E-mail:  Пароль:  Чужий комп'ютер   

Шан. гостю, адміністрація сайту вітає Вас!
Для приєднання до громади щирих українців, введіть Ваш логін і пароль.
При їх відсутності зареєструйтесь власноручно
або зайдіть з соціальної мережі, де вже є Ваша сторінка
Реєстрація передбачає погодження та дотримання правил сайту

Село Смородськ - сайт громади
   Люди (2)

   Фото (110)

   Відео (4)

   Визначні місця    додати


Facebook livejournal ВКонтакті Однокласники Twitter Google: живая лента
Населені пункти району

1. Миляч
2. Бережки
3. Людинь
4. Лютинськ
5. Великі Озера
6. Великий Черемель
7. Орв'яниця
8. Берестя
9. Лугове
10. Літвиця

Див. далі

Рейтинг населених пунктів залежить від відданих за них голосів


Почесні громадяни
села Смородськ

  1. ромео ромео (46)Останні відео


Два кольори, Квітка ЦісикКвітка Цісик - Я піду в далекі гориЯ-українець!село Смородськ

райцентр Дубровиця

облцентр РівнеЗапитати


Будь патріотом свого села - проголосуй за нього!

Всього голосів: -4
Дивитись місця в рейтингах
України та Рівненської області

Максимальний рейтинг села Смородськ залежить від рейтингу всіх зареєстрованих учасників, від заповнених тем для обговорення - додаткові голоси за тему, від збережених фото - додатковий голос за фото (до 2500 фото)
Картографія місцевості громади

районні центри
населені пункти району
населені пункти за межами районуОстанні фото

Всі альбоми фото
Новини Рівненської області


У Рівному незаконні гаражі на Вербовій продовжують зносити (ВІДЕО) (Сфера-ТВ)(13:37)
Дітей з ДЦП лікуватимуть в Мирогощі на іподромі? (03656.com.ua)(13:35)
Альтернативні логотипи Рівного презентують у п`ятницю (Erve.ua)(13:33)
Німці подарували Рівненському ЦНАПу дитячий ігровий столик (Голосно)(13:29)
ЛЖД возобновила движение по узкоколейке Антоновка - Заречное (Левый берег)(13:17)
Декомунізація у Здолбунові: які вулиці змінять свої назви ? (Zdolbuniv.com)(13:08)
На місці «черепашок» для найнахабніших будуть стоянки для всіх (7 днів)(13:06)
Начальники домовилися: важкохворих дітей лікуватимуть коні (Erve.ua)(12:56)
У Здолбунові відбулося перше жеребкування розподілу ділянок для учасників АТО (Zdolbuniv.com)(12:51)
Рівне «увійшло» в новий літературний сезон (Erve.ua)(12:38)


Форум - села - Теми для обговорення
Про доступ до публічної інформації


Анастасія Сімчук:

Село Смородськ

Україна

Рівненська область

Дубровицький район


Основні дані

Засноване 1715 р.

Населення 695

Середня висота над рівнем моря 137м

Водойма Річка Горинь28 листопада 2010 12:10

Для тих, хто залишився без роботи

Кожен працездатний житель Смородська має право на роботу. Не лише на роботу, а роботу, за яку платять гроші, тим більш непогані. Рідко буває, коли робітник має і гарну роботу і гідну зарплату. Тим не менше багато грошей не буває, навіть найліпша робота іноді набридає і люди Смородська вдаються до нового пошуку. Сьогодні буде викладено інформацію про те, як знайти роботу, а точніше, як влада може допомогти громадянам Смородська заробити собі на хліб. Отже, розповідь буде довгою, влаштовуйтесь зручніше і погнали.

Не дивлячись на те чи мешканці Смородська десь роблять чи є безробітними служба зайнятості(в народі - біржа праці) в кожному районному центрі може надати вичерпні консультаційні послуги по підбору роботи незалежно від зареєстрованого місця прописки жителів в паспорті. Якщо по місцю проживання роботу знайти не вдалось, є можливість скористатись комп'ютером з доступом в інтернет на випадок, якщо інтернет буде відсутній вдома.

