{Як перевірити норму радіації в Верхньокам'янисті?|Де дізнатись про рівень радіації Верхньокам'янисти?|Карта радіації в режимі онлайн|Не хвилюйтесь за рівень радіації в Верхньокам'янисті.}

Після пожежі в Чорнобильській зоні ураження відбулось чергове занепокоєння жителів Верхньокам'янисти про негативні наслідки від згорання радіоактивного лісу. Офіційні джерела не досить повно дають інформацію про стан екологічного забруднення. Як правило, інформація подається в загальних тонах, чи то дуже шкідливе випромінювання чи в межах норми і тому подібне. Як можна типовому мешканцю села без спеціальних знань розібратись в складних термінах?

Сьогодні ми демонструємо для всіх жителів Верхньокам'янисти радіологічні карти своєї місцевості. Вони абсолютно безкоштовні, показують карту радіації в режимі реального часу. Для їх використання необхідно натиснути ліву кнопку «View the map». Сайт існує лише на англійській мові, але це не завадить нам переміститись на потрібну місцевість нашої країни через натискання «+» в правому нижньому кутку. Для прикладу ми розглянемо радіацію навколо чорнобильської зони. Не всі населені пункти мають інформацію про рівень радіації, але вибравши, наприклад, Чорнобиль, ми бачимо середній рівень радіації 183 нЗв/год. або 18,3 мкР/год. Рівень радіації в Києві 87 нЗв/год. або 8,7 мкР/год. для порівняння.Натиснувши на назву самого міста ми побачимо 2 графіки: перший – це середньоденний графік рівня радіації за останній місяць, а другий такий же тільки почасовий за останню добу. Значення можна вибрати, як середні, так і максимальні.


Для порівняння, значення нормального радіаційного фону мають бути такими:
- на відкритій місцевості (вулиця) - 8-12 мкР / год,
- в приміщенні - 15-20 мкР / год.
Допустима норма радіації - 25-30 мкР / год.

Тепер Верхньокам'яниста завжди буде під контролем норм на радіоактивні випромінювання. Перевірити норму радіації тепер стало більш доступно. Озброївшись знаннями люди впевнено можуть визначати своє майбутнє. До зустрічі!

Прес служба громади


07.06.2018р.


32733

Поділіться сторінкою в соцмережах:
  Закрити  
  Закрити