{Пенсійна реформа в Буда-Бабинецькій|Пенсія по-новому для жителів Буда-Бабинецької|Що очікувати пенсіонерам Буда-Бабинецької?|Пенсійна реформа в цифрах і коментарях}

Ще одним актуальним питанням жителів Буда-Бабинецької є пенсійна реформа. Адміністрація сайту достатньо вивчила всі плюси та мінуси вказаної реформи, щоб дати прогноз та своє бачення на всі зміни в законодавстві з даного питання.

Якщо всі пенсіонери Буда-Бабинецької з досить тривалим стажем очікували на підняття пенсії (другий етап пенсійної реформи), то цього не сталось поки що. Натомість з 2019 року настануть обмеження на мінімальний страховий стаж – 15 років для призначення пенсії. Причому при наявності заробленого стажу з 15 до 16 років, виходити на пенсію можна в 65 років, а при стажі від 16 до 26 років – в 63 роки. Подумайте, хто працював в Буда-Бабинецькій офіційно тільки 25 років, і сплатив всі внески за ці роки… При нинішньому рівні життя в селі, дожити до отримання пенсії – це вже буде надскладна задача. Повернути з пенсійного фонду можна тоді якусь невелику частину. Чому не можна створити прозору систему пенсійних внесків, щоб кожен працюючий Буда-Бабинецької міг бачити свої відрахування? При виході на пенсію він бачив всі зароблені кошти і певну частину (наприклад, 15-20%) віддавав Пенсійному Фонду на обслуговування своєї справи. Решта розподілялось би років на 20 з можливістю забрати недоотриману пенсію нащадкам померлого. Утопізм звичайно. Але в європейський країнах є можливість самому вибирати страхову компанію. В нас існує державна монополія і без відкритості власних грошових потоків не складно прорахувати наскільки не вигідно працювати офіційно.

Власне пенсійне страхування почне діяти з першого січня 2019 року. Але й тут свої аспекти. Для працюючих Буда-Бабинецької віком 30-35 років воно буде обов’язковим в розмірі 2% від розміру заробітної плати. Цей відсоток буде збільшуватись з ростом заробітної плати, але не більше 15%. На відраховані кошти будуть нараховуватись відсотки, тільки не такі, як на депозиті в банку очевидно, а такі, щоб дотримати їх цілісність перед впливом інфляції, більш за все. Задача полягає в тому, що за цим додатковим відрахуванням можна збільшити розмір пенсійного забезпечення. Але ж все таки, чи не вигідніше віднести гроші до банку і покласти на депозит, аніж піддатись на ще один фонд відрахування?

А тепер про приємне. За даними Міністерства соціальної політики середня пенсія в Україні становить 2400 грн. В 2019 році вона становитиме 2600 грн, в 2020 році - 2800 грн. Щороку підняття прогнозується на рівні 200 грн – така собі надбавка. Якщо ціни піднімуться до європейських, тоді й дійсно мотивації для офіційного оформлення жителів буде ще менше. Але поживем, побачим.

Прес служба громади


21.10.2018р.


149684









Поділіться сторінкою в соцмережах:
  Закрити  
  Закрити