{Скільки коштуватимуть сигарети в Вербуватівці?|Неприємна новина для курців Вербуватівки|Цікава аналітика про курців Вербуватівки|Податки і сигарети в Вербуватівці, все пов’язано}

Новий рік приніс для жителів Вербуватівки новини, які будуть прямо чи опосередковано відображатись на їх повсякденному життю. Сьогодні мова піде про акциз на тютюн, які цього року мають зрости ще на 20%. Чому це відбувається? Курці мають платити за забруднення навколишнього середовища, адже пасивне куріння шкодить більше, ніж активне. Можливо, але й не тільки це. Курці в Вербуватівці, купуючи сигарети, приносять податки в державну скарбницю. І це, можна сказати, єдиний шлях, для збільшення податкових надходжень. Це той прошарок населення Вербуватівки, що найбільш прив’язаний до своєї «хвороби». Скільки б не коштували сигарети, їх завжди будуть купувати. Як відомо, стаття 352 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС передбачає наближення акцизних ставок на тютюнові вироби до рівня ЄС (90 євро на 1000 сигарок) до 2025 року, при умові, щоб акциз становив не менше 60% ціни сигарет.

Що маємо? В 2018 році акциз становив 773 грн або 24 євро, з першого січня він буде становити 927 грн. і з 01 липня підніметься ще на 9% до 1011 грн або 31 євро. При цьому найдешевша пачка сигарет в селі буде коштувати 38 гривень в цьому році. А до 2025 року може легко зрости до 100 грн, коли акциз буде становити 90 євро.

Дивлячись в минуле, можна також зробити певний аналіз. За останні 10 років акциз на сигарети зріс мінімум в 20 разів. Це призвело до збільшення податкових надходжень більш ніж в 10 разів та зменшення кількості курців серед дорослого населення на 6% за останній рік. Причому кількість проданих сигарет також скоротилась, але більше - на 13%. Ці дані показують, що в найближчі роки курити зможуть лише багаті жителі Вербуватівки, які будуть платити своєрідний податок за шкідливі звички.

Простим висновком щодо закінчення цієї статті мав би бути заклик кинути палити. Але ж ми розуміємо, що існує тіньовий ринок сигарет, канабісу, марихуани тощо. Всі розуміють, що зменшення кількості курців в Вербуватівці не завжди відповідає дійсності через вживання тіньового тютюну. Деякі країни Європи та Америки відносно давно легалізували цілий ряд психотропних продуктів і збільшили надходження до бюджетів. Нашим депутатам не вистачає сміливості цього зробити, адже тіньовий обіг таких продуктів зосереджує гроші у вузьких колах зацікавлених осіб. А як ви ставитесь до цього? Пишіть коментарі, залучайтесь до обговорення проблем Вербуватівки.

Прес служба громади


04.01.2019р.


79799

Поділіться сторінкою в соцмережах:
  Закрити  
  Закрити