На випадок отримання допомоги по безробіттю, то тут необхідна реєстрація, право на яку мають громадянини, які офіційно працювали чи займались підприємництвом більше ніж півроку за останній рік звернення(наприклад з 03.02.2015р. по 03.02.2016р.). Якщо періоду зайнятості немає, то тут треба надати довідку до центру зайнятості з міської (сільської) ради по зареєстрованому місцю прописки в паспорті, що житель не була членом особистого селянського господарства (ОСГ). Дата довідки має дорівнювати даті звернення. Тобто, щоб по адресі прописки згідно даних відділу земельних ресурсів міської (сільської) ради не було виділено землі для ведення сільського господарства. Якщо житель є інвалідом, то наявність піврічного періоду зайнятості за останній рік звернення для реєстрації є обов'язковою. Право на реєстрацію мають також випускники ВУЗів (для контрактників треба довідка щодо підтвердження форми навчання, а бюджетників мед. ВУЗів - довідку щодо надання можливості самостійного працевлаштування), ПТУ (додатково треба довідку щодо надання можливості самостійного працевлаштування), що звернулись протягом півроку від закінчення навчального закладу і особи ніде не працювали.

Важливо, щоб особа на дату реєстрації не була зайнятою, не числилась підприємцем і шукала роботу. Для реєстрації треба подати оригінал паспорту (з пропискою), коду, трудової книжки (трудового договору), диплому (при наявності), довідки МСЕК (для інвалідів обов'язково та бажано індивідуальну програму реабілітації з заповненим 5-м розділом, щодо робіт, доступних за станом здоров'я).

За умови відсутності підходящої роботи на 8-й день (через тиждень) призначається виплата на період 6-місяців в мінімальному розмірі 544 грн/міс. (випускникам чи незастрахованим особам, що не були членами ОСГ), на 9 місяців (при звільненні за угодою сторін або за власним бажанням - тоді допомога по безробіттю відкладається на 3 місяці), на рік (при розірванні трудового договору або при звільненні внаслідок скорочення виробництва - допомога по безробіттю розпочнеться через місяць з дати звільнення), на 2 роки або менше громадянам, яким залишилось до пенсії 2 і менше років.

Розмір виплати залежить від розміру офіційної нарахованої заробітної плати безробітної особи і загального трудового стажу:

до 2 років - 50 відсотків від офіційної заробітної плати;

від 2 до 6 років - 55 відсотків;

від 6 до 10 років - 60 відсотків;

понад 10 років - 70 відсотків.

Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру:

перші 90 календарних днів - 100 відсотків;

протягом наступних 90 календарних днів - 80 відсотків;

у подальшому - 70 відсотків.

Всі питання щодо перебування на обліку в службі зайнятості, отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю, професійного навчання, тимчасових робіт та інших послуг будуть висвітлені на сторінці Смородська пізніше по питанням, що будуть задані користувачами на адресу адміністрації сайту. Всі надані інформаційні матеріали не є офіційними, вони відображають тільки аналіз чинного законодавства з питань пошуку роботи та одержання допомоги по безробіттю, інших послуг центру зайнятості.


03.02.2016р.Прогноз розвитку Смородська на 2016 рік

Світовий аналітика Stratfor на 2015-2025 роки від лютого 2015 р. говорить про те, що ще до того говорили українські та деякі російські науковці. А саме:

1) нинішній конфлікт Росії та України залишатиметься системним для глобальної політики ще тривалий час;

2) ми отримаємо пожвавлення націоналізму в країнах східної Європи, хоча в самій Україні націоналізм стрімко втихне на користь більш значимих модельних структур (Східна Європа повинна прийти до того, до чого прийшла наша країна);

3) розпад російської імперії неминучий, а Розпад ЄС дуже імовірний;

4) головна роль в Європі перейде від Німеччини до Польщі з Україною як її стратегічним союзником (почне утворюватися Балто-Чорноморський Союз, який пришвидшить розкол Росії);

5) суттєво важливою для Євразії стає стратегічна лінія Польща-Україна-Туреччина-Китай - це група контролю за територією розваленої Росії, причому контроль за ядерною зброєю буде виконуватись за участю США.

Різноманітні прогнози на найближчі 10 років сходяться в одному - світ буде змінюватися дуже радикально і дуже швидко. Ось, Меір Брук, наш співвітчизник з США, пропонує трьохпозиційну модель нинішнього світу: держава, корпорація, громадськість. Будь-які моделі, які базуються на співвідношенні цих трьох реальностей (як в США), будуть більш адекватними, ніж ті, які базуються на одній (держава, як в РФ) чи на двох (держава та громада, як в Євросоюзі). Україна в даний час від двохпозиційної моделі (держава та корпорації) переходить до трьохпозиційної моделі свого існування (держава, корпорації та громади).

