{Допомога по безробіттю, нові правила|Для жителів Добрянського, хто шукає роботу|Вакансії Добрянського доступні на сайті|Вакансії в Добрянському від служби зайнятості}

Право на працю гарантоване Конституцією України. Районний центр зайнятості створює всі необхідні умови для працездатних громадян, які шукають роботу. Перш за все, це вакансії, що існують в Добрянському та найближчих населених пунктах району. Сьогодні не обов’язково ходити на відвідування до центру зайнятості, щоб побачити всі доступні вакансії. Варто перейти на сайт державної служби зайнятості, щоб побачити їх через мережу Інтернет. Користуватись ним абсолютно легко, потрібно ввести регіон та населений пункт, де ви шукаєте роботу, інші параметри пошуку, щоб переконатись, що все працює.


Разом з тим, найбільш актуальною метою звернення до служби зайнятості для жителів Добрянського є отримання допомоги по безробіттю. Під тиском Міжнародного валютного фонду на цьому тижні було переглянуто мінімальний страховий стаж, необхідний для призначення допомоги по безробіттю. Якщо раніше необхідно було 6 місяців, то тепер 10 місяців протягом року, що передують реєстрації. Звісно, що це спричинить певне невдоволення серед сезонних працівників, зокрема сільського господарства, опалювачів котелень тощо. Раніше вони могли при наявності піврічного стажу ще півроку отримувати допомогу по безробіттю. Також у цьому році зміниться розмір допомоги по безробіттю застрахованим особам, що визначатиметься у відсотках до їх середньої зарплати (доходу) залежно від страхового стажу:
- до 3 років - 45%;
- від 3 до 5 років - 50%;
- від 5 до 10 років - 55%;
- від 10 до 15 років - 60%;
- від 15 до 20 років - 65%;
- від 20 до 25 років - 70 %;
- від 25 до 30 років - 75%;
- понад 30 років - 80%.
Жителі Добрянського, що за останніх 15 років не звертались до служби зайнятості, маючи не менше 15 років страхового стажу можуть розраховувати ще на 5% доплат, але не більше 80%.
В цілому допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру:
- перші 90 календарних днів - 100%;
- протягом наступних 90 календарних днів - 80%;
- у подальшому - 50%.

Як бачимо, державна служба зайнятості ставить на меті мінімізувати термін перебування безробітних громадян села на обліку, стимулюючи їх до пошуку нової роботи або відкриття власної справи.

Прес служба громади


23.09.2018р.


181914









Поділіться сторінкою в соцмережах:
  Закрити  
  Закрити