Sergiy Hanani Слово “Бог” зайняло дуже важливу сходинку в житті людей, але чи відповідає це слово тому значенню що має Святе Письмо? Слово “бог” має таке значення як - bhága богач, податель добра. Тобто це загальне значення як наприклад людина. Так я можу звернутись до людини з таким зверненням як наприклад: людина а чи не могли ви!? Але чи буде це правильно, бо в людини є ім’я, ну дійсно якщо ви його знаєте! Тобто коли ми не знаємо ім’я Творця, то тоді можна звернутись яким ось загальним словом, або ім’ям, а якщо ми знаємо його, тобто ім’я, то буде дуже якось не правильно продовжувати звертатись до Нього як загальним словом - ім’я. Наприклад, коли до Мойсея звернувся до Бога, то Творець відкрив йому те ім’я яке він сам вважав правильним. Більш того, воно повністю відкриває нам те значення що він Хотів нам донести.
13 І сказав Мойсей до Бога ('ĕlôhı̂ym: Сили): Ото я прийду до Ізраїлевих синів та й скажу їм: Бог ('ĕlôhı̂ym: Сили) ваших батьків послав мене до вас, то вони запитають мене: Яке Ім'я Його? Що я скажу їм? 14 І сказав Бог ('ĕlôhı̂ym: Сили) Мойсеєві: Я Той, що є (hâyâh: הָיָה). І сказав: Отак скажеш Ізраїлевим синам: Сущий (hâyâh: הָיָה) послав мене до вас. (Вих.3:13,14)
Тобто, бачите, як Мойсей відреагував на запит Творця, він спитав Його ім'я, тобто, він хотів тих відносин що є між близькими за духом та розумінням.
Але це мало, ще більш близькі відносини є між ріднею, тобто між матір'ю і сином (дочкою), та батьком і сином (дочкою)! Такі способи звертання як Мама, Батько, син, дочка.
1 І сталось, як молився Він у місці одному, і коли перестав, озвався до Нього один із Його учнів: Пане, навчи нас молитися, як і Іван навчив своїх учнів. 2 Він же промовив до них: Коли молитеся, говоріть: Отче наш, що єси на небесах! Нехай святиться Ім'я Твоє, нехай прийде Царство Твоє, нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. (Лук.11:1,2)
Як бачите, сам Ісус, навчає своїх учнів тому що вони є діти Творця, бо вчить їх звертатися до нього як до Батька. Тому коли ми в побуті говоримо слово “Бог” то взагалі ми кажемо що наприклад:
сили сказали мені!
А якщо ми кажімо що слово сказав мені Батько мій, або Отець Небесний (shâmayim - тобто простір), тобто той хто є все! То тут вже з’являється той близький, тобто особовий спосіб спілкування що дає особові відносини.
Але, це вже тоді коли ти маєш спілкування з Отцем як той хто всиновлений Творцем, і став для тебе дійсно батьком!
8 А ви вчителями не звіться, бо один вам Учитель, а ви всі брати. 9 І не називайте нікого отцем на землі, бо один вам Отець, що на небі. 10 І не звіться наставниками, бо один вам Наставник, Маші ’ах. (Матв.23:8-10)
Тобто, якщо ви ще ніколи не зверталися то Творця, а є бажання, то зверниться як до Бога, але якщо ви вже маєте якесь спілкування, то можна як до Сущого, але якщо ви вже народились згори (Iван.3:5), і маєте його як Батька, то звертайтесь як до Батька! |