В цьому сенсі можна сформулювати простий закон кризового світу або світу динамічних змін - лише той, хто конструюватиме трьохпозиційну в цих трьох площинах структуру, матиме можливість пережити кризовий час стрімких змін і зародити новий світ. В цьому сенсі стають зрозумілі дві головні причини розпаду Росії, і це зовсім не економічний занепад, бо громадяни можуть пережити будь-які важкі часи, як от голод чи катастрофу, якщо вони мають перспективний смисл. Отже перша ознака розпаду - архаїзація, яка позбавляє росіян самого смислу існування. І це головна причина, яка не дозволить Росії пережити соціальний рівень життя, який значно кращий за той, який був у наших предків під час та після Другої світової війни. Бо сучасники порівнюють своє життя з сучасниками, а не з предками. Так само друга причина розпаду Росії полягає у реальностній гомогенності, а отже закостенілості та ригідності, нездатності до інновацій крім військового озброєння. У Росії фактично є тільки одна модель - держава. Корпорації настільки сильно підлеглі державі, що можна твердити, що Росія це держава-корпорація. Суспільство в Росії це не суспільство громадян, це суспільство підданих.

Саме тому ЗМІ в Росії це дійсно спосіб управління суспільством через призму квазі-реальності. Отже, Росія розпадеться не через злидні чи політичну кризу еліти, а через архаїзацію як відсутність перспективних смислів і через відсутність корпоративної та суспільної (громадської) динаміки.

Це саме твердження можна застосувати і до ЄС, де створювалася двохпозиційна модель: держави+громади. Головна помилка Євросоюзу полягала в тому, що європейські корпорації не були диверсифіковані по всій Європі і не стали потужною реальністю європейської політики. Відтак інновативний потенціал корпорацій, як це змогли використати США в періоди кризи, не зміг бути використаний на території єврозони.

Давайте поглянемо на 2016-й рік з позиції основних модельних процесів. Українській громаді потрібно відстояти своє посилення на рівні Конституції. За будь-яку ціну треба не допустити фейкових владно-олігархічних змін до Конституції у нинішній редакції Парламенту. Українській громаді потрібна реальна децентралізація.

Українська громадськість має зменшити впливовість українських олігархічних корпорацій всередині країни, тобто громадськість має продовжувати тиснути не тільки на владу, але і на олігархічні корпорації, зменшуючи їх впливовість на внутрішню політику.

Процес деолігархізації це, перш за все, процес громадський. Олігархічний консенсус влади має бути знищений - через перевибори Парламенту та можливо перевибори Президента. Нам потрібні сильні українські корпорації на міжнародному ринку, а не сильні українські корпорації в справі українського монополізму, у справі здирництва української громади через тарифну політикуна енергоносії та державну корупцію.

Українська громадськість має наполягати на нових формах комунікації на телебаченні, де би був не тільки порядок денний влади та олігархів, але, перш за все, порядок денний самої громади.

2016-й рік - це рік створення Суспільного телебачення, це рік розвитку всіх сторінок населених пунктів Першої всеукраїнської соціальної мережі. Порядок денний цього року це порядок денний громади, а не влади чи корпорацій. Потужна та впливова всередині країни та за її межами українська громадськість, громада Смородська - ось що має стати результатом цього року. І це важливо не тільки для продовження української революції. Це також важливо для майбутнього Європи, майбутнього Євразії з Росією, що майже розпалася, та майбутнього світу вцілому. Єднаймося!


24.01.2016р.Як перейменувати вулицю

Питання перейменування вулиць зробило сильний поштовх в громадському суспільстві села. Цією справою стали цікавитись всі громадяни, що мають документи на певну адресу, мають сильно виражені історичні пристрасті, та ті громадяни, що мають на меті зробити з цієї справи черговий піар.

Свідомість громадян, села Смородськ піднялась на новий рівень. Історія ще раз переписує своїх героїв, відкриваються нові імена, відкидаються у минуле старі радянські назви. Реформи продовжуються. На жаль, що вони затрогують лише поверхню державного апарату. Зміною показчиків на вулицях села Смородськ справи не покращаться. Але якщо думати послідовно, то вулиці у Смородську повинні носити імена тих людей, що внесли чималий вклад в його розбудову, теперішнє і минуле.

