E-mail:  Пароль:  Чужий комп'ютер   

Шан. гостю, адміністрація сайту вітає Вас!
Для приєднання до громади щирих українців, введіть Ваш логін і пароль.
При їх відсутності зареєструйтесь власноручно
або зайдіть з соціальної мережі, де вже є Ваша сторінка
Реєстрація передбачає погодження та дотримання правил сайту

Село Смородськ - сайт громади
   Люди (2)

   Фото (101)

   Відео (4)

   Визначні місця    додати


Facebook livejournal ВКонтакті Однокласники Twitter Google: живая лента
Населені пункти району

1. Миляч
2. Бережки
3. Людинь
4. Лютинськ
5. Великі Озера
6. Великий Черемель
7. Орв'яниця
8. Берестя
9. Лугове
10. Літвиця

Див. далі

Рейтинг населених пунктів залежить від відданих за них голосів


Почесні громадяни
села Смородськ

  1. ромео ромео (46)Останні відео


Два кольори, Квітка ЦісикКвітка Цісик - Я піду в далекі гориЯ-українець!село Смородськ

райцентр Дубровиця

облцентр РівнеЗапитати


Будь патріотом свого села - проголосуй за нього!

Всього голосів: -4
Дивитись місця в рейтингах
України та Рівненської області

Максимальний рейтинг села Смородськ залежить від рейтингу всіх зареєстрованих учасників, від заповнених тем для обговорення - додаткові голоси за тему, від збережених фото - додатковий голос за фото (до 2500 фото)
Картографія місцевості громади

районні центри
населені пункти району
населені пункти за межами районуОстанні фото

Всі альбоми фото
Новини Рівненської області


Як може виглядати центр Рівного, де хочуть зробити скандальну забудову: дослідження (Четверта влада)(21:46)
У Рівному пожежа у престижному джипі – умисний підпал, – УМВС (Zik.ua)(20:14)
У Рівному популяризують вироби майстрів народної творчості Тернопілля (Сфера-ТВ)(18:43)
«Розминку від чемпіона» з елементами фрістайлу зробили школярі Рівненщини (Сфера-ТВ)(17:39)
Рівненський центр зайнятості допомагає інвалідам (Golosno.com.ua)(17:12)
У Рівному відкрили виставку, присвячену Голодомору (Golosno.com.ua)(17:00)
Рівненські рятувальники-газодимозахисники вдосконалювали свою професійну майстерність (Сфера-ТВ)(16:34)
Секретарем Рівнеради став той, кого дуже хотів Володимир Хомко (Рівненська правда)(16:27)
Рівненська АЕС вдруге проігнорувала АМКУ заради перемоги чехів, підозрюваних у хабарі нардепу (Четверта влада)(16:23)
Фінансування освіти на 2016 рік обговорили на Рівненщині (Golosno.com.ua)(16:09)


Форум - села - Теми для обговорення
Про доступ до публічної інформаціїЗаписів на стіні: 1

Анастасія Сімчук:

Село Смородськ

Україна

Рівненська область

Дубровицький район


Основні дані

Засноване 1715 р.

