E-mail:  Пароль:  Чужий комп'ютер   

Шан. гостю, адміністрація сайту вітає Вас!
Для приєднання до громади щирих українців, введіть Ваш логін і пароль.
При їх відсутності зареєструйтесь власноручно
або зайдіть з соціальної мережі, де вже є Ваша сторінка
Реєстрація передбачає погодження та дотримання правил сайту

Село Дворіччя - сайт громади
   Люди

   Фото (1)

   Відео

   Визначні місця    додати


Facebook livejournal ВКонтакті Однокласники Twitter Google: живая лента
Населені пункти району

1. Зарваниця
2. Багатківці
3. Ладичин
4. Маловоди
5. Сороцьке
6. Вишнівчик
7. Сущин
8. Глещава
9. Микулинці
10. Залав'є

Див. далі

Рейтинг населених пунктів залежить від відданих за них голосівсело Дворіччя

райцентр Теребовля

облцентр ТернопільЗапитати


Будь патріотом свого села - проголосуй за нього!

Всього голосів: 0
Дивитись місця в рейтингах
України та Тернопільської області

Максимальний рейтинг села Дворіччя залежить від рейтингу всіх зареєстрованих учасників, від заповнених тем для обговорення - додаткові голоси за тему, від збережених фото - додатковий голос за фото (до 2500 фото)


Дворіччя - цеКартографія місцевості громади

районні центри
населені пункти району
населені пункти за межами районуОстанні фото

Всі альбоми фото
Новини Тернопільської області


На Тернопільщині підприємець заливав фекаліями дитячий садок (Tenews.te.ua)(20:00)
Злочинність в Тернополі зашкалює (Tenews.te.ua)(19:32)
У Тернополі п’яні підлітки жорстоко побили старенького (Tenews.te.ua)(18:58)
Жорстоке вбивство собаки у Тернополі (Фото) (Tenews.te.ua)(18:31)
У тернопільській «Свободі» – кадрові зміни (Ltdaily.info)(18:20)
Побити поліцейського на Тернопільщині коштує 13 тисяч гривень (Tenews.te.ua)(17:58)
В Тернополі обікрали водія, який міняв колесо біля торгового центру (Tenews.te.ua)(17:31)
Павло Притула з Тернопільщини виготовляє з каменю унікальні макети пам’яток архітектури (Тернопільські гарячі новини)(17:24)
Скандал у тернопільському вузі: студенти-медики розважалися із трупом (Місто)(17:18)
Літературна студія “7 Герц” незабаром святкуватиме день народження (Фактор Тернопільщини)(17:10)


Форум - села - Теми для обговорення
Про доступ до публічної інформаціїЯк знайти роботу в селі Дворіччя

Кожен працездатний громадянин Дворіччя може влаштуватись на роботу. Не просто на роботу, а роботу, за яку платять гроші, тим більш непогані. Рідко буває, коли робітник має і добру роботу і гідну зарплату. Тим не менше багато грошей не буває, і найкраща робота іноді набридає і люди Дворіччя вдаються до нового пошуку. Сьогодні буде надано матеріал про те, як знайти роботу, а точніше, як влада може допомогти мешканецям Дворіччя заробити собі на життя. Отже, розповідь буде довгою, влаштовуйтесь зручніше і погнали.

Не дивлячись на те чи громадянини Дворіччя десь роблять чи є без роботи служба зайнятості в кожному районному центрі може надати повні консультації по пошуку роботи незалежно від місця прописки громадян в паспорті. Якщо по місцю проживання роботу знайти не вдалось, є шанс скористатись комп'ютером з доступом в інтернет, якщо інтернет буде відключений вдома чи з інших причин.

Щодо отримання допомоги по безробіттю, то тут необхідна реєстрація, право на яку мають жителі, які офіційно працювали чи займались підприємництвом більше ніж 6 місяців за останній рік звернення(наприклад з 03.02.2015р. по 03.02.2016р.). Якщо періоду зайнятості немає, то тут необхідно надати довідку до центру зайнятості з міської (сільської) ради по зареєстрованому місцю прописки в паспорті, що житель не була членом особистого селянського господарства (ОСГ). Дата довідки повинна дорівнювати даті реєстрації. Інакше кажучи, щоб по адресі прописки згідно даних відділу земельних ресурсів міської (сільської) ради не було виділено землі для ведення с/г. Якщо житель є інвалідом, то наявність піврічного періоду зайнятості за останній рік звернення для реєстрації є обов'язковою. Право на реєстрацію мають також випускники ВУЗів (для контрактників треба довідка щодо підтвердження форми навчання, а бюджетників мед. ВУЗів - довідку щодо надання можливості самостійного працевлаштування), ПТУ (додатково треба довідку щодо надання можливості самостійного працевлаштування), що звернулись протягом 6 місяців від закінчення учбового закладу і особи ніде не працювали.

