E-mail:  Пароль:  Чужий комп'ютер   

Шан. гостю, адміністрація сайту вітає Вас!
Для приєднання до громади щирих українців, введіть Ваш логін і пароль.
При їх відсутності зареєструйтесь власноручно
або зайдіть з соціальної мережі, де вже є Ваша сторінка
Реєстрація передбачає погодження та дотримання правил сайту

Селище Реклинець - сайт громади
   Люди (3)

   Фото (47)

   Відео

   Визначні місця    додати


Facebook livejournal ВКонтакті Однокласники Twitter Google: живая лента
Населені пункти району

1. Сокаль
2. Карів
3. Великі Мости
4. Поториця
5. Жвирка
6. Стремінь
7. Лучиці
8. Войславичі
9. Стаївка
10. Белз

Див. далі

Рейтинг населених пунктів залежить від відданих за них голосів


Почесні громадяни
селища Реклинець

  1. Володимир Саноцький (4)
  2. Ігорчик Білобран (1)селище Реклинець

райцентр Сокаль

облцентр ЛьвівЗапитати


Будь патріотом свого селища - проголосуй за нього!

Всього голосів: 16
Дивитись місця в рейтингах
України та Львівської області

Максимальний рейтинг селища Реклинець залежить від рейтингу всіх зареєстрованих учасників, від заповнених тем для обговорення - додаткові голоси за тему, від збережених фото - додатковий голос за фото (до 2500 фото)


Реклинець - цеКартографія місцевості громади

районні центри
населені пункти району
населені пункти за межами районуОстанні фото

Всі альбоми фото
Новини Львівської області


Головного дорожника Чернігівщини звільнили (ПіК)(08:32)
У Львові ліквідували пожежі на вулиці Городницькій (відео) (Щоденний Львів)(08:28)
Медична галузь Дрогобиччини – на другому місці в обласному рейтингу (Zik)(08:26)
На Львівщині в меліоративному каналі виявили тіло жінки (Zik)(08:23)
У Львові вночі сталася пожежа в гуртожитку медуніверситету (Тиждень.ua)(08:22)
На Львівщині вилучено з води тіло втоплениці (Щоденний Львів)(08:06)
В каналі на Львівщині виявило тіло жінки (Zaxid.net)(08:05)
Шахтерам выплатят еще 34% задолженности по зарплате за декабрь (Страйк)(07:43)
Львів запрошує на «Форум Енергоощадності» (Sumy.ua)(07:39)
У Львові вночі загорілась електрощитова в гуртожитку медуніверситету, двоє студентів-іноземців в лікарні (Zik)(07:16)
На Львівщині пасажирський потяг збив чоловіка (Zik)(07:04)


Форум - селища - Теми для обговорення
Про доступ до публічної інформаціїДля тих, хто залишився без роботи

Кожен працездатний житель селища Реклинець має право на роботу. Не лише на роботу, а роботуз хорошою заробітною платою. Не часто буває, коли людина має і гарну роботу і добру зарплату. Тим не менше багато грошей не буває, навіть найкраща робота час від часу набридає і мешканці селища Реклинець вдаються до нового пошуку. Сьогодні буде викладено матеріал про те, як знайти роботу, а точніше, як влада може посприяти мешканецям селища Реклинець заробити собі на життя. Отже, розповідь буде довгою, влаштовуйтесь зручніше і поїхали.

Не дивлячись на те чи мешканці селища Реклинець працюють чи є без роботи служба зайнятості(в народі - біржа праці) в кожному районному центрі може надати вичерпні консультації по пошуку роботи незалежно від місця прописки жителів в паспорті. Якщо по місцю проживання роботу знайти не вдалось, є спроба скористатись комп'ютером з доступом в мережу інтернет на випадок, якщо інтернет буде відключений вдома.

