E-mail:  Пароль:  Чужий комп'ютер   

Шан. гостю, адміністрація сайту вітає Вас!
Для приєднання до громади щирих українців, введіть Ваш логін і пароль.
При їх відсутності зареєструйтесь власноручно
або зайдіть з соціальної мережі, де вже є Ваша сторінка
Реєстрація передбачає погодження та дотримання правил сайту

Село Раків Ліс - сайт громади
   Люди (3)

   Фото (80)

   Відео

   Визначні місця    додати


Facebook livejournal ВКонтакті Однокласники Twitter Google: живая лента
Населені пункти району

1. Раків Ліс
2. Осівці
3. Видерта
4. Гута-Камінська
5. Сошичне
6. Пнівне
7. Хотешів
8. Воєгоща
9. Камінь-Каширський
10. Брониця

Див. далі

Рейтинг населених пунктів залежить від відданих за них голосів


Почесні громадяни
села Раків Ліс

  1. Я Ет (78)
  2. (-_-) Admin (74)
  3. Богдан Гузь (7)село Раків Ліс

райцентр Камінь-Каширський

облцентр ЛуцькЗапитати


Будь патріотом свого села - проголосуй за нього!

Всього голосів: 112
Дивитись місця в рейтингах
України та Волинської області

Максимальний рейтинг села Раків Ліс залежить від рейтингу всіх зареєстрованих учасників, від заповнених тем для обговорення - додаткові голоси за тему, від збережених фото - додатковий голос за фото (до 2500 фото)
Картографія місцевості громади

районні центри
населені пункти району
населені пункти за межами районуОстанні фото

Всі альбоми фото

Обрані записи

Відпочинок ( озеро Добре )

Озеро карстового походження у Камінь-Каширському р-ні Волин. обл., у бас. р. Цир. Довж. 1 км, шир. 0,55 км, пл. 0,41 км2, пересічна глиб. 3,33 м, максимальна — 11 м. Улоговина чашоподібної форми. Береги пологі, у пн.-зх. частині заросли очеретом. Жи-виться підземними водами та атм. опадами. Дно озера піща-не. 2) Д., Озеро Добре — гідролог, пам'ятка природи респ. значення (з 1975). Перебуває у віданні Камінь-Каширського лісгоспзагу. Заг. пл. 46 га. Охороняється мальовниче озеро тієї ж назви. Лісові насадження навколо озера представлені переважно сосною звичайною і березою бородавчастою. У під-ліску — журавлина, чорниця, бруслина. В озері водяться цінні види риб (лящ, короп, в'юн, окунь). Місце відпочинку птахів під час перельотів.

Я Ет 21 листопада 2010 р.

Клубне життя, відпочинок

Щоб молодим залишитися - співати треба!

06.02.2010
Валерій МЕЛЬНИК


Фольклорний колектив 'Раківліські молодички', який добре відомий у Камінь-Каширському районі на Волині та й далеко за його межами, відкрив секрет своєї творчої молодості.

Село з оригінальною назвою Раків Ліс стало широковідомим у нашій державі у 1997 році. Тоді рушійний смерч протягом лічених хвилин наче гігантським катком, пройшовся по тисячах і тисячах гектарів навколишніх лісів; дісталося і самому селу, значна частина людей в якому залишилася без даху над головою. Масштаби руйнувань були настільки великими, що оцінити їх особисто приїжджав тодішній Президент Леонід Кучма...

Ті події вже призабулися за плином часу і клопотами тритисячного села про хліб насущний на день нинішній. Як і в більшості поліських сіл, тут не тільки тяжко з робочими місцями, а й неможливо виростити добрий врожай на місцевих піщаних грунтах.

Але не лише клопотами живе людина. У кожного в сільській громаді настають години чи дні, коли треба сісти за святковий стіл, а душа просить пісні.

Ось тоді і злітають різко вгору 'акції' кожного члена сільського фольклорного колективу 'Раківліські молодички'. А оскільки в селі вміють веселитися і на хрестинах, і на весіллях, повесільщина яких продовжується, аж поки молода господиня на плоті догори дном алюмінієві бідони не виставить сушитися, - то й самодіяльні артисти сільського Будинку культури, який очолює досвідчений культпрацівник Галина Курчик, завжди в пошані!

Майже три десятиліття односельчани та глядачі на районних мистецьких заходах мають можливість почути у виконанні односельчанок десятки і десятки народних пісень. А заодно -й оцінити красу їхніх збережених з діда-прадіда оригінальних національних убрань.

Самодіяльні артистки не тільки знайшли свій творчий почерк, а й навчилися завжди викликати щирі оплески та добрі усмішки навіть в зовсім 'нерозігрітих' аудиторіях.

Одна з особливостей фольклорного колективу, що на тлі запальних пісень теж викликає щире захоплення, - вік артисток. Зазвичай, жінки його приховують. Але тут ситуація інша. Як вони самі жартують, 'наймолодшій' Тетяні Карик виповнилося 'лише' 73 роки, Галині Шевчик - 72, а Надії Тимошик сповнилося 'тільки' ще 69...

