерпіла більше від усіх матерів на цій планеті і яка, як ніхто інший, розуміє біль материнської втрати.

Це слово й нині лунає з кожної оселі в наших вітаннях та колядках. «Ой радуйся, земле, Син Божий народився!» Саме так ми співаємо і цими рядками вселяємо одне одному радість до серця, радість, яка нам усім зараз так необхідна. Зараз ми як ніколи маємо гуртуватися та в ім’я Господа нашого Ісуса Христа творити нове майбутнє. Таке, в якому радість до нас приходитиме не лише на свята — щоб ми щодня знали й пам’ятали, що Христос народився, Христос Воскрес, і щоб ці події перебували в кожного з нас у серці. І от тоді ми зможемо проживати наше життя зі справжньою радістю, а не просто очікуючи відходу.

Від усього серця вітаю усіх жи-телів Шполянського краю з цим світлим святом Різдва Христового! Нехай Маленьке Дитятко завітає до кожної оселі та подарує вам усім радість, щастя та спокій, і про що зараз усі найбільше просимо — нехай подарує мир нашій Україні!

Христос народжується! Славімо Його!

Роман САЛОМАТІН,
настоятель храму
Різдва Пресвятої Богородиці
УПЦ Київського патріархату.

6 january 2017

Сова Микола, 1ua user
Микола Сова

Браття і сестри, дозвольте привітати усіх із прийдешнім святом святителя і чудотворця Миколая!

Цей святий за життя прославився багатьма чудами, і одним із них був порятунок двох сестер від розпусного життя.

Вони наважилися на нього, щоб заробити грошей, і тоді святитель, дізнавшись про це, таємно підкинув до їхнього віконця мішечок із золотом.

Тож нехай цього року святитель і Чудотворець Миколай завітає до кожної вашої оселі та підкине по мішечку, але не з золотом, а з тим, що буде для вас потрібне найбільше.

І не сваріться на владу, що «декомунізувала» Діда Мороза.

Його вигадали, щоб замінити в наших серцях реально існуючого добродія, архієпископа Мирлікійського Миколая, тож, навпаки, радіймо з цього приводу!

Слава Ісусу Христу! Навіки Богу слава!

Роман САЛОМАТІН

19 december 2016

Сова Микола, 1ua user
Микола Сова

  http://shpola.gov.ua... alt='Dольга 1 ' width='300' height='225' style='margin: 5px; float: left;'>Голодомор… Його жертви… Знищення українських синів і дочок – ця тема найболючіша з усіх, яких торкаєшся вдивляючись у ті страшні роки.

    25 листопада 2016 року напередодні відзначення Дня вшанування пам’яті жертв голодоморів, біля пам’ятного знаку хреста жертв голодоморів, що по вулиці Лесі Українки відбувся мітинг-реквієм, приурочений вшануванню пам’яті жертв голодоморів.
Представники влади, зокрема заступник голови райдержадміністрації Ольга Шпиця, заступник голови районної ради Лідія Татарина, заступник міського голови Марина Кулішова та небайдужі шполяни поклали вінки і квіти до підніжжя меморіалу.

Настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці, ієрей Роман Саломатін. провів молебень за загиблими в ті жахливі роки.

25 november 2016

Сова Микола, 1ua user
Микола Сова

http://shpola.gov.ua... class='contentpagetitle_homepage_style' style='font-stretch: normal; font-size: 15px; line-height: normal; font-family: Arial; color: rgb(0, 0, 153); text-decoration: none;'>«Сьогоднішній день – це незаперечний доказ відродження Української нації, нашої держави», - Володимир Потапенкоhttp://shpola.gov.ua... title='PDF' rel='nofollow' style='color: rgb(0, 0, 153); text-decoration: none;'>http://shpola.gov.ua... alt='PDF' style='border: none;'>http://shpola.gov.ua... alt='Друк' style='border: none;'>
Понеділок, 21 листопада 2016, 14:18

     21 листопада 2016 року на площі Героїв Майдану міста Шпола біля пам’ятного знаку «Героям Небесної Сотні» відбувся мітинг з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи. У заході взяли участь керівники району та міста, учасники Революції гідності, представники релігійних конфесій, політичних партій, громадських організацій, громадськість міста та району.http://shpola.gov.ua... alt='о 1 текст ' width='300' height='225' style='margin: 5px; float: left;'>
     Перед присутніми виступили голова райдержадміністрації Володимир Потапенко, голова районної ради Олександр Кузуб, заступник міського голови Марина Кулішова.
Володимир Потапенко нагородив учасників Революції гідності обласною відзнакою «Холодний Яр» Віктора Савчук та Сергія Бондара.