На випадок отримання допомоги по безробіттю, то тут необхідна реєстрація, право на яку мають жителі, які легально працювали чи займались підприємництвом більше ніж 6 місяців за останній рік звернення(наприклад з 03.02.2015р. по 03.02.2016р.). Якщо такого стажу немає, то тут треба надати довідку до служби зайнятості з міської (сільської) ради по місцю прописки в паспорті, що особа не була членом особистого селянського господарства (ОСГ). Дата довідки повинна бути рівною даті звернення. Інакше кажучи, щоб по адресі прописки згідно даних відділу земельних відносин міської (сільської) ради не було виділено землі для ведення с/г. Якщо особа є інвалідом, то наявність піврічного стажу за останній рік звернення для реєстрації є обов'язковою. Право на реєстрацію мають також випускники ВУЗів (для контрактників треба довідка щодо підтвердження форми навчання, а бюджетників мед. ВУЗів - довідку щодо надання можливості самостійного працевлаштування), ПТУ (додатково треба довідку щодо надання можливості самостійного працевлаштування), що звернулись протягом 6 місяців від закінчення учбового закладу і випускники ніде не працювали.

Важливо, щоб людина на дату звернення не була зайнятою, не числилась підприємцем і шукала роботу. Для реєстрації потрібно подати оригінал паспорту (з пропискою), податкового номеру, трудової книжки (трудового договору), диплому (за наявності), довідки МСЕК (для інвалідів обов'язково та бажано індивідуальну програму реабілітації з заповненим 5-м розділом, щодо професій, доступних за станом здоров'я).

За умови відсутності підходящої роботи на восьмий день (через тиждень) призначається виплата на період 6-місяців в мінімальному розмірі 544 грн/міс. (випускникам чи незастрахованим особам, що не були членами ОСГ), на 9 місяців (при звільненні за угодою сторін або за власним бажанням - тоді допомога по безробіттю відкладається на 3 місяці), на рік (при розірванні трудового договору або при звільненні внаслідок реорганізації виробництва - допомога по безробіттю розпочнеться через місяць з дати звільнення), на 2 роки або менше громадянам, яким залишилось до пенсії 2 і менше років.

Розмір допомоги залежить від розміру офіційної нарахованої заробітної плати безробітної особи і загального трудового стажу:

до 2 років - 50 відсотків від офіційної заробітної плати;

від 2 до 6 років - 55 відсотків;

від 6 до 10 років - 60 відсотків;

понад 10 років - 70 відсотків.

Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру:

перші 90 календарних днів - 100 відсотків;

протягом наступних 90 календарних днів - 80 відсотків;

у подальшому - 70 відсотків.

Всі питання щодо перебування на обліку в службі зайнятості, отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю, професійного навчання, тимчасових робіт та інших послуг будуть висвітлені на сторінці селища Реклинець пізніше по питанням, що будуть задані користувачами на адресу адміністрації сайту. Всі розміщені інформаційні матеріали не є офіційними, вони показують тільки аналіз діючого законодавства з питань пошуку роботи та отримання допомоги по безробіттю, інших послуг центру зайнятості.


03.02.2016р.Долучайетсь до громади Реклинця

Світовий аналітика Stratfor на 2015-2025 роки від лютого 2015 р. говорить про те, що ще до того прогнозували українські та деякі російські аналітики. А саме:

1) теперішній конфлікт Росії та України буде системним для глобальної політики ще довгий час;

2) ми матимемо пожвавлення націоналізму в Східній Європі, хоча в самій Україні націоналізм значно послабиться на користь більш значимих модельних уявлень (Східна Європа має ще прийти до того, до чого прийшла наша країна);

3) розкол Росії невідворотний, а Розпад ЄС дуже імовірний;

4) головна роль в Європі перейде від Німеччини до Польщі з нашою країною як її стратегічним союзником (почне формуватись Балто-Чорноморський Союз, який пришвидшить розпад Росії);

5) принципово важливою для Євразії стає стратегічна вісь Польща-Україна-Туреччина-Китай - це союз контролю за територією деструктурованої Росії, причому контроль за ядерною зброєю буде виконуватись за участю США.

Різноманітні прогнози на найближче 10-ти ліття сходяться в єдиному - світ буде змінюватися надзвичайно кардинально і дуже швидко. Ось, Меір Брук, наш співвітчизник з США, декларує трьохпозиційну модель сучасного світу: держава, корпорація, громадськість. Будь-які моделі, які базуються на співвідношенні цих трьох уявлень (як в США), будуть більш адекватними, ніж ті, які базуються на одній (держава, як в РФ) чи на двох (держава та громада, як в ЄС). Україна в даний час від двохпозиційної моделі (держава та корпорації) переходить до трьохпозиційної моделі свого існування (держава, корпорації та громади).

