E-mail:  Пароль:  Чужий комп'ютер   

Шан. гостю, адміністрація сайту вітає Вас!
Для приєднання до громади щирих українців, введіть Ваш логін і пароль.
При їх відсутності зареєструйтесь власноручно
або зайдіть з соціальної мережі, де вже є Ваша сторінка
Реєстрація передбачає погодження та дотримання правил сайту

Село Туропин - сайт громади
   Люди

   Фото

   Відео

   Визначні місця    додати


Facebook livejournal ВКонтакті Однокласники Twitter Google: живая лента
Населені пункти району

1. Турійськ
2. Свинарин
3. Овлочин
4. Оса
5. Ружин
6. Вербичне
7. Соловичі
8. Туропин
9. Купичів
10. Обенижі

Див. далі

Рейтинг населених пунктів залежить від відданих за них голосівсело Туропин

райцентр Турійськ

облцентр ЛуцькЗапитати


Будь патріотом свого села - проголосуй за нього!

Всього голосів: 7
Дивитись місця в рейтингах
України та Волинської області

Максимальний рейтинг села Туропин залежить від рейтингу всіх зареєстрованих учасників, від заповнених тем для обговорення - додаткові голоси за тему, від збережених фото - додатковий голос за фото (до 2500 фото)


Туропин - цеКартографія місцевості громади

районні центри
населені пункти району
населені пункти за межами району


Новини Волинської області


У Ковелі різали дерева з недійсним ордером. ФОТО (ВолиньPost)(14:25)
У Луцьку навчатимуть виготовляти глиняні валентинки (Слово Волині)(14:14)
Коваль Іван: «У плані благоустрою маємо рухатися до Європи» (Шацький край)(14:09)
Обережно: тонкий лід (Tenews.te.ua)(13:59)
Люди просять не закривати лікарні на Волині (ВолиньPost)(13:56)
У Луцьку борються зі стихійною торгівлею (Слово Волині)(13:54)
Вихідний день в Музеї Луцького братства: на святого Валентина кераміст Анатолій Філозоф дарує закоханим майстер-клас (Музейний простір)(13:45)
Рятувальники просять вінничан не виходити на тонкий лід (Моя Вінниця)(13:37)
Двоє волинян відлупцювали товариша по чарці (Слово Волині)(13:34)
Лучани не хочуть, щоби «Бандерштат» фінансували з бюджету міста (Вголос)(13:33)


Форум - села - Теми для обговорення
Про доступ до публічної інформації


Толік (мешканець сусіднього села):

(засновано 1545р., Населення 544 жителів)

Турійський р-н. Дерев'яна Здвиженська церква (1777, XIX ст.).

18 лютого 2008 23:19

Як знайти роботу в селі Туропин

Кожен працездатний громадянин села Туропин може влаштуватись на роботу. Не просто на роботу, а роботуз хорошою заробітною платою. Рідко буває, коли людина має і гарну роботу і гарну зарплату. Тим більше багато грошей не буває, навіть найкраща робота час від часу набридає і мешканці села Туропин вдаються до нового пошуку. Сьогодні буде надано матеріал про те, як знайти роботу, а точніше, як держава може посприяти громадянам села Туропин заробити собі на хліб. Отже, розповідь буде довгою, влаштовуйтесь зручніше і погнали.

Не дивлячись на те чи жителі села Туропин десь роблять чи є безробітними служба зайнятості(в народі - біржа праці) в кожному районному центрі може надати повні консультації по пошуку роботи незалежно від місця прописки громадян в паспорті. Якщо по місцю проживання роботу знайти не вийшло, є можливість скористатись комп'ютером з доступом в мережу інтернет, якщо інтернет буде відключений вдома чи з інших причин.

На випадок отримання допомоги по безробіттю, то тут необхідна реєстрація, право на яку мають мешканці, які легально працювали чи займались підприємництвом більше ніж півроку за останній рік звернення(наприклад з 03.02.2015р. по 03.02.2016р.). Якщо такого стажу немає, то тут треба надати довідку до центру зайнятості з міської (сільської) ради по зареєстрованому місцю прописки в паспорті, що мешканець не була членом особистого селянського господарства (ОСГ). Дата довідки має бути рівною даті звернення. Тобто, щоб по адресі прописки згідно даних відділу земельних ресурсів міської (сільської) ради не було надано землі для ведення с/г. Якщо мешканець є інвалідом, то наявність піврічного стажу за останній рік звернення для реєстрації є обов'язковою. Право на реєстрацію мають також випускники ВУЗів (для контрактників треба довідка щодо підтвердження форми навчання, а тих, хто на державному замовленні мед. ВУЗів - довідку щодо надання можливості самостійного працевлаштування), ПТУ (додатково треба довідку щодо надання можливості самостійного працевлаштування), що звернулись протягом півроку від закінчення учбового закладу і випускники ніде не працювали.

