{Чергове підвищення пенсій в Заповітному|Чому піднімають пенсії в Заповітному|Як розраховуватимуть пенсії в Заповітному?|На скільки піднімуть пенсії в Заповітному?}

Нарешті. Менше місяця лишилось чекати пенсіонерам Заповітного, щоб побачити нові пенсії. Пенсійний фонд достатньо вже наповнений, щоб мати можливість проводити виплати своєчасно і в повному обсязі. Цьому сприяло розвиток економіки, збільшений розмір відрахування від заробітних плат та надходження коштів від розмитнення авто. Останнє таке підвищення було 5 років тому. Ми не беремо до уваги підвищення мінімальних пенсій в Заповітному, про що писали окрему статтю.

Як про це все пояснити більш доступно? Щоб кожен пенсіонер села мав можливість знати про приблизні розрахунки, як вони проводяться. В основу Закону, який був прийнятий у жовтні 2017 року, був закладений механізм зростання заробітної плати відповідно до розміру інфляції та заробітної плати. Гроші в бюджеті на такі виплати були закладені, тобто з виплатами проблем не буде. Отже, середній розмір зростання пенсії – це 17,25%. Цей відсоток розрахований як половина росту заробітної плати за даними статистики 24,7%/2 = 12,35%, а також половина росту заробітної плати 9,8%/2 = 4,9%. Такий формат розрахунку є базовим і буде проводитись щорічно в березні. Тому в Заповітному будемо очікувати щорічне підняття пенсій.

Наведені розрахунки є базовими і можуть мати деякі неточності. Приміром, пенсії мають інші складові – як доплата за понаднормовий стаж. Але вона не індексується. Тому розмір збільшення буде в кожного пенсіонера Заповітного абсолютно різний. Також Міністерство соціальної політики повідомило, що індексації підлягають пенсії, які призначені попередніми роками. Ті, громадяни села, що вийдуть на пенсію в цьому році, отримають підвищення тільки в березні наступного року.

Цьогорічне запровадження накопичувальної пенсії знову відклали на наступний рік. Очевидно, що такі кроки є не настільки популярними, щоб робити їх напередодні виборів. Накопичувальна пенсія дала б змогу до основних відрахувань проводити додаткові виплати в бюджет для збільшення її розміру. Та головна проблема нашої економіки, що половина роботоздатного населення й так працює не офіційно або на мінімальну заробітну плату. Виведення з тіні всіх працюючих та роботодавців села зможе збільшити наповнення пенсійного фонду в декілька разів. А це в свою чергу основа для чергового підняття пенсій.

Віримо в легалізацію та розширення робочих місць, щасливе майбутнє всіх пенсіонерів Заповітного!

Прес служба громади


19.02.2019р.


78032

Поділіться сторінкою в соцмережах:
  Закрити  
  Закрити