В цьому випадку можна сформулювати простий закон відмираючого світу або світу динамічних змін - лише той, хто конструюватиме трьохпозиційну в цих трьох реальностях структуру, матиме можливість пройти кризовий час стрімких змін і створити новий світ. В цьому випадку стають зрозумілі дві головні причини падіння Росії, і це зовсім не економічний занепад, бо люди можуть пережити будь-які важкі часи, як от голод чи катастрофу, якщо вони мають перспективний смисл. Отже перша ознака розпаду - архаїзація, яка позбавляє росіян самого смислу існування. І це основна причина, яка не дозволить Росії пережити соціальний рівень життя, який значно вищий за той, який був у наших предків під час та після Другої світової війни. Бо сучасники порівнюють своє життя з сучасниками, а не з предками. Так само друга причина розпаду Росії полягає у реальностній гомогенності, а отже закостенілості та ригідності, нездатності до інновацій за межами військового озброєння. У Росії фактично є тільки одна реальність - держава. Корпорації так сильно підпорядковані державі, що можна твердити, що Росія це держава-корпорація. Люди в Росії це не суспільство громадян, це суспільство підданих.

Саме тому ЗМІ в Росії це фактично спосіб управління людьми через створення квазі-реальності. Тобто, Росія розпадеться не через злидні чи політичну кризу еліти, а через архаїзацію як відсутність перспективних смислів і через відсутність корпоративної та суспільної (громадської) динаміки.

Це саме твердження можна застосувати і до ЄС, де створювалася двохпозиційна модель: держави+громади. Головна помилка ЄС полягала в тому, що європейські корпорації не були диверсифіковані по всій Європі і не стали потужною реальністю європейської політики. Відтак інновативний потенціал корпорацій, як це змогли використати США в періоди кризи, не зміг бути використаний на території Євросоюзу.

Давайте поглянемо на поточний рік з позиції основних модельних процесів. Українській громадськості потрібно відстояти своє існування на рівні Конституції. За будь-яку ціну треба не допустити фейкових владно-олігархічних змін до Конституції у теперішній редакції Верховної Ради. Українській громадськості потрібна справжня влада на місцях.

Українська громадськість має зменшити впливовість українських олігархічних корпорацій всередині країни, тобто громадськість має продовжувати тиснути не тільки на владу, але і на олігархічні корпорації, зменшуючи їх вплив на внутрішню політику.

Процес деолігархізації це, перш за все, процес громадський. Олігархічний консенсус влади має бути знищений - через перевибори Верховної Ради та можливо перевибори Президента. Нам потрібні сильні українські корпорації на світовому ринку, а не сильні українські корпорації в справі внутрішнього монополізму, у справі здирництва української громади через тарифну політику та державну корупцію.

Українська громадськість має наполягати на нових формах комунікації на телебаченні, де би був не тільки порядок денний влади та олігархів, але, перш за все, порядок денний самої громади.

Цей рік - це рік створення Суспільного телебачення, це рік розвитку всіх сторінок міст і сіл Першої всеукраїнської соціальної мережі. Порядок денний цього року це порядок денний громади, а не влади чи корпорацій. Потужна та впливова всередині країни та за її межами українська громадськість, громада Реклинця - ось що має стати результатом цього року. І це важливо не тільки для продовження української революції. Це також важливо для майбутнього Європи, майбутнього Євразії з Росією, що розпалася, та майбутнього всесвіту вцілому. Єднаймося!


24.01.2016р.Як перейменувати вулицю

Питання перейменування вулиць внесло гучний поштовх в громадському суспільстві Реклинця. Цією справою стали цікавитись всі мешканці, що мають документи на певну адресу, мають сильно виражені політичні вподобання, та ті мешканці, що мають на меті створити з цієї справи черговий піар.

Свідомість громадян, селища Реклинець перейшла на новий рівень. Історія ще раз переписує своїх героїв, вивчаються нові імена, відкидаються у минуле непотрібні радянські назви. Реформи продовжуються. На жаль, що вони затрогують лише зовнішню оболонку системи. Зміною табличок на вулицях селища Реклинець справи не покращаться. Але якщо йти послідовно, то вулиці у Реклинці мають носити імена тих мешканців, що внесли чималий вклад в його розвиток, теперішнє і минуле.

