E-mail:  Пароль:  Чужий комп'ютер   

Шан. гостю, адміністрація сайту вітає Вас!
Для приєднання до громади щирих українців, введіть Ваш логін і пароль.
При їх відсутності зареєструйтесь власноручно
або зайдіть з соціальної мережі, де вже є Ваша сторінка
Реєстрація передбачає погодження та дотримання правил сайту

Село Ладичин - сайт громади
   Люди (2)

   Фото (47)

   Відео (1)

   Визначні місця    додати


Facebook livejournal ВКонтакті Однокласники Twitter Google: живая лента
Населені пункти району

1. Зарваниця
2. Багатківці
3. Ладичин
4. Маловоди
5. Сороцьке
6. Вишнівчик
7. Сущин
8. Глещава
9. Микулинці
10. Залав'є

Див. далі

Рейтинг населених пунктів залежить від відданих за них голосів


Почесні громадяни
села Ладичин

  1. Сергій Гладкий (52)Останні відео


Вбивство село Ладичин Теребовлянського районусело Ладичин

райцентр Теребовля

облцентр ТернопільЗапитати


Будь патріотом свого села - проголосуй за нього!

Всього голосів: 24
Дивитись місця в рейтингах
України та Тернопільської області

Максимальний рейтинг села Ладичин залежить від рейтингу всіх зареєстрованих учасників, від заповнених тем для обговорення - додаткові голоси за тему, від збережених фото - додатковий голос за фото (до 2500 фото)


Ладичин - цеКартографія місцевості громади

районні центри
населені пункти району
населені пункти за межами районуОстанні фото

Всі альбоми фото
Новини Тернопільської області


Тернопільським поліцейським заборонили мати персональні сторінки в російських соцмережах (Tgn.in.ua)(11:11)
В Украине переименовали еще один населенный пункт (Сегодня.ua)(11:06)
На Тернопільщині батько з сином взяли у заручниці офіціантку (Tenews.te.ua)(10:58)
Рада перейменувала село Радянське на Тернопільщині (BBCUkrainian)(10:55)
Тернополян пограбували, ще й розфарбували (Teren.in.ua)(10:52)
Пограбували та поглумилися над двома чоловіками з Тернополя (Тернопільська Липа)(10:46)
Табло на тернопільському універмазі відновлять у 2017 році (Місто)(10:44)
У Тернополі шукають гроші на добудову Кутківецької школи: треба 50 млн грн (Наш день)(10:40)
Грабіжники розфарбували своїх жертв (Часопис)(10:30)
Тернопільщина додатково отримала 236 млн гривень з держбюджету (Tenews.te.ua)(10:27)


Форум - села - Теми для обговорення
Про доступ до публічної інформації
Записи на основній сторінці поки що відсутні
Перенесення інформації в поле вводу з текстового редактору
є корисним під час створення сайту населеного пункту
Як прорахувати субсидії в селі Ладичин в 2015 році

Для оформлення субсидії необхідно зайти в місцеве управління соціального захисту населення, написати заяву і декларацію про доходи і витрати на призначення субсидії або відправити ці два документи по пошті. По усім питанням, що не знайдуть жителі села Ладичин в цій пам'ятці, рекомендовано зателефонувати на безплатну пряму лінію 0-800-507-309.

Чи варто робити субсидію? Давайте порахуємо. Якщо типовий мешканець села Ладичин має своє домогосподарство і обігріває житловий будинок дровами та газом в відношенні 50/50 і платить комунальним службам щомісяця близько 500 грн. Якщо субсидія призначається при умові обов'язкового платежу в 1000 грн., то немає тоді сенсу займатись оформленням субсидії.

Як визначити суму обов'язкового платежу? Приміром, типова сім'я із 3-х осіб в Ладичині має за останні півроку легальний дохід 36 тис. грн. Тоді дохід на одну особу за місяць становитиме 2 тис. грн. (36 : 6 = 6; 6 : 3 = 2). Цей результат необхідно по визначеній формулі поділити на 1176 грн (розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 01.01.2015р.), поділити на 2 та помножити на 15%. Тобто 2000 : 1176 : 2 * 15% = 12,76%. При середньомісячному загальному сімейному доході 6000 грн. в місяць обов'язковий платіж типової родини Ладичиного становить 765,6 грн. (6000 * 12,76%). Всі комунальні платежі, що перевищують цей мінімальний розмір, відшкодовуються управлінням соцзахисту. Порядок заповнення вказаний на сайті мінсоцполітики.

