E-mail:  Пароль:  Чужий комп'ютер   

Шан. гостю, адміністрація сайту вітає Вас!
Для приєднання до громади щирих українців, введіть Ваш логін і пароль.
При їх відсутності зареєструйтесь власноручно
або зайдіть з соціальної мережі, де вже є Ваша сторінка
Реєстрація передбачає погодження та дотримання правил сайту

Місто Нова Скварява - сайт громади
   Люди

   Фото (14)

   Відео

   Визначні місця    додати


Facebook livejournal ВКонтакті Однокласники Twitter Google: живая лента
Населені пункти району

1. Магерів
2. Туринка
3. Крехів
4. Сопошин
5. Гійче
6. Куликів
7. Волиця
8. Боянець
9. Рава-Руська
10. Жовква

Див. далі

Рейтинг населених пунктів залежить від відданих за них голосівмісто Нова Скварява

райцентр Жовква

облцентр ЛьвівЗапитати


Будь патріотом свого міста - проголосуй за нього!

Всього голосів: 0
Дивитись місця в рейтингах
України та Львівської області

Максимальний рейтинг міста Нова Скварява залежить від рейтингу всіх зареєстрованих учасників, від заповнених тем для обговорення - додаткові голоси за тему, від збережених фото - додатковий голос за фото (до 2500 фото)


Нова Скварява - цеКартографія місцевості громади

районні центри
населені пункти району
населені пункти за межами районуОстанні фото

Всі альбоми фото
Новини Львівської області


У львівському театрі показують мюзикл «Кіт у чоботях» (Zaxid.net)(18:36)
У Львові відбудуться історичні діалоги з Наталією Дзюбенко-Мейс (День)(18:29)
Авто не для АТО (Zaxid.net)(18:27)
У Львові трамваї №5 та №6 поїдуть по вул. Замарстинівській з п’ятниці (Zik)(18:12)
Для ниркохворих мешканців Львівщини хочуть виділити 92 млн грн (Zaxid.net)(17:53)
У Львові безробітні мають шанс підзаробити на громадських роботах (Zik)(17:47)
У "Самопомочі" конфлікт через вибори до райрад, - експерт (Еспресо)(17:36)
У Держархбудінспекції Львівщини побільшає консультантів (Львiвська Газета)(17:26)
Львівські «снайпери» визначають найвлучнішого з-поміж себе (Zaxid.net)(17:23)
У Департамент міжнародного співробітництва ЛОДА потрібні працівники (Львiвська Газета)(17:10)
Сканал: устрицы с глистами подали во львоском ресторане (фото) (NewsOboz)(17:09)


Форум - міста - Теми для обговорення
Про доступ до публічної інформаціїПослуги служби зайнятості

Кожен працездатний мешканець міста Нова Скварява може влаштуватись на роботу. Не просто на роботу, а роботуз хорошою заробітною платою. Не часто буває, коли людина має і добру роботу і гідну зарплату. Тим більше багато грошей не буває, навіть найліпша робота іноді набридає і люди міста Нова Скварява вдаються до нового пошуку. Сьогодні буде викладено інформацію про те, як знайти роботу, а вірніше, як держава може посприяти жителям міста Нова Скварява заробити собі на хліб. Отже, розповідь буде довгою, влаштовуйтесь зручніше і погнали.

Незалежно від того чи жителі міста Нова Скварява десь роблять чи є безробітними служба зайнятості(в народі - біржа праці) в кожному районному центрі може надати вичерпні консультаційні послуги по підбору роботи незалежно від зареєстрованого місця прописки громадян в паспорті. Якщо по місцю проживання роботу знайти не вийшло, є спроба скористатись комп'ютером з доступом в інтернет, якщо інтернет буде відсутній вдома чи з інших причин.

На випадок отримання допомоги по безробіттю, то тут необхідна реєстрація, право на яку мають громадянини, які легально працювали чи були приватним підприємцем більше ніж півроку за останній рік звернення(наприклад з 03.02.2015р. по 03.02.2016р.). Якщо такого стажу немає, то тут необхідно надати довідку до центру зайнятості з міської (сільської) ради по зареєстрованому місцю прописки в паспорті, що громадянин не була членом особистого селянського господарства (ОСГ). Дата довідки має бути рівною даті реєстрації. Інакше кажучи, щоб по адресі прописки згідно даних відділу земельних ресурсів міської (сільської) ради не було закріплено землі для ведення с/г. Якщо громадянин є інвалідом, то наявність піврічного стажу за останній рік звернення для реєстрації є обов'язковою. Право на реєстрацію мають також випускники ВУЗів (для контрактників треба довідка щодо підтвердження форми навчання, а тих, хто на державному замовленні мед. ВУЗів - довідку щодо надання можливості самостійного працевлаштування), ПТУ (додатково треба довідку щодо надання можливості самостійного працевлаштування), що звернулись протягом півроку від закінчення навчального закладу і особи ніде не працювали.