Важливо, щоб людина на дату звернення не була зайнятою, не числилась підприємцем і шукала роботу. Для реєстрації треба подати оригінал паспорту (з пропискою), коду, трудової книжки (договору ЦПХ), диплому (при наявності), довідки МСЕК (для інвалідів обов'язково та бажано індивідуальну програму реабілітації з заповненим 5-м розділом, щодо професій, оптимальних за станом здоров'я).

За умови відсутності підходящої роботи на 8-й день (через тиждень) призначається виплата на період 6-місяців в мінімальному розмірі 544 грн/міс. (випускникам чи незастрахованим особам, що не були членами ОСГ), на 9 місяців (при звільненні за угодою сторін або за власним бажанням - тоді виплата відкладається на 3 місяці), на рік (при розірванні договору ЦПХ або при звільненні внаслідок вивільнення виробництва - виплата розпочнеться через місяць з дати звільнення), на 2 роки або менше особам, яким залишилось до пенсії 2 і менше років.

Розмір виплати залежить від розміру легальної нарахованої заробітної плати безробітного і загального трудового стажу:

до 2 років - 50 відсотків від легальної заробітної плати;

від 2 до 6 років - 55 відсотків;

від 6 до 10 років - 60 відсотків;

понад 10 років - 70 відсотків.

Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру:

перші 90 календарних днів - 100 відсотків;

протягом наступних 90 календарних днів - 80 відсотків;

у подальшому - 70 відсотків.

Всі питання щодо перебування на обліку в службі зайнятості, отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю, професійного навчання, тимчасових робіт та інших послуг будуть висвітлені на сторінці Дворіччя пізніше по питанням, що будуть задані користувачами на адресу адміністрації сайту. Всі опубліковані інформаційні матеріали не є офіційними, вони показують тільки аналіз діючого законодавства з питань пошуку роботи та одержання допомоги по безробіттю, інших послуг служби зайнятості.


03.02.2016р.Прогноз розвитку Дворіччя на 2016 рік

Глобальний прогноз Stratfor на 2015-2025 роки від лютого 2015 р. вказує на те, що ще до того говорили українські та деякі російські аналітики. А саме:

1) теперішній конфлікт Росії та України залишатиметься комплексним для світової політики ще довгий час;

2) ми матимемо пожвавлення націоналізму в країнах східної Європи, хоча в самій Україні націоналізм значно втихне на користь більш значимих модельних уявлень (Східна Європа повинна прийти до того, до чого прийшла наша країна);

3) розпад російської імперії близький, а Розпад ЄС дуже імовірний;

4) головна роль в Європі перейде від Німеччини до Польщі з Україною як її стратегічним союзником (почне утворюватися Балто-Чорноморський Союз, який пришвидшить розпад Росії);

5) принципово важливою для Євразії стає стратегічна вісь Польща-Україна-Туреччина-Китай - це союз контролю за територією деструктурованої Росії, причому контроль за ядерною зброєю буде здійснюватися за участю США.

Різноманітні прогнози на найближчі 10 років сходяться в одному - світ буде змінюватися дуже кардинально і дуже швидко. Наприклад, Меір Брук, наш співвітчизник з Нью-Йорку, декларує трьохпозиційну модель сучасного світу: держава, корпорація, громадськість. Будь-які моделі, які базуються на співвідношенні цих трьох сторін (як в США), будуть більш адекватними, ніж ті, які базуються на одній (держава, як в Росії) чи на двох (держава та громада, як в Євросоюзі). Україна в даний момент від двохпозиційної моделі (держава та корпорації) переходить до трьохпозиційної моделі свого існування (держава, корпорації та громади).