Населення 695

Середня висота над рівнем моря 137м

Водойма Річка Горинь28 листопада 2010 12:10


Як дізнатись прогноз погоди у селі Смородськ

Життя у селі Смородськ так чи інакше пов’язано з погодою. Це особливо стосується тих мешканців, що багато проводять часу під відкритим небом. Жоден не хоче промокнути, замерзнути і застудитися. Хворіти дорого в наш час. Точний прогноз погоди важливий також людям Смородська, що працюють в АПК, на під відкритим небом в інших галузях народного господарства. Якщо не дізнатись точну температуру повітря, то збитки теплових комунальних підприємств можуть становити до 20%. Інколи надмірне чи недостатнє витрачення енергоресурсів веде до неефективного господарювання. Гарний хазяїн завжди зуміє вирахувати потрібну кількість газу, дров, іншого палива чи електроенергії для обігріву своєї оселі. Навіть поїздка селом буде дуже приємною, якщо знати точний проноз погоди навколишнього середовища. Це можливо з допомогою додатка сайту, що відображає рух фронтів, наявність опадів в певному місці в певний час. Напрям вітру, що відображений на мапі легко визначить наявність дощу, туману, снігу, граду, грому. Ці метеододатки використовують авіаслужби при здійсненні успішних польотів. Відтепер вони стали доступні на сторінках населених пунктів сайту для всіх користувачів Київської, Чернігівської, Сумської, Полтавської, Черкаської, Кіровоградської, Житомирської, Запорізької, Донецької, Дніпропетровської, Херсонської областей. Вони висвітлюють справжню картину погодних фронтів на певній місцевості.


27.11.2015р.Як оформити субсидії в 2015 році

Для оформлення субсидії треба звернутись в місцеве управління соціального захисту населення, написати заяву і декларацію про доходи і витрати на призначення субсидії або надіслати ці 2 документи по пошті. По усім питанням, що не вирішать жителі села Смородськ в цій статті, рекомендовано зателефонувати на безкоштовну гарячу лінію 0-800-507-309.

Чи є сенс робити субсидію? Давайте подумаємо. Якщо пересічний мешканець села Смородськ має приватне домогосподарство і обігріває житлову будівлю дровами та газом в відношенні 50/50 і сплачує комунальним службам щомісяця 500 грн. Якщо субсидія нараховується при умові обов'язкового платежу в 1000 грн., то немає тоді сенсу займатись оформленням субсидії.

Як визначити розмір обов'язкового платежу? Приміром, пересічна сім'я із 3-х осіб в Смородську має за останні 6 місяців офіційний заробіток 36 тис. грн. Тоді заробіток на одну особу за місяць буде дорівнювати 2 тис. грн. (36 : 6 = 6; 6 : 3 = 2). Цю суму необхідно по визначеній формулі розділити на 1176 грн (розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2015р.), розділити на 2 та помножити на 15%. Тобто 2000 : 1176 : 2 * 15% = 12,76%. При середньомісячному сукупному сімейному доході 6000 грн. на місяць обов'язковий платіж типової родини Смородська становить 765,6 грн. (6000 * 12,76%). Всі комунальні платежі, що перевищують цей мінімальний розмір, відшкодовуються державою. Порядок заповнення вказаний на сайті мінсоцполітики.

При заповненні декларації краще перестрахувати себе, взяти довідку про отримані доходи з податкової інспекції та пенсійного фонду по місцю проживання, адже при нарахуванні субсидії йде автоматична звірка з даними службами згідно обміну даних. У разі відсутності заробітку або заробіток є меншим прожиткового мінімуму у працездатних осіб, які зареєстровані по вказаній адресі, для розрахунку субсидії враховується заробіток на рівні прожиткового мінімуму (з 1 січня 2015р. - 1218 грн.). Призначається субсидія на особу, на яку відкриті особові рахунки за місцем реєстрації. Наявність заборгованості зі сплати за житлово-комунальних послуг не впливає на визначення права на призначення субсидії.

При призначенні субсидії діє обмеження в площі житла - 48,87 м2 на одну особу, а також єдині для всієї України щомісячні норми споживання на одну особу води (4 м3), водовідведення (4 м3), вивезення побутових відходів (0,4167 м3), газопостачання в опалювальний період 7 м3 на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465 – в багатоквартирних будинках), на газову плиту на одну особу (приготування їжі - 6 м3 та підігрів води +3 м3 або водонагрівач 18 м3 ), електропостачання в опалювальний період 65 кВт год. на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465– в багатоквартирних будинках). У будинках, обладнаних (не обладнаних) стаціонарними електроплитами 130 кВт год. (90 кВт год.) на родину з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена родини за наявності центр. постачання гарячої води або 150 кВт год. (120 кВт год.) на родину з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена родини (за відсутності центр. постачання гарячої води). Якщо житлова площа перевищує соціальну норму житла, то це не позбавляє права субсидії. Просто при оформленні субсидії братиметься не вся сума нарахованої квартплати, а тільки та, що є у межах соціальної норми.

