E-mail:  Пароль:  Чужий комп'ютер   

Шан. гостю, адміністрація сайту вітає Вас!
Для приєднання до громади щирих українців, введіть Ваш логін і пароль.
При їх відсутності зареєструйтесь власноручно
або зайдіть з соціальної мережі, де вже є Ваша сторінка
Реєстрація передбачає погодження та дотримання правил сайту

Село Туропин - сайт громади
   Люди

   Фото

   Відео

   Визначні місця    додати


Facebook livejournal ВКонтакті Однокласники Twitter Google: живая лента
Населені пункти району

1. Турійськ
2. Свинарин
3. Овлочин
4. Оса
5. Ружин
6. Вербичне
7. Соловичі
8. Туропин
9. Купичів
10. Обенижі

Див. далі

Рейтинг населених пунктів залежить від відданих за них голосівсело Туропин

райцентр Турійськ

облцентр ЛуцькЗапитати


Будь патріотом свого села - проголосуй за нього!

Всього голосів: 7
Дивитись місця в рейтингах
України та Волинської області

Максимальний рейтинг села Туропин залежить від рейтингу всіх зареєстрованих учасників, від заповнених тем для обговорення - додаткові голоси за тему, від збережених фото - додатковий голос за фото (до 2500 фото)


Туропин - цеКартографія місцевості громади

районні центри
населені пункти району
населені пункти за межами району


Новини Волинської області


Луцька лікарня отримала допомогу від добровольчого шпиталю імені Пирогова (Вісник & Ко)(23:04)
Завтра в Луцьк привезуть тіло Віктора Мельничука (Ar.Volyn.ua)(21:42)
Вибори пройшли: Порошенко прийняв перші кадрові рішення по Житомирщині (Житомир Експрес)(21:06)
У «Укрпочты» появился свой Дед Мороз (Наш Город)(20:05)
Завтра у Луцьк привезуть тіло померлого в зоні АТО лучанина (Вісник & Ко)(19:35)
Андрій ЛЮБКА презентує в Луцьку свій новий роман (Слово Волині)(18:15)
Волинян закликають зустріти тіло загиблого Героя (Під прицілом)(17:45)
Медики-волонтери передали подаровані благодійниками ліжка міській лікарні Луцька (Zik.ua)(16:54)
Порошенко звільнив голову Володарсько-Волинської РДА (20 хвилин Житомир)(16:42)
Луцька «Волинь» здобула рекордну перемогу у чемпіонаті (Вісник & Ко)(16:25)


Форум - села - Теми для обговорення
Про доступ до публічної інформаціїЗаписів на стіні: 1

Толік (мешканець сусіднього села):

(засновано 1545р., Населення 544 жителів)

Турійський р-н. Дерев'яна Здвиженська церква (1777, XIX ст.).

18 лютого 2008 23:19


Погода у селі Туропин

Проживання у селі Туропин так чи інакше пов’язано з погодою. Це особливо стосується тих людей, що багато проводять часу на відкритому повітрі. Жоден не хоче промокнути, замерзнути і застудитися. Хворіти дорого в наш час. Точний прогноз погоди важливий також людям села, що працюють в на польових роботах, на на відкритому повітрі в промисловості. Якщо не дізнатись точну температуру довкілля, то збитки теплових комунальних організацій можуть бути до 20 відсотків. Інколи позапланове чи мізерне витрачення енергоресурсів веде до неефективного господарювання. Добрий хазяїн завжди зуміє прорахувати необхідну кількість газу, дров, іншого палива чи електроенергії для обігріву свого будинку. Інколи поїздка селом буде дуже вдалою, якщо знати точний прогноз погоди. Це можливо за допомогою інформера соцмережі, що ілюструє рух фронтів, наявність опадів в конкретному місці в певний час. Рух вітру, що показаний на карті легко визначить наявність дощу, туману, снігу, граду, грому. Такі погодні віджети використовують авіаперевізники при здійсненні вдалих польотів. Відтепер вони стали видимі на сторінках населених пунктів сайту для всіх відвідувачів Київської, Чернігівської, Сумської, Полтавської, Черкаської, Кіровоградської, Житомирської, Запорізької, Донецької, Дніпропетровської, Херсонської областей. Вони показують справжню картину метеоявищ на заданій місцевості.


27.11.2015р.Питання і відповіді по прорахунку субсидій в 2015 році

Для прорахунку субсидії необхідно звернутись в місцеве управління соціального захисту населення, написати заяву і декларацію про доходи і витрати на призначення субсидії або відправити ці два документи по пошті. По усім питанням, що не знайдуть жителі села Туропин в цій статті, рекомендовано подзвонити на безкоштовну гарячу лінію 0-800-507-309.