З чого почати? Дійсно з ідеї зміни назви окремої вулиці. Ініціатори зміни назви вулиці, серед яких є громадяни, іноземці, трудові колективи чи державні органи, звертаються до голови селищної ради. Ідея щодо зміни назви вулиці повинна бути розглянута до 45 діб. Далі виноситься відповідне питання на обговорення: форум, громадські слухання, теле-, радіодебати, електронну консультацію. Воно продовжується не менше 2-х місяців, в підсумку мають бути зведені всі «так», «проти» та інші пропозиції. Далі голова селищної ради готує проект рішення про зміну назви вулиці Реклинця і виносить на розгляд селищної ради. В остаточному підсумку повинно бути прийняте рішення про зміну назви вулиці, яке набуває чинності з моменту його офіційного оприлюднення.

Для бюджету селища Реклинець сума такого перейменування буде залежати від кількості табличок та показчиків з новою назвою вулиці, які треба поновити. Як правило вартість однієї таблички коштує приблизно 65 грн., дорожнього знака втричі дорожче. Для звичайних громадян не треба спеціально вносити зміни до документів, які засвідчують право власності, вони залишаться чинними. Також не потрібно спеціально змінювати реєстрацію місця проживання в паспорті. Юридичним особам законодавством не встановлено терміни подачі змін до установчих документів, вони можуть це зробити в інший зручний час.

До уваги всіх громадян, які забажають змінити назви вулиць чи інших об’єктів Реклинця, на сайті опубліковано підручник, з детальними поясненнями, зразками документів. Він також має перелік негавтивних постатей, які боролись проти народу України. Тобто це перелік людей, що причетні до масових злочинів, вони мають бути зняті з карти селища Реклинець.


03.12.2015р.Погода у Реклинці

Проживання у Реклинці так чи інакше пов’язано з погодними умовами. Це особливо стосується тих людей, що багато проводять часу під відкритим небом. Жоден не хоче промокнути, замерзнути і застудитися. Хворіти дорого в наш час. Точний прогноз погоди важливий також людям Реклинця, що працюють в АПК, на під відкритим небом в інших галузях народного господарства. Якщо не дізнатись точну температуру довкілля, то збитки теплових комунальних господарств можуть бути до 20 процентів. Часто надмірне чи недостатнє витрачення енергоресурсів веде до неефективного господарювання. Добрий хазяїн завжди зуміє дізнатись потрібну кількість газу, дров, іншого палива чи електроенергії для обігріву свого будинку. Інколи подорож Реклинцем буде дуже вдалою, якщо дізнатись точний прогноз погоди навколишнього середовища. Це можливо з допомогою додатка сайту, що ілюструє рух опадів, наявність опадів в конкретному місці в певний час. Напрям фронтів, що відображений на мапі легко спрогнозує опади дощу, туману, снігу, граду, грому. Ці метеовіджети використовують авіаслужби при здійсненні успішних польотів. Відтепер вони стали видимі на сторінках міст, сіл, селищ сайту для всіх відвідувачів Київської, Чернігівської, Сумської, Полтавської, Черкаської, Кіровоградської, Житомирської, Запорізької, Донецької, Дніпропетровської, Херсонської областей. Вони показують реальну картину метеоявищ на заданій місцевості.


27.11.2015р.Чи варто оформлювати субсидії в 2015 році

Для прорахунку субсидії треба звернутись в місцеве управління соціального захисту населення, написати заяву і декларацію про доходи і витрати на призначення субсидії або відправити ці 2 документи по пошті. По усім питанням, що не знайдуть жителі селища Реклинець в цій пам'ятці, рекомендовано подзвонити на безкоштовну пряму лінію 0-800-507-309.

Чи є сенс оформлювати субсидію? Давайте порахуємо. Якщо пересічний мешканець селища Реклинець має власне домогосподарство і обігріває житлову будівлю дровами та газом в пропорції 50/50 і платить комунальним службам кожного місяця близько 500 грн. Якщо субсидія сплачується при умові обов'язкового платежу в 1000 грн., то немає тоді сенсу займатись оформленням субсидії.

