{Отримайте відшкодування за няню при виході на роботу|Компенсація матерям Червоноармійського при виході на роботу|Відшкодування матерям Червоноармійського за няню|Послуги няні відшкодовуються в Червоноармійському}

Якою б не була допомога при народженні дитини, її буде замало. Всі мами Червоноармійського розуміють це і при нагоді виходять на роботу раніше 3-х річної декретної відпустки. Особливо, коли заробітна плата на роботі вища за послуги няні, яку можна найняти по догляду за дитиною. З першого січня цього року держава почала виділяти допомогу або компенсацію матерям, які мають дітей до 3-х років і вийшли на роботу в розмірі прожиткового мінімуму для дітей до 6-ти років – 1626 грн. щомісяця на кожну дитину.

Добре це чи погано? Давайте розберемось. Дійсно, родина збереже копійчину, адже мама вийде на роботу і отримає компенсацію, дитина буде доглянута. Отримати компенсацію можна в управлінні соціального захисту населення. Для цього необхідно подати заяву на компенсацію, заяву на перерахування коштів, паспорт, код, свідоцтво про народження дитини, угоду з нянею щодо догляду за дитиною. Після призначення виплати необхідно щомісяця подавати підтверджуючі документи щодо оплати послуг няні. За «неподачу» таких документів виплата припиняється, за подачу – відновлюється. Особливих вимог до нянь немає, головне, щоб це не були будинки сімейного типу чи прийомні батьки. Але необхідно офіційно працевлаштувати няню. За нашим законодавством з мінімальної заробітної плати 4173 грн. мамі (роботодавцю) необхідно заплатити єдиний соціальний внесок – 22% або 918,06 грн, а няні як найманцю податок на доходи фізичних осіб і військовий збір 18% + 1,5% = 19,5% або 813,74 гривень. В сумі це складе 1731,80 грн або на 105,80 грн. більше за компенсацію.

До чого йде мова. Щоб отримувати таку компенсацію няня має бути офіційно працевлаштована. А реалії показують, трудові відносини по догляду за дитиною ніхто не хоче оформлювати через великі податки. Навіть компенсація не покриє податки з «мінімалки». Але ж більшість нянь, особливо у великих містах отримують 10 і більше тисяч гривень. Можливо, що часткове оформлення вирішить проблему офіційного працевлаштування. Дійсно, треба ж десь брати гроші в пенсійний фонд для виплати коштів пенсіонерам Червоноармійського. Тим же таки няням треба також здобувати офіційний стаж, щоб заробити хоча б мінімальну пенсію. Хтось захоче оформити субсидію і буде вимушений працевлаштовуватись по закону. Так чи інакше, все треба рахувати. Підбивати важелі, що кому потрібно. Ми даємо лише інформацію для роздумів, адже інформація – це знання, а знання – це сила. До зустрічі!

Прес служба громади


03.01.2019р.


150594









Поділіться сторінкою в соцмережах:
  Закрити  
  Закрити