{Як створити петицію в Анастасівці?|Як подати петицію в Анастасівці?|Що може вирішити петиція в Анастасівці?|Як «достукатись» до місцевої влади?}

Тривалий час наша всеукраїнська соціальна мережа веде допис матеріалів, які можуть позитивно вплинути на життя громади у Анастасівці. Будь-яку справу легше зрушити з місця, якщо буде йти координація зусиль між місцевою владою та мешканцями села. Сьогодні ми розповімо про єдину систему місцевих петицій, що дає інструмент для залучення громадськості до формування та передачі місцевій владі всіх проблем, що існують навколо нашого Анастасівки.

Петиція - це особлива форма колективного звернення до представників влади, що гарантується статтею 23-1 Закону України «Про звернення громадян». Для створення чи голосування за певну петицію необхідно пройти реєстрацію з допомогою електронної пошти, телефону чи bankID (якщо Ви є клієнтом банку). Далі необхідно переконатись, що село вже існує в системі петицій. В інакшому випадку необхідно зробити підключення Анастасівки через звернення до Олени Саєнко, менеджера програм Фонду Східна Європа, за телефоном (044) 2003826 або електронною адресою edem(sobaka)eef.org.ua. Перш ніж створити петицію, переконайтесь, що вона набере достатню кількість голосів (100) для її підписання і подання на розгляд. Найбільш болючішими проблемами села є ремонт доріг, освітлення вулиць, оптимізація маршрутів громадського транспорту тощо. Схожа за тематикою петиція має підказувати місцевій владі шлях вирішення певної проблеми, тоді є ймовірність її розгляду. На практиці, на жаль, 60% петицій отримують аргументовану відмову, пов’язану з браком необхідних коштів, 30% петицій вирішуються протягом бюджетного року, а решта – вирішуються відразу. Але в будь-якому випадку на сайті буде видно скан копію відповіді органу місцевої влади, куди була адресована відповідна петиція.

В принципі все. Опанувати роботу сервісу не вимагає великих зусиль. Якщо у вас лишились свої враження від функціонування єдиної системи місцевих петицій – пишіть свої відгуки в коментарі до цієї статті. На все добре!

Прес служба громади


15.06.2018р.


42190

Поділіться сторінкою в соцмережах:
  Закрити  
  Закрити