Важливо, щоб людина на дату реєстрації не була зайнятою, не числилась підприємцем і шукала роботу. Для реєстрації потрібно подати оригінал паспорту (з пропискою), податкового номеру, трудової книжки (трудового договору), диплому (при наявності), довідки МСЕК (для інвалідів обов'язково та бажано індивідуальну програму реабілітації з заповненим 5-м розділом, щодо професій, доступних за станом здоров'я).

За умови відсутності підходящої роботи на 8-й день (через тиждень) призначається виплата на період 6-місяців в мінімальному розмірі 544 грн/міс. (випускникам чи незастрахованим особам, що не були членами ОСГ), на 9 місяців (при звільненні за угодою сторін або за власним бажанням - тоді допомога по безробіттю відкладається на 3 місяці), на рік (при розірванні трудового договору або при звільненні внаслідок реорганізації виробництва - допомога по безробіттю розпочнеться через місяць з дати звільнення), на 2 роки або менше особам, яким залишилось до пенсії 2 і менше років.

Розмір допомоги залежить від розміру легальної нарахованої заробітної плати безробітної особи і загального трудового стажу:

до 2 років - 50 відсотків від легальної заробітної плати;

від 2 до 6 років - 55 відсотків;

від 6 до 10 років - 60 відсотків;

понад 10 років - 70 відсотків.

Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру:

перші 90 календарних днів - 100 відсотків;

протягом наступних 90 календарних днів - 80 відсотків;

у подальшому - 70 відсотків.

Всі питання щодо перебування на обліку в службі зайнятості, отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю, професійного навчання, тимчасових робіт та інших послуг будуть висвітлені на сторінці міста Нова Скварява пізніше по питанням, що будуть задані користувачами на адресу адміністрації сайту. Всі опубліковані інформаційні матеріали не є офіційними, вони ілюструють тільки аналіз чинного законодавства з питань пошуку роботи та отримання допомоги по безробіттю, інших послуг центру зайнятості.


03.02.2016р.Прогноз розвитку міста на 2016 рік

Глобальний аналітика Stratfor на 2015-2025 роки від лютого 2015 р. говорить про те, що ще до того розповідали українські та деякі російські аналітики. А саме:

1) нинішній конфлікт Росії та України буде системним для світової політики ще тривалий час;

2) ми отримаємо посилення націоналізму в Східній Європі, хоча в самій Україні націоналізм стрімко послабиться на користь більш масштабних модельних уявлень (Східна Європа повинна прийти до того, до чого прийшла наша країна);

3) розпад Росії невідворотний, а Розпад країн ЄС дуже імовірний;

4) лідерська роль в Європі перейде від Німеччини до Польщі з Україною як її стратегічним партнером (почне формуватись Балто-Чорноморський Союз, який пришвидшить розкол Росії);

5) принципово важливою для Євразії стає стратегічна вісь Польща-Україна-Туреччина-Китай - це група контролю за територією деструктурованої Росії, причому контроль за ядерною зброєю буде здійснюватися за участю США.

Різноманітні прогнози на найближче 10-ти ліття сходяться в єдиному - світ буде змінюватися надзвичайно радикально і дуже швидко. Ось, Меір Брук, наш земляк з США, пропонує трьохпозиційну модель теперішнього світу: держава, корпорація, громадськість. Будь-які моделі, які базуються на співвідношенні цих трьох уявлень (як в США), будуть більш прийнятними, ніж ті, які базуються на одній (держава, як в Росії) чи на двох (держава та громада, як в ЄС). Україна в даний час від двохпозиційної моделі (держава та корпорації) переходить до трьохпозиційної моделі свого існування (держава, корпорації та громади).

