{Як боротись з неплатниками аліментів в Гапоно-Мечетному?|Нові методи боротьби з неплатниками аліментів в Гапоно-Мечетному|Нові аліменти на користь дітей Гапоно-Мечетного|Аліменти та відповідальність за їх несплату}

Питання відповідальності батьків за народження дитини в цьому році набуло нового рівня. Мова йде про аліменти та їх сплату. Раніше законодавство не було таким продуманим і відповідальність була значно меншою. Чоловіки при розлученні кидали жінок напризволяще, а прокормити дитину одній жінці при нинішній цінах вкрай важко в Гапоно-Мечетному. Як держава тепер бореться з неплатниками аліментів і які розміри їх сплати, читайте далі.

Отже, аліменти оформляються двома способами – добровільно або за рішенням суду. У першому випадку можна подати заяву платнику аліментів за місцем роботи, отримання стипендії чи пенсії. У другому – укласти письмовий договір на сплату аліментів і посвідчити його нотаріусом. Якщо мирного врегулювання даного питання не досягнуто – то особа, в якої залишається дитина може подати позовну заяву до суду про стягнення аліментів. При цьому всі витрати на ведення судової справи покладаються на відповідача – неплатника аліментів.

Розміри аліментів не можуть бути меншим за 50% прожиткового мінімуму (згідно ЗУ «Про державний бюджет на 2018 рік») для дитини віком до 6-ти років з 1 липня – 1559 гривень, з 1 грудня 1626 гривень, а для дітей старших 6-ти років з 1 липня 1944 гривні, з 1 грудня 2027 гривень. За судовим рішенням розмір аліментів встановлюється і складає 25% від доходу платника для одної дитини, 33% від доходу для 2-х дітей, 50% від доходу для 3-х та більше дітей. При цьому розмір аліментів не може бути більшим ніж 10 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку. Розмір аліментів може бути змінений за позовом будь-якої сторони у разі зміни матеріального стану, проблем зі здоров’ям тощо.

Якщо аліменти не платяться, то за місцем отримання доходу потрібно направити виконавчий лист або звернутись до державної виконавчої служби, що знаходиться неподалік Гапоно-Мечетного чи приватного виконавця. Відверто кажучи, отримати докладну правову допомогу з цього питання у Гапоно-Мечетному не так легко. Простіше звернутись до безкоштовного цілодобового контакт центру Міністерства юстиції – 0-800 213 103.

За несплату аліментів держава стала боротись разом з батьками, що виховують своїх дітей. Для цього створений цілий сервіс, куди записуються всі боржники при сплаті аліментів. Він корисний тим, хто виплачує заробітну плату та інші доходи до прийому неплатника аліментів на роботу. За несплату аліментів протягом 3-х місяців накладається пеня в розмірі 1% від суми несплачених аліментів за кожен день несплати, але не більше 100% заборгованості. Неплатника аліментів вносять до єдиного реєстру боржників, майно боржника арештовується і реалізується. Право на виїзд за кордон скасовується. При несплаті аліментів протягом 6-ти місяців встановлюються обмеження щодо керування транспортного засобу, користування зброєю, полювання, вирішення питання щодо виїзду дитини за кордон. Крім того державні виконавці складають протокол про вчинення адміністративного правопорушення, при наявності судового рішення потрібно буде відпрацювати на суспільно-корисних роботах до 1-го місяця. Вказані обмеження знімаються лише після повного погашення заборгованості.

Як бачимо, держава далеко просунулась в напрямку підтримки батьків, що самі виховують своїх дітей. Так треба робити і так має бути, адже чужих дітей не буває. Всі діти Гапоно-Мечетного мають народжуватись та виховуватись в приблизно однакових умовах. Перед тим, як кинути дітей, треба ще раз подумати, навіщо їх було народжувати.

Прес служба громади


21.10.2018р.


58223

Поділіться сторінкою в соцмережах:
  Закрити  
  Закрити