При заповненні декларації краще перестрахувати себе, взяти довідку про отримані доходи з податкової інспекції та пенсійного фонду по місцю перебування, адже при нарахуванні субсидії йде автоматична звірка з даними службами згідно обміну даних. У разі відсутності доходу або дохід є меншим прожиткового мінімуму у працездатних осіб, які зареєстровані по вказаній адресі, для розрахунку субсидії враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму (з 01.01.2015р. - 1218 грн.). Призначається субсидія на особу, на яку відкриті особові рахунки за місцем реєстрації. Наявність заборгованості зі сплати за житлово-комунальних послуг не впливає на визначення права на призначення субсидії.

При призначенні субсидії діє обмеження в площі житла - 48,87 м2 на одну особу, а також єдині для всієї України щомісячні норми споживання на одну особу води (4 м3), водовідведення (4 м3), вивезення побутових відходів (0,4167 м3), газопостачання в опалювальний період 7 м3 на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465 – в багатоквартирних будинках), на газову плиту на одну особу (приготування їжі - 6 м3 та підігрів води +3 м3 або водонагрівач 18 м3 ), електропостачання в опалювальний період 65 кВт год. на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465– в багатоквартирних будинках). У будинках, обладнаних (не обладнаних) стаціонарними електроплитами 130 кВт год. (90 кВт год.) на сім’ю з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена родини за наявності центр. постачання гарячої води або 150 кВт год. (120 кВт год.) на сім’ю з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена родини (за відсутності центр. постачання гарячої води). Якщо житлова площа перевищує соціальну норму житла, то це не позбавляє права субсидії. Просто при призначенні субсидії братиметься не вся сума нарахованої квартплати, а тільки та, що є у межах соціальної норми.

Перерахунок розміру оформленої субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється. Сума оформленої субсидії, яку переказано на рахунки для оплати вартості комунальних послуг в розмірі соціальних нормативів і, яка не використана сім'єю внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата обов’язкової часки платежу домогосподарства на наступний розрахунковий період.


22.11.2015р.Два діла на неділю: проголосувати і перевести свій годинник

В останню неділю жовтня за українським законодавством проходять вибори до місцевих, районних, обласних рад та голів сільської ради. Ті мешканці України, що мають виборче право, проголосують за місцем своєї приписки в паспорті. Складні вибори мають бути. Всі партії перетасувались між собою як карти в колоді. Нові назви політичних сил, одні і ті ж обіцянки і кандидати. Будь-якою ціною прорватись до владних кабінетів. Життя нічому не навчило. Тотальна байдужість громадян села дає добро вчиняти з ними неправомірні дії. Але не будемо про погане. Який би вибір не зробила місцева громадськість, перша всеукраїнська соціальна мережа буде вітати цей вибір, бо жодна з політичних сил не впливає на діяльність сайту і це є показовим моментом неупередженості перед мешканцями Ладичиного та конкурентними ЗМІ, що продали свою політичну свободу за кілька срібенників. Життя продовжиться, жителі села оберуть владу, яка буде їх достойна. Кандидати в депутати місцевих виборів доступні за посиланням: cvk.gov.ua. Результати місцевих виборів доступні за тією ж адресою. Необхідно вибрати область та населений пункт. Інформація корисна для тих громадян села, що хочуть вивчити своїх кандидатів, перед тим, як зробити вибір і простежити хід голосування до остаточного підрахунку голосів. Осінні дні минають непомітно, з неділі мешканці Ладичиного можуть поспати довше. Тільки треба нагадати їм перевести годинникову стрілку на годину назад і ще раз насолодитись осіннім теплим дощем, якого так давно не було в Україні.