В цьому сенсі можна сформулювати простий принцип кризового світу або світу динамічних змін - лише той, хто конструюватиме трьохпозиційну в цих трьох реальностях структуру, матиме можливість пережити кризовий час динамічних змін і створити новий світ. В цьому сенсі стають зрозумілі дві основні причини падіння Росії, і це зовсім не економічний занепад, бо громадяни можуть пережити любі важкі часи, як от війну чи катастрофу, якщо вони мають перспективний смисл. Отже перша ознака розпаду - архаїзація, яка позбавляє росіян самого смислу існування. І це головна причина, яка не дозволить Росії пережити соціальний рівень життя, який значно кращий за той, який був у наших предків під час та після Другої світової війни. Бо сучасники порівнюють своє життя з сучасниками, а не з предками. Так само друга причина розпаду Росії полягає у реальностній гомогенності, а отже закостенілості та ригідності, нездатності до інновацій крім військового озброєння. У Росії фактично є тільки одна реальність - держава. Корпорації так сильно підпорядковані державі, що можна зазначити, що Росія це держава-корпорація. Люди в Росії це не суспільство громадян, це суспільство підданих.

Саме тому ЗМІ в Росії це фактично спосіб управління суспільством через призму квазі-реальності. Тобто, Росія розпадеться не через зубожіння чи політичну кризу верхів, а через архаїзацію як відсутність перспективних мотивацій і через відсутність корпоративної та суспільної (громадянської) динаміки.

Це саме твердження можна застосувати і до Євросоюзу, де створювалася двохпозиційна модель: держави+громади. Головна помилка ЄС полягала в тому, що європейські корпорації не були диверсифіковані по всій єврозоні і не стали потужною реальністю європейської політики. Відтак інновативний потенціал корпорацій, як це змогли використати США в часи кризи, не зміг бути використаний на території Європи.

Давайте поглянемо на поточний рік з позиції основоположних модельних зрушень. Українській громаді необхідно відстояти своє посилення на рівні Конституції. За будь-яку ціну потрібно не допустити фейкових владно-олігархічних змін до Конституції у нинішній редакції Парламенту. Українській громаді потрібна справжня влада на місцях.

Українська громадськість повинна зменшити впливовість українських олігархічних корпорацій всередині країни, тобто громадськість має продовжувати тиснути не тільки на владу, але і на олігархічні корпорації, зменшуючи їх вплив на внутрішню політику.

Процес деолігархізації це, перш за все, процес громадський. Олігархічний консенсус влади має бути знищений - через перевибори Парламенту та можливо перевибори Президента. Нам потрібні сильні українські корпорації на світовому ринку, а не сильні українські корпорації в справі українського монополізму, у справі здирництва української громади через тарифну політику та державну корупцію.

Українська громадськість повинна наполягати на нових форматах комунікації на телебаченні, де би був не тільки порядок денний влади та олігархів, але, перш за все, порядок денний самої громади.

Цей рік - це рік створення Суспільного телебачення, це рік розвитку всіх сторінок міст і сіл Першої всеукраїнської соціальної мережі. Порядок денний цього року це порядок денний громади, а не влади чи корпорацій. Сильна та впливова всередині країни та за її межами українська громадськість, громада Нової Скваряви - ось що має стати підсутком цього року. І це важливо не тільки для продовження української революції. Це також важливо для майбутнього Європи, майбутнього Євразії з Росією, що розпалася, та майбутнього всесвіту загалом. Єднаймося!


24.01.2016р.Перейменування вулиць у Новій Скваряві

Питання перейменування вулиць внесло гучний поштовх в громадському суспільстві міста. Цією справою стали цікавитись всі мешканці, що мають документи на певну адресу, мають сильно виражені політичні пристрасті, та ті мешканці, що мають на меті зробити з цієї справи черговий піар.

Свідомість людей, Нової Скваряви піднялась на новий рівень. Історія ще раз переписує своїх героїв, вивчаються нові імена, викидаються у минуле старі радянські назви. Реформи тривають. На жаль, що вони затрогують лише зовнішню оболонку державного апарату. Заміною табличок на вулицях Нової Скваряви справи не покращаться. Але якщо йти послідовно, то вулиці у місті Нова Скварява повинні носити імена тих героїв, що внесли чималий вклад в його розбудову, історію і сучасність.