Важливо, щоб людина на дату реєстрації не була зайнятою, не числилась підприємцем і шукала роботу. Для реєстрації потрібно надати оригінал паспорту (з пропискою), коду, трудової книжки (трудового договору), диплому (при наявності), довідки МСЕК (для інвалідів обов'язково та бажано індивідуальну програму реабілітації з заповненим 5-м розділом, щодо робіт, доступних за станом здоров'я).

За умови відсутності підходящої роботи на восьмий день (через тиждень) призначається виплата на період 6-місяців в мінімальному розмірі 544 грн/міс. (випускникам чи незастрахованим особам, що не були членами ОСГ), на 9 місяців (при звільненні за угодою сторін або за власним бажанням - тоді виплата відкладається на 3 місяці), на рік (при розірванні трудового договору або при звільненні внаслідок реорганізації виробництва - виплата розпочнеться через місяць з дати звільнення), на 2 роки або менше особам, яким залишилось до пенсії 2 і менше років.

Розмір допомоги залежить від розміру офіційної нарахованої заробітної плати безробітної особи і загального трудового стажу:

до 2 років - 50 відсотків від офіційної заробітної плати;

від 2 до 6 років - 55 відсотків;

від 6 до 10 років - 60 відсотків;

понад 10 років - 70 відсотків.

Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру:

перші 90 календарних днів - 100 відсотків;

протягом наступних 90 календарних днів - 80 відсотків;

у подальшому - 70 відсотків.

Всі питання щодо перебування на обліку в центрі зайнятості, отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю, професійного навчання, тимчасових робіт та інших послуг будуть висвітлені на сторінці села Туропин пізніше по питанням, що будуть задані користувачами на адресу адміністрації сайту. Всі розміщені інформаційні матеріали не є офіційними, вони показують тільки аналіз чинного законодавства з питань пошуку роботи та отримання допомоги по безробіттю, інших послуг служби зайнятості.


03.02.2016р.Долучайетсь до громади Туропиного

Глобальний аналітика Stratfor на 2015-2025 роки від 28.02.2015 р. говорить про те, що ще до того говорили українські та деякі російські аналітики. А саме:

1) теперішній конфлікт Росії та України буде комплексним для світової політики ще тривалий час;

2) ми матимемо пожвавлення націоналізму в Східній Європі, хоча в самій Україні націоналізм стрімко послабиться на користь більш значимих модельних структур (Східна Європа повинна прийти до того, до чого прийшла Україна);

3) розкол російської імперії неминучий, а Розпад країн ЄС дуже імовірний;

4) лідерська роль в Європі перейде від Німеччини до Польщі з Україною як її стратегічним партнером (почне утворюватися Балто-Чорноморський Союз, який пришвидшить розпад Росії);

5) суттєво важливою для Євразії стає рольова лінія Польща-Україна-Туреччина-Китай - це група контролю за територією розваленої Росії, причому контроль за ядерною зброєю буде здійснюватися за участю США.

Різні прогнози на найближчі 10 років сходяться в одному - світ буде змінюватися дуже радикально і дуже стрімко. Ось, Меір Брук, наш земляк з Нью-Йорку, пропонує трьохпозиційну модель теперішнього світу: держава, корпорація, громада. Будь-які моделі, які базуються на співвідношенні цих трьох реальностей (як в США), будуть більш живучими, ніж ті, які базуються на одній (держава, як в Росії) чи на двох (держава та громада, як в Євросоюзі). Україна в даний момент від двохпозиційної моделі (держава та корпорації) переходить до трьохпозиційної моделі свого життя (держава, корпорації та громади).