В цьому сенсі можна сформулювати простий принцип кризового світу або світу динамічних змін - лише той, хто конструюватиме трьохпозиційну в цих трьох площинах структуру, матиме можливість пройти кризовий час динамічних змін і зародити новий світ. В цьому сенсі стають зрозумілі дві основні причини розпаду Росії, і це зовсім не економічний занепад, бо люди можуть пережити будь-які важкі часи, як от голод чи епідемію, якщо вони мають перспективний смисл. Отже перша причина розпаду - архаїзація, яка позбавляє росіян самого смислу існування. І це основна причина, яка не дозволить Росії пережити економічний рівень життя, який значно вищий за той, який був у наших предків під час та після Другої світової війни. Бо сучасники порівнюють своє життя з сучасниками, а не з предками. Так само друга причина розпаду Росії полягає у реальностній гомогенності, тобто закостенілості та ригідності, нездатності до інновацій за межами військового озброєння. У Росії фактично є тільки одна модель - держава. Корпорації так сильно підлеглі державі, що можна зазначити, що Росія це держава-корпорація. Громадяни в Росії це не суспільство громадян, це суспільство підданих.

Саме тому ЗМІ в Росії це дійсно спосіб управління суспільством через призму квазі-реальності. Тобто, Росія розпадеться не через злидні чи політичну кризу еліти, а через архаїзацію як відсутність перспективних мотивацій і через відсутність корпоративної та суспільної (громадянської) динаміки.

Це саме бачення можна застосувати і до Євросоюзу, де створювалася двохпозиційна модель: держави+громади. Головна помилка Євросоюзу полягала в тому, що європейські корпорації не були диверсифіковані по всій єврозоні і не стали потужною реальністю європейської політики. Відтак інновативний потенціал корпорацій, як це змогли використати США в періоди кризи, не зміг бути використаний на території Євросоюзу.

Давайте поглянемо на 2016-й рік з позиції основних модельних зрушень. Українській громадськості потрібно відстояти своє посилення на рівні Конституції. За будь-яку ціну треба не допустити фейкових владно-олігархічних змін до Конституції у теперішній редакції Парламенту. Українській громадськості потрібна реальна децентралізація.

Українська громадськість повинна зменшити впливовість українських олігархічних корпорацій всередині країни, тобто громадськість має продовжувати тиснути не тільки на владу, але і на олігархічні корпорації, зменшуючи їх впливовість на внутрішню політику.

Процес деолігархізації це, перш за все, процес громадський. Олігархічний консенсус влади має бути знищений - через перевибори Парламенту та можливо перевибори Президента. Нам потрібні сильні українські корпорації на міжнародному ринку, а не сильні українські корпорації в справі українського монополізму, у справі здирництва української громади через тарифну політику та державну корупцію.

Українська громадськість повинна наполягати на нових форматах комунікації на телебаченні, де би був не тільки порядок денний влади та олігархів, але, перш за все, порядок денний самої громади.

Цей рік - це рік створення Суспільного телебачення, це рік розвитку всіх сторінок населених пунктів Першої всеукраїнської соціальної мережі. Порядок денний цього року це порядок денний громади, а не влади чи корпорацій. Потужна та впливова всередині країни та за її межами українська громадськість, громада Дворіччя - ось що має стати підсутком цього року. І це суттєво не тільки для продовження української революції. Це також суттєво для майбутнього Європи, майбутнього Євразії з Росією, що розпалася, та майбутнього світу загалом. Єднаймося!


24.01.2016р.Перейменування вулиць у Дворіччі

Питання перейменування вулиць створило сильний поштовх в громадському суспільстві села. Цією справою стали цікавитись всі громадяни, що мають документи на певну адресу, мають сильно виражені історичні вподобання, та ті громадяни, що мають на меті створити з цієї справи черговий піар.

Свідомість жителів, Дворіччя перейшла на вищий рівень. Історія ще раз переписує своїх героїв, відкриваються нові імена, викидаються у смітник старі радянські назви. Реформи продовжуються. Шкода тільки, що вони зачіпають лише поверхню державного апарату. Заміною показчиків на вулицях Дворіччя справи не поліпшаться. Але якщо йти послідовно, то вулиці у селі Дворіччя мають носити імена тих мешканців, що внесли чималий вклад в його розбудову, теперішнє і минуле.