З чого почати? Дійсно з ідеї перейменування певної вулиці. Ініціатори перейменування вулиці, серед яких є громадяни, іноземці, трудові колективи чи державні органи, звертаються до голови міської ради. Пропозиція щодо перейменування вулиці повинна бути розглянута до 45 діб. Далі виводиться відповідне питання на обговорення: конференцію, зустрічі, теле-, радіодебати, інтернет-конференцію. Воно обговорюється не менше 2-х місяців, в результаті повинні бути зведені всі «за», «ні» та інші пропозиції. Потім голова міської ради готує проект рішення про зміну назви вулиці міста і виносить на розгляд міської ради. В остаточному підсумку повинно бути прийняте рішення про зміну назви вулиці, яке набуває сили з моменту його офіційного оприлюднення.

Для бюджету Нової Скваряви вартість такого перейменування буде залежати від кількості табличок та показчиків з новою назвою вулиці, які треба замінити. Як правило вартість однієї таблички коштує в районі 65 грн., дорожнього знака втричі більше. Для звичайних людей не треба спеціально змінювати документи, які засвідчують право власності, вони залишаться дійсними. Також не потрібно спеціально змінювати реєстрацію місця проживання в паспорті. Юридичним особам законодавством не встановлено терміни подачі змін до установчих документів, вони вправі це зробити пізніше.

До уваги всіх людей, які забажають змінити назви вулиць чи інших об’єктів Нової Скваряви, на сайті викладено посібник, з детальними прикладами, зразками документів. Він також містить перелік історичних постатей, які боролись проти української держави. Тобто це перелік людей, що причетні до масових злочинів, вони повинні стерті з карти Нової Скваряви.


03.12.2015р.Яка погода у місті Нова Скварява

Проживання у місті Нова Скварява так чи інакше пов’язано з погодою. Це особливо стосується тих жителів, що багато проводять часу під відкритим небом. Ніхто з жителів не хоче промокнути, замерзнути і застудитися. Хворіти дорого в наш час. Точний прогноз погоди важливий також людям міста, що працюють в АПК, на під відкритим небом в промисловості. Якщо не дізнатись точну температуру довкілля, то збитки теплових комунальних організацій можуть бути до 20 процентів. Інколи понадпланове чи мізерне витрачення енергоресурсів веде до неефективного господарювання. Гарний господар завжди зможе прорахувати потрібну кількість газу, дров, іншого палива чи електроенергії для обігріву своєї оселі. Навіть поїздка містом буде дуже вдалою, якщо знати точний прогноз погоди навколишнього середовища. Це можливо за допомогою додатка соцмережі, що відображає рух фронтів, наявність погодних явищ в певному місці в певний час. Напрям вітру, що відображений на карті легко спрогнозує наявність дощу, туману, снігу, граду, грому. Такі погодні додатки використовують авіаперевізники при здійсненні вдалих польотів. Відтепер вони стали видимі на сторінках міст, сіл, селищ сайту для всіх користувачів Київської, Чернігівської, Сумської, Полтавської, Черкаської, Кіровоградської, Житомирської, Запорізької, Донецької, Дніпропетровської, Херсонської областей. Вони відображають справжню картину погодних фронтів на заданій місцевості.


27.11.2015р.Хто отримає субсидії в місті Нова Скварява в 2015 році

Для прорахунку субсидії необхідно зайти в місцеве управління соціального захисту населення, подати заяву і декларацію про доходи і витрати на призначення субсидії або надіслати ці 2 документи по пошті. По всім питанням, що не знайдуть жителі міста Нова Скварява в цій пам'ятці, рекомендовано подзвонити на безплатну гарячу лінію 0-800-507-309.

Чи є сенс робити субсидію? Давайте подумаємо. Якщо пересічний мешканець міста Нова Скварява має власне домогосподарство і опалює житлову будівлю дровами та газом в відношенні 50/50 і платить комунальним структурам щомісяця 500 грн. Якщо субсидія сплачується при умові обов'язкового платежу в 1000 грн., то немає тоді потреби займатись оформленням субсидії.

Як визначити розмір обов'язкового платежу? Приміром, типова родина із 3-х осіб в Новій Скваряві має за останні півроку легальний заробіток 36 тис. грн. Тоді заробіток на одну особу за місяць буде дорівнювати 2 тис. грн. (36 : 6 = 6; 6 : 3 = 2). Цей результат необхідно по визначеній формулі розділити на 1176 грн (розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2015р.), розділити на 2 та помножити на 15%. Тобто 2000 : 1176 : 2 * 15% = 12,76%. При середньомісячному сукупному сімейному доході 6000 грн. на місяць обов'язковий платіж типової родини Нової Скваряви становить 765,6 грн. (6000 * 12,76%). Всі комунальні платежі, що перевищують цей мінімальний розмір, відшкодовуються управлінням соцзахисту. Порядок заповнення вказаний на сайті мінсоцполітики.

