{Новий комунальний закон з 10 червня|Як боротись з боржниками за оплату комунальних послуг|Хто не платить комуналку в Гуртовому|Плати або плати пеню}

Вже з цієї неділі вступає в силу новий комунальний закон, який змінює підходи до сплати комунальних послуг. Раніше всіх жителів Гуртового можна було прирівняти під одне правило – «плати або плати пізніше, різниці немає». Це не стимулювало споживачів комунальних послуг вчасно розраховуватись з постачальниками комунальних послуг. Заборгованість по оплаті часто створювала дірку в бюджеті, що негативно впливало на якість самих послуг.

З 10 червня буде нараховуватись пеня за несвоєчасно сплачені суми по оплаті комуналки. Її розмір символічний, 3,65 % за рік. При несплаті протягом року суми в розмірі 1000 грн боргу, доведеться сплачувати ще й 36,5 грн пені. Новий закон дозволить виставляти авансові платежі за відповідні послуги, навіть якщо вони не надавались. За обслуговування приладів, що подають в оселю опалення чи воду, тепер необхідно буде нараховувати амортизацію за рахунок самих отримувачів послуг.

Монопольне становище більшості постачальників послуг змушує більшість жителів отримувати те, що є. Держава в особі антимонопольного комітету не подбала про доступ до споживачів комунальних послуг різних постачальників. При наявності ринкової економіки вибрати іншого постачальника електроенергії, газу чи води не можливо. При відсутності здорової конкуренції якість послуг залишається на неналежному рівні. Якість газу з кожним роком втрачається, напруга в електромережі часто спадає у вечірні години. Відшкодування втрат за неналежно надані послуги в Україні в більшості випадків не відбувається. Все це через те, що інтереси монополістів дуже добре лобіюються у Верховній Раді. Жителі Гуртового живуть за законами, що написані зверху. Маємо те, що маємо.

Прес служба громади


08.06.2018р.


41667

Поділіться сторінкою в соцмережах:
  Закрити  
  Закрити