24.10.2015р.День туризму

Починаючи з 1998 р. в країні святкується День туризму. Кожен мешканець села хоча б раз на рік виїздить за межі свого населеного пункту. Навіть вирушаючи у поїздку по справам у найближче велике місто чи маленьке село, люди завжди знаходять час, щоб оглянутись навколо. Побачити дещо нове, перекусити, набратись нових сил. Так виник туризм. Ідея побачити гарні краєвиди, архітектурні форми не давала покою багатьом туристам. Тому вони вирушали в дорогу на далекі відстані, поєднуючи спорт, культурологію і відпочинок. Таких активних туристів в країні не так вже й багато. Більшість жителів віддає перевагу коротким поїздкам в Карпати, на береги Чорного і Азовського морів. Ще частіше проводять час мешканці Ладичиного на вихідних у парку, біля річки. Що кому зручніше.

Популяризація туризму в Ладичину багато в чому залежить від самих його жителів та сільської влади. В якому стані знаходяться історичні пам’ятки? Чи впорядкована територія біля масового відпочинку людей, гостей села? На якому рівні тримаються їдальні, де є найближчий готель? Хтось розробляв туристичні маршрути, чи існують дорожні сполучення і реклама всіх існуючих об’єктів туризму? Це базові питання, що мають бути на постійному контролі в плані розбудови місцевого туризму. В селі є завжди цікаві місця, які з боку кожного жителя не є занадто привабливими. Тільки туристичний бізнес внесе певну родзинку простим речам, які потім стануть привабливими для подорожуючих. Нові вподобання, приємний відпочинок, гарні спогади змусять гостей повертатись знову і знову у улюблене село.


27.09.2015р.Передвиборна агітація почалась

Півмісяця тому розпочалась передвиборча агітація у селі. На що надіються мешканці Ладичиного? Чи залишились надії на поліпшення життя? Чи є нові постаті, яким можна довірити громаду в Ладичину?

Згідно нового законодавства України про децентралізацію влади органи місцевого самоврядування матимуть більше прав і обов'язків для виконання своїх функцій. Але чи змінить це життя у Ладичині? Свідомість місцевих начальників лишилась ще в минулому, коли всі вказівки диктувались зверху. Управляти самим на землі, чи не це є споконвічною мрією багатьох українців? Ще один крок до незалежності. Не тільки країни, а й Ладичиного. Коли все поточне виробництво урізане до мінімуму, надання послуг ледве тримається на плаву перед майбутньою місцевою владою стоять нелегкі завдання щодо розширення всіх напрямків життєдіяльності Ладичиного. Якими будуть підсумки голосування до сільської ради? Які депутати і політичні сили пройдуть до сільської ради, хто буде головою сільської ради, такі і рішення будуть прийматись на місцях. Таким і буде розвиток Ладичиного на найближчі 5 років.

Після реєстрації кандидатів у депутати почнеться справжня передвиборча агітація. Всі можливі і неможливі методи будуть використані на повну силу. Хтось з кандидатів підкорить виборців солодкими обіцянками про щасливе майбутнє Ладичиного. Хтось займеться так званою благодійністю і наділить крупою і гречкою тих, хто готовий проміняти власний голос на певну матеріальну цінність. Справжні кандидати не голословлять, вони просто роблять свою роботу. Тихо і впевнено. Завдання виборців - розгледіти таких людей серед всіх кандидатів. Дати нимспробу, ще раз повірити в свої сили. Передвиборна боротьба переверне село верх дном. Претенденти на виборні посади будуть пробувати не тільки зрости в очах місцевих жителів, але й дискредитувати своїх конкурентів, якими б вони не були порядними. Районні ЗМІ зірвуть ще один куш куш на виборчій кампанії. Більше роботи буде і листоношам, передвиборні матеріали будуть в кожному дворі. Стовпи у селі будуть майоріти кольорами політичних партій, а обличчя кандидатів будуть такі знайомі як свої. Один раз на декілька років вони зроблять все від себе можливе, щоб місцевий електорат проголосував за них. Отак і живуть люди у Ладичині, від виборів до виборів.