При заповненні декларації краще перестрахувати себе, взяти довідку про отримані доходи з податкової інспекції та пенсійного фонду по місцю проживання, адже при призначенні субсидії йде автоматична звірка з даними службами згідно обміну даних. У разі відсутності заробітку або дохід є меншим прожиткового мінімуму у працездатних осіб, які зареєстровані по вказаній адресі, для розрахунку субсидії враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму (з 1 січня 2015р. - 1218 грн.). Оформлюється субсидія на особу, на яку відкриті особові рахунки за місцем реєстрації. Наявність заборгованості з оплати за житлово-комунальних послуг не впливає на визначення права на призначення субсидії.

При призначенні субсидії діє обмеження в площі житла - 48,87 м2 на одну особу, а також єдині для всієї України щомісячні норми споживання на одну особу води (4 м3), водовідведення (4 м3), вивезення сміття (0,4167 м3), газопостачання в опалювальний період 7 м3 на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465 – в багатоквартирних будинках), на газову плиту на одну особу (приготування їжі - 6 м3 та підігрів води +3 м3 або водонагрівач 18 м3 ), електропостачання в опалювальний період 65 кВт год. на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465– в багатоквартирних будинках). У будинках, обладнаних (не обладнаних) стаціонарними електроплитами 130 кВт год. (90 кВт год.) на сім’ю з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена родини за наявності центр. постачання гарячої води або 150 кВт год. (120 кВт год.) на сім’ю з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена родини (за відсутності центр. постачання гарячої води). Якщо житлова площа перевищує соціальну норму житла, то це не означає позбавлення права субсидії. Просто при розрахунку субсидії братиметься не вся сума нарахованої квартплати, а тільки та, що є у межах соціальної норми.

Перерахунок розміру призначеної субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється. Сума призначеної субсидії, яку переказано на рахунки для оплати вартості комунальних послуг в розмірі соціальних нормативів і, яка не використана сім'єю внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата обов’язкової часки платежу родини на наступний розрахунковий період.


22.11.2015р.Дві справи на неділю: проголосувати і перевести годинник

В останню неділю жовтня за нашим законодавством проходять вибори до місцевих, районних, обласних рад та голів міської ради. Ті мешканці країни, що мають виборче право, проголосують за місцем своєї приписки в паспорті. Складні вибори очікуються. Всі політики перетасувались між собою як карти в колоді. Нові назви політичних сил, ті ж самі обіцянки і кандидати. Будь-якою ціною вдертись до владних кабінетів. Життя не навчило. Повна байдужість жителів міста дає добро вчиняти з ними повне невіглавство. Але не будемо про погане. Який би вибір не зробила місцева громадськість, перша всеукраїнська соціальна мережа буде вітати цей вибір, бо жодна з політичних сил не впливає на діяльність сайту і це є знаковим моментом неупередженості перед жителями Нової Скваряви та конкурентними ЗМІ, що продали свою ідейну свободу за тридцять срібенників. Життя продовжиться, жителі міста оберуть владу, яка буде їх варта. Кандидати в депутати місцевих виборів 2015 року доступні за посиланням: cvk.gov.ua. Результати місцевих виборів 2015 року доступні за тією ж адресою. Необхідно вибрати область та населений пункт. Інформація корисна для тих жителів міста, що хочуть вивчити своїх кандидатів, перед тим, як зробити вибір і простежити результати голосування до остаточного підрахунку голосів. Осінні дні минають непомітно, з неділі мешканці Нової Скваряви можуть поспати довше. Тільки треба нагадати їм перевести годинникову стрілку на годину назад і ще раз насолодитись осіннім теплим дощем, якого так давно не було в країні.


