{Податок на шум потрібен Кулябкиному|Чи набридає вам шум у Кулябкиному|Шум у Кулябкиному, як з цим боротись|Хто буде платити податок на шум?}

Розвиток людської цивілізації все глибше проникає у всі сфери життя Кулябкиного. На жаль, не завжди це супроводжується зменшенням шуму, від чого часто страждають самі жителі, особливо літні люди, що бажають відпочити на пенсії. Які шуми заважають жителям села? Якщо не брати до уваги гуркіт моторів наземного транспорту, то це можуть бути найближчі сусіди, що шумлять. Хтось полюбляє гучну музику. Хтось має невелику майстерню і створює гуркіт своїми інструментами. Хтось у власному господарстві має собак, гусей, качок чи іншу живність, що шумить час від часу.

Як боротись з таким шумом? Світова практика показала, що тільки рівень культури певних народів визначає розмір шумоутворення, що залежить від самих жителів кожної з країн. Чим більша щільність населення, тим більше жителі звичні до шуму й інколи вливаються в нього. Чим більш войовничі народи, тим менша терплячість людей до галасливих сусідів. Перші кроки держави врегулювати шумоутворення почались в 1980 році з аеропортів Женеви й Цюриха, де кожний піднятий у повітря літак платив податок у розмірі 300 швейцарських франків. З 2001 року схожий податок запровадили в Італії. В Україні органи місцевого самоврядування запроваджували податок з власників собак. Сьогодні стаття 10 Податкового Кодексу «Місцеві податки» вже не містить такого податку, додатково встановити податки, крім існуючих, забороняється. Разом з тим існує обговорення в суспільстві щодо податку на власників собак віком від 2-х місяців. Навіть називають розмір ставки 180 грн. Планують передати адміністрування цього податку підрозділам національної поліції. Але чи доцільно буде стягувати такі суми? Як сприймуть таку новину жителі Кулябкиного? Адже в селі й так достатньо шуму від бензокосарок, іншої техніки. Які у вас є думки з цього приводу? Будь ласка, – пишіть, коментуйте.

Прес служба громади


15.05.2018р.


163223

Поділіться сторінкою в соцмережах:
  Закрити  
  Закрити