(-_-) Admin 24 червня 2010 р.

основні дані

село Раків Ліс

Країна Україна

Область Волинська область

Район/міськрада Камінь-Каширський

Рада Раково Ліська сільська рада

Основні дані

Населення 3102

Площа 5,446 км?

Густота населення 569,59 осіб/км?

Поштовий індекс 44524

Телефонний код +380 3357

Географічні дані

Географічні координати 51°37?3? пн. ш. 24°54?49? сх. д.

Середня висота 151 м

над рівнем моря

Місцева влада

Адреса ради 44524, Волинська обл., Камінь-Каширський р-н, с.Раків Ліс, вул.Ветеранів,87 , тел. 9-62-42

(-_-) Admin 20 листопада 2010 р.Новини Волинської області


7 лютого на Волині: гортаючи календар (ВолиньPost)(23:05)
Волинь: сбушники затримали літак із контрабандними цигарками (Волинське Агентство Розслідувань)(22:03)
Волинська СБУ затримала літак з контрабандою (VIP)(20:01)
На Волині вимушено сів літак із контрабандою, - ЗМІ (ПроКовель)(19:42)
З Волині у зону АТО відправили відремонтований позашляховик (Під прицілом)(18:29)
На Волыни вынужденно сел самолет с контрабандой сигарет (Українські новини)(18:17)
На Схід відправили позашляховик з Волині (VIP)(17:51)
Волинський артист став кулеметником на Луганщині. ВІДЕО (ВолиньPost)(17:41)
На Волині затримали авто з краденим лісом (ФОТО) (Волинська правда)(17:03)
Фірму волинського нардепа Мартиняка визнали банкрутом (Волинська правда)(17:02)


Форум - села - Теми для обговорення
Про доступ до публічної інформаціїДопомога в пошуці роботи

Кожен працездатний житель Ракового лісу може влаштуватись на роботу. Не лише на роботу, а роботуз хорошою заробітною платою. Рідко буває, коли людина має і добру роботу і гідну зарплату. Тим більше багато грошей не буває, навіть найліпша робота іноді набридає і люди Ракового лісу вдаються до нового пошуку. Сьогодні буде надано матеріал про те, як знайти роботу, а точніше, як влада може посприяти мешканецям Ракового лісу заробити собі на хліб. Отже, розповідь буде довгою, влаштовуйтесь зручніше і поїхали.

Не дивлячись на те чи мешканці Ракового лісу працюють чи є безробітними служба зайнятості(в народі - біржа праці) в кожному районному центрі може надати повні консультації по підбору роботи незалежно від зареєстрованого місця прописки громадян в паспорті. Якщо по місцю проживання роботу знайти не вийшло, є спроба скористатись комп'ютером з доступом в мережу інтернет, якщо інтернет буде відключений вдома чи з інших причин.

На випадок отримання допомоги по безробіттю, то тут необхідна реєстрація, право на яку мають мешканці, які легально працювали чи були приватним підприємцем більше ніж 6 місяців за останній рік звернення(наприклад з 03.02.2015р. по 03.02.2016р.). Якщо періоду зайнятості немає, то тут необхідно надати довідку до служби зайнятості з міської (сільської) ради по зареєстрованому місцю прописки в паспорті, що особа не була членом особистого селянського господарства (ОСГ). Дата довідки повинна бути рівною даті звернення. Інакше кажучи, щоб по адресі прописки згідно даних відділу земельних ресурсів міської (сільської) ради не було закріплено землі для ведення с/г. Якщо особа є інвалідом, то наявність піврічного стажу за останній рік звернення для реєстрації є обов'язковою. Право на реєстрацію мають також випускники ВУЗів (для контрактників треба довідка щодо підтвердження форми навчання, а тих, хто на державному замовленні мед. ВУЗів - довідку щодо надання можливості самостійного працевлаштування), ПТУ (додатково треба довідку щодо надання можливості самостійного працевлаштування), що звернулись протягом 6 місяців від закінчення учбового закладу і випускники ніде не працювали.

Важливо, щоб людина на дату звернення не була зайнятою, не числилась підприємцем і шукала роботу. Для реєстрації треба надати оригінал паспорту (з пропискою), податкового номеру, трудової книжки (трудового договору), диплому (при наявності), довідки МСЕК (для інвалідів обов'язково та бажано індивідуальну програму реабілітації з заповненим 5-м розділом, щодо професій, оптимальних за станом здоров'я).