    Хвилиною мовчання та покладанням вінків і квітів до пам’ятного знаку «Героям Небесної Сотні» присутні вшанували пам'ять про загиблих. 
    Настоятель церкви Різдва Пресвятої Богородиці, отець Роман Саломатін провів молебень за загиблими під час Революції гідності та помолився за всіх живих, за мир та єдність на нашій українській землі.

 

Довідково:
День Гі?дності та Свобо?ди — свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). Є наступником свята Дня Свободи, що відзначалося 22 листопада на честь Помаранчевої революції у 2005–2011 роках, поки не було скасоване указом Президента Віктора Януковича. 13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав указ, згідно з яким в Україні 21 листопада відзначається День гідності та свободи.http://shpola.gov.ua... alt='ідзнака 2' width='300' height='225' style='margin: 5px; float: left;'>http://shpola.gov.ua... alt='роман 6 ' width='300' height='225' style='margin: 5px; float: left;'>http://shpola.gov.ua... alt='люди 88' width='300' height='225' style='margin: 5px; float: left;'>http://shpola.gov.ua... alt='хода 3 ' width='300' height='225' style='margin: 5px; float: left;'>http://shpola.gov.ua... alt='кіти 4 ' width='300' height='225' style='margin: 5px; float: left;'>


21 november 2016

Сова Микола, 1ua user
Микола Сова

http://shpolyanochka... itemprop='url' style='color: rgb(51, 51, 51); display: inline-block; min-height: 0px; line-height: inherit; margin: 0px 0px 5px; border: none;'>ЗОЛОТА БУЛАВА В «НОВОМУ КУРЕНІ»

http://shpolyanochka... style='color: rgb(0, 136, 204); text-decoration: none;'>http://shpolyanochka... alt='Дружна команда-переможець «Придніпровці».' itemprop='image' style='max-width: 100%; height: auto; vertical-align: middle; border: 0px;'>

Дружна команда-переможець «Придніпровці».

ПОКРОВА-2016

Патріотичне виховання молоді в Україні за чверть століття незалежної України розвивалося повыльно, часто взагалі не знаходило належної підтримки у суспільного кола. Війна з проросійськими терористами 2014 року суттєво змінила світогляд переважної більшості українців. Патріотичні заходи серед учнівської молоді все більше набувають популярності, їх ідейне покликання — глибоко вивчати традиції української нації, плекати культуру, духовні цінності, єднатися заради збереження миру, зміцнення бойового і морального духу у протистоянні з підступним ворогом.

http://shpolyanochka... style='color: rgb(0, 136, 204); text-decoration: none;'>http://shpolyanochka... alt='208' width='400' height='267' style='max-width: 100%; height: auto; vertical-align: middle; border: 0px; margin: 5px; float: right;'>Так, у Шполянській школі №3-гімназії напередодні свята Покрови, яке здавна вважалося величним і є символом заступництва українського війська, за ініціативи батьків, дітей та вчителів були організовані спортивно-розважальні змагання серед хлопців — учнів трьох 8-х класів. Захід відбувався надзвичайно динамічно і цікаво — під емоційну підтримку вболівальників хлопці змагалися у найрізноманітніших конкурсах, які підготували вчителі Сергій Максименко, В’ячеслав Білецький, педагог-організатор Лариса Кухар та інші.

Команди обрали назви своїм куреням — «Хортиця», «Чайка» та «Придніпровці». Хлопці продемонстрували свої найкращі спортивні та творчі здібності — під час перетягування канату, влучного метання дротиків, стрибків у мішках наввипередки, малювання козака всією командою, заплітання коси дівчині, представлення художнього номера тощо.

http://shpolyanochka... style='color: rgb(0, 136, 204); text-decoration: none;'>http://shpolyanochka... alt='209' width='400' height='281' style='max-width: 100%; height: auto; vertical-align: middle; border: 0px; margin: 5px; float: left;'>Серед почесного журі, яке оцінювало команди, — голова Шполянської районної ради Олександр Кузуб, керівник апарату Шполянської райдержадміністрації Любов Бакалина, директор закладу Віктор Рукавець, директор станції юних техніків і відомий волонтер Лілія Усик, учасники АТО Валентин Олійник, Сергій Постьовий, Микола Шоган, які побажали учасникам змагань успіхів і міцного козацького здоров’я. У свою чергу гімназисти подарували захисникам України, які боронили українські кордони в зоні АТО від окупантів, сувеніри у вигляді глиняних кухлів.

