Place residence: Першотравнева буд. 14 кв. 9
Boring Sumshchyna Region
People of Sumshchyna region Boring
Inspired by: дослідження історії
Religion. views: православіє
Last visit: 12 may 2015, 18:09
Page created: 27 october 2013
Anonymously |
Subscribe to page refresh
Add and customize notifications to your email
Go |
http://www.gagin.in.... height='135' width='205'>Гагіна Віктора Івановича - відомого не лише у районі, а й за його межами, фахівця в галузі культури, філолога, краєзнавця, людини високого інтелекту, всебічної освіченості, внесок якої у розвиток краєзнавства нашого краю є неоцінимим, за вагомі дослідження в найрізноманітніших сферах краєзнавства, пов`язаних з історією міста Буринь та району прийнято в члени Національної спілки краєзнавців України.
У житті йому випало крокувати непростим шляхом. Були у ньому радості й успіхи, було чимало бід та випробувань. Та певно з роками і приходить розуміння, що то все досвід, який допоміг стати тим, ким він є сьогодні. А нині він не лише поважний ветеран праці, а й відомий краєзнавець. До слова – справжній патріот рідного краю, яким для нього вже давно стала Буринщина. Приємно, що краєзнавство стало частиною його життя навіть після виходу на заслужений відпочинок.
Тому колеги, вихованці, жителі і гості краю часто могли зустріти на сторінках газет його публікації, особливо, дослідження з історії Буринщини. Про багатогранність таланту Віктора Івановича свідчить і його значна творча спадщина у вигляді двох книг: «Духовний світ Буринщини від давнини до сьогодення» та «Буринщина з глибини віків», більш ніж 100 досліджень, присвячених історії рідного краю та його окремим особистостям. Останнім часом зростає інтерес до вивчення етнічної специфіки людності, що заселяла буринський край, його історії та культури. З’являється ряд його публікацій, де досліджуються традиції і побут населення Буринщини. Опубліковані ряд досліджень з цього питання: «Народна топоніміка Буринщини», »У географічних назвах Буринщини- подих історії», »Етнографічна своєрідність Буринщини», «Буринська минувшина. Ремесла й промисли», «Народні дитячі ігри на Буринщині», «Національно-культурне і духовне становище селянства Буринщини на початку XX ст.», «З народної криниці», «Черепівка- село етнічне», «Освітянське життя Буринщини» і інші. Працює з центральними архівами України , Росії.
Друкується в наукових журналах, газеті «Свобода», в інтернет-виданнях. Заснував власний сайт в інтернеті Gagin.in.ua, на якому розміщуються дослідження з історії рідного краю.
У історичному нарисі «Де розташований літописний Бирин?» досліджено давню історію літописного поселення Бирин та його роль і значення, як можливого попередника сучасного міста Буринь.
У документально-історичному нарисі « Буринь: воєнне лихоліття і відродження» на основі розсекречених документів досліджено життя буринців в роки гітлерівської окупації 1941-1943 років.
Книга »Нариси Істрії землі Буринської» охоплює період від XIV ст. і понині. Йдеться про сьогодення та малодосліджені періоди історії Буринщини, особливо про історію районного центру нинішнього міста Буринь. Мета автора цих нарисів– звернути увагу на ті аспекти минулого, які ні для народницької, ні для державницької історіографій не мали ваги, а тим часом без їх витлумачення годі сподіватися, що хтось'скаже' правду про себе нашому сучасникові. Вона буде цікава і простому читачеві, й фахівцям.
Іван Житник – журналіст, письменник, поет
Guests of page
Share the page on social networks:
Close |