За умови відсутності підходящої роботи на 8-й день (через тиждень) призначається виплата на період 6-місяців в мінімальному розмірі 544 грн/міс. (випускникам чи незастрахованим особам, що не були членами ОСГ), на 9 місяців (при звільненні за угодою сторін або за власним бажанням - тоді допомога по безробіттю відкладається на 3 місяці), на рік (при розірванні трудового договору або при звільненні внаслідок вивільнення виробництва - допомога по безробіттю розпочнеться через місяць з дати звільнення), на 2 роки або менше громадянам, яким залишилось до пенсії 2 і менше років.

Розмір виплати залежить від розміру офіційної нарахованої заробітної плати безробітного і загального трудового стажу:

до 2 років - 50 відсотків від офіційної заробітної плати;

від 2 до 6 років - 55 відсотків;

від 6 до 10 років - 60 відсотків;

понад 10 років - 70 відсотків.

Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру:

перші 90 календарних днів - 100 відсотків;

протягом наступних 90 календарних днів - 80 відсотків;

у подальшому - 70 відсотків.

Всі питання щодо перебування на обліку в службі зайнятості, отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю, професійного навчання, громадських робіт та інших послуг будуть висвітлені на сторінці Ракового лісу пізніше по питанням, що будуть задані користувачами на адресу адміністрації сайту. Всі опубліковані інформаційні матеріали не є офіційними, вони показують тільки аналіз чинного законодавства з питань пошуку роботи та одержання допомоги по безробіттю, інших послуг центру зайнятості.


03.02.2016р.Долучайетсь до громади Ракового лісу

Світовий прогноз Stratfor на 2015-2025 роки від 28.02.2015 р. вказує на те, що ще до того говорили українські та деякі російські аналітики. А саме:

1) нинішній конфлікт Росії та України залишатиметься системним для глобальної політики ще тривалий час;

2) ми отримаємо пожвавлення націоналізму в Східній Європі, хоча в самій Україні націоналізм стрімко втихне на користь більш масштабних модельних структур (Східна Європа повинна прийти до того, до чого прийшла наша країна);

3) розпад російської імперії неминучий, а Розпад країн ЄС дуже імовірний;

4) лідерська роль в Європі перейде від Німеччини до Польщі з нашою країною як її стратегічним союзником (почне утворюватися Балто-Чорноморський Союз, який пришвидшить розкол Росії);

5) принципово важливою для Євразії стає рольова лінія Польща-Україна-Туреччина-Китай - це союз контролю за територією деструктурованої Росії, причому контроль за ядерною зброєю буде здійснюватися за участю США.

Різноманітні прогнози на найближче 10-ти ліття сходяться в єдиному - світ буде змінюватися надзвичайно кардинально і дуже швидко. Ось, Меір Брук, наш співвітчизник з США, пропонує трьохпозиційну модель нинішнього світу: держава, корпорація, громадськість. Будь-які моделі, які базуються на співвідношенні цих трьох сторін (як в США), будуть більш живучими, ніж ті, які базуються на одній (держава, як в РФ) чи на двох (держава та громада, як в ЄС). Україна в даний момент від двохпозиційної моделі (держава та корпорації) переходить до трьохпозиційної моделі свого життя (держава, корпорації та громади).

В цьому випадку можна сформулювати простий закон занепадаючого світу або світу динамічних змін - лише той, хто конструюватиме трьохпозиційну в цих трьох площинах структуру, матиме шанс пройти кризовий час стрімких змін і зародити новий світ. В цьому випадку стають зрозумілі дві основні причини розпаду Росії, і це зовсім не економічний занепад, бо люди можуть пережити любі важкі часи, як от голод чи епідемію, якщо вони мають перспективний смисл. Отже перша ознака розпаду - архаїзація, яка позбавляє росіян самого смислу життя. І це головна причина, яка не дозволить Росії пережити економічний рівень життя, який значно вищий за той, який був у наших предків під час та після Другої світової війни. Бо сучасники порівнюють своє життя з сучасниками, а не з предками. Так само друга причина розпаду Росії полягає у реальностній гомогенності, тобто закостенілості та ригідності, нездатності до інновацій за межами військового озброєння. У Росії фактично є тільки одна модель - держава. Корпорації настільки сильно підлеглі державі, що можна зазначити, що Росія це держава-корпорація. Люди в Росії це не суспільство громадян, це суспільство підданих.

Саме тому ЗМІ в Росії це дійсно спосіб управління суспільством через призму квазі-реальності. Отже, Росія розпадеться не через зубожіння чи політичну кризу верхів, а через архаїзацію як відсутність перспективних смислів і через відсутність корпоративної та суспільної (громадської) динаміки.

Це саме бачення можна застосувати і до ЄС, де створювалася двохпозиційна модель: держави+громади. Головна помилка Об'єднаної Європи полягала в тому, що європейські корпорації не були поширені по всій Європі і не стали потужною реальністю європейської політики. Відтак інновативний потенціал корпорацій, як це змогли використати США в періоди кризи, не зміг бути використаний на території єврозони.

