E-mail:  Пароль:  Чужий комп'ютер   

Шан. гостю, адміністрація сайту вітає Вас!
Для приєднання до громади щирих українців, введіть Ваш логін і пароль.
При їх відсутності зареєструйтесь власноручно
або зайдіть з соціальної мережі, де вже є Ваша сторінка
Реєстрація передбачає погодження та дотримання правил сайту

Село Ладичин - сайт громади
   Люди (2)

   Фото (47)

   Відео (2)

   Визначні місця    додати


Facebook livejournal ВКонтакті Однокласники Twitter Google: живая лента
Населені пункти району

1. Зарваниця
2. Багатківці
3. Ладичин
4. Маловоди
5. Сороцьке
6. Вишнівчик
7. Сущин
8. Глещава
9. Микулинці
10. Залав'є

Див. далі

Рейтинг населених пунктів залежить від відданих за них голосів


Почесні громадяни
села Ладичин

  1. Сергій Гладкий (52)Останні відео


Футбол: Струсів-ЛадичинВбивство село Ладичин Теребовлянського районусело Ладичин

райцентр Теребовля

облцентр ТернопільЗапитати


Будь патріотом свого села - проголосуй за нього!

Всього голосів: 24
Дивитись місця в рейтингах
України та Тернопільської області

Максимальний рейтинг села Ладичин залежить від рейтингу всіх зареєстрованих учасників, від заповнених тем для обговорення - додаткові голоси за тему, від збережених фото - додатковий голос за фото (до 2500 фото)


Ладичин - цеКартографія місцевості громади

районні центри
населені пункти району
населені пункти за межами районуОстанні фото

Всі альбоми фото
Новини Тернопільської області


День святого Валентина в Бучачі (Про все)(02:48)
Під час автопригоди травмувався неповнолітній пасажир (Про все)(01:08)
На Тернопільщині план по контрактниках виконали на 10%. Буде мобілізація? (Галас)(01:04)
Корупція, вимагання, дитяча праця: чим грішив звільнений директор тернопільського училища? (За Збручем)(23:51)
Учасник "Мастер Шеф- 2" заявив, що найсмачніша карбонара — в Тернополі. Фотофакт (Доба)(23:46)
Куди і на що міська рада Тернополя закладе мільйони? (Тижневик "Номер один")(23:39)
Чи стане урочище «Бичова» лемківським Пироговим? (Тижневик "Номер один")(23:38)
У Збаразькому районі на деревному вугілля роблять нелегальний бізнес (Тижневик "Номер один")(23:37)
10 лютого. Цей день в історії Тернопільщини (Тернополяни)(23:19)
Казковий замок палац на Тернопільщині, в якому планують зробити готель (фото) (Тернопільська Липа)(23:08)


Форум - села - Теми для обговорення
Про доступ до публічної інформаціїДля тих, хто залишився без роботи

Кожен працездатний громадянин села Ладичин може влаштуватись на роботу. Не лише на роботу, а роботуз хорошою заробітною платою. Не часто буває, коли людина має і добру роботу і гарну зарплату. Тим не менше багато грошей не буває, навіть найліпша робота іноді набридає і мешканці села Ладичин вдаються до нового пошуку. Сьогодні буде надано інформацію про те, як знайти роботу, а точніше, як влада може допомогти мешканецям села Ладичин заробити собі на хліб. Отже, розповідь буде довгою, влаштовуйтесь зручніше і поїхали.

Не дивлячись на те чи мешканці села Ладичин десь роблять чи є не зайнятими служба зайнятості в кожному районному центрі може надати повні консультації по пошуку роботи незалежно від місця прописки людей в паспорті. Якщо по місцю проживання роботу знайти не вийшло, є шанс скористатись комп'ютером з доступом в інтернет, якщо інтернет буде відсутній вдома чи з інших причин.

