{Які валютні обмеження зняли в Мирній Долиній?|Купити долари в Мирній Долиній легко|Без валютних обмежень в Мирній Долиній|Свобода валюти в Мирній Долиній}

З сьомого лютого цього року набув чинності Закон України «Про валюту і валютні операції». Багато новин в Інтернеті можна читати на цю тему, все розписано складним текстом. Звичайному жителю Мирної Долиної ніхто особливо не пояснить суть всіх речей. Бо більшість ЗМІ є дилетантами – передруковують роз’яснення Національного Банку України. Що ж саме відбулось сьогодні на валютному ринку?

Почнемо з історії. Всі пам’ятаємо доллар по 8 і стрімке знецінення гривні. Банківські обмеження були введені 5 років назад для того, щоб сповільнити темпи інфляції. Надмірний ажіотаж за іноземною валютою робив її надзвичайно цінною. Хоча реальний курс долара має становити не більше 20 гривень. І коли населення Мирної Долиної взяло на ринку всю можливу і неможливу валюту, гривня опустилась до 28-ми гривень. Опустити нижче 20 гривень ніхто вже не буде, бо великому бізнесу це невигідно. Їх запаси найбільше постраждають.

Чому сьогодні зняли обмеження на валютному ринку України? Весна вже декілька років в силу економічних та сезонних причин супроводжується стабілізацією національної валюти. Співпраця з МВФ дає змогу залучити додаткові надходження валюти в цьому році (в минулому році цього не очікували експерти). Також вибори в країні підштовхують владу робити позитивні зрушення на валютних ринках. Інвестиційне середовище в країні також дозволяє залучати іноземну валюту, так само, як і заробітчани, що відправляють кошти в селище. Це все створює можливість купувати долари стільки, скільки дійсно потрібно, але більш точно – далі.

Обмеження раніше існували для жителів Мирної Долиної при купівлі валюти в еквіваленті 150 тис. гривень на один робочий день. На практиці це виглядало так – ти приходиш до банку, а валюти нема, або є лише 200 доларів. Зараз все це легко робити онлайн через мобільний додаток прямо з дому і в тому обсязі, який дійсно треба зробити. Наприклад, купити 5 тисяч доларів в неділю. По курсу 27 – це 135 тисяч гривень – в ліміти входимо, день неробочий – дарма аби Інтернет був. Єдиний нюанс, щоб зняти валюту – треба її замовити, а в банках це відбувається тільки в робочі дні (можливо не кожен день). Віримо, що зняття валюти з банкоматів буде вже можливо робити в цьому році (див. статтю про валюту). Також ми розуміємо, що операція є законною, валюта не підроблена, банк отримає певний дохід на різниці курсів і податок буде сплачений в державну казну. Постраждають валютні міняйли – але вони й так достатньо отримали за 5 років валютних коливань. Чорний ринок валюти буде відходити в минуле.

Детально зупинятись на всіх деталях закону ми не будемо, адже для цього є спеціальні видання. Загальні риси можна підвести під декілька тверджень – зняття обмежень на валютному ринку і пом’якшення інвестиційного клімату. Тобто великому бізнесу, як і звичайним громадянам Мирної Долиної, потрібна свобода в розрахунках, переказах, готівці.

Прес служба громади


07.02.2019р.


72361









Поділіться сторінкою в соцмережах:
  Закрити  
  Закрити