селище Космач

райцентр Богородчани

облцентр Івано-Франківськ

Найрейтинговіші населені пункти району

  1. Монастирчани
  2. Саджава
  3. Бабче
  4. Хмелівка
  5. Солотвин
  6. Манява
  7. Глибока
  8. Підгір'я
  9. Жураки
  10. Кричка

Див. далі...

Анонімно

Підписка на оновлення сторінки

Додайте та налаштуйте сповіщення на свій е-мейл

Перейти

Останні фото

Космач - Останні фото
Космач - Останні фото
Космач - Останні фото
Космач - Останні фото
карта місцевості

Обрані записи

Уперук Петро, користувач 1ua
Петро Уперук
Тема: ПОКАЛІЧЕНИЙ МІЛІЦІОНЕРАМИ ПРИКАРПАТЕЦЬ ОТРИМА
ПОКАЛІЧЕНИЙ МІЛІЦІОНЕРАМИ ПРИКАРПАТЕЦЬ ОТРИМАЄ 150 ТИСЯЧ ЄВРО КОМПЕНСАЦІЇ.

В Івано-Франківську відбулась прес-конференція, присвячена безпрецедентному рішенню Європейського суду з прав людини у справі жителя Прикарпаття Богдана Савіцького. 14 років тому чоловік став жертвою городенківської міліції і майже шість років поневірявся в українських судах. 26 липня цього року Європейський суд прийняв рішення на користь постраждалого.
Богдан Савіцький розповів, як у 1998 році повертався з роботи і його жорстоко побили у скверику міліціонери. Коли прийшов до тями, то не відчував ніг, адже, як показав пізніше рентгенівський знімок, у нього були розбиті два хребці. Відтоді Богдан Савіцький не може ходити і його непокоять страшні болі. Однак всі спроби довести вину міліціонерів у місцевих судах результату не дали. Звертався навіть до омбудсмена, однак, теж безрезультатно. У 2004 році познайомився з Романом Котиком, якии взявся представляти його інтереси у судах. Однак скоро і сам захисник зіткнувся з тиском з боку правоохоронців.
У 2005 році Роман Котик звернувся до Європейського суду з прав людини. За його словами, справа була нескладною, однак, Городенківський суд не давав доступу до матеріалів слідства.
Аж через 7 років справедливість було відновлено. Європейський суд прийняв безпрецедентне рішення, зобов’язавши Україну виплатити потерпілому майже 150 тисяч євро.
Місцеві правоохоронці, які всіма силами гальмували цю справу, тепер висувають альтернативні версії того, що трапилось 14 років тому. Однак правозахисники зайняті іншим. Вони прагнуть відшукати механізм, за яким компенсацію потерпілому виплатила б не держава, а ті, котрі зробили його інвалідом, або хоча б ті, що прикривали злочинців у судах.
Правозахисники також вказують на те, що ця справа є яскравим прикладом того, що громадянин може захистити свої права, якщо не в українських, то у європейських судах. Адже факти катувань з боку міліції є далеко непоодинокими в Україні.

Із газети Гуцульський край


4 серпня 2012

Уперук Петро, користувач 1ua
Петро Уперук
Тема: ЗВЕРНЕННЯ СІЛЬСЬКИХ ГОЛІВ КОСІВСЬКОГО РАЙОНУ
Із районної газети 'Гуцульський край'