На випадок отримання допомоги по безробіттю, то тут необхідна реєстрація, право на яку мають жителі, які легально працювали чи займались підприємництвом більше ніж півроку за останній рік звернення(наприклад з 03.02.2015р. по 03.02.2016р.). Якщо періоду зайнятості немає, то тут необхідно надати довідку до служби зайнятості з міської (сільської) ради по місцю прописки в паспорті, що мешканець не була членом особистого селянського господарства (ОСГ). Дата довідки повинна бути рівною даті звернення. Інакше кажучи, щоб по адресі прописки згідно даних відділу земельних відносин міської (сільської) ради не було виділено землі для ведення с/г. Якщо мешканець є інвалідом, то наявність піврічного періоду зайнятості за останній рік звернення для реєстрації є обов'язковою. Право на реєстрацію мають також випускники ВУЗів (для контрактників треба довідка щодо підтвердження форми навчання, а тих, хто на державному замовленні мед. ВУЗів - довідку щодо надання можливості самостійного працевлаштування), ПТУ (додатково треба довідку щодо надання можливості самостійного працевлаштування), що звернулись протягом півроку від закінчення навчального закладу і особи ніде не працювали.

Важливо, щоб особа на дату реєстрації не була зайнятою, не числилась підприємцем і шукала роботу. Для реєстрації треба подати оригінал паспорту (з пропискою), коду, трудової книжки (договору ЦПХ), диплому (за наявності), довідки МСЕК (для інвалідів обов'язково та бажано індивідуальну програму реабілітації з заповненим 5-м розділом, щодо професій, оптимальних за станом здоров'я).

За умови відсутності підходящої роботи на восьмий день (через тиждень) призначається виплата на період 6-місяців в мінімальному розмірі 544 грн/міс. (випускникам чи незастрахованим особам, що не були членами ОСГ), на 9 місяців (при звільненні за угодою сторін або за власним бажанням - тоді виплата відкладається на 3 місяці), на рік (при розірванні договору ЦПХ або при звільненні внаслідок скорочення виробництва - виплата розпочнеться через місяць з дати звільнення), на 2 роки або менше особам, яким залишилось до пенсії 2 і менше років.

Розмір допомоги залежить від розміру офіційної нарахованої заробітної плати безробітної особи і загального трудового стажу:

до 2 років - 50 відсотків від офіційної заробітної плати;

від 2 до 6 років - 55 відсотків;

від 6 до 10 років - 60 відсотків;

понад 10 років - 70 відсотків.

Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру:

перші 90 календарних днів - 100 відсотків;

протягом наступних 90 календарних днів - 80 відсотків;

у подальшому - 70 відсотків.

Всі питання щодо перебування на обліку в службі зайнятості, отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю, професійного навчання, тимчасових робіт та інших послуг будуть висвітлені на сторінці села Ладичин пізніше по питанням, що будуть задані користувачами на адресу адміністрації сайту. Всі розміщені інформаційні матеріали не є офіційними, вони показують тільки аналіз чинного законодавства з питань пошуку роботи та одержання допомоги по безробіттю, інших послуг служби зайнятості.


03.02.2016р.Прогноз розвитку села на 2016 рік

Глобальний прогноз Stratfor на 2015-2025 роки від 28.02.2015 р. говорить про те, що ще до того говорили українські та деякі російські науковці. А саме:

1) теперішній конфлікт Росії та України буде комплексним для глобальної політики ще тривалий час;

2) ми матимемо пожвавлення націоналізму в країнах східної Європи, хоча в самій Україні націоналізм стрімко послабиться на користь більш масштабних модельних структур (Східна Європа повинна прийти до того, до чого прийшла Україна);

3) розпад Росії неминучий, а Розпад ЄС дуже імовірний;

4) лідерська роль в Європі перейде від Німеччини до Польщі з Україною як її стратегічним союзником (почне формуватись Балто-Чорноморський Союз, який пришвидшить розкол Росії);

5) принципово важливою для Євразії стає стратегічна лінія Польща-Україна-Туреччина-Китай - це група контролю за територією деструктурованої Росії, причому контроль за ядерною зброєю буде виконуватись за участю США.

Різні прогнози на найближчі 10 років сходяться в єдиному - світ буде змінюватися дуже радикально і дуже швидко. Ось, Меір Брук, наш співвітчизник з Нью-Йорку, пропонує трьохпозиційну модель сучасного світу: держава, корпорація, громадськість. Будь-які моделі, які базуються на співвідношенні цих трьох сторін (як в США), будуть більш прийнятними, ніж ті, які базуються на одній (держава, як в РФ) чи на двох (держава та громада, як в ЄС). Україна в даний час від двохпозиційної моделі (держава та корпорації) переходить до трьохпозиційної моделі свого існування (держава, корпорації та громади).