Чи є сенс оформлювати субсидію? Давайте подумаємо. Якщо пересічний мешканець села Туропин має приватне домогосподарство і опалює житлову будівлю дровами та газом в пропорції 50/50 і платить комунальним службам кожного місяця 500 грн. Якщо субсидія нараховується при умові обов'язкового платежу в 1000 грн., то немає тоді сенсу займатись оформленням субсидії.

Як визначити розмір обов'язкового платежу? Приміром, пересічна родина із 3-х осіб в Туропині має за останні півроку офіційний дохід 36 тис. грн. Тоді дохід на одну особу за місяць буде дорівнювати 2 тис. грн. (36 : 6 = 6; 6 : 3 = 2). Цей результат необхідно по визначеній формулі розділити на 1176 грн (розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2015р.), розділити на 2 та помножити на 15%. Тобто 2000 : 1176 : 2 * 15% = 12,76%. При середньомісячному загальному сімейному доході 6000 грн. на місяць обов'язковий платіж типової родини Туропиного становить 765,6 грн. (6000 * 12,76%). Всі комунальні платежі, що перевищують цей мінімальний розмір, відшкодовуються управлінням соцзахисту. Порядок заповнення вказаний на сайті мінсоцполітики.

При заповненні декларації краще перестрахувати себе, взяти довідку про отримані доходи з податкової інспекції та пенсійного фонду по місцю перебування, адже при призначенні субсидії йде автоматична звірка з даними службами згідно обміну даних. У разі відсутності доходу або заробіток є меншим прожиткового мінімуму у працездатних осіб, які зареєстровані по вказаній адресі, для розрахунку субсидії враховується заробіток на рівні прожиткового мінімуму (з 1 січня 2015р. - 1218 грн.). Оформлюється субсидія на особу, на яку відкриті особові рахунки за місцем реєстрації. Наявність заборгованості зі сплати за житлово-комунальних послуг не впливає на визначення права на призначення субсидії.

При оформленні субсидії діє обмеження в площі житла - 48,87 м2 на одну особу, а також єдині для всієї України щомісячні норми споживання на одну особу води (4 м3), водовідведення (4 м3), вивезення сміття (0,4167 м3), газопостачання в опалювальний період 7 м3 на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465 – в багатоквартирних будинках), на газову плиту на одну особу (приготування їжі - 6 м3 та підігрів води +3 м3 або водонагрівач 18 м3 ), електропостачання в опалювальний період 65 кВт год. на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465– в багатоквартирних будинках). У будинках, обладнаних (не обладнаних) стаціонарними електроплитами 130 кВт год. (90 кВт год.) на сім’ю з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена родини за наявності центр. постачання гарячої води або 150 кВт год. (120 кВт год.) на сім’ю з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена родини (за відсутності центр. постачання гарячої води). Якщо житлова площа перевищує соціальну норму житла, то це не означає позбавлення права субсидії. Просто при оформленні субсидії братиметься не вся сума нарахованої квартплати, а тільки та, що є у межах соціальної норми.

Перерахунок розміру розрахованої субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється. Сума розрахованої субсидії, яку переказано на рахунки для оплати вартості комунальних послуг в розмірі соціальних нормативів і, яка не використана сім'єю внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата обов’язкової часки платежу родини на наступний розрахунковий період.


22.11.2015р.Дві справи на неділю: проголосувати та перевести годинник

В останню неділю жовтня за українським законодавством проходять вибори до місцевих, районних, обласних рад та голів сільської ради. Ті мешканці країни, що мають виборче право, голосують за місцем своєї приписки в паспорті. Не прості вибори прогнозуються. Всі партії перетасувались між собою як карти в колоді. Нові імена політичних сил, одні і ті ж передвиборчі програми і політики. Будь-якою ціною прорватись до органів влади. Життя нічому не навчило. Повна байдужість виборців села дає дозвіл вчиняти з ними повне невіглавство. Але не будемо про погане. Який би вибір не зробила місцева громадськість, перша всеукраїнська соціальна мережа буде вітати цей вибір, бо жодна з політичних сил не впливає на діяльність сайту і це є виключним чинником неупередженості перед громадянами Туропиного та конкурентними ЗМІ, що продали свою політичну свободу за кілька срібенників. Життя продовжиться, жителі села оберуть владу, яка буде їх достойна. Кандидати в депутати місцевих виборів доступні за посиланням: cvk.gov.ua. Підсумки місцевих виборів доступні за тим же посиланням. Необхідно вибрати область та населений пункт. Інформація корисна для тих виборців села, що хочуть вивчити своїх кандидатів, перед тим, як зробити вибір і простежити хід голосування до остаточного підрахунку голосів. Осінні дні минають непомітно, з неділі мешканці Туропиного можуть поспати довше. Тільки необхідно нагадати їм перевести годинникову стрілку на годину назад і ще раз насолодитись осіннім теплим дощем, якого так давно не було в країні.


