{Рік без доступу до російських соцмереж|Як живуть жителі Баб'янка без російських соцмереж?|Що змінилось після закриття російських сайтів?} Минув рік, коли були запроваджені санкції проти російських юридичних осіб. Ми назвемо їх умовно четвіркою соцсервісів, що з 15 травня 2017 року перестали бути доступними в українському Інтернет просторі. Мова йде про «Вконтакте», «Однокласники», mail.ru та yandex.ru. Який вплив на жителів Баб'янка був здійснений через закриття такої четвірки? Або правильніше сказати, чого не сталось?
Трішки історії. Ми всі пам’ятаємо, що різні інтернет провайдери не одразу почали виконувати указ президента, мовляв це було зв’язано з технічними причинами, але й одразу закрити доступ означало б суцільну темряву в українському соціальному медіа просторі. Захисники прав людини на вільний доступ до інформації всіляко намагались вплинути на ситуацію, але наголос з самого початку був зроблений на загрозу національній безпеці. І не без підстав. Світова спільнота тільки зараз охаменулась від успішних і неуспішних спроб Росії втрутитись в вибори більшості країн. Вплив на громадську думку був зроблений також через фейсбук з використанням даних користувачів компанії «Кембрідж Аналітика». Ген директор фейсбуку Марк Цукерберг, визнавши це, дав відповідь на питання, що блокувати вищеназвану російську четвірку соцсервісів все таки потрібно. Позиція простих людей Баб'янка цілком зрозуміла. Дехто з почуттям патріотизму виконали указ, дехто з причини технічної необізнаності був відрізаний від сервісів східного сусіда. Нічого трагічного не сталось. Про те, як обійти заборону указу, по всьому українському Інтернеті була запущена рекламна кампанія щодо спеціальних браузерів VPN – результату особливого не дало. Це показує нижченаведений графік.
Користувачі Баб'янка перестали довіряти російському контенту, в якості прикладу наводимо ще один графік.
Якщо Вконтакте, впавши на дві позиції, ще якось тримається на четвертому місці, то решта 3 соціальні сервіси невпинно йдуть вниз. Ефект посилюється ще меншою популярністю такий сайтів, тобто чим менше твоїх друзів видно онлайн, тим менше хочеться туди заходити. Жителі села вже давно собі знайшли альтернативні засоби спілкування, Інтернет сервіси. Рекламу всім робити не будемо. Якщо ви читаєте цей текст, то знайте, ви зробили правильний вибір. Нехай щастить! Прес служба громади 20.05.2018р. 123841 |
Поділіться сторінкою в соцмережах:
Закрити |