{Доступне житло Маркелівки стане ще більше доступнішим|Доступне житло для молоді Маркелівки|Спрощення процедури купівлі житла для молоді Маркелівки|Компенсація витрат на придбання житла молоді Маркелівки}

Міністерство регіонального розвитку підготувало ряд змін для молоді Маркелівки в частині надання державних житлових програм. На скільки ці зміни якісні? Кому все таки пощастить отримати від держави житло? На сайті Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву ми сьогодні розглянемо 2 житлові програми: пільгове молодіжне кредитування і доступне житло. Запасайтесь терпінням, можете взяти калькулятор і записник для своїх підрахунків.

Отже, почнемо з першого. Відшкодування вартості відсотків за кредит на термін 30 років дозволено сім’ям Маркелівки, коли один з подружжя віком менше 35 років, або одиноким жителям села до 35 років. Розмір кредиту визначається з норми виділення житла, що становить 21 кв. метри загальної площі на одну особу та додатково 20 кв. метрів на сім’ю. Перший внесок має бути не менше 6% від вартості будівництва. А відсоткова ставка становить 3% річних для позичальників, що не мають дітей, 0% для позичальників, що мають одну дитину. Для позичальників, у яких 2-є дітей, компенсується 25% зобов’язань за кредитом, а у кого 3-є та більше – 50%. Звичайно, що різні позичальники мають різні переваги після подання необхідних документів. Тому на сайті існує онлайн форма визначення місця в рейтингу по ідентифікаційному номеру. Як працює зазначена програма легко переконатись через статистику виданих кредитів в розрізі років по різних бюджетах, квадратних метрах.

По програмі «Доступне житло» необхідно перевірити, хто з жителів Маркелівки має на нього право. В основному це сім’ї, що потребують поліпшення житлових умов, внутрішньо переміщені особи або ті, чия площа житла менше 13,65 кв. метри на одну особу. Середньомісячний дохід таких осіб має бути не більшим в 5 разів (раніше в три рази), ніж середня заробітна плата по нашій області згідно даних Держстату. Розмір державної допомоги становить 30% для тих, хто потребує поліпшення житлових умов та 50% для ветеранів війни та внутрішньо переміщених осіб. При цьому є обмеження по площі житла в розрахунку 21 кв. метри на одну особу та + 10,5 кв. метри на сім’ю. Прямо на сайті можна подати заяву про намір взяти участь в програмі «Доступне житло». В цьому році заявники мають право самостійно вибирати об’єкт будівництва, адже в Маркелівці молоді сім’ї можуть його просто не дочекатись. Ще одним нововведенням є те, що купувати житло можна не тільки в споруджуваних будинках, але й вже зданих.

Прес служба громади


19.05.2018р.


51452

Поділіться сторінкою в соцмережах:
  Закрити  
  Закрити