24.10.2015р.День туризму - теж свято

Починаючи з 1998 року в Україні святкується День туризму. Кожен мешканець села бодай раз у рік виходить за межі свого населеного пункту. Навіть вирушаючи у поїздку по справам у сусіднє велике місто чи маленьке село, подорожуючі іноді знаходять хвилину, щоб озирнутись навколо. Побачити щось нове, перепочити, набратись нових сил. Ось так виник туризм. Спокуса відвідувати гарні краєвиди, історичні споруди не давала покою багатьом подорожуючим. Тому вони вирушали в дорогу на великі відстані, поєднуючи фотографування, краєзнавство і відпочинок. Таких активних подорожуючих в селі Туропин не так вже й багато. Більшість громадян віддає перевагу тижневим поїздкам в Карпати, на береги Чорного і Азовського морів. Ще частіше відпочивають мешканці Туропиного на вихідних у парку, біля річки. Що кому ближче.

Розвиток туризму в Туропину багато в чому залежить від самих його громадян та місцевої влади. В якому вигляді знаходяться історичні пам’ятки? Чи впорядкована територія біля масового відпочинку людей, дітей? На якому рівні тримаються їдальні, де є найближчий готель? Хтось розробляв туристичні маршрути, чи є дорожні сполучення і реклама всіх місцевих об’єктів туризму? Це базові питання, що мають бути вирішені в плані розвитку місцевого туризму. В селі є завжди дивовижні місця, які з боку пересічного жителя не є занадто привабливими. Тільки туристичний бізнес внесе певну родзинку простим місцям, які потім виявляться привабливими для туристів. Нові враження, приємний відпочинок, гарні спогади змусять гостей повернутись знову і знову у улюблене село.


27.09.2015р.Передвиборна агітація почалась

Близько тижня тому почалась передвиборча агітація у селі. На що сподіваються мешканці Туропиного? Чи залишились надії на покращення життя? Чи є нові обличчя, яким можна довірити громаду в Туропину?

Згідно нового законодавства України про децентралізацію влади органи місцевого самоврядування матимуть більше повноважень для виконання своїх функцій. Але чи змінить це життя у Туропині? Свідомість місцевих керівників лишилась ще в минулому, коли всі рішення диктувались зверху. Керувати самим на землі, чи не це є споконвічною мрією багатьох українців? Ще один крок до незалежності. Не тільки країни, а й Туропиного. Коли майже все поточне виробництво урізане до мінімуму, надання послуг ледь тримається на плаву перед майбутньою місцевою владою стоять нелегкі завдання щодо підвищення всіх напрямків життєдіяльності Туропиного. Якими будуть результати виборів до сільської ради? Які кандидати і політичні партії пройдуть до сільської ради, хто буде головою сільської ради, такі і рішення будуть прийматись на місцях. Таким і буде розвиток Туропиного на найближчі роки.

Після реєстрації кандидатів у депутати почнеться справжня передвиборча агітація. Всі можливі і неможливі методи будуть використовуватись на повну силу. Хтось з кандидатів підкорить виборців солодкими обіцянками про заможне майбутнє Туропиного. Хтось займеться так званою благодійністю і наділить крупою і гречкою тих, хто готовий проміняти власний голос на певне матеріальне благо. Справжні кандидати не обіцяють, вони просто роблять свою роботу. Тихо і послідовно. Завдання виборців - розгледіти таких людей серед всіх кандидатів. Дати нимспробу, ще раз повірити в свої сили. Передвиборча боротьба переверне село з ніг на голову. Кандидати на виборні посади будуть пробувати не тільки піднятись в очах людей, але й дискредитувати своїх конкурентів, якими б вони не були порядними. Районні ЗМІ зірвуть ще один куш куш на виборчій кампанії. Більше роботи буде і листоношам, агітаційні матеріали будуть в кожному дворі. Стовпи і забори у Туропині будуть розклеєні кольорами політичних партій, а обличчя кандидатів будуть такі знайомі як свої. Один раз на 5 років вони зроблять все від себе можливе, щоб місцевий житель проголосував за них. Отак і живуть люди у селі, від виборів до виборів.