Потім разом усі смакували козацькою кашею, яку приготували у шкільній їдальні. Затяжні дощі не дозволили, на жаль, розвести на подвір’ї багаття та зварити на ньому куліш. Допомогли ініціаторам заходу і благодійники — представники ТМ «Жайвір», які надали для свята солодощі, багато сил, енергії і фінансів вклали у справу і самі батьки.

http://shpolyanochka... style='color: rgb(0, 136, 204); text-decoration: none;'>http://shpolyanochka... alt='206' width='400' height='282' style='max-width: 100%; height: auto; vertical-align: middle; border: 0px; margin: 5px; float: right;'>Переможцями веселих і цікавих перегонів стали учні 8-Г2 класу, які вирізнялися особливою ідейністю, згуртованістю та внутрішньою непохитністю. Для цих юних козаків гімназія стала «новим куренем», адже нинішнього навчального року весь цей клас через ряд неприємних причин перейшов з міської школи №1. Але у стінах нового закладу почувають себе повноцінними членами шкільної спільноти, а під знаком Покрови завоювали повагу ровесників, отримавши «золоту булаву» перемоги. Її врочисто вручив капітану команди Максиму Калинчуку голова районної ради Олександр Кузуб. На свято своїх дітей прийшли і їхні батьки та колишній класний керівник Тетяна Струк, які поздоровили переможців зі здобуттям першості, побажали подальших успіхів у навчанні.

Наталія ДАВИДЕНКО

(фото автора).

23 october 2016

Сова Микола, 1ua user
Микола Сова

http://shpola.gov.ua... class='contentpagetitle_homepage_style' style='font-stretch: normal; font-size: 15px; font-family: Arial; color: rgb(0, 0, 153); text-decoration: none;'>На Шполяншині відкрили пам’ятник «Жертвам політичних репресій в Україні»http://shpola.gov.ua... title='PDF' rel='nofollow' style='color: rgb(0, 0, 153); text-decoration: none;'>http://shpola.gov.ua... alt='PDF' style='border: none;'>http://shpola.gov.ua... alt='Друк' style='border: none;'>
Понеділок, 19 вересня 2016, 13:13

http://shpola.gov.ua... alt='політреп' width='300' height='231' style='margin: 5px; float: left;'>    Сьогодні у Шполі, по вулиці Лозуватській, біля Храму Різдва Пресвятої Богородиці УПЦ КП, відкрили пам’ятник «Жертвам політичних репресій в Україні». 

      У заході взяли участь представники від органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, духовенство та громадськість.
     Ініціатором встановлення виступив депутат міської ради В’ячеслав Кищінько. Монумент виготовлено з гранітного каменю, на горі якого викуваний з заліза журавель, що відлітає у небо. 
     - Нині, це перший пам’ятник на Шполянщині. – сказав у виступі голова ради ветеранів району Володимир Пустовіт. – Дві тисячі шполян були невинно засудженні та убієнні під час страшних репресій комуністичної влади. З них 1300 осіб жителі із сіл. Потрібно щоб такі пам’ятники з’явились у всіх населених пунктах.

Адже тоді вбивали не «ворогів народу», не «шпигунів», «диверсантів», а селян і робітників, вчителів, священиків, науковців і головне – письменників. Намагаючись вбити душу нашого народу - позбавляли життя цілий народ. - Це жахлива історія українців повинна враховуватись, аби її помилки не повторити в майбутньому, - констатував Володимир Минович.
http://shpola.gov.ua... alt='осяч' width='300' height='225' style='margin: 5px; float: right;'>    На протязі якого часу, і як втілювалась в реалію ідея встановлення цього пам’ятного знаку розповіла присутнім редактор газети «Шполяночка плюс», Наталія Сторчак. Також, на заході слово мали: керуюча справами міської ради Тетяна Герус, вчитель історії міської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 – ліцею, Олександр Гончар, громадський діяч та майстер гончарської справи, Станіслав Мазурик і місцевий краєзнавець Іван Єленецький.

   Освячення всановленого пам’ятника 'Жертвам політичних репресій', провів настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці УПЦ КП, ієрей Роман Саломатін.
    Насамкінець, подяками нагородили всіх, хто допоміг та посприяв у виготовленні меморіалу. Серед них: художник, Ярослав Андрійченко; майстер що викував птаха, Олег Вихренко (демобілізований учасник АТО); заступник голови спілки воїнів АТО, Олег Слободяник; директор СПОП «Відродження» Юрій Ляшенко та інші.

    Нагадаємо, що від 1927 до 1990 р. в Україні було заарештовано понад мільйон осіб (з них понад 50% – українці). 140 тисяч із них - розстріляно. У 1930-1933 р. із 184 репресованих науковців України не менш 170 були істориками. 
     Щорічно, на третю неділю травня, в Україні відзначається національний День пам’яті жертв політичних репресій.