З чого почати? Звісно з ідеї перейменування певної вулиці. Ініціатори перейменування вулиці, серед яких є мешканці, іноземці, трудові колективи чи державні органи, звертаються до голови сільської ради. Пропозиція щодо перейменування вулиці має бути розглянута до 45 календарних днів. Далі виноситься відповідне питання на обговорення: конференцію, громадські слухання, теле-, радіодебати, електронну консультацію. Воно обговорюється більше 2-х місяців, в результаті повинні бути зведені всі «за», «ні» та інші пропозиції. Потім голова сільської ради створює проект рішення про перейменування вулиці села і виносить на розгляд сільської ради. В остаточному підсумку повинно бути прийняте рішення про перейменування вулиці, яке набуває чинності з моменту його офіційного оприлюднення.

Для бюджету села Смородськ вартість такого перейменування буде залежати від кількості табличок та показчиків з новою назвою вулиці, які треба замінити. Як правило виготовлення однієї таблички коштує приблизно 65 грн., дорожнього знака втричі дорожче. Для звичайних громадян не треба спеціально вносити зміни до документів, які засвідчують право власності, вони залишаться дійсними. Також не потрібно спеціально змінювати реєстрацію місця проживання в паспорті. Юридичним особам законодавством не встановлено терміни подачі змін до установчих документів, вони вправі це зробити пізніше.

До уваги всіх громадян, які забажають змінити назви вулиць чи інших об’єктів Смородська, на сайті розміщено посібник, з детальними прикладами, зразками документів. Він також містить перелік історичних постатей, які боролись проти незалежності України. Тобто це перелік людей, що причетні до масових злочинів, вони повинні стерті з карти села Смородськ.


03.12.2015р.Щодо погоди у Смородську

Життя у Смородську так чи інакше пов’язано з погодними умовами. Це особливо стосується тих людей, що багато проводять часу на відкритому повітрі. Ніхто з жителів не хоче промокнути, замерзнути і застудитися. Хворіти дорого в наші часи. Точний прогноз погоди важливий також людям села, що працюють в на польових роботах, на на відкритому повітрі в промисловості. Якщо не дізнатись точну температуру довкілля, то збитки теплових комунальних організацій можуть становити до 20 відсотків. Інколи понадпланове чи мізерне витрачення енергоресурсів веде до неефективного господарювання. Гарний хазяїн завжди зможе вирахувати потрібну кількість газу, дров, іншого палива чи електроенергії для обігріву свого будинку. Інколи прогулянка селом буде дуже вдалою, якщо знати точний прогноз погоди. Це можна зробити з допомогою інформера соцмережі, що відображає рух фронтів, наявність опадів в певному місці в конкретний час. Рух фронтів, що відображений на мапі легко визначить наявність дощу, туману, снігу, граду, грому. Такі погодні інформери використовують авіаперевізники при здійсненні успішних польотів. Відтепер вони стали видимі на сторінках міст, сіл, селищ сайту для всіх відвідувачів Київської, Чернігівської, Сумської, Полтавської, Черкаської, Кіровоградської, Житомирської, Запорізької, Донецької, Дніпропетровської, Херсонської областей. Вони висвітлюють реальну картину метеоявищ на заданій місцевості.


27.11.2015р.Чи вигідно оформити субсидії в 2015 році

Для прорахунку субсидії необхідно зайти в місцеве управління соціального захисту населення, подати заяву і декларацію про доходи і витрати на призначення субсидії або відправити ці 2 документи по пошті. По усім питанням, що не знайдуть жителі села Смородськ в цій статті, рекомендовано подзвонити на безкоштовну гарячу лінію 0-800-507-309.

Чи є сенс оформлювати субсидію? Давайте подумаємо. Якщо типовий мешканець села Смородськ має власне домогосподарство і обігріває житловий будинок дровами та газом в пропорції 50/50 і сплачує комунальним господарствам кожного місяця 500 грн. Якщо субсидія нараховується при умові обов'язкового платежу в 1000 грн., то немає тоді сенсу займатись оформленням субсидії.