З чого почати? Дійсно з ідеї перейменування певної вулиці. Ініціатори перейменування вулиці, серед яких є жителі, іноземці, трудові колективи чи державні органи, звертаються до голови сільської ради. Пропозиція щодо перейменування вулиці повинна бути розглянута до 45 діб. Далі виводиться відповідне питання на обговорення: форум, громадські слухання, теле-, радіодебати, інтернет-конференцію. Воно продовжується більше 2-х місяців, в результаті мають бути зведені всі «так», «ні» та інші варіанти. Потім голова сільської ради готує проект рішення про перейменування вулиці села і виносить на розгляд сільської ради. В остаточному підсумку повинно бути прийняте рішення про перейменування вулиці, яке набуває чинності з моменту його офіційного оприлюднення.

Для бюджету Дворіччя вартість такого перейменування буде залежати від кількості табличок та дорожних знаків з новою назвою вулиці, які треба поновити. Як правило виготовлення однієї таблички коштує в районі 65 грн., дорожнього знака втричі дорожче. Для звичайних жителів не треба спеціально вносити зміни до документів, які засвідчують право власності, вони залишаться дійсними. Також не потрібно спеціально змінювати реєстрацію місця проживання в паспорті. Підприємствам, установам, організаціям законодавством не встановлено терміни подачі змін до установчих документів, вони вправі це зробити в інший зручний час.

До уваги всіх жителів, які забажають змінити назви вулиць чи інших об’єктів Дворіччя, на сайті опубліковано підручник, з детальними поясненнями, зразками документів. Він також містить перелік негавтивних постатей, які вели боротьбу проти народу України. Тобто це перелік людей, що причетні до масових злочинів, вони мають бути зняті з карти Дворіччя.


03.12.2015р.Щодо погоди у селі Дворіччя

Проживання у селі Дворіччя так чи інакше пов’язано з погодними умовами. Це особливо стосується тих людей, що багато проводять часу на відкритому повітрі. Ніхто з мешканців не хоче промокнути, замерзнути і застудитися. Хворіти дорого в наші часи. Точний прогноз погоди важливий також людям села, що працюють в сільському господарстві, на на відкритому повітрі в промисловості. Якщо не дізнатись точну температуру довкілля, то збитки теплових комунальних господарств можуть бути до 20 процентів. Інколи позапланове чи мізерне витрачення енергоресурсів веде до неефективного господарювання. Добрий господар завжди зможе прорахувати необхідну кількість газу, дров, іншого палива чи електроенергії для обігріву свого будинку. Інколи поїздка Дворіччям буде дуже вдалою, якщо дізнатись точний прогноз погоди. Це можна зробити за допомогою інформера соцмережі, що показує рух фронтів, наявність погодних явищ в певному місці в конкретний час. Рух фронтів, що відображений на карті легко визначить наявність дощу, туману, снігу, граду, грому. Такі метеоінформери використовують авіаперевізники при здійсненні вдалих польотів. Відтепер вони стали доступні на сторінках міст, сіл, селищ сайту для всіх користувачів Київської, Чернігівської, Сумської, Полтавської, Черкаської, Кіровоградської, Житомирської, Запорізької, Донецької, Дніпропетровської, Херсонської областей. Вони показують реальну картину погодних фронтів на заданій місцевості.


27.11.2015р.Чи варто оформлювати субсидії в 2015 році

Для прорахунку субсидії треба звернутись в місцеве управління соціального захисту населення, написати заяву і декларацію про доходи і витрати на призначення субсидії або надіслати ці два документи по пошті. По усім питанням, що не вирішать жителі села Дворіччя в цій статті, рекомендовано зателефонувати на безплатну гарячу лінію 0-800-507-309.

Чи є сенс робити субсидію? Давайте подумаємо. Якщо пересічний мешканець села Дворіччя має приватне домогосподарство і обігріває житлову будівлю дровами та газом в відношенні 50/50 і платить комунальним службам кожного місяця 500 грн. Якщо субсидія сплачується при умові обов'язкового платежу в 1000 грн., то немає тоді потреби займатись оформленням субсидії.

Як вирахувати суму обов'язкового платежу? Для прикладу, типова сім'я із 3-х осіб в Дворіччі має за останні 6 місяців офіційний дохід 36 тис. грн. Тоді дохід на одну особу в місяць становитиме 2 тис. грн. (36 : 6 = 6; 6 : 3 = 2). Цей результат необхідно по визначеній формулі поділити на 1176 грн (розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 01.01.2015р.), поділити на 2 та помножити на 15%. Тобто 2000 : 1176 : 2 * 15% = 12,76%. При середньомісячному сукупному сімейному доході 6000 грн. на місяць обов'язковий платіж типової родини Дворіччя становить 765,6 грн. (6000 * 12,76%). Всі комунальні платежі, що перевищують цей мінімальний розмір, відшкодовуються державою. Порядок заповнення вказаний на сайті мінсоцполітики.