19 september 2016

Сова Микола, 1ua user
Микола Сова

http://shpola.gov.ua... class='contentpagetitle_homepage_style' style='font-stretch: normal; font-size: 15px; font-family: Arial; color: rgb(0, 0, 153); text-decoration: none;'>Благодійна акція «Життя дітей не дрібниця»http://shpola.gov.ua... title='PDF' rel='nofollow' style='color: rgb(0, 0, 153); text-decoration: none;'>http://shpola.gov.ua... alt='PDF' style='border: none;'>http://shpola.gov.ua... alt='Друк' style='border: none;'>
Середа, 14 вересня 2016, 05:26

http://shpola.gov.ua... alt='1juop' width='300' height='200' style='margin: 5px; float: left;'> Працівники районної бібліотеки постійно намагаються обслуговувати своїх користувачів на найвищому рівні, при цьому застосовуючи нові форми роботи. Взаємозв’язок між читачами та працівниками бібліотек має неабиякі результати. Допитливість любителів книги та вправність і професійність обслуговуючого персоналу бібліотек дає змогу цікаво і на високому рівні проводити різноманітні масові заходи для будь-якої категорії відвідувачів. Тільки за останній період було проведено цікаву зустріч з народним артистом України Миколою Олійником, вшановано творчу особистість Іллю Коливая, організовано велопробіг під назвою «Бібліотека – територія єдності».
 10 вересня працівники районної бібліотеки підтримали та організували благодійну акцію «Життя дітей не дрібниця», яка стартувала 1 вересня за соціальної ініціативи благодійного фонду 'Інтер' – дітям'. Її мета – збір коштів на придбання життєво необхідного обладнання для маленьких пацієнтів Інституту педіатрії, акушерства і гінекології (НДІ ПАГ) – апарату штучної вентиляції легенів Avea.


     Акція стартувала у Шполі,  в день народження міста. Біля входу в районну бібліотеку було розміщено логотип та символіку даного заходу, роздавались листівки та запрошення , а напередодні було анонсовано про її проведення. 
   Працівники бібліотеки, в українських костюмах, пропонували смаколики, виготовлені власноруч за символічну ціну, які сподобались і дітям, і дорослим. Адже тут були: і вареники з капустою та картоплею, пиріжки з яблуками, смачні солодкі печива з українською символікою, солодкі компоти з узвару та ін. Поступово скриньки наповнювались дрібними коштами. Варто відмітити, що жителі та гості міста не проходили мимо - всі, або смакували бібліотечними стравами, або просто поповнювали скарбничку, переважно це були молоді люди.
    При відкритті скарбнички, виявилось, що в цей вечір вдалось зібрати майже 1500 грн. Всі ці кошти будуть перераховані на рахунок благодійного фонду 'Інтер' – дітям'. 
Акція «Життя дітей не дрібниця» продовжується. Скарбнички будуть встановлені на відділах в Шполянській районній бібліотеці. 
Майже у кожного з нас вдома є місце, куди ми складаємо дрібні монети, що залежалися в кишенях і гаманцях. Ці гроші не так багато важать для нас, але можуть врятувати дитяче життя, якщо всі складуть свої скарбнички в одну. Давайте допоможемо купити дихальний апарат для маленьких пацієнтів Інституту педіатрії, акушерства та гінекології, кожна копійка піде на порятунок дітей. 
     Тому ми підтримуємо цю акцію і закликаємо всіх взяти в ній участь. Допомагати – це просто!

 

 За інформацією Ніни Кравченко, методиста районної бібліотеки

http://shpola.gov.ua... alt='3cglo' width='300' height='225' style='margin: 5px; float: left;'>


14 september 2016

Сова Микола, 1ua user
Микола Сова

Дорогі шполяни та гості міста!

Я щиро вітаю вас із422-ою річницею з дня засну­вання Шполи.

Наше місто — трудівник, борець, митець, будівничий... Завжди мо­лоде, воно з кожним ро­ком стає затишнішим і комфортнішим: перевтілюються його вулиці, пар­ки і сквери, створюється сучасна інфраструктура. Але водночас йому вдається зберегти свою унікальність, свою неповторну душу…

Та найбільше надбан­ня Шполи, її гордість — містяни. Усі досягнення, якими багате наше місто, складаються з щоденної праці, знань і талантів його жителів. Тож я дякую кожному з вас за всі добрі справи, вчинки, наміри та  починання, спрямовані на розвиток та благоустрій рідного міста, покращен­ня добробуту шполян.

Я дякую всім шполянам за небайдужість, за таке просте, але вкрай важли­ве сьогодні, бажання змін на краще. Упевнений, лише об’єднавшись великою ро­диною, ми здатні на великі звершення!

Щиро бажаю всім шпо­лянам сімейного затиш­ку, благополуччя, міцного здоров’я! Нехай Господь оберігає наші родини! Не­хай збуваються світлі мрії, реалізуються добрі плани! Нехай нарешті в Україні запанує довгоочікуваний мир, а наша Шпола квітує в успіхах своїх жителів, у радісних посмішках дітей!

Міський голова Сергій КРАВЧЕНКО.

9 september 2016


... 24 ...


  Close  
  Close