16.09.2015р.Фізкульт Ура, Ладичин

Минули роки, коли спорт у Ладичині був масовим. Хай як не критикують жителі радянську культуру спортивне життя було на ті часи в моді. Згадайте фізкультуру в школі. Учні з довідкою про недопущення до нормативів були скоріше винятком серед групи школярів. В наші дні майже половина школярів не допускаються до сильних навантажень через різноманітні проблеми зі здоров'ям. Сам керівник не має права просити від учнів нормативів по силових вправах. Добру оцінку будуть ставити лише за те, що учні приходять у спортивному одязі. Що заважає дітям Ладичиного бути фізично кріпкими? Можна завжди списувати поганий стан здоров'я на радіацію від аварії на ЧАЕС. Але кожен з них вибирає те, як йому жити фізично і який вести спосіб життя. Або наїстись багато їжі, додавши міцного алкоголю. Або влаштувати маленьку дієту і пробігти короткий шлях, хоча б по дорозі додому. Або цілий вечір валятись на дивані перед телевізором чи ПК. Або піти спати раніше, щоб на завтра мати здоровий вигляд. Скільки б не будували спортивних шкіл, закладів оздоровлення у Ладичині, фізична культура людей буде залежати тільки від них. Хто керує Ладичиним, фізичною культурою, спортом? Ні, не влада. Цим керують самі жителі, що, схоже, несвідомо, попали під вплив інших цінностей. Здоров'я стало не в тренді. Його звикли купувати в аптеках і лікарнях. Замість того, щоб займатись собою і слідити за харчуванням. Що дорожче? Не багато жителів у Ладичині є, що тримають на висоті свою спортивну культуру. Добре те, що до них приєднались молоді люди і розвивають новий напрямок спорту - street workout. Це той багаточисельний вид спорту, що не потребує зайвих витрат. Турнік, бруси, віджимання від полу, біг. Результат від занять дає приклад іншим людям. Ймовірно, вони задумаються над собою. А чи правильно вони живуть? Їм же ще не одне покоління вирощувати і передавати в майбутнє найкращі гени. Вони і визначать подальший розвиток населення не тільки Ладичиного, а й цілої держави.


12.09.2015р.День підприємництва в Ладичині

Кожного року в Україні в першу неділю вересня святкують День підприємництва. Це свято запроваджено з 5 жовтня 1998 р. Указом Президента України, але підприємці Ладичиного не звикли гучно його святкувати. Мабуть, гроші полюбляють тишу. Як і крупний, так і малий бізнес у Ладичині не хизується своїм святом. В наш нелегкий час не просто знайти ресурси для таких широкомасштабних заходів. Тим більше, що з боку влади підтримка підприємництва зовсім мала. Певні заходи, що проводяться місцевою владою, можна зазначити, - формальні. Конкурс на найкращого підприємця, грамоти, подяки лише дратують в останній рік підприємців, що втомились чекати від влади справжньої підтримки. Звичайно, що все можна списати на війну, але працювати треба якось. В надії на поліпшення попиту на внутрішньому ринку чимало підприємців очікує збільшення своїх доходів, адже з першого вересня збільшений розмір мінімальної заробітної плати для населення. Головне, щоб не підвищили сильно податки, вартість енергоносіїі і курс гривні був стійким. Бо якщо і далі так піде, то підприємців може не бути. А це серйозні речі. Вся доходна частка місцевого бюджету Ладичиного залежить від сплати податків місцевих підприємців. Найбільшу частку займає податок з доходів фізичних осіб, ЄСВ, плата за землю, орендна плата, єдиний податок. Як буде існувати село Ладичин без підприємців? Не легко уявити. Подумати тільки, як їм жилось в 1991-1994 роках… Коли зароджувались перші підприємці в Ладичині. З чого вони починали і що вони досягли… Як нам жилось без них і зараз з ними. Збудовані заклади торгівлі, виробничі майстерні, надання послуг. Вся інфраструктура села закручена навколо них і тримається на них. Суворі закони бізнесу залишили лише самих сильних. Місцева конкуренція дала мешканцям найдешевші і найякісніші з можливих товари, продовольство і послуги. Здається, що ніщо не зупинить підприємницький рух у Ладичині, бо є сила і воля будувати свою справу, своє село. Дай Бог тільки їм здоров’я, сили і віри в цей нелегкий час!


05.09.2015р.День знань у Ладичині

Кожний рік в кінці серпня більшість уроженців Ладичиного готуються до школи. Теплі дні позаду. Всі дітлахи набрались сил і готові приступити до чергового учбового року. Тому й придумали на перше вересня свято – День Знань. Ці хвилюючі моменти щастя й турботи. Хтось все літо чекає на те, щоб швидше побачити однокласників. За канікули діти подорослішали, є багато чим поділитись. Комусь не хочеться сідати за парту, згадувати похмурі навчальні будні.