В цьому випадку можна сформулювати простий принцип відмираючого світу або світу динамічних змін - лише той, хто конструюватиме динамічну в цих трьох площинах структуру, матиме шанс пройти кризовий час динамічних змін і створити новий світ. В цьому випадку стають зрозумілі дві основні причини падіння Росії, і це зовсім не економічний занепад, бо люди можуть пережити будь-які важкі часи, як от війну чи епідемію, якщо вони мають перспективний смисл. Отже перша причина розпаду - архаїзація, яка позбавляє росіян самого смислу життя. І це основна причина, яка не дозволить Росії пережити соціальний рівень життя, який значно кращий за той, який був у наших предків під час та після Другої світової війни. Бо сучасники порівнюють своє життя з сучасниками, а не з предками. Так само друга причина розпаду Росії полягає у реальностній гомогенності, а отже закостенілості та ригідності, нездатності до інновацій за межами військового озброєння. У Росії фактично є тільки одна реальність - держава. Корпорації настільки сильно піддані державі, що можна твердити, що Росія це держава-корпорація. Суспільство в Росії це не суспільство громадян, це суспільство підданих.

Саме тому телемедіа в Росії це фактично спосіб управління людьми через створення квазі-реальності. Тобто, Росія розпадеться не через зубожіння чи політичну кризу еліти, а через архаїзацію як відсутність перспективних смислів і через відсутність корпоративної та суспільної (громадянської) динаміки.

Це саме бачення можна застосувати і до ЄС, де створювалася двохпозиційна модель: держави+громади. Головна помилка Євросоюзу полягала в тому, що європейські корпорації не були диверсифіковані по всій Європі і не стали потужною реальністю європейської політики. Відтак інновативний потенціал корпорацій, як це змогли використати США в часи кризи, не зміг бути використаний на території єврозони.

Давайте поглянемо на цей рік з позиції основоположних модельних процесів. Українській громаді необхідно відстояти своє існування на рівні Конституції. За будь-яку ціну потрібно не допустити фейкових владно-олігархічних змін до Конституції у теперішній редакції Верховної Ради. Українській громаді потрібна справжня влада на місцях.

Українська громада повинна послабити впливовість українських олігархічних корпорацій всередині країни, тобто громада має продовжувати тиснути не тільки на владу, але і на олігархічні корпорації, зменшуючи їх впливовість на внутрішню політику.

Процес деолігархізації це, перш за все, процес громадський. Олігархічний консенсус влади має бути знищений - через перевибори Верховної Ради та можливо перевибори Президента. Нам потрібні сильні українські корпорації на міжнародному ринку, а не сильні українські корпорації в справі українського монополізму, у справі здирництва української громади через тарифну політикуна енергоносії та державну корупцію.

Українська громада повинна наполягати на нових форматах комунікації на телебаченні, де би був не тільки порядок денний влади та олігархів, але, перш за все, порядок денний самої громади.

Цей рік - це рік створення Суспільного телебачення, це рік розвитку всіх сторінок міст і сіл Першої всеукраїнської соціальної мережі. Порядок денний цього року це порядок денний громади, а не влади чи корпорацій. Сильна та впливова всередині країни та за її межами українська громада, громада Туропиного - ось що має стати підсутком цього року. І це суттєво не тільки для продовження української революції. Це також суттєво для майбутнього Європи, майбутнього Євразії з Росією, що розпалася, та майбутнього всесвіту загалом. Єднаймося!


24.01.2016р.Перейменування вулиць у селі Туропин

Питання перейменування вулиць внесло сильний поштовх в соціумі села. Цією справою стали цікавитись всі громадяни, що мають документи на певну адресу, мають яскраво виражені політичні вподобання, та ті громадяни, що мають на меті створити з цієї справи черговий піар.

Свідомість мешканців, села Туропин перейшла на новий рівень. Історія ще раз переписує своїх героїв, постають нові імена, відкидаються у смітник старі радянські назви. Реформи тривають. Шкода тільки, що вони зачіпають лише поверхню системи. Зміною показчиків на вулицях села Туропин справи не поліпшаться. Але якщо йти послідовно, то вулиці у Туропині повинні носити імена тих мешканців, що внесли чималий вклад в його розвиток, теперішнє і минуле.