24.10.2015р.День туризму

Починаючи з 1998 року в Україні відзначається День туризму. Кожен житель міста хоча б один раз у рік виїздить за межі свого населеного пункту. Навіть вирушаючи у поїздку по справам у найближче велике місто чи маленьке село, люди іноді знаходять хвилину, щоб оглянутись навколо. Рогледіти дещо нове, перекусити, набратись нових сил. Так виник туризм. Ідея побачити гарні краєвиди, історичні споруди не давала покою багатьом подорожуючим. Тому вони вирушали в дорогу на великі відстані, поєднуючи фотографування, культурологію і відпочинок. Таких активних туристів в країні не так вже й багато. Більшість мешканців віддає перевагу тижневим походам в Карпати, на береги Чорного і Азовського морів. Ще частіше відпочивають мешканці Нової Скваряви на вихідних у парку, біля річки. Що кому ближче.

Розвиток туристичного бізнесу в Новій Скваряві багато в чому залежить від самих його мешканців та місцевої влади. В якому стані знаходяться історичні будівлі? Чи впорядкована територія біля масового відпочинку людей, дітей? На якому рівні тримаються їдальні, де є найближчий готель? Хтось розробляв туристичні маршрути, чи існують шляхові сполучення і реклама всіх існуючих об’єктів туризму? Це базові питання, що мають бути вирішені в плані розбудови сучасного туризму. В місті є завжди дивовижні місця, які з боку кожного проживаючого не є занадто особливими. Тільки туристичний бізнес вносить певну родзинку простим місцям, які потім виявляться привабливими для туристів. Нові враження, приємний відпочинок, гарні спогади змусять гостей повертатись знову і знову у улюблене місто.


27.09.2015р.Передвиборна агітація почалась

Близько тижня тому почалась передвиборча агітація у місті. На що надіються мешканці Нової Скваряви? Чи залишились надії на поліпшення життя? Чи є нові постаті, яким можна довірити громаду в Новій Скваряві?

Згідно нового законодавства країни про децентралізацію влади органи місцевого самоврядування матимуть більше повноважень для виконання своїх функцій. Але чи змінить це життя у Новій Скваряві? Свідомість місцевих начальників залишилась ще в минулому, коли всі рішення диктувались зверху. Господарювати самим на землі, чи не це є споконвічною мрією багатьох українців? Ще один крок до самостійності. Не тільки країни, а й міста. Коли все існуюче виробництво урізане до мінімуму, надання послуг ледь держиться на плаву перед майбутньою районною владою стоять великі завдання щодо підвищення всіх напрямків життєдіяльності міста. Якими будуть результати виборів до міської ради? Які кандидати і політичні сили пройдуть до міської ради, хто буде головою міської ради, такі і рішення будуть прийматись на місцях. Таким і буде розвиток міста на найближчі 5 років.

Після реєстрації кандидатів у депутати почнеться справжня передвиборча агітація. Всі можливі і неможливі засоби будуть використовуватись на повну силу. Хтось з кандидатів підкорить виборців солодкими обіцянками про заможне майбутнє Нової Скваряви. Хтось займеться так званою благодійністю і наділить крупою і гречкою тих, хто здатний проміняти свій голос на певну матеріальну цінність. Справжні кандидати не голословлять, вони просто роблять свою роботу. Тихо і послідовно. Завдання виборців - розгледіти таких людей серед всіх кандидатів. Дати нимшанс, ще раз повірити в свої сили. Передвиборча агітація переверне місто верх дном. Кандидати на виборні посади будуть пробувати не тільки зрости в очах мешканців, але й дискредитувати своїх конкурентів, якими б вони не були святими. Районні газети зірвуть наступний куш на виборчій кампанії. Більше роботи буде і листоношам, агітаційні листівки будуть в кожному дворі. Стовпи і забори у Новій Скваряві будуть майоріти кольорами політичних партій, а обличчя кандидатів будуть такі знайомі як ніколи. Один раз на декілька років вони зроблять все можливе, щоб місцевий житель проголосував за них. Отак і живуть люди у місті, від виборів до виборів.