При заповненні декларації краще перестрахувати себе, взяти довідку про отримані доходи з податкової інспекції та пенсійного фонду по місцю проживання, адже при призначенні субсидії йде автоматична звірка з даними службами згідно обміну даних. У разі відсутності доходу або заробіток є меншим прожиткового мінімуму у працездатних осіб, які зареєстровані по вказаній адресі, для розрахунку субсидії враховується заробіток на рівні прожиткового мінімуму (з 01.01.2015р. - 1218 грн.). Оформлюється субсидія на особу, на яку відкриті особові рахунки за місцем реєстрації. Наявність заборгованості зі сплати за житлово-комунальних послуг не впливає на визначення права на призначення субсидії.

При призначенні субсидії діє обмеження в площі житла - 48,87 м2 на одну особу, а також єдині для всієї України щомісячні норми споживання на одну особу води (4 м3), водовідведення (4 м3), вивезення побутових відходів (0,4167 м3), газопостачання в опалювальний період 7 м3 на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465 – в багатоквартирних будинках), на газову плиту на одну особу (приготування їжі - 6 м3 та підігрів води +3 м3 або водонагрівач 18 м3 ), електропостачання в опалювальний період 65 кВт год. на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465– в багатоквартирних будинках). У будинках, обладнаних (не обладнаних) стаціонарними електроплитами 130 кВт год. (90 кВт год.) на родину з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена родини за наявності центр. постачання гарячої води або 150 кВт год. (120 кВт год.) на родину з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена родини (за відсутності центр. постачання гарячої води). Якщо житлова площа перевищує соціальну норму житла, то це не означає позбавлення права субсидії. Просто при оформленні субсидії братиметься не вся сума нарахованої квартплати, а тільки та, що є у межах соціальної норми.

Перерахунок розміру призначеної субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється. Сума призначеної субсидії, яку переказано на рахунки для оплати вартості комунальних послуг в розмірі соціальних нормативів і, яка не використана сім'єю внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата обов’язкової часки платежу родини на наступний розрахунковий період.


22.11.2015р.Дві справи на неділю: проголосувати і перевести свій годинник

В останню неділю жовтня за українським законодавством проходять вибори до місцевих, районних, обласних рад та голів сільської ради. Ті мешканці країни, що мають виборче право, проголосують за місцем своєї приписки в паспорті. Не прості вибори очікуються. Всі партії перетасувались між собою як карти в колоді. Нові імена політичних сил, одні і ті ж обіцянки і кандидати. Будь-якою ціною вдертись до владних кабінетів. Життя їх нічому не навчило. Тотальна байдужість жителів села дає дозвіл вчиняти з ними неправомірні дії. Але не будемо про погане. Який би вибір не зробила місцева громадськість, перша всеукраїнська соціальна мережа буде вітати цей вибір, бо жодна з політичних сил не впливає на діяльність сайту і це є виключним моментом неупередженості перед жителями Дворіччя та конкурентними ЗМІ, що продали свою політичну свободу за кілька срібенників. Життя продовжиться, жителі села оберуть владу, яка буде їх достойна. Кандидати в депутати місцевих виборів доступні за посиланням: cvk.gov.ua. Підсумки місцевих виборів доступні за тією ж адресою. Необхідно вибрати область та населений пункт. Інформація корисна для тих жителів села, що хочуть вивчити своїх кандидатів, перед тим, як зробити вибір і простежити хід голосування до остаточного підрахунку голосів. Осінні дні минають швидко, з неділі мешканці Дворіччя можуть поспати довше. Тільки варто нагадати їм перевести годинникову стрілку на годину назад і ще раз насолодитись осіннім теплим дощем, якого так давно не було в Україні.