Давайте поглянемо на нинішній рік з позиції основоположних модельних зрушень. Українській громаді необхідно відстояти своє існування на рівні Конституції. За будь-яку ціну треба не допустити фейкових владно-олігархічних змін до Конституції у нинішній редакції Парламенту. Українській громаді потрібна реальна влада на місцях.

Українська громадськість повинна зменшити впливовість українських олігархічних корпорацій всередині країни, тобто громадськість має продовжувати тиснути не тільки на владу, але і на олігархічні корпорації, зменшуючи їх впливовість на внутрішню політику.

Процес деолігархізації це, перш за все, процес громадський. Олігархічний консенсус влади має бути зруйнований - через перевибори Парламенту та можливо перевибори Президента. Нам потрібні сильні українські корпорації на світовому ринку, а не сильні українські корпорації в справі внутрішнього монополізму, у справі здирництва української громади через тарифну політику та державну корупцію.

Українська громадськість повинна наполягати на нових форматах комунікації на телебаченні, де би був не тільки порядок денний влади та олігархів, але, перш за все, порядок денний самої громади.

2016-й рік - це рік створення Суспільного телебачення, це рік розвитку всіх сторінок населених пунктів Першої всеукраїнської соціальної мережі. Порядок денний 2016-го року це порядок денний громади, а не влади чи корпорацій. Потужна та впливова всередині країни та за її межами українська громадськість, громада Ракового лісу - ось що має стати підсутком 2016-го року. І це суттєво не тільки для продовження української революції. Це також суттєво для майбутнього Європи, майбутнього Євразії з Росією, що майже розпалася, та майбутнього всесвіту вцілому. Єднаймося!


24.01.2016р.Перейменування вулиць у Раковому Лісі

Питання перейменування вулиць зробило потужний поштовх в соціумі села. Цією справою стали цікавитись всі жителі, що мають документи на певну адресу, мають яскраво виражені політичні вподобання, та ті жителі, що мають на меті зробити з цієї справи черговий піар.

Свідомість жителів, Ракового лісу перейшла на вищий рівень. Історія ще раз переписує своїх героїв, вивчаються нові імена, відкидаються у смітник непотрібні радянські назви. Реформи тривають. На жаль, що вони затрогують лише зовнішню оболонку системи. Заміною показчиків на вулицях Ракового лісу справи не поліпшаться. Але якщо думати послідовно, то вулиці у селі Раків Ліс мають носити імена тих людей, що внесли вагомий вклад в його розвиток, історію і сучасність.

З чого почати? Звісно з ідеї перейменування окремої вулиці. Ініціатори перейменування вулиці, серед яких є жителі, іноземці, трудові колективи чи державні органи, звертаються до голови сільської ради. Пропозиція щодо перейменування вулиці має бути розглянута до 45 діб. Далі виводиться відповідне питання на обговорення: форум, зустрічі, теле-, радіодебати, інтернет-конференцію. Воно обговорюється більше 2-х місяців, в підсумку мають бути зведені всі «так», «проти» та інші варіанти. Далі голова сільської ради створює проект рішення про зміну назви вулиці села і виносить на розгляд сільської ради. В остаточному підсумку має бути прийняте рішення про зміну назви вулиці, яке набуває сили з часу його офіційного оприлюднення.

Для бюджету Ракового лісу сума такого перейменування буде залежати від кількості табличок та дорожних знаків з новою назвою вулиці, які треба поновити. Як правило вартість однієї таблички коштує в районі 65 грн., дорожнього знака втричі більше. Для звичайних жителів не треба спеціально вносити зміни до документів, які засвідчують право власності, вони залишаться чинними. Також не потрібно спеціально змінювати реєстрацію місця проживання в паспорті. Юридичним особам законодавством не встановлено терміни подачі змін до установчих документів, вони можуть це зробити пізніше.

До уваги всіх жителів, які забажають змінити назви вулиць чи інших об’єктів Ракового лісу, на сайті викладено посібник, з детальними прикладами, зразками документів. Він також має перелік історичних постатей, які вели боротьбу проти незалежності України. Тобто це перелік людей, що причетні до масових злочинів, вони мають бути зняті з карти Ракового лісу.


03.12.2015р.Щодо погоди у селі

Життя у селі так чи інакше пов’язано з погодними умовами. Це особливо стосується тих мешканців, що багато проводять часу під відкритим небом. Ніхто не хоче промокнути, замерзнути і застудитися. Хворіти дорого в наші часи. Точний прогноз погоди важливий також людям села, що працюють в на польових роботах, на під відкритим небом в інших галузях народного господарства. Якщо не дізнатись точну температуру довкілля, то збитки теплових комунальних організацій можуть становити до 20%. Інколи понадпланове чи недостатнє витрачення енергоресурсів веде до неефективного господарювання. Добрий хазяїн завжди зуміє дізнатись потрібну кількість газу, дров, іншого палива чи електроенергії для обігріву своєї оселі. Інколи прогулянка Раковим Лісом буде дуже приємною, якщо дізнатись точний прогноз погоди. Це можна зробити за допомогою додатка соцмережі, що відображає рух фронтів, наявність опадів в конкретному місці в певний час. Напрям вітру, що показаний на мапі легко спрогнозує наявність дощу, туману, снігу, граду, грому. Такі погодні інформери використовують авіаслужби при здійсненні вдалих польотів. Відтепер вони стали видимі на сторінках міст, сіл, селищ сайту для всіх користувачів Київської, Чернігівської, Сумської, Полтавської, Черкаської, Кіровоградської, Житомирської, Запорізької, Донецької, Дніпропетровської, Херсонської областей. Вони показують справжню картину погодних фронтів на заданій місцевості.