16.09.2015р.З днем фізкультури, Туропин

Минули часи, коли спорт у Туропині був масовим. Хай як не критикують жителі радянську культуру спортивне життя було на ті часи в моді. Згадайте фізкультуру в школі. Учні з довідкою про недопущення до нормативів були скоріше винятком серед групи дітей. В наші дні майже половина дітей не допускаються до фізичних навантажень через різноманітні хвороби. Сам вчитель не має права вимагати від учнів нормативів по силових навантаженнях. Відмінну оцінку будуть ставити лише за те, що учні приходять у спортивному одязі. Що заважає жителям Туропиного бути фізично кріпкими? Можна постійно списувати поганий стан здоров'я на радіацію від аварії на Чорнобильській АЕС. Але кожен з них має право вибирати те, як йому жити фізично і який вести спосіб життя. Або наїстись зайвих харчів, додавши міцного алкоголю. Або зробити невелику дієту і пробігти зайвий шлях, хоча б по дорозі на роботу. Або цілий вечір провалятись на дивані перед телевізором чи ПК. Або лягти спати раніше, щоб на ранок мати здоровий вигляд. Скільки б не побудували спортивних шкіл, закладів оздоровлення у Туропині, здоров'я людей буде залежати тільки від них. Хто керує Туропиним, фізичною культурою, спортом? Ні, не влада. Цим керують самі жителі, що, ймовірно, несвідомо, попали під вплив інших цінностей. Здоров'я стало не в тренді. Його звикли купувати в аптеках і лікарнях. Замість того, щоб займатись собою і слідити за харчуванням. Що цінніше? Не багато жителів у Туропині є, що тримають на висоті свою фізичну культуру. Радує те, що до них додались юнаки і розвивають новий напрямок спорту - workout. Це той масовий вид спорту, що не потребує зайвих витрат. Турнік, бруси, віджимання від полу, біг. Ефект від занять дає приклад іншим людям. Можливо, вони замисляться над собою. А чи правильно вони живуть? Їм же ще не одне покоління ростити і передавати в майбутнє найкращі гени. Вони і визначать подальший розвиток людей не тільки Туропиного, а й цілої держави.


12.09.2015р.День підприємця в Туропині

Традиційно в країні в першу неділю осені святкують День підприємця. Це свято запроваджено з 5 жовтня 1998 року Указом Президента України, але люди Туропиного не звикли гучно його святкувати. Схоже, гроші полюбляють тишу. Як і крупний, так і малий бізнес у Туропині не хизується своїм святом. В наш важкий час не просто знайти гроші для таких широкомасштабних заходів. Тим більше, що з боку влади підтримка підприємництва не велика. Деякі заходи, що проводяться місцевою владою, можна сказати, - формальні. Конкурс на кращого підприємця, грамоти, подяки лише дратують в останній час підприємців, що втомились чекати від влади реальної підтримки. Звичайно, що все можна списати на війну, але працювати треба якось. В надії на поліпшення попиту на внутрішньому ринку багато підприємців чекає збільшення своїх доходів, адже з першого вересня збільшений розмір мінімальної зарплати для населення. Головне, щоб не підняли сильно податки, ціни на енергоносії і курс гривні був стабільним. Бо якщо і далі так піде, то підприємців може не бути. А це серйозні речі. Вся доходна частка місцевого бюджету Туропиного залежить від сплати податків місцевих підприємців. Левову частку займає податок з доходів фізичних осіб, єдиний соціальний внесок, плата за землю, орендна плата, єдиний податок. Як буде існувати село Туропин без підприємництва? Не легко уявити. Подумати тільки, як їм жилось в 1991-1993 роках… Коли зароджувались перші підприємці в Туропині. З чого вони починали і що вони досягли… Як нам жилось без них і зараз з ними. Збудовані заклади торгівлі, виробничі будівлі, надання послуг. Вся інфраструктура села закручена навколо них і тримається на них. Суворі закони бізнесу залишили лише самих сильних. Місцева конкуренція дала людям найдешевші і найякісніші з можливих товари, продовольство і послуги. Схоже, що ніщо не зупинить підприємництво у Туропині, бо є сила і воля творити свою справу, своє село. Дай Бог тільки їм здоров’я, сили і віри в цей нелегкий час!


