село Почуйки

См. дальше...

Анонимно

Подписка на обновление страницы

Добавьте и настройте оповещения на свой e-mail

Последние фото

Почуйки - Последние фото
карта местности

Избранные записи

М Євгеній, пользователь 1ua
Євгеній М
Тема: Інформація про село Почуйки

Почу?йки — село в Україні, Попільнянському районі Житомирської області. Населення становить 794 осіб.

Цікава Інформація

Почуйки - село, центр сільської ради, розташоване за 15 км. від районного центру смт.Попільня на схід, за 100 км від м.Києва та за 3 км від залізничної зупинки «Чернявка» Південно-Західної залізниці. Площа сільської ради - 33,371 км2, а площа населеного пункту становить - 6,229 км.

Перша згадка про село у документах значиться в 1471 році, на той час було 12 мешканців села. Після татарської навали під керівництвом Манглі Герея Почуйки надовго запустіли. Потерпали вони і від нападів поляків, турків, московітів. Проходили через Почуйки козацькі полки під проводом Косинського, / 1551 - 1593р.р./ Северина Наливайка / 1596р./, Іллі Голоти /1649р./ відвідували село також і воїни Богдана Хмельницького. У грудні місяці 1943 року село було звільнене від фашистських загарбників.

У роки Великої Вітчизняної війни 297 жителів села воювали проти німецьких окупантів, 289 – нагороджено орденами і медалями, 184 – загинули.

Є декілька версій походження назви села - Почуйки одною з яких є те, що в 1380 році дана місцевість була під литовським князівством і найменувалася за прізвищем князя Почутко, який був призначений охороняти територію, в документах значиться 'Почуйкове на Кам'янці'

'В селі народилися такі видатні люди: Тадеуш Йотейко 01.04.1872р.н. - польський видатний композитор, диригент, віолончеліст, педагог. Михайло Іонович Польовий Бронштейн Мокше - Дувід Йойнов Янкель Маркович 02.01.1914 р.н. - україський письменник, Соломончук Григорій Якович - 1957 р.н. - гуморист, Трощинський Володимир Павлович 1951 р.н. - доктор історичних наук за розвиток науки нагороджено орденом 'За заслуги' III ст., лауреат Державної Премії за

працю 'Українці крізь віки'

На території сільської ради працювали і працюють такі трудові династії хліборобів - Коваля Михайла, Задорожнього Олексія, Бабича Степана, доярок - Чорнобай Тетяни, Швагро Ганни, Сьомки Ганни, Каліберди Лідії та інших.

На території села знаходяться два фермерських господарства та приватне сільськогосподарське підприємство 'Україна', яке має племінні заводи по розведенню чорно – рябої молочної , червонно – рябої молочної великої рогатої худоби та поліської м'ясної породи, племінні репродуктори по розведенню коней породи 'Новоолександрівський ваговоз' і свиней великої білої породи, завод по виробництву насіння та є одним з кращих в області. Значних успіхів ПСП „Україна” досягло завдяки вмілому правлінню Заслуженого Працівника сільського господарсва, ветерана праці, учасника війни - бойових дій, кавалера ордена „За заслуги” ІІІ ступеня, Кельвича Леоніда Миколайовича, котрий очолював його протягом 1986 - 2008 років.

З 2008 року ПСП «Україна» перейшло у власність малого приватного підприємства фірми «Ерідон»

На території сільської ради діє дві релігійні громади. В селі є загальноосвітня школа І - II ступенів в якій навчається -101 учень, лікарська амбулаторія, дитячий садочок, пекарня, відділення зв'язку, магазини, бібліотека, аптека та будинок культури.

Село газифіковане. Село потопає в зелені, квітучих садах. В селі є два ставки. Площа одного з них становить понад 150 га

18 января 2012

М Євгеній, пользователь 1ua
Євгеній М
Тема: Інформація про село Почуйки

Почуйки (укр. Почуйки)— cело, центр сельского совета Попельнянского района Житомирской области. В ХІХ столетии село  Сквирского уезда Киевской губернии.

Похилевич Л. И. Сказания о населенных местностях Киевской губернии

Почуйки, село на правой стороне реки Каменки, в 3-х верстах от Романовки и в 4-х от Ставищ Жителей обоего пола 1287. Из «Podr?zy Kr?la Augusta ІІІ (см. доп.) видно, что уже в конце прошлого века Почуйки принадлежали Рыльским. В настоящее время только половина села принадлежит Феофилу Рыльскому (см Ставищи), а другая половина с 1317 десятинами земли, принадлежала Пелагии Иотейко, дочери Феодора Рыльского, а по смерти ее детям Лукашу и Станиславу, под опекой мужа, Грациана Иотейко.

Церковь во имя великомученика Георгия, деревянная, 5-го класса, земли имеет 43 десятины, существовала уже во время визиты 1746 года.

7 августа 2011

• Вопросы-ответы
  • Интервью
  • Обратная сортировка
У Попільні поліція встановлює обставини загибелі жінки на залізниці. ФОТО

​В громаді Попільнянської селищної ради на вимогу Екоінспекції ліквідовано несанкціоноване сміттєзвалище

вчера 21:50

24 апреля 2024

Мешканці області скаржаться на жахливий стан дороги Житомир-Попільня. ВІДЕО

23 апреля 2024

У Попільнянській громаді аварійну ділянку дороги не ремонтуватимуть через відсутність фінансів

20 апреля 2024

Поліція встановлює обставини травмування чоловіка на залізничних коліях у Попільні

15 апреля 2024

У Попільнянській громаді виловлюватимуть безпритульних тварин, щоб їх стерилізувати

12 апреля 2024

Вопрос
Яка найпривабливіша вулиця для проживання?
Ответ
Ip: 109.86.151.117 - П'ята сотня

7 апреля 2024

Вопрос
Чи багато невикористаних земель?
Ответ
Ip: 109.86.151.117 - Ні

7 апреля 2024

У Попільні сталася подвійна ДТП за участю автомобілів та мотоцикла

7 марта 2024

Поліцейські встановлюють обставини подвійної ДТП у Попільні

5 марта 2024

• См. дальше...
  • Коронавирусная инфекция в селе Почуйки: актуальная информация, цифры села и рекомендации для жителей села.

COVID-19, также известный как коронавирус,...
  • Возможности для студентов села Почуйки: денежное вознаграждение и перспективы для будущего

Социальный проект "Scholarship в Украине" запустил уже VI конкурс...
  • Для чего нужен реестр должников села Почуйки?

Мы живем уже в третьем десятилетии 21-го века и вопрос открытой информации воспринимается как вполне...
  • Сервис наказания для нарушителей ПДД села Почуйки

Weight in motion переводится условно «Вес в движении». Это сервис от Укравтодора,...
  • Какие нотариусы обслуживают село Почуйки?

По состоянию на 1 июня 2020 года в Украине зарегистрировано 762 государственных нотариальных конторы и 5744 частных...
  • 7 способов проверки и улучшения воды в домашних условиях

В условиях растущего дефицита на воду мы подготовили несколько способов проверки и улучшения ее...
  • Наименьшие затраты на отопление зданий села Почуйки

Вопрос энергетической независимости Украины довольно часто перекликается с энергетической...
Все записи блога

Интересные статьи

Посетители села Почуйки

См. дальше...

Администрация страницы

Поделитесь страницей в соцсетях:

Интервью Приветствую Вас, я предлагаю Вам пройти небольшой опрос, чтобы оставить свой след в истории села

Знаете ли Вы село Почуйки?
Да

Топографическая карта