E-mail:  Пароль:  Чужий комп'ютер   

Шан. гостю, адміністрація сайту вітає Вас!
Для приєднання до громади щирих українців, введіть Ваш логін і пароль.
При їх відсутності зареєструйтесь власноручно
або зайдіть з соціальної мережі, де вже є Ваша сторінка
Реєстрація передбачає погодження та дотримання правил сайту

Село Туропин - сайт громадиМені подобається сайт


 Люди
 Фото
 Відео
 Визначні місця додати
 Волинська область
 Фотомаркет
 Картографія фото New!
 Топографічна карта
 Мій стиль

Facebook livejournal ВКонтакті Однокласники Twitter Google: живая лентаНаселені пункти району

1. Турійськ
2. Свинарин
3. Овлочин
4. Оса
5. Ружин
6. Вербичне
7. Соловичі
8. Туропин
9. Купичів
10. Обенижі

Див. далі

Рейтинг населених пунктів залежить від відданих за них голосівсело Туропин

райцентр Турійськ

облцентр ЛуцькЗапитати


Будь патріотом свого села - проголосуй за нього!

Всього голосів: 7
Дивитись місця в рейтингах
України та Волинської області

Максимальний рейтинг села Туропин залежить від рейтингу всіх зареєстрованих учасників, від заповнених тем для обговорення - додаткові голоси за тему, від збережених фото - додатковий голос за фото (до 2500 фото)


Туропин - цеКартографія місцевості громади

районні центри
населені пункти району
населені пункти за межами району


Новини Волинської області


Луцькі студенти боролись інтелектом (VIP.volyn.ua)(08:26)
Як білоруси у ратнівських «бандерівців» купували вікна (VIP.volyn.ua)(08:22)
Небайдужа лучанка забезпечила дитину героя зимовим взуттям (VIP.volyn.ua)(08:07)
Яким буде бюлетень з виборів до мерії Луцька (Під прицілом)(07:51)
У Луцьку кандидат в мери заявила про брудний наклеп (Ar.Volyn.ua)(07:35)
В Ковелі на капітально відремонтованій вулиці провалився колодязь. ФОТО (Під прицілом)(07:20)
В лесополосе на Волыни нашли тело зарезанной 20-летней девушки (Украина криминальная)(00:36)
Передвиборчий Луцьк: «ігри патріотів» округу №32 (Ar.Volyn.ua)(22:03)
У Луцьку шість вулиць залишаться без електропостачання (VIP.volyn.ua)(19:35)
Ковельські борчині привезли з першості світу «срібло» та «бронзу» (VIP.volyn.ua)(19:32)


Форум - села - Теми для обговорення
Про доступ до публічної інформаціїЗаписів на стіні: 1

Толік (мешканець сусіднього села):

(засновано 1545р., Населення 544 жителів)

Турійський р-н. Дерев'яна Здвиженська церква (1777, XIX ст.).

18 лютого 2008 23:19


День туризму - теж свято

Починаючи з 1998 року в Україні святкується День туризму. Пересічний житель села хоча б один раз на рік виходить за межі свого населеного пункту. Навіть вирушаючи у відрядження по справам у сусіднє велике місто чи маленьке село, люди іноді знаходять хвилину, щоб озирнутись навколо. Побачити дещо нове, перекусити, набратись нових сил. Ось так виник туризм. Ідея побачити нові краєвиди, архітектурні форми не давала покою багатьом подорожуючим. Тому вони вирушали в дорогу на далекі відстані, поєднуючи фотографування, культурологію і відпочинок. Таких активних туристів в Україні не так вже й багато. Більшість жителів віддає перевагу коротким поїздкам в Карпати, на узбережжя Чорного і Азовського морів. Ще частіше відпочивають жителі Туропиного на вихідних у парку, біля річки. Що кому зручніше.