Звернення сільських голів до краян

Шановні косівчани!
За більше ніж двадцять років незалежності України Косівщина пережила не одну виборчу кампанію і побачила не один десяток кандидатів, які під гучними гаслами про порятунок України вже наступного дня після завершення виборів забували про все обіцяне, залишаючи гуцулів сам на сам з розбитими дорогами, недобудованими школами, зруйнованими будинками культури та холодними дитячими садками.
Та доля розпорядилась так, що два роки тому наш земляк, родом із мальовничого села Космача; Василь Чуднов потрапив до вищого законодавчого органу — Верховної Ради України, Завдяки йому ми нарешті зрозуміли, що означає мати свого парламентаря — завжди доступного і відкритого.
Ми, сільські голови, як, зрештою, і кожен пересічний житель Косівщини, можемо сьогодні у будь-який момент зателефонувати до Василя Чуднова, зустрітись із ним, звернутись до нього за допомогою чи порадою. Де б він не був — чи то на сесії Верховної Ради України, чи з робочою поїздкою в іншому районі та області, чи навіть за кордоном — він завжди з нами.
За цей досить короткий термін своїх депутатських повноважень Василь Чуднов устиг зробити для Косівщини більше, ніж за весь час незалежності України всі народні обранці від нашого краю разом узяті.
Десятки зданих і розпочатих за його сприяння об'єктів соціальної інфраструктури, кілометри збудованих і відремонтованих доріг і мостів, мільйони додаткових коштів, які надійшли до районного бюджету, врятовані життя дітей і сотні захищених ним краян від свавілля чиновників — найкращий індикатор для надання об’єктивної оцінки цій людині.
Завдяки його авторитету та принциповій позиції нас почали поважати у всіх органах влади, які тепер реагують на наші звернення та зауваження не простими бюрократичними відписками, а відповідно до букви закону, об’єктивним розглядом справ. Ось чому сьогодні саме з цією людиною ми пов’язуємо подальший соціально-економічний розвиток як всієї Косівщини, так і кожного населеного пункту нашого краю.
Слава Україні!
Голови місцевих рад: Тарас Бейсюк (с.Пістинь), Василь Коломийчук (с.Люча), Василь Крушняк (с.Середній Березів), Зеновій Томащук (смт. Яблунів), Микола Пукас (с.Баня-Березів), Богдан Васкул (с.Лючки), Микола Кіцелюк (с.Текуча), Марія Скригунець (с.Стопчатів), Омелян Ніжевський (с.Уторопи), Роман Яремійчук (с.Трач), Микола Фокшей (м.Косів), Іван Лесюк (с.Прокурава), Василь Якібчук (с.Шешори), Галина Ткачук (с.Шепіт), Марія Матійчук (с.Брустури), Михайло Рабинюк (с.Смодна), Дмитро Томащук (смт.Кути), Ігор Лукинич (с.Слобідка), Олександр Кисилиця (с.Кобаки), Євген Данищук (с.Розтоки), Василь Павлюк (с.Великий Рожин), Василь Ропар (с.Рожнів), Іван Павлюк (с.Вербовець), Микола Яремин (с.Черганівка), Ігор Атаманюк (с.Микитинці), Григорій Лаврук (с.Старі Кути), Василь Стефурак (с.Соколівка), Марта Сумарук (с.Город), Василь Григорчук (с.Снідавка), Дмитро Марчук (с.Рибне), Оксана Довганюк (с. Тюдів).

30 липня 2012

Перейти
  • Питання-відповіді
  • Інтерв'ю
  • Зворотнє сортування
У Солотвинській громаді відбулося оздоровлення зелених насаджень

30 жовтня 2024

У Торецьку загинув поліцейський Віктор Олексин з села Підгір'я на Богородчанщині

18 жовтня 2024

Поблизу Космача відкрили Пантеон Повстанської Слави (фото + відео)

Поблизу Космача відкрили пам'ятник повстанцям - у честь легендарного бою УПА з НКВД

15 жовтня 2024

Дитячій школі мистецтв у Космачі хочуть присвоїти ім'я гуцульського цимбаліста (відео)

14 жовтня 2024

«Коломияенерго» та родина Грабовецьких передали дрони для «десятки» (відео)

27 вересня 2024

У Солотвинській громаді відкрили поліцейську станцію

20 вересня 2024

У Солотвинській громаді відкрили поліцейську станцію

19 вересня 2024

У Дзвинячі, Скобичівці та Монастирчанах 4 рази за добу горів сухостій (ФОТО)

5 вересня 2024

У Дзвинячі, Скобичівці та Монастирчанах 4 рази за добу горів сухостій (ФОТО)

5 вересня 2024

У Богородчанах суд присудив три роки тюрми чоловіку, який убив коханця дружини

4 вересня 2024

  • Див. далі...
  • COVID-19 в Космачі, останні новини, дані та рекомендації для мешканців Космача.

    COVID-19, також відомий як коронавірус, є небезпечною загрозою для здоров'я людей в...
  • Можливості для студентів Космача: грошова винагорода та перспективи для майбутнього

    Соціальний проект "Scholarship в Україні" запустив вже VI конкурс для...
  • Перевірте себе в списку боржників Космача

    Ми живемо вже в третьому десятилітті 21-го століття і питання відкритої інформації сприймається як цілком...
  • Нарешті припинять руйнувати дороги Космача

    Weight in motion перекладається умовно «Вага в русі». Це сервіс від Укравтодору, пок...
  • Де знайти нотаріуса в Космачі?

    Станом на 01 червня 2020 року в Україні зареєстровано 762 державних нотаріальних контори та 5744 приватних нотаріуса. Не така вже...
  • 7 способів перевірки та покращення води в Космачі

    В умовах зростаючого дефіциту на воду ми підготовили декілька способів перевірки та покращення її...
  • Космачу потрібні теплові насоси

    Питання енергетичної незалежності України досить часто перекликається з енергетичною самостійністю кожного приватного...
Всі записи блогу

Цікаві статті

Відвідувачі селища Космач

Див. далі...

Адмiнiстрація сторiнки

Поділіться сторінкою в соцмережах:

Інтерв'ю Вітаю Вас, я пропоную Вам пройти невелике опитування, щоб залишити свій слід в історії селища

Чи знаєте Ви селище Космач?
Так

Топографічна карта Космача


Топографічна карта Космача


  Закрити  
  Закрити