В цьому сенсі можна сформулювати простий принцип кризового світу або світу динамічних змін - лише той, хто конструюватиме трьохпозиційну в цих трьох площинах структуру, матиме шанс пройти кризовий час динамічних змін і зародити новий світ. В цьому сенсі стають зрозумілі дві основні причини падіння Росії, і це зовсім не економічний занепад, бо громадяни можуть пережити будь-які важкі часи, як от голод чи катастрофу, якщо вони мають перспективний смисл. Отже перша ознака розпаду - архаїзація, яка позбавляє росіян самого смислу існування. І це основна причина, яка не дозволить Росії пережити соціальний рівень життя, який значно вищий за той, який був у наших предків під час та після Другої світової війни. Бо сучасники порівнюють своє життя з сучасниками, а не з предками. Так само друга причина розпаду Росії полягає у реальностній гомогенності, а отже закостенілості та ригідності, нездатності до інновацій за межами військового озброєння. У Росії фактично є тільки одна модель - держава. Корпорації настільки сильно підпорядковані державі, що можна сказати, що Росія це держава-корпорація. Громадяни в Росії це не суспільство громадян, це суспільство підданих.

Саме тому телемедіа в Росії це дійсно спосіб управління суспільством через призму квазі-реальності. Тобто, Росія розпадеться не через злидні чи політичну кризу верхів, а через архаїзацію як відсутність перспективних мотивацій і через відсутність корпоративної та суспільної (громадської) динаміки.

Це саме бачення можна застосувати і до Євросоюзу, де створювалася двохпозиційна модель: держави+громади. Головна помилка Об'єднаної Європи полягала в тому, що європейські корпорації не були диверсифіковані по всій Європі і не стали потужною реальністю європейської політики. Відтак інновативний потенціал корпорацій, як це змогли використати США в періоди кризи, не зміг бути використаний на території єврозони.

Давайте поглянемо на 2016-й рік з позиції основоположних модельних зрушень. Українській громадськості необхідно відстояти своє існування на рівні Конституції. За будь-яку ціну треба не допустити фейкових владно-олігархічних змін до Конституції у теперішній редакції Верховної Ради. Українській громадськості потрібна реальна влада на місцях.

Українська громадськість повинна зменшити впливовість українських олігархічних корпорацій всередині країни, тобто громадськість має продовжувати тиснути не тільки на владу, але і на олігархічні корпорації, зменшуючи їх впливовість на внутрішню політику.

Процес деолігархізації це, перш за все, процес громадський. Олігархічний консенсус влади має бути зруйнований - через перевибори Верховної Ради та можливо перевибори Президента. Нам потрібні сильні українські корпорації на міжнародному ринку, а не сильні українські корпорації в справі українського монополізму, у справі здирництва української громади через тарифну політикуна енергоносії та державну корупцію.

Українська громадськість повинна наполягати на нових форматах комунікації на телебаченні, де би був не тільки порядок денний влади та олігархів, але, перш за все, порядок денний самої громади.

2016-й рік - це рік створення Суспільного телебачення, це рік розвитку всіх сторінок міст і сіл Першої всеукраїнської соціальної мережі. Порядок денний 2016-го року це порядок денний громади, а не влади чи корпорацій. Потужна та впливова всередині країни та за її межами українська громадськість, громада Ладичиного - ось що має стати підсутком 2016-го року. І це суттєво не тільки для продовження української революції. Це також суттєво для майбутнього Європи, майбутнього Євразії з Росією, що майже розпалася, та майбутнього світу загалом. Єднаймося!


24.01.2016р.В скільки обійдеться перейменування вулиць

Питання перейменування вулиць створило гучний поштовх в громадському суспільстві села. Цією справою стали цікавитись всі мешканці, що мають документи на певну адресу, мають сильно виражені політичні пристрасті, та ті мешканці, що мають на меті зробити з цієї справи черговий піар.

Свідомість громадян, села Ладичин перейшла на вищий рівень. Історія ще раз переписує своїх героїв, вивчаються нові імена, викидаються у минуле старі радянські назви. Реформи тривають. На жаль, що вони зачіпають лише поверхню державного апарату. Заміною табличок на вулицях села Ладичин справи не поліпшаться. Але якщо думати послідовно, то вулиці у Ладичині повинні носити імена тих жителів, що внесли чималий вклад в його розвиток, теперішнє і минуле.