27.11.2015р.Чи вигідно оформити субсидії в 2015 році

Для оформлення субсидії треба звернутись в місцеве управління соціального захисту населення, написати заяву і декларацію про доходи і витрати на призначення субсидії або надіслати ці 2 документи по пошті. По всім питанням, що не вирішать жителі села Раків Ліс в цій статті, рекомендовано зателефонувати на безплатну пряму лінію 0-800-507-309.

Чи варто робити субсидію? Давайте подумаємо. Якщо типовий мешканець села Раків Ліс має власне домогосподарство і опалює житлову будівлю дровами та газом в відношенні 50/50 і платить комунальним службам кожного місяця 500 грн. Якщо субсидія нараховується при умові обов'язкового платежу в 1000 грн., то немає тоді потреби займатись оформленням субсидії.

Як визначити суму обов'язкового платежу? Для прикладу, типова сім'я із 3-х осіб в Раковому Лісі має за останні 6 місяців легальний дохід 36 тис. грн. Тоді дохід на одну особу за місяць становитиме 2 тис. грн. (36 : 6 = 6; 6 : 3 = 2). Цю суму треба по визначеній формулі розділити на 1176 грн (розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2015р.), розділити на 2 та помножити на 15%. Тобто 2000 : 1176 : 2 * 15% = 12,76%. При середньомісячному сукупному сімейному доході 6000 грн. на місяць обов'язковий платіж типової родини Ракового лісу становить 765,6 грн. (6000 * 12,76%). Всі комунальні платежі, що перевищують цей мінімальний розмір, відшкодовуються державою. Порядок заповнення вказаний на сайті мінсоцполітики.

При заповненні декларації краще перестрахувати себе, взяти довідку про отримані доходи з податкової інспекції та пенсійного фонду по місцю перебування, адже при нарахуванні субсидії йде автоматична звірка з даними службами згідно обміну даних. У разі відсутності доходу або дохід є меншим прожиткового мінімуму у працездатних осіб, які зареєстровані по вказаній адресі, для розрахунку субсидії враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму (з 1 січня 2015р. - 1218 грн.). Оформлюється субсидія на особу, на яку відкриті особові рахунки за місцем реєстрації. Наявність заборгованості з оплати за житлово-комунальних послуг не впливає на визначення права на призначення субсидії.

При оформленні субсидії діє обмеження в площі житла - 48,87 м2 на одну особу, а також єдині для всієї України щомісячні норми споживання на одну особу води (4 м3), водовідведення (4 м3), вивезення побутових відходів (0,4167 м3), газопостачання в опалювальний період 7 м3 на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465 – в багатоквартирних будинках), на газову плиту на одну особу (приготування їжі - 6 м3 та підігрів води +3 м3 або водонагрівач 18 м3 ), електропостачання в опалювальний період 65 кВт год. на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465– в багатоквартирних будинках). У будинках, обладнаних (не обладнаних) стаціонарними електроплитами 130 кВт год. (90 кВт год.) на сім’ю з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена родини за наявності центр. постачання гарячої води або 150 кВт год. (120 кВт год.) на сім’ю з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена родини (за відсутності центр. постачання гарячої води). Якщо житлова площа перевищує соціальну норму житла, то це не позбавляє права субсидії. Просто при розрахунку субсидії братиметься не вся сума нарахованої квартплати, а тільки та, що є у межах соціальної норми.

Перерахунок розміру розрахованої субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється. Сума розрахованої субсидії, яку переказано на рахунки для оплати вартості комунальних послуг в розмірі соціальних нормативів і, яка не використана сім'єю внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата обов’язкової часки платежу родини на наступний розрахунковий період.