Як визначити розмір обов'язкового платежу? Приміром, типова родина із 3-х осіб в Реклинці має за останні 6 місяців офіційний дохід 36 тис. грн. Тоді дохід на одну особу в місяць буде дорівнювати 2 тис. грн. (36 : 6 = 6; 6 : 3 = 2). Цю суму треба по визначеній формулі поділити на 1176 грн (розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2015р.), поділити на 2 та помножити на 15%. Тобто 2000 : 1176 : 2 * 15% = 12,76%. При середньомісячному загальному сімейному доході 6000 грн. в місяць обов'язковий платіж типової родини Реклинця становить 765,6 грн. (6000 * 12,76%). Всі комунальні платежі, що перевищують цей мінімальний розмір, відшкодовуються державою. Порядок заповнення вказаний на сайті мінсоцполітики.

При заповненні декларації краще перестрахувати себе, взяти довідку про отримані доходи з податкової інспекції та пенсійного фонду по місцю проживання, адже при нарахуванні субсидії йде автоматична звірка з даними службами згідно обміну даних. У разі відсутності доходу або заробіток є меншим прожиткового мінімуму у працездатних осіб, які зареєстровані по вказаній адресі, для розрахунку субсидії враховується заробіток на рівні прожиткового мінімуму (з 1 січня 2015р. - 1218 грн.). Оформлюється субсидія на особу, на яку відкриті особові рахунки за місцем реєстрації. Наявність заборгованості з оплати за житлово-комунальних послуг не впливає на визначення права на призначення субсидії.

При оформленні субсидії діє обмеження в площі житла - 48,87 м2 на одну особу, а також єдині для всієї України щомісячні норми споживання на одну особу води (4 м3), водовідведення (4 м3), вивезення сміття (0,4167 м3), газопостачання в опалювальний період 7 м3 на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465 – в багатоквартирних будинках), на газову плиту на одну особу (приготування їжі - 6 м3 та підігрів води +3 м3 або водонагрівач 18 м3 ), електропостачання в опалювальний період 65 кВт год. на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465– в багатоквартирних будинках). У будинках, обладнаних (не обладнаних) стаціонарними електроплитами 130 кВт год. (90 кВт год.) на родину з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена сім’ї за наявності центр. постачання гарячої води або 150 кВт год. (120 кВт год.) на родину з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена сім’ї (за відсутності центр. постачання гарячої води). Якщо житлова площа перевищує соціальну норму житла, то це не означає позбавлення права субсидії. Просто при оформленні субсидії братиметься не вся сума нарахованої квартплати, а тільки та, що є у межах соціальної норми.

Перерахунок розміру оформленої субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється. Сума оформленої субсидії, яку переказано на рахунки для оплати вартості комунальних послуг в розмірі соціальних нормативів і, яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата обов’язкової часки платежу родини на наступний розрахунковий період.


22.11.2015р.Два діла на неділю: проголосувати і перевести годинник

В останню неділю жовтня за нашим законодавством проходять вибори до місцевих, районних, обласних рад та голів селищної ради. Ті мешканці країни, що мають виборче право, голосують за місцем своєї приписки в паспорті. Складні вибори мають бути. Всі кандидати перетасувались між собою як карти в колоді. Нові назви політичних сил, ті ж самі обіцянки і політики. Будь-якою ціною прорватись до органів влади. Життя їх не навчило. Повна байдужість жителів селища дає дозвіл вчиняти з ними повне невіглавство. Але не будемо про погане. Який би вибір не зробила місцева громадськість, перша всеукраїнська соціальна мережа буде вітати цей вибір, бо жодна з політичних сил не впливає на діяльність сайту і це є показовим чинником неупередженості перед виборцями Реклинця та конкурентними ЗМІ, що продали свою ідейну свободу за тридцять срібенників. Життя продовжиться, жителі селища оберуть владу, яка буде їх варта. Кандидати в депутати місцевих виборів доступні за посиланням: cvk.gov.ua. Підсумки місцевих виборів доступні за тим же посиланням. Треба вибрати область та населений пункт. Інформація корисна для тих жителів селища, що хочуть вивчити своїх кандидатів, перед тим, як зробити вибір і простежити хід голосування до остаточного підрахунку голосів. Осінні дні минають швидко, з неділі мешканці Реклинця можуть поспати довше. Тільки необхідно нагадати їм перевести годинникову стрілку на годину назад і ще раз насолодитись осіннім теплим дощем, якого так давно не було в країні.