З чого почати? Дійсно з ідеї зміни назви окремої вулиці. Ініціатори зміни назви вулиці, серед яких є громадяни, іноземці, трудові колективи чи державні органи, звертаються до голови сільської ради. Ідея щодо зміни назви вулиці має бути розглянута до 45 діб. Далі виводиться відповідне питання на обговорення: конференцію, громадські слухання, теле-, радіодебати, інтернет-конференцію. Воно продовжується не менше 2-х місяців, в підсумку повинні бути зведені всі «так», «проти» та інші варіанти. Далі голова сільської ради створює проект рішення про перейменування вулиці села і виносить на розгляд сільської ради. В остаточному підсумку має бути прийняте рішення про перейменування вулиці, яке набуває сили з моменту його офіційного оприлюднення.

Для бюджету села Ладичин вартість такого перейменування буде залежати від кількості табличок та дорожних знаків з новою назвою вулиці, які треба поновити. Як правило вартість однієї таблички коштує в районі 65 грн., дорожнього знака втричі дорожче. Для звичайних громадян не треба спеціально вносити зміни до документів, які засвідчують право власності, вони залишаться дійсними. Також не потрібно спеціально змінювати реєстрацію місця проживання в паспорті. Юридичним особам законодавством не встановлено терміни подачі змін до установчих документів, вони вправі це зробити пізніше.

До уваги всіх громадян, які забажають змінити назви вулиць чи інших об’єктів Ладичиного, на сайті опубліковано підручник, з детальними прикладами, зразками документів. Він також має перелік історичних постатей, які боролись проти незалежності України. Тобто це перелік людей, що причетні до масових злочинів, вони повинні стерті з карти села Ладичин.


03.12.2015р.Погода у селі

Проживання у селі так чи інакше пов’язано з погодними умовами. Це особливо стосується тих мешканців, що багато проводять часу під відкритим небом. Жоден не хоче промокнути, замерзнути і застудитися. Хворіти дорого в наш час. Точний прогноз погоди важливий також людям Ладичиного, що працюють в на польових роботах, на під відкритим небом в промисловості. Якщо не дізнатись точну температуру повітря, то збитки теплових комунальних організацій можуть бути до 20%. Часто понадпланове чи недостатнє витрачення енергоресурсів веде до неефективного господарювання. Успішний господар завжди зможе обчислити необхідну кількість газу, дров, іншого палива чи електроенергії для обігріву свого будинку. Інколи поїздка Ладичиним буде дуже приємною, якщо знайти точний прогноз погоди навколишнього середовища. Це можна зробити за допомогою віджета соцмережі, що відображає рух опадів, наявність погодних явищ в певному місці в певний час. Рух фронтів, що відображений на мапі легко спрогнозує наявність дощу, туману, снігу, граду, грому. Ці погодні інформери використовують авіаперевізники при здійсненні успішних польотів. Відтепер вони стали видимі на сторінках населених пунктів сайту для всіх користувачів Київської, Чернігівської, Сумської, Полтавської, Черкаської, Кіровоградської, Житомирської, Запорізької, Донецької, Дніпропетровської, Херсонської областей. Вони висвітлюють справжню картину погодних фронтів на певній місцевості.


27.11.2015р.Чи вигідно оформити субсидії в 2015 році

Для прорахунку субсидії треба звернутись в місцеве управління соціального захисту населення, подати заяву і декларацію про доходи і витрати на призначення субсидії або надіслати ці 2 документи по пошті. По всім питанням, що не вирішать жителі села Ладичин в цій пам'ятці, рекомендовано подзвонити на безкоштовну гарячу лінію 0-800-507-309.

Чи є сенс робити субсидію? Давайте подумаємо. Якщо пересічний мешканець села Ладичин має своє домогосподарство і опалює житловий будинок дровами та газом в пропорції 50/50 і платить комунальним господарствам кожного місяця близько 500 грн. Якщо субсидія призначається при умові обов'язкового платежу в 1000 грн., то немає тоді потреби займатись оформленням субсидії.

Як вирахувати суму обов'язкового платежу? Наприклад, типова сім'я із 3-х осіб в Ладичині має за останні півроку офіційний дохід 36 тис. грн. Тоді дохід на одну особу в місяць буде дорівнювати 2 тис. грн. (36 : 6 = 6; 6 : 3 = 2). Цей результат треба по визначеній формулі розділити на 1176 грн (розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 01.01.2015р.), розділити на 2 та помножити на 15%. Тобто 2000 : 1176 : 2 * 15% = 12,76%. При середньомісячному загальному сімейному доході 6000 грн. в місяць обов'язковий платіж типової родини Ладичиного становить 765,6 грн. (6000 * 12,76%). Всі комунальні платежі, що перевищують цей мінімальний розмір, відшкодовуються управлінням соцзахисту. Порядок заповнення вказаний на сайті мінсоцполітики.