З чого почати? Звісно з ідеї перейменування певної вулиці. Ініціатори перейменування вулиці, серед яких є мешканці, іноземці, трудові колективи чи державні органи, звертаються до голови сільської ради. Ідея щодо перейменування вулиці має бути розглянута до 45 календарних днів. Далі виводиться відповідне питання на обговорення: форум, громадські слухання, теле-, радіодебати, електронну консультацію. Воно триває більше 2-х місяців, в результаті повинні бути зведені всі «за», «проти» та інші варіанти. Потім голова сільської ради створює проект рішення про зміну назви вулиці села і виносить на розгляд сільської ради. В остаточному підсумку повинно бути прийняте рішення про зміну назви вулиці, яке набуває сили з часу його офіційного оприлюднення.

Для бюджету села Туропин сума такого перейменування буде залежати від кількості табличок та дорожних знаків з новою назвою вулиці, які треба поновити. Як правило вартість однієї таблички коштує приблизно 65 грн., дорожнього знака втричі дорожче. Для звичайних мешканців не треба спеціально змінювати документи, які засвідчують право власності, вони залишаться чинними. Також не потрібно спеціально змінювати реєстрацію місця проживання в паспорті. Юридичним особам законодавством не встановлено терміни подачі змін до установчих документів, вони можуть це зробити в інший зручний час.

До уваги всіх мешканців, які забажають змінити назви вулиць чи інших об’єктів Туропиного, на сайті розміщено посібник, з детальними поясненнями, зразками документів. Він також має перелік історичних постатей, які вели боротьбу проти незалежності України. Тобто це перелік людей, що причетні до масових злочинів, вони повинні стерті з карти села Туропин.


03.12.2015р.Точний прогноз погоди у Туропині

Життя у Туропині так чи інакше пов’язано з погодою. Це особливо стосується тих жителів, що багато проводять часу на відкритому повітрі. Жоден не хоче промокнути, замерзнути і застудитися. Хворіти дорого в наш час. Точний прогноз погоди важливий також людям села, що працюють в сільському господарстві, на на відкритому повітрі в промисловості. Якщо не дізнатись точну температуру довкілля, то збитки теплових комунальних підприємств можуть бути до 20%. Часто позапланове чи мізерне витрачення енергоресурсів веде до неефективного господарювання. Добрий хазяїн завжди зможе дізнатись необхідну кількість газу, дров, іншого палива чи електроенергії для обігріву свого будинку. Навіть подорож селом буде дуже приємною, якщо знайти точний прогноз погоди. Це можна зробити з допомогою віджета соцмережі, що відображає рух опадів, наявність опадів в певному місці в певний час. Напрям фронтів, що показаний на мапі легко спрогнозує наявність дощу, туману, снігу, граду, грому. Такі погодні додатки використовують авіаперевізники при здійсненні вдалих польотів. Відтепер вони стали доступні на сторінках міст, сіл, селищ сайту для всіх відвідувачів Київської, Чернігівської, Сумської, Полтавської, Черкаської, Кіровоградської, Житомирської, Запорізької, Донецької, Дніпропетровської, Херсонської областей. Вони показують реальну картину погодних фронтів на певній місцевості.


27.11.2015р.Хто отримає субсидії в селі Туропин в 2015 році

Для прорахунку субсидії треба зайти в місцеве управління соціального захисту населення, подати заяву і декларацію про доходи і витрати на отримання субсидії або надіслати ці два документи по пошті. По усім питанням, що не вирішать жителі села Туропин в цій пам'ятці, рекомендовано подзвонити на безплатну гарячу лінію 0-800-507-309.

Чи варто робити субсидію? Давайте порахуємо. Якщо пересічний мешканець села Туропин має своє домогосподарство і обігріває житловий будинок дровами та газом в пропорції 50/50 і сплачує комунальним службам кожного місяця 500 грн. Якщо субсидія нараховується при умові обов'язкового платежу в 1000 грн., то немає тоді сенсу займатись оформленням субсидії.

Як вирахувати суму обов'язкового платежу? Приміром, типова сім'я із 3-х осіб в Туропині має за останні 6 місяців легальний заробіток 36 тис. грн. Тоді заробіток на одну особу в місяць буде дорівнювати 2 тис. грн. (36 : 6 = 6; 6 : 3 = 2). Цю суму треба по визначеній формулі розділити на 1176 грн (розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 01.01.2015р.), розділити на 2 та помножити на 15%. Тобто 2000 : 1176 : 2 * 15% = 12,76%. При середньомісячному загальному сімейному доході 6000 грн. в місяць обов'язковий платіж типової родини Туропиного становить 765,6 грн. (6000 * 12,76%). Всі комунальні платежі, що перевищують цей мінімальний розмір, відшкодовуються державою. Порядок заповнення вказаний на сайті мінсоцполітики.