22.11.2015р.Дві справи на неділю: проголосувати та перевести годинник

В останню неділю жовтня за українським законодавством проходять вибори до місцевих, районних, обласних рад та голів сільської ради. Ті мешканці країни, що мають виборче право, проголосують за місцем своєї приписки в паспорті. Не прості вибори прогнозуються. Всі кандидати перетасувались між собою як карти в колоді. Нові назви політичних сил, одні і ті ж обіцянки і кандидати. Будь-якою ціною вдертись до владних кабінетів. Життя не навчило. Тотальна байдужість жителів села дає добро вчиняти з ними повне невіглавство. Але не будемо про погане. Який би вибір не зробила місцева громадськість, перша всеукраїнська соціальна мережа буде вітати цей вибір, бо жодна з політичних сил не впливає на діяльність порталу і це є виключним чинником неупередженості перед виборцями Ракового лісу та конкурентними ЗМІ, що продали свою ідейну свободу за тридцять срібенників. Життя продовжиться, жителі села оберуть владу, яка буде їх варта. Кандидати в депутати місцевих виборів доступні за посиланням: cvk.gov.ua. Підсумки місцевих виборів доступні за тією ж адресою. Необхідно вибрати область та населений пункт. Інформація корисна для тих жителів села, що хочуть вивчити своїх кандидатів, перед тим, як зробити вибір і простежити хід голосування до остаточного підрахунку голосів. Осінні дні минають непомітно, з неділі мешканці Ракового лісу можуть поспати довше. Тільки варто нагадати їм перевести годинникову стрілку на годину назад і ще раз насолодитись осіннім теплим дощем, якого так давно не було в Україні.


24.10.2015р.День туризму у селі

З 1998 р. в Україні святкується День туризму. Кожен житель села хоча б раз у рік виходить за межі рідного населеного пункту. Навіть вирушаючи у поїздку по справам у найближче велике місто чи маленьке село, подорожуючі завжди знаходять час, щоб оглянутись навколо. Рогледіти щось нове, перекусити, набратись нових сил. Ось так зародився туризм. Ідея побачити гарні краєвиди, історичні споруди не давала покою багатьом подорожуючим. Тому вони вирушали в дорогу на далекі відстані, поєднуючи спорт, краєзнавство і відпочинок. Таких активних подорожуючих в Україні не так вже й багато. Переважна більшість громадян віддає перевагу тижневим поїздкам в Карпати, на узбережжя Чорного і Азовського морів. Ще частіше проводять час мешканці Ракового лісу на вихідних у парку, біля річки. Що кому краще.

Популяризація туристичного бізнесу в Ракову лісу багато в чому залежить від самих його громадян та сільської влади. В якому стані знаходяться культурні будівлі? Чи облаштована територія біля масового відпочинку людей, дітей? На якому рівні тримаються їдальні, де є найближчий готель? Хтось розробляв туристичні маршрути, які є дорожні сполучення і реклама всіх місцевих об’єктів туризму? Це базові питання, що мають бути вирішені в плані розбудови сучасного туризму. В селі є завжди цікаві місця, які з боку кожного жителя не є занадто привабливими. Тільки туристичний бізнес внесе певну родзинку звичайним місцям, які потім виявляться привабливими для подорожуючих. Нові вподобання, приємний відпочинок, гарні спогади змусять гостей повертатись знову і знову у улюблене село.


27.09.2015р.Передвиборна агітація почалась

Півмісяця тому почалась передвиборна агітація у селі. На що надіються жителі Ракового лісу? Чи залишились надії на поліпшення життя? Чи є нові кандидати, яким можна довірити громаду в Ракову лісу?

Згідно нового законодавства країни про децентралізацію влади органи місцевого самоврядування матимуть більше прав і обов'язків для виконання своїх функцій. Але чи змінить це життя у Раковому Лісі? Свідомість місцевих начальників лишилась ще в минулому, коли всі вказівки диктувались зверху. Господарювати самим на землі, чи не це є споконвічною метою багатьох українців? Ще один крок до самостійності. Не тільки країни, а й Ракового лісу. Коли все існуюче виробництво урізане до мінімуму, надання послуг ледве тримається на плаву перед майбутньою районною владою стоять нелегкі завдання щодо розширення всіх напрямків життєдіяльності Ракового лісу. Якими будуть результати виборів до сільської ради? Які депутати і політичні сили пройдуть до сільської ради, хто буде головою сільської ради, такі і рішення будуть прийматись на місцях. Таким і буде розвиток Ракового лісу на найближчі роки.

Після реєстрації кандидатів у депутати почнеться справжня передвиборна агітація. Всі можливі і неможливі засоби будуть використані на повну силу. Хтось з кандидатів підкорить виборців солодкими обіцянками про щасливе майбутнє Ракового лісу. Хтось займеться так званою благодійністю і обдарує крупою і гречкою тих, хто здатний проміняти свій голос на певне матеріальне благо. Справжні кандидати не голословлять, вони просто роблять свою роботу. Тихо і впевнено. Задача виборців - побачити таких людей серед всіх кандидатів. Дати нимспробу, ще раз повірити в їх сили. Передвиборча боротьба переверне село з ніг на голову. Кандидати на виборні посади будуть пробувати не тільки зрости в очах місцевих жителів, але й дискредитувати своїх конкурентів, якими б вони не були порядними. Районні ЗМІ зірвуть ще один куш куш на виборчій кампанії. Більше завдань буде і працівникам Укрпошти, агітаційні листівки будуть в кожному дворі. Стовпи у селі будуть розклеєні кольорами політичних партій, а портрети кандидатів будуть такі знайомі як ніколи. Один раз на декілька років вони зроблять все можливе, щоб місцевий електорат проголосував за них. Отак і живуть люди у Раковому Лісі, від виборів до виборів.