Як вирахувати розмір обов'язкового платежу? Для прикладу, пересічна сім'я із 3-х осіб в Смородську має за останні півроку легальний заробіток 36 тис. грн. Тоді заробіток на одну особу в місяць буде дорівнювати 2 тис. грн. (36 : 6 = 6; 6 : 3 = 2). Цей результат необхідно по визначеній формулі поділити на 1176 грн (розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 01.01.2015р.), поділити на 2 та помножити на 15%. Тобто 2000 : 1176 : 2 * 15% = 12,76%. При середньомісячному сукупному сімейному доході 6000 грн. на місяць обов'язковий платіж типової родини Смородська становить 765,6 грн. (6000 * 12,76%). Всі комунальні платежі, що перевищують цей мінімальний розмір, відшкодовуються державою. Порядок заповнення вказаний на сайті мінсоцполітики.

При заповненні декларації краще перестрахувати себе, взяти довідку про отримані доходи з податкової інспекції та пенсійного фонду по місцю перебування, адже при нарахуванні субсидії йде автоматична звірка з даними службами згідно обміну даних. У разі відсутності доходу або дохід є меншим прожиткового мінімуму у працездатних осіб, які зареєстровані по вказаній адресі, для розрахунку субсидії враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму (з 01.01.2015р. - 1218 грн.). Оформлюється субсидія на особу, на яку відкриті особові рахунки за місцем реєстрації. Наявність заборгованості зі сплати за житлово-комунальних послуг не впливає на визначення права на призначення субсидії.

При призначенні субсидії діє обмеження в площі житла - 48,87 м2 на одну особу, а також єдині для всієї України щомісячні норми споживання на одну особу води (4 м3), водовідведення (4 м3), вивезення сміття (0,4167 м3), газопостачання в опалювальний період 7 м3 на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465 – в багатоквартирних будинках), на газову плиту на одну особу (приготування їжі - 6 м3 та підігрів води +3 м3 або водонагрівач 18 м3 ), електропостачання в опалювальний період 65 кВт год. на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465– в багатоквартирних будинках). У будинках, обладнаних (не обладнаних) стаціонарними електроплитами 130 кВт год. (90 кВт год.) на сім’ю з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена сім’ї за наявності центр. постачання гарячої води або 150 кВт год. (120 кВт год.) на сім’ю з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена сім’ї (за відсутності центр. постачання гарячої води). Якщо житлова площа перевищує соціальну норму житла, то це не означає позбавлення права субсидії. Просто при розрахунку субсидії братиметься не вся сума нарахованої квартплати, а тільки та, що є у межах соціальної норми.

Перерахунок розміру оформленої субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється. Сума оформленої субсидії, яку переказано на рахунки для оплати вартості комунальних послуг в розмірі соціальних нормативів і, яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата обов’язкової часки платежу сім'ї на наступний розрахунковий період.


22.11.2015р.Дві справи на неділю: проголосувати і перевести годинник

В останню неділю жовтня за українським законодавством проходять вибори до місцевих, районних, обласних рад та голів сільської ради. Ті мешканці України, що мають виборче право, голосують за місцем своєї приписки в паспорті. Не прості вибори прогнозуються. Всі кандидати перетасувались між собою як карти в колоді. Нові імена партій, одні і ті ж обіцянки і кандидати. Будь-якою ціною прорватись до владних кабінетів. Життя не навчило. Тотальна байдужість громадян села дає дозвіл вчиняти з ними повне невіглавство. Але не будемо про погане. Який би вибір не зробила місцева громада, перша всеукраїнська соціальна мережа буде вітати цей вибір, бо жодна з політичних сил не впливає на діяльність сайту і це є показовим чинником неупередженості перед жителями Смородська та конкурентними ЗМІ, що продали свою ідейну свободу за тридцять срібенників. Життя продовжиться, жителі села оберуть владу, яка буде їх достойна. Кандидати в депутати місцевих виборів 2015 року доступні за посиланням: cvk.gov.ua. Підсумки місцевих виборів 2015 року доступні за тією ж адресою. Треба вибрати область та населений пункт. Інформація корисна для тих громадян села, що хочуть вивчити своїх кандидатів, перед тим, як зробити вибір і простежити хід голосування до остаточного підрахунку голосів. Осінні дні минають швидко, з неділі мешканці Смородська можуть поспати довше. Тільки варто нагадати їм перевести годинникову стрілку на годину назад і ще раз насолодитись осіннім теплим дощем, якого так давно не було в країні.