24.10.2015р.День туризму

З 1998 року в країні відзначається День туризму. Кожен мешканець селища бодай раз у рік виходить за межі рідного населеного пункту. Навіть вирушаючи у поїздку по справам у сусіднє велике місто чи маленьке село, пасажири іноді знаходять хвилину, щоб озирнутись навколо. Рогледіти щось нове, перепочити, набратись нових сил. Так зародився туризм. Ідея відвідувати нові краєвиди, архітектурні форми не давала покою багатьом туристам. Тому вони вирушали в дорогу на далекі відстані, поєднуючи спорт, культурологію і відпочинок. Таких активних подорожуючих в Україні не так вже й багато. Більшість громадян віддає перевагу тижневим поїздкам в Карпати, на узбережжя Чорного і Азовського морів. Ще частіше відпочивають мешканці Реклинця на вихідних у парку, біля річки. Що кому краще.

Розвиток туристичного бізнесу в Реклинці багато в чому залежить від самих його громадян та селищної влади. В якому вигляді знаходяться культурні будівлі? Чи облаштована територія біля масового відпочинку людей, гостей селища? На якому рівні тримаються їдальні, де є найближчий готель? Хтось створював туристичні маршрути, які існують шляхові сполучення і реклама всіх наявних об’єктів туризму? Це основні питання, що мають бути на постійному контролі в плані розвитку місцевого туризму. В селищі є завжди цікаві місця, які з боку пересічного жителя не є занадто особливими. Тільки туристичний бізнес вносить певну родзинку звичайним речам, які потім виявляться привабливими для туристів. Нові вподобання, приємний відпочинок, гарні спогади змусять гостей повернутись знову і знову у улюблене селище.


27.09.2015р.До виборів 2015 року лишилось 45 днів

Півмісяця тому розпочалась передвиборча агітація у селищі. На що сподіваються жителі Реклинця? Чи лишились надії на поліпшення життя? Чи є нові кандидати, яким можна довірити владу в Реклинці?

Згідно нового законодавства України про децентралізацію влади органи місцевого самоврядування матимуть більше прав і обов'язків для виконання своїх функцій. Але чи змінить це життя у Реклинці? Свідомість місцевих начальників залишилась ще в минулому, коли всі вказівки диктувались зверху. Господарювати самим на землі, чи не це є споконвічною метою багатьох українців? Ще один крок до самостійності. Не тільки країни, а й селища. Коли все існуюче виробництво урізане до мінімуму, надання послуг ледве тримається на плаву перед майбутньою районною владою стоять нелегкі завдання щодо розширення всіх напрямків життєдіяльності Реклинця. Якими будуть результати виборів до селищної ради? Які кандидати і політичні партії увійдуть до селищної ради, хто буде головою селищної ради, такі і рішення будуть прийматись на місцях. Таким і буде розвиток селища на найближчі роки.

Після реєстрації кандидатів у депутати почнеться справжня передвиборча агітація. Всі можливі і неможливі засоби будуть використовуватись на повну силу. Хтось з кандидатів підкорить виборців солодкими обіцянками про щасливе майбутнє Реклинця. Хтось займеться так званою благодійністю і наділить крупою і гречкою тих, хто готовий проміняти свій голос на певну матеріальну цінність. Справжні кандидати не голословлять, вони просто виконують свою роботу. Тихо і послідовно. Завдання виборців - розгледіти таких людей серед всіх кандидатів. Дати нимспробу, ще раз повірити в свої сили. Передвиборна агітація переверне селище з ніг на голову. Кандидати на виборні посади будуть намагатись не тільки піднятись в очах мешканців, але й понизити своїх конкурентів, якими б вони не були чесними. Районні ЗМІ зірвуть наступний куш на виборчій кампанії. Більше завдань буде і працівникам Укрпошти, передвиборні матеріали будуть в кожному дворі. Стовпи і забори у Реклинці будуть розклеєні кольорами політичних партій, а портрети кандидатів будуть такі знайомі як свої. Один раз на 5 років вони зроблять все від себе можливе, щоб місцевий житель проголосував за них. Отак і живуть люди у селищі, від виборів до виборів.