16.09.2015р.З днем фізкультури, Раків Ліс

Минули роки, коли спорт у Раковому Лісі був масовим. Хай як не критикують жителі радянську культуру спортивне життя було на той час на дуже високому рівні. Згадайте урок фізкультури в радянську епоху. Учні з довідкою про недопущення до нормативів були скоріше виключенням серед групи дітей. В наші дні майже половина дітей не допускаються до фізичних навантажень через різноманітні хвороби. Сам керівник не має права вимагати від учнів нормативів по силових вправах. Відмінну оцінку будуть ставити лише за те, що учні приходять у спортивному одязі. Що заважає дітям Ракового лісу бути фізично кріпкими? Можна постійно списувати поганий стан здоров'я на радіацію від аварії на Чорнобильській АЕС. Але кожен з них має право вибирати те, як йому жити фізично і який вести спосіб життя. Або наїстись багато їжі, додавши міцного алкоголю. Або зробити маленьку дієту і пробігти короткий шлях, хоча б по дорозі на роботу. Або кожний вечір валятись на дивані перед телевізором чи ПК. Або піти спати раніше, щоб на ранок мати здоровий вигляд. Скільки б не побудували спортшкіл, закладів оздоровлення та відпочинку у Раковому Лісі, фізична культура людей буде залежати тільки від них. Хто господарює Раковим Лісом, фізичною культурою, спортом? Ні, не влада. Цим керують самі жителі, що, ймовірно, несвідомо, попали під вплив інших цінностей. Здоров'я стало не в тренді. Його звикли купувати в аптеках і лікарнях. Замість того, щоб займатись собою і слідити за харчуванням. Що дорожче? Не багато людей у Раковому Лісі є, що тримають на висоті свою фізичну культуру. Добре те, що до них додались молоді люди і розвивають новий напрямок спорту - street workout. Це той багаточисельний вид спорту, що не потребує зайвих витрат. Турнік, бруси, віджимання від полу, біг. Ефект від занять дає приклад іншим людям. Можливо, вони задумаються над собою. А чи правильно вони живуть? Їм же ще не одне покоління вирощувати і передавати в майбутнє найкращі гени. Вони і визначать подальший розвиток громади не тільки Ракового лісу, а й цілої країни.


12.09.2015р.День підприємця в Раковому Лісі

Традиційно в Раковому Лісі в першу неділю вересня відзначають День підприємця. Це свято запроваджено з 5 жовтня 1998 року Указом Президента України, але підприємці Ракового лісу не звикли масово його святкувати. Мабуть, гроші люблять тишу. Як і крупний, так і дрібний бізнес у Раковому Лісі не хизується своїм святом. В наш важкий час складно знайти гроші для таких широкомасштабних заходів. Тим паче, що з боку влади підтримка підприємництва мінімальна. Деякі заходи, що здійснюються місцевою владою, можна зазначити, - формальні. Конкурс на кращого підприємця, грамоти, подяки тільки нервують в останній час підприємців, що втомились чекати від держави реальної підтримки. Так, що все можна списати на війну, але жити треба як-небудь. В надії на покращення попиту на внутрішньому ринку чимало підприємців чекає збільшення своїх доходів, адже з першого вересня збільшений розмір мінімальної заробітної плати для населення. Головне, щоб не підвищили сильно податки, ціни на енергоносії і курс гривні був стійким. Бо якщо і далі так піде, то підприємців може не бути. А це серйозні речі. Вся доходна частка місцевого бюджету Ракового лісу залежить від податкових надходжень місцевих підприємців. Найбільшу вагу займає податок з доходів фізичних осіб, єдиний соціальний внесок, плата за землю, орендна плата, єдиний податок. Як буде існувати село Раків Ліс без підприємців? Важко уявити. Згадайте тільки, як їм починалось в 1991-1993 роках… Коли зароджувались перші підприємці в Раковому Лісі. З чого вони починали і чого вони досягли… Як нам жилось без них і зараз з ними. Зведені заклади торгівлі, виробничі майстерні, сфера послуг. Вся інфраструктура села закручена навколо них і держиться на них. Суворі закони бізнесу залишили тільки самих сильних. Місцева конкуренція дала людям найдешевші і найякісніші з можливих товари, продовольство і послуги. Здається, що ніщо не зупинить підприємництво у Раковому Лісі, бо є сила і воля будувати свою справу, своє село. Дай Бог тільки їм здоров’я, сили і віри в цей нелегкий час!