16.09.2015р.З днем фізкультури, Нова Скварява

Минули часи, коли спорт у Новій Скваряві був багаточисельним. Хай як не критикують жителі радянську владу спортивне життя було на той час на дуже високому рівні. Згадайте фізкультуру в школі. Діти з довідкою про недопущення до навантажень були скоріше винятком серед групи школярів. Сьогодні майже половина школярів не допускаються до сильних навантажень через різноманітні хвороби. Сам керівник не має права вимагати від учнів нормативів по силових навантаженнях. Відмінну оцінку будуть ставити лише за те, що діти приходять у спортивній формі. Що заважає людям Нової Скваряви бути фізично кріпкими? Можна постійно списувати поганий стан здоров'я на радіацію від аварії на Чорнобильській АЕС. Але кожен з них має право вибирати те, як йому жити фізично і який вести спосіб життя. Або наїстись багато їжі, додавши міцного алкоголю. Або зробити маленьку дієту і пробігти зайвий шлях, хоча б по дорозі подорожуючи. Або кожний вечір провалятись на дивані перед телевізором чи ПК. Або лягти спати раніше, щоб на ранок мати здоровий вигляд. Скільки б не побудували лікарень, спортшкіл, закладів оздоровлення у Новій Скваряві, фізична культура людей буде залежати тільки від них самих. Хто господарює Новою Скварявою, фізичною підготовкою, спортом? Ні, не влада. Цим керують самі жителі, що, ймовірно, несвідомо, попали під вплив інших цінностей. Здоров'я стало не в моді. Його звикли купувати в аптеках і лікарнях. Замість того, щоб займатись собою і слідити за харчуванням. Що цінніше? Не багато жителів у Новій Скваряві є, що тримають на висоті свою фізичну культуру. Радує те, що до них додались хлопці і розвивають новий напрямок спорту - street workout. Це той багаточисельний вид спорту, що не потребує зайвих витрат. Турнік, бруси, віджимання від полу, біг. Ефект від занять дає приклад іншим людям. Можливо, вони замисляться над собою. А чи правильно вони живуть? Їм же ще не одне покоління ростити і передавати в майбутнє найкращі гени. Вони і визначать подальший розвиток населення не тільки Нової Скваряви, а й цілої держави.


12.09.2015р.День підприємництва в Новій Скваряві

Традиційно в Новій Скваряві в першу неділю осені святкують День підприємництва. Цей день запроваджено з 5 жовтня 1998 року Указом Президента України, але мешканці Нової Скваряви не звикли гучно його святкувати. Схоже, гроші полюбляють тишу. Як і крупний, так і малий бізнес у Новій Скваряві не хизується своїм святом. В наш нелегкий час не просто знайти гроші для таких широкомасштабних заходів. Тим паче, що з боку держави підтримка підприємництва мінімальна. Деякі заходи, що здійснюються місцевою владою, можна зазначити, - формальні. Конкурс на кращого підприємця, грамоти, подяки лише дратують в останній час підприємців, що втомились чекати від влади справжньої підтримки. Дійсно, що все можна списати на війну, але працювати треба якось. В надії на поліпшення попиту на внутрішньому ринку багато підприємців чекає збільшення своїх доходів, адже з першого вересня збільшений розмір мінімальної заробітної плати для населення. Головне, щоб не підняли сильно податки, ціни на енергоносії і курс гривні був стабільним. Бо якщо і далі так піде, то підприємців може не бути. А це серйозні речі. Вся доходна частка місцевого бюджету Нової Скваряви залежить від сплати податків місцевих підприємців. Левову частку займає податок з доходів фізичних осіб, єдиний соціальний внесок, плата за землю, орендна плата, єдиний податок. Як буде розвиватись місто Нова Скварява без підприємців? Не легко уявити. Згадайте тільки, як їм жилось в 1991-1994 роках… Коли зароджувались перші підприємці в Новій Скваряві. З чого вони починали і що вони досягли… Як нам жилось без них і зараз з ними. Збудовані заклади торгівлі, виробничі майстерні, надання послуг. Вся інфраструктура міста закручена навколо них і тримається на них. Суворі закони бізнесу залишили лише самих сильних. Місцева конкуренція дала мешканцям найдешевші і найякісніші з можливих товари, продовольство і послуги. Здається, що ніщо не зупинить підприємницький рух у Новій Скваряві, бо є сила і воля будувати свою справу, своє місто. Дай Бог тільки їм здоров’я, сили і віри в цей нелегкий час!


05.09.2015р.День знань у Новій Скваряві

Кожний рік на кінець літа більшість жителів Нової Скваряви готуються до школи. Теплі дні позаду. Всі діти набрались сил і готові приступити до нового учбового року. Недарма придумали на перший день осені свято – День Знань. Ці тривожні моменти щастя й печалі. Хтось всі канікули чекає на те, щоб швидше побачити однокласників. За літо школярі подорослішали, є багато чим поділитись. Комусь не хочеться сідати за парту, згадувати сірі навчальні будні.