При заповненні декларації краще перестрахувати себе, взяти довідку про отримані доходи з податкової інспекції та пенсійного фонду по місцю проживання, адже при призначенні субсидії йде автоматична звірка з даними службами згідно обміну даних. У разі відсутності заробітку або заробіток є меншим прожиткового мінімуму у працездатних осіб, які зареєстровані по вказаній адресі, для розрахунку субсидії враховується заробіток на рівні прожиткового мінімуму (з 01.01.2015р. - 1218 грн.). Оформлюється субсидія на особу, на яку відкриті особові рахунки за місцем реєстрації. Наявність заборгованості з оплати за житлово-комунальних послуг не впливає на визначення права на призначення субсидії.

При призначенні субсидії діє обмеження в площі житла - 48,87 м2 на одну особу, а також єдині для всієї України щомісячні норми споживання на одну особу води (4 м3), водовідведення (4 м3), вивезення сміття (0,4167 м3), газопостачання в опалювальний період 7 м3 на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465 – в багатоквартирних будинках), на газову плиту на одну особу (приготування їжі - 6 м3 та підігрів води +3 м3 або водонагрівач 18 м3 ), електропостачання в опалювальний період 65 кВт год. на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465– в багатоквартирних будинках). У будинках, обладнаних (не обладнаних) стаціонарними електроплитами 130 кВт год. (90 кВт год.) на сім’ю з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена сім’ї за наявності центр. постачання гарячої води або 150 кВт год. (120 кВт год.) на сім’ю з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена сім’ї (за відсутності центр. постачання гарячої води). Якщо житлова площа перевищує соціальну норму житла, то це не означає позбавлення права субсидії. Просто при оформленні субсидії братиметься не вся сума нарахованої квартплати, а тільки та, що є у межах соціальної норми.

Перерахунок розміру оформленої субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється. Сума оформленої субсидії, яку переказано на рахунки для оплати вартості комунальних послуг в розмірі соціальних нормативів і, яка не використана родиною внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата обов’язкової часки платежу домогосподарства на наступний розрахунковий період.


22.11.2015р.Два діла на неділю: проголосувати і перевести годинник

В останню неділю жовтня за нашим законодавством проходять вибори до місцевих, районних, обласних рад та голів сільської ради. Ті жителі України, що мають виборче право, голосують за місцем своєї приписки в паспорті. Не прості вибори прогнозуються. Всі політики перетасувались між собою як карти в колоді. Нові назви політичних сил, одні і ті ж передвиборчі програми і політики. Будь-якою ціною прорватись до органів влади. Життя не навчило. Тотальна байдужість виборців села дає дозвіл вчиняти з ними повне невіглавство. Але не будемо про погане. Який би вибір не зробила місцева громада, перша всеукраїнська соціальна мережа буде вітати цей вибір, бо жодна з політичних сил не впливає на діяльність порталу і це є виключним чинником неупередженості перед жителями Туропиного та конкурентними ЗМІ, що продали свою ідейну свободу за кілька срібенників. Життя продовжиться, жителі села оберуть владу, яка буде їх варта. Кандидати в депутати місцевих виборів доступні за посиланням: cvk.gov.ua. Результати місцевих виборів доступні за тією ж адресою. Варто вибрати область та населений пункт. Інформація корисна для тих виборців села, що хочуть вивчити своїх кандидатів, перед тим, як зробити вибір і простежити хід голосування до остаточного підрахунку голосів. Осінні дні минають непомітно, з неділі жителі Туропиного можуть поспати довше. Тільки треба нагадати їм перевести годинникову стрілку на годину назад і ще раз насолодитись осіннім теплим дощем, якого так давно не було в країні.