При заповненні декларації краще перестрахувати себе, взяти довідку про отримані доходи з податкової інспекції та пенсійного фонду по місцю проживання, адже при призначенні субсидії йде автоматична звірка з даними службами згідно обміну даних. У разі відсутності заробітку або заробіток є меншим прожиткового мінімуму у працездатних осіб, які зареєстровані по вказаній адресі, для розрахунку субсидії враховується заробіток на рівні прожиткового мінімуму (з 01.01.2015р. - 1218 грн.). Призначається субсидія на особу, на яку відкриті особові рахунки за місцем реєстрації. Наявність заборгованості зі сплати за житлово-комунальних послуг не впливає на визначення права на призначення субсидії.

При призначенні субсидії діє обмеження в площі житла - 48,87 м2 на одну особу, а також єдині для всієї України щомісячні норми споживання на одну особу води (4 м3), водовідведення (4 м3), вивезення сміття (0,4167 м3), газопостачання в опалювальний період 7 м3 на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465 – в багатоквартирних будинках), на газову плиту на одну особу (приготування їжі - 6 м3 та підігрів води +3 м3 або водонагрівач 18 м3 ), електропостачання в опалювальний період 65 кВт год. на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465– в багатоквартирних будинках). У будинках, обладнаних (не обладнаних) стаціонарними електроплитами 130 кВт год. (90 кВт год.) на сім’ю з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена сім’ї за наявності центр. постачання гарячої води або 150 кВт год. (120 кВт год.) на сім’ю з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена сім’ї (за відсутності центр. постачання гарячої води). Якщо житлова площа перевищує соціальну норму житла, то це не означає позбавлення права субсидії. Просто при оформленні субсидії братиметься не вся сума нарахованої квартплати, а тільки та, що є у межах соціальної норми.

Перерахунок розміру розрахованої субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється. Сума розрахованої субсидії, яку переказано на рахунки для оплати вартості комунальних послуг в розмірі соціальних нормативів і, яка не використана родиною внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата обов’язкової часки платежу домогосподарства на наступний розрахунковий період.


22.11.2015р.Два діла на неділю: проголосувати та перевести годинник

В останню неділю жовтня за українським законодавством проходять вибори до місцевих, районних, обласних рад та голів сільської ради. Ті мешканці країни, що мають виборче право, проголосують за місцем своєї приписки в паспорті. Складні вибори мають бути. Всі політики перетасувались між собою як карти в колоді. Нові імена партій, ті ж самі передвиборчі програми і кандидати. Будь-якою ціною прорватись до органів влади. Життя їх не навчило. Тотальна байдужість мешканців села дає добро вчиняти з ними неправомірні дії. Але не будемо про погане. Який би вибір не зробила місцева громадськість, перша всеукраїнська соціальна мережа буде вітати цей вибір, бо жодна з політичних сил не впливає на діяльність сайту і це є виключним чинником неупередженості перед громадянами Ладичиного та конкурентними ЗМІ, що продали свою політичну свободу за кілька срібенників. Життя продовжиться, жителі села оберуть владу, яка буде їх варта. Кандидати в депутати місцевих виборів 2015 року доступні за посиланням: cvk.gov.ua. Підсумки місцевих виборів 2015 року доступні за тим же посиланням. Варто вибрати область та населений пункт. Інформація корисна для тих мешканців села, що хочуть вивчити своїх кандидатів, перед тим, як зробити вибір і простежити хід голосування до остаточного підрахунку голосів. Осінні дні минають швидко, з неділі мешканці Ладичиного можуть поспати довше. Тільки варто нагадати їм перевести годинникову стрілку на годину назад і ще раз насолодитись осіннім теплим дощем, якого так давно не було в Україні.