05.09.2015р.День знань у Раковому Лісі

Кожний рік в кінці серпня більшість уроженців Ракового лісу збираються до школи. Найтепліша пора року позаду. Всі діти набрались сил і готові приступити до нового учбового року. Тому й придумали на 1 вересня свято – День Знань. Ці тривожні моменти щастя й турботи. Хтось все літо чекає на те, щоб швидше побачити однокласників. За літо школярі подорослішали, є багато чим поділитись. Комусь не хочеться сідати за парту, згадувати похмурі учбові будні.

Так як у всій країні, школярі Ракового лісу ідуть останній день літа на пробний урок в школу. З новим літнім ремонтом шкільні класи виглядають тепліше. Вчителі з учнями прораховують всі організаційні моменти: вивчають розклад уроків, нові підручники й оновлені обличчя один одного. З першого вересня є можливість пересісти на іншу парту, багато учнів використовують цей момент і підходять до класної керівниці з аналогічним проханням. Тобто, все як у Порошенка – «по новому», починаючи зі шкільної форми і канцелярії і закінчуючи свіжим ремонтом класних приміщень. Якби не голосно лунали всі політичні лозунги, завжди в Раковому Лісі знайдуться всі недоліки шкільної освіти. От наприклад, підвезення школярів до школи з далекої відстані, харчування малозабезпечених дітей, дітей сиріт і т.п., сучасна матеріально-технічна база, обігрів приміщень взимку тощо. Ці та інші проблеми жоден політик не може вирішити, тож залишається батькам об'єднуватись на шкільних зборах у громади, щоб хоч якось покращитипокращити стан місцевої освіти села Раків Ліс.

Першого числа всі прибрані діти підуть у школу і багато з людей старшого покоління згадає цей день, поринувши в історію свого дитинства. Батьки проведуть своїх дітей і поновлять свою пам’ять новими світлими шкільними моментами. Море радості, посмішок, віршів, пісень, фотознімків. Чого тільки не згадають у Раковому Лісі на свято першого вересня. Вдалого старту лишилось побажати всім учням, вчителям і батькам. Успіх буде залежати тільки від них. А вдалий старт – це половина справи. До нових висот, до нових перемог!


31.08.2015р.До дня Незалежності України

Цілих три вихідних подарувала держава на кінець літа. От і думку гадають жителі у Ракову лісу, як провести ці вихідні на повну силу. Традиційно в останні дні літа копають картоплю всією родиною. Спішать закінчити збирання цього врожаю до настання осінніх дощів, бо таких довгих вихідних не буде більше на наступний місяць та й день стає меншим, справа йде до осені. Погода теж виявиться сприятливою – сильної спеки, затяжних дощів не буде. А комарів цього літа взагалі було мало, варто надіятись на гарні умови праці.

У кого буде більше вільного часу, зможе в неділю вийти в центр Ракового лісу, відсвяткувати День Державного Прапору України, разом з держслужбовцями підняти жовто-блакитний стяг. Ці два кольори в останній рік були такими поширеними, що, здається, це свято будуть скоро святкувати мешканці села в себе вдома, піднімаючи жовто-блакитні символи на власному подвір’ї.

На третій день вихідних, коли від роботи (картоплі) коні дохнуть, люди починають думати, як все таки відпочити, хоч на вечір. Все таки – День Незалежності. Хто подивився святковий парад по телевізору, вже наполовину приурочився до свята. А що там приготувала місцева влада на святкування незалежності? Щоб там не було на вечір у селі почнуть збиратись люди, гуртуватись родинами, друзями, кумами. Гарний привід відзначити 24 річницю Дня Незалежності. Це буде понеділок, тяжкий день. Такий тяжкий як і їх незалежність, пролита кров’ю на рідній землі. Прикро, що деякі жителі не цінять це свято, перетворюють його на справжнє пияцтво з відповідними наслідками.

Ранок 25-го схоже виявиться не легшим, люди вийдуть на роботу, щоб «відпочити». А кому зараз легко? У Ракову лісу вже давно звикли так працювати, бо розуміють, що справжня незалежність – це тяжка праця протягом багатьох століть, тільки силою її можна вибороти.

21.08.2015р.
Адмiнiстрація сторiнки


Я Ет займає 214 місце
Написати повідомлення
(-_-) Admin займає 438 місце
Написати повідомлення
Відвідувачі села Раків Ліс (17)
Сповіщення


Будь в курсі всіх подій на село Раків Ліс -
додай свій E-mail для отримання інформації про всі зміни цієї сторінки

Ваш E-mail:
Будемо вдячні за розміщення нашого лінку сайту села Раків Ліс:Погода у Раковому Лісі
Інші населені пункти
Волинської області і району
з прогнозом погодиТопографічна карта


Інші населені пункти
Волинської області
і району з топографічною картою
Ціни на Вашу рекламу
в місяць по всіх сторінках
району – 30 грн
області – 300 грн
України – 2500 грн
    Олег © Sir.Ko™ 2005-2016 Сироватко