24.10.2015р.День туризму у селі

Починаючи з 1998 р. в Україні святкується День туризму. Кожен житель села бодай один раз у рік виїздить за межі свого населеного пункту. Навіть вирушаючи у поїздку по справам у сусіднє велике місто чи маленьке село, люди завжди знаходять хвилину, щоб оглянутись навколо. Побачити дещо нове, перекусити, набратись нових сил. Ось так зародився туризм. Ідея відвідувати нові краєвиди, історичні споруди не давала покою багатьом подорожуючим. Тому вони вирушали в дорогу на великі відстані, поєднуючи спорт, краєзнавство і відпочинок. Таких активних туристів в країні не так вже й багато. Переважна більшість мешканців віддає перевагу коротким походам в Карпати, на береги Чорного і Азовського морів. Ще частіше відпочивають люди Смородська на вихідних у парку, біля річки. Що кому краще.

Популяризація туризму в Смородську багато в чому залежить від самих його мешканців та сільської влади. В якому вигляді знаходяться культурні будівлі? Чи впорядкована територія біля масового відпочинку людей, гостей села? На якому рівні тримаються кафе, де є найближчий готель? Хтось створював туристичні маршрути, які існують шляхові сполучення і реклама всіх місцевих об’єктів туризму? Це основні питання, що мають бути на постійному контролі в плані розвитку місцевого туризму. В селі є завжди цікаві місця, які з боку кожного жителя не є занадто особливими. Тільки туристичний бізнес внесе певну родзинку простим речам, які потім виявляться привабливими для туристів. Нові враження, приємний відпочинок, гарні спогади змусять гостей повернутись знову і знову у улюблене село.


27.09.2015р.Виборча кампанія 2015 року

Півмісяця тому розпочалась передвиборча агітація у селі. На що сподіваються жителі Смородська? Чи залишились надії на покращення життя? Чи є нові постаті, яким можна довірити владу в Смородську?

Згідно нового законодавства країни про децентралізацію влади органи місцевого самоврядування отримають більше повноважень для виконання своїх функцій. Але чи змінить це життя у Смородську? Свідомість місцевих керівників лишилась ще в минулому, коли всі вказівки диктувались зверху. Господарювати самим на землі, чи не це є споконвічною мрією багатьох українців? Ще один крок до самостійності. Не тільки країни, а й Смородська. Коли майже все існуюче виробництво урізане до мінімуму, надання послуг ледве тримається на плаву перед майбутньою районною владою стоять нелегкі завдання щодо розширення всіх напрямків життєдіяльності села. Якими будуть підсумки виборів до сільської ради? Які депутати і політичні сили увійдуть до сільської ради, хто буде головою сільської ради, такі і рішення будуть прийматись на місцях. Таким і буде розвиток Смородська на найближчі роки.

Після реєстрації кандидатів у депутати почнеться справжня передвиборча агітація. Всі можливі і неможливі методи будуть використовуватись на повну силу. Хтось з кандидатів підкорить виборців солодкими обіцянками про заможне майбутнє Смородська. Хтось займеться так званою благодійністю і обдарує крупою і гречкою тих, хто здатний проміняти свій голос на певну матеріальну цінність. Справжні кандидати не голословлять, вони просто роблять свою роботу. Тихо і послідовно. Задача виборців - побачити таких людей серед всіх кандидатів. Дати нимспробу, ще раз повірити в свої сили. Передвиборна боротьба переверне село верх дном. Претенденти на виборні посади будуть намагатись не тільки піднятись в очах людей, але й понизити своїх конкурентів, якими б вони не були чесними. Районні газети зірвуть черговий куш на виборчій кампанії. Більше роботи буде і працівникам Укрпошти, передвиборні листівки будуть в кожному дворі. Стовпи і забори у селі будуть розклеєні кольорами політичних партій, а обличчя кандидатів будуть такі знайомі як ніколи. Один раз на 5 років вони зроблять все від себе можливе, щоб місцевий житель проголосував за них. Отак і живуть люди у селі, від виборів до виборів.