24.10.2015р.День туризму - теж свято

Починаючи з 1998 р. в країні відзначається День туризму. Кожен мешканець села бодай раз у рік виїздить за межі свого населеного пункту. Навіть вирушаючи у поїздку по справам у найближче велике місто чи маленьке село, пасажири завжди знаходять час, щоб оглянутись навколо. Рогледіти щось нове, перекусити, набратись нових сил. Так виник туризм. Спокуса побачити нові краєвиди, архітектурні форми не давала покою багатьом подорожуючим. Тому вони вирушали в дорогу на великі відстані, поєднуючи фотографування, краєзнавство і відпочинок. Таких активних туристів в Україні не так вже й багато. Переважна більшість жителів віддає перевагу коротким походам в Карпати, на береги Чорного і Азовського морів. Ще частіше проводять час жителі Ладичиного на вихідних у парку, біля річки. Що кому краще.

Розвиток туристичного бізнесу в Ладичину багато в чому залежить від самих його жителів та сільської влади. В якому стані знаходяться історичні пам’ятки? Чи впорядкована територія біля масового відпочинку людей, дітей? На якому рівні тримаються заклади харчування, де є найближчий готель? Хтось створював туристичні маршрути, чи є шляхові сполучення і реклама всіх наявних об’єктів туризму? Це основні питання, що мають бути на постійному контролі в плані розвитку сучасного туризму. В селі є завжди дивовижні місця, які з боку пересічного проживаючого не є занадто особливими. Тільки туристичний бізнес вносить певну родзинку простим речам, які потім виявляться привабливими для подорожуючих. Нові враження, приємний відпочинок, гарні спогади змусять гостей повернутись знову і знову у улюблене село.


27.09.2015р.Передвиборна агітація почалась

Півмісяця тому розпочалась передвиборна агітація у селі. На що надіються мешканці Ладичиного? Чи залишились надії на поліпшення життя? Чи є нові кандидати, яким можна довірити владу в Ладичину?

Згідно нового законодавства країни про децентралізацію влади органи місцевого самоврядування отримають більше повноважень для виконання своїх функцій. Але чи змінить це життя у Ладичині? Свідомість місцевих начальників лишилась ще в минулому, коли всі рішення диктувались зверху. Керувати самим на землі, чи не це є споконвічною мрією багатьох українців? Ще один крок до самостійності. Не тільки країни, а й Ладичиного. Коли все поточне виробництво скорочене до мінімуму, надання послуг ледве тримається на плаву перед майбутньою районною владою стоять великі завдання щодо розширення всіх напрямків життєдіяльності Ладичиного. Якими будуть підсумки голосування до сільської ради? Які депутати і політичні партії пройдуть до сільської ради, хто буде головою сільської ради, такі і рішення будуть прийматись на місцях. Таким і буде розвиток Ладичиного на найближчі 5 років.

Після реєстрації кандидатів у депутати почнеться справжня передвиборна агітація. Всі можливі і неможливі засоби будуть використовуватись на повну силу. Хтось з кандидатів підкорить виборців солодкими обіцянками про заможне майбутнє Ладичиного. Хтось займеться так званою благодійністю і обдарує крупою і гречкою тих, хто готовий проміняти свій голос на певне матеріальне благо. Справжні кандидати не обіцяють, вони просто виконують свою роботу. Тихо і послідовно. Завдання виборців - побачити таких людей серед всіх кандидатів. Дати нимспробу, ще раз повірити в їх сили. Передвиборна боротьба переверне село верх дном. Кандидати на виборні посади будуть намагатись не тільки зрости в очах мешканців, але й дискредитувати своїх конкурентів, якими б вони не були чесними. Районні ЗМІ зірвуть ще один куш куш на цій виборчій кампанії 2015 року. Більше завдань буде і працівникам Укрпошти, передвиборні листівки будуть в кожному дворі. Стовпи у Ладичині будуть розклеєні кольорами політичних партій, а портрети кандидатів будуть такі знайомі як ніколи. Один раз на декілька років вони зроблять все від себе можливе, щоб місцевий житель проголосував за них. Отак і живуть люди у Ладичині, від виборів до виборів.