Перерахунок розміру розрахованої субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється. Сума розрахованої субсидії, яку переказано на рахунки для оплати вартості комунальних послуг в розмірі соціальних нормативів і, яка не використана сім'єю внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата обов’язкової часки платежу сім'ї на наступний розрахунковий період.


22.11.2015р.Два діла на неділю: проголосувати та перевести свій годинник

В останню неділю жовтня за нашим законодавством проходять вибори до місцевих, районних, обласних рад та голів сільської ради. Ті жителі країни, що мають виборче право, голосують за місцем своєї приписки в паспорті. Складні вибори прогнозуються. Всі партії перетасувались між собою як карти в колоді. Нові назви партій, ті ж самі передвиборчі програми і кандидати. Будь-якою ціною вдертись до органів влади. Життя нічому не навчило. Тотальна байдужість мешканців села дає добро вчиняти з ними повне невіглавство. Але не будемо про погане. Який би вибір не зробила місцева громада, перша всеукраїнська соціальна мережа буде вітати цей вибір, бо жодна з політичних сил не впливає на діяльність порталу і це є знаковим чинником неупередженості перед жителями Смородська та конкурентними ЗМІ, що продали свою ідейну свободу за тридцять срібенників. Життя продовжиться, жителі села оберуть владу, яка буде їх достойна. Кандидати в депутати місцевих виборів доступні за посиланням: cvk.gov.ua. Підсумки місцевих виборів доступні за тим же посиланням. Необхідно вибрати область та населений пункт. Інформація корисна для тих мешканців села, що хочуть вивчити своїх кандидатів, перед тим, як зробити вибір і простежити результати голосування до остаточного підрахунку голосів. Осінні дні минають швидко, з неділі жителі Смородська можуть поспати довше. Тільки необхідно нагадати їм перевести годинникову стрілку на годину назад і ще раз насолодитись осіннім теплим дощем, якого так давно не було в країні.


24.10.2015р.День туризму

Починаючи з 1998 р. в Україні святкується День туризму. Пересічний житель села хоча б один раз на рік виходить за межі рідного населеного пункту. Навіть вирушаючи у поїздку по справам у найближче велике місто чи маленьке село, люди іноді знаходять хвилину, щоб озирнутись навколо. Побачити дещо нове, перекусити, набратись нових сил. Так виник туризм. Ідея відвідувати гарні краєвиди, архітектурні форми не давала покою багатьом подорожуючим. Тому вони вирушали в дорогу на далекі відстані, поєднуючи фотографування, краєзнавство і відпочинок. Таких активних подорожуючих в селі Смородськ не так вже й багато. Більшість мешканців віддає перевагу коротким поїздкам в Карпати, на береги Чорного і Азовського морів. Ще частіше відпочивають люди Смородська на вихідних у парку, біля річки. Що кому зручніше.

Розвиток туризму в Смородську багато в чому залежить від самих його мешканців та сільської влади. В якому вигляді знаходяться історичні будівлі? Чи впорядкована територія біля масового відпочинку людей, гостей села? На якому рівні тримаються кафе, де є найближчий готель? Хтось розробляв туристичні маршрути, які є дорожні сполучення і реклама всіх існуючих об’єктів туризму? Це ключові питання, що мають бути вирішені в плані розбудови сучасного туризму. В селі є завжди цікаві місця, які з боку кожного мешканця не є занадто привабливими. Тільки туристичний бізнес внесе певну родзинку звичайним місцям, які потім виявляться привабливими для туристів. Нові враження, приємний відпочинок, гарні спогади змусять гостей повернутись знову і знову у улюблене село.