Розвиток туристичного бізнесу в Туропину багато в чому залежить від самих його жителів та місцевої влади. В якому вигляді знаходяться культурні будівлі? Чи облаштована територія біля масового відпочинку людей, дітей? На якому рівні тримаються заклади харчування, де є найближчий готель? Хтось створював туристичні маршрути, чи існують дорожні сполучення і реклама всіх існуючих об’єктів туризму? Це основні питання, що мають бути вирішені в плані розбудови місцевого туризму. В селі є завжди цікаві місця, які з боку пересічного мешканця не є занадто особливими. Тільки туристичний бізнес вносить певну родзинку звичайним місцям, які потім виявляться привабливими для туристів. Нові враження, приємний відпочинок, гарні спогади змусять гостей повертатись знову і знову у улюблене село.


27.09.2015р.Виборча кампанія 2015 року

Більше тижня тому розпочалась передвиборна агітація у селі. На що надіються мешканці Туропиного? Чи залишились надії на покращення життя? Чи є нові постаті, яким можна довірити владу в Туропину?

Згідно нового законодавства України про децентралізацію влади органи місцевого самоврядування матимуть більше повноважень для виконання своїх функцій. Але чи змінить це життя у Туропині? Свідомість місцевих керівників залишилась ще в минулому, коли всі вказівки диктувались зверху. Господарювати самим на землі, чи не це є споконвічною метою багатьох українців? Ще один крок до самостійності. Не тільки країни, а й Туропиного. Коли все поточне виробництво урізане до мінімуму, надання послуг ледь держиться на плаву перед майбутньою місцевою владою стоять нелегкі завдання щодо підвищення всіх напрямків життєдіяльності села. Якими будуть підсумки виборів до сільської ради? Які депутати і політичні партії пройдуть до сільської ради, хто буде головою сільської ради, такі і рішення будуть прийматись на місцях. Таким і буде розвиток Туропиного на найближчі роки.

Після реєстрації кандидатів у депутати почнеться справжня передвиборна агітація. Всі можливі і неможливі методи будуть використані на повну силу. Хтось з кандидатів підкорить виборців солодкими обіцянками про заможне майбутнє Туропиного. Хтось займеться так званою благодійністю і обдарує крупою і гречкою тих, хто здатний проміняти власний голос на певне матеріальне благо. Справжні кандидати не голословлять, вони просто виконують свою роботу. Тихо і послідовно. Завдання виборців - розгледіти таких людей серед всіх кандидатів. Дати нимшанс, ще раз повірити в їх сили. Передвиборча боротьба переверне село з ніг на голову. Претенденти на виборні посади будуть намагатись не тільки зрости в очах місцевих жителів, але й дискредитувати своїх конкурентів, якими б вони не були порядними. Районні ЗМІ зірвуть черговий куш на цій виборчій кампанії 2015 року. Більше завдань буде і працівникам Укрпошти, передвиборні матеріали будуть в кожному дворі. Стовпи і забори у селі будуть розклеєні кольорами політичних партій, а обличчя кандидатів будуть такі знайомі як свої. Один раз на декілька років вони зроблять все від себе можливе, щоб місцевий житель проголосував за них. Отак і живуть люди у селі, від виборів до виборів.


