{Ціни на пальне у Богдановому Першому|Аналіз цін на пальне у Богдановому Першому|Чи будуть падати ціни на пальне у Богдановому Першому?|Які будуть ціни на паливо в Богдановому Першому?}

Тема автомобілів мешканців Богданового Першого постійно піднімається на сторінках нашого сайту. Якщо придбати автомобіль на сьогоднішній день може дозволити собі майже кожна заможна родина, то його утримання потребує значних витрат. Мова йде про пальне, зокрема його ціни.

Спочатку необхідно визначити, які чинники впливають на вартість бензину, дизельного палива та газу. Перший та головний чинник – це ціни на нафту.


За даними аналітичного порталу profinance ціни на нафту за жовтень та листопад впали з 85 до 60 доларів за барель або на 30%. Ціна на нафту залежить від обсягу її видобутку на ринку, політичних домовленостей країн - членів ОПЕК та інших ключових гравців, зокрема США, Росії та ін. В довгостроковій перспективі ціни на нафту залежать від розвитку світової альтернативної відновлювальної енергетики, зокрема побудови вітрових- сонячних- гідроелектростанцій та використання електромобілів, які дедалі більшими темпами завойовують автомобільні ринки, особливо в країнах Євросоюзу. Інший чинник, що впливає на пальне – це курс долара, адже при імпорті пального ціни рахуються в іноземній валюті. За останні два місяця курс долара зазнав деяких коливань і повернувся на мінімум за останні 3 місяці, що видно з графіку. Для простоти аналізу цей чинник розглядати не будемо, адже коливання курсу долара не дуже суттєві.


Що відбувається з цінами на пальне у Богдановому Першому? Вони також падають, але з затримкою в один місяць на бензин, адже в дилерських мережах існують запаси бензину на певний період. Якщо брати до уваги дизельне паливо, то його ціни прив’язані до бензинових цін, але з затримкою 1,5 місяця від цін на нафту, а на газ метан/пропан – з затримкою 2 місяця від падіння цін на нафту.


Отже, при падінні світових цін на нафту до 1 грудня цього року будемо прогнозувати падіння ціни на бензин ще до Нового року, падіння цін на дизельне пальне прогнозуємо ще один місяць, а падіння цін на газ до 1 лютого 2019 року. Гарні новини для автовласників Богданового Першого мають відобразитись на цінових показниках. Не можна очікувати і падіння цін на паливо на 30%, адже ціни на нафту мають триматись на рівні 60 доларів протягом декількох місяців, щоб мережі автозаправних станцій не почали спекулювати на цінових показниках.

Прес служба громади


17.12.2018р.


78156

Поділіться сторінкою в соцмережах:
  Закрити  
  Закрити