Так як у всій країні, школярі Нової Скваряви ідуть останній день літа на пробний урок в школу. З новим літнім ремонтом шкільні класи не виглядають так похмуро. Вчителі з учнями прораховують всі організаційні моменти: вивчають розклад занять, нові підручники й оновлені обличчя один одного. З першого вересня є можливість пересісти на іншу парту, багато школярів використовують цей момент і підходять до вчителів з аналогічним проханням. Тобто, все як у Порошенка – «по новому», починаючи зі шкільного одягу і канцелярії і закінчуючи свіжим ремонтом учбових приміщень. Якби не голосно лунали всі партійні заклики, завжди в Новій Скваряві знайдуться всі недоліки шкільної освіти. От наприклад, підвезення учнів до школи з далекої відстані, харчування малозабезпечених дітей, дітей сиріт і т.п., сучасна матеріально-технічна база, опалення приміщень в холодну пору року тощо. Ці та інші проблеми жоден політик не може вирішити, тож залишається батькам гуртуватись на шкільних зборах у громади, щоб хоч якось покращитипокращити стан місцевої освіти міста Нова Скварява.

Першого вересня всі прибрані діти підуть у школу і багато з людей старшого покоління згадає цей день, поринувши в історію своєї юності. Батьки проведуть своїх дітей і поновлять свою пам’ять новими світлими шкільними моментами. Море квітів, посмішок, віршів, пісень, фотознімків. Чого тільки не згадають у Новій Скваряві на свято першого вересня. Вдалого початку лишилось побажати всім учням, вчителям і батькам. Успіх буде залежати тільки від них. А вдалий початок – це половина справи. До нових висот, до нових перемог!


31.08.2015р.До дня Незалежності України

Цілих три вихідних подарувала держава на кінець літа. От і думку гадають жителі у Новій Скваряві, як провести ці вихідні на повну силу. Традиційно в останні дні літа копають картоплю всією родиною. Спішать закінчити збирання цього врожаю до настання осінніх дощів, бо таких довгих вихідних не буде більше на наступний місяць та й день стає меншим, справа йде до осені. Погода теж виявиться сприятливою – сильної спеки, затяжних дощів не буде. А комарів цього літа взагалі було мало, варто надіятись на гарні умови праці.

У кого буде більше вільного часу, зможе в неділю вийти в центр Нової Скваряви, відсвяткувати День Державного Прапору України, разом з держслужбовцями підняти жовто-блакитний стяг. Ці два кольори в останній рік були такими поширеними, що, здається, це свято будуть скоро святкувати мешканці міста в себе вдома, піднімаючи жовто-блакитні символи на власному подвір’ї.

На третій день вихідних, коли від роботи (картоплі) коні дохнуть, люди починають думати, як все таки відпочити, хоч на вечір. Все таки – День Незалежності. Хто подивився святковий парад по телевізору, вже наполовину приурочився до свята. А що там приготувала місцева влада на святкування незалежності? Щоб там не було на вечір у місті почнуть збиратись люди, гуртуватись родинами, друзями, кумами. Гарний привід відзначити 24 річницю Дня Незалежності. Це буде понеділок, тяжкий день. Такий тяжкий як і їх незалежність, пролита кров’ю на рідній землі. Прикро, що деякі жителі не цінять це свято, перетворюють його на справжнє пияцтво з відповідними наслідками.

Ранок 25-го схоже виявиться не легшим, люди вийдуть на роботу, щоб «відпочити». А кому зараз легко? У Новій Скваряві вже давно звикли так працювати, бо розуміють, що справжня незалежність – це тяжка праця протягом багатьох століть, тільки силою її можна вибороти.

21.08.2015р.
Відвідувачі міста Нова Скварява (1)
Сповіщення


Будь в курсі всіх подій на місто Нова Скварява -
додай свій E-mail для отримання інформації про всі зміни цієї сторінки

Ваш E-mail:
Будемо вдячні за розміщення нашого лінку сайту міста Нова Скварява:Погода у Новій Скваряві
Інші населені пункти
Львівської області і району
з прогнозом погодиТопографічна карта


Інші населені пункти
Львівської області
і району з топографічною картою
Ціни на Вашу рекламу
в місяць по всіх сторінках
району – 30 грн
області – 300 грн
України – 2500 грн
    Олег © Sir.Ko™ 2005-2016 Сироватко