16.09.2015р.Фізкульт Ура, Смородськ

Минули роки, коли спорт у Смородську був масовим. Хай як не критикують жителі радянську епоху спортивне життя було на той час в моді. Згадайте фізкультуру в радянський час. Діти з довідкою про недопущення до навантажень були скоріше виключенням серед групи школярів. В наші дні майже половина школярів не допускаються до сильних навантажень через різноманітні проблеми зі здоров'ям. Сам вчитель не має права просити від учнів нормативів по силових навантаженнях. Відмінну оцінку будуть ставити лише за те, що діти приходять у спортивній формі. Що заважає жителям Смородська бути фізично кріпкими? Можна завжди списувати поганий стан здоров'я на радіацію від аварії на Чорнобильській АЕС. Але кожен з них має право вибирати те, як йому жити фізично і який вести спосіб життя. Або наїстись багато їжі, додавши міцного алкоголю. Або зробити маленьку дієту і пробігти короткий шлях, хоча б по дорозі на роботу. Або цілий вечір провалятись на дивані перед телевізором чи ПК. Або лягти спати раніше, щоб на завтра мати здоровий вигляд. Скільки б не будували спортшкіл, закладів оздоровлення та відпочинку у Смородську, фізична культура людей буде залежати тільки від них. Хто господарює Смородськом, фізичною культурою, спортом? Ні, не влада. Цим керують самі жителі, що, схоже, несвідомо, попали під вплив інших цінностей. Здоров'я стало не в моді. Його звикли купувати в аптеках і лікарнях. Замість того, щоб займатись собою і слідити за харчуванням. Що цінніше? Не багато людей у Смородську є, що тримають на висоті свою фізичну підготовку. Добре те, що до них додались хлопці і розвивають новий напрямок спорту - workout. Це той масовий вид спорту, що не потребує зайвих витрат. Турнік, бруси, віджимання від полу, біг. Ефект від занять дає приклад іншим юнакам. Ймовірно, вони замисляться над собою. А чи правильно вони живуть? Їм же ще не одне покоління вирощувати і передавати в майбутнє найкращі гени. Вони і визначать подальший розвиток мешканців не тільки Смородська, а й цілої країни.


12.09.2015р.День підприємця в Смородську

Як завжди в Україні в першу неділю вересня святкують День підприємця. Цей день запроваджено з 5 жовтня 1998 року Указом Президента України, але люди Смородська не звикли гучно його святкувати. Мабуть, гроші полюбляють тишу. Як і великий, так і дрібний бізнес у Смородську не хизується своїм святом. В наш нелегкий час складно знайти ресурси для таких широкомасштабних заходів. Тим паче, що з боку держави підтримка підприємництва не велика. Певні заходи, що здійснюються місцевою владою, можна зазначити, - формальні. Конкурс на кращого підприємця, грамоти, подяки тільки нервують в останній рік підприємців, що втомились чекати від влади реальної підтримки. Так, що все можна списати на війну, але працювати треба як-небудь. В надії на поліпшення купівельної спроможності на внутрішньому ринку багато підприємців очікує збільшення своїх доходів, адже з 1 вересня збільшений розмір мінімальної заробітної плати для населення. Головне, щоб не підвищили сильно податки, ціни на енергоносії і курс гривні був стабільним. Бо якщо і далі так піде, то бізнесу може не бути. А це серйозні речі. Вся доходна частка місцевого бюджету Смородська залежить від сплати податків місцевих підприємців. Найбільшу вагу займає податок з доходів фізичних осіб, єдиний соціальний внесок, плата за землю, орендна плата, єдиний податок. Як буде розвиватись село Смородськ без підприємництва? Важко уявити. Подумати тільки, як їм починалось в 1991-1993 роках… Коли з'являлись перші підприємці в Смородську. З чого вони починали і чого вони досягли… Як нам жилось без них і зараз з ними. Побудовані торгівельні заклади, виробничі будівлі, сфера послуг. Вся інфраструктура села закручена навколо них і тримається на них. Суворі закони бізнесу залишили тільки самих сильних. Місцева конкуренція дала жителям найдешевші і найякісніші з можливих товари, продовольство і послуги. Здається, що ніщо не зупинить підприємницький рух у Смородську, бо є сила і воля будувати свою справу, своє село. Дай Бог тільки їм здоров’я, сили і віри в цей нелегкий час!


05.09.2015р.День знань у Смородську

Кожний рік в кінці серпня більшість жителів Смородська збираються до школи. Найтепліша пора року позаду. Всі діти набрались сил і готові приступити до чергового навчального року. Тому й придумали на перше вересня свято – День Знань. Ці хвилюючі моменти щастя й печалі. Хтось всі канікули чекає на те, щоб швидше побачити однокласників. За канікули школярі подорослішали, є багато чим поділитись. Комусь не хочеться сідати за парту, згадувати похмурі учбові будні.