16.09.2015р.З днем спорту, Реклинець

Минули часи, коли спорт у Реклинці був масовим. Хай як не критикують жителі радянську епоху спортивне життя було на той час в моді. Згадайте урок фізкультури в радянський час. Учні з довідкою про недопущення до навантажень були скоріше винятком серед групи дітей. В наші дні майже половина дітей не допускаються до фізичних навантажень через різноманітні хвороби. Сам вчитель не має права просити від учнів нормативів по силових навантаженнях. Добру оцінку будуть ставити лише за те, що діти приходять у спортивній формі. Що заважає людям Реклинця бути фізично кріпкими? Можна завжди списувати поганий стан здоров'я на радіацію від аварії на ЧАЕС. Але кожен з них вибирає те, як йому жити фізично і який вести спосіб життя. Або наїстись багато їжі, додавши міцного алкоголю. Або зробити маленьку дієту і пробігти короткий шлях, хоча б по дорозі додому. Або цілий вечір валятись на дивані перед телевізором чи ПК. Або піти спати раніше, щоб на ранок мати здоровий вигляд. Скільки б не побудували спортивних шкіл, закладів оздоровлення та відпочинку у Реклинці, фізична культура людей буде залежати тільки від них самих. Хто господарює Реклинцем, фізичною культурою, спортом? Ні, не влада. Цим керують самі жителі, що, схоже, несвідомо, попали під вплив інших цінностей. Здоров'я стало не в тренді. Його навчились купувати в аптеках і лікарнях. Замість того, щоб займатись спортом і слідити за харчуванням. Що дорожче? Не багато жителів у Реклинці є, що тримають на висоті свою спортивну культуру. Радує те, що до них додались хлопці і розвивають новий напрямок спорту - workout. Це той масовий вид спорту, що не потребує зайвих витрат. Турнік, бруси, віджимання від полу, біг. Результат від занять дає приклад іншим юнакам. Ймовірно, вони замисляться над собою. А чи правильно вони живуть? Їм же ще не одне покоління ростити і передавати в майбутнє найкращі гени. Вони і визначать подальший розвиток людей не тільки Реклинця, а й цілої держави.


12.09.2015р.День підприємця в Реклинці

Традиційно в Україні в першу неділю осені відзначають День підприємця. Цей день запроваджено з 5 жовтня 1998 року Указом Президента України, але люди Реклинця не звикли масово його святкувати. Мабуть, гроші полюбляють тишу. Як і великий, так і малий бізнес у Реклинці не хизується своїм святом. В наш важкий час не просто знайти ресурси для таких широкомасштабних заходів. Тим паче, що з боку держави підтримка підприємництва мінімальна. Певні заходи, що здійснюються райдержадміністрацією, можна зазначити, - формальні. Конкурс на кращого підприємця, грамоти, подяки тільки дратують в останній час підприємців, що втомились чекати від держави реальної підтримки. Дійсно, що все можна списувати на війну, але жити треба як-небудь. В надії на покращення попиту на внутрішньому ринку багато підприємців чекає збільшення своїх доходів, адже з першого вересня збільшений розмір мінімальної зарплати для населення. Головне, щоб не підвищили сильно податки, вартість енергоносіїі і курс гривні був стабільним. Бо якщо і далі так піде, то бізнесу може не бути. А це серйозні речі. Вся доходна частка місцевого бюджету Реклинця залежить від податкових надходжень місцевих підприємців. Левову вагу займає податок з доходів фізичних осіб, єдиний соціальний внесок, плата за землю, орендна плата, єдиний податок. Як буде розвиватись селище Реклинець без підприємництва? Важко уявити. Подумати тільки, як їм жилось в 1991-1993 роках… Коли зароджувались перші підприємці в Реклинці. З чого вони починали і що вони досягли… Як нам було без них і зараз з ними. Побудовані торгівельні заклади, виробничі майстерні, надання послуг. Вся інфраструктура селища закручена навколо них і тримається на них. Суворі закони бізнесу залишили тільки самих сильних. Місцева конкуренція дала жителям найдешевші і найякісніші з можливих товари, продовольство і послуги. Здається, що ніщо не зупинить підприємницький рух у Реклинці, бо є сила і воля творити свою справу, своє селище. Дай Бог тільки їм здоров’я, наснаги і віри в цей нелегкий час!


05.09.2015р.День знань у Реклинці

Кожного року в кінці літа більшість жителів Реклинця готуються до школи. Найтепліша пора року позаду. Всі дітлахи відпочили і готові приступити до чергового учбового року. Недарма придумали на 1 вересня свято – День Знань. Ці хвилюючі моменти щастя й турботи. Хтось всі канікули чекає на те, щоб швидше побачити однокласників. За літо діти подорослішали, є багато чим поділитись. Комусь не хочеться сідати за парту, згадувати сірі учбові будні.