24.10.2015р.День туризму

З 1998 р. в країні відзначається День туризму. Кожен житель села бодай раз у рік виїздить за межі свого населеного пункту. Навіть вирушаючи у поїздку по справам у найближче велике місто чи маленьке село, пасажири іноді знаходять хвилину, щоб озирнутись навколо. Побачити щось нове, перекусити, набратись нових сил. Так зародився туризм. Ідея побачити нові краєвиди, історичні споруди не давала покою багатьом туристам. Тому вони вирушали в дорогу на далекі відстані, поєднуючи спорт, культурологію і відпочинок. Таких активних подорожуючих в Україні не так вже й багато. Більшість громадян віддає перевагу коротким походам в Карпати, на береги Чорного і Азовського морів. Ще частіше відпочивають жителі Туропиного на вихідних у парку, біля річки. Що кому зручніше.

Розвиток туристичного бізнесу в Туропину багато в чому залежить від самих його громадян та сільської влади. В якому вигляді знаходяться історичні будівлі? Чи впорядкована територія біля масового відпочинку людей, гостей села? На якому рівні тримаються заклади харчування, де є найближчий готель? Хтось створював туристичні маршрути, чи є шляхові сполучення і реклама всіх місцевих об’єктів туризму? Це базові питання, що мають бути на постійному контролі в плані розбудови сучасного туризму. В селі є завжди цікаві місця, які з боку кожного жителя не є занадто привабливими. Тільки туристичний бізнес внесе певну родзинку простим місцям, які потім стануть привабливими для подорожуючих. Нові вподобання, приємний відпочинок, гарні спогади змусять гостей повернутись знову і знову у улюблене село.


27.09.2015р.Передвиборна агітація почалась

Близько тижня тому почалась передвиборча агітація у селі. На що сподіваються жителі Туропиного? Чи залишились надії на поліпшення життя? Чи є нові постаті, яким можна довірити владу в Туропину?

Згідно нового законодавства України про децентралізацію влади органи місцевого самоврядування матимуть більше повноважень для виконання своїх функцій. Але чи змінить це життя у Туропині? Свідомість місцевих начальників залишилась ще в минулому, коли всі рішення диктувались зверху. Господарювати самим на землі, чи не це є споконвічною метою багатьох українців? Ще один крок до самостійності. Не тільки країни, а й села. Коли майже все існуюче виробництво скорочене до мінімуму, надання послуг ледве держиться на плаву перед майбутньою місцевою владою стоять нелегкі завдання щодо підвищення всіх напрямків життєдіяльності села. Якими будуть результати виборів до сільської ради? Які кандидати і політичні партії увійдуть до сільської ради, хто буде головою сільської ради, такі і рішення будуть прийматись на місцях. Таким і буде розвиток села на найближчі 5 років.

Після реєстрації кандидатів у депутати почнеться справжня передвиборча агітація. Всі можливі і неможливі методи будуть використані на повну силу. Хтось з кандидатів підкорить виборців солодкими обіцянками про заможне майбутнє Туропиного. Хтось займеться так званою благодійністю і наділить крупою і гречкою тих, хто готовий проміняти свій голос на певну матеріальну цінність. Справжні кандидати не голословлять, вони просто виконують свою роботу. Тихо і впевнено. Задача виборців - розгледіти таких людей серед всіх кандидатів. Дати нимспробу, ще раз повірити в свої сили. Передвиборча агітація переверне село з ніг на голову. Претенденти на виборні посади будуть пробувати не тільки зрости в очах мешканців, але й понизити своїх конкурентів, якими б вони не були святими. Районні газети зірвуть ще один куш куш на виборчій кампанії 2015 року. Більше роботи буде і листоношам, агітаційні листівки будуть в кожному дворі. Стовпи у селі будуть майоріти кольорами політичних партій, а обличчя кандидатів будуть такі знайомі як свої. Один раз на декілька років вони зроблять все від себе можливе, щоб місцевий електорат проголосував за них. Отак і живуть люди у Туропині, від виборів до виборів.