16.09.2015р.З днем спорту, Ладичин

Минули часи, коли спорт у Ладичині був багаточисельним. Хай як не критикують люди радянську владу спортивне життя було на той час в моді. Згадайте фізкультуру в школі. Учні з довідкою про недопущення до навантажень були скоріше виключенням серед групи дітей. Сьогодні майже половина дітей не допускаються до фізичних навантажень через різноманітні проблеми зі здоров'ям. Сам керівник не має права просити від учнів нормативів по силових навантаженнях. Добру оцінку будуть ставити лише за те, що діти приходять у спортивній формі. Що заважає людям Ладичиного бути фізично кріпкими? Можна постійно списувати поганий стан здоров'я на радіацію від аварії на Чорнобильській АЕС. Але кожен з них вибирає те, як йому жити фізично і який вести спосіб життя. Або наїстись до нестями, додавши міцного алкоголю. Або влаштувати невелику дієту і пробігти зайвий шлях, хоча б по дорозі на роботу. Або кожний вечір валятись на дивані перед телевізором чи ПК. Або піти спати раніше, щоб на завтра мати здоровий вигляд. Скільки б не будували спортивних шкіл, закладів оздоровлення у Ладичині, здоров'я людей буде залежати тільки від них самих. Хто господарює Ладичиним, фізичною культурою, спортом? Ні, не влада. Цим керують самі люди, що, схоже, несвідомо, попали під вплив інших цінностей. Здоров'я стало не в моді. Його навчились купувати в аптеках і лікарнях. Замість того, щоб займатись собою і слідити за харчуванням. Що дорожче? Не багато жителів у Ладичині є, що тримають на висоті свою спортивну підготовку. Радує те, що до них приєднались юнаки і розвивають новий напрямок спорту - street workout. Це той масовий вид спорту, що не потребує зайвих витрат. Турнік, бруси, віджимання від полу, біг. Результат від занять дає приклад іншим людям. Можливо, вони задумаються над собою. А чи правильно вони живуть? Їм же ще не одне покоління ростити і передавати в майбутнє найкращі гени. Вони і визначать подальший розвиток мешканців не тільки Ладичиного, а й цілої держави.


12.09.2015р.День підприємництва в Ладичині

Кожного року в країні в першу неділю вересня святкують День підприємництва. Це свято запроваджено з 5 жовтня 1998 р. Указом Президента України, але мешканці Ладичиного не звикли гучно його святкувати. Схоже, гроші люблять тишу. Як і крупний, так і дрібний бізнес у Ладичині не хизується своїм святом. В наш нелегкий час складно знайти ресурси для таких широкомасштабних заходів. Тим більше, що з боку влади підтримка підприємництва зовсім мала. Певні заходи, що проводяться місцевою владою, можна зазначити, - формальні. Конкурс на кращого підприємця, грамоти, подяки тільки нервують в останній рік підприємців, що втомились чекати від влади реальної підтримки. Звичайно, що все можна списувати на війну, але жити треба як-небудь. В надії на поліпшення попиту на внутрішньому ринку багато підприємців чекає збільшення своїх доходів, адже з 1 вересня збільшений розмір мінімальної заробітної плати для населення. Ще важливо, щоб не підвищили сильно податки, ціни на енергоносії і курс гривні був стабільним. Бо якщо і далі так піде, то підприємців може не бути. А це серйозні речі. Вся доходна частка місцевого бюджету Ладичиного залежить від податкових надходжень місцевих підприємців. Найбільшу частку займає податок з доходів фізичних осіб, єдиний соціальний внесок, плата за землю, орендна плата, єдиний податок. Як буде існувати село Ладичин без підприємців? Важко уявити. Згадайте тільки, як їм починалось в 1991-1992 роках… Коли зароджувались перші підприємці в Ладичині. З чого вони починали і чого вони досягли… Як нам жилось без них і зараз з ними. Збудовані торгівельні заклади, виробничі будівлі, сфера послуг. Вся інфраструктура села закручена навколо них і держиться на них. Суворі закони бізнесу залишили тільки самих сильних. Місцева конкуренція дала мешканцям найдешевші і найякісніші з можливих товари, продовольство і послуги. Схоже, що ніщо не зупинить підприємницький рух у Ладичині, бо є сила і воля творити свою справу, своє село. Дай Бог тільки їм здоров’я, сили і віри в цей нелегкий час!


05.09.2015р.День знань у Ладичині

Кожного року в кінці серпня більшість мешканців Ладичиного збираються до школи. Теплі дні позаду. Всі дітлахи набрались сил і готові приступити до чергового навчального року. Недарма придумали на перше вересня свято – День Знань. Ці хвилюючі моменти щастя й печалі. Хтось всі канікули чекає на те, щоб швидше побачити однокласників. За канікули школярі подорослішали, є багато чим поділитись. Комусь не хочеться сідати за парту, згадувати сірі навчальні будні.