Так як у всій Україні, школярі Ладичиного ідуть наприкінці літа на пробний урок в школу. З новим літнім ремонтом шкільні класи виглядають тепліше. Вчителі з учнями прораховують всі організаційні моменти: вивчають розклад уроків, нові підручники й оновлені обличчя один одного. З нового навчального року є можливість пересісти на іншу парту, багато учнів використовують цей момент і підходять до вчителів з відповідним проханням. Тобто, все як у Порошенка – «по новому», починаючи зі шкільної форми і канцелярії і закінчуючи свіжим ремонтом класних приміщень. Якби не голосно лунали всі політичні лозунги, завжди в Ладичині знайдуться всі недоліки шкільної освіти. От наприклад, підвезення учнів до школи з далекої відстані, харчування малозабезпечених дітей, дітей сиріт і т.п., сучасна матеріально-технічна база, опалення приміщень взимку тощо. Ці та інші проблеми жоден політик не може вирішити, тож залишається батькам об'єднуватись на шкільних зборах у громади, щоб хоч якось покращитиполіпшити стан місцевої освіти села Ладичин.

Першого вересня всі прибрані діти підуть у школу і багато з людей старшого покоління згадає цей день, поринувши в історію свого дитинства. Батьки проведуть своїх дітей і поновлять свою пам’ять новими прекрасними шкільними враженнями. Море радості, посмішок, віршів, пісень, фотознімків. Чого тільки не згадають у Ладичині на свято першого дзвоника. Вдалого початку лишилось побажати всім учням, вчителям і батькам. Успіх буде залежати саме від них. А вдалий початок – це половина справи. До нових висот, до нових перемог!


31.08.2015р.До дня Незалежності України

Цілих три вихідних подарувала держава на кінець літа. От і думку гадають жителі у Ладичину, як провести ці вихідні на повну силу. Традиційно в останні дні літа копають картоплю всією родиною. Спішать закінчити збирання цього врожаю до настання осінніх дощів, бо таких довгих вихідних не буде більше на наступний місяць та й день стає меншим, справа йде до осені. Погода теж виявиться сприятливою – сильної спеки, затяжних дощів не буде. А комарів цього літа взагалі було мало, варто надіятись на гарні умови праці.

У кого буде більше вільного часу, зможе в неділю вийти в центр Ладичиного, відсвяткувати День Державного Прапору України, разом з держслужбовцями підняти жовто-блакитний стяг. Ці два кольори в останній рік були такими поширеними, що, здається, це свято будуть скоро святкувати мешканці села в себе вдома, піднімаючи жовто-блакитні символи на власному подвір’ї.

На третій день вихідних, коли від роботи (картоплі) коні дохнуть, люди починають думати, як все таки відпочити, хоч на вечір. Все таки – День Незалежності. Хто подивився святковий парад по телевізору, вже наполовину приурочився до свята. А що там приготувала місцева влада на святкування незалежності? Щоб там не було на вечір у селі почнуть збиратись люди, гуртуватись родинами, друзями, кумами. Гарний привід відзначити 24 річницю Дня Незалежності. Це буде понеділок, тяжкий день. Такий тяжкий як і їх незалежність, пролита кров’ю на рідній землі. Прикро, що деякі жителі не цінять це свято, перетворюють його на справжнє пияцтво з відповідними наслідками.

Ранок 25-го схоже виявиться не легшим, люди вийдуть на роботу, щоб «відпочити». А кому зараз легко? У Ладичину вже давно звикли так працювати, бо розуміють, що справжня незалежність – це тяжка праця протягом багатьох століть, тільки силою її можна вибороти.

21.08.2015р.
Відвідувачі села Ладичин (2)
Сповіщення


Будь в курсі всіх подій на село Ладичин -
додай свій E-mail для отримання інформації про всі зміни цієї сторінки

Ваш E-mail:
Будемо вдячні за розміщення нашого лінку сайту села Ладичин:Погода у Ладичині
Інші населені пункти
Тернопільської області і району
з прогнозом погодиТопографічна карта


Інші населені пункти
Тернопільської області
і району з топографічною картою
Ціни на Вашу рекламу
в місяць по всіх сторінках
району – 30 грн
області – 300 грн
України – 2500 грн
    Олег © Sir.Ko™ 2005-2015 Сироватко