16.09.2015р.З днем спорту, Туропин

Минули часи, коли спорт у Туропині був масовим. Хай як не критикують жителі радянську епоху спортивне життя було на той час на дуже високому рівні. Згадайте фізкультуру в школі. Діти з довідкою про недопущення до навантажень були скоріше винятком серед групи дітей. Зараз же майже половина дітей не допускаються до сильних навантажень через різноманітні проблеми зі здоров'ям. Сам керівник не має права вимагати від учнів нормативів по силових вправах. Відмінну оцінку будуть ставити лише за те, що учні приходять у спортивному одязі. Що заважає дітям Туропиного бути фізично кріпкими? Можна завжди списувати поганий стан здоров'я на радіацію від аварії на Чорнобильській АЕС. Але кожен з них має право вибирати те, як йому жити фізично і який вести спосіб життя. Або наїстись багато їжі, додавши міцного алкоголю. Або зробити маленьку дієту і пробігти короткий шлях, хоча б по дорозі додому. Або кожний вечір валятись на дивані перед телевізором чи ПК. Або піти спати раніше, щоб на ранок мати здоровий вигляд. Скільки б не побудували лікарень, спортивних шкіл, закладів оздоровлення та відпочинку у Туропині, фізична культура людей буде залежати тільки від них самих. Хто керує Туропиним, фізичною підготовкою, спортом? Ні, не влада. Цим керують самі жителі, що, можливо, несвідомо, попали під вплив інших цінностей. Здоров'я стало не в моді. Його звикли купувати в аптеках і лікарнях. Замість того, щоб займатись собою і слідити за харчуванням. Що цінніше? Не багато жителів у Туропині є, що тримають на висоті свою фізичну культуру. Добре те, що до них приєднались юнаки і розвивають новий напрямок спорту - street workout. Це той масовий вид спорту, що не потребує зайвих витрат. Турнік, бруси, віджимання від полу, біг. Ефект від занять дає приклад іншим жителям. Можливо, вони замисляться над собою. А чи правильно вони живуть? Їм же ще не одне покоління ростити і передавати в майбутнє найкращі гени. Вони і визначать подальший розвиток населення не тільки Туропиного, а й цілої держави.


12.09.2015р.День підприємництва в Туропині

Традиційно в Туропині в першу неділю осені святкують День підприємництва. Це свято запроваджено з 5 жовтня 1998 р. Указом Президента України, але підприємці Туропиного не звикли масово його святкувати. Схоже, гроші люблять тишу. Як і крупний, так і малий бізнес у Туропині не хизується своїм святом. В наш нелегкий час складно знайти ресурси для таких широкомасштабних заходів. Тим паче, що з боку держави підтримка підприємництва мінімальна. Певні заходи, що здійснюються місцевою владою, можна зазначити, - формальні. Конкурс на найкращого підприємця, грамоти, подяки тільки нервують в останній рік підприємців, що втомились чекати від держави реальної підтримки. Дійсно, що все можна списувати на війну, але жити треба якось. В надії на покращення купівельної спроможності на внутрішньому ринку чимало підприємців чекає збільшення своїх доходів, адже з першого вересня збільшений розмір мінімальної заробітної плати для населення. Ще важливо, щоб не підняли сильно податки, ціни на енергоносії і курс гривні був стабільним. Бо якщо і далі так піде, то підприємців може не бути. А це серйозні речі. Вся доходна частина місцевого бюджету Туропиного залежить від сплати податків місцевих підприємців. Левову вагу займає податок з доходів фізичних осіб, єдиний соціальний внесок, плата за землю, орендна плата, єдиний податок. Як буде розвиватись село Туропин без підприємців? Не легко уявити. Згадайте тільки, як їм жилось в 1991-1992 роках… Коли з'являлись перші підприємці в Туропині. З чого вони починали і чого вони досягли… Як нам жилось без них і зараз з ними. Збудовані торгівельні заклади, виробничі майстерні, сфера послуг. Вся інфраструктура села закручена навколо них і держиться на них. Суворі закони бізнесу залишили тільки самих сильних. Місцева конкуренція дала жителям найдешевші і найякісніші з можливих товари, продовольство і послуги. Схоже, що ніщо не зупинить підприємництво у Туропині, бо є сила і воля творити свою справу, своє село. Дай Бог тільки їм здоров’я, наснаги і віри в цей нелегкий час!


05.09.2015р.День знань у Туропині

Кожного року на кінець серпня більшість мешканців Туропиного готуються до школи. Найтепліша пора року позаду. Всі дітлахи відпочили і готові приступити до нового навчального року. Недарма придумали на перший день осені свято – День Знань. Ці тривожні моменти радості й печалі. Хтось все літо чекає на те, щоб швидше побачити однокласників. За літо учні подорослішали, є багато чим поділитись. Комусь не хочеться сідати за парту, згадувати похмурі навчальні будні.

