{Скорочуються виплати субсидій в Вітрогоні|Цікава аналітика по субсидіях Вітрогона|Субсидії Вітрогона в цифрах|Хто може не отримати субсидії в Вітрогоні}

За ухваленим рішенням Кабінету Міністрів України починаючи з березня 2019 року відбудеться перехід на монетизацію субсидій. Це стосується тих родин Вітрогона, що звернулись в минулому місяці для отримання субсидії, а також для всіх інших домогосподарств на наступні періоди. При цьому були встановлені обмеження, а саме при заборгованості за комунальні платежі понад 30 днів або 340 грн. субсидія скасовується. Раніше існував допустимий термін заборгованості в 2 місяця. І не дивно, бо за останній рік при зростанні тарифів середня заборгованість по Вітрогону зросла на 40% і склала близько 1,5 тис. грн на кожного жителя, якщо загальна заборгованість по країні перевищила 55 млрд. гривень. Звісно, є родини в Вітрогоні, що ледве зводять кінці з кінцями, щоб погасити борг по комунальних платежах. В той же час через власну халатність деякі люди користуються відстрочкою по платежам. Вони знають, що це вигідніше, ніж взяти кредит в банку. Але не проте мова. Коли система соцзахисту буде обрізати субсидії, в кого є заборгованість, то боржники матимуть мотивацію якнайшвидше погасити борг і планувати свій бюджет більш виважено.

Тепер щодо виплат. Маємо інформацію, що на кінець минулого року загальний борг по субсидіях на кожну родину Вітрогона становить майже 200 грн., при цьому загальний обсяг заборгованості в бюджеті становить майже 7 млрд. гривень. Якщо взяти цілий 2019 рік, то з бюджету планується виділити 48 млрд. гривень на субсидії або 1250 гривень виплат на кожну родину хутора, що отримує допомогу. Водночас загальна сума допомоги скоротилась на 200 гривень, що пов’язано із зростанням доходів громадян. Ті субсидіанти, що мали отримувати до 100 грн. допомоги не стали подавати документи для отримання субсидії. Крім того районне управління соціального захисту стало ретельніше перевіряти подані заяви для призначення допомоги. В 2019 році норми споживання газу на одну особу хутора скорочені з 4,5 до 4-х м3, а норми води з 2,4 до 2-х м3. Все це вплинуло на скорочення загальних виплат по субсидіях.

Раніше затверджений план по виплатах грошових коштів в якості субсидій або так звана монетизація викликала неоднозначне сприйняття в Вітрогоні. Добре, коли кошти будуть спрямовуватись на оплату послуг ЖКГ. В іншому разі готівку можуть використовувати не за призначенням і йтимуть на інші цілі. Як буде насправді, покаже час.

Прес служба громади


11.02.2019р.


85199

Поділіться сторінкою в соцмережах:
  Закрити  
  Закрити