Так як у всій країні, школярі Смородська ідуть наприкінці літа на пробний день в школу. З новим літнім ремонтом шкільні класи виглядають тепліше. Вчителі з учнями прораховують всі організаційні моменти: вивчають розклад уроків, нові підручники й оновлені обличчя один одного. З першого вересня є можливість пересісти на іншу парту, багато школярів використовують цей момент і підходять до класної керівниці з аналогічним проханням. Тобто, все як у Порошенка – «по новому», починаючи зі шкільної форми і канцелярії і закінчуючи свіжим ремонтом учбових приміщень. Якби не голосно лунали всі політичні лозунги, завжди в Смородську знайдуться всі недоліки шкільної освіти. От наприклад, підвезення школярів до школи з далекої місцевості, харчування малозабезпечених дітей, дітей сиріт і т.п., сучасна матеріально-технічна база, обігрів приміщень взимку тощо. Ці та інші проблеми жоден політик не може вирішити, тож залишається батькам об'єднуватись на шкільних зборах у громади, щоб хоч якось покращитипокращити стан місцевої освіти села Смородськ.

Першого вересня всі прибрані діти підуть у школу і багато з людей старшого покоління згадає цей день, поринувши в історію своєї юності. Батьки проведуть своїх дітей і поновлять свою пам’ять новими світлими шкільними враженнями. Море квітів, посмішок, віршів, пісень, фотознімків. Чого тільки не згадають у Смородську на свято першого дзвоника. Вдалого початку лишилось побажати всім учням, вчителям і батькам. Успіх буде залежати саме від них. А вдалий початок – це половина справи. До нових висот, до нових перемог!


31.08.2015р.До дня Незалежності України

Цілих три вихідних подарувала держава на кінець літа. От і думку гадають жителі у Смородську, як провести ці вихідні на повну силу. Традиційно в останні дні літа копають картоплю всією родиною. Спішать закінчити збирання цього врожаю до настання осінніх дощів, бо таких довгих вихідних не буде більше на наступний місяць та й день стає меншим, справа йде до осені. Погода теж виявиться сприятливою – сильної спеки, затяжних дощів не буде. А комарів цього літа взагалі було мало, варто надіятись на гарні умови праці.

У кого буде більше вільного часу, зможе в неділю вийти в центр Смородська, відсвяткувати День Державного Прапору України, разом з держслужбовцями підняти жовто-блакитний стяг. Ці два кольори в останній рік були такими поширеними, що, здається, це свято будуть скоро святкувати мешканці села в себе вдома, піднімаючи жовто-блакитні символи на власному подвір’ї.

На третій день вихідних, коли від роботи (картоплі) коні дохнуть, люди починають думати, як все таки відпочити, хоч на вечір. Все таки – День Незалежності. Хто подивився святковий парад по телевізору, вже наполовину приурочився до свята. А що там приготувала місцева влада на святкування незалежності? Щоб там не було на вечір у селі почнуть збиратись люди, гуртуватись родинами, друзями, кумами. Гарний привід відзначити 24 річницю Дня Незалежності. Це буде понеділок, тяжкий день. Такий тяжкий як і їх незалежність, пролита кров’ю на рідній землі. Прикро, що деякі жителі не цінять це свято, перетворюють його на справжнє пияцтво з відповідними наслідками.

Ранок 25-го схоже виявиться не легшим, люди вийдуть на роботу, щоб «відпочити». А кому зараз легко? У Смородську вже давно звикли так працювати, бо розуміють, що справжня незалежність – це тяжка праця протягом багатьох століть, тільки силою її можна вибороти.

21.08.2015р.
Адмiнiстрація сторiнки


Сергій займає 198 місце
Написати повідомлення
Анастасія Сімчук займає 112 місце
Написати повідомлення
Відвідувачі села Смородськ (28)
Сповіщення


Будь в курсі всіх подій на село Смородськ -
додай свій E-mail для отримання інформації про всі зміни цієї сторінки

Ваш E-mail:
Будемо вдячні за розміщення нашого лінку сайту села Смородськ:Погода у Смородську
Інші населені пункти
Рівненської області і району
з прогнозом погодиТопографічна карта


Інші населені пункти
Рівненської області
і району з топографічною картою
Ціни на Вашу рекламу
в місяць по всіх сторінках
району – 30 грн
області – 300 грн
України – 2500 грн
    Олег © Sir.Ko™ 2005-2016 Сироватко