24.10.2015р.День туризму у селі

Починаючи з 1998 року в Україні святкується День туризму. Кожен мешканець села хоча б раз у рік виходить за межі рідного населеного пункту. Навіть вирушаючи у поїздку по справам у найближче велике місто чи маленьке село, пасажири завжди знаходять хвилину, щоб оглянутись навколо. Побачити дещо нове, перепочити, набратись нових сил. Так зародився туризм. Ідея відвідувати нові краєвиди, архітектурні форми не давала покою багатьом подорожуючим. Тому вони вирушали в дорогу на далекі відстані, поєднуючи спорт, краєзнавство і відпочинок. Таких активних подорожуючих в країні не так вже й багато. Більшість мешканців віддає перевагу коротким поїздкам в Карпати, на узбережжя Чорного і Азовського морів. Ще частіше проводять час мешканці Дворіччя на вихідних у парку, біля річки. Що кому зручніше.

Розвиток туристичного бізнесу в Дворіччю багато в чому залежить від самих його мешканців та сільської влади. В якому вигляді знаходяться історичні пам’ятки? Чи облаштована територія біля масового відпочинку людей, дітей? На якому рівні тримаються їдальні, де є найближчий готель? Хтось розробляв туристичні маршрути, які існують шляхові сполучення і реклама всіх наявних об’єктів туризму? Це основні питання, що мають бути вирішені в плані розбудови сучасного туризму. В селі є завжди дивовижні місця, які з боку пересічного жителя не є занадто привабливими. Тільки туристичний бізнес внесе певну родзинку звичайним речам, які потім стануть привабливими для туристів. Нові вподобання, приємний відпочинок, гарні спогади змусять гостей повертатись знову і знову у улюблене село.


27.09.2015р.До виборів 2015 року лишилось 45 днів

Близько тижня тому розпочалась передвиборна агітація у селі. На що надіються мешканці Дворіччя? Чи лишились надії на покращення життя? Чи є нові постаті, яким можна довірити владу в Дворіччю?

Згідно нового законодавства України про децентралізацію влади органи місцевого самоврядування отримають більше повноважень для виконання своїх функцій. Але чи змінить це життя у Дворіччі? Свідомість місцевих керівників лишилась ще в минулому, коли всі вказівки диктувались зверху. Керувати самим на землі, чи не це є споконвічною метою багатьох українців? Ще один крок до незалежності. Не тільки країни, а й Дворіччя. Коли майже все поточне виробництво урізане до мінімуму, надання послуг ледве тримається на плаву перед майбутньою місцевою владою стоять великі завдання щодо підвищення всіх напрямків життєдіяльності Дворіччя. Якими будуть підсумки виборів до сільської ради? Які депутати і політичні сили увійдуть до сільської ради, хто буде головою сільської ради, такі і рішення будуть прийматись на місцях. Таким і буде розвиток Дворіччя на найближчі 5 років.

Після реєстрації кандидатів у депутати почнеться справжня передвиборна агітація. Всі можливі і неможливі засоби будуть використовуватись на повну силу. Хтось з кандидатів підкорить виборців солодкими обіцянками про заможне майбутнє Дворіччя. Хтось займеться так званою благодійністю і обдарує крупою і гречкою тих, хто здатний проміняти власний голос на певне матеріальне благо. Справжні кандидати не голословлять, вони просто виконують свою роботу. Тихо і впевнено. Завдання виборців - розгледіти таких людей серед всіх кандидатів. Дати нимшанс, ще раз повірити в їх сили. Передвиборна боротьба переверне село з ніг на голову. Кандидати на виборні посади будуть пробувати не тільки піднятись в очах місцевих жителів, але й дискредитувати своїх конкурентів, якими б вони не були порядними. Районні газети зірвуть наступний куш на цій виборчій кампанії. Більше роботи буде і листоношам, агітаційні листівки будуть в кожному дворі. Стовпи у селі будуть майоріти кольорами політичних партій, а портрети кандидатів будуть такі знайомі як свої. Один раз на 5 років вони зроблять все від себе можливе, щоб місцевий електорат проголосував за них. Отак і живуть люди у Дворіччі, від виборів до виборів.


