Форум Бишова

Теми для публікацій та розмов


Спортивне життя А в волейбол кто-то играет?...
1 квітня 2011 Татьяна Тетёркина

Питання-відповіді Інтерв'ю Всі записи

6 ...

Бишів отримав новий сміттєвоз на заміну знищеного окупантами

18 лютого 2023

Луговской Віктор, користувач 1ua
Віктор Луговской
Продовжую знайомство з навколишніми селами. На черзі Бишів - село, що розташоване за 53 кілометри від Києва, при р.Лупа, що впадає з лівої сторони в Ірпінь. Коли відвідуєш це село, то аж ніяк не можеш уявити, що ще в XVI - XVII віці це було містечко з Магдебурзьким правом, з фортецею, костелом та домініканським кляштором і навіть синагогою. Зараз в селі не залишилося жодної історичної споруди, навіть архітектурні "шедеври" 50, 60-х радянських років знищені ракетними ударами рашитських іродів в 2022 році, які прийшлися по центру села. Мітили напевно в сільраду та школу, а попали в Будинок культури та бюро ритуальних послуг.
Назва села дуже давня, походить від давньоруської «бяше», «бяшити» — «він був», тобто вказує на його первісне походження. Є версія, що назва походить від слів «бій», «ішов» — Бишів.
В Х-ХІІ ст. на місці сучасного села стояло давньоруське городище збудоване за часів князя Володимира під час зведення Змієвих валів.
Найдавнішим поселенням Приірпіння називав Бишів краєзнавець XIX століття Едвард Руліковський. Він стверджував, що Бишів був заснований ще в V ст. до н. е., але після монгольської навали залишився пусткою. Відродження містечка Руліковський пов'язував з родиною Полозів, яка, за його даними, володіла ним з першої половини XV століття (згадка про Бишів зустрічається в «Словнику географічному королівства польського та інших слов'янських земель». Там його датовано як власність Полозів 1509 роком).
Від родини Полозів наприкінці століття містечко перейшло як придане польським магнатам Харленським. Саме під час правління та володарювання цих шляхтичів, Бишів почав зростати економічно, бо отримав привілеї, якими встановлювались на рік два ярмарки, звільнені від усіляких на те податків і недільні торги. Містечко одне з перших у Київському воєводстві двічі отримувало такі привілеї. 13 лютого 1581 року польський король Стефан Баторій на сеймі у Варшаві надав Бишеву Магдебурзьке право, а 1 червня 1616 р. король Зигмунт III підтвердив його.
За часів старовинної Польщі Бишів був прикордонним містечком і був досить багатолюдний. Згідно з переказом, у ньому знаходилося три торговельних площі, кілька церков і фортеця з польським гарнізоном. Залишки фортеці, що складаються з валів і ровів можна було побачити ще в XIX столітті. Утім за деякими ознаками вали ці можливо відносяться до віддаленішої епохи, ніж панування у цих краях Польщі. Місцеві жителі приписують розбудову укріплень рівноапостольному Володимиру. До тієї ж віддаленої епохи повинно бути віднесено і захоронення - високу могилу біля села, вершина якої з незапам'ятних часів розкопана, а також два вали, що пролягли від Ірпеня на північ до Пашківського лісу і далі до Мотижина. Висота цих валів від 3 до 7 аршинів. Років за 300 вони були звичайно вищі і крутіші.
Під час визвольних війн Бишів згадується як сотенне містечко Білоцерківського полка в 1649 р.
На Бишівських полях часто знаходили у землі залишки луків, залізних стріл, наконечників списів, а також гарматні ядра. Це доводить, що в цих місцях відбувалися битви, як у віддалені часи, коли воїни були озброєні тільки луками, списами і мечами, а також і в ті часи, коли вогнепальна зброя замінила їх. Людські кісти, що викопуються іноді, є незвичних щодо нашого часу розмірів і свідчать також, що битви тут відбувалися дуже давно.

12 лютого 2023

Запитання
Депутаты Бышева по округам и улицам.
Відповідь
-

11 лютого 2023

Запитання
Розробників Сторінка, користувач 1ua
Сторінка Розробників
Есть примеры служащих, что не берут взятки?
Відповідь
Ip: 46.211.3.248 - Нет

1 листопада 2022

Запитання
Розробників Сторінка, користувач 1ua
Сторінка Розробників
Сколько церквей находится?
Відповідь
Ip: 46.211.3.248 - 1

1 листопада 2022

Запитання
Розробників Сторінка, користувач 1ua
Сторінка Розробників
Довольны ли Вы местной властью?
Відповідь
Ip: 46.211.3.248 - Нет

1 листопада 2022

У Бишівській ОТГ під час ліквідації пожежі рятувальники знайшли тіло бабусі

28 жовтня 2022

У Бишівській громаді запрацював пересувний ЦНАП

24 жовтня 2022

У Бишівській громаді тепер працює пересувний ЦНАП

У Бишівській громаді запрацював мобільний ЦНАП

21 жовтня 2022

У Бишівській ОТГ чоловік хотів дати хабар поліцейським

18 жовтня 2022


6 ...


  Закрити  
  Закрити