27.09.2015р.До виборів 2015 року лишилось 45 днів

Півмісяця тому розпочалась передвиборна агітація у селі. На що сподіваються мешканці Смородська? Чи лишились надії на покращення життя? Чи є нові обличчя, яким можна довірити владу в Смородську?

Згідно нового законодавства України про децентралізацію влади органи місцевого самоврядування матимуть більше повноважень для виконання своїх функцій. Але чи змінить це життя у Смородську? Свідомість місцевих начальників лишилась ще в минулому, коли всі рішення диктувались зверху. Господарювати самим на землі, чи не це є споконвічною мрією багатьох українців? Ще один крок до самостійності. Не тільки країни, а й села. Коли майже все існуюче виробництво скорочене до мінімуму, надання послуг ледве держиться на плаву перед майбутньою місцевою владою стоять нелегкі завдання щодо підвищення всіх напрямків життєдіяльності Смородська. Якими будуть підсумки виборів до сільської ради? Які кандидати і політичні сили пройдуть до сільської ради, хто буде головою сільської ради, такі і рішення будуть прийматись на місцях. Таким і буде розвиток села на найближчі роки.

Після реєстрації кандидатів у депутати почнеться справжня передвиборна агітація. Всі можливі і неможливі засоби будуть використані на повну силу. Хтось з кандидатів підкорить виборців солодкими обіцянками про заможне майбутнє Смородська. Хтось займеться так званою благодійністю і наділить крупою і гречкою тих, хто готовий проміняти власний голос на певну матеріальну цінність. Справжні кандидати не обіцяють, вони просто виконують свою роботу. Тихо і впевнено. Завдання виборців - побачити таких людей серед всіх кандидатів. Дати нимшанс, ще раз повірити в їх сили. Передвиборна боротьба переверне село з ніг на голову. Кандидати на виборні посади будуть намагатись не тільки зрости в очах мешканців, але й понизити своїх конкурентів, якими б вони не були порядними. Районні газети зірвуть наступний куш на цій виборчій кампанії. Більше завдань буде і працівникам Укрпошти, передвиборні листівки будуть в кожному дворі. Стовпи у селі будуть майоріти кольорами політичних партій, а обличчя кандидатів будуть такі знайомі як ніколи. Один раз на 5 років вони зроблять все від себе можливе, щоб місцевий електорат проголосував за них. Отак і живуть люди у селі, від виборів до виборів.


16.09.2015р.Фізкульт Ура, Смородськ

Минули часи, коли спорт у Смородську був масовим. Хай як не критикують жителі радянську культуру спортивне життя було на той час в моді. Згадайте фізкультуру в школі. Учні з довідкою про недопущення до нормативів були скоріше винятком серед групи дітей. Зараз же майже половина дітей не допускаються до сильних навантажень через різноманітні проблеми зі здоров'ям. Сам керівник не має права просити від учнів нормативів по силових вправах. Добру оцінку будуть ставити лише за те, що діти приходять у спортивній формі. Що заважає дітям Смородська бути фізично кріпкими? Можна постійно списувати поганий стан здоров'я на радіацію від аварії на ЧАЕС. Але кожен з них має право вибирати те, як йому жити фізично і який вести спосіб життя. Або наїстись до нестями, додавши міцного алкоголю. Або влаштувати маленьку дієту і пробігти зайвий шлях, хоча б по дорозі на роботу. Або цілий вечір валятись на дивані перед телевізором чи ПК. Або лягти спати раніше, щоб на завтра мати здоровий вигляд. Скільки б не будували лікарень, спортивних шкіл, закладів оздоровлення у Смородську, здоров'я людей буде залежати тільки від них. Хто господарює Смородськом, фізичною підготовкою, спортом? Ні, не влада. Цим керують самі жителі, що, ймовірно, несвідомо, попали під вплив інших цінностей. Здоров'я стало не в тренді. Його навчились купувати в аптеках і лікарнях. Замість того, щоб займатись спортом і слідити за харчуванням. Що цінніше? Не багато людей у Смородську є, що тримають на висоті свою спортивну підготовку. Радує те, що до них додались хлопці і розвивають новий напрямок спорту - street workout. Це той багаточисельний вид спорту, що не потребує зайвих витрат. Турнік, бруси, віджимання від полу, біг. Ефект від занять дає приклад іншим людям. Можливо, вони замисляться над собою. А чи правильно вони живуть? Їм же ще не одне покоління ростити і передавати в майбутнє найкращі гени. Вони і визначать подальший розвиток громади не тільки Смородська, а й цілої держави.


