{Знову палять городину в Верхньогарасимівці!|Як боротись з паліями городини в Верхньогарасимівці?|Шкода від спалювання сухої городини в Верхньогарасимівці|Димова завіса в Верхньогарасимівці, що робити?}

Вже в котрий рік поспіль під кінець літа над Верхньогарасимівкою стоїть димова завіса. Чи то немає совісті в людей, чи просто банальна байдужість до всього живого керує тими, хто палить городину після збирання врожаю. Несамовиті хазяїни, що піклуються про чистоту власного городу, забувають, скільки шкоди вони завдають Верхньогарасимівці під час спалювання бадилля. Задимленими вечорами не можна провітрити помешкання після спекотних днів, бо дим проникає всередину будинків і створює неприємний шкідливий запах. Не провітрене помешкання являє собою справжнє пекло, в якому не можна ані відпочити, ані заснути. Невже не можна викинути бадилля на смітник? Умільці навіть роблять з нього компост, який на весну вже можна використати для підживлення грунту.

Шкода від спалювання городини виявляється в тому, що під час росту вона вбирає в себе всі небезпечні сполуки, що містяться в повітрі, а саме: важкі метали та токсичні речовини. Вони можуть викликати отруєння, загострення серцево-судинних захворювань та навіть рак.

Як боротись з цим у Верхньогарасимівці? Юридично законодавство зобов’язує за правопорушення щодо неналежного поводження з відходами накладати штрафи згідно статті 82 Кодексу України про адміністративні правопорушення в розмірі від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн.) для мешканців Верхньогарасимівки та від 50 до 100 н.м.д.г. (850-1700 грн.). для його посадових осіб. Дещо менші штрафи існують за випалювання сухої рослинності згідно статті 77-1 згаданого Кодексу. Це також стосується жителів Верхньогарасимівки, що збираються випалювати суху траву і опале листя восени. Можливо, сором все таки візьме верх над шкідливими наслідками? Якщо ви допоможете поширити цю статтю, то наше село буде чистішим. Зробіть це, будь ласка, через натискання відповідної піктограми соцмережі, де є ваша сторінка.

Прес служба громади


18.08.2018р.


28377

Поділіться сторінкою в соцмережах:
  Закрити  
  Закрити