Так як у всій країні, школярі Реклинця ідуть наприкінці літа на пробний урок в школу. З новим літнім ремонтом шкільні класи не виглядають так похмуро. Вчителі з учнями прораховують всі організаційні моменти: вивчають розклад занять, нові підручники й оновлені обличчя один одного. З першого вересня є можливість пересісти на іншу парту, багато дітей використовують цей момент і підходять до класної керівниці з аналогічним проханням. Один словом, все як у Порошенка – «по новому», починаючи зі шкільного одягу і канцелярії і закінчуючи свіжим ремонтом учбових приміщень. Якби не голосно лунали всі політичні заклики, завжди в Реклинці знайдуться всі недоліки шкільної освіти. От наприклад, підвезення школярів до школи з далекої місцевості, харчування малозабезпечених дітей, дітей сиріт і т.п., сучасна матеріально-технічна база, опалення приміщень взимку тощо. Ці та інші проблеми жоден політик не може вирішити, тож залишається батькам гуртуватись на шкільних зборах у громади, щоб хоч якось покращитипокращити стан місцевої освіти селища Реклинець.

Першого вересня всі прибрані діти підуть у школу і багато з людей старшого покоління згадає це свято, поринувши в історію свого дитинства. Батьки проведуть своїх дітей і поновлять свою пам’ять новими світлими шкільними моментами. Море радості, посмішок, віршів, пісень, фотознімків. Чого тільки не згадають у Реклинці на свято першого дзвоника. Вдалого старту лишилось побажати всім учням, вчителям і батькам. Успіх буде залежати тільки від них. А вдалий початок – це половина справи. До нових висот, до нових перемог!


31.08.2015р.До дня Незалежності України

Цілих три вихідних подарувала держава на кінець літа. От і думку гадають жителі у Реклинці, як провести ці вихідні на повну силу. Традиційно в останні дні літа копають картоплю всією родиною. Спішать закінчити збирання цього врожаю до настання осінніх дощів, бо таких довгих вихідних не буде більше на наступний місяць та й день стає меншим, справа йде до осені. Погода теж виявиться сприятливою – сильної спеки, затяжних дощів не буде. А комарів цього літа взагалі було мало, варто надіятись на гарні умови праці.

У кого буде більше вільного часу, зможе в неділю вийти в центр Реклинця, відсвяткувати День Державного Прапору України, разом з держслужбовцями підняти жовто-блакитний стяг. Ці два кольори в останній рік були такими поширеними, що, здається, це свято будуть скоро святкувати мешканці селища в себе вдома, піднімаючи жовто-блакитні символи на власному подвір’ї.

На третій день вихідних, коли від роботи (картоплі) коні дохнуть, люди починають думати, як все таки відпочити, хоч на вечір. Все таки – День Незалежності. Хто подивився святковий парад по телевізору, вже наполовину приурочився до свята. А що там приготувала місцева влада на святкування незалежності? Щоб там не було на вечір у селищі почнуть збиратись люди, гуртуватись родинами, друзями, кумами. Гарний привід відзначити 24 річницю Дня Незалежності. Це буде понеділок, тяжкий день. Такий тяжкий як і їх незалежність, пролита кров’ю на рідній землі. Прикро, що деякі жителі не цінять це свято, перетворюють його на справжнє пияцтво з відповідними наслідками.

Ранок 25-го схоже виявиться не легшим, люди вийдуть на роботу, щоб «відпочити». А кому зараз легко? У Реклинці вже давно звикли так працювати, бо розуміють, що справжня незалежність – це тяжка праця протягом багатьох століть, тільки силою її можна вибороти.

21.08.2015р.
Відвідувачі селища Реклинець (13)
Сповіщення


Будь в курсі всіх подій на селище Реклинець -
додай свій E-mail для отримання інформації про всі зміни цієї сторінки

Ваш E-mail:
Будемо вдячні за розміщення нашого лінку сайту селища Реклинець:Погода у Реклинці
Інші населені пункти
Львівської області і району
з прогнозом погодиТопографічна карта


Інші населені пункти
Львівської області
і району з топографічною картою
Ціни на Вашу рекламу
в місяць по всіх сторінках
району – 30 грн
області – 300 грн
України – 2500 грн
    Олег © Sir.Ko™ 2005-2016 Сироватко