12.09.2015р.День підприємництва в Смородську

Кожного року в Смородську в першу неділю вересня відзначають День підприємництва. Цей день запроваджено з 5 жовтня 1998 року Указом Президента України, але люди Смородська не звикли масово його святкувати. Схоже, гроші люблять тишу. Як і великий, так і дрібний бізнес у Смородську не хизується своїм святом. В наш нелегкий час не просто знайти ресурси для таких широкомасштабних заходів. Тим паче, що з боку влади підтримка підприємництва не велика. Деякі заходи, що проводяться райдержадміністрацією, можна сказати, - формальні. Конкурс на найкращого підприємця, грамоти, подяки лише дратують в останній час підприємців, що втомились чекати від влади справжньої підтримки. Так, що все можна списати на війну, але працювати треба якось. В надії на поліпшення купівельної спроможності на внутрішньому ринку чимало підприємців очікує збільшення своїх доходів, адже з 1 вересня збільшений розмір мінімальної заробітної плати для населення. Головне, щоб не підвищили сильно податки, вартість енергоносіїі і курс гривні був стійким. Бо якщо і далі так піде, то підприємців може не бути. А це серйозні речі. Вся доходна частка місцевого бюджету Смородська залежить від податкових надходжень місцевих підприємців. Левову частку займає податок з доходів фізичних осіб, ЄСВ, плата за землю, орендна плата, єдиний податок. Як буде існувати село Смородськ без підприємців? Важко уявити. Подумати тільки, як їм починалось в 1991-1994 роках… Коли зароджувались перші підприємці в Смородську. З чого вони починали і чого вони досягли… Як нам було без них і зараз з ними. Збудовані заклади торгівлі, виробничі майстерні, надання послуг. Вся інфраструктура села закручена навколо них і держиться на них. Суворі закони бізнесу залишили лише самих сильних. Місцева конкуренція дала людям найдешевші і найякісніші з можливих товари, продовольство і послуги. Схоже, що ніщо не зупинить підприємництво у Смородську, бо є сила і воля будувати свою справу, своє село. Дай Бог тільки їм здоров’я, сили і віри в цей нелегкий час!


05.09.2015р.День знань у Смородську

Кожного року в кінці серпня більшість жителів Смородська збираються до школи. Теплі дні позаду. Всі дітлахи відпочили і готові приступити до нового навчального року. Тому й придумали на перший день осені свято – День Знань. Ці тривожні моменти щастя й турботи. Хтось все літо чекає на те, щоб швидше побачити однокласників. За канікули школярі подорослішали, є багато чим поділитись. Комусь не хочеться сідати за парту, згадувати сірі навчальні будні.