05.09.2015р.День знань у Туропині

Кожного року на кінець літа більшість мешканців Туропиного збираються до школи. Найтепліша пора року позаду. Всі діти відпочили і готові приступити до нового навчального року. Недарма придумали на перший день осені свято – День Знань. Ці хвилюючі моменти радості й печалі. Хтось всі канікули чекає на те, щоб швидше побачити однокласників. За літо школярі подорослішали, є багато чим поділитись. Комусь не хочеться сідати за парту, згадувати сірі учбові будні.

Так як у всій країні, школярі Туропиного ідуть останній день літа на пробний урок в школу. З новим літнім ремонтом шкільні класи не виглядають так похмуро. Вчителі з учнями прораховують всі організаційні моменти: вивчають розклад уроків, нові підручники й оновлені обличчя один одного. З першого вересня є можливість пересісти на іншу парту, багато дітей використовують цей момент і підходять до вчителів з аналогічним проханням. Один словом, все як у Порошенка – «по новому», починаючи зі шкільного одягу і канцелярії і закінчуючи свіжим ремонтом класних приміщень. Якби не голосно лунали всі політичні лозунги, завжди в Туропині знайдуться всі недоліки шкільної освіти. От наприклад, підвезення учнів до школи з далекої відстані, харчування малозабезпечених дітей, дітей сиріт і т.п., сучасна матеріально-технічна база, опалення приміщень взимку тощо. Ці та інші проблеми жоден політик не може вирішити, тож залишається батькам гуртуватись на шкільних зборах у громади, щоб хоч якось покращитипокращити стан місцевої освіти села Туропин.

Першого вересня всі прибрані діти підуть у школу і багато з людей старшого покоління згадає це свято, поринувши в історію своєї молодості. Батьки проведуть своїх дітей і поновлять свою пам’ять новими світлими шкільними моментами. Море радості, посмішок, віршів, пісень, фотознімків. Чого тільки не згадають у Туропині на свято першого дзвоника. Вдалого старту лишилось побажати всім учням, вчителям і батькам. Успіх буде залежати тільки від них. А вдалий старт – це половина справи. До нових висот, до нових перемог!


31.08.2015р.До дня Незалежності України

Цілих три вихідних подарувала держава на кінець літа. От і думку гадають жителі у Туропину, як провести ці вихідні на повну силу. Традиційно в останні дні літа копають картоплю всією родиною. Спішать закінчити збирання цього врожаю до настання осінніх дощів, бо таких довгих вихідних не буде більше на наступний місяць та й день стає меншим, справа йде до осені. Погода теж виявиться сприятливою – сильної спеки, затяжних дощів не буде. А комарів цього літа взагалі було мало, варто надіятись на гарні умови праці.

У кого буде більше вільного часу, зможе в неділю вийти в центр Туропиного, відсвяткувати День Державного Прапору України, разом з держслужбовцями підняти жовто-блакитний стяг. Ці два кольори в останній рік були такими поширеними, що, здається, це свято будуть скоро святкувати мешканці села в себе вдома, піднімаючи жовто-блакитні символи на власному подвір’ї.

На третій день вихідних, коли від роботи (картоплі) коні дохнуть, люди починають думати, як все таки відпочити, хоч на вечір. Все таки – День Незалежності. Хто подивився святковий парад по телевізору, вже наполовину приурочився до свята. А що там приготувала місцева влада на святкування незалежності? Щоб там не було на вечір у селі почнуть збиратись люди, гуртуватись родинами, друзями, кумами. Гарний привід відзначити 24 річницю Дня Незалежності. Це буде понеділок, тяжкий день. Такий тяжкий як і їх незалежність, пролита кров’ю на рідній землі. Прикро, що деякі жителі не цінять це свято, перетворюють його на справжнє пияцтво з відповідними наслідками.

Ранок 25-го схоже виявиться не легшим, люди вийдуть на роботу, щоб «відпочити». А кому зараз легко? У Туропину вже давно звикли так працювати, бо розуміють, що справжня незалежність – це тяжка праця протягом багатьох століть, тільки силою її можна вибороти.

21.08.2015р.
Відвідувачі села Туропин (1)
Сповіщення


Будь в курсі всіх подій на село Туропин -
додай свій E-mail для отримання інформації про всі зміни цієї сторінки

Ваш E-mail:
Будемо вдячні за розміщення нашого лінку сайту села Туропин:Погода у Туропині
Інші населені пункти
Волинської області і району
з прогнозом погодиТопографічна карта


Інші населені пункти
Волинської області
і району з топографічною картою
Ціни на Вашу рекламу
в місяць по всіх сторінках
району – 30 грн
області – 300 грн
України – 2500 грн
    Олег © Sir.Ko™ 2005-2015 Сироватко