16.09.2015р.З днем спорту, Дворіччя

Минули роки, коли спорт у Дворіччі був масовим. Хай як не критикують люди радянську культуру спортивне життя було на ті часи в моді. Згадайте фізкультуру в школі. Діти з довідкою про недопущення до нормативів були скоріше виключенням серед групи школярів. Зараз же майже половина школярів не допускаються до сильних навантажень через різноманітні хвороби. Сам вчитель не має права просити від учнів нормативів по силових навантаженнях. Добру оцінку будуть ставити лише за те, що учні приходять у спортивному одязі. Що заважає жителям Дворіччя бути фізично кріпкими? Можна завжди списувати поганий стан здоров'я на радіацію від аварії на Чорнобильській АЕС. Але кожен з них вибирає те, як йому жити фізично і який вести спосіб життя. Або наїстись багато їжі, додавши міцного алкоголю. Або зробити невелику дієту і пробігти короткий шлях, хоча б по дорозі на роботу. Або кожний вечір валятись на дивані перед телевізором чи ПК. Або лягти спати раніше, щоб на завтра мати здоровий вигляд. Скільки б не будували спортивних шкіл, закладів оздоровлення у Дворіччі, здоров'я людей буде залежати тільки від них самих. Хто керує Дворіччям, фізичною підготовкою, спортом? Ні, не влада. Цим керують самі люди, що, схоже, несвідомо, попали під вплив інших цінностей. Здоров'я стало не в моді. Його звикли купувати в аптеках і лікарнях. Замість того, щоб займатись спортом і слідити за харчуванням. Що цінніше? Не багато людей у Дворіччі є, що тримають на висоті свою спортивну культуру. Радує те, що до них додались хлопці і розвивають новий напрямок спорту - street workout. Це той масовий вид спорту, що не потребує зайвих витрат. Турнік, бруси, віджимання від полу, біг. Результат від занять дає приклад іншим жителям. Можливо, вони задумаються над собою. А чи правильно вони живуть? Їм же ще не одне покоління ростити і передавати в майбутнє найкращі гени. Вони і визначать подальший розвиток громади не тільки Дворіччя, а й цілої держави.


12.09.2015р.День підприємця в Дворіччі

Як завжди в країні в першу неділю вересня святкують День підприємця. Це свято запроваджено з 5 жовтня 1998 року Указом Президента України, але підприємці Дворіччя не звикли гучно його святкувати. Мабуть, гроші люблять тишу. Як і крупний, так і малий бізнес у Дворіччі не хизується своїм святом. В наш нелегкий час не просто знайти гроші для таких широкомасштабних заходів. Тим більше, що з боку держави підтримка підприємництва мінімальна. Деякі заходи, що здійснюються місцевою владою, можна зазначити, - формальні. Конкурс на найкращого підприємця, грамоти, подяки тільки нервують в останній рік підприємців, що втомились чекати від держави реальної підтримки. Так, що все можна списувати на війну, але працювати треба якось. В надії на поліпшення купівельної спроможності на внутрішньому ринку чимало підприємців чекає збільшення своїх доходів, адже з 1 вересня збільшений розмір мінімальної заробітної плати для населення. Ще важливо, щоб не підняли сильно податки, ціни на енергоносії і курс гривні був стабільним. Бо якщо і далі так піде, то бізнесу може не бути. А це серйозні речі. Вся доходна частина місцевого бюджету Дворіччя залежить від податкових надходжень місцевих підприємців. Левову вагу займає податок з доходів фізичних осіб, ЄСВ, плата за землю, орендна плата, єдиний податок. Як буде розвиватись село Дворіччя без підприємців? Не легко уявити. Згадайте тільки, як їм жилось в 1991-1992 роках… Коли з'являлись перші підприємці в Дворіччі. З чого вони починали і що вони досягли… Як нам жилось без них і зараз з ними. Збудовані заклади торгівлі, виробничі будівлі, сфера послуг. Вся інфраструктура села закручена навколо них і держиться на них. Суворі закони бізнесу залишили тільки самих сильних. Місцева конкуренція дала жителям найдешевші і найякісніші з можливих товари, продовольство і послуги. Схоже, що ніщо не зупинить підприємництво у Дворіччі, бо є сила і воля творити свою справу, своє село. Дай Бог тільки їм здоров’я, сили і віри в цей нелегкий час!


05.09.2015р.День знань у Дворіччі

Кожного року в кінці літа більшість мешканців Дворіччя готуються до школи. Найтепліша пора року позаду. Всі діти набрались сил і готові приступити до чергового учбового року. Недарма придумали на перше вересня свято – День Знань. Ці тривожні моменти радості й турботи. Хтось все літо чекає на те, щоб швидше побачити однокласників. За літо учні подорослішали, є багато чим поділитись. Комусь не хочеться сідати за парту, згадувати похмурі учбові будні.