Так як у всій Україні, школярі Смородська ідуть наприкінці літа на пробний день в школу. З новим літнім ремонтом шкільні класи виглядають тепліше. Вчителі з учнями вже думають про всі організаційні моменти: вивчають розклад занять, нові підручники й оновлені обличчя один одного. З нового навчального року є можливість пересісти на іншу парту, багато школярів використовують цей момент і підходять до вчителів з відповідним проханням. Тобто, все як у Порошенка – «по новому», починаючи зі шкільної форми і канцелярії і закінчуючи свіжим ремонтом учбових приміщень. Якби не голосно лунали всі політичні лозунги, завжди в Смородську знайдуться всі недоліки шкільної освіти. От наприклад, підвезення учнів до школи з далекої відстані, харчування малозабезпечених дітей, дітей сиріт і т.п., сучасна матеріально-технічна база, обігрів приміщень в холодну пору року тощо. Ці та інші проблеми жоден політик не може вирішити, тож залишається батькам об'єднуватись на шкільних зборах у громади, щоб хоч якось покращитиполіпшити стан місцевої освіти села Смородськ.

Першого числа всі прибрані діти підуть у школу і багато з людей старшого покоління згадає цей день, поринувши в історію своєї молодості. Батьки проведуть своїх дітей і поновлять свою пам’ять новими світлими шкільними враженнями. Море квітів, посмішок, віршів, пісень, фотознімків. Чого тільки не згадають у Смородську на свято першого вересня. Вдалого початку лишилось побажати всім учням, вчителям і батькам. Успіх буде залежати саме від них. А вдалий початок – це половина справи. До нових висот, до нових перемог!


31.08.2015р.До дня Незалежності України

Цілих три вихідних подарувала держава на кінець літа. От і думку гадають жителі у Смородську, як провести ці вихідні на повну силу. Традиційно в останні дні літа копають картоплю всією родиною. Спішать закінчити збирання цього врожаю до настання осінніх дощів, бо таких довгих вихідних не буде більше на наступний місяць та й день стає меншим, справа йде до осені. Погода теж виявиться сприятливою – сильної спеки, затяжних дощів не буде. А комарів цього літа взагалі було мало, варто надіятись на гарні умови праці.

У кого буде більше вільного часу, зможе в неділю вийти в центр Смородська, відсвяткувати День Державного Прапору України, разом з держслужбовцями підняти жовто-блакитний стяг. Ці два кольори в останній рік були такими поширеними, що, здається, це свято будуть скоро святкувати мешканці села в себе вдома, піднімаючи жовто-блакитні символи на власному подвір’ї.

На третій день вихідних, коли від роботи (картоплі) коні дохнуть, люди починають думати, як все таки відпочити, хоч на вечір. Все таки – День Незалежності. Хто подивився святковий парад по телевізору, вже наполовину приурочився до свята. А що там приготувала місцева влада на святкування незалежності? Щоб там не було на вечір у селі почнуть збиратись люди, гуртуватись родинами, друзями, кумами. Гарний привід відзначити 24 річницю Дня Незалежності. Це буде понеділок, тяжкий день. Такий тяжкий як і їх незалежність, пролита кров’ю на рідній землі. Прикро, що деякі жителі не цінять це свято, перетворюють його на справжнє пияцтво з відповідними наслідками.

Ранок 25-го схоже виявиться не легшим, люди вийдуть на роботу, щоб «відпочити». А кому зараз легко? У Смородську вже давно звикли так працювати, бо розуміють, що справжня незалежність – це тяжка праця протягом багатьох століть, тільки силою її можна вибороти.

21.08.2015р.
Адмiнiстрація сторiнки


Сергій займає 196 місце
Написати повідомлення
Анастасія Сімчук займає 111 місце
Написати повідомлення
Відвідувачі села Смородськ (28)
Сповіщення


Будь в курсі всіх подій на село Смородськ -
додай свій E-mail для отримання інформації про всі зміни цієї сторінки

Ваш E-mail:
Будемо вдячні за розміщення нашого лінку сайту села Смородськ:Погода у Смородську
Інші населені пункти
Рівненської області і району
з прогнозом погодиТопографічна карта


Інші населені пункти
Рівненської області
і району з топографічною картою
Ціни на Вашу рекламу
в місяць по всіх сторінках
району – 30 грн
області – 300 грн
України – 2500 грн
    Олег © Sir.Ko™ 2005-2015 Сироватко