16.09.2015р.З днем спорту, Туропин

Минули роки, коли спорт у Туропині був масовим. Хай як не критикують люди радянську епоху спортивне життя було на той час в моді. Згадайте урок фізкультури в радянську епоху. Діти з довідкою про недопущення до нормативів були скоріше виключенням серед групи школярів. Сьогодні майже половина школярів не допускаються до фізичних навантажень через різноманітні хвороби. Сам вчитель не має права вимагати від учнів нормативів по силових вправах. Відмінну оцінку будуть ставити лише за те, що учні приходять у спортивній формі. Що заважає жителям Туропиного бути фізично кріпкими? Можна завжди списувати поганий стан здоров'я на радіацію від аварії на ЧАЕС. Але кожен з них вибирає те, як йому жити фізично і який вести спосіб життя. Або наїстись до нестями, додавши міцного алкоголю. Або зробити маленьку дієту і пробігти зайвий шлях, хоча б по дорозі додому. Або цілий вечір валятись на дивані перед телевізором чи ПК. Або піти спати раніше, щоб на завтра мати здоровий вигляд. Скільки б не побудували лікарень, спортшкіл, закладів оздоровлення у Туропині, фізична культура людей буде залежати тільки від них самих. Хто керує Туропиним, фізичною культурою, спортом? Ні, не влада. Цим керують самі люди, що, можливо, несвідомо, попали під вплив інших цінностей. Здоров'я стало не в тренді. Його навчились купувати в аптеках і лікарнях. Замість того, щоб займатись спортом і слідити за харчуванням. Що цінніше? Не багато людей у Туропині є, що тримають на висоті свою спортивну культуру. Радує те, що до них приєднались юнаки і розвивають новий напрямок спорту - workout. Це той багаточисельний вид спорту, що не потребує зайвих витрат. Турнік, бруси, віджимання від полу, біг. Результат від занять дає приклад іншим жителям. Можливо, вони замисляться над собою. А чи правильно вони живуть? Їм же ще не одне покоління вирощувати і передавати в майбутнє найкращі гени. Вони і визначать подальший розвиток жителів не тільки Туропиного, а й цілої держави.


12.09.2015р.День підприємництва в Туропині

Традиційно в Туропині в першу неділю вересня святкують День підприємництва. Це свято запроваджено з 5 жовтня 1998 року Указом Президента України, але люди Туропиного не звикли масово його святкувати. Мабуть, гроші полюбляють тишу. Як і великий, так і дрібний бізнес у Туропині не хизується своїм святом. В наш важкий час складно знайти ресурси для таких широкомасштабних заходів. Тим паче, що з боку держави підтримка підприємництва мінімальна. Деякі заходи, що здійснюються місцевою владою, можна сказати, - формальні. Конкурс на найкращого підприємця, грамоти, подяки лише нервують в останній рік підприємців, що втомились чекати від держави реальної підтримки. Дійсно, що все можна списати на війну, але жити треба якось. В надії на поліпшення купівельної спроможності на внутрішньому ринку чимало підприємців очікує збільшення своїх доходів, адже з першого вересня збільшений розмір мінімальної зарплати для населення. Головне, щоб не підвищили сильно податки, вартість енергоносіїі і курс гривні був стабільним. Бо якщо і далі так піде, то бізнесу може не бути. А це серйозні речі. Вся доходна частка місцевого бюджету Туропиного залежить від сплати податків місцевих підприємців. Найбільшу вагу займає податок з доходів фізичних осіб, ЄСВ, плата за землю, орендна плата, єдиний податок. Як буде існувати село Туропин без підприємців? Не легко уявити. Подумати тільки, як їм жилось в 1991-1994 роках… Коли з'являлись перші підприємці в Туропині. З чого вони починали і що вони досягли… Як нам жилось без них і зараз з ними. Збудовані заклади торгівлі, виробничі майстерні, надання послуг. Вся інфраструктура села закручена навколо них і тримається на них. Суворі закони бізнесу залишили лише самих сильних. Місцева конкуренція дала жителям найдешевші і найякісніші з можливих товари, продовольство і послуги. Здається, що ніщо не зупинить підприємництво у Туропині, бо є сила і воля розвивати свою справу, своє село. Дай Бог тільки їм здоров’я, наснаги і віри в цей нелегкий час!


05.09.2015р.День знань у Туропині

Кожний рік в кінці серпня більшість жителів Туропиного збираються до школи. Теплі дні позаду. Всі діти набрались сил і готові приступити до нового учбового року. Тому й придумали на перший день осені свято – День Знань. Ці хвилюючі моменти радості й печалі. Хтось все літо чекає на те, щоб швидше побачити однокласників. За літо школярі подорослішали, є багато чим поділитись. Комусь не хочеться сідати за парту, згадувати похмурі учбові будні.