Так як у всій країні, школярі Туропиного ідуть останній день літа на пробний день в школу. З новим літнім ремонтом шкільні класи виглядають тепліше. Вчителі з учнями прораховують всі організаційні моменти: вивчають розклад уроків, нові підручники й оновлені обличчя один одного. З нового навчального року є можливість пересісти на іншу парту, багато дітей використовують цей момент і підходять до класної керівниці з аналогічним проханням. Тобто, все як у Порошенка – «по новому», починаючи зі шкільної форми і канцелярії і закінчуючи свіжим ремонтом учбових приміщень. Якби не голосно лунали всі партійні заклики, завжди в Туропині знайдуться всі недоліки шкільної освіти. От наприклад, підвезення школярів до школи з далекої місцевості, харчування малозабезпечених дітей, дітей сиріт і т.п., сучасна матеріально-технічна база, обігрів приміщень взимку тощо. Ці та інші проблеми жоден політик не може вирішити, тож залишається батькам гуртуватись на шкільних зборах у громади, щоб хоч якось покращитиполіпшити стан місцевої освіти села Туропин.

Першого числа всі прибрані діти підуть у школу і багато з людей старшого покоління згадає це свято, поринувши в історію своєї юності. Батьки проведуть своїх дітей і поновлять свою пам’ять новими світлими шкільними враженнями. Море квітів, посмішок, віршів, пісень, фотознімків. Чого тільки не згадають у Туропині на свято першого вересня. Вдалого старту лишилось побажати всім учням, вчителям і батькам. Успіх буде залежати тільки від них. А вдалий початок – це половина справи. До нових висот, до нових перемог!


31.08.2015р.До дня Незалежності України

Цілих три вихідних подарувала держава на кінець літа. От і думку гадають жителі у Туропину, як провести ці вихідні на повну силу. Традиційно в останні дні літа копають картоплю всією родиною. Спішать закінчити збирання цього врожаю до настання осінніх дощів, бо таких довгих вихідних не буде більше на наступний місяць та й день стає меншим, справа йде до осені. Погода теж виявиться сприятливою – сильної спеки, затяжних дощів не буде. А комарів цього літа взагалі було мало, варто надіятись на гарні умови праці.

У кого буде більше вільного часу, зможе в неділю вийти в центр Туропиного, відсвяткувати День Державного Прапору України, разом з держслужбовцями підняти жовто-блакитний стяг. Ці два кольори в останній рік були такими поширеними, що, здається, це свято будуть скоро святкувати мешканці села в себе вдома, піднімаючи жовто-блакитні символи на власному подвір’ї.

На третій день вихідних, коли від роботи (картоплі) коні дохнуть, люди починають думати, як все таки відпочити, хоч на вечір. Все таки – День Незалежності. Хто подивився святковий парад по телевізору, вже наполовину приурочився до свята. А що там приготувала місцева влада на святкування незалежності? Щоб там не було на вечір у селі почнуть збиратись люди, гуртуватись родинами, друзями, кумами. Гарний привід відзначити 24 річницю Дня Незалежності. Це буде понеділок, тяжкий день. Такий тяжкий як і їх незалежність, пролита кров’ю на рідній землі. Прикро, що деякі жителі не цінять це свято, перетворюють його на справжнє пияцтво з відповідними наслідками.

Ранок 25-го схоже виявиться не легшим, люди вийдуть на роботу, щоб «відпочити». А кому зараз легко? У Туропину вже давно звикли так працювати, бо розуміють, що справжня незалежність – це тяжка праця протягом багатьох століть, тільки силою її можна вибороти.

21.08.2015р.
Відвідувачі села Туропин (1)
Сповіщення


Будь в курсі всіх подій на село Туропин -
додай свій E-mail для отримання інформації про всі зміни цієї сторінки

Ваш E-mail:
Будемо вдячні за розміщення нашого лінку сайту села Туропин:Погода у Туропині
Інші населені пункти
Волинської області і району
з прогнозом погодиТопографічна карта


Інші населені пункти
Волинської області
і району з топографічною картою
Ціни на Вашу рекламу
в місяць по всіх сторінках
району – 30 грн
області – 300 грн
України – 2500 грн
    Олег © Sir.Ko™ 2005-2016 Сироватко