Так як у всій країні, школярі Ладичиного ідуть останній день літа на пробний день в школу. З новим літнім ремонтом шкільні класи не виглядають так похмуро. Вчителі з учнями вже думають про всі організаційні моменти: вивчають розклад уроків, нові підручники й оновлені обличчя один одного. З першого вересня є можливість пересісти на іншу парту, багато школярів використовують цей момент і підходять до класної керівниці з відповідним проханням. Один словом, все як у Порошенка – «по новому», починаючи зі шкільної форми і канцелярії і закінчуючи свіжим ремонтом учбових приміщень. Якби не голосно лунали всі політичні заклики, завжди в Ладичині знайдуться всі недоліки шкільної освіти. От наприклад, підвезення школярів до школи з далекої відстані, харчування малозабезпечених дітей, дітей сиріт і т.п., сучасна матеріально-технічна база, опалення приміщень в холодну пору року тощо. Ці та інші проблеми жоден політик не може вирішити, тож залишається батькам об'єднуватись на шкільних зборах у громади, щоб хоч якось покращитипокращити стан місцевої освіти села Ладичин.

Першого вересня всі прибрані діти підуть у школу і багато з людей старшого покоління згадає це свято, поринувши в історію свого дитинства. Батьки проведуть своїх дітей і поновлять свою пам’ять новими прекрасними шкільними моментами. Море радості, посмішок, віршів, пісень, фотознімків. Чого тільки не згадають у Ладичині на свято першого дзвоника. Вдалого старту лишилось побажати всім учням, вчителям і батькам. Успіх буде залежати тільки від них. А вдалий початок – це половина справи. До нових висот, до нових перемог!


31.08.2015р.До дня Незалежності України

Цілих три вихідних подарувала держава на кінець літа. От і думку гадають жителі у Ладичину, як провести ці вихідні на повну силу. Традиційно в останні дні літа копають картоплю всією родиною. Спішать закінчити збирання цього врожаю до настання осінніх дощів, бо таких довгих вихідних не буде більше на наступний місяць та й день стає меншим, справа йде до осені. Погода теж виявиться сприятливою – сильної спеки, затяжних дощів не буде. А комарів цього літа взагалі було мало, варто надіятись на гарні умови праці.

У кого буде більше вільного часу, зможе в неділю вийти в центр Ладичиного, відсвяткувати День Державного Прапору України, разом з держслужбовцями підняти жовто-блакитний стяг. Ці два кольори в останній рік були такими поширеними, що, здається, це свято будуть скоро святкувати мешканці села в себе вдома, піднімаючи жовто-блакитні символи на власному подвір’ї.

На третій день вихідних, коли від роботи (картоплі) коні дохнуть, люди починають думати, як все таки відпочити, хоч на вечір. Все таки – День Незалежності. Хто подивився святковий парад по телевізору, вже наполовину приурочився до свята. А що там приготувала місцева влада на святкування незалежності? Щоб там не було на вечір у селі почнуть збиратись люди, гуртуватись родинами, друзями, кумами. Гарний привід відзначити 24 річницю Дня Незалежності. Це буде понеділок, тяжкий день. Такий тяжкий як і їх незалежність, пролита кров’ю на рідній землі. Прикро, що деякі жителі не цінять це свято, перетворюють його на справжнє пияцтво з відповідними наслідками.

Ранок 25-го схоже виявиться не легшим, люди вийдуть на роботу, щоб «відпочити». А кому зараз легко? У Ладичину вже давно звикли так працювати, бо розуміють, що справжня незалежність – це тяжка праця протягом багатьох століть, тільки силою її можна вибороти.

21.08.2015р.
Відвідувачі села Ладичин (2)
Сповіщення


Будь в курсі всіх подій на село Ладичин -
додай свій E-mail для отримання інформації про всі зміни цієї сторінки

Ваш E-mail:
Будемо вдячні за розміщення нашого лінку сайту села Ладичин:Погода у Ладичині
Інші населені пункти
Тернопільської області і району
з прогнозом погодиТопографічна карта


Інші населені пункти
Тернопільської області
і району з топографічною картою
Ціни на Вашу рекламу
в місяць по всіх сторінках
району – 30 грн
області – 300 грн
України – 2500 грн
    Олег © Sir.Ko™ 2005-2016 Сироватко