Так як у всій Україні, школярі Дворіччя ідуть останній день літа на пробний урок в школу. З новим літнім ремонтом шкільні класи не виглядають так похмуро. Вчителі з учнями вже думають про всі організаційні моменти: вивчають розклад уроків, нові підручники й оновлені обличчя один одного. З першого вересня є можливість пересісти на іншу парту, багато учнів використовують цей момент і підходять до класної керівниці з аналогічним проханням. Один словом, все як у Порошенка – «по новому», починаючи зі шкільної форми і канцелярії і закінчуючи свіжим ремонтом класних приміщень. Якби не голосно лунали всі політичні заклики, завжди в Дворіччі знайдуться всі недоліки шкільної освіти. От наприклад, підвезення школярів до школи з далекої місцевості, харчування малозабезпечених дітей, дітей сиріт і т.п., сучасна матеріально-технічна база, опалення приміщень взимку тощо. Ці та інші проблеми жоден політик не може вирішити, тож залишається батькам гуртуватись на шкільних зборах у громади, щоб хоч якось покращитипокращити стан місцевої освіти села Дворіччя.

Першого числа всі прибрані діти підуть у школу і багато з людей старшого покоління згадає це свято, поринувши в історію свого дитинства. Батьки проведуть своїх дітей і поновлять свою пам’ять новими прекрасними шкільними моментами. Море радості, посмішок, віршів, пісень, фотознімків. Чого тільки не згадають у Дворіччі на свято першого вересня. Вдалого початку лишилось побажати всім учням, вчителям і батькам. Успіх буде залежати саме від них. А вдалий початок – це половина справи. До нових висот, до нових перемог!


31.08.2015р.До дня Незалежності України

Цілих три вихідних подарувала держава на кінець літа. От і думку гадають жителі у Дворіччю, як провести ці вихідні на повну силу. Традиційно в останні дні літа копають картоплю всією родиною. Спішать закінчити збирання цього врожаю до настання осінніх дощів, бо таких довгих вихідних не буде більше на наступний місяць та й день стає меншим, справа йде до осені. Погода теж виявиться сприятливою – сильної спеки, затяжних дощів не буде. А комарів цього літа взагалі було мало, варто надіятись на гарні умови праці.

У кого буде більше вільного часу, зможе в неділю вийти в центр Дворіччя, відсвяткувати День Державного Прапору України, разом з держслужбовцями підняти жовто-блакитний стяг. Ці два кольори в останній рік були такими поширеними, що, здається, це свято будуть скоро святкувати мешканці села в себе вдома, піднімаючи жовто-блакитні символи на власному подвір’ї.

На третій день вихідних, коли від роботи (картоплі) коні дохнуть, люди починають думати, як все таки відпочити, хоч на вечір. Все таки – День Незалежності. Хто подивився святковий парад по телевізору, вже наполовину приурочився до свята. А що там приготувала місцева влада на святкування незалежності? Щоб там не було на вечір у селі почнуть збиратись люди, гуртуватись родинами, друзями, кумами. Гарний привід відзначити 24 річницю Дня Незалежності. Це буде понеділок, тяжкий день. Такий тяжкий як і їх незалежність, пролита кров’ю на рідній землі. Прикро, що деякі жителі не цінять це свято, перетворюють його на справжнє пияцтво з відповідними наслідками.

Ранок 25-го схоже виявиться не легшим, люди вийдуть на роботу, щоб «відпочити». А кому зараз легко? У Дворіччю вже давно звикли так працювати, бо розуміють, що справжня незалежність – це тяжка праця протягом багатьох століть, тільки силою її можна вибороти.

21.08.2015р.
Сповіщення


Будь в курсі всіх подій на село Дворіччя -
додай свій E-mail для отримання інформації про всі зміни цієї сторінки

Ваш E-mail:
Будемо вдячні за розміщення нашого лінку сайту села Дворіччя:Погода у Дворіччі
Інші населені пункти
Тернопільської області і району
з прогнозом погодиТопографічна карта


Інші населені пункти
Тернопільської області
і району з топографічною картою
Ціни на Вашу рекламу
в місяць по всіх сторінках
району – 30 грн
області – 300 грн
України – 2500 грн
    Олег © Sir.Ko™ 2005-2016 Сироватко