Так як у всій Україні, школярі Туропиного ідуть останній день літа на пробний день в школу. З новим літнім ремонтом шкільні класи не виглядають так похмуро. Вчителі з учнями прораховують всі організаційні моменти: вивчають розклад занять, нові підручники й оновлені обличчя один одного. З першого вересня є можливість пересісти на іншу парту, багато дітей використовують цей момент і підходять до класної керівниці з відповідним проханням. Тобто, все як у Порошенка – «по новому», починаючи зі шкільної форми і канцелярії і закінчуючи свіжим ремонтом учбових приміщень. Якби не голосно лунали всі партійні лозунги, завжди в Туропині знайдуться всі недоліки шкільної освіти. От наприклад, підвезення учнів до школи з далекої місцевості, харчування малозабезпечених дітей, дітей сиріт і т.п., сучасна матеріально-технічна база, обігрів приміщень в холодну пору року тощо. Ці та інші проблеми жоден політик не може вирішити, тож залишається батькам гуртуватись на шкільних зборах у громади, щоб хоч якось покращитипокращити стан місцевої освіти села Туропин.

Першого вересня всі прибрані діти підуть у школу і багато з людей старшого покоління згадає це свято, поринувши в історію своєї юності. Батьки проведуть своїх дітей і поновлять свою пам’ять новими прекрасними шкільними моментами. Море радості, посмішок, віршів, пісень, фотознімків. Чого тільки не згадають у Туропині на свято першого вересня. Вдалого старту лишилось побажати всім учням, вчителям і батькам. Успіх буде залежати тільки від них. А вдалий початок – це половина справи. До нових висот, до нових перемог!


31.08.2015р.До дня Незалежності України

Цілих три вихідних подарувала держава на кінець літа. От і думку гадають жителі у Туропину, як провести ці вихідні на повну силу. Традиційно в останні дні літа копають картоплю всією родиною. Спішать закінчити збирання цього врожаю до настання осінніх дощів, бо таких довгих вихідних не буде більше на наступний місяць та й день стає меншим, справа йде до осені. Погода теж виявиться сприятливою – сильної спеки, затяжних дощів не буде. А комарів цього літа взагалі було мало, варто надіятись на гарні умови праці.

У кого буде більше вільного часу, зможе в неділю вийти в центр Туропиного, відсвяткувати День Державного Прапору України, разом з держслужбовцями підняти жовто-блакитний стяг. Ці два кольори в останній рік були такими поширеними, що, здається, це свято будуть скоро святкувати мешканці села в себе вдома, піднімаючи жовто-блакитні символи на власному подвір’ї.

На третій день вихідних, коли від роботи (картоплі) коні дохнуть, люди починають думати, як все таки відпочити, хоч на вечір. Все таки – День Незалежності. Хто подивився святковий парад по телевізору, вже наполовину приурочився до свята. А що там приготувала місцева влада на святкування незалежності? Щоб там не було на вечір у селі почнуть збиратись люди, гуртуватись родинами, друзями, кумами. Гарний привід відзначити 24 річницю Дня Незалежності. Це буде понеділок, тяжкий день. Такий тяжкий як і їх незалежність, пролита кров’ю на рідній землі. Прикро, що деякі жителі не цінять це свято, перетворюють його на справжнє пияцтво з відповідними наслідками.

Ранок 25-го схоже виявиться не легшим, люди вийдуть на роботу, щоб «відпочити». А кому зараз легко? У Туропину вже давно звикли так працювати, бо розуміють, що справжня незалежність – це тяжка праця протягом багатьох століть, тільки силою її можна вибороти.

21.08.2015р.Відвідувачі села Туропин (1)
Сповіщення


Будь в курсі всіх подій на село Туропин -
додай свій E-mail для отримання інформації про всі зміни цієї сторінки

Ваш E-mail:
Будемо вдячні за розміщення нашого лінку сайту села Туропин:Погода у Туропині
Інші населені пункти
Волинської області і району
з прогнозом погодиТопографічна карта


Інші населені пункти
Волинської області
і району з топографічною картою
Ціни на Вашу рекламу
в місяць по всіх сторінках
району – 30 грн
області – 300 грн
України – 2500 грн    